Witam!!! Panie Administratoże, na jakim etapie jest nowa Ustawa o Służbie Więziennej, czy może Pan zamieścić projekt tej Ustawy?
Odpowiedz
Z tego co wiem do wczoraj dyrektorzy mieli wskazać cywilów którzy godni byliby tego zaszczytu, niby ci co pracują powyżej 2 lat to oblig

Ale ile w tym prawdy ?
Odpowiedz
(10-01-2020, 17:17 )Szeregowy napisał(a): Witam Panie Administratoże. Czy odbyło się spotkanie z ministrem Wójcikiem? jeśli tak to może coś wiadomo w jakiej atmosferze się odbyło i czy jakieś ustalenia i decyzje zapadły po spotkaniu?

W Policji informacje na str związkowej są dostępne od zaraz.... W SW dostęp do informacji Czesław i spółka ograniczaja
Odpowiedz
(10-01-2020, 19:58 )Czarny_susel napisał(a): https://nszzfipw.org.pl/wazny-komunikat-...-2019.html

Tak czytam dyskusje o zasadach podwyżki i zastanawiam się czy tylko ja mam sklerozę? Porozumienie już kiedyś zostało podpisane i z tego co pamiętam w 2019 miało być kwotowe a w 2020 procentowe. Podpisał Generał, podpisał Przewodniczący. No to chyba to obowiązuje? Link wklejam dla przypomnienia.
Jest faktycznie zapis, że procentowo.... A w kolejnym zdaniu jest zapis, że nie mniej niż 500 brutto wraz z nagrodą roczna... A teraz proponują mniej niż 500 z nagrodą, niezależnie czy będzie procentowa czy kwotowa podwyżka. Zatem obecnie chcą dać mniej niż podpisali w obu wariantach, nie licząc wyższych stanowisk..
Odpowiedz
(10-01-2020, 19:58 )Czarny_susel napisał(a): https://nszzfipw.org.pl/wazny-komunikat-...-2019.html

Tak czytam dyskusje o zasadach podwyżki i zastanawiam się czy tylko ja mam sklerozę? Porozumienie już kiedyś zostało podpisane i z tego co pamiętam w 2019 miało być kwotowe a w 2020 procentowe. Podpisał Generał, podpisał Przewodniczący. No to chyba to obowiązuje? Link wklejam dla przypomnienia.

Robią z nami co chcą i będę bo my jesteśmy dupy, a oni to wiedza, w gębie mocni ale jak przyjdzie co do czego to ani zadbanie o swoje zdrowie ani pomoc przez oddanie krwi, taka prawda
Odpowiedz
to jest mój pierwszy post na tym forum w NSZZFIPW jestem jakieś 7 lat, jeśli związki zgodzą się na to, że "Pozostała kwota zostanie przeznaczona na realizację wszelkich awansów w roku 2020" to jest to mój ostatni post i rezygnuje z członkostwa
Odpowiedz
https://nszzfipw.org.pl/wazny-komunikat-...-2019.html

Tak czytam dyskusje o zasadach podwyżki i zastanawiam się czy tylko ja mam sklerozę? Porozumienie już kiedyś zostało podpisane i z tego co pamiętam w 2019 miało być kwotowe a w 2020 procentowe. Podpisał Generał, podpisał Przewodniczący. No to chyba to obowiązuje? Link wklejam dla przypomnienia.
Odpowiedz
Chodźmy z gwizdkami pod ispektoraty!!!
Odpowiedz
[quote="Ona82" pid='2790' dateline='1578662524']
I czy coś się w końcu ruszy w sprawie dodatku, bo od kilku miesięcy brak postępu..
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12324502
[/quote

No na ten temat nic nikt nie
Odpowiedz
Witam Panie Administratoże. Czy odbyło się spotkanie z ministrem Wójcikiem? jeśli tak to może coś wiadomo w jakiej atmosferze się odbyło i czy jakieś ustalenia i decyzje zapadły po spotkaniu?
Odpowiedz
(10-01-2020, 13:53 )Administrator napisał(a):
(10-01-2020, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze nie zgodzę się z tym co napisał Pan do kolegi Buli20.Stwierdzenie,że z naszej podwyżki musi być wydzielona kwota na awanse jest nieprawdziwe.
Przypominam Panu o czym pewnie Pan dobrze wie,że jest coś takiego jak planowanie budżetu na kolejny rok.W tych planach jesteśmy ujęci my czyli SW.Ujęte są nasze wydatki całościowo jako SW i z rozbiciem na poszczególne części .Jedną z częsci są nasze zarobki.A w tej właśnie grupie powinny być ujęte nasze zarobki,planowane awanse i OSOBNO pieniądze przeznaczone na podwyżki w tym roku.Planując budżet ustawodawca powinien w skrócie zabezpieczyć pieniądze na te WSZYSTKIE składowe naszego wynagrodzenia.Przypominam ,że podwyżka w kwocie 500zł od 2020r. powinna być już ujęta w budżecie na ten rok jako osobna pozycja a nie jako zbiorcza kwota przeznaczona na nasze wypłaty.Gdyby tak było to w uchwalonym pewnie za niedługi czas budżecie powinny być i pieniądze na awanse i na podwyżki.A tak pewnie się nie stanie tylko dlatego ,że ustawodawca już na etapie projektowania założył ,że to MY z własnych pieniędzy mamy sponsorować awanse naszym kolegom!!!

"Nasze zarobki" to RAZEM uposażenie zasadnicze, wraz z dodatkami o charakterze stałym. (art. 57 ustawy o SW.) Na realizację wzrostu naszego uposażenia zasadniczego, realizację awansów na stopniu, czy dodatku służbowego jak i również dodatku za wysługę lat otrzymujemy od Państwa, poprzez podniesienie kwoty bazowej, lub wskaźnika wielokrotności tej kwoty. Nie ma innych dodatkowych pieniędzy na ten cel. Oczywiście są też utrzymywane wakaty oraz fluktuacja funkcjonariuszy i z tego również mogą być realizowane nasze awanse. Ale to jest te same źródło finansowania. Pieniądze są z naszego wskaźnika, który ma zostać podniesiony razem z kwotą bazową. Zawsze tak było, jest i zapewne będzie. Ma Pan oczywiści prawo się z tym nie zgodzić, ale nic już na to nie poradzę.
ps. odpowiedziałem do Tenobcy, a nie do Buli20 Smile

Skoro muszą uwzględnić awanse w podwyżkach to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dali 600 zł. - w końcu w porozumieniu była mowa o min. 500 na etat .
Odpowiedz
(10-01-2020, 11:47 )Prawieemeryt napisał(a):
(10-01-2020, 9:13 )4jinx napisał(a):
(09-01-2020, 14:22 )Sierżant 2 napisał(a): Witam czy ktoś coś wie o zawieszaniu jednostek w polsce

Od 1.02.2020, wstępnie na rok, zawieszona będzie mała jednostka ZK Grądy Woniecko w O/Białystok.

A jakieś inne oddziały zewnętrzne oprócz Oddziału Zewnętrznego w Opolu? Jakie jeszcze zawieszono?


Zawieszaja male jednostki bo nie ma chetnych do roboty. Zobaczycie beda zamykac więcej aby dopiac etaty w jednostkach
Odpowiedz
Żeby niepotrzebnie nie ciągnąć tego tematu szanowny Panie Adminie bo też troszeczkę się nie zrozumieliśmy zadam tylko jedno pytanie (retoryczne).
Dlaczego ustawodawca nie podniósł na tyle kwoty bazowej lub wskaźnika wielokrotności tej kwoty aby wystarczyło pieniędzy na podwyżki w ustalonej wcześniej kwocie,na bieżącą wypłatę i na zaległe awanse?!
Odpowiedz
I czy coś się w końcu ruszy w sprawie dodatku, bo od kilku miesięcy brak postępu..
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12324502
Odpowiedz
Czy ktoś mi odpowie, co z obiecanymi w porozumieniu z 2018 r, podwyżkami dla cywili??
Odpowiedz
(10-01-2020, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze nie zgodzę się z tym co napisał Pan do kolegi Buli20.Stwierdzenie,że z naszej podwyżki musi być wydzielona kwota na awanse jest nieprawdziwe.
Przypominam Panu o czym pewnie Pan dobrze wie,że jest coś takiego jak planowanie budżetu na kolejny rok.W tych planach jesteśmy ujęci my czyli SW.Ujęte są nasze wydatki całościowo jako SW i z rozbiciem na poszczególne części .Jedną z częsci są nasze zarobki.A w tej właśnie grupie powinny być ujęte nasze zarobki,planowane awanse i OSOBNO pieniądze przeznaczone na podwyżki w tym roku.Planując budżet ustawodawca powinien w skrócie zabezpieczyć pieniądze na te WSZYSTKIE składowe naszego wynagrodzenia.Przypominam ,że podwyżka w kwocie 500zł od 2020r. powinna być już ujęta w budżecie na ten rok jako osobna pozycja a nie jako zbiorcza kwota przeznaczona na nasze wypłaty.Gdyby tak było to w uchwalonym pewnie za niedługi czas budżecie powinny być i pieniądze na awanse i na podwyżki.A tak pewnie się nie stanie tylko dlatego ,że ustawodawca już na etapie projektowania założył ,że to MY z własnych pieniędzy mamy sponsorować awanse naszym kolegom!!!

"Nasze zarobki" to RAZEM uposażenie zasadnicze, wraz z dodatkami o charakterze stałym. (art. 57 ustawy o SW.) Na realizację wzrostu naszego uposażenia zasadniczego, realizację awansów na stopniu, czy dodatku służbowego jak i również dodatku za wysługę lat otrzymujemy od Państwa, poprzez podniesienie kwoty bazowej, lub wskaźnika wielokrotności tej kwoty. Nie ma innych dodatkowych pieniędzy na ten cel. Oczywiście są też utrzymywane wakaty oraz fluktuacja funkcjonariuszy i z tego również mogą być realizowane nasze awanse. Ale to jest te same źródło finansowania. Pieniądze są z naszego wskaźnika, który ma zostać podniesiony razem z kwotą bazową. Zawsze tak było, jest i zapewne będzie. Ma Pan oczywiści prawo się z tym nie zgodzić, ale nic już na to nie poradzę.
ps. odpowiedziałem do Tenobcy, a nie do Buli20 Smile
Odpowiedz
Witam!!! Panie przewodniczący, jeśli pan odwiedza Księgę Gości proszę o przeczytanie niektórych postów!!!
Moim zdaniem, takie działania jakie mają miejsce w ZK/AŚ odnośnie odbioru nadgodzin, podwyżek, dalszej realizacji porozumienia z listopada 2018 wyraźnie pokazuje gdzie Ministerstwo Sprawiedliwości ma ...... podległych funkcjonariuszy Służby Więziennej!!! Minister MSWiA spotyka się ze Związkowcami rozmawiają, przedstawiają własną wizję ścieżki na przyszłość!!!!
Funkcjonariusze SW zostali pozostawieni sami sobie!!!
Proszę mieć to na uwadze, udając się na kolejne spotkanie z Dyrektorem Generalnym SW!!!

Chyba nie będzie przesadą powiedzieć, że każdy f-sz SW, chciałby aby był większy nacisk na Ministra Sprawiedliwości oraz na Dyrektora Generalnego SW w sprawach w których terminy uległy przedawnieniu z końcem 2019 roku!!!!
Odpowiedz
(09-01-2020, 20:40 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze a co z projektem wypracowanym przez związki zawodowe oraz DG (w którym m.in lata z cywila miały wyliczać się do wyslugi i dodatek % większy po 15 latach)?

Panie Administratorze ponawiam pytanie. Czy może ten projekt przepadnie bo nie ma pieniędzy na to... Tak jak z nadgodzinami ?
Odpowiedz
Czytamy wyraźnie jest napinane!!! 

Komisyjny plan na służby mundurowe podległe MSWiA. Nad czym pracować będą posłowie?

Analizując plany resortu jakie podczas ubiegłorocznego posiedzenia komisji przedstawił szef MSWiA Mariusz Kamiński, śmiało można przypuszczać, że jeśli ministerstwo zamierza zrealizować większość z nich, w tym roku posłowie z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych będą mieli pełne ręce roboty. 

Wyraźnie jest napisane, że nie wszystkie postulaty będą zrealiziwane, porozumienie podpisane w dniu 18.11.2018 roku nie zostanie zrealizowane przez strone Rządową!!!
Odpowiedz
(10-01-2020, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze nie zgodzę się z tym co napisał Pan do kolegi Buli20.Stwierdzenie,że z naszej podwyżki musi być wydzielona kwota na awanse jest nieprawdziwe.
Przypominam Panu o czym pewnie Pan dobrze wie,że jest coś takiego jak planowanie budżetu na kolejny rok.W tych planach jesteśmy ujęci my czyli SW.Ujęte są nasze wydatki całościowo jako SW i z rozbiciem na poszczególne części .Jedną z częsci są nasze zarobki.A w tej właśnie grupie powinny być ujęte nasze zarobki,planowane awanse i OSOBNO pieniądze przeznaczone na podwyżki w tym roku.Planując budżet ustawodawca powinien w skrócie zabezpieczyć pieniądze na te WSZYSTKIE składowe naszego wynagrodzenia.Przypominam ,że podwyżka w kwocie 500zł od 2020r. powinna być już ujęta w budżecie na ten rok jako osobna pozycja a nie jako zbiorcza kwota przeznaczona na nasze wypłaty.Gdyby tak było to w uchwalonym pewnie za niedługi czas budżecie powinny być i pieniądze na awanse i na podwyżki.A tak pewnie się nie stanie tylko dlatego ,że ustawodawca już na etapie projektowania założył ,że to MY z własnych pieniędzy mamy sponsorować awanse naszym kolegom!!!
Co racja to racja
Odpowiedz
Byłem na tzw. " starych nadgodzinach" na początku okresu rozliczeniowego. Pozbyłem się 180 godzin będąc przekonanym przez kierownictwo, że zbijam "stare" nadgodziny. Do grudnia wypracowałem 150 "nowych" nadgodzin i również w grudniu dowiedziałem się, że bylem
wcześniej na "nowych" nadgodzinach i jestem na minus 30 nadgodzin- które łaskawie na końcu roku pobrali mi ze " starych" nadgodzin i zaczynam nowy okres rozliczeniowy od zera. Przecież to jawne oszustwo i brak szacunku dla nas i naszych rodzin. Ręce opadają. Jak tak mozna.?
Odpowiedz
(10-01-2020, 9:13 )4jinx napisał(a):
(09-01-2020, 14:22 )Sierżant 2 napisał(a): Witam czy ktoś coś wie o zawieszaniu jednostek w polsce

Od 1.02.2020, wstępnie na rok, zawieszona będzie mała jednostka ZK Grądy Woniecko w O/Białystok.

A jakieś inne oddziały zewnętrzne oprócz Oddziału Zewnętrznego w Opolu? Jakie jeszcze zawieszono?
Odpowiedz
Panie Administratorze nie zgodzę się z tym co napisał Pan do kolegi Buli20.Stwierdzenie,że z naszej podwyżki musi być wydzielona kwota na awanse jest nieprawdziwe.
Przypominam Panu o czym pewnie Pan dobrze wie,że jest coś takiego jak planowanie budżetu na kolejny rok.W tych planach jesteśmy ujęci my czyli SW.Ujęte są nasze wydatki całościowo jako SW i z rozbiciem na poszczególne części .Jedną z częsci są nasze zarobki.A w tej właśnie grupie powinny być ujęte nasze zarobki,planowane awanse i OSOBNO pieniądze przeznaczone na podwyżki w tym roku.Planując budżet ustawodawca powinien w skrócie zabezpieczyć pieniądze na te WSZYSTKIE składowe naszego wynagrodzenia.Przypominam ,że podwyżka w kwocie 500zł od 2020r. powinna być już ujęta w budżecie na ten rok jako osobna pozycja a nie jako zbiorcza kwota przeznaczona na nasze wypłaty.Gdyby tak było to w uchwalonym pewnie za niedługi czas budżecie powinny być i pieniądze na awanse i na podwyżki.A tak pewnie się nie stanie tylko dlatego ,że ustawodawca już na etapie projektowania założył ,że to MY z własnych pieniędzy mamy sponsorować awanse naszym kolegom!!!
Odpowiedz
(09-01-2020, 18:18 )Człowiek z lasu napisał(a):
(08-01-2020, 14:37 )BartekC napisał(a):
(06-01-2020, 18:59 )Człowiek z lasu napisał(a): Moje pytanie brzmi - co dyrektorzy zrobią jak po 10 stycznia większość załogi z wypracowanymi nadgodzinami złoży raporty o wyplacenie pieniędzy za nadgodziny w związku z końcem okresu rozliczeniowego??
Tego pytania to się nawet nie da skomentować...
Fakt napisane zostało bez wiedzy o wytycznych DG, pamięta należy jednak ze wytyczne to nie akt prawny
Ale ustawa z dnia 19.07.2019 jest aktem prawnym i obowiązuje od 1.07.2019. A tam jest wszystko napisane.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-01-2020, 14:22 )Sierżant 2 napisał(a): Witam czy ktoś coś wie o zawieszaniu jednostek w polsce

Od 1.02.2020, wstępnie na rok, zawieszona będzie mała jednostka ZK Grądy Woniecko w O/Białystok.
Odpowiedz
Co dalej z art.15a, dlaczego są podziały wobec zatrudnionych funkcjonariuszy do 1.10.2003 i reszty.
Odpowiedz
Jutro spotkanie z ministrem Wójcikiem może coś w tej kwestii się zmieni bądźmy dobrej myśli....
Odpowiedz
Shocked 
Panowie wychodzi na to  Że dostaniemy jakieś 100 zł mniej niz w Mswia....
Odpowiedz
(09-01-2020, 21:04 )Buli20 napisał(a):
(09-01-2020, 19:44 )Administrator napisał(a):
(09-01-2020, 12:49 )Tenobcy napisał(a): Dlaczego znów kasa z podwyżek ma iść na zaległe awanse?skorl jeżeli w jednostce funkcjonariusz awansuje na wyższe stanowisko zostawia to co miał i według mojego myślenia ktoś powinien po im je dostać?wiec dlaczego związki na takie coś się godzą ? Panie Administratorze proszę o odpowiesz

Nasze uposażenie składa się z uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia zasadniczego o charakterze stałym (czyli dodatek służbowy, dodatek za stopień i dodatek za wysługę lat). Przykład: Jeżeli funkcjonariusz ukończy szkołę podoficerską, chorążych czy oficerską to dostaje dodatek służbowy 400/500 lub 600 zł. i nikt nie musi odejść, żeby ten dodatek mógł ktoś otrzymać. Podobnie jest ze stopniami służbowymi czy dodatkami za wysługę lat. Na ich realizację składają się dwa czynniki: kwota bazowa, która w chwili obecnej wynosi 1523, 29 zł, a ma wzrosnąć do 1614,94 zł. oraz wskaźnik wielokrotności tej kwoty, który wynosi 3,71, a ma wzrosnąć do 3,81 i to jest to co otrzymujemy na podwyżki . Żadnych innych pieniędzy na ten cel nie ma.
W związku z realizacją bieżących awansów w roku 2020 (a nie zaległych) musi być wydzielona kwota z tej podwyżki na ten cel, właśnie po to, żeby tych zaległych awansów nie było.

Ale pier......nie przecież w Policji też są awanse i tam wyszło 462 u nas 360, podwyżka ma być podwyżką, może zabrać jeszcze na zakup papieru do drukarek czy znaczków dla złodziei.

Proszę o kulturalniejsze wypowiedzi i wzajemny szacunek. Trzymajmy jakiś poziom na tym forum, a nie posługujmy się gwarą naszych podopiecznych.
Odpowiedz
Chcą procentowo bo Dyrektor dostanie 1500zł i od razu na emkę może s................
Odpowiedz
Kolezanki i koledzy a ja zastanawiam sièv czy ten szun informacyjny nie jest celowy.Nadgodziny,cywile na etaty mundurowe,brak dodatków motywacyjnych ma przesłonić najważniejsze- NIE MA OBIECANYCH PODWYŻEK PO 500 ZŁ.
Odpowiedz
(09-01-2020, 19:44 )Administrator napisał(a):
(09-01-2020, 12:49 )Tenobcy napisał(a): Dlaczego znów kasa z podwyżek ma iść na zaległe awanse?skorl jeżeli w jednostce funkcjonariusz awansuje na wyższe stanowisko zostawia to co miał i według mojego myślenia ktoś powinien po im je dostać?wiec dlaczego związki na takie coś się godzą ? Panie Administratorze proszę o odpowiesz

Nasze uposażenie składa się z uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia zasadniczego o charakterze stałym (czyli dodatek służbowy, dodatek za stopień i dodatek za wysługę lat). Przykład: Jeżeli funkcjonariusz ukończy szkołę podoficerską, chorążych czy oficerską to dostaje dodatek służbowy 400/500 lub 600 zł. i nikt nie musi odejść, żeby ten dodatek mógł ktoś otrzymać. Podobnie jest ze stopniami służbowymi czy dodatkami za wysługę lat. Na ich realizację składają się dwa czynniki: kwota bazowa, która w chwili obecnej wynosi 1523, 29 zł, a ma wzrosnąć do 1614,94 zł. oraz wskaźnik wielokrotności tej kwoty, który wynosi 3,71, a ma wzrosnąć do 3,81 i to jest to co otrzymujemy na podwyżki . Żadnych innych pieniędzy na ten cel nie ma.
W związku z realizacją bieżących awansów w roku 2020 (a nie zaległych) musi być wydzielona kwota z tej podwyżki na ten cel, właśnie po to, żeby tych zaległych awansów nie było.

Ale pier......nie przecież w Policji też są awanse i tam wyszło 462 u nas 360, podwyżka ma być podwyżką, może zabrać jeszcze na zakup papieru do drukarek czy znaczków dla złodziei.
Odpowiedz
Wszyscy mundurowi mieli dostać min. 500 zł. podwyżki w MSWiA wyszło 462 zł. a u nas 360, może ta różnica pójdzie na zapłatę nadgodzin i w ten sposób sami sobie zapłacimy częściowo za nadgodziny. Druga sprawa, czy my mamy jakiegoś ministra czy nie ? W MSWiA minister włącza się w rozmowy ze związkami w naszym przypadku to jakaś kpina, lekceważą nas na każdym kroku, traktują jak piąte koło u wozu. Dlaczego nie ma nikogo z ministerstwa przy rozmowach ?
Odpowiedz
Panie Administratorze a co z projektem wypracowanym przez związki zawodowe oraz DG (w którym m.in lata z cywila miały wyliczać się do wyslugi i dodatek % większy po 15 latach)?
Odpowiedz
(09-01-2020, 15:24 )damian napisał(a): Wydymani jak zawsze. 14 styczeń to dobry czas by podreperować zdrowie

Bardzo dobry.
Odpowiedz
(09-01-2020, 19:45 )eeedek4 napisał(a): Z całym szacunkiem Panie Administratorze ale w tym porozumieniu które Pan przypomniał w linku nie ma mowy o"sponsoringu"z naszych pieniędzy zaległych etatów.
Żeby nikt nie powiedział,że jestem samolubny to powiem ,że sam czekam już 3 lata na awans na stanowisku i pewnie dzięki tym ewentualnym pieniążkom go wreszcie dostanę,ale nie z naszych pieniędzy te awanse mają być sfinansowane!!!

Ja już czekam prawie 5 lat. Przede mną dostają awans ci zasłużeni. Co na oddziale nie byli ani razu.
Odpowiedz
(09-01-2020, 16:27 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(09-01-2020, 9:56 )eeedek4 napisał(a): Na wstępie proszę o scalenie obu moich postów w jeden.

Niech NSZZFIPW weźmie przykład z Policji i przedstawi taką samą formę wypłaty podwyżki mianowicie:
462zł brutto plus 38zł wynikające ze zwiększenia nagrody rocznej w 2021r.Bez żadnego sponsorowania awansów z naszych pieniędzy!!!
Takie rozliczenie uważam ,że jest proste ,jasne i uczciwe dla nas!!!

Czytam ten komunikat zespołu kadrowo płacowego i nie dowierzam!!!
Przedstawiono dwie propozycje -obie skrajnie niekorzystne dla nas!!!
W czasie strajków jasno ustalono kwotę nie mniej niż 500zł na etat.Wyliczenie tej kwoty powinno być jasne--500zł minus podatek i tyle dostaje każdy funkcjonariusz SW!!!
A tu nagle zaczynają się podziały kwotowe i procentowe które nijak się mają do wcześniejszych ustaleń.
A już największym absurdem jest stwierdzenie ,że część MOICH pieniędzy ma być przeznaczona na awanse!!!!????
Zapytam się czy to ja jestem pracodawcą czy strona rządowa?Jeśli nie ja jestem pracodawcą to dlaczego z moich pieniędzy mają być finansowane awanse!!!???

NSZZFiPW nie ma prawa się zgodzić na takie propozycje dlatego ,że są one złamaniem ustaleń postrajkowych !!!!!!

Prawie popieram, ale......
Dlaczego nie można zastosować zasad podziału pieniędzy takich jak przy poprzednich podwyżkach? Przecież mamy gotowca z poprzedniego roku. Działania matematyczny są te same tylko trzeba inne cyfry podstawić. Czy specjaliści z CZSW matematykę w szkole mieli?

Mieli matematykę. Liczenie do 10 na palcach. Sorry do 4. Bo tylu mamy w porze nocnej na cały kryminał.
Odpowiedz
Z całym szacunkiem Panie Administratorze ale w tym porozumieniu które Pan przypomniał w linku nie ma mowy o"sponsoringu"z naszych pieniędzy zaległych etatów.
Żeby nikt nie powiedział,że jestem samolubny to powiem ,że sam czekam już 3 lata na awans na stanowisku i pewnie dzięki tym ewentualnym pieniążkom go wreszcie dostanę,ale nie z naszych pieniędzy te awanse mają być sfinansowane!!!
Odpowiedz
(09-01-2020, 12:49 )Tenobcy napisał(a): Dlaczego znów kasa z podwyżek ma iść na zaległe awanse?skorl jeżeli w jednostce funkcjonariusz awansuje na wyższe stanowisko zostawia to co miał i według mojego myślenia ktoś powinien po im je dostać?wiec dlaczego związki na takie coś się godzą ? Panie Administratorze proszę o odpowiesz

Nasze uposażenie składa się z uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia zasadniczego o charakterze stałym (czyli dodatek służbowy, dodatek za stopień i dodatek za wysługę lat). Przykład: Jeżeli funkcjonariusz ukończy szkołę podoficerską, chorążych czy oficerską to dostaje dodatek służbowy 400/500 lub 600 zł. i nikt nie musi odejść, żeby ten dodatek mógł ktoś otrzymać. Podobnie jest ze stopniami służbowymi czy dodatkami za wysługę lat. Na ich realizację składają się dwa czynniki: kwota bazowa, która w chwili obecnej wynosi 1523, 29 zł, a ma wzrosnąć do 1614,94 zł. oraz wskaźnik wielokrotności tej kwoty, który wynosi 3,71, a ma wzrosnąć do 3,81 i to jest to co otrzymujemy na podwyżki . Żadnych innych pieniędzy na ten cel nie ma.
W związku z realizacją bieżących awansów w roku 2020 (a nie zaległych) musi być wydzielona kwota z tej podwyżki na ten cel, właśnie po to, żeby tych zaległych awansów nie było.
Odpowiedz
co w służbie więziennej znaczą stare i nowe godziny? w innych służbach o czymś takim nawet nie wiedzą, u nas kierownictwo mydli oczy ludziom...
Odpowiedz
Witam!!! zastanawia mnie jedna kwestia, czy nasza podwyżka zawsze musi mieć wiele składowych żeby powstała jedna kwota?nie może być to okrągła kwota np. 500zł na rękę do upsażenia zasadniczego a nie jak to ma właśnie miejsce: 500 brutto na etat nie na 1 funkcjonariusza, dołączona jeszcze w tym nagroda roczna i zabezpieczenie na przyszłe awanse, podniesienie mnożnika? kto to wymyślił? tęgie głowy nad tym się pochylały!!!

Może następna podwyżka jak będzie oczywiście!! to będzie się składała z 5 czynników na całą kwotę??
Odpowiedz
(09-01-2020, 15:43 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę jeśli oczywiście Pan zna odpowiedz na moje 3 pytania.
-Czy strona związkowa na spotkaniu ze stroną służbową przedstawiła swoją wersję podziału pieniędzy?
-jeśli strona związkowa taką wersję przedstawiła to dlaczego nie ma na forum żadnej informacji na ten temat?
-jesli strona związkowa nie miała swojej wersji podziału pieniędzy to dlaczego przyszła na to spotkanie nieprzygotowana?

Strona związkowa "swoją wersję podziału pieniędzy" przedstawiła już ponad rok temu podpisując stosowne porozumienie z Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej, dotyczące formy wzrostu uposażenia w 2020 r, które w dniu 11 grudnia 2018 r. zostało opublikowane na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW i z którym każdy mógł się zapoznać. Nie słyszałem wcześniej, żeby ktokolwiek kwestionował sposób podziału tej podwyżki. Porozumienie w sprawie realizacji uposażeń funkcjonariuszy SW
Przedstawiciele strony związkowej spotkali się ze stroną służbową w celu przedstawienia przez przedstawicieli CZSW szczegółowych informacji nt. wzrostu uposażenia funkcjonariuszy SW od 1 stycznia 2020 r., a nie żeby przedstawić swoją wersję podziału stronie służbowej.
Zarząd Główny na posiedzeniu, które zostanie zwołane w trybie pilnym, po przedstawieniu obu propozycji wyrazi swoje ostateczne stanowisko co do formy podwyżki funkcjonariuszy SW.
Odpowiedz
(08-01-2020, 14:37 )BartekC napisał(a):
(06-01-2020, 18:59 )Człowiek z lasu napisał(a): Moje pytanie brzmi - co dyrektorzy zrobią jak po 10 stycznia większość załogi z wypracowanymi nadgodzinami złoży raporty o wyplacenie pieniędzy za nadgodziny w związku z końcem okresu rozliczeniowego??
Tego pytania to się nawet nie da skomentować...
Fakt napisane zostało bez wiedzy o wytycznych DG, pamięta należy jednak ze wytyczne to nie akt prawny
Odpowiedz
PODWYŻKI 2020 DLA WSZYSTKICH PO RÓWNO !!! NIECH ZWIĄZEK PO PRZE TYLKO TAKIE ROZWIĄZANIE !!!
POZDRAWIAM
Odpowiedz
(09-01-2020, 9:56 )eeedek4 napisał(a): Na wstępie proszę o scalenie obu moich postów w jeden.

Niech NSZZFIPW weźmie przykład z Policji i przedstawi taką samą formę wypłaty podwyżki mianowicie:
462zł brutto plus 38zł wynikające ze zwiększenia nagrody rocznej w 2021r.Bez żadnego sponsorowania awansów z naszych pieniędzy!!!
Takie rozliczenie uważam ,że jest proste ,jasne i uczciwe dla nas!!!

Czytam ten komunikat zespołu kadrowo płacowego i nie dowierzam!!!
Przedstawiono dwie propozycje -obie skrajnie niekorzystne dla nas!!!
W czasie strajków jasno ustalono kwotę nie mniej niż 500zł na etat.Wyliczenie tej kwoty powinno być jasne--500zł minus podatek i tyle dostaje każdy funkcjonariusz SW!!!
A tu nagle zaczynają się podziały kwotowe i procentowe które nijak się mają do wcześniejszych ustaleń.
A już największym absurdem jest stwierdzenie ,że część MOICH pieniędzy ma być przeznaczona na awanse!!!!????
Zapytam się czy to ja jestem pracodawcą czy strona rządowa?Jeśli nie ja jestem pracodawcą to dlaczego z moich pieniędzy mają być finansowane awanse!!!???

NSZZFiPW nie ma prawa się zgodzić na takie propozycje dlatego ,że są one złamaniem ustaleń postrajkowych !!!!!!

Prawie popieram, ale......
Dlaczego nie można zastosować zasad podziału pieniędzy takich jak przy poprzednich podwyżkach? Przecież mamy gotowca z poprzedniego roku. Działania matematyczny są te same tylko trzeba inne cyfry podstawić. Czy specjaliści z CZSW matematykę w szkole mieli?
Odpowiedz
Panie Administratorze proszę jeśli oczywiście Pan zna odpowiedz na moje 3 pytania.
-Czy strona związkowa na spotkaniu ze stroną służbową przedstawiła swoją wersję podziału pieniędzy?
-jeśli strona związkowa taką wersję przedstawiła to dlaczego nie ma na forum żadnej informacji na ten temat?
-jesli strona związkowa nie miała swojej wersji podziału pieniędzy to dlaczego przyszła na to spotkanie nieprzygotowana?
Odpowiedz
Wydymani jak zawsze. 14 styczeń to dobry czas by podreperować zdrowie
Odpowiedz
A ja to czytam będąc na L4. Zadbałem o swoje zdrowie. Zostałem oszukany, okłamany. Wstręt mnie bierze jak się patrzę na to wszystko. O czym tu jeszcze rozmawiać. Ludzie czy nie widzicie, że Pan Generał i dr Minister od Pracy Więźniów robią sobie z Nas wszystkich żarty. Ale o czym tu rozprawiać. Jaki doktorat takie decyzje. Jaki Generał takie słowo. Wstyd i hańba. Ludzie bez twarzy bez honoru.
Odpowiedz
Obłęd starych nadgodziny 600 nowych 200 i za żadne nie bedzie wypłacone . 1 oddzialowy na dwa oddziały w porze nocnej.  Konwój i zabieranie ludzi z oddziałów osłabienie na maksa jednostki i do tego zabezpieczająca nie daj boże  żeby były uzyte 2 cele klucz w rękę i ucieczka
 
Starych nadgodzin u mnie w jednostce średnio po 600!!! w porze nocnej 1 f-sz na 4 oddziały lub na 3 oddziały bo takie są, czyli jakieś 350 osadzonych, ponadto około 20 osadz. w pracy poza jednostką(wraca po 21.00), do tego transporty przyjeżdżają tak średnio 20-30stu osadzonych, szpitale wolnościowe!!!zawieszają stanowiska uzbrojone, słabo to wygląda, ale Dyrektor Generalny walczy z nadgodzinami!!!
Odpowiedz
Witam czy ktoś coś wie o zawieszaniu jednostek w polsce
Odpowiedz