(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)

Z tego co pamiętam większość jak nie wszystkie podwyżki z ostatnich 10-12 lat (a dużo ich nie było) były kwotowe – po równo, więc po co takie komentarze?!
A swoją drogą jak już się zabrałem to włożę kij w mrowisko i pewnie zostanę zakrzyczany. Ale trudno, zostało niecałe 4 m-ce do Emki to jakoś to przeżyję, a przegląd punktów widzenia mam z własnego doświadczenia od samego dołu do kierownika bardzo dużego działu w bardzo dużym zakładzie. Składki też wiele lat na związki płacę, więc mam prawo napisać co myślę.

Żeby było jasne, każdemu życzę żeby zarabiał jak najwięcej. Nasze pensje są śmiesznie niskie, podobnie jak w większości służb i budżetówce. Psioczą ludzie z zewnątrz na nie wiadomo jakie nasze przywileje, a konkurencyjność na rynku pracy leci na łeb na szyję tak naprawdę. Świeżo przyjęty strażnik na początek powinien zarobić 3,5 tys. a potem pensja powinna w miarę szybko i w sposób przewidywalny (a nie zależny od cyklu wyborczego) rosnąć. Ale takie pisanie o jakichś w domyśle „niesprawiedliwych” podziałach podwyżki mnie wkurza. Po pierwsze od dawna idziemy drogą równej kwoty. I tu napiszę wprost, to nie jest do końca sprawiedliwe i powoduje coraz większe spłaszczenie płac. Rozumiem dlaczego tak jest, bo liczą się głosy większości, a większość zarabia żenująco mało, więc w pierwszej kolejności chodzi o to żeby podnieść to minimum, ale to już trwa wiele lat. Ja nie mówię, że każda podwyżka powinna być procentowa, ale tak powiedzmy co trzecia, to wg mnie wcale nie byłoby niesprawiedliwe. I piszę to wiedząc, że poza styczniową żadna już mnie nie obejmie.

Tak, wiem że dowódcy, kierownicy mają trochę większe dodatki, ale wcale nie tak duże jak wam się wydaje, a po ostatnim wielkim równaniu, to te różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły. Dobrze, że ludzie najmniej zarabiający dostali pieniądze, ale myśląc o tych z najkrótszym stażem, zapomina się o tych co mają więcej niż 15 lat stażu i często dużo poważniejsze zadania. I nie myślę tu tylko o kierownictwie, ale też braku różnic w samych działach.

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie, że 5-5,5. zł dla kierownika dużego działu w dużej jednostce to tak dużo. Mając na głowie 50, 100 czy 150 ludzi, z których każdemu może się powinąć noga albo puścić nerwy i za którego w takim przypadku ja też obrywam? Ja rozumiem że to może być ok, jak się zarządza kilkuosobowym działem kadr, czy jakiejś terapii czy coś w tym stylu. Ale mając do ogarnięcia ponad setkę ludzi? Czy chcecie być zarządzani przez ludzi jednocześnie sfrustrowanych dostawanymi pieniędzmi i zajechanych robotą, zmęczonych, opryskliwych i próbujących nie utonąć w zalewie sprzecznych ze sobą lub niemożliwych do wykonania poleceń, kontroli które zawsze muszą znaleźć uchybienia, czynności które zawsze szukają winnych, nawet jak sprawy nie mają ze sobą żadnego związku? Dodatkowo próbujących tak poukładać robotę, żeby przy wszystkich wakatach, chorobowych itp. jakoś się wszystko nie wysypało, biorąc odpowiedzialność za coraz mniejszą rezerwę, a jak coś pier..., to myślicie że przyjedzie kontrola i powie, tak, tak wiem, no musiał Pan zmniejszyć liczbę ludzi bo walczymy z nadgodzinami.... Naprawdę myślicie że jest tak bardzo czego zazdrościć, żeby pisać takie rzeczy. Nie napiszę co mnie strzela jak to czytam, co mnie admin zablokuje.

Spłaszczanie pensji trwa od lat, i jak będzie trwało dalej, to zobaczycie nie miną 2 lata, a będziecie zarządzani przez mało doświadczonych ludzi, napędzanych albo żądzą władzy, albo żądzą szybkiego awansu, skłonnych zrobić dla niego wszystko, albo jedno i drugie. I sparaliżowanych przed podejmowaniem decyzji i s... w gacie jak coś się wydarzy. Najlepiej to widać jak przyjeżdżają panowie specjaliści z okręgów, którzy wraz ze zmianą stanowiska mają zwykle ciężki syndrom amnezji. Tak będzie, bo ludzie którzy mają jakoś poukładane priorytety w głowie będą odchodzić, żeby się nie zajechać doszczętnie i chociaż trochę pożyć na emeryturze. Chociaż po sobie wiem, że spokojnej głowy to chyba nie odzyskam już nigdy, bo ta robota nas zmienia.

Dodam jeszcze jedno pod rozwagę. Nie może być tak że różnice w pensjach kadry kierowniczej zależą prawie w całości nie od podstawy (wyższej o 300-400 zł od stanowisk inspektora/wychowawcy) tylko od dodatków czy nagród, (których dla jasności wcale nie ma dużo więcej), bo taki kierownik jest tak całkowicie zależny od przełożonych, jak dostaje bzdurne polecenie to gęby nie otworzy, bo bez żadnego problemu może stracić i tak wcale niewysokie pieniądze. Ci starzy, to jeszcze sobie pozwolą powiedzieć prawdę, bo jak się znają z dyrekcją czy specjalistami lata, to jeszcze ktoś się z nimi liczy. Ale małolaci będą tylko trzaskać obcasami i iść po trupach. I myślicie że będzie dobra atmosfera w pracy? A nawet jak przy pomocy związków poleci jeden z drugim, co im sodówa uderzyła do głowy, to na ich miejsce nie będzie innych lepszych, bo chętni będą tylko karierowicze, a nie ludzie z autentycznym autorytetem i znający robotę. Ja to już mam nadzieję mieć w poważaniu, ale czasem dzieląc pieniądze, trzeba czasem myśleć trochę dalej niż jeden krok do przodu. 

Przy naszych pensjach zabrzmi to trochę jak żart, ale bałbym się ludzi którzy nie pracują dla pieniędzy.
Odpowiedz
Kiedy płacą wyrównanie od nowej kwoty bazowej?
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Kiedy płacą?
Odpowiedz
Kiedy płacą?
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798
Odpowiedz
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)
Odpowiedz
Big Grin 
Witam, może i my wyślemy zapytanie do MS tak jak uczynili to pracownicy sądów, czysą pieniążki na nagrody z naszych wakatów Smile
http://ps-solidarnosc.org.pl/pytamy-o-sr...ne-nagrody
Odpowiedz
Nooooooo. Jaki ładny list dostałem mmmmmm. Już dwa mam , bo poprzedni od pana tuska też mam. Wtedy wiadomo co było dalej. Zobaczymy teraz. A tak na poważnie to po co te listy dostajemy????? Każdy się uśmiecha pod nosem. To już wszystko było. Przez tyle lat ludziska tak na własnych błędach się nauczyli , że swoje wiedzą. Dawajcie na konto i tyle. Listy to se piszcie do mamusi. Jak na koncie ludzie mieć nie będą to nie będzie komu robić w kryminałach i wszystko w temacie. Łatwo nie jest i musi być za to satysfakcjonujące wynagrodzenie. To nie jest przedszkole, tu się robi z bandytami. Pozdro dla funcjonariuszy z pierwszej lini, tych co odczuwają na własnej skórze i na własnym mózgu gdzie robią i z kim robią i wiedzą w ogóle co to kryminał. Siema nara.
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Czy to jest te 48 zł i różnicowanie dodatków?
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Czyli co? Podwyższyli kwotę bazową a ja nic na pensji nie odczułem?
Odpowiedz
(27-09-2018, 8:47 )Nie plecak napisał(a): To skoro związki rezygnują z walki o zniesienie art.15a to powinni przynajmniej walczyć o f-szy którzy służyli w Zasadniczej Służbie Wojskowej przed 1999 i 2013 rokiem aby TRAKTOWANO ich tak samo jak f-szy którzy odbyli służbę kandydacka przed tym okresem[są na starych zasadach]Bo w tej chwili to jest dyskryminacja ZSW !!!

Właśnie dlaczego???
Odpowiedz
To kiedy płacą te wyrownania
Odpowiedz
I z czym to sie wiąże aha i kiedy zakonczy sie proces legislacyjny dotyczący tych 48 zl dla strażników sluzby wieziennej??
Odpowiedz
Witam,już słowo średnio na etat budzi wiele pytań,będzie że znów padnie propozycja że trzeba zachęcić młodych do pracy żeby zostali jak już są lub żeby przyszli do pracy i oni dostaną więcej tak jak chyba w maju coś było no i dostali oczywiście dodatki które są o 100 może 200 mniejsze tylko od tych co mają f-sze z kilkunastoletnim stażem.Więc się pytam w jakim stopniu ma to zachęcić nas f-szy z dwudziestoletnim stażem żebyśmy jeszcze chcieli tu pracować jak jesteśmy kopani w dupę z każdej strony,podwyżka obcięta i dodatek na poziomie nie podnoszonym od 2009 r. A co do nadgodzin to powinna być każdego indywidualna decyzja czy chce kaskę i wyda ją w mig,czy odebrać wolne i sobie odpocząć bo każdy z nas wie jakie są dniówki w pracy i czy warto je przeliczać na złotówki czy wolne z rodziną.
Odpowiedz
(18-09-2018, 17:51 )Zoodiak83 napisał(a): Fiaskiem zakończyły się mediacje przedstawicieli OISW w Szczecinie z garstką załogi Zk w Goleniowie. Dyrektor jednostki Jarosław D. stwierdził, że w jednostce którą kieruje, funkcjonariusze ochrony są grupą, która chorując w największym stopniu zasila fundusz przeznaczony na nagrody uznaniowe za zastępstwa. Przyznał również, że ochrona otrzymuje relatywnie najmniej nagród z tytułu zastępowania chorych kolegów i koleżanek. Lwia część zgromadzonych funduszy przekazywana jest dla funkcjonariuszy administracji, którzy podczas swoich 8 godzin służby wykonują dodatkową pracę za nieobecnych. W ochronie ogromną trudność sprawia ustalenie kto kogo zastępuje. Czy funkcjonariusz w danej chwili wykonuje swoje obowiązki, czy robi coś więcej? Jeżeli człowiek został wezwany do służby z wolnego, wykonuje tylko jeden zakres obowiązków w zastępstwie chorego. Nie robi nic poza ten zakres obowiązków, więc nagroda mu nie przysługuje. Inaczej jest w administracji, która podczas absencji w dziale, w tym samym czasie musi wykonywać podwójną, a nawet czasami potrójną pracę. Może to się wydawać nieuczciwe, ale tak jest i tak musi być. Dyrektor stwierdził, że obejmując kierownictwo czuł, jak to określił, „dysonans”. W innych jednostkach, w których pełnił służbę naliczanie nagród odbywało się w inny sposób. W Goleniowie tak było i będzie nadal.
Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW  w Szczecinie Zbigniew H., obecny na spotkaniu, powiedział, że w każdej jednostce podległej Dyrektorowi Okręgowemu, nagrody uznaniowe są przyznawane na różnych zasadach. Co ciekawe, każda jednostka dokonuje podziału zgodnie z prawem. Obiecał porozmawiać o ujednoliceniu przepisów z Dyrektorem Generalnym SW – jak go spotka.
Załoga została poinformowana, że naliczanie nagród uznaniowych odbywa się w granicy prawa. Funkcjonariusz działu ochrony, który zastępuje chorego otrzymuje nagrodę uznaniową, ale tylko w nagłych przypadkach – kiedy jest wyznaczany do służby już po zatwierdzeniu grafiku. Jeżeli planista wie wcześniej, że ktoś nie przyjdzie do służby z powodu choroby, zapełnia powstałą lukę człowiekiem, któremu nagroda się już nie należy. Nagrody uznaniowe za zastępowanie chorych funkcjonariuszy wypłacane są przeważnie funkcjonariuszom, którzy mają w zakresie obowiązków zastępowanie innych. Reszta tylko solidarnie „zasila wspólny fundusz”. Powiedziano również, że pieniędzy z poprzednich okresów rozliczeniowych już nie ma, że zostały już podzielone i wydane. Nie ma więc o co robić szum.
Dyrektor Zk Goleniów 7, albo 8, razy podczas spotkania powiedział, że sprawa trafi do sądu.
Krótko mówiąc, funkcjonariusze działu ochrony są wściekli. Nie chcą dłużej być żywicielami administracji. Jeżeli nic się nie zmieni, w najbliższym czasie dojdzie do incydentu.



https://gs24.pl/w-zakladzie-karnym-w-gol...r/13544029
Odpowiedz
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)
Odpowiedz
Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/
Odpowiedz
(01-10-2018, 13:12 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 21:04 )streaper napisał(a):
(26-09-2018, 20:43 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.

to w koncu my tez sie na to lapiemy czy dalej sto lat za wszystkimi ?

Oczywiście, że się łapiemy. W tej sprawie został dzisiaj powołany Zarządzeniem Ministra MS, który ma te rozwiązania wypracować. Pozdrawiam

Adminie, porozumienie jest. Fajnie. Jedno jest w nim tylko na pierwszy rzut nie fajne. Nie wiem czy generalnie dobrze rozumuję, ale do września 2019 (!) zamknęli funkcjonariuszom SW gęby i będą sobie obradować na temat postulatów? To jest jakis żart, czy prima aprilis w październiku? Szkoda, że nie wyznaczyli sobie np. września 2025. Wtedy na ile lat by mieli spokój... Czekać tylko kiedy się jakoś ułoży sprawa między MSW a podległymi funkcjonariuszami, a my nadal będziemy w czarnej..... Z resztą jak będą myśleć do września 2019, to ewentualne spełnienie postulatów to nastąpi, znając tempo MS w połowie 2020 roku. Porozumienie to chyba czas pisać między MS a MON, żeby żołnierzy delegować do służby na oddziałach.
Odpowiedz
(29-09-2018, 9:01 )olee napisał(a):
(22-09-2018, 21:13 )Jamcion napisał(a): Kto wymyślił postulat żeby nadgodziny były płatne?? Ciekawe jaki nam zrobią przelicznik. Mam nadzieję, że nie taki jak w straży


A czemu nadgodziny miały być nie płatne? Cool
Ja mam 386 nadgodzin i nie zanosi się na to by ktoś mi je oddał w postaci wolnego nie mówiąc już o tym że nie którzy koledzy z mojej jednostki mają po 400 nadgodzin. 

Płatne nadgodziny to dla mnie wielki plus Tongue


Ja natomiast nie chcę za swoje nadgodziny pieniędzy - zwłaszcza że przelicznik jest jak za zwykłą godzinę pracy. Są też ludzie którzy woleli by odbierać wolne, Myślę że powinniśmy mieć w tej kwestii prawo do wyboru. Jeśli ktoś chcę sobie dorabiać w jednostce to jego wolna wola.
Odpowiedz
Obejrzyjcie dzisiaj wiadomości, żeby zobaczyć relację z protestu i zarazem można odpowiedzieć sobie co znaczą nasze potrzeby dla góry.
Odpowiedz
No i gdzie jest te zarządzenie MS?
Odpowiedz
(26-09-2018, 21:04 )streaper napisał(a):
(26-09-2018, 20:43 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.

to w koncu my tez sie na to lapiemy czy dalej sto lat za wszystkimi ?

Oczywiście, że się łapiemy. W tej sprawie został dzisiaj powołany Zarządzeniem Ministra MS, który ma te rozwiązania wypracować. Pozdrawiam
Odpowiedz
(01-10-2018, 9:34 )south warior napisał(a): Jutro protest a tutaj jak zwykle cisza, może Pan administrator zaspał jak zwykle. Dlaczego jako funkcjonariusz SW aby dowiedzieć się czegoś na temat protestu muszę odwiedzać stronę związkową naszych kolegów z policji??  Jeżeli już coś się pojawi to sukces,szkoda tylko,że można było przeczytać  to kilka dni wcześniej na wspomnianej  wcześniej stronie.   Panie adminie,jakie są tego powody??

Szanowny Panie już odpowiadam, wszelkie informacje odnośnie protestu są na stronie jak również zostały wszystkie szczegóły wysłane do Przewodniczących ZO. Pozdrawiam
Odpowiedz
Zaproszenie dla służb mundurowych

Spółka Projekt Kępno Sp. z o. o. w imieniu własnym oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kępno
pragnie zaprosić Państwa na wspólny Bieg Służb Mundurowych, którego dodatkowym mottem przewodnim będzie myśl Pierre de Coubertin założyciela i prezesa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl):
„Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”
Zbliża się 11 listopada dzień tak ważny dla wszystkich Polaków, a w szczególności przedstawicieli służb mundurowych w Naszym Kraju. Chcąc upamiętnić poległych żołnierzy od 1918r, a zarazem przypomnieć jak ważna to data 11 Listopada, kiedy to Polska odzyskała niepodległość i mogła samodzielnie kroczyć jako suwerenny i demokratyczny kraj, wychodzimy naprzeciw łącząc wydarzenia historycznie i ponadczasowy wymiar sportu, który w istocie zawsze łączył ludzi. Pobiegnijmy w ten dzień razem w imię pamięci i wolności.
Organizując już „V Bieg Kępiński – BIEG STULECIA”, współzawodnictwo odbywa się oddzielenie dla wszystkich służb mundurowych.
Zwracamy się z uprzejmą prośba o rozpropagowanie i uczestnictwo podległych Panu jednostek i żołnierzy.
Specjalnie dla Wojska, Służb Więziennych, Policji, Policji Celnej, Granicznej, Leśnej itd. opłata startowa wynosi „ 0 zł ”

link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/porta...awody=3953
Link do portalu na facebooku gdzie podawane są aktualne informacje nt. biegu stulecia: https://www.facebook.com/aquaparkepno/
Odpowiedz
Jutro protest a tutaj jak zwykle cisza, może Pan administrator zaspał jak zwykle. Dlaczego jako funkcjonariusz SW aby dowiedzieć się czegoś na temat protestu muszę odwiedzać stronę związkową naszych kolegów z policji?? Jeżeli już coś się pojawi to sukces,szkoda tylko,że można było przeczytać to kilka dni wcześniej na wspomnianej wcześniej stronie. Panie adminie,jakie są tego powody??
Odpowiedz
Koledzy,doszła mnie plotka,że nowe umundurowanie po ciężkich testach w CZ-ecie i hucznych zapowiedziach o wprowadzeniu sortów w tym roku to bajka. W przyszłym roku duuużo z nas odejdzie na emkę i są to zbyt duże koszty dla służy aby na rok wydawać umundurowanie. Wydaję się mi to bujdą ale już mnie nic tutaj nie zdziwi. Pozdrawiam z przymrużeniem oka..
Odpowiedz
Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane

Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji

Dodatkowe 250 zł podwyżki od lipca 2019 r.

MSWiA od początku podkreślało, że w służbach mamy do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami, m.in. w kwestii wynagrodzeń pracowników cywilnych. Od 2016 r. Rząd Prawa i Sprawiedliwości systematycznie podnosi uposażenia funkcjonariuszy i wynagrodzenia pracowników.

Podczas rozmów z resortem przedstawiciele związków zawodowych zgłaszali, że wśród pracowników Policji jest oczekiwanie dodatkowych podwyżek w 2019 r. Dlatego – zgodnie z wypracowanym porozumieniem - pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat.

Przypominamy, że jest to podwyżka dodatkowa. Niezależnie od niej od 1 stycznia 2019 r. w ramach podwyżek z Programu Modernizacji Służb Mundurowych pracownicy cywilni służb otrzymają średnio 300 zł podwyżki na etat.

Oznacza to, że od lipca 2019 r. pracownicy cywilni Policji będą zarabiać średnio (wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym) o 1 tys. zł więcej niż w 2015 r.

Ponadto w zawartym dziś porozumieniu zapisano, że od 1 stycznia 2020 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/...isane.html
Odpowiedz
Stary Artykuł ale warto przeczytać

Strażacy dostaną 13,76 zł za nadgodzinę

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/45...dzine.html
Odpowiedz
(22-09-2018, 21:13 )Jamcion napisał(a): Kto wymyślił postulat żeby nadgodziny były płatne?? Ciekawe jaki nam zrobią przelicznik. Mam nadzieję, że nie taki jak w straży


A czemu nadgodziny miały być nie płatne? Cool
Ja mam 386 nadgodzin i nie zanosi się na to by ktoś mi je oddał w postaci wolnego nie mówiąc już o tym że nie którzy koledzy z mojej jednostki mają po 400 nadgodzin. 

Płatne nadgodziny to dla mnie wielki plus Tongue
Odpowiedz
https://gazetakrakowska.pl/nasz-dziennik...ar/3335169
Odpowiedz
To skoro związki rezygnują z walki o zniesienie art.15a to powinni przynajmniej walczyć o f-szy którzy służyli w Zasadniczej Służbie Wojskowej przed 1999 i 2013 rokiem aby TRAKTOWANO ich tak samo jak f-szy którzy odbyli służbę kandydacka przed tym okresem[są na starych zasadach]Bo w tej chwili to jest dyskryminacja ZSW !!!
Odpowiedz
(26-09-2018, 20:43 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.

to w koncu my tez sie na to lapiemy czy dalej sto lat za wszystkimi ?
Odpowiedz
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.
Odpowiedz
Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."
Odpowiedz
Odnosząc się do propozycji MSWiA wydaje mi się że nie zgodzili się na zaliczanie cywila do emki bo chcą zatrzymać doświadczonych fszy, nie oszukujmy się, każdy kto ma 5+ lat cywila a potem przyjął się na starych zasadach, po 15 latach by poszedł na emke. Myślę że to nie przejdzie, ewentualnie warunek że też z 25 lat będzie trzeba służyć i wtedy zalicza, ewentualnie szansę maja przyjęci przed wprowadzeniem tego artykułu który zadziałał wstecz
Odpowiedz
(19-09-2018, 20:39 )cyb3r napisał(a):
(14-09-2018, 12:19 )Tomcio11 napisał(a): Cześć, jestem już jakiś czas w służbie od roku jestem po podoficerce i moja przygodą z SW się powoli kończy prawie 4 lata za mną a 28 jeszcze przede mną, bez szans . Jest ktoś wstanie powiedzieć mi ile będę musiał zwrócić pieniędzy za to szkolenie tzn. Koszty wyżywienia, zakwaterowania, umundurowania? Wiem, ze te informacje powinny mi udzielić kadry ale nie mogę się w żaden sposób tego doprosić. próbowałem u innych osób ale wszyscy odsyłają mnie do kadr, a tam tylko wymówki, taki urok tej służby cały czas pod górkę. będę bardzo wdzięczny za każdą informacje.

Powodzenia wszystkim w walce o lepsze jutro.

wystosuj raport z zapytaniem

U mnie chłopak ma do zwrotu ponad 700 zł za kurs wstępny i 2.900 za podoficerkę. Do tego dochodzi koszt podróży służbowych, który też jest różny, w zależności jak daleko miałeś do szkoły i jak często jeździłeś do domu na weekendy.
Odpowiedz
co z art. 15 a?????? czy związki zrezygnują z tego postulatu? to byłaby zdrada interesów funkcjonariuszy przyjętych po 1999 r.
Odpowiedz
Z propozycji rządowych o czym donoszą media wynika, że strona rządowa nie zaakceptowała wykreślenia art. 15 a i doliczania lat cywilnej pracy dla funkcjonariuszy przyjętych po 1999r. Czy strona związkowa zamierza się na to zgodzić i mimo tego zawrzeć porozumienie??????
Odpowiedz
Kolejny niesamowity przypadek, tym razem test do szkoły oficerskiej nie jest jak zawsze w listopadzie tylko 2 października.
Odpowiedz
(19-09-2018, 20:39 )cyb3r napisał(a):
(14-09-2018, 12:19 )Tomcio11 napisał(a): Cześć, jestem już jakiś czas w służbie od roku jestem po podoficerce i moja przygodą z SW się powoli kończy prawie 4 lata za mną a 28 jeszcze przede mną, bez szans . Jest ktoś wstanie powiedzieć mi ile będę musiał zwrócić pieniędzy za to szkolenie tzn. Koszty wyżywienia, zakwaterowania, umundurowania? Wiem, ze te informacje powinny mi udzielić kadry ale nie mogę się w żaden sposób tego doprosić. próbowałem u innych osób ale wszyscy odsyłają mnie do kadr, a tam tylko wymówki, taki urok tej służby cały czas pod górkę. będę bardzo wdzięczny za każdą informacje.

Powodzenia wszystkim w walce o lepsze jutro.

wystosuj raport z zapytaniem

Napisz Raport do Dyrektora swojej jednostki - x2  i złóż jeden do Dyrektora na dziennik a drugi z datą wpłynięcia dla ciebie bo takie raporty lubią ginąć, administracja boi się zapytań pisemnych i na pewno otrzymasz odpowiedź zgodną z przepisami
Odpowiedz
Kto wymyślił postulat żeby nadgodziny były płatne?? Ciekawe jaki nam zrobią przelicznik. Mam nadzieję, że nie taki jak w straży
Odpowiedz
Rząd ustępuje policjantom. Będą odchodzić na emeryturę, mając 45 lat, i dostawać 100 proc. pensji na L4. Do tego obiecano podwyżki

Ciekaw jestem czy SW też coś wywalczyło.

http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,2395...rects=true
Odpowiedz
Zastanawiam się czemu w tym całym zamieszaniu odnośnie funkcjonariuszy nikt nie mówi o zapisie w Ustawie z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (...)
A konkretnie chodzi o:
Art. 18f. 1. Podstawę wymiaru emerytury stanowi średnie uposażenie funkcjonariusza należne przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza.
W to też wchodzi podniesienie dodatku "na pożegnanie", a o samej różnicy uposazenia na przestrzeni 10 lat to już nawet nie mówię O.O
Czy ja tu czegoś nie rozumię? Huh
Odpowiedz
"Bez podwyżki nie ma porozumienia". Służby mundurowe odpowiadają MSWiA


https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-b...Id,2634169
Odpowiedz
http://nszzp.pl/wp-content/uploads/2018/...9_2018.pdf

mam tylko nadzieję, że nas też to obejmie...
Odpowiedz
(14-09-2018, 12:19 )Tomcio11 napisał(a): Cześć, jestem już jakiś czas w służbie od roku jestem po podoficerce i moja przygodą z SW się powoli kończy prawie 4 lata za mną a 28 jeszcze przede mną, bez szans . Jest ktoś wstanie powiedzieć mi ile będę musiał zwrócić pieniędzy za to szkolenie tzn. Koszty wyżywienia, zakwaterowania, umundurowania? Wiem, ze te informacje powinny mi udzielić kadry ale nie mogę się w żaden sposób tego doprosić. próbowałem u innych osób ale wszyscy odsyłają mnie do kadr, a tam tylko wymówki, taki urok tej służby cały czas pod górkę. będę bardzo wdzięczny za każdą informacje.

Powodzenia wszystkim w walce o lepsze jutro.

wystosuj raport z zapytaniem
Odpowiedz
Z ostatniej chwili: MSWiA przedstawi w piątek, 21 września propozycję porozumienia!!!
http://nszzp.pl/aktualnosci/z-ostatniej-...ozumienia/
Odpowiedz
Fiaskiem zakończyły się mediacje przedstawicieli OISW w Szczecinie z garstką załogi Zk w Goleniowie. Dyrektor jednostki Jarosław D. stwierdził, że w jednostce którą kieruje, funkcjonariusze ochrony są grupą, która chorując w największym stopniu zasila fundusz przeznaczony na nagrody uznaniowe za zastępstwa. Przyznał również, że ochrona otrzymuje relatywnie najmniej nagród z tytułu zastępowania chorych kolegów i koleżanek. Lwia część zgromadzonych funduszy przekazywana jest dla funkcjonariuszy administracji, którzy podczas swoich 8 godzin służby wykonują dodatkową pracę za nieobecnych. W ochronie ogromną trudność sprawia ustalenie kto kogo zastępuje. Czy funkcjonariusz w danej chwili wykonuje swoje obowiązki, czy robi coś więcej? Jeżeli człowiek został wezwany do służby z wolnego, wykonuje tylko jeden zakres obowiązków w zastępstwie chorego. Nie robi nic poza ten zakres obowiązków, więc nagroda mu nie przysługuje. Inaczej jest w administracji, która podczas absencji w dziale, w tym samym czasie musi wykonywać podwójną, a nawet czasami potrójną pracę. Może to się wydawać nieuczciwe, ale tak jest i tak musi być. Dyrektor stwierdził, że obejmując kierownictwo czuł, jak to określił, „dysonans”. W innych jednostkach, w których pełnił służbę naliczanie nagród odbywało się w inny sposób. W Goleniowie tak było i będzie nadal.
Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Szczecinie Zbigniew H., obecny na spotkaniu, powiedział, że w każdej jednostce podległej Dyrektorowi Okręgowemu, nagrody uznaniowe są przyznawane na różnych zasadach. Co ciekawe, każda jednostka dokonuje podziału zgodnie z prawem. Obiecał porozmawiać o ujednoliceniu przepisów z Dyrektorem Generalnym SW – jak go spotka.
Załoga została poinformowana, że naliczanie nagród uznaniowych odbywa się w granicy prawa. Funkcjonariusz działu ochrony, który zastępuje chorego otrzymuje nagrodę uznaniową, ale tylko w nagłych przypadkach – kiedy jest wyznaczany do służby już po zatwierdzeniu grafiku. Jeżeli planista wie wcześniej, że ktoś nie przyjdzie do służby z powodu choroby, zapełnia powstałą lukę człowiekiem, któremu nagroda się już nie należy. Nagrody uznaniowe za zastępowanie chorych funkcjonariuszy wypłacane są przeważnie funkcjonariuszom, którzy mają w zakresie obowiązków zastępowanie innych. Reszta tylko solidarnie „zasila wspólny fundusz”. Powiedziano również, że pieniędzy z poprzednich okresów rozliczeniowych już nie ma, że zostały już podzielone i wydane. Nie ma więc o co robić szum.
Dyrektor Zk Goleniów 7, albo 8, razy podczas spotkania powiedział, że sprawa trafi do sądu.
Krótko mówiąc, funkcjonariusze działu ochrony są wściekli. Nie chcą dłużej być żywicielami administracji. Jeżeli nic się nie zmieni, w najbliższym czasie dojdzie do incydentu.
Odpowiedz
Hura. Wojsko dostało podwyżkę ponad 600zl a my dalej w szarej . Gdzie tu sprawiedliwość?
Odpowiedz
Elvis, tyle pracujesz i takich rzeczy nie wiesz? Dostaniesz

Co do nieprzerwanego odpoczynku to jeśli masz strzelanie przed nocka to na noc powinno się przyjsc 11 godzin od strzelania czy jak?

Poza tym co z tym protestem? Będziemy coś robić czy tylko pozorowac
Odpowiedz