Witam Administratora!!! wczoraj w późnych godzinach popołudniowych miało się odbyć spotkanie, jak zapowiadał Pan Przewodniczący ZG,!!!
pytanie 1: czy odbyło się?
pytanie 2: czy coś ustalono?
pytanie 3: czy już spłynęły wszystkie niezbędne dane?
pytanie 4: kto brał udział w tym spotkaniu?
Odpowiedz
Czy dodatek za wysługę lat będzie liczony od 1 stycznia 2020 z wyrównaniem?
Odpowiedz
(20-01-2020, 20:29 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 15:45 )Młody38 napisał(a):
(20-01-2020, 14:11 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 11:16 )Młody38 napisał(a): Jeżeli szanowny Administrator możę to prosze o odpowiedź.
Co z tym punktem porozumienia...
2. Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych
podległych MSWiA.



Bo w sumie już minęło te nie później niż 1 stycznia  2020
Dla czego pewne służby wprowadziły już to w życie 14 stycznia 2019 roku a dla naszej formacji 14 miesięcy to mało czasu.

Proszę przeczytać sobie jeszcze raz. "zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych podległych MSWiA." Oznacza to, że inne służby nie musiały tego wprowadzać ponieważ już od jakiegoś czasu mają naliczaną prace w cywilu do dodatku za wysługę lat, dlatego nie rozumiem skąd się wzięła data 14 stycznia 2019 r.?  Natomiast zapis o uwzględnieniu okresów m.in. pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, znajduje się w projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej.

Może z datą się pomyliłem ale reszta?
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1
z dnia 30 stycznia 2019 r.
w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej

Wejście rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 stycznia 2019 r. w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej podyktowane było wprowadzonymi zmianami do ustawy o Straży Granicznej związanymi z wejściem ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa oraz ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. przepisów wprowadzających ustawę o Straży Marszałkowskiej. W związku z wejściem w życie ustawy o Służbie Ochrony Państwa oraz ustawy wprowadzające ustawę o Straży Marszałkowskiej nastąpiła zmiana treści art. 106 ustawy polegająca na dodaniu nowych formacji, tj; SOP i Straży Marszałkowskiej do powyższej normy prawnej. Ponadto na mocy art. 389 ust. 2 pkt. 5 ustawy o SOP przepisy wykonawcze wydane m.in. na podstawie art. 106 ustawy o SG zachowują moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych, nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. do dnia 1 lutego 2019 r. W pozostałym zakresie niniejszy projekt jest identyczny z obecnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 września 2008 r. w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej. Resumując wprowadzenie w życie rozporządzenia o którym mowa nie jest związana z tym, że zaczęto zaliczać , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat okresów przepracowanych w cywilu, ponieważ jak już wspomniałem inne Służby od jakiegoś czasu już to miały wprowadzone.

Dziękuję za szerokie objaśnienia  na moje pytanie.
Niemniej jednak przykre jest to że jesteśmy chyba jedyną służbą która tych uprawnień nie posiada.
Odpowiedz
(20-01-2020, 14:48 )HugoBoss napisał(a):
(20-01-2020, 11:37 )Administrator napisał(a):
(19-01-2020, 22:25 )HugoBoss napisał(a):
(17-01-2020, 21:30 )Administrator napisał(a):
(17-01-2020, 11:38 )HugoBoss napisał(a): I co panie Administratorze? Wyszło na moje a raczej na nasze.

Pisze pan o tym że nadgodziny będą wypłacone temu kto chce ale zamieszczacie informacje i cycaty kierownictwa że nie ma pieniędzy. Okazuje się, że racje mam mój kierownik mówiąc mi że kasy nie ma. Kto tu mówi/pisze mija się z prawdą?

Po drugie. Spotkanie ws. podwyżki miało być 17.01 (a nam nic o tym nie wiadomo) potem 21.01 a teraz 20.01. Nie wiedziałem o żadnym spotkaniu w terminie 17.01 a pan już kilka dni temu (tj 15.01) napisał że ma być 21.01. Jakby z góry było wiadome że termin 17 jest nierealny.

Proszę mi przypomnieć, gdzie zamieszczone zostały informacje, że nie ma pieniędzy na wypłacenie funkcjonariuszom rekompensaty, bo nie mogę tego znaleźć? Posiadam informację, że wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone. 

W dniu 21 stycznia 2020 r. miało się odbyć i odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego NSZZFiPW w sprawie podwyżki. I nic się w tym zakresie nie zmieniło. W Zarządzie Głównym pracują jeszcze różne zespoły, w tym również zespół kadrowo-płacowy, który spotyka się z przedstawicielami CZSW. Zespół ten zbiera wszelkie niezbędne informację dotyczące m.in. podwyżek, aby przedstawić je Zarządowi Głównemu, który (jak już wspomniałem na początku) w dniu 21 stycznia 2020 r. będzie miał pełną wiedzę i podejmie właściwą decyzję dotyczącą formy podwyżki.

Cytat z inspektoratu
https://nszzfipw.org.pl/zbijanie-nadgodz...iecko.html

"A nie łatwiej zapłacić za te nadgodziny? – pytamy.

– Z czego? Część funkcjonariuszy zapewne wolałaby dostać pieniądze za nadgodziny, ale w obecnej chwili Inspktorat nie ma środków na ich wypłaty – odpowiada rzecznik prasowy dyrektora OSW w Białymstoku."

To macie złe informacje. W mojej jednostce bardzo mało fuszy chciało kasę, bo i mało nadgodzina mamy w porównaniu z Polską. I co usłyszeli??? Nie ma kasy na nadgodziny. Słyszałem to na żywo od 2 kierowników. I na koniec lutego każdy będzie miał max 12 nadgodzin. Tak potraktowali tych którzy chcieli kasę. Zbili im ponad 100h w 2 miesiące. Mi 150h. Więc jakie wy macie informacje? Od kogo? Od dyrektorów? Oni przecież zrobią wszystko żeby DG zadowolić. Zawieszają stanowisko. To jest wypłata za nadgodziny.

Jeszcze raz powtórzę "wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone" Są to zapewnienia z Centralnego Zarządu Służby Więziennej (nie z OISW, czy od Dyrektorów jednostek). Umieszczamy na naszej stronie Zarządu Głównego również to, co pisze o nas prasa, ale proszę się na podstawie doniesień medialnych nie opierać.

Aha to już teraz to są "zapewnienia". Wcześniej pisał pan że nie ma informacji o braku kasy na nadgodziny. Gdy znalazłem i wkleiłem źródło pojawiły się "zapewnienia". Czy nie dociera do was że nie będzie wypłat za nadgodziny. Że DG i jego świta nie ma kasy na to. Że to tylko gra na czas i zbijanie godzin przez zawieszanie stanowisk. W takim razie po co zawieszać stanowiska skoro są osoby które chcą kase za nadgodziny? Do kogo mają się zwrócić koledzy żeby im wypłacili? Są rozżaleni tym co się stało. A wiem że jednemu z nich bardzo ale to bardzo była potrzebna kasa.

Czy nie dociera do Pana to co napisałem? Powtórzyłem to co we wcześniejszym poście i powtórzę jeszcze raz "wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone" i proszę mi nie sugerować, że nagle "pojawiły się jakieś zapewnienia" Proponuję zakończyć temat i powrócić do niego po 31 marca 2020 r., ponieważ do tego czasu służba ma czas na wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za wypracowane nadgodziny z poprzedniego okresu rozliczeniowego. Jeżeli po tej dacie komukolwiek nie zostaną wypłacone pieniądze, to proszę się w tej kwestii wypowiedzieć, a nie z góry zakładać i siać ferment, że "nie będzie wypłat za nadgodziny..." Co do zawieszania stanowisk, to w 100% się z Panem zgadzam.
Odpowiedz
(20-01-2020, 15:45 )Młody38 napisał(a):
(20-01-2020, 14:11 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 11:16 )Młody38 napisał(a): Jeżeli szanowny Administrator możę to prosze o odpowiedź.
Co z tym punktem porozumienia...
2. Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych
podległych MSWiA.



Bo w sumie już minęło te nie później niż 1 stycznia  2020
Dla czego pewne służby wprowadziły już to w życie 14 stycznia 2019 roku a dla naszej formacji 14 miesięcy to mało czasu.

Proszę przeczytać sobie jeszcze raz. "zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych podległych MSWiA." Oznacza to, że inne służby nie musiały tego wprowadzać ponieważ już od jakiegoś czasu mają naliczaną prace w cywilu do dodatku za wysługę lat, dlatego nie rozumiem skąd się wzięła data 14 stycznia 2019 r.?  Natomiast zapis o uwzględnieniu okresów m.in. pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, znajduje się w projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej.

Może z datą się pomyliłem ale reszta?
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1
z dnia 30 stycznia 2019 r.
w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej

Wejście rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 stycznia 2019 r. w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej podyktowane było wprowadzonymi zmianami do ustawy o Straży Granicznej związanymi z wejściem ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa oraz ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. przepisów wprowadzających ustawę o Straży Marszałkowskiej. W związku z wejściem w życie ustawy o Służbie Ochrony Państwa oraz ustawy wprowadzające ustawę o Straży Marszałkowskiej nastąpiła zmiana treści art. 106 ustawy polegająca na dodaniu nowych formacji, tj; SOP i Straży Marszałkowskiej do powyższej normy prawnej. Ponadto na mocy art. 389 ust. 2 pkt. 5 ustawy o SOP przepisy wykonawcze wydane m.in. na podstawie art. 106 ustawy o SG zachowują moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych, nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. do dnia 1 lutego 2019 r. W pozostałym zakresie niniejszy projekt jest identyczny z obecnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 września 2008 r. w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej. Resumując wprowadzenie w życie rozporządzenia o którym mowa nie jest związana z tym, że zaczęto zaliczać , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat okresów przepracowanych w cywilu, ponieważ jak już wspomniałem inne Służby od jakiegoś czasu już to miały wprowadzone.
Odpowiedz
I co jakies informacje po spotkaniu?
Odpowiedz
(20-01-2020, 14:11 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 11:16 )Młody38 napisał(a): Jeżeli szanowny Administrator możę to prosze o odpowiedź.
Co z tym punktem porozumienia...
2. Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych
podległych MSWiA.



Bo w sumie już minęło te nie później niż 1 stycznia  2020
Dla czego pewne służby wprowadziły już to w życie 14 stycznia 2019 roku a dla naszej formacji 14 miesięcy to mało czasu.

Proszę przeczytać sobie jeszcze raz. "zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych podległych MSWiA." Oznacza to, że inne służby nie musiały tego wprowadzać ponieważ już od jakiegoś czasu mają naliczaną prace w cywilu do dodatku za wysługę lat, dlatego nie rozumiem skąd się wzięła data 14 stycznia 2019 r.?  Natomiast zapis o uwzględnieniu okresów m.in. pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, znajduje się w projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej.

Może z datą się pomyliłem ale reszta?
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1
z dnia 30 stycznia 2019 r.
w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej
Odpowiedz
(20-01-2020, 14:11 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 11:16 )Młody38 napisał(a): Jeżeli szanowny Administrator możę to prosze o odpowiedź.
Co z tym punktem porozumienia...
2. Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych
podległych MSWiA.

Bo w sumie już minęło te nie później niż 1 stycznia  2020
Dla czego pewne służby wprowadziły już to w życie 14 stycznia 2019 roku a dla naszej formacji 14 miesięcy to mało czasu.

Proszę przeczytać sobie jeszcze raz. "zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych podległych MSWiA." Oznacza to, że inne służby nie musiały tego wprowadzać ponieważ już od jakiegoś czasu mają naliczaną prace w cywilu do dodatku za wysługę lat, dlatego nie rozumiem skąd się wzięła data 14 stycznia 2019 r.?  Natomiast zapis o uwzględnieniu okresów m.in. pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, znajduje się w projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej.
Odpowiedz
(20-01-2020, 13:36 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 12:39 )andzejsw napisał(a):
(20-01-2020, 12:37 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 12:19 )andzejsw napisał(a): Dziś spotkanie w godzinach po południowych czekamy co ustala związki ze strona służbowa.. -----> czy Administrator umieści jakieś informację po spotkaniu na stronie związkowej ???
czy będzie płatne 30 dni w roku za "L4" ----> ma może Administrator jakieś informację w tej sprawie ???

Dzisiejsze spotkanie zespołu kadrowo-płacowego związane jest z jutrzejszym posiedzeniem Zarządu Głównego NSZZFiPW, podczas którego strona Związkowa opowie się za formą podwyżki procentowej lub kwotowej.

W projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej jest zapis, który mówi o płatnym L4 za 30 dni w roku, więc wszystko zależy od dalszych prac legislacyjnych.

a na jakim etapie są prace legislacyjne na dzisiejszy dzień ??????

"Podjęte są czynności z procedurą wpisu projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów" - odp. z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dzięki za informację  Smile
Odpowiedz
TO NIE MIAŁO,BYĆ PRÓBY
WPROWADZENIE PROJEKTU W POŁOWIE STYCZNIA 2020,TO MIAŁO JUŻ DZIAŁAĆ OD 1.01.2020r......i teraz w nowym budżecie czy są zabezpieczone środki na skutki wprowadzenia,zmian w ustawie.Przecież jak nie ma środków,to o co walka.Pytanie jest,tylko kto przez te 14 miesięcy działania porozumienia nie dotrzymał słowa.
Odpowiedz
(20-01-2020, 11:37 )Administrator napisał(a):
(19-01-2020, 22:25 )HugoBoss napisał(a):
(17-01-2020, 21:30 )Administrator napisał(a):
(17-01-2020, 11:38 )HugoBoss napisał(a): I co panie Administratorze? Wyszło na moje a raczej na nasze.

Pisze pan o tym że nadgodziny będą wypłacone temu kto chce ale zamieszczacie informacje i cycaty kierownictwa że nie ma pieniędzy. Okazuje się, że racje mam mój kierownik mówiąc mi że kasy nie ma. Kto tu mówi/pisze mija się z prawdą?

Po drugie. Spotkanie ws. podwyżki miało być 17.01 (a nam nic o tym nie wiadomo) potem 21.01 a teraz 20.01. Nie wiedziałem o żadnym spotkaniu w terminie 17.01 a pan już kilka dni temu (tj 15.01) napisał że ma być 21.01. Jakby z góry było wiadome że termin 17 jest nierealny.

Proszę mi przypomnieć, gdzie zamieszczone zostały informacje, że nie ma pieniędzy na wypłacenie funkcjonariuszom rekompensaty, bo nie mogę tego znaleźć? Posiadam informację, że wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone. 

W dniu 21 stycznia 2020 r. miało się odbyć i odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego NSZZFiPW w sprawie podwyżki. I nic się w tym zakresie nie zmieniło. W Zarządzie Głównym pracują jeszcze różne zespoły, w tym również zespół kadrowo-płacowy, który spotyka się z przedstawicielami CZSW. Zespół ten zbiera wszelkie niezbędne informację dotyczące m.in. podwyżek, aby przedstawić je Zarządowi Głównemu, który (jak już wspomniałem na początku) w dniu 21 stycznia 2020 r. będzie miał pełną wiedzę i podejmie właściwą decyzję dotyczącą formy podwyżki.

Cytat z inspektoratu
https://nszzfipw.org.pl/zbijanie-nadgodz...iecko.html

"A nie łatwiej zapłacić za te nadgodziny? – pytamy.

– Z czego? Część funkcjonariuszy zapewne wolałaby dostać pieniądze za nadgodziny, ale w obecnej chwili Inspktorat nie ma środków na ich wypłaty – odpowiada rzecznik prasowy dyrektora OSW w Białymstoku."

To macie złe informacje. W mojej jednostce bardzo mało fuszy chciało kasę, bo i mało nadgodzina mamy w porównaniu z Polską. I co usłyszeli??? Nie ma kasy na nadgodziny. Słyszałem to na żywo od 2 kierowników. I na koniec lutego każdy będzie miał max 12 nadgodzin. Tak potraktowali tych którzy chcieli kasę. Zbili im ponad 100h w 2 miesiące. Mi 150h. Więc jakie wy macie informacje? Od kogo? Od dyrektorów? Oni przecież zrobią wszystko żeby DG zadowolić. Zawieszają stanowisko. To jest wypłata za nadgodziny.

Jeszcze raz powtórzę "wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone" Są to zapewnienia z Centralnego Zarządu Służby Więziennej (nie z OISW, czy od Dyrektorów jednostek). Umieszczamy na naszej stronie Zarządu Głównego również to, co pisze o nas prasa, ale proszę się na podstawie doniesień medialnych nie opierać.

Aha to już teraz to są "zapewnienia". Wcześniej pisał pan że nie ma informacji o braku kasy na nadgodziny. Gdy znalazłem i wkleiłem źródło pojawiły się "zapewnienia". Czy nie dociera do was że nie będzie wypłat za nadgodziny. Że DG i jego świta nie ma kasy na to. Że to tylko gra na czas i zbijanie godzin przez zawieszanie stanowisk. W takim razie po co zawieszać stanowiska skoro są osoby które chcą kase za nadgodziny? Do kogo mają się zwrócić koledzy żeby im wypłacili? Są rozżaleni tym co się stało. A wiem że jednemu z nich bardzo ale to bardzo była potrzebna kasa.
Odpowiedz
Panie Administratorze czy w porozumieniu zawarte jest obligatoryjne przyznanie zwiekszenia dodatku do 20% przy odejscie z sluzby?
Odpowiedz
(20-01-2020, 11:16 )Młody38 napisał(a): Jeżeli szanowny Administrator możę to prosze o odpowiedź.
Co z tym punktem porozumienia...
2. Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych
podległych MSWiA.

Bo w sumie już minęło te nie później niż 1 stycznia  2020
Dla czego pewne służby wprowadziły już to w życie 14 stycznia 2019 roku a dla naszej formacji 14 miesięcy to mało czasu.

Proszę przeczytać sobie jeszcze raz. "zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych podległych MSWiA." Oznacza to, że inne służby nie musiały tego wprowadzać ponieważ już od jakiegoś czasu mają naliczaną prace w cywilu do dodatku za wysługę lat, dlatego nie rozumiem skąd się wzięła data 14 stycznia 2019 r.?  Natomiast zapis o uwzględnieniu okresów m.in. pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, znajduje się w projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej.
Odpowiedz
(20-01-2020, 12:39 )andzejsw napisał(a):
(20-01-2020, 12:37 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 12:19 )andzejsw napisał(a): Dziś spotkanie w godzinach po południowych czekamy co ustala związki ze strona służbowa.. -----> czy Administrator umieści jakieś informację po spotkaniu na stronie związkowej ???
czy będzie płatne 30 dni w roku za "L4" ----> ma może Administrator jakieś informację w tej sprawie ???

Dzisiejsze spotkanie zespołu kadrowo-płacowego związane jest z jutrzejszym posiedzeniem Zarządu Głównego NSZZFiPW, podczas którego strona Związkowa opowie się za formą podwyżki procentowej lub kwotowej.

W projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej jest zapis, który mówi o płatnym L4 za 30 dni w roku, więc wszystko zależy od dalszych prac legislacyjnych.

a na jakim etapie są prace legislacyjne na dzisiejszy dzień ??????

"Podjęte są czynności z procedurą wpisu projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów" - odp. z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Odpowiedz
(20-01-2020, 12:37 )Administrator napisał(a):
(20-01-2020, 12:19 )andzejsw napisał(a): Dziś spotkanie w godzinach po południowych czekamy co ustala związki ze strona służbowa.. -----> czy Administrator umieści jakieś informację po spotkaniu na stronie związkowej ???
czy będzie płatne 30 dni w roku za "L4" ----> ma może Administrator jakieś informację w tej sprawie ???

Dzisiejsze spotkanie zespołu kadrowo-płacowego związane jest z jutrzejszym posiedzeniem Zarządu Głównego NSZZFiPW, podczas którego strona Związkowa opowie się za formą podwyżki procentowej lub kwotowej.

W projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej jest zapis, który mówi o płatnym L4 za 30 dni w roku, więc wszystko zależy od dalszych prac legislacyjnych.

a na jakim etapie są prace legislacyjne na dzisiejszy dzień ??????
Odpowiedz
(20-01-2020, 12:19 )andzejsw napisał(a): Dziś spotkanie w godzinach po południowych czekamy co ustala związki ze strona służbowa.. -----> czy Administrator umieści jakieś informację po spotkaniu na stronie związkowej ???
czy będzie płatne 30 dni w roku za "L4" ----> ma może Administrator jakieś informację w tej sprawie ???

Dzisiejsze spotkanie zespołu kadrowo-płacowego związane jest z jutrzejszym posiedzeniem Zarządu Głównego NSZZFiPW, podczas którego strona Związkowa opowie się za formą podwyżki procentowej lub kwotowej.

W projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej jest zapis, który mówi o płatnym L4 za 30 dni w roku, więc wszystko zależy od dalszych prac legislacyjnych.
Odpowiedz
(20-01-2020, 12:06 )Szeregowy napisał(a): Witam Panie Administratoże, ponowie pytanie!
odnośnie płatntch nadgodzin!
A mianowicie chodzi o przelicznik 1/172 skąd wziął się taki przelicznilk,? biorąc sumę godzin do przepracowania w 2019roku to 2008 godzin dzielone na 12 miesięcy to średnia wychodzi 167 godzin miesięcznie!!! czy przelicznik nie powinien być 1/167???niby niewielka ale?
PYTANIE: kto zaproponował nikorzystny przelicznik?niby niewiele ale?

W pierwotnym projekcie nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej, który miał wprowadzić odpłatność za nadgodziny zapisane było 1/168, natomiast w projekcie MSWiA, do którego została "podpięta Służba Więzienna" zapisane było 1/172 (taka średnia została wyliczona). W związku z powyższym odpowiadam. Taką stawkę zaproponowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Odpowiedz
Dziś spotkanie w godzinach po południowych czekamy co ustala związki ze strona służbowa.. -----> czy Administrator umieści jakieś informację po spotkaniu na stronie związkowej ???
czy będzie płatne 30 dni w roku za "L4" ----> ma może Administrator jakieś informację w tej sprawie ???
Odpowiedz
Witam Panie Administratoże, ponowie pytanie!
odnośnie płatntch nadgodzin!
A mianowicie chodzi o przelicznik 1/172 skąd wziął się taki przelicznilk,? biorąc sumę godzin do przepracowania w 2019roku to 2008 godzin dzielone na 12 miesięcy to średnia wychodzi 167 godzin miesięcznie!!! czy przelicznik nie powinien być 1/167???niby niewielka ale?
PYTANIE: kto zaproponował nikorzystny przelicznik?niby niewiele ale?
Odpowiedz
(19-01-2020, 22:25 )HugoBoss napisał(a):
(17-01-2020, 21:30 )Administrator napisał(a):
(17-01-2020, 11:38 )HugoBoss napisał(a): I co panie Administratorze? Wyszło na moje a raczej na nasze.

Pisze pan o tym że nadgodziny będą wypłacone temu kto chce ale zamieszczacie informacje i cycaty kierownictwa że nie ma pieniędzy. Okazuje się, że racje mam mój kierownik mówiąc mi że kasy nie ma. Kto tu mówi/pisze mija się z prawdą?

Po drugie. Spotkanie ws. podwyżki miało być 17.01 (a nam nic o tym nie wiadomo) potem 21.01 a teraz 20.01. Nie wiedziałem o żadnym spotkaniu w terminie 17.01 a pan już kilka dni temu (tj 15.01) napisał że ma być 21.01. Jakby z góry było wiadome że termin 17 jest nierealny.

Proszę mi przypomnieć, gdzie zamieszczone zostały informacje, że nie ma pieniędzy na wypłacenie funkcjonariuszom rekompensaty, bo nie mogę tego znaleźć? Posiadam informację, że wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone. 

W dniu 21 stycznia 2020 r. miało się odbyć i odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego NSZZFiPW w sprawie podwyżki. I nic się w tym zakresie nie zmieniło. W Zarządzie Głównym pracują jeszcze różne zespoły, w tym również zespół kadrowo-płacowy, który spotyka się z przedstawicielami CZSW. Zespół ten zbiera wszelkie niezbędne informację dotyczące m.in. podwyżek, aby przedstawić je Zarządowi Głównemu, który (jak już wspomniałem na początku) w dniu 21 stycznia 2020 r. będzie miał pełną wiedzę i podejmie właściwą decyzję dotyczącą formy podwyżki.

Cytat z inspektoratu
https://nszzfipw.org.pl/zbijanie-nadgodz...iecko.html

"A nie łatwiej zapłacić za te nadgodziny? – pytamy.

– Z czego? Część funkcjonariuszy zapewne wolałaby dostać pieniądze za nadgodziny, ale w obecnej chwili Inspktorat nie ma środków na ich wypłaty – odpowiada rzecznik prasowy dyrektora OSW w Białymstoku."

To macie złe informacje. W mojej jednostce bardzo mało fuszy chciało kasę, bo i mało nadgodzina mamy w porównaniu z Polską. I co usłyszeli??? Nie ma kasy na nadgodziny. Słyszałem to na żywo od 2 kierowników. I na koniec lutego każdy będzie miał max 12 nadgodzin. Tak potraktowali tych którzy chcieli kasę. Zbili im ponad 100h w 2 miesiące. Mi 150h. Więc jakie wy macie informacje? Od kogo? Od dyrektorów? Oni przecież zrobią wszystko żeby DG zadowolić. Zawieszają stanowisko. To jest wypłata za nadgodziny.

Jeszcze raz powtórzę "wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone" Są to zapewnienia z Centralnego Zarządu Służby Więziennej (nie z OISW, czy od Dyrektorów jednostek). Umieszczamy na naszej stronie Zarządu Głównego również to, co pisze o nas prasa, ale proszę się na podstawie doniesień medialnych nie opierać.
Odpowiedz
Jeżeli szanowny Administrator możę to prosze o odpowiedź.
Co z tym punktem porozumienia...
2. Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania , do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych
podległych MSWiA.

Bo w sumie już minęło te nie później niż 1 stycznia  2020
Dla czego pewne służby wprowadziły już to w życie 14 stycznia 2019 roku a dla naszej formacji 14 miesięcy to mało czasu.
Odpowiedz
Dziś spotkanie w godzinach po południowych czekamy co ustala zwiazki ze strona sluzbowa..
Odpowiedz
(17-01-2020, 21:30 )Administrator napisał(a):
(17-01-2020, 11:38 )HugoBoss napisał(a): I co panie Administratorze? Wyszło na moje a raczej na nasze.

Pisze pan o tym że nadgodziny będą wypłacone temu kto chce ale zamieszczacie informacje i cycaty kierownictwa że nie ma pieniędzy. Okazuje się, że racje mam mój kierownik mówiąc mi że kasy nie ma. Kto tu mówi/pisze mija się z prawdą?

Po drugie. Spotkanie ws. podwyżki miało być 17.01 (a nam nic o tym nie wiadomo) potem 21.01 a teraz 20.01. Nie wiedziałem o żadnym spotkaniu w terminie 17.01 a pan już kilka dni temu (tj 15.01) napisał że ma być 21.01. Jakby z góry było wiadome że termin 17 jest nierealny.

Proszę mi przypomnieć, gdzie zamieszczone zostały informacje, że nie ma pieniędzy na wypłacenie funkcjonariuszom rekompensaty, bo nie mogę tego znaleźć? Posiadam informację, że wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone. 

W dniu 21 stycznia 2020 r. miało się odbyć i odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego NSZZFiPW w sprawie podwyżki. I nic się w tym zakresie nie zmieniło. W Zarządzie Głównym pracują jeszcze różne zespoły, w tym również zespół kadrowo-płacowy, który spotyka się z przedstawicielami CZSW. Zespół ten zbiera wszelkie niezbędne informację dotyczące m.in. podwyżek, aby przedstawić je Zarządowi Głównemu, który (jak już wspomniałem na początku) w dniu 21 stycznia 2020 r. będzie miał pełną wiedzę i podejmie właściwą decyzję dotyczącą formy podwyżki.

Cytat z inspektoratu
https://nszzfipw.org.pl/zbijanie-nadgodz...iecko.html

"A nie łatwiej zapłacić za te nadgodziny? – pytamy.

– Z czego? Część funkcjonariuszy zapewne wolałaby dostać pieniądze za nadgodziny, ale w obecnej chwili Inspktorat nie ma środków na ich wypłaty – odpowiada rzecznik prasowy dyrektora OSW w Białymstoku."

To macie złe informacje. W mojej jednostce bardzo mało fuszy chciało kasę, bo i mało nadgodzina mamy w porównaniu z Polską. I co usłyszeli??? Nie ma kasy na nadgodziny. Słyszałem to na żywo od 2 kierowników. I na koniec lutego każdy będzie miał max 12 nadgodzin. Tak potraktowali tych którzy chcieli kasę. Zbili im ponad 100h w 2 miesiące. Mi 150h. Więc jakie wy macie informacje? Od kogo? Od dyrektorów? Oni przecież zrobią wszystko żeby DG zadowolić. Zawieszają stanowisko. To jest wypłata za nadgodziny.
Odpowiedz
Nie ma i nie było takiego przepisu. To tylko polecenia odgórne zmierzające do oszczędności no oczywiście naszym kosztem.
Odpowiedz
(18-01-2020, 19:27 )Szeregowy napisał(a): Panie Administratoże poruszę temat awansów, czy jest jakieś polecenie, pismo Dyrektora Generalnego czy może jakiś przepis dotyczący awansowania funkcjonariuszy, który mówi, że: funkcjonariusz SW nie może awansować na stopniu oraz na stanowisku w jednym roku kalendarzowym. Np. dostaje oddziałowego oraz stopień Plutonowego SW w jednym dniu!? Z taką informacją oraz działaniem spotkałem się w mojej jednostce!!! f-sz ma możliwowość wyboru, albo stopień albo stanowisko, zazwyczaj z góry ustalone jest stopień bez konsultacji z f-szem!

Kolego szanowny. Nie ma takiej podstawy prawnej. To wszystko jest robione na przysłowiową "gębę" a kierownictwo podpiera się wytycznymi z okręgu ale takich wytycznych na piśmie nie da bo wtedy byłoby to sprzeczne z prawem. Powód jest jeden K A S A. U nas też tak robili. Ale już tak nie robią dają stanowisko i stopień. Może nie jednego dnia ale w jednym roku.
Odpowiedz
(18-01-2020, 19:27 )Szeregowy napisał(a): Panie Administratoże poruszę temat awansów, czy jest jakieś polecenie, pismo Dyrektora Generalnego czy może jakiś przepis dotyczący awansowania funkcjonariuszy, który mówi, że: funkcjonariusz SW nie może awansować na stopniu oraz na stanowisku w jednym roku kalendarzowym. Np. dostaje oddziałowego oraz stopień Plutonowego SW w jednym dniu!? Z taką informacją oraz działaniem spotkałem się w mojej jednostce!!! f-sz ma możliwowość wyboru, albo stopień albo stanowisko, zazwyczaj z góry ustalone jest stopień bez konsultacji z f-szem!
Odpowiedz
Przełożeni z Warszawy proszę rozwiązać problem wychowawców a mianowicie wykonujemy mnóstwo obowiązków ochronnych i poza ochronnych przez co nie mamy czasu realizować swoich zakresów obowiazków tj.dozorujemy monitoring, siedzimy na przyciskach, realizujemy widzenia, zapoznajemy z aktami sprawy, jeździmy w konwoje, odpowiadamy na skargi, prowadzimy czynności i dużo dużo więcej w związku z tym pytam gdzie w tym wszystkim jest czas na "resocjalizację" to wszystko jest fikcją gasimy tylko pożary na oddziałach, wszystko w pędzie, nie mamy czasu skupić się na naszym zakresie obowiązków a on zawiera rzeczy które należy wykonywać każdego dnia, nie mogą poczekać, nikt ich za nas nie zrobi, brakuje dnia do zrealizowania wszystkiego, to nie jest tak że nie chcielibyśmy pomagać ale jak? jak my nie mamy czasu ogarnąć swojej pracy. Jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia szuka się że wychowawca czegoś nie zrobił lub czegoś nie zobaczył, nie przewidział i tak dalej. Pytam kiedy miał to zrobić jak zajmował się wszystkim innym tylko nie tym co tak naprawdę powinien robić. Wtedy nikt nie będzie się z tym liczył tylko ukara wychowawcę. Tak dłużej być nie może to wszystko jest do czasu kiedy dojdzie do jakiejś tragedii. Będę co chwilę o tym przypominał dopóki się to nie zmieni. Albo "resocjalizujemy" i ochraniamy albo tylko ochraniamy i gasimy pożary zastanówcie się przełożeni. Ja myślałem że ta służba została powołana do czegoś innego a nie do tworzenia patologii i uprawiania fikcji. Każdy dział powinien mieć na tyle funkcjonariuszy żeby wszystkie cele tej służby mogły być realizowane
Odpowiedz
(18-01-2020, 23:22 )rybak napisał(a): Szanowny Panie Administratorze. 
Nie mam zamiaru z Panem wdawać się w dyskusje oraz licytować się i tyle. 
Utwierdził mnie Pan tylko w jednymBig Grinziękuje, wypisuje się z członkostwa. 

(18-01-2020, 11:23 )Administrator napisał(a):
(17-01-2020, 22:03 )rybak napisał(a): Szanowny Panie Administratorze. Dlaczego stawka za nadgodziny jest podstawową, tak niska. Powinno to być 200 procent. To są nadgodziny, ponadnormatywny czas pracy. Kto tu dał "ciała". Ustawodawca, Związki czy może my zwykli funkcjonariusze. I druga sprawa. Podwyżka nie mniej niż 500 zł brutto wraz z nagrodą roczną na etat. A dlaczego nie więcej, pytam. Czy Dyrektor Generalny, a może Związki czy w końcu my Funkcjonariusze boimy się własnego cienia? I ostatnia kwestia. Proszę związki o zawiadomienie stosownych organów o możliwości popełnienia czynu zabronionego tj. Zbijania płatnych nadgodzin przez naszych przełozonych. Wielu funkcjonariuszom zbito duzo nadgodzin a tym samym pozbawiono ich ekwiwalentu pieniężnego za wypracowane nadgodziny. Działo się to w okresie rozliczeniowym który jeszcze nie był zakończony. Dlaczego nie zbija o godzin do 30.06.2019.prosze o pociągnięcie do odpowiedzialności ww osoby. Pozdrawiam

Rolą administratora nie jest odpowiadanie na każde pytanie, w każdej dziedzinie itp... lecz moderowanie wpisów i dbanie o przestrzeganie regulaminu księgi gości.

"Dlaczego stawka za nadgodziny jest podstawową, tak niska. Powinno to być 200 procent" - to ja przebiję Pana i się spytam, dlaczego tylko 200 a nie 400 % ? Tongue 

"I druga sprawa. Podwyżka nie mniej niż 500 zł brutto wraz z nagrodą roczną na etat. A dlaczego nie więcej, pytam." - tu nie określił Pan kwoty jaką by Pan chciał otrzymać, więc ja się pytam dlaczego nie 1500 zł.? 

"I ostatnia kwestia. Proszę związki o zawiadomienie stosownych organów o możliwości popełnienia czynu zabronionego tj. Zbijania płatnych nadgodzin przez naszych przełozonych." - zawiadomienie o możliwości popełnienia czynu zabronionego może złożyć każdy, więc jeżeli Pan widzi, że ktoś taki czyn popełnił, to może Pan to zrobić osobiście.
Brawo admin. Widzę że roszczeniowość niektórych jest podobna do roszczeniowości tych co siedza
Odpowiedz
[quote="Szeregowy" pid='2932' dateline='1579372047']
Panie Administratoże poruszę temat awansów, czy jest jakieś polecenie, pismo Dyrektora Generalnego czy może jakiś przepis dotyczący awansowania funkcjonariuszy, który mówi, że: funkcjonariusz SW nie może awansować na stopniu oraz na stanowisku w jednym roku kalendarzowym. Np. dostaje oddziałowego oraz stopień Plutonowego SW w jednym dniu!? Z taką informacją oraz działaniem spotkałem się w mojej jednostce!!! f-sz ma możliwowość wyboru, albo stopień albo stanowisko, zazwyczaj z góry ustalone jest stopień bez konsultacji z f-szem!
[/quote

bzdura i tyle, jak nie można jak można, ale... ten kto ma pie....ie
Odpowiedz
Panie Administratoże poruszę temat awansów, czy jest jakieś polecenie, pismo Dyrektora Generalnego czy może jakiś przepis dotyczący awansowania funkcjonariuszy, który mówi, że: funkcjonariusz SW nie może awansować na stopniu oraz na stanowisku w jednym roku kalendarzowym. Np. dostaje oddziałowego oraz stopień Plutonowego SW w jednym dniu!? Z taką informacją oraz działaniem spotkałem się w mojej jednostce!!! f-sz ma możliwowość wyboru, albo stopień albo stanowisko, zazwyczaj z góry ustalone jest stopień bez konsultacji z f-szem!
Odpowiedz
A ja mam pytanie w sprawie płatnych nadgodzin!
A mianowicie chodzi o przelicznik 1/172 skąd wziął się taki przelicznilk,? biorąc sumę godzin do przepracowania w 2019roku to 2008 godzin dzielone na 12 miesięcy to średnia wychodzi 167 godzin miesięcznie!!!
PYTANIE: kto zaproponował nikorzystny przelicznik?niby niewiele ale?
Odpowiedz
(18-01-2020, 12:36 )Mateusz12345 napisał(a): Chciałbym poruszyć kwestie płatnych nadgodzin , dlaczego są stawki inne niż  w kodeksie pracy , nadgodzina w dni powszednie wynosić 50 %( mamy 20 zł podstawy na godzinę to dostajemy 30 zł więcej)  a nadgodzina wypracowana w weekendy i święta wolne od pracy 100 % ( czyli 2 x krotność  stawki mamy 20 zł podstawy dostajemy 40 zł za nadgodzinę ).
100 % nie oznacza że masz płatne tyle samo tylko 2 x krotne więcej powie to każda osoba zajmująca się w prywatnej firmie finansami.

Wszystko jest w naszej ustawie, trzeba doczytać.
Odpowiedz
Pan Dyrektor Służby Więziennej otrzymał wotum nieufności za nieuprawnione skierowanie do Ministra Sprawiedliwości projektu zmian ustawy o Służbie Więziennej realizującego część zapisów porozumienia z dnia 19 listopada 2018 roku.
[/quote]

Najprawdopodobniej otrzymał,!!! a co dalej z tym faktem, że otrzymał, jakieś konsekwencje z tego tytułu poniusł?
I czy, działania związane z nadgodzinami, opóźnienia związane z wypłatą podwyżek, kolejne wyliczenia aby jak najwięcej z kwoty 500zł uciąć to nie jest działanie na niekorzyść funkcjonariuszy!?
Ostatnia podwyżka była z wyrównaniem od kwietnia bodajże, też przeciągali aż była groźba kolejnego protestu!!!może to jest jakiś sposób?
Odpowiedz
Chciałbym poruszyć kwestie płatnych nadgodzin , dlaczego są stawki inne niż w kodeksie pracy , nadgodzina w dni powszednie wynosić 50 %( mamy 20 zł podstawy na godzinę to dostajemy 30 zł więcej) a nadgodzina wypracowana w weekendy i święta wolne od pracy 100 % ( czyli 2 x krotność stawki mamy 20 zł podstawy dostajemy 40 zł za nadgodzinę ).
100 % nie oznacza że masz płatne tyle samo tylko 2 x krotne więcej powie to każda osoba zajmująca się w prywatnej firmie finansami.
Odpowiedz
Związki powinny grać z nami w otwarte karty. Czytelne informacje, harmonogramy działań i spotkań, na bieżąco informacje przekazywane i nie ważne, złe czy dobre. Nie do końca prawidłowy odbiór kto z kim i o czym nie jest tylko winą funkcjonariuszy nie potrafiących czytać ze zrozumieniem ale też niepoprawną formą przekazu informacji. Dotychczasowa polityka informacyjna związków doprowadziła do braku zaufania, że związki się ,,sprzedają,,, układają pod stołem, łatwią dla siebie, its itp. A ci na dole mają tylko siedzieć cicho, nie przeszkadzać, nie narzekać i płacić składki. Może warto by to wszystko uporządkować i wyjaśnić na stronie związków a nie tylko doszukiwać się strzępek informacji w odpowiedziach admina księgi, często odpowiedziach uszczypliwych niepotrzebnie. Po co odpowiadać każdemu z osobna, dać czytelne informacje gdzie każdy znajdzie odpowiedzi na własne pytania. Wczoraj jeden kolega z ZG na FB bronił Pana Przewodniczącego (i dobrze) oraz domagał się z naszej strony ciszy, bo negocjacje lubią ciszę. Otóż właśnie NIE! Nie chcemy negocjacji po cichaczu, chcemy otwartości, jawności w realizacji porozumienia a nie jakichś negocjacji. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Nie lubię osób które biora L na jakieś widzimisię. To po pierwsze. Co nie którzy już zapomnieli jak się zatrudniali i zarabiali na początek 1100 zł w służbie a paliwo było po 5 zł. Teraz młody fukcjusz dostaje ok 2900- 3200 zależności czy płaci podatek i młodzi narzekają pytam się na co. Starsi narzekaj na brak rąk do pracy ale tu nie jest wina związku tak uważam a raczej naszych kierowników którzy nie szanują swoich podwładnych i dokrecaja im srubke bo lubią albo chcą poczuć się lepiej rozładować frustrację. Tak czy inaczej ludzie na starych zasadach odejdą i nic z tym nie zrobimy kolej rzeczy . Morał Zycie
Odpowiedz
(17-01-2020, 22:03 )rybak napisał(a): Szanowny Panie Administratorze. Dlaczego stawka za nadgodziny jest podstawową, tak niska. Powinno to być 200 procent. To są nadgodziny, ponadnormatywny czas pracy. Kto tu dał "ciała". Ustawodawca, Związki czy może my zwykli funkcjonariusze. I druga sprawa. Podwyżka nie mniej niż 500 zł brutto wraz z nagrodą roczną na etat. A dlaczego nie więcej, pytam. Czy Dyrektor Generalny, a może Związki czy w końcu my Funkcjonariusze boimy się własnego cienia? I ostatnia kwestia. Proszę związki o zawiadomienie stosownych organów o możliwości popełnienia czynu zabronionego tj. Zbijania płatnych nadgodzin przez naszych przełozonych. Wielu funkcjonariuszom zbito duzo nadgodzin a tym samym pozbawiono ich ekwiwalentu pieniężnego za wypracowane nadgodziny. Działo się to w okresie rozliczeniowym który jeszcze nie był zakończony. Dlaczego nie zbija o godzin do 30.06.2019.prosze o pociągnięcie do odpowiedzialności ww osoby. Pozdrawiam

Rolą administratora nie jest odpowiadanie na każde pytanie, w każdej dziedzinie itp... lecz moderowanie wpisów i dbanie o przestrzeganie regulaminu księgi gości.

"Dlaczego stawka za nadgodziny jest podstawową, tak niska. Powinno to być 200 procent" - to ja przebiję Pana i się spytam, dlaczego tylko 200 a nie 400 % ? Tongue 

"I druga sprawa. Podwyżka nie mniej niż 500 zł brutto wraz z nagrodą roczną na etat. A dlaczego nie więcej, pytam." - tu nie określił Pan kwoty jaką by Pan chciał otrzymać, więc ja się pytam dlaczego nie 1500 zł.? 

"I ostatnia kwestia. Proszę związki o zawiadomienie stosownych organów o możliwości popełnienia czynu zabronionego tj. Zbijania płatnych nadgodzin przez naszych przełozonych." - zawiadomienie o możliwości popełnienia czynu zabronionego może złożyć każdy, więc jeżeli Pan widzi, że ktoś taki czyn popełnił, to może Pan to zrobić osobiście.
Odpowiedz
(17-01-2020, 22:19 )rybak napisał(a): Pan Dyrektor Generalny SW, powinien zostać odwołany ze stanowiska za brak należytego nadzoru nad podległymi mu funkcjonariuszami Dyrektora i. Takie moje zdanie. A dla przypomnienia NSZZFiPW miały wnioskować o wotum nieufności wobec Pana Dyrektora. Czy tamta sprawa umarła to pytanie do Pana Administratora?

Pan Dyrektor Służby Więziennej otrzymał wotum nieufności za nieuprawnione skierowanie do Ministra Sprawiedliwości projektu zmian ustawy o Służbie Więziennej realizującego część zapisów porozumienia z dnia 19 listopada 2018 roku.
Odpowiedz
(18-01-2020, 9:30 )Szeregowy napisał(a): Napiszę jeszcze raz!!!Panie Administratoże, czy podczas podpisywania porozumienia w listopadzie 2018roku Pan Generał nie wiedział jakie skutki finansowe będą wynikały z podpisanego porozumienia(podwyżek)na rok 2020? 
Otóż miał i ma pełną świdomość o jaką kwotę chodzi!!! zasięgał informację w dziale kadrowo-płacowym, tam jasno i wyraźnie było podane o jaką kasę chodzi!!!a teraz nie mogą się doliczyć?robią nas w c....ja!!!  a teraz próbują z tej kwoty ukraść jak najwięcej, niby na awanse na 2020 rok?w porozumieniu nic nie było napisane, że kwota 500 brutto wraz z nagrodą roczną, kwotą na przyszłe awanse, tylko ,,wraz z nagrodą roczną" na 1 etat!!!a CZSW chce zabrać ponad 100zł na jakieś awanse??złodziejstwo i tyle!!!

Chciałbym przypomnieć, że rolą administratora nie jest odpowiadanie na każde pytanie, w każdej dziedzinie itp... lecz moderowanie wpisów i dbanie o przestrzeganie regulaminu księgi gości.

Jednak odniosę się do wpisu. W 2018 roku Pan Generał nie wiedział jaki jest bilans i wszystkie wyliczenia na stan 31 grudnia 2019 r., bo nie mógł tego wiedzieć. Żeby było jasne, mówimy jakie faktycznie skutki były, a nie o założeniach jakie będą.
Odpowiedz
Napiszę jeszcze raz!!!Panie Administratoże, czy podczas podpisywania porozumienia w listopadzie 2018roku Pan Generał nie wiedział jakie skutki finansowe będą wynikały z podpisanego porozumienia(podwyżek)na rok 2020? 
Otóż miał i ma pełną świdomość o jaką kwotę chodzi!!! zasięgał informację w dziale kadrowo-płacowym, tam jasno i wyraźnie było podane o jaką kasę chodzi!!!a teraz nie mogą się doliczyć?robią nas w c....ja!!!  a teraz próbują z tej kwoty ukraść jak najwięcej, niby na awanse na 2020 rok?w porozumieniu nic nie było napisane, że kwota 500 brutto wraz z nagrodą roczną, kwotą na przyszłe awanse, tylko ,,wraz z nagrodą roczną" na 1 etat!!!a CZSW chce zabrać ponad 100zł na jakieś awanse??złodziejstwo i tyle!!!
Odpowiedz
"Jednocześnie Dyrektor Generalny oświadczył, że do końca stycznia 2020 zostaną zrealizowane wszystkie awanse na stanowiskach wg stanu na dzień 31.12.2019."

Wczoraj dowiedziałem się, że mój awans na oddziałowego jeszcze poczeka. Moim kolegom, z którymi się przyjąłem w rzucie powiodło się w Listopadzie z czego bardzo się cieszę. Różnił nas tylko miesiąc w terminie gdy ukończyliśmy kurs oddziałowych. Zostałem w jednostce ostatni do awansu i ucieszyłem się z tego komunikatu, że wreszcie ja również będe doceniony. Czekam już 4 lata na awans. Pracuję głównie brama i jako skoczek na oddział. Zawsze staram się dawać z siebie wszystko. Usłyszałem, że "stan etatów oddziałowych w jednostce jest już maksymalny i niestety, ale muszę czekać dalej" ... - Ciekawe czy jakby dyrektorzy i kierownicy dostawali wypłatę st. oddziałowego za swoją prace i obowiązki teżby im się podobało słysząc "Nie zniechęcaj się, może kiedyś sie uda".. - Żenada
Odpowiedz
(17-01-2020, 17:39 )aras2121 napisał(a): Wreszcie  Panie Tuła. Widać postępy . Oby tak dalej

No pięknie mam nadzieję że z tymi nadgodzinami zrobią porządek bo to co jest teraz to wielki przekręt tylko po to żeby ludziom nie zapłacić za nadgodziny.  Mam nadzieję że podwyżka będzie wliczona do podstawy.
Odpowiedz
(17-01-2020, 11:38 )HugoBoss napisał(a): I co panie Administratorze? Wyszło na moje a raczej na nasze.

Pisze pan o tym że nadgodziny będą wypłacone temu kto chce ale zamieszczacie informacje i cycaty kierownictwa że nie ma pieniędzy. Okazuje się, że racje mam mój kierownik mówiąc mi że kasy nie ma. Kto tu mówi/pisze mija się z prawdą?

Po drugie. Spotkanie ws. podwyżki miało być 17.01 (a nam nic o tym nie wiadomo) potem 21.01 a teraz 20.01. Nie wiedziałem o żadnym spotkaniu w terminie 17.01 a pan już kilka dni temu (tj 15.01) napisał że ma być 21.01. Jakby z góry było wiadome że termin 17 jest nierealny.

Proszę mi przypomnieć, gdzie zamieszczone zostały informacje, że nie ma pieniędzy na wypłacenie funkcjonariuszom rekompensaty, bo nie mogę tego znaleźć? Posiadam informację, że wszystkim, którzy nie zadeklarowali odbioru za wypracowane nadgodziny w formie czasu wolnego, pieniądze zostaną wypłacone. 

W dniu 21 stycznia 2020 r. miało się odbyć i odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego NSZZFiPW w sprawie podwyżki. I nic się w tym zakresie nie zmieniło. W Zarządzie Głównym pracują jeszcze różne zespoły, w tym również zespół kadrowo-płacowy, który spotyka się z przedstawicielami CZSW. Zespół ten zbiera wszelkie niezbędne informację dotyczące m.in. podwyżek, aby przedstawić je Zarządowi Głównemu, który (jak już wspomniałem na początku) w dniu 21 stycznia 2020 r. będzie miał pełną wiedzę i podejmie właściwą decyzję dotyczącą formy podwyżki.
Odpowiedz
Opinia prawnicza dotycząca pisma w sprawie nadgodzin i sposobu ich rozliczania była potrzebna i oczywistym było,że będzie druzgocąca da SW.Podoba mi się ,że związki po nią sięgnęły.Oczywiście SW odpowie ,że nie ma pieniędzy na inne rozwiązanie tego problemu.I tu należy oczekiwać ,wręcz żądać od związków nieustępliwości i zdecydowania.W innym przypadku znowu odsuną nas na margines i będą przeciągać w nieskończoność ten temat.Zaczynają mi się podobać działania naszych związków.Mam nadzieję ,że wystarczy naszym związkowcom determinacji żeby w ostateczności tą sprawę zakończyć w sądzie.
Odpowiedz
Masz racje,że jak dostaną się do władzy to przez 15 lat nie dostaniemy podwyżek,a jeszcze dowiemy się,że pracujemy do 65 r. życia,i to już przerabialiśmy w 2008/2015.Problem tkwi w tym,że jak nie dawali to się nie kłóciliśmy, teraz dają to się kłócimy.I teraz pytanie do ciebie czy lepiej się kłócić czy nie kłócić.
Odpowiedz
(16-01-2020, 15:47 )pustelnik napisał(a): A ja Wam tylko napiszę, że to jest mega uwłaczające i poniżające w stosunku do funkcjonariuszy. Żeby była taka zadyma o  500 zł, (w ogóle ta kwota jest żałosna) które się nam należą jak mało komu!! To co pisiory zrobiły to jest jakieś nieporozumienie. Porozdawali pieniądze i teraz się drapią skąd wziąć? Jeśli dostaniemy cokolwiek to się cieszmy bo następne podwyżki będą za 15 lat. Trzeba o tym pamiętać przy okazji wyborów. Żeby nie było. Nie jestem absolutnie za PO. Pozdrawiam zdrowo myślących.
Odpowiedz
Z-ca Dyr. Gen. prosi o przełożenie spotkania ze względu na brak pełnych danych... To po co kierownictwo jednostek kazało wypisywać na gwałt druki o to czy chcemy pieniądze czy wolne za nadgodziny, bo chyba nie dla własnego "widzi mi się"... To tak jak w tym kawale: "było nas dwóch i ktoś nas pod***ał", w tym przypadku wyj***ał, (czyt. kierownictwo jednostek i kierownictwo-kierownictwa) i to nie było kierownictwo jednostki macierzystej...
Odpowiedz
Wreszcie Panie Tuła. Widać postępy . Oby tak dalej
Odpowiedz
Echh...Szanowny cezecie jesli podwyżki bèdą konkretne to starzy zostaną i okrèt bèdzie płynął dalej...Ale muszą być szybko bo znam wielu z gotowymi raportami o emke.Na młodych nie liczcie bo oni tak czy siak zaraz pouciekają
Odpowiedz
Oj żeby tylko funkcjonariusze nie poszli na masowe L4...
Odpowiedz