https://www.infosecurity24.pl/sluzby-mun...wieziennej
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

widzę , że wcześniej było dzielenie na ochrone i administracje, teraz zaczyna się nawet dzielenie w ochronie na służących w mniejszych i większych jednostkach... dziel pan panie Fafik1977 tak dalej, rządzącym w to graj. robisz chłopcze tzw. krecią robotę. na kogo jeszcze chcesz podzielić funkcjonariuszy, jak juz będzie na mniejsze i większe jednostki, to na te gdzie siedzą groźniejsi i mniej groźni, gdzie są i nie ma niebezpiecznych, potem według lokalizacji chyba i odległości dojazdu do pracy... skąd się tacy jak ty biorą?
Odpowiedz
Dobry wieczór. Mam pytanie do znawców tematu. Czy gdy odejdę na eme przed komisją, a zrobię ja będąc już na emeryturze ( przy założeniu że dostanę grupę w związku ze służbą ),to dostane 100% pensje przez rok czy zostanę z tym co wypracowałem? Proszę o opinie, ale nie typu według mnie tak czy cos w tym stylu tylko merytoryczną odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam mam pytanie dotyczące wyplaty równoważnika za brak mieszkania. Dostalem decyzje o dofinansowaniu za budowę domu od decyzji do wyplatypracy minęło 10 miesięcy. W tym okresie nie wypłacane mi było za brak mieszkania. Czy mogę się starać o wypłatę tych środków i gdzie w jakim przepisie o tym przeczytam ??
Odpowiedz
(28-02-2019, 18:09 )Tym07 napisał(a):
(26-02-2019, 13:02 )MdR napisał(a):
(25-02-2019, 12:17 )Tym07 napisał(a):
(22-02-2019, 10:47 )MdR napisał(a):
(21-02-2019, 11:07 )Sadi napisał(a): [quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?

Też. Pisałem o zasadniczej właśnie. Potwierdził to drugi, który odbywał służbę zasadniczą w SG. Stara się do MON. Potwierdzili mu że przyjmą na starych zasadach, gdyż jego służba zaczęła się 20 lat temu. I nie ma znaczenia ze bylo 19 lat przerwy. Tak mu powiedziano w WKU. W kadrach powinni udzielić obszerniejszych informacji, ale zapytaj dyskretnie bo nie spodoba się to i to bardzo. Najlepiej przy okazji jakiegoś naboru.

No to wiem. Każdy kto odrabiał wojsko w policji SG PSP to będzie na starych zasadach. Ja byłem w zasadniczej a jej nie ma w ustawie dlatego pytam czy jest jakaś szansa na emeryturę po 15 latach bo zasadnicza to przecież też służba

Mam podobnie, przyjąłem się w maju 2013 do SW, a w 2012 zacząłem służbę kandydacką w wojskowym ośrodku szkolenia (chodzi o nsr), po szkoleniu jeszcze w tym samym roku podpisałem kontrakt z jednostką i jeździłem na ćwiczenia rotacyjne na poligony, ostatnie takie szkolenie miałem w lutym 2013 jako żołnierz NSR. Gdzie się najlepiej dowiedzieć na jakich zasadach emerytalnych jestem?
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Jak ci sie nie pdoba to sie zwolnij. Nie wiedziales gdzie sie przyjmujesz czlowieczku o slabej psychice.
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Panowie po co te przepychanki i licytacje który ma gorzej? Wiadomo że wszędzie jest coraz gorszy syf. Nawet w innych działach nie jest kolorowo. No ale w ochronie to się cuda dzieją. Moim zdaniem bez zdecydowanego nacisku z naszej strony górą będzie nas zwodzic ile się da w sprawie podwyżki i dodatków.Chyba czas pomyśleć o zdrowiu żeby pobudzić ich do działania.
Odpowiedz
Witam panowie kłucicie się kto ma więcej pracy ja pracowałem w ZK i w AŚ i tu i tu jest kupa roboty tylko inna specyfika kłutnie są bez sensu a o podwyżkach cisza rząd obiecuję rużne dodatki dla ludzi a zaraz o nas zapomną bo jast cisza budżet ustalony a tu cisza
Odpowiedz
Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile
Odpowiedz
(01-03-2019, 10:39 )Jamcion napisał(a):
(26-02-2019, 20:23 )fafik1977 napisał(a): Panie Administratorze mam wspaniały pomysł bo jak czytam te posty to nigdy nie zewrzemy czterech liter by postawić się okoniem a dlaczego może geneza problemu tkwi nie tylko w systemie ale też w małych jednostkach gdzie możliwe z naciskiem na możliwe jest pełen stan etatowy, rządzą rodzinne klany i też przyjaźnie czy zaszłości z „piaskownicy” i nasuwa się wówczas pytanie? po co się stawiać, jest Mi dobrze a…a niech inni wywalczą. Może nie uda się już wrócić do ZK/AŚ pierwszej i drugiej kategorii, gdzie były różnice w płacach ale, może należałoby pomyśleć o wyższych dodatkach obligatoryjnie w jednostkach gdzie np. przedział jest do 500osadzonych, 500-1000osadzonych,1000-1500osadzonych i powyżej bo dlaczego? ten co pracuje w kryminale i ma 300 na otworku to dlaczego zarabia tyle samo co ten powyżej 1500?. Czemu nasuwa Mi się ten pomysł? bo jak czytam przepychanki o pierdoły a nie reagujemy na ważniejsze sprawy to zaczynam myśleć jak Ci z niektórych jednostek, przykre to. Pamiętajmy, że walczymy z pupilami, przełożonymi, su….per poleceniami a co najgorsze? ze sobą tj. funkcjonariuszami będacymi najniżej w przewodzie pokarmowym. Nie wymagajmy od innych cudów, a zacznijmy od siebie. Pozdrawiam



Może dltego że w takim jak ty to nazywsz kurniku gdzie jest 300 osadzonych pełni służbę w nocy naprzykład 3-4 ochroniarzy a w takim ZK gdzie jest 1500 kilkudziesięciu.
Odpowiedz
Tak ogólnie to nie ma nawet o czym napisać. Nudy, zniechęcenie, idzie to wszystko na dno. Już nie wiem ale może trzeba zrobić reforme jak wśród sędziów. Może jakaś kasta blokuje ,czy jak i to pełza wszystko jak żółw i pcha beton i pcha i pcha a betonu więcej. No ale jak pisałem czasy się zmieniły i pyk ...........i nie będzie komu przyjść pewnego razu i co?????? No i co wtedy???
Odpowiedz
Witam, Panie Administratorze proszę za pośrednictwem Pana o zapytanie związków bo mniemam,że jest Pan też członkiem o kwestie na jakim etapie jest projekt rozporządzenia zmieniającego nasze uposażenia w związku z podpisaniem porozumienia z listopada ? Jeśli związki zawodowe reprezentujące ,,nas wszystkich,, nie znają odpowiedzi to może warto zapytać odpowiedniego ministra bo Pan Jaki twierdzi że wszytko jest na dobrej drodze tak? Ale na drodze do czego ? To podziału i wyszarpywania naszych pieniędzy przez stronę związkowa i stronę służbowa? Kolejny już raz jesteśmy traktowani jak ci mało istotni , zawsze na koncu. Czy Państwo zdają sobie sprawę jaki jest poziom flustracji f- szy w jednostkach ? Za pewne nie bo nie macie pojęcia o prawdziwej slubie na mrozie, z ciągłymi dodatkami, dyżurami, z dużą ilością nadgodzin - 600h i wiecej. Liczą się słupki ,statystki i nic więcej. Obawiam się co będzie myślę za te dwa lata gdzie bardzo dużą ilość f-szy nabędzie prawa emerytalnych ,oczywiście na sztuke zawsze ktoś przyjdzie ale proszę zastanawiać się jaka to będzie sztuka? Kto przekaże wiedzę , umiejętności i doświadczenie? Może przyszli chorąży i oficerowie z nowych uczelni ? Bez pojecia o robocie jak większość plecaków ? Powtarzam raz jeszcze poziom flustracji w jednostkach sięga maksimum!!!
Odpowiedz
Pierdu pierdu o dodatkach a jeszcze nie ma podwyżek.
Odpowiedz
(26-02-2019, 20:23 )fafik1977 napisał(a): Panie Administratorze mam wspaniały pomysł bo jak czytam te posty to nigdy nie zewrzemy czterech liter by postawić się okoniem a dlaczego może geneza problemu tkwi nie tylko w systemie ale też w małych jednostkach gdzie możliwe z naciskiem na możliwe jest pełen stan etatowy, rządzą rodzinne klany i też przyjaźnie czy zaszłości z „piaskownicy” i nasuwa się wówczas pytanie? po co się stawiać, jest Mi dobrze a…a niech inni wywalczą. Może nie uda się już wrócić do ZK/AŚ pierwszej i drugiej kategorii, gdzie były różnice w płacach ale, może należałoby pomyśleć o wyższych dodatkach obligatoryjnie w jednostkach gdzie np. przedział jest do 500osadzonych, 500-1000osadzonych,1000-1500osadzonych i powyżej bo dlaczego? ten co pracuje w kryminale i ma 300 na otworku to dlaczego zarabia tyle samo co ten powyżej 1500?. Czemu nasuwa Mi się ten pomysł? bo jak czytam przepychanki o pierdoły a nie reagujemy na ważniejsze sprawy to zaczynam myśleć jak Ci z niektórych jednostek, przykre to. Pamiętajmy, że walczymy z pupilami, przełożonymi, su….per poleceniami a co najgorsze? ze sobą tj. funkcjonariuszami będacymi najniżej w przewodzie pokarmowym. Nie wymagajmy od innych cudów, a zacznijmy od siebie. Pozdrawiam



Może dltego że w takim jak ty to nazywsz kurniku gdzie jest 300 osadzonych pełni służbę w nocy naprzykład 3-4 ochroniarzy a w takim ZK gdzie jest 1500 kilkudziesięciu.
Odpowiedz
Dzien dobry. Mam podobny pytanie a mianowicie, odbywalem krotkotrwale przeszkolenie wojskowe tzw KSzR w WSOSP w Deblinie (szkolka podoficerska) w czasie studiow bylo to w 2008r. Po przysiedze bylismy jako szer.pchor a po ukonczeniu mianowanie na kaprala i przeniesienie do rezerwy. Sluzbe w SW rozpoczalem po 2013 i w zwiazku z tym emerytura po 15 czy 25l?Dziekuje z gory za odp
Odpowiedz
Witam! mam taką refleksję dotyczącą SW. wyszliśmy na zewnątrz, otworzyliśmy nasze kryminały, zmieniamy nasz wizerunek, gdzie tylko możemy to jesteśmy tylko po co ? i tak każdy myśli że nic nie robimy, tylko siedzimy i kawka za kawką, kasę dostajemy za nic, a jeszcze domagamy się więcej. ale patrząc na zarobki bankowców ich nie wyobrażalną odpowiedzialność i kompetencje to zrezygnujmy chociaż na jeden miesiąc z pensji nie bierzmy trzynastki przecież bankowcy mają gorzej. Oni pracują z pieniądzem a my tylko z Człowiekiem. Pozdrawiam funkcjonariuszy i pracowników SW. p.s. podwyżki jak zechcą to dadzą a jak nie dadzą to też kryminały się nie zawalą. dlaczego a no dlatego że każdy ma rodzinę, kredyt, marzenia i plany na wakacje. Ha Ha Ha.
Odpowiedz
Witam!!!Panie Administratorze
Pytanie typu ważne!!!a mianowicie, chodzi o zasadniczą służbę wojskową, pełniłem ją od 1997 do 1998r. równy rok, do służby przyjąłem się 2008r. i teraz pytanie, stare zasady!!! ok 15 lat służby i emerytura a czy praca w cywilu zalicza się czy nie? chodzi właśnie o Tą zasadniczą służbę wojskową, jak to z nią jest? proszę o odpowiedź!!!!
Odpowiedz
(26-02-2019, 13:02 )MdR napisał(a):
(25-02-2019, 12:17 )Tym07 napisał(a):
(22-02-2019, 10:47 )MdR napisał(a):
(21-02-2019, 11:07 )Sadi napisał(a): [quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?

Też. Pisałem o zasadniczej właśnie. Potwierdził to drugi, który odbywał służbę zasadniczą w SG. Stara się do MON. Potwierdzili mu że przyjmą na starych zasadach, gdyż jego służba zaczęła się 20 lat temu. I nie ma znaczenia ze bylo 19 lat przerwy. Tak mu powiedziano w WKU. W kadrach powinni udzielić obszerniejszych informacji, ale zapytaj dyskretnie bo nie spodoba się to i to bardzo. Najlepiej przy okazji jakiegoś naboru.

No to wiem. Każdy kto odrabiał wojsko w policji SG PSP to będzie na starych zasadach. Ja byłem w zasadniczej a jej nie ma w ustawie dlatego pytam czy jest jakaś szansa na emeryturę po 15 latach bo zasadnicza to przecież też służba
Odpowiedz
https://www.infosecurity24.pl/sluzby-spe...za-wyplata

Budżet na 2019r. podpisany przez Pana Prezydent- miesiąc temu. Wojsko, Policja, Straż Pożarna i Celnicy dostali pieniądze.
Każdy z nas Panowie powinien zadać sobie pytanie którzy w szeregu jesteśmy ? Ile można zwalać na fakt ,że jesteśmy w innym Ministerstwie i dlatego musi tak być ? Strona Związkowa wystosowała oficjalne zapytanie (o termin wypłaty podwyżek do Pana Ministra) po 50 -ciu dniach od oficjalnego terminu !!!! Minister nie ma pojęcia co się dzieje w naszych szeregach, bo pokazują mu dane i statystyki, które w rzeczywistości nie mają pokrycia.Zatrudnienie skazanych na poziomie 70-80 % ( totalna bzdura).Oficjalnie w jednostkach są po 3, 4 wakaty. Rzeczywistość to 20-25 osób w dużych jednostkach. Ludzie mają po 600 nadgodzin. Obiecali zapłacić, ale zapomnieli dodać,że zapłacą za nadgodziny , które wyrobisz po wejściu w życie rozporządzenia o nadgodzinach. Czyli znowu mydlenie oczu. Bo niech ktoś mi odpowie kiedy takie rozporządzenie wejdzie w życie?
I co zrobisz koleżanko/kolego kiedy zadzwoni telefon i znajomy głos poprosi żebyś przyszła/przyszedł na dodatek??? Oczekuje się od nas lojalności , a na każdym kroku wciska nam się KIT !!!!!
Odpowiedz
Należałoby zapytać raczej w CZSW o Rozporządzenie w sprawie podwyżki, to dział prawny CZ pisze Rozporządzenia, minister nie ma o tym pojęcia.
Odpowiedz
(24-02-2019, 16:20 )olee napisał(a):
(24-02-2019, 10:17 )Administrator napisał(a):
(22-02-2019, 12:58 )Johan napisał(a): Szanowny Panie Administratorze,
czy naprawdę tak trudno jest wystosować oficjalne pismo do Pana Ministra Jakiego , bądź Pana Ziobry z zapytaniem o miesiąc wypłaty podwyżek ???? Już nawet nie konkretny dzień , ale miesiąc.
Czyż Pan Przewodniczący naprawdę nie wie jak niskie morale są wśród funkcjonariuszy. Czy musimy znowu "zadbać o swoje zdrowie" żeby cokolwiek drgnęło w tej sprawie ??? Nasi przełożeni domagają się lojalności, ale to działa w dwie strony. Kpiną jest informacja ,że prace nad rozporządzeniem są szybkie!!!!!
Pewnie odpowie Pan ( jeśli wogle Pan odpowie) ,że  " JA NIE JESTEM OD OFICJALNYCH PISM" !!!! Ale proszę nie zapominać ,że to właśnie Pan jest łącznikiem pomiędzy ludźmi , a Przewodniczącym. Kto inny jak nie Pan ma go poinformować o coraz bardziej napiętej sytuacji w naszych szeregach?

P.S. Informuję ,że maila tej samej treści wysłałem za pośrednictwem mediów społecznościowych do Pana Ministra Patryka Jakiego, portalowi Ochrona24.info, redakcji Fakt.

Witam
Bardzo dobrze, że pan wysłał maila tej treści do Pana Ministra zachęcam i innych do tego. Jeśli chodzi o pisma to w komunikacie jest napisane, że zwróciliśmy się do Pana Ministra z zapytaniem kiedy zostaną wypłacone podwyżki.
Pozdrawiam


http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-zar...ego-3.html

Ja mam nadzieje że w końcu dostaniemy konkretną odpowiedz kiedy podwyżka zostanie wypłacona Sad
Odpowiedz
https://www.infosecurity24.pl/sluzby-spe...SogxiQ-X30
Odpowiedz
I jak wygląda sytuacja w sprawie zabierania dodatku za brak mieszkania funkcjonariusza przeniosonym z urzędu do pełnienia słuzby w innej jednostce? Czy admin sie wypowie? Co związki zawodowe na to? Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedz
Witam jak się liczy odprawę emerytalną dla funkcjonariuszy? Wiem, że mówi o tym ustawa. Ale mam konkretne pytanie jak ją się liczy? Np. jak się ma 15 lat służby w tym rok wojska? Czy to jest sześć miesięcy czy jakiś procent sześciu miesięcy?
Odpowiedz
Mylisz się kolego, jest całkiem odwrotnie jak napisałeś. Jak byłeś przyjęty do służb mundurowych przed reformą 2013 i się zwolniles choćby po roku i dzisiaj chciałbyś wrzucić to jesteś na starych zasadach po 15 emerytura
Odpowiedz
(26-02-2019, 16:41 )MdR napisał(a):
(25-02-2019, 12:17 )Tym07 napisał(a): [quote="MdR" pid='1755' dateline='1550828863']
[quote="Sadi" pid='1742' dateline='1550743652']
[quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?
[/quote
]

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?

Pewne sprostowanie do wcześniejszego postu. Rozmawiałem dziś z nim (wspomnianym kolegą) i okazalo się że trzeba mieć 12 mcy zasadniczej  (dopytalem o to dwa razy- zasadniczej) żeby przyjęli go na "starych zasadach". Jego kolegę który mial mniej, (11 mcy) i przyjęli czy zaproponowali na "nowych zasadach". Kłóci się to z tym co mówił mi inny starający się o przyjęcie do SG (ze wystarczy przysięga). To juz musisz zapytać nawet w Biurze Emerytalnym. Na pewno  nie jest tak ze służba zasadnicza się nie liczy, pytanie tylko w jakim wymiarze.
[/quote przykład: ty w np. 2005 odrabiasz ZSW w SG twój koleś w tym samym czasie jest w ZSW w 2013 
idziecie do SW to: ty na starych zasadach a koleś na nowych. Lipa bo każde ministerstwo inaczej dba o swoich niby ten sam powszechny obowiązek SW a inne traktowanie. Tak jak z porozumieniem. Wojsko ma policja ma a my czekamy.
Odpowiedz
Pytanie do Pana Administratora. Protokół rozbieżności podpisany i co dalej. Strona służbowa łamie porozumienie w sprawie reformy dodatków służbowych dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem. Jakie kolejne kroki podejmie strona związkowa.
Odpowiedz
Pytanie do Pana Administratora. Protokół rozbieżności podpisany i co dalej. Porozumienie z 2018 podpisane a jest łamane przez Dyrektora SW odno
Odpowiedz
(26-02-2019, 8:00 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-02-2019, 16:20 )olee napisał(a):
(24-02-2019, 10:17 )Administrator napisał(a):
(22-02-2019, 12:58 )Johan napisał(a): Szanowny Panie Administratorze,
czy naprawdę tak trudno jest wystosować oficjalne pismo do Pana Ministra Jakiego , bądź Pana Ziobry z zapytaniem o miesiąc wypłaty podwyżek ???? Już nawet nie konkretny dzień , ale miesiąc.
Czyż Pan Przewodniczący naprawdę nie wie jak niskie morale są wśród funkcjonariuszy. Czy musimy znowu "zadbać o swoje zdrowie" żeby cokolwiek drgnęło w tej sprawie ??? Nasi przełożeni domagają się lojalności, ale to działa w dwie strony. Kpiną jest informacja ,że prace nad rozporządzeniem są szybkie!!!!!
Pewnie odpowie Pan ( jeśli wogle Pan odpowie) ,że  " JA NIE JESTEM OD OFICJALNYCH PISM" !!!! Ale proszę nie zapominać ,że to właśnie Pan jest łącznikiem pomiędzy ludźmi , a Przewodniczącym. Kto inny jak nie Pan ma go poinformować o coraz bardziej napiętej sytuacji w naszych szeregach?

P.S. Informuję ,że maila tej samej treści wysłałem za pośrednictwem mediów społecznościowych do Pana Ministra Patryka Jakiego, portalowi Ochrona24.info, redakcji Fakt.

Witam
Bardzo dobrze, że pan wysłał maila tej treści do Pana Ministra zachęcam i innych do tego. Jeśli chodzi o pisma to w komunikacie jest napisane, że zwróciliśmy się do Pana Ministra z zapytaniem kiedy zostaną wypłacone podwyżki.
Pozdrawiam


http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-zar...ego-3.html

Ja mam nadzieje że w końcu dostaniemy konkretną odpowiedz kiedy podwyżka zostanie wypłacona Sad

dobrze, że strona służbowa jest tak łaskawa i chce przeznaczyć pieniądze na zaległe awanse...mogli by przecież przeznaczyć na wynagrodzenia za powiedzmy kwiecień albo jakiś inny miesiąc...Smile co do podwyżek, to jest to żenujące, że dotychczas nam nie wypłacili. w ogóle żenujące jest, że w listopadzie wiadomo, że podwyżki maja być, a od stycznia ich nie ma jest kpiną... Generał Kitliński i cały rząd traktuje nas w tym momencie jak psy, jak pracowników drugiej albo trzeciej kategorii. Policjanci pokazali na co ich stać w listopadzie, a SW się wtedy nie wykazało, podłączyliśmy się pod Policję i dzięki nim te podwyżki są- teraz Generał i rząd to pokazują- jesteśmy służba drugiej kategorii i tak nas traktują- po dziadowsku

Wyrównanie podwyżek ma być wypłacone do końca marca, pierwszą pensję w nowej wysokości najprawdopodobniej dostaniemy 1 kwietnia i mam nadzieję, że nie będzie to prima aprilis Smile
Odpowiedz
Panie Administratorze mam wspaniały pomysł bo jak czytam te posty to nigdy nie zewrzemy czterech liter by postawić się okoniem a dlaczego może geneza problemu tkwi nie tylko w systemie ale też w małych jednostkach gdzie możliwe z naciskiem na możliwe jest pełen stan etatowy, rządzą rodzinne klany i też przyjaźnie czy zaszłości z „piaskownicy” i nasuwa się wówczas pytanie? po co się stawiać, jest Mi dobrze a…a niech inni wywalczą. Może nie uda się już wrócić do ZK/AŚ pierwszej i drugiej kategorii, gdzie były różnice w płacach ale, może należałoby pomyśleć o wyższych dodatkach obligatoryjnie w jednostkach gdzie np. przedział jest do 500osadzonych, 500-1000osadzonych,1000-1500osadzonych i powyżej bo dlaczego? ten co pracuje w kryminale i ma 300 na otworku to dlaczego zarabia tyle samo co ten powyżej 1500?. Czemu nasuwa Mi się ten pomysł? bo jak czytam przepychanki o pierdoły a nie reagujemy na ważniejsze sprawy to zaczynam myśleć jak Ci z niektórych jednostek, przykre to. Pamiętajmy, że walczymy z pupilami, przełożonymi, su….per poleceniami a co najgorsze? ze sobą tj. funkcjonariuszami będacymi najniżej w przewodzie pokarmowym. Nie wymagajmy od innych cudów, a zacznijmy od siebie. Pozdrawiam
Odpowiedz
Zasadnicza służba wojskowa wlicza się do emerytury ( 14 lat sw i rok zasadniczej słuzby wojskowej i jesteś emerytem !!) Ale nie uprawnia do przejscia na emeryturę na starych zasadach tzn. po 15 latach słuzby. Inaczej mówiąc mogłeś być nawet w 1996 r. w zasadniczej słuzbie wojskowej a przyjąłeś się po 2013 to i tak musisz pracować 25 lat. Zasadnicza słuzba wojskowa tak jak pisałem wczesniej tylko wlicza się do lat słuzby w sw.
Odpowiedz
(25-02-2019, 12:15 )Tym07 napisał(a): Dzień dobry. Pytanie mam. Zostałem funkcjonariuszem SW w 2017. Czyli nowe zasady. W zasadniczej służbie wojskowej byłem w 2001-2002. Czy jest szansa na 15 lat i emeryturę w takim przypadku? Bo z tego co wiem to zasadnicza służba wojskowa nie jest wpisana w ustawie emerytalnej. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Wiem  w 100%  że nadterminowa służba uprawnia do przejścia na emeryturę po 15latach. A służba nadterminowa  nie jest służba zawodową tylko zasadnicza ponad termin.  Każdy żołnierz zasadniczej służby wojskowej  został powołany do czynnej służby wojskowej ale czy zetka uprawnia do przejścia po 15lat? Hmm nie wiem ale chciałbym się dowiedzieć.
Odpowiedz
(25-02-2019, 12:17 )Tym07 napisał(a):
(22-02-2019, 10:47 )MdR napisał(a): [quote="Sadi" pid='1742' dateline='1550743652']
[quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?
[/quote
]

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?

Pewne sprostowanie do wcześniejszego postu. Rozmawiałem dziś z nim (wspomnianym kolegą) i okazalo się że trzeba mieć 12 mcy zasadniczej  (dopytalem o to dwa razy- zasadniczej) żeby przyjęli go na "starych zasadach". Jego kolegę który mial mniej, (11 mcy) i przyjęli czy zaproponowali na "nowych zasadach". Kłóci się to z tym co mówił mi inny starający się o przyjęcie do SG (ze wystarczy przysięga). To juz musisz zapytać nawet w Biurze Emerytalnym. Na pewno  nie jest tak ze służba zasadnicza się nie liczy, pytanie tylko w jakim wymiarze.
Odpowiedz
Ciekawe jak zmowu zachorujemy na grypę kto będzie pilnował osadzonych? Może panowie z CZ albo Pan minister z chłopakami z Sejmu.
Odpowiedz
(25-02-2019, 12:17 )Tym07 napisał(a):
(22-02-2019, 10:47 )MdR napisał(a):
(21-02-2019, 11:07 )Sadi napisał(a): [quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?

Też. Pisałem o zasadniczej właśnie. Potwierdził to drugi, który odbywał służbę zasadniczą w SG. Stara się do MON. Potwierdzili mu że przyjmą na starych zasadach, gdyż jego służba zaczęła się 20 lat temu. I nie ma znaczenia ze bylo 19 lat przerwy. Tak mu powiedziano w WKU. W kadrach powinni udzielić obszerniejszych informacji, ale zapytaj dyskretnie bo nie spodoba się to i to bardzo. Najlepiej przy okazji jakiegoś naboru.
Odpowiedz
(24-02-2019, 16:20 )olee napisał(a):
(24-02-2019, 10:17 )Administrator napisał(a):
(22-02-2019, 12:58 )Johan napisał(a): Szanowny Panie Administratorze,
czy naprawdę tak trudno jest wystosować oficjalne pismo do Pana Ministra Jakiego , bądź Pana Ziobry z zapytaniem o miesiąc wypłaty podwyżek ???? Już nawet nie konkretny dzień , ale miesiąc.
Czyż Pan Przewodniczący naprawdę nie wie jak niskie morale są wśród funkcjonariuszy. Czy musimy znowu "zadbać o swoje zdrowie" żeby cokolwiek drgnęło w tej sprawie ??? Nasi przełożeni domagają się lojalności, ale to działa w dwie strony. Kpiną jest informacja ,że prace nad rozporządzeniem są szybkie!!!!!
Pewnie odpowie Pan ( jeśli wogle Pan odpowie) ,że  " JA NIE JESTEM OD OFICJALNYCH PISM" !!!! Ale proszę nie zapominać ,że to właśnie Pan jest łącznikiem pomiędzy ludźmi , a Przewodniczącym. Kto inny jak nie Pan ma go poinformować o coraz bardziej napiętej sytuacji w naszych szeregach?

P.S. Informuję ,że maila tej samej treści wysłałem za pośrednictwem mediów społecznościowych do Pana Ministra Patryka Jakiego, portalowi Ochrona24.info, redakcji Fakt.

Witam
Bardzo dobrze, że pan wysłał maila tej treści do Pana Ministra zachęcam i innych do tego. Jeśli chodzi o pisma to w komunikacie jest napisane, że zwróciliśmy się do Pana Ministra z zapytaniem kiedy zostaną wypłacone podwyżki.
Pozdrawiam


http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-zar...ego-3.html

Ja mam nadzieje że w końcu dostaniemy konkretną odpowiedz kiedy podwyżka zostanie wypłacona Sad

dobrze, że strona służbowa jest tak łaskawa i chce przeznaczyć pieniądze na zaległe awanse...mogli by przecież przeznaczyć na wynagrodzenia za powiedzmy kwiecień albo jakiś inny miesiąc...Smile co do podwyżek, to jest to żenujące, że dotychczas nam nie wypłacili. w ogóle żenujące jest, że w listopadzie wiadomo, że podwyżki maja być, a od stycznia ich nie ma jest kpiną... Generał Kitliński i cały rząd traktuje nas w tym momencie jak psy, jak pracowników drugiej albo trzeciej kategorii. Policjanci pokazali na co ich stać w listopadzie, a SW się wtedy nie wykazało, podłączyliśmy się pod Policję i dzięki nim te podwyżki są- teraz Generał i rząd to pokazują- jesteśmy służba drugiej kategorii i tak nas traktują- po dziadowsku
Odpowiedz
Witam.
Przykro czyta się przepychanki pomiędzy nami funkcjonariuszami: kto ciężej pracuje? kto ma większą odpowiedzialność? bez kogo można się obejść? kto za mało zarabia a kto za dużo? A prawda jest taka, że każde ogniwo jest potrzebne żeby całość mogła istnieć. Zamiast się jednoczyć czytam tu tylko o walce ochrona konta administracja. A ostatnio nawet ochrona kontra ochrona. Przykre. Może zamiast wylewać żale tutaj albo na oddziale może lepiej wziąć się w garść i udowodnić, że zasługuje się na lepszy $.
Odpowiedz
(22-02-2019, 10:47 )MdR napisał(a):
(21-02-2019, 11:07 )Sadi napisał(a): [quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?
Odpowiedz
Dzień dobry. Pytanie mam. Zostałem funkcjonariuszem SW w 2017. Czyli nowe zasady. W zasadniczej służbie wojskowej byłem w 2001-2002. Czy jest szansa na 15 lat i emeryturę w takim przypadku? Bo z tego co wiem to zasadnicza służba wojskowa nie jest wpisana w ustawie emerytalnej. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
(22-02-2019, 11:51 )lukasz2534 napisał(a): Witam może ktoś mi powiedzieć czemu funkcjonariuszom przeniesiony z urzędu pełniącym służbę poza miejscem zamieszkania, CZSW chce zabrać pieniądze wypłacane za brak mieszkania i przejazdy, co gwarantuje ustawa SW Angry Angry

czym się przejmujesz sprawa do Sadu i tyle.
Odpowiedz
(24-02-2019, 10:17 )Administrator napisał(a):
(22-02-2019, 12:58 )Johan napisał(a): Szanowny Panie Administratorze,
czy naprawdę tak trudno jest wystosować oficjalne pismo do Pana Ministra Jakiego , bądź Pana Ziobry z zapytaniem o miesiąc wypłaty podwyżek ???? Już nawet nie konkretny dzień , ale miesiąc.
Czyż Pan Przewodniczący naprawdę nie wie jak niskie morale są wśród funkcjonariuszy. Czy musimy znowu "zadbać o swoje zdrowie" żeby cokolwiek drgnęło w tej sprawie ??? Nasi przełożeni domagają się lojalności, ale to działa w dwie strony. Kpiną jest informacja ,że prace nad rozporządzeniem są szybkie!!!!!
Pewnie odpowie Pan ( jeśli wogle Pan odpowie) ,że  " JA NIE JESTEM OD OFICJALNYCH PISM" !!!! Ale proszę nie zapominać ,że to właśnie Pan jest łącznikiem pomiędzy ludźmi , a Przewodniczącym. Kto inny jak nie Pan ma go poinformować o coraz bardziej napiętej sytuacji w naszych szeregach?

P.S. Informuję ,że maila tej samej treści wysłałem za pośrednictwem mediów społecznościowych do Pana Ministra Patryka Jakiego, portalowi Ochrona24.info, redakcji Fakt.

Witam
Bardzo dobrze, że pan wysłał maila tej treści do Pana Ministra zachęcam i innych do tego. Jeśli chodzi o pisma to w komunikacie jest napisane, że zwróciliśmy się do Pana Ministra z zapytaniem kiedy zostaną wypłacone podwyżki.
Pozdrawiam


http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-zar...ego-3.html

Ja mam nadzieje że w końcu dostaniemy konkretną odpowiedz kiedy podwyżka zostanie wypłacona Sad
Odpowiedz
(22-02-2019, 11:07 )ZIBI napisał(a): [quote="kolo2373" pid='1744' dateline='1550747837Zlodfziej poczeka tylko macie nasrane w gaciaz jak ma napisac na Was skarge albo ryknie

Nie przyjmujesz tego co inni mają do powiedzenia i mają racje wobec twoich wpisów. Lepiej obrażać nas tego typu wpisami. To powinieneś szybko być przeniesiony do CZSW bo tam jest chyba miejsce takich jak ty.
Odpowiedz
(22-02-2019, 10:54 )Zero napisał(a): Czy wiecie może na jakim etapie jest przechodzenie funkcjonariuszy z SW do SOP?

Nasz informatyk wyslal zapytanie do SOP. Odzwonił jakis chyba płk. Nie ma problemu. Osobiście obiecał ze popilotuje sprawę  Z tego co mówił interesowali go właśnie informatycy, łacznosciowcy, technicy i kierowcy z wyższymi uprawnieniami. W skrócie brakuje im tego czego brakuje wszystkim.
Odpowiedz
(22-02-2019, 12:58 )Johan napisał(a): Szanowny Panie Administratorze,
czy naprawdę tak trudno jest wystosować oficjalne pismo do Pana Ministra Jakiego , bądź Pana Ziobry z zapytaniem o miesiąc wypłaty podwyżek ???? Już nawet nie konkretny dzień , ale miesiąc.
Czyż Pan Przewodniczący naprawdę nie wie jak niskie morale są wśród funkcjonariuszy. Czy musimy znowu "zadbać o swoje zdrowie" żeby cokolwiek drgnęło w tej sprawie ??? Nasi przełożeni domagają się lojalności, ale to działa w dwie strony. Kpiną jest informacja ,że prace nad rozporządzeniem są szybkie!!!!!
Pewnie odpowie Pan ( jeśli wogle Pan odpowie) ,że  " JA NIE JESTEM OD OFICJALNYCH PISM" !!!! Ale proszę nie zapominać ,że to właśnie Pan jest łącznikiem pomiędzy ludźmi , a Przewodniczącym. Kto inny jak nie Pan ma go poinformować o coraz bardziej napiętej sytuacji w naszych szeregach?

P.S. Informuję ,że maila tej samej treści wysłałem za pośrednictwem mediów społecznościowych do Pana Ministra Patryka Jakiego, portalowi Ochrona24.info, redakcji Fakt.

Witam
Bardzo dobrze, że pan wysłał maila tej treści do Pana Ministra zachęcam i innych do tego. Jeśli chodzi o pisma to w komunikacie jest napisane, że zwróciliśmy się do Pana Ministra z zapytaniem kiedy zostaną wypłacone podwyżki.
Pozdrawiam


http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-zar...ego-3.html
Odpowiedz
Czy nie jest tak, że CZSW mówi nam cały czas, że nie zaległych awansów. U nas w okręgu wg OISW nie ma problemu z zaległymi awansami, bo dyrektorzy jednostek nie występują z wnioskami o taki awans. Więc można przyjąć tezę, że CZSW oficjalnie mówi, że nie ma zaległych awansów (nieoficjalnie wie, że jest ich ogromna ilość, ale jak tu się przyznać przed ministrem. Statystyki się popsują), więc nie ma problemu aby przeprowadzić reformę dodatków służbowych. Niech związek przekaże prawdziwe dane do ministerstwa.
Odpowiedz
Szanowny Panie Administratorze,
czy naprawdę tak trudno jest wystosować oficjalne pismo do Pana Ministra Jakiego , bądź Pana Ziobry z zapytaniem o miesiąc wypłaty podwyżek ???? Już nawet nie konkretny dzień , ale miesiąc.
Czyż Pan Przewodniczący naprawdę nie wie jak niskie morale są wśród funkcjonariuszy. Czy musimy znowu "zadbać o swoje zdrowie" żeby cokolwiek drgnęło w tej sprawie ??? Nasi przełożeni domagają się lojalności, ale to działa w dwie strony. Kpiną jest informacja ,że prace nad rozporządzeniem są szybkie!!!!!
Pewnie odpowie Pan ( jeśli wogle Pan odpowie) ,że " JA NIE JESTEM OD OFICJALNYCH PISM" !!!! Ale proszę nie zapominać ,że to właśnie Pan jest łącznikiem pomiędzy ludźmi , a Przewodniczącym. Kto inny jak nie Pan ma go poinformować o coraz bardziej napiętej sytuacji w naszych szeregach?

P.S. Informuję ,że maila tej samej treści wysłałem za pośrednictwem mediów społecznościowych do Pana Ministra Patryka Jakiego, portalowi Ochrona24.info, redakcji Fakt.
Odpowiedz
Witam może ktoś mi powiedzieć czemu funkcjonariuszom przeniesiony z urzędu pelniacym służbę poza miejscem zamieszkania, CZSW chce zabrać pieniądze wypłacane za brak mieszkania i przejazdy, co gwarantuje ustawa SW Angry Angry
Odpowiedz
(20-02-2019, 22:10 )ZIBI napisał(a): Tak mam lajcik na oddziale trzeba sobie wszystko poukładac a Ty biregasz po oddziale i robisz 10 rzeczy na raz potem nie masz czasu na sniadanie hahaSmile

Oj Zibi Zibi. Już ostatnie zdanie w tym temacie bo w ogóle miało być o dodatkach a temat uciekł, może właśnie o to chodzi decydentom, ale Zibi jakbyś przyszedł na taki oddział terapeutyczny, peronke miał długą że" końca nie widać", zero domofonu i tak z godz byś zrobił sobie przerwe to uwierz że wszystkie klapy by się świeciły na peronce jak na lotnisku a jakbyś chciał sobie kogoś "ułożyć" to byś zobaczył jak tętnica szyjna wygląda, a może bys się załapał na " flaki na wierzchu". A na pewno ze dwie szyby do wymiany dziennie. Ale juz na zwykłym zamku gdzie dużo szamaków praca całkiem całkiem. Z petką szału nie ma. Półotworki lajcik  :-) Z domofonem pół roboty robisz przez domofon. Także Zibi nie ciśnij proszę , że sobie roboty nie układam. Wiem gdzie co mogę i tyle.
A wracając do sedna , ochroniarze pracujący w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności winni mieć dodatki służbowe wy so kie. koniec kropka.
Odpowiedz
wiem Antek ze dla Ciebie tyranie to tylko praca fizyczna czyli inaczej w Twoim wypadku chodzenie po nogachSmile zapominasz juz ze spacerowy musi dozorowac wzrokowo jednoczesnie w tym samym czasie 200 osadzonych na spacerownikach mowisz e to nie jest tyranie? Wspolczuje Ci Smile
Odpowiedz
[quote="kolo2373" pid='1744' dateline='1550747837Zlodfziej poczeka tylko macie nasrane w gaciaz jak ma napisac na Was skarge albo ryknie
Odpowiedz