Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź
Odpowiedz
(09-06-2018, 19:10 )Jamcion napisał(a): To jak z tą zmianą systemu emerytalnego w 2025 roku? Coś ucichło. Wiadomo coś czy osoby które nie będą miały jeszcze 15 lat będą musiały przejść na nowe zasady, czy będą mogły dorobić ten rok i odejść na takich zasadach na jakich się przyjmowały?

Już dawno pytałem o to i niczego się nie dowiedziałem. Nie ma żadnych odpowiedzi w tym temacie a na zebraniu w lutym powiedzieli mi, że nie ma co się przejmować bo jeśli jest napisane że mają prawo wybory to mogą wybierać. Tylko z taką linią interpretacji ja nie zgadzam się bo to jest zbyt piękne. Po drugie policjanci wystosowali pismo do swojego biura emerytalnego i dostali odpowiedź, że biuro nie jest kompetentne do odpowiedzi w tej sprawie. Kto kto ma być??? Niech związki wystosują pismo z zapytaniem w tej sprawie do naszego biura albo najlepiej do ministra i niech się tłumaczą. Jeżeli wejdzie ten wałek w życie to łanie nas PIS wszystkich wydyma.
Odpowiedz
Witam
Czy ktoś, może powiedziec mi czy bedac delegowany do innej jednostki to czy godziny za dojazd zostaja doliczane do czasu służby i ida w nadgodziny?.
Odpowiedz
Zgodnie z ustawą o SW wypracowane przez f-sza nadgodziny powinny być zrównoważone taką samą ilością godzin wolnych od służby. Kierownik jednostki organizacyjnej ma na to czteromiesięczny okres rozliczeniowy. Jak pokazuje życie, nadgodziny wciąż rosną. Jak to jest możliwe, że funkcjonariusze działu ochrony mają ponad 200-300-350 nadgodzin? Odpowiedz jest prosta – nadgodziny nie są oddawane w okresie rozliczeniowym. Wg. opinii prawnej zamieszczonej na stronie związkowej – jest to niezgodne z ustawą o SW. Nie ma przepisu, który pozwala na taką praktykę. Nie ma możliwości, żeby nadgodzin nie oddać w okresie rozliczeniowym.
Funkcjonariusz z bagażem 300 godzin na karku jest przemęczony, popełnia błędy. Często niebezpieczne błędy.
Czy Dyrektor Zk/Aś nie powinien zostać „z urzędu” pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej za „zaniechanie czynności służbowej albo wykonanie jej w sposób nieprawidłowy”?
Przy tak poważnym zaniedbaniu, wytaczane postępowania dyscyplinarne funkcjonariuszom za: brak ręcznego wykrywacza metali, za nieodpowiedni do pory roku strój (koszula z krótkim rękawem), za brak numerka, białe skarpetki – wydają się być śmieszne.
Odpowiedz
(07-06-2018, 18:43 )slask.SW napisał(a): Witam,
art 129 Ustawy o SW:
1. Kierownik jednostki organizacyjnej może ustalić dniem wolnym od służby, dla funkcjonariuszy pełniących służbę w jednozmianowym rozkładzie czasu służby, dzień służby przypadający między dniami wolnymi od służby i wyznaczyć dniem służby najbliższą sobotę. Jeżeli sobota przypada po wolnym od służby piątku lub przed wolnym od służby poniedziałkiem, kierownik jednostki organizacyjnej wyznacza dniem służby sobotę następną. 
2. O ustaleniu dnia wolnego od służby oraz o sobocie wyznaczonej dniem służby funkcjonariusza informuje się, w sposób przyjęty w jednostce organizacyjnej, co najmniej z 14-dniowym wyprzedzeniem.
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

Po dokładnym zapoznaniu się szczególnie z punktem 2 (O ustaleniu dnia wolnego od służby oraz o sobocie wyznaczonej dniem służby funkcjonariusza informuje się, w sposób przyjęty w jednostce organizacyjnej, co najmniej z 14-dniowym wyprzedzeniem.)
mam takie pytanie do osób, które lepiej orientują się w tych sprawach:
Czyli jeżeli mam dniówkę w poniedziałek, nockę we wtorek, wolne środa-czwartek, itd.,
to o dodatkowej służbie w czwartek powinienem być poinformowany z 14-dniowym wyprzedzeniem??
czy jakoś to źle zrozumiałem??

Tak, chyba źle zrozumiałeś. Moim zdaniem pkt 2 jest kontynuacją pkt 1 i dotyczy tylko funkcjonariuszy jednozmiennych.
Ty się lepiej zastanów, czy w ogóle możesz dostać dodatkową służbę w czwartek. Ustawa o SW nigdzie nie podaje, że funkcjonariusz wielozmianowy może dostać dodatek. Owszem można go chwilę przetrzymać, aby dokończyć rozpoczęte czynności, ale żeby dać dodatkową służbę w jego dniu wolnym, tego w ustawie nie znajdziesz. Zapewnienie ciągłości służby na stanowiskach – to nasi przełożeni ograniczyli do minimum rezerwę zmiany. Wg. mnie, to rezerwa powinna przejąć służbę w krytycznych momentach i pełnić ją do czasu przybycia funkcjonariusza z dyżuru telefonicznego (to jest dozwolone ustawą). Moim zdaniem otrzymanie dodatkowej służby przez funkcjonariusza wielozmianowego w normalnym trybie służby (bez alarmów, wzmocnień itd.) jest niezgodne z ustawą o SW. Mam rację?
Odpowiedz
To jak z tą zmianą systemu emerytalnego w 2025 roku? Coś ucichło. Wiadomo coś czy osoby które nie będą miały jeszcze 15 lat będą musiały przejść na nowe zasady, czy będą mogły dorobić ten rok i odejść na takich zasadach na jakich się przyjmowały?
Odpowiedz
(06-06-2018, 22:14 )ktoś napisał(a): Cześć, mam pytanko odnośnie delegowania do służby w innej jednostce. Czy stosowane są przepisy z Kodeksu Pracy czy z naszej ustawy? Po krótce chodzi mi o to czy mogą mnie wysłać w delegacje jeśli wraz z żoną wychowuje dziecko do lat 4.

Art. 71 [Zakaz przeniesienia oraz delegowania] Nie można bez zgody zainteresowanego przenieść albo delegować do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej:
1) funkcjonariusza kobiety w ciąży;
2) funkcjonariusza samodzielnie sprawującego opiekę nad dzieckiem do lat 14;
3) funkcjonariusza samodzielnie sprawującego opiekę nad dzieckiem niezdolnym do pracy lub do samodzielnej egzystencji, przed osiągnięciem przez dziecko 18 lat życia lub do ukończenia nauki, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia;
4) funkcjonariusza samodzielnie sprawującego opiekę nad dzieckiem całkowicie niezdolnym do pracy, bez względu na jego wiek.

Do kodeksu pracy możemy sięgać gdy Ustawa nie reguluje danej kwestii. W przypadku oddelegowań pracowników jest to uregulowane w naszej ustawie. Z jednej strony nasza regulacja wydłużona wiek dziecka z 4 lat (art. 178 par. 2 KP) do 14 lat ale z drugiej, w przeciwieństwie do KP ustanawia, że to prawo przysługuje jedynie kiedy funkcjonariusz samodzielnie sprawuje opiekę nad dzieckiem. Ponadto Ustawa zabrania przeniesienia do innej jednostki nawet gdy ta znajduje się w tej samej miejscowości.
Odpowiedz
No i znowu przełożeni, tym razem z AŚ Elbląg, nie osiągnęli celu w postaci bezpodstawnego ukarania funkcjonariusza, który ma swoje zdanie i nie daje sobie "po pagonach skakać". Na drodze stanął im Sąd Pracy który UMORZYŁ POSTĘPOWANIE DYSCYPLINARNE, a sprawa dotyczyła nie używania każdorazowo, podczas pracy oddziałowego, RĘCZNEGO WYKRYWACZA METALI. Czekam teraz na wyrok na piśmie wraz z uzasadnieniem, które to upowszechnię w internecie do związkowego i służbowego wykorzystania, a jest w uzasadnieniu wyroku kilka ciekawych rzeczy. Teraz rozważam pozew cywilny przeciwko AŚ Elbląg ponieważ te ukaranie mnie ma oczywiście drugie dno, było kilka zarzutów z których się wybroniłem, i został ten nieszczęsny GARRETT za który dostałem naganę. Całe postępowanie dyscyplinarne to była jedna wielka ustawka legitymizowana przez dyrektora, mająca na celu pokazanie mi miejsca w szeregu. Od wszczęcia Postępowania Dyscyplinarnego (bo nawet nie było czynności wyjaśniających) poprzez ukaranie mnie karą nagany i dochodzenie moich praw w Sądzie Pracy minęło 1,5 roku. Ale się OPŁACAŁO.
Odpowiedz
Witam Kolegów i koleżanki Smile
Mam kilka pytań odnośnie Ośrodka w Kulach, gdzie wg mnie coś się dzieje nie tak
Codziennie wyrywkowe kontrole alkomatem a mimo to regulamin mówi "W każdym czasie na żądanie przełożonych, słuchacz oraz osoba zakwaterowana zobowiązana jest do poddaniu się badaniu w celu ustalenia zawartości alkoholu lub substancji psychotropowych w organizmie w związku z uzasadnionym przypuszczeniem że znajduje się pod ich wpływem"
Dodam że nikt się nie chwieje, nie bełkocze, nie zatacza a mimo to rano wybierani są na dmuchanko przypadkowi fusze. Jak dla mnie bezprawne działanie mające na celu zastraszenie i podporządkowanie sobie młodszych funkcjonariuszy

Kolejną sprawą są zajęcia na hali, zajęcia odbywają się w grubych czarnych bawełnianych kombinezonach na sali jest ponad 30 stopni a wiele razy nie była zepewniona ani woda ani wentylacja słowem - sauna. Zdarzały się przypadki omdleń a mimo to stroju sportowego nie wolno - decyzja Pana Komendanta

Inna sprawa - na kolację - SUROWE ziemniaki jako zapiekanka, oczywiście nikt tego nie jadł ale sam fakt...

Kolejne widzimisię - ośrodek w środku lasu, nic nie jeździ ale kiedy w piątek są przepustki nalezy podjeżdżać max 3 auta do bramy bo "Blokuje się przejazd i jak by coś chciało wjechać to nie ma jak" no tak dostawa orzeszków dla wiewiórek akurat w piątek w okolicy przepustek.
Niektórzy fusze ośrodka że tak powiem "prezentują" się w piękny sposób, ręce w kieszeniach, brak numerka, rozpięta bluza, brak pasa itp.
Traktowanie fuszy gorzej niż osadzonych, łapanie np za to że ręka w kieszeni - no tak, ciężko wyjąć długopis z kieszeni nie wkładając ręki. Czepianie się o wszystko.
Mam pytanie, gdzie można kogoś poinformować o takim traktowaniu?
Odpowiedz
(07-06-2018, 16:40 )Administrator napisał(a):
(06-06-2018, 17:03 )Kpr.O napisał(a):
(05-06-2018, 15:58 )slask.SW napisał(a): Witam,
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

dla przykładu: na ile dni "do przodu" powinien być rozpisany grafik?

inny przykład: pracuję w systemie czterozmianowym, więc łatwo jest wyliczyć sobie
kiedy mam dniówkę, kiedy nockę, a kiedy dwa dni wolne...

czy jakieś nasze przepisy lub wytyczne regulują z jakim wyprzedzeniem powinien być poinformowany
funkcjonariusz o "dodatkowej" służbie przypadającej w jego dniu wolnym.

Czy jeżeli dzwoni do mnie "osoba tworząca grafik" i mówi, że:
- jutro muszę przyjść do służby! -----> (a jest to mój dzień wolny to czy mogę odmówić)
a jeśli mogę to na jakie przepisy mogę się powołać, lub jakie mi konsekwencje grożą za odmowę??
http://www.nszzfipw.org.pl/wp-content/up...%BCby..pdf

Szanowny kolego Ustawa o SW rozdział 14 czas służby funkcjonariusza reguluje tematy, o które pytasz. Sprawdź również dział opinie prawne. Pozdrawiam

I znów powtarzam ,że kierownictwo ma w głębokim poważaniu jakieś tam opinie prawne związane z szeroko pojętymi aspektami pełnienia przez nas służby. Adminie mój kierownik powiedział mi ,że prawo można interpretować na wiele sposobów i jeżeli nie będzie na to przepisów on tego nie będzie respektował. To samo jest z podpisywaniem raportów o zrzekaniu się nadgodzin po np. wcześniej zakończonym konwoju i chęci udania się do domu na co z resztą jest wyrok Sądu w Łomży. pozdrawiam północno wschodnia Polska.
Odpowiedz
Witam,
art 129 Ustawy o SW:
1. Kierownik jednostki organizacyjnej może ustalić dniem wolnym od służby, dla funkcjonariuszy pełniących służbę w jednozmianowym rozkładzie czasu służby, dzień służby przypadający między dniami wolnymi od służby i wyznaczyć dniem służby najbliższą sobotę. Jeżeli sobota przypada po wolnym od służby piątku lub przed wolnym od służby poniedziałkiem, kierownik jednostki organizacyjnej wyznacza dniem służby sobotę następną. 
2. O ustaleniu dnia wolnego od służby oraz o sobocie wyznaczonej dniem służby funkcjonariusza informuje się, w sposób przyjęty w jednostce organizacyjnej, co najmniej z 14-dniowym wyprzedzeniem.
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

Po dokładnym zapoznaniu się szczególnie z punktem 2 (O ustaleniu dnia wolnego od służby oraz o sobocie wyznaczonej dniem służby funkcjonariusza informuje się, w sposób przyjęty w jednostce organizacyjnej, co najmniej z 14-dniowym wyprzedzeniem.)
mam takie pytanie do osób, które lepiej orientują się w tych sprawach:
Czyli jeżeli mam dniówkę w poniedziałek, nockę we wtorek, wolne środa-czwartek, itd.,
to o dodatkowej służbie w czwartek powinienem być poinformowany z 14-dniowym wyprzedzeniem??
czy jakoś to źle zrozumiałem??
Odpowiedz
(06-06-2018, 17:03 )Kpr.O napisał(a):
(05-06-2018, 15:58 )slask.SW napisał(a): Witam,
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

dla przykładu: na ile dni "do przodu" powinien być rozpisany grafik?

inny przykład: pracuję w systemie czterozmianowym, więc łatwo jest wyliczyć sobie
kiedy mam dniówkę, kiedy nockę, a kiedy dwa dni wolne...

czy jakieś nasze przepisy lub wytyczne regulują z jakim wyprzedzeniem powinien być poinformowany
funkcjonariusz o "dodatkowej" służbie przypadającej w jego dniu wolnym.

Czy jeżeli dzwoni do mnie "osoba tworząca grafik" i mówi, że:
- jutro muszę przyjść do służby! -----> (a jest to mój dzień wolny to czy mogę odmówić)
a jeśli mogę to na jakie przepisy mogę się powołać, lub jakie mi konsekwencje grożą za odmowę??
http://www.nszzfipw.org.pl/wp-content/up...%BCby..pdf

Szanowny kolego Ustawa o SW rozdział 14 czas służby funkcjonariusza reguluje tematy, o które pytasz. Sprawdź również dział opinie prawne. Pozdrawiam
Odpowiedz
Panie Adminie może Ty posiadasz wiedzę w tym temacie bo z tego co widzę na forum wypowiadają się głównie młodzi funkcjonariusze których ten problem jeszcze nie dotyczy Smile

(29-05-2018, 6:33 )Dangerus napisał(a): Mam pytanie odnośnie awansów na oddziałowych dla funkcjonariuszy pełniących stale służbę w oddziałach mieszkalnych. Jakiś czas temu związki chwaliły się że wszyscy funkcjonariusze pełniący służbę na stałe w oddziałach mieszkalnych otrzymali awanse na oddziałowych, ja nie dostalem bo skakałem z oddziału na oddzial pd 4,5 roku ale swojego nie miałem. Od pół roku mam już swój oddział gdzie stale pełnie służbę a oddziałowego dalej nie mam. Czy nadal obowiązuje to pismo DG nakazujące awansować takich funkcjonariuszy czy to była jednorazowa akcja?
Odpowiedz
Cześć, mam pytanko odnośnie delegowania do służby w innej jednostce. Czy stosowane są przepisy z Kodeksu Pracy czy z naszej ustawy? Po krótce chodzi mi o to czy mogą mnie wysłać w delegacje jeśli wraz z żoną wychowuje dziecko do lat 4.
Odpowiedz
(05-06-2018, 15:58 )slask.SW napisał(a): Witam,
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

dla przykładu: na ile dni "do przodu" powinien być rozpisany grafik?

inny przykład: pracuję w systemie czterozmianowym, więc łatwo jest wyliczyć sobie
kiedy mam dniówkę, kiedy nockę, a kiedy dwa dni wolne...

czy jakieś nasze przepisy lub wytyczne regulują z jakim wyprzedzeniem powinien być poinformowany
funkcjonariusz o "dodatkowej" służbie przypadającej w jego dniu wolnym.

Czy jeżeli dzwoni do mnie "osoba tworząca grafik" i mówi, że:
- jutro muszę przyjść do służby! -----> (a jest to mój dzień wolny to czy mogę odmówić)
a jeśli mogę to na jakie przepisy mogę się powołać, lub jakie mi konsekwencje grożą za odmowę??
http://www.nszzfipw.org.pl/wp-content/up...%BCby..pdf
Odpowiedz
(03-06-2018, 20:55 )andzejsw napisał(a): ja nie chcę wiedzieć co to będzie w 2019 roku w 2020 nie wiem kim oni te braki kadrowe zapełnią jak już  nikt nie chce w tej służbie pracować...

Jest coraz gorzej U nas już są wolne miejsca dla 10 osób w ochronie . 
Jak płaca będzie dalej taka niska to nikt nie będzie chciał  robić a co najgorsze starzy odchodzą .
Odpowiedz
(02-06-2018, 20:27 )Tomcio11 napisał(a): Część takie pytanie ilu osadzonych tj cel, może obserwować funkcjonariusz ( monitorowy)  w jednym czasie. Jakiej wielkości musi być wyswietlany obraz z kamery na monitorze. Ile różnych cel może być wyświetlanych na jednym konitorze np:47"  nie mogłem znaleźć przepisów które fo regulują

Dziwna sprawa z tym monitoringiem. Naszą pracę reguluje setki przepisów, często tak banalnych że szkodna nawet papieru na których zostały zapisane. Natomiast na temat ilości obrazów z kamer które musi obserwować monitorowy, nie ma nic...
Każdy wie że jest to ułatwienie pracy jednym, kosztem drugich. Uważam że ludzie którzy decydują kogo i co obejmują monitoringiem powinni również go nadzorować. Być może wtedy zaczniemy się szanować, bo w chwili obecnej, po 2 godzinach obserwowania 76 kamer nie mam  najmniejszej ochoty podać im ręki.
Odpowiedz
(03-06-2018, 17:50 )MdR napisał(a):
(02-06-2018, 20:27 )Tomcio11 napisał(a): Część takie pytanie ilu osadzonych tj cel, może obserwować funkcjonariusz ( monitorowy)  w jednym czasie. Jakiej wielkości musi być wyswietlany obraz z kamery na monitorze. Ile różnych cel może być wyświetlanych na jednym konitorze np:47"  nie mogłem znaleźć przepisów które fo regulują

Coś tam panowie bodajże z BHP próbowali swojego czasu przepychać (15 kamer na parę oczu - do dziś nie wiem jak to chcieli podzielić na monitorach), ale szybko się spostrzeżono, że gdyby im się udało to zakładach gdzie kamer jest dużo, trzeba by kilku ludzi na jednej zmianie tylko do oglądania kamer (już nie mówię o podmianach bo ile można się w kamery patrzeć, o pomieszczeniach do tego itp.) i temat upadł.

Cały problem wynika tak naprawdę z innej strony. Kamer jest zdecydowanie za dużo i nadal są słabej jakości. W Warszawie Policja do monitoringu ma ok. 400 kamer (a Kraków poniżej 100). Myślę że to kilka zakładów karnych razem wziętych. Uwagę zwraca się tak naprawdę na kilka-kilkanaście kamer, reszta służy jedynie realizacji jakiś wytycznych (najczęściej wymyślonych przez ludzi nigdy nie zajmujących się ochroną) oraz potem do kontroli sposobu wykonywania obowiązków przez funkcjonariuszy i karania ich.

Mi dokładnie chodziło o obraz z celi osadzonego który jest poddany 24h/24h obserwacją za którego funkcjonariusz odpowiada głową. Jak ja mogę zauważyć podejrzane zachowanie osadzonego jak obraz całej celi wyświetlany jest w okienku okolo 12'' tj. ekran 47'' podzielony na 4 okienka i jeszcze do tego 3 osadzonych na 3 różnych celach jedna cela wyświetlana w dwóch okienkach. Siedzę około 1m od monitora i nie widzę nić oprócz niewyraźnych postaci każdy ruch osadzonych to wiadomość na oddział żeby ktoś sprawdził co się tam dzieje.
Odpowiedz
(03-06-2018, 17:28 )slask.SW napisał(a): Nie znalazłeś nigdzie bo pewnie są to jakieś "tajne" wytyczne, a nie przepisy ;-)
więc można się do nich stosować, albo nie :-(
U mnie jeden telewizor (monitor), który ma ok. 47" podzielony jest na 16 kwadracików
i w każdym kwadraciku wyświetlony jest obraz z innej kamery...
a na ścianie wiszą 4 takie telewizory...
Do tego dochodzą monitory, które stoją na biurku...
czyli do obserwowania masz jakieś 80 obrazków,
A BIADA CI JEŚLI COŚ PRZEOCZYSZ... brrr....
no i oczywiście nie możesz mieć ze sobą nawet kawy,
bo nie wolno tam ani jeść, ani pić...

Mi dokładnie chodziło o obraz z celi osadzonego który jest poddany 24h/24h obserwacją za którego funkcjonariusz odpowiada głową. Jak ja mogę zauważyć podejrzane zachowanie osadzonego jak obraz całej celi wyświetlany jest w okienku okolo 12'' tj. ekran 47'' podzielony na 4 okienka i jeszcze do tego 3 osadzonych na 3 różnych celach jedna cela wyświetlana w dwóch okienkach. Siedzę około 1m od monitora i nie widzę nić oprócz niewyraźnych postaci każdy ruch osadzonych to wiadomość na oddział żeby ktoś sprawdził co się tam dzieje.
Odpowiedz
http://nszzp.pl/aktualnosci/dzisiaj-o-13...-mu-sluzb/

No, chyba wreszcie zauważyli, że na miesiecznicach policjanci w coraz większych odstępach stoją. Może coś wreszcie z kasą ruszy.

Dla potwierdzenia tezy, to, tu też coś dotarlo:

http://nszzp.pl/przeglad-prasy/mariusz-b...-w-wojsku/
Odpowiedz
(04-06-2018, 19:07 )awj1 napisał(a): Koledzy na prawdę nie chce się podzielić informacjami ws wysokości nagród w waszych jednostkach?
Chodzi mi o te które były ostatnio. Podobno miało być mniej więcej po równo a wszyła nawet taka sytuacja że szeregowy w przygotowawczej dostał więcej niż podoficer bez żadnych kar czy podpadnięć. Szeregowy 430 netto, podoficer starszy strażnik 430 brutto!!!

u mnie straznicy po ~300, oddzialowi i dowodcy (uznaniowo) ~400-500 a administracja jeszcze wiecej - nie przydzielano nagrod osobom ktore chorowaly.
Odpowiedz
(03-06-2018, 17:28 )slask.SW napisał(a): Nie znalazłeś nigdzie bo pewnie są to jakieś "tajne" wytyczne, a nie przepisy ;-)
więc można się do nich stosować, albo nie :-(
U mnie jeden telewizor (monitor), który ma ok. 47" podzielony jest na 16 kwadracików
i w każdym kwadraciku wyświetlony jest obraz z innej kamery...
a na ścianie wiszą 4 takie telewizory...
Do tego dochodzą monitory, które stoją na biurku...
czyli do obserwowania masz jakieś 80 obrazków,
A BIADA CI JEŚLI COŚ PRZEOCZYSZ... brrr....
no i oczywiście nie możesz mieć ze sobą nawet kawy,
bo nie wolno tam ani jeść, ani pić...


U nas jest 7 monitorów i ponad setka kamer
Odpowiedz
Witam,
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

dla przykładu: na ile dni "do przodu" powinien być rozpisany grafik?

inny przykład: pracuję w systemie czterozmianowym, więc łatwo jest wyliczyć sobie
kiedy mam dniówkę, kiedy nockę, a kiedy dwa dni wolne...

czy jakieś nasze przepisy lub wytyczne regulują z jakim wyprzedzeniem powinien być poinformowany
funkcjonariusz o "dodatkowej" służbie przypadającej w jego dniu wolnym.

Czy jeżeli dzwoni do mnie "osoba tworząca grafik" i mówi, że:
- jutro muszę przyjść do służby! -----> (a jest to mój dzień wolny to czy mogę odmówić)
a jeśli mogę to na jakie przepisy mogę się powołać, lub jakie mi konsekwencje grożą za odmowę??
Odpowiedz
u mnie było od 500 (brutto) do 750 ---> chyba, że Ci co dostali więcej boją się przyznać ;-)
na 100% było brane pod uwagę tegoroczne L4, a poza tym podział był bardzo niejasny,
np.: ludzie na tych samych stanowiskach i wykonujący te same obowiązki dostawali RÓŻNE kwoty,
ale nie jest to żadna nowość, może zwyczajnie chodzi o wywołanie "burzy" wśród funkcjonariuszy,
bo jak wiadomo skłóconą załogą łatwiej się steruje...


(04-06-2018, 19:07 )awj1 napisał(a): Koledzy na prawdę nie chce się podzielić informacjami ws wysokości nagród w waszych jednostkach?
Chodzi mi o te które były ostatnio. Podobno miało być mniej więcej po równo a wszyła nawet taka sytuacja że szeregowy w przygotowawczej dostał więcej niż podoficer bez żadnych kar czy podpadnięć. Szeregowy 430 netto, podoficer starszy strażnik 430 brutto!!!
Odpowiedz
(04-06-2018, 20:51 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(01-06-2018, 14:17 )Kpr.O napisał(a):
(30-05-2018, 3:37 )Tomcio11 napisał(a):
(23-05-2018, 17:07 )Olo napisał(a): Witam, chciałem zapytać co z szeregowymi - strażnikami w naszej służbie....

pkt 1. podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy w 2 grupie zaszeregowania na stanowisku strażnika o kwotę 48 zł,

w naszej jednostce nikt takiej podwyżki nie dostał.

Jak sytuacja w innych jednostkach i może coś wiecie na ten temat?

Witam, u mnie to samo nikt z 2 grupy nie dostał. Okreg Wrocławski

Aby zrealizować podwyżkę potrzebna jest zmiana mnożnika na 2 grupie, a to wiąże się ze zmianą stosownego rozporządzenia. Patrząc na tempo procedowania rozporządzenia w sprawie nowego umundurowania to trudno przypuszczać by kasa wpłyneła wkrótce Sad

A czy Ty kolego zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku wymiany umundurowania wielce prawdopdobne jest, że w roku kiedy te mundury wymienią będziesz w plecy 2300 zł??? wiesz dlaczego?

Ja nie wiem,  coś tam czytałem ale chyba mundurowki nie zabieraja,  zresztą zmiana jest tylko w wyposażeniu specjalnym które i tak się chyba będzie inaczej nazywało.  Nie wiem co to ma do mundurowki która jest na umundurowanie, pozdro
Odpowiedz
do
pablopablo11@interia.pl
1. Wymianie podlegać będzie wyposażenie polowe, a nie umundurowanie
2. 2300 zł które mówisz że będziemy w "plecy" otrzymujesz na podstawie innego rozporządzenia tj. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 lutego 2011 r. w sprawie równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie oraz za czyszczenie chemiczne umundurowania dla funkcjonariuszy Służby Więziennej http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...110157.pdf
3. wymiana dotyczy tylko ochrony i kwaterunku więc jak myślisz inne działy też "będą w plecy" 2300 zł?
4. Proszę podać podstawę prawną ewentualnie stosowny projekt aktu prawnego pozbawiający funkcjonariuszy należności wynikających z w/w rozporządzenia
Reasumując wielce prawdopodobne jest to, iż kolega coś usłyszał i nie pofatygował się aby poczytać.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(04-06-2018, 20:51 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(01-06-2018, 14:17 )Kpr.O napisał(a):
(30-05-2018, 3:37 )Tomcio11 napisał(a):
(23-05-2018, 17:07 )Olo napisał(a): Witam, chciałem zapytać co z szeregowymi - strażnikami w naszej służbie....

pkt 1. podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy w 2 grupie zaszeregowania na stanowisku strażnika o kwotę 48 zł,

w naszej jednostce nikt takiej podwyżki nie dostał.

Jak sytuacja w innych jednostkach i może coś wiecie na ten temat?

Witam, u mnie to samo nikt z 2 grupy nie dostał. Okreg Wrocławski

Aby zrealizować podwyżkę potrzebna jest zmiana mnożnika na 2 grupie, a to wiąże się ze zmianą stosownego rozporządzenia. Patrząc na tempo procedowania rozporządzenia w sprawie nowego umundurowania to trudno przypuszczać by kasa wpłyneła wkrótce Sad

A czy Ty kolego zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku wymiany umundurowania wielce prawdopdobne jest, że w roku kiedy te mundury wymienią będziesz w plecy 2300 zł??? wiesz dlaczego?
Jak będzie pewne to daj znać,prawdopodobnie to już nie jedno miało być i nie ma
Odpowiedz
(04-06-2018, 19:07 )awj1 napisał(a): Koledzy na prawdę nie chce się podzielić informacjami ws wysokości nagród w waszych jednostkach?
Chodzi mi o te które były ostatnio. Podobno miało być mniej więcej po równo a wszyła nawet taka sytuacja że szeregowy w przygotowawczej dostał więcej niż podoficer bez żadnych kar czy podpadnięć. Szeregowy 430 netto, podoficer starszy strażnik 430 brutto!!!
St.oddziałowy - 533 netto
Odpowiedz
(01-06-2018, 14:17 )Kpr.O napisał(a):
(30-05-2018, 3:37 )Tomcio11 napisał(a):
(23-05-2018, 17:07 )Olo napisał(a): Witam, chciałem zapytać co z szeregowymi - strażnikami w naszej służbie....

pkt 1. podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy w 2 grupie zaszeregowania na stanowisku strażnika o kwotę 48 zł,

w naszej jednostce nikt takiej podwyżki nie dostał.

Jak sytuacja w innych jednostkach i może coś wiecie na ten temat?

Witam, u mnie to samo nikt z 2 grupy nie dostał. Okreg Wrocławski

Aby zrealizować podwyżkę potrzebna jest zmiana mnożnika na 2 grupie, a to wiąże się ze zmianą stosownego rozporządzenia. Patrząc na tempo procedowania rozporządzenia w sprawie nowego umundurowania to trudno przypuszczać by kasa wpłyneła wkrótce Sad

A czy Ty kolego zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku wymiany umundurowania wielce prawdopdobne jest, że w roku kiedy te mundury wymienią będziesz w plecy 2300 zł??? wiesz dlaczego?
Odpowiedz
Koledzy na prawdę nie chce się podzielić informacjami ws wysokości nagród w waszych jednostkach?
Chodzi mi o te które były ostatnio. Podobno miało być mniej więcej po równo a wszyła nawet taka sytuacja że szeregowy w przygotowawczej dostał więcej niż podoficer bez żadnych kar czy podpadnięć. Szeregowy 430 netto, podoficer starszy strażnik 430 brutto!!!
Odpowiedz
(31-05-2018, 20:29 )Administrator napisał(a):
(31-05-2018, 8:59 )awj1 napisał(a):
(30-05-2018, 11:38 )Administrator napisał(a):
(28-05-2018, 21:48 )awj1 napisał(a):
(26-05-2018, 20:30 )Domin napisał(a): Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo

Kolego, admin ma chyba dużo ważniejsze sprawy od naszego forum jak np rodzina. No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ....


Ja wole mieć nadgodziny. Ale myślę, że sytuacja nie zmieni się gdy będą płatne. Bo skoro służba nie ma kasy na dodatki to skąd weźmie kase na nadgodziny. Jeśli będą płacić to ludzie w gorszej sytuacji finansowej będą się bili o godzinki. Ja mam na to ich kase wywalone i wolę mieć wolne za nadgodziny. A jeśli praktyka kierownictwa będzie dążyła do wzywania ludzi z wolnych żeby jak najmniej dopisywać godzinek bo z jednej strony to stracona kasa z drugiej ewentualne wolne to nie widzę przeszkody żeby ktoś wystawił mi L quatro.

Kolego decyzją ZG masz rację rodzina jest dla mnie najważniejsza. Po drugie jak masz jakieś problemy w stosunku do mojej osoby to proszę o meila i podyskutujemy sobie nawet osobiście jak będzie trzeba. Księga będzie moderowana według mojego ustalonego czasu taka jest decyzja ZG. Pozdrawiam

Chyba źle zrozumiałeś mój wpis? Pisałem szczerze o rodzinie i nie miałem na myśli sarkazmu wklepując tamte zdanie. Druga sprawa. Już dwa razy do ciebie pisałem i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jedną w sprawie zawiązków a druga dotycząca dlaczego dostałem bana na tydzień i w żadnym przypadku nie dostałem odpowiedzi. Nie widzę więc sensu dalszego sobie pisania poza formą "ad forum".

Szanowny Panie od mojej rodziny proszę daleko ok? butów sobie nią nie wycieraj, sarkazm wskazany jest dla osadzonych. Powód bana był podany w emailu. Życzysz sobie kultury w stosunku do siebie to sam nie obrażaj innych członków NSZZ FiPW. Pozdrawiam.

Kolego zacznijmy od prostej rzeczy. Podaj mi adres z jakiego odpisałeś mi na moje zapytania bo żadnej odpowiedzi nie dostałem a archiwum przeszukałem razem ze spamem. Po drugie chyba nie rozumiesz tego co do ciebie pisze. Nie czepiam się Twojej rodziny i nie kieruje do ciebie sarkazmu a Ty jak mantra swoje, że czepiam się rodziny i nie życzysz sobie sarkazmu. Jedynie co mogło cię zaboleć to to "No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ...." Chcesz to możesz mi baba na stałe dać na ten adres ale po co? Przecież mogę zalogować się z inne go konta. Skąd będziesz wiedział, że to ja a nie ktoś inny?
Odpowiedz
Witam ma pytanie poproszę o odpowiedź,a mianowicie czy zgodne z prawem i bezpieczeństwem f-usza jest wysylanie go w konwój jednoosobowy z bronią palną w porze dziennej i nocnej ,aby pilnować osadzonego w placówkach służby zdrowia
Odpowiedz
ja nie chcę wiedzieć co to będzie w 2019 roku w 2020 nie wiem kim oni te braki kadrowe zapełnią jak już nikt nie chce w tej służbie pracować...
Odpowiedz
(02-06-2018, 20:27 )Tomcio11 napisał(a): Część takie pytanie ilu osadzonych tj cel, może obserwować funkcjonariusz ( monitorowy)  w jednym czasie. Jakiej wielkości musi być wyswietlany obraz z kamery na monitorze. Ile różnych cel może być wyświetlanych na jednym konitorze np:47"  nie mogłem znaleźć przepisów które fo regulują

Coś tam panowie bodajże z BHP próbowali swojego czasu przepychać (15 kamer na parę oczu - do dziś nie wiem jak to chcieli podzielić na monitorach), ale szybko się spostrzeżono, że gdyby im się udało to zakładach gdzie kamer jest dużo, trzeba by kilku ludzi na jednej zmianie tylko do oglądania kamer (już nie mówię o podmianach bo ile można się w kamery patrzeć, o pomieszczeniach do tego itp.) i temat upadł.

Cały problem wynika tak naprawdę z innej strony. Kamer jest zdecydowanie za dużo i nadal są słabej jakości. W Warszawie Policja do monitoringu ma ok. 400 kamer (a Kraków poniżej 100). Myślę że to kilka zakładów karnych razem wziętych. Uwagę zwraca się tak naprawdę na kilka-kilkanaście kamer, reszta służy jedynie realizacji jakiś wytycznych (najczęściej wymyślonych przez ludzi nigdy nie zajmujących się ochroną) oraz potem do kontroli sposobu wykonywania obowiązków przez funkcjonariuszy i karania ich.
Odpowiedz
Nie znalazłeś nigdzie bo pewnie są to jakieś "tajne" wytyczne, a nie przepisy ;-)
więc można się do nich stosować, albo nie :-(
U mnie jeden telewizor (monitor), który ma ok. 47" podzielony jest na 16 kwadracików
i w każdym kwadraciku wyświetlony jest obraz z innej kamery...
a na ścianie wiszą 4 takie telewizory...
Do tego dochodzą monitory, które stoją na biurku...
czyli do obserwowania masz jakieś 80 obrazków,
A BIADA CI JEŚLI COŚ PRZEOCZYSZ... brrr....
no i oczywiście nie możesz mieć ze sobą nawet kawy,
bo nie wolno tam ani jeść, ani pić...
Odpowiedz
Część takie pytanie ilu osadzonych tj cel, może obserwować funkcjonariusz ( monitorowy) w jednym czasie. Jakiej wielkości musi być wyswietlany obraz z kamery na monitorze. Ile różnych cel może być wyświetlanych na jednym konitorze np:47" nie mogłem znaleźć przepisów które fo regulują
Odpowiedz
(02-06-2018, 10:41 )greg0026 napisał(a):
(28-05-2018, 21:48 )awj1 napisał(a):
(26-05-2018, 20:30 )Domin napisał(a): Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo

Kolego, admin ma chyba dużo ważniejsze sprawy od naszego forum jak np rodzina. No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ....


Ja wole mieć nadgodziny. Ale myślę, że sytuacja nie zmieni się gdy będą płatne. Bo skoro służba nie ma kasy na dodatki to skąd weźmie kase na nadgodziny. Jeśli będą płacić to ludzie w gorszej sytuacji finansowej będą się bili o godzinki. Ja mam na to ich kase wywalone i wolę mieć wolne za nadgodziny. A jeśli praktyka kierownictwa będzie dążyła do wzywania ludzi z wolnych żeby jak najmniej dopisywać godzinek bo z jednej strony to stracona kasa z drugiej ewentualne wolne to nie widzę przeszkody żeby ktoś wystawił mi L quatro.

Ja mam ponad 260 nadgodzin i od pięciu miesięcy nie miałem żadnego wolnego z wypracowanych prze zemnie nadgodzin Ja osobiście jestem za tym by płacili  za nadgodzinami.

Wydaje mi się że w obliczu nadciągającego kryzysu kadrowego u nas i w Policji, płatne nadgodziny mogą być sposobem na łatanie dziurawych grafików. Funkcjonariusze coraz częściej odmawiają dodatkowych służb ponieważ zdają sobie sprawę z tego że nie ma z tego tytułu żadnych wymiernych korzyści. Po co mi te 350 nadgodzin jeśli są mi one oddawane kiedy ich nie potrzebuję?
Odpowiedz
(28-05-2018, 21:48 )awj1 napisał(a):
(26-05-2018, 20:30 )Domin napisał(a): Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo

Kolego, admin ma chyba dużo ważniejsze sprawy od naszego forum jak np rodzina. No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ....


Ja wole mieć nadgodziny. Ale myślę, że sytuacja nie zmieni się gdy będą płatne. Bo skoro służba nie ma kasy na dodatki to skąd weźmie kase na nadgodziny. Jeśli będą płacić to ludzie w gorszej sytuacji finansowej będą się bili o godzinki. Ja mam na to ich kase wywalone i wolę mieć wolne za nadgodziny. A jeśli praktyka kierownictwa będzie dążyła do wzywania ludzi z wolnych żeby jak najmniej dopisywać godzinek bo z jednej strony to stracona kasa z drugiej ewentualne wolne to nie widzę przeszkody żeby ktoś wystawił mi L quatro.

Wydaje mi się że w obliczu nadciągającego kryzysu kadrowego u nas i w Policji, płatne nadgodziny mogą być sposobem na łatanie dziurawych grafików. Funkcjonariusze coraz częściej odmawiają dodatkowych służb ponieważ zdają sobie sprawę z tego że nie ma z tego tytułu żadnych wymiernych korzyści. Po co mi te 350 nadgodzin jeśli są mi one oddawane kiedy ich nie potrzebuję?
Odpowiedz
(30-05-2018, 3:37 )Tomcio11 napisał(a):
(23-05-2018, 17:07 )Olo napisał(a): Witam, chciałem zapytać co z szeregowymi - strażnikami w naszej służbie....

pkt 1. podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy w 2 grupie zaszeregowania na stanowisku strażnika o kwotę 48 zł,

w naszej jednostce nikt takiej podwyżki nie dostał.

Jak sytuacja w innych jednostkach i może coś wiecie na ten temat?

Witam, u mnie to samo nikt z 2 grupy nie dostał. Okreg Wrocławski

Aby zrealizować podwyżkę potrzebna jest zmiana mnożnika na 2 grupie, a to wiąże się ze zmianą stosownego rozporządzenia. Patrząc na tempo procedowania rozporządzenia w sprawie nowego umundurowania to trudno przypuszczać by kasa wpłyneła wkrótce Sad
Odpowiedz
(31-05-2018, 8:59 )awj1 napisał(a):
(30-05-2018, 11:38 )Administrator napisał(a):
(28-05-2018, 21:48 )awj1 napisał(a):
(26-05-2018, 20:30 )Domin napisał(a): Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo

Kolego, admin ma chyba dużo ważniejsze sprawy od naszego forum jak np rodzina. No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ....


Ja wole mieć nadgodziny. Ale myślę, że sytuacja nie zmieni się gdy będą płatne. Bo skoro służba nie ma kasy na dodatki to skąd weźmie kase na nadgodziny. Jeśli będą płacić to ludzie w gorszej sytuacji finansowej będą się bili o godzinki. Ja mam na to ich kase wywalone i wolę mieć wolne za nadgodziny. A jeśli praktyka kierownictwa będzie dążyła do wzywania ludzi z wolnych żeby jak najmniej dopisywać godzinek bo z jednej strony to stracona kasa z drugiej ewentualne wolne to nie widzę przeszkody żeby ktoś wystawił mi L quatro.

Kolego decyzją ZG masz rację rodzina jest dla mnie najważniejsza. Po drugie jak masz jakieś problemy w stosunku do mojej osoby to proszę o meila i podyskutujemy sobie nawet osobiście jak będzie trzeba. Księga będzie moderowana według mojego ustalonego czasu taka jest decyzja ZG. Pozdrawiam

Chyba źle zrozumiałeś mój wpis? Pisałem szczerze o rodzinie i nie miałem na myśli sarkazmu wklepując tamte zdanie. Druga sprawa. Już dwa razy do ciebie pisałem i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jedną w sprawie zawiązków a druga dotycząca dlaczego dostałem bana na tydzień i w żadnym przypadku nie dostałem odpowiedzi. Nie widzę więc sensu dalszego sobie pisania poza formą "ad forum".

Szanowny Panie od mojej rodziny proszę daleko ok? butów sobie nią nie wycieraj, sarkazm wskazany jest dla osadzonych. Powód bana był podany w emailu. Życzysz sobie kultury w stosunku do siebie to sam nie obrażaj innych członków NSZZ FiPW. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(28-05-2018, 21:48 )awj1 napisał(a):
(26-05-2018, 20:30 )Domin napisał(a): Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo

Kolego, admin ma chyba dużo ważniejsze sprawy od naszego forum jak np rodzina. No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ....


Ja wole mieć nadgodziny. Ale myślę, że sytuacja nie zmieni się gdy będą płatne. Bo skoro służba nie ma kasy na dodatki to skąd weźmie kase na nadgodziny. Jeśli będą płacić to ludzie w gorszej sytuacji finansowej będą się bili o godzinki. Ja mam na to ich kase wywalone i wolę mieć wolne za nadgodziny. A jeśli praktyka kierownictwa będzie dążyła do wzywania ludzi z wolnych żeby jak najmniej dopisywać godzinek bo z jednej strony to stracona kasa z drugiej ewentualne wolne to nie widzę przeszkody żeby ktoś wystawił mi L quatro.

Kolego decyzją ZG masz rację rodzina jest dla mnie najważniejsza. Po drugie jak masz jakieś problemy w stosunku do mojej osoby to proszę o meila i podyskutujemy sobie nawet osobiście jak będzie trzeba. Księga będzie moderowana według mojego ustalonego czasu taka jest decyzja ZG. Pozdrawiam
Odpowiedz
(23-05-2018, 17:07 )Olo napisał(a): Witam, chciałem zapytać co z szeregowymi - strażnikami w naszej służbie....

pkt 1. podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy w 2 grupie zaszeregowania na stanowisku strażnika o kwotę 48 zł,

w naszej jednostce nikt takiej podwyżki nie dostał.

Jak sytuacja w innych jednostkach i może coś wiecie na ten temat?

Witam, u mnie to samo nikt z 2 grupy nie dostał. Okreg Wrocławski
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie awansów na oddziałowych dla funkcjonariuszy pełniących stale służbę w oddziałach mieszkalnych. Jakiś czas temu związki chwaliły się że wszyscy funkcjonariusze pełniący służbę na stałe w oddziałach mieszkalnych otrzymali awanse na oddziałowych, ja nie dostalem bo skakałem z oddziału na oddzial pd 4,5 roku ale swojego nie miałem. Od pół roku mam już swój oddział gdzie stale pełnie służbę a oddziałowego dalej nie mam. Czy nadal obowiązuje to pismo DG nakazujące awansować takich funkcjonariuszy czy to była jednorazowa akcja?
Odpowiedz
(18-05-2018, 21:14 )zzz napisał(a):
(18-05-2018, 14:22 )Fuszka napisał(a): Z wszystkiego czerpiesz kase,  odprowadzasz podatki rozumiem. Są to źródła dochodu.

Zgadza się ale nie musiałem mieć na nie zgody dyrektora,  więc gdzie się zaczyna a gdzie kończy zajęcie zarobkowe na które trzeba mieć pozwolenie? bo w oświadczeniu majątkowym wpisuje i nikt mi nie mówił że potrzebuję zgodę. A wyjazd na saksy w czasie urlopu? Chyba sprawdzę na sobie,  pojadę bez zgody,  wpisze w oświadczenie i zobaczę czy ktoś będzie miał problem

Oświadczenie majątkowe oraz brak zgody na zatrudnienie to zła metoda testowania. Jak są wątpliwości to czasem warto iść do prawnika, albo poszukać w przepisach.
Podjęcie zajęcia zarobkowego poza służbą nie ma swojej definicji, ale jak w pojęciu tym mieszczą się czynności wykonywane przez funkcjonariusza na podstawie stosunku pracy, stosunku cywilnoprawnego (np. umowa zlecenia, umowa o dzieło), a także czynności wykonywane w ramach prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej.

Np. jeśli masz dwa mieszkania, w jednym mieszkasz, a drugie wynajmujesz to nie jest to Twoje zajęcie zarobkowe. Mimo, że osiągasz dochód i odprowadzasz podatek. Jednakże jeśli tych mieszkań masz kilka to z punktu widzenia innych przepisów zostanie to uznane jako Twoje zajęcie zarobkowe. Tu pomocne mogą być przepisy skarbowe. W takim przypadku zgoda jest konieczna, mimo, że jedynie je kupiłeś i wynajmujesz oraz, że w żaden sposób nie koliduje to ze służbą. Co więcej w obydwu przypadkach konieczne będzie wpisanie dochodu do oświadczenia majątkowego.

Najważniejsze jest to, że wykonywanie zajęcia zarobkowego bez zgody przełożonego, albo wbrew jego zakazowi stanowi naruszenie dyscypliny służbowej o której mowa w Art. 230.
Odpowiedz
(24-05-2018, 21:39 )dpm napisał(a): Poszukuję informacji dotyczącej równoważnika za brak mieszkania. Moja sytuacja wygląda następująco: Moja żona posiada mieszkanie własnościowe, była jego posiadaczką przed naszym ślubem, i przed tym jak wstąpiłem w szeregi SW. Z tego tytułu nie mogłem pobierać "braku mieszkania" a jedynie dodatek za jego remont. Co w sytuacji gdy moja małżonka sprzeda ww mieszkanie? Czy w takim wypadku mogę się ubiegać o wypłatę równoważnika za brak mieszkania ?

Majątek nabyty przed powstaniem wspólności majątkowej małżeńskiej, czyli co do zasady – przed ślubem, nie wchodzi do tej wspólności po ślubie (art. 33 pkt 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, k.r.o.)...ale to nie ma większego znaczenia gdyż Art. 178. 1. określa, że "funkcjonariusz ani jego małżonek". Przepis nie analizuje czy jest wspólność majątkowa czy nie. 

W sytuacji gdy żona go sprzeda, daruje...etc. przesłanki wynikające z Art. 178. 1. ustaną.

Ciekawostka z Komentarza Ustawy:
Co do znaczenia pojęcia legitymowania się tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego albo domu istnieją poważne rozbieżności w praktyce. W doktrynie przyjmuje się bowiem bardzo szeroko, że tytułem takim może być albo akt notarialny, albo decyzja o przydziale, albo umowa cywilnoprawna (umowa najmu, umowa użyczenia) czy też spółdzielcze prawo do lokalu. Węziej pojęcie tytułu prawnego do mieszkania (domu) definiują sądy administracyjne. Przykładowo Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z dnia 24 lutego 2011 r. (III SA/Gd 27/11, LEX nr 1126677), stwierdził, że „w przypadku gdyby funkcjonariusz, niemający jakiegokolwiek tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego lub domu, uzyskał z tego tytułu równoważnik pieniężny i przeznaczył go na część pokrycia kosztów najmu lokalu mieszkalnego w miejscowości pobliskiej, należałoby go uzyskanego równoważnika natychmiast pozbawić. Z tego względu Sąd wyraża pogląd, że najem lokalu nie sprzeciwia się przyznaniu równoważnika”. Co również ważne, zameldowanie się funkcjonariusza w nieruchomości nie rodzi prawa do niej i tym samym nie stanowi tytułu prawnego.
Odpowiedz
(26-05-2018, 20:30 )Domin napisał(a): Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo

Kolego, admin ma chyba dużo ważniejsze sprawy od naszego forum jak np rodzina. No ale żeby 6 dni czekać na aktualizacje 10 postów. Panie Adminie na prawdę ....


Ja wole mieć nadgodziny. Ale myślę, że sytuacja nie zmieni się gdy będą płatne. Bo skoro służba nie ma kasy na dodatki to skąd weźmie kase na nadgodziny. Jeśli będą płacić to ludzie w gorszej sytuacji finansowej będą się bili o godzinki. Ja mam na to ich kase wywalone i wolę mieć wolne za nadgodziny. A jeśli praktyka kierownictwa będzie dążyła do wzywania ludzi z wolnych żeby jak najmniej dopisywać godzinek bo z jednej strony to stracona kasa z drugiej ewentualne wolne to nie widzę przeszkody żeby ktoś wystawił mi L quatro.
Odpowiedz
(22-05-2018, 13:45 )Nie plecak napisał(a): Witam wszystkich.Mam dwa pytania dotyczące pomocy finansowej na zakup mieszkania.Mianowicie :
1]Jeżeli ktoś dostał pomoc i się później zwalnia ze służby to jaki jest maksymalny czas oddania tych pieniędzy SW według przepisów.
2]Czy muszę oddać kwotę netto czyli tą co dostałem na rękę czy brutto ? Jeżeli brutto to dlaczego skoro to SW odprowadziło podatek do Urzędu Skarbowego i moim zdaniem to oni powinni ubiegać się o zwrot podatku.

Chcę tylko dodać że mój dyrektor chce abym oddał natychmiast całość pieniądzy przed opuszczeniem szeregów SW oraz to że ma być to kwota brutto.A o zwrot podatku mam ubiegać się sam od Urzędu Skarbowego.

Jak to wygląda według Was ? Dziękuję z góry.

Sprawa jest dość prosta. Rozwiązanie Twoich pytań kryje się w Art. 186. Ustawy.
1) 14 dni od momentu kiedy decyzja o zwrocie stała się ostateczna. Rozumiem to tak: składasz raport o zwolnienie. Dyrektor raport przyjmuje. Zostajesz zwolniony w terminie do 3 miesięcy od daty złożenia raportu - to dyrektor decyduje kiedy to nastąpi. Może być w pierwszym dniu, a może być w ostatnim dniu 3 miesięcznego okresu. Wtedy dopiero otrzymasz decyzję administracyjną nakazującą zwrot pomocy. Od tej decyzji przysługuje Ci odwołanie do Dyrektora Okręgowego. On ją podtrzymuje czyli decyzja staje się ostateczna - Możesz się odwołać do sądu administracyjnego, ale nie zmienia to statusu wykonalności decyzji. Od tego czasu masz 14 dni na zwrot. 
2) Zwracasz kwotę brutto i o ile się nie mylę musisz jeszcze uwzględnić ustawową waloryzację. Natomiast później Ty masz prawo do uwzględnienia zwrotu przy zeznaniu rocznym. (0114-KDIP3-3.4011.497.2017.1.JM | Interpretacja indywidualna Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej).
Odpowiedz
Co z naszymi nowymi mundurami? Gdzie już są? Gdzie będą w najbliższym czasie? Proszę o informacje.
Odpowiedz
Witam moj pierwszy post na forum interesuje mnie jak to forum funkcjonuje jak ja pisze 26 maja a od 22 maja zadnego postu to co przez 4 dni nikt nie pisze tak nas jest malo?nikt nie ma zadnych problemow drugie pytanie kto wymyslil dla nas platne nagodziny czy wy sie z tym zgadzacie? Ja rozumie ze to narazie projekt ale czy wiecie z czym sie to wiaze gdyby to przeslo
Odpowiedz
Drodzy koledzy jak u dokonał się podział nagród. Informowano mnie że nagrody co do zasady wyjdą mniej więcej po równo tzn ok 570 zł. A u mnie wygląda to tak strażnik 430 zł, oddziałowy 650 zł, dowódca 800 zł, kierownik działu 1000 zł. No i średnia wyszła około 570 zł. Oczywiście są to nagrody brutto. Nie było rozróżnienia na st strażnika i st oddziałowego.

Druga sprawa. Dość stara. Uważam że majowe podwyżki to kpina z naszej formacji. Policjanci dostali podwyżki niezależnie od posiadanego dodatku. Czyli była to podwyżka bardziej sprawiedliwa od naszych. Mimo iż skorzystałem z niej najwięcej bo 200 zł brutto to uważam że jest nie fair. Gdyby nasze podwyżki poszły w podstawę na takich zasadach jak w Policji więcej osób by na tym skorzystało a na pewno już w większych kwotach. Przykład policjant z drogówki z 12 letnim stażem dostał podwyżki na rękę 167 zł. A mój kolega z 7 letnim stażem dostał 0 zł brutto netto, nic, null. Tak więc gdzie jest równość nadmurówek i zasad przyznawania podwyżek. Czy policjant z 12 letnim stażem jest nowo przyjęty z fusz z 7 letnim już w SW to zajechany? Kto zgodził się na takie zasady? Jeżeli nas nie reprezentujecie na równi z chociażby z policją to z jakiego poziomu mamy, a raczej osoby nas reprezentujące mają uczestniczyć w rozmowach? Wojsko policja SG ......... aaaa jeszcze jest SW!
Odpowiedz