(19-02-2020, 20:06 )Twardziel 123 napisał(a):
(12-02-2020, 17:57 )Twardziel 123 napisał(a):
(11-02-2020, 22:27 )Twardziel 123 napisał(a):
(10-02-2020, 18:23 )Twardziel 123 napisał(a):
(09-02-2020, 20:14 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Takich ludzi jak płk Jacek W. z OISW Koszalin potrzebujemy w CZSW
Nie potrafił pomóc Dyr. ZK Czarne, Z-cy Dyr. AS Złotów a uzdrowi polskie wieziennictwo nie wieżę w to.
Zapomniało mi się o Panu Marku, który został schowany w lesie.
Jednak go nie potrzebują w CZSW. Big Grin
Samobójstwo bandyty, oddziałowy pozamiatany, były kierownik również a elita natomiast nagrodzona.
Jaca awans oisw a Miro dyr. 
Odpowiedz
(20-02-2020, 10:24 )Szeregowy napisał(a): Witam !!! mam pytanie:
Czym będzie się zajmował Pan płk Andrzej Leńczuk? powołany przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego SW?, bo to, że płk Federowicz dostał ciepła posadkę to już wiadowomo!
Druga sprawa: czy pan płk Dziadosz pełni nadal obowiązki służbowe?jeśli tak to dlaczego?gdyż za takie zdarzenie z art. 177 § 2 k.k grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności czyli konkretne zarzuty!?

To jaką ma teraz Fedorowicz posadę?
Odpowiedz
(20-02-2020, 18:50 )Administrator napisał(a):
(20-02-2020, 17:23 )Szeregowy napisał(a):
(20-02-2020, 10:24 )Szeregowy napisał(a): Witam !!! mam pytanie:
Czym będzie się zajmował Pan płk Andrzej Leńczuk? powołany przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego SW?, bo to, że płk Federowicz dostał ciepła posadkę to już wiadowomo!
Druga sprawa: czy pan płk Dziadosz pełni nadal obowiązki służbowe?jeśli tak to dlaczego?gdyż za takie zdarzenie z art. 177 § 2 k.k grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności czyli konkretne zarzuty!?

Administrator nie odpowiada na pytania tendencyjne?
Czyżby podzielał opinię wielu funkcjonariuszy!?

Czy Pana zdaniem rolą administratora księgi gości jest odpowiadanie na pytania dotyczące podziału zakresu obowiązków funkcjonariuszom pełniącym służbę w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej? Mi się wydaje...a nawet jestem przekonany, że nie.

Oczywiście, że nie!!! jestem poorostu ciekawy za co będzie odpowiadał? tylko tyle!!! być może świeża krew zrobi coś pożytecznego dla f-szy!!!
Odpowiedz
(20-02-2020, 13:27 )Golańczyk napisał(a): Mam pytanie do EMKA a mianowicie czy służba nadterminowa lub zawodowa wlicza się do dodatku za wysługę lat SW ?

Art. 58 ust. 2 ustawy o SW
Przy ustalaniu dodatku za wysługę lat uwzględnia się okres zasadniczej służby wojskowej w rozumieniu przepisów rozdziału 3 działu III ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz okresy zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych w pełnym wymiarze czasu pracy.
Odpowiedz
(19-02-2020, 18:01 )Twardziel 123 napisał(a):
(16-02-2020, 23:22 )Twardziel 123 napisał(a):
(15-02-2020, 20:02 )Twardziel 123 napisał(a): Od Pana Pur......go oświadczenia zostały zebrane, za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.
Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział, ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział.
Pan Pur...ki ponownie  do bornego przyjechał i do Oz -etu jechać pozalatwiac sprawy chciał, ale kier. Penitu nie pozwalał pewnie o czymś wiedział, kogoś chronić chciał, ale pierwszy jednostki o tym nie wiedział.
Odpowiedz
Panowie Związkowcy, Panie Administratorze czy związki dostały odpowiedź od ministra co z projektem Ustawy o SW?
Jakieś nowiny na ten temat? Czy Związki mają zamiar przypomnieć znów o tym fakcie Panu Wójcikowi? Mam nadzieję że Pan Administrator odpowie na to pytanie a jeśli trzeba zapyta kolegów z ZG i napisze odpowiedz na to pytanie, które tu już nie jedna osoba pytała i czeka....

PS: zbliża się marzec miesiąc w którym miały być wypłacane pieniądze za wypracowne nadgodziny czy związki podjęły dalsze decyzję odnośnie pism DG w którym to zostaliśmy OSZUKANI i zostały nam jednym dokumentem od DG "płatne " nadgodziny zabrane tzn zredukowane? Bardzo proszę o odpowiedź na te pytania
Odpowiedz
(20-02-2020, 13:27 )Golańczyk napisał(a): Mam pytanie do EMKA a mianowicie czy służba nadterminowa lub zawodowa wlicza się do dodatku za wysługę lat SW ?
nadterminowa (wyrok sądu gdzieś jest w necie trzeba poszukać) tak zawodowa nie
Odpowiedz
(20-02-2020, 17:12 )olee napisał(a):
(20-02-2020, 11:03 )rambo30000 napisał(a):
(19-02-2020, 20:55 )EMKA napisał(a): WIADOMOSĆ DLA DZIAŁÓW KADR, bo okazuje się że w niektórych Działach Kadr nie potrafią odpowiedzieć zainteresowanemu funkcjonariuszowi CZY ZAWODOWA/NADTERMINOWA SŁUŻBA WOJSKOWA JEST WLICZANA DO WYSŁUGI EMERYTALNEJ, np. 10 lat SW i 5 lat ZSW to daje 15 lat służby co uprawnia do zaopatrzenia emerytalnego:

                                                                          USTAWA
                                                                 z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

                                                                              DZIAŁ II
                                                                    Świadczenia pieniężne
                                                                            Rozdział 1
                                                                      Emerytura policyjna
Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu,
Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem
okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służ-
bie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:

2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej

DLA MNIE KADROWIEC KTÓRY TEGO NIE WIE POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ DZIAŁ.
mi też pyknelo 8 lat monu i 7 SW i jak zacząłem dopytywać kadry o prawa b odniosłem się z zamiarem emki to kadrowa zażądała wyciągów z rozkazów z WKU gzie jaki ile służyłem w monie. Mówię jej że to wszystko ma w moim świadectwie sluzby. Nie chciała słuchać pani kapitan z 20 letnim stażem a beton w glowie. To jej załatwiłem te wyciągi to dopiero stwierdziła że ok wszystko się zgadza mam lata emerytalne. Na razie siedzę w SW dalej ciekawe co będzie za parę lat znów będę się kopać

CZYLI zawodowa służba na kontrakcie też się wlicza?
tak zawodowa, zasadnicza,nadterminowa, zastępcza wszystko się wlicza każdy dzień munduru nawet w innych służbach wlicza się do emki ale do dodatku za wysługę tylko zasadnicza
Odpowiedz
(15-02-2020, 14:44 )Twardziel 123 napisał(a):
(15-02-2020, 13:26 )adam20 napisał(a):
(15-02-2020, 9:21 )Twardziel 123 napisał(a):
(13-02-2020, 20:19 )Twardziel 123 napisał(a):
(13-02-2020, 17:47 )Twardziel 123 napisał(a): Panie kolego to u was cieniutko tylko 33%, u nas na zabawie  gadali, że kadrowa 50 % dostanie, ale to ZK Borne najwieksza jednostka w polsce, więc się należy.
Wygląda na to  że na odejście jest kasa
a ci co zostają w służbie mają grosze
więc jest to dodatek motywujący do odejścia ,a wszyscy co zostają -tyrają za groszowy dodatek
NAZWIJMY DODATEK NA ODEJŚCIE  DODATKIEM ANTY-MOTYWUJĄCYM  do pozostania w służbie
Super to napisałeś ale dlaczego w jednym ZK 33% , a w innym 50% i to  kadrowa za aroganckie żeby nie powiedzieć gorzej zachowanie do f-szy ktorym trzeba pomóc a nie gnębić i ponizac, mam nadzieję, że wreszcie ktoś u góry to przeczyta i zareaguje.
Odpowiedz
(15-02-2020, 19:35 )Twardziel 123 napisał(a):
(13-02-2020, 20:19 )Twardziel 123 napisał(a):
(13-02-2020, 17:47 )Twardziel 123 napisał(a):
(13-02-2020, 9:43 )grzyb napisał(a):
(12-02-2020, 15:18 )Cudzoziemiec11 napisał(a): Chodza sluchy ze maja juz nie dokladac przed pdejsciem na emke. Ktos cos wie?

U nas generalnie mozna dostac 33% i kase za 26dni urlopu - wiecej trzeba odebrac sobie wczesniej
okreg nic nie doklada a te 33% to juz "z kasa od dyrektora"

wiec szalu nie ma
dla zatrzymania w sluzbie jeno tylko obiecanki, baa nawet nie ma wprost rozmow z pytaniem dlaczego odchodzicie, dyrekcja przyjmuje to za fakt i zadnego wyjscia do f-szy aby poprawic cokolwiek
Panie kolego to u was cieniutko tylko 33%, u nas na zabawie  gadali, że kadrowa 50 % dostanie, ale to ZK Borne najwieksza jednostka w polsce, więc się należy.  Najgorsze, że to nagroda za jej aroganckie zachowanie wobec f-szy, zamiast za pomoc.
Odpowiedz
(19-02-2020, 18:01 )Twardziel 123 napisał(a):
(16-02-2020, 23:22 )Twardziel 123 napisał(a):
(15-02-2020, 20:02 )Twardziel 123 napisał(a): Od Pana Pur......go oświadczenia zostały zebrane, za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.
Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział, ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział.
Znowu mi pamięć zaszwankowała ale o Panu Jarosławie dzisiaj przypomniała, do Bornego go w porozumieniu z kolegami wygonił bo by mu wałków robic nie pozwolił.
Odpowiedz
Pan Janusz W. ma wolne lub jest chory więc kierownictwo w Bornym ma fory, bo Pan Z- ca stery przejął i niczym co zostało zlecone do pracy się nie przejął.
Odpowiedz
Z-ca do zakładu całe zgrzewki wody wnosi, ale czlowiek nie wielbłąd pragnienie ugasic musi, gdy po pracy i wieczorem na cos mocniejszego sie skusi.
Odpowiedz
(20-02-2020, 17:23 )Szeregowy napisał(a):
(20-02-2020, 10:24 )Szeregowy napisał(a): Witam !!! mam pytanie:
Czym będzie się zajmował Pan płk Andrzej Leńczuk? powołany przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego SW?, bo to, że płk Federowicz dostał ciepła posadkę to już wiadowomo!
Druga sprawa: czy pan płk Dziadosz pełni nadal obowiązki służbowe?jeśli tak to dlaczego?gdyż za takie zdarzenie z art. 177 § 2 k.k grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności czyli konkretne zarzuty!?

Administrator nie odpowiada na pytania tendencyjne?
Czyżby podzielał opinię wielu funkcjonariuszy!?

Czy Pana zdaniem rolą administratora księgi gości jest odpowiadanie na pytania dotyczące podziału zakresu obowiązków funkcjonariuszom pełniącym służbę w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej? Mi się wydaje...a nawet jestem przekonany, że nie.
Odpowiedz
(18-02-2020, 23:05 )obserwer napisał(a): A co z małżeństwami na kierowniczych stanowiskach w Służbie Więziennej ? A co z nepotyzmem, rodzinnym interesem w Służbie Więziennej ? A kto mianował na kierownicze stanowiska małżeństwa ? A pieniążki nie wchodziły w grę ? Oj jakoś to dziwne. A CBA milczy, jak długo ??????????


Jak to co?
Prokuratura.
Tak to wyszło w COSSW, że małżeństwo Lisów - Dębin wraz ojcem od różańca Richim przewaliło 300 tys. na torze przeszkód i nagle....
Richi na emce a Dębina z Lisem schroniła się pod skrzydłami jakiejś uczelni o szemranych podstawach i lipnych doktoratach u gościa co wałków nie mało narobił.
Odpowiedz
(20-02-2020, 10:24 )Szeregowy napisał(a): Witam !!! mam pytanie:
Czym będzie się zajmował Pan płk Andrzej Leńczuk? powołany przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego SW?, bo to, że płk Federowicz dostał ciepła posadkę to już wiadowomo!
Druga sprawa: czy pan płk Dziadosz pełni nadal obowiązki służbowe?jeśli tak to dlaczego?gdyż za takie zdarzenie z art. 177 § 2 k.k grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności czyli konkretne zarzuty!?

Administrator nie odpowiada na pytania tendencyjne?
Czyżby podzielał opinię wielu funkcjonariuszy!?
Odpowiedz
(20-02-2020, 11:03 )rambo30000 napisał(a):
(19-02-2020, 20:55 )EMKA napisał(a): WIADOMOSĆ DLA DZIAŁÓW KADR, bo okazuje się że w niektórych Działach Kadr nie potrafią odpowiedzieć zainteresowanemu funkcjonariuszowi CZY ZAWODOWA/NADTERMINOWA SŁUŻBA WOJSKOWA JEST WLICZANA DO WYSŁUGI EMERYTALNEJ, np. 10 lat SW i 5 lat ZSW to daje 15 lat służby co uprawnia do zaopatrzenia emerytalnego:

                                                                          USTAWA
                                                                 z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

                                                                              DZIAŁ II
                                                                    Świadczenia pieniężne
                                                                            Rozdział 1
                                                                      Emerytura policyjna
Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu,
Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem
okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służ-
bie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:

2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej

DLA MNIE KADROWIEC KTÓRY TEGO NIE WIE POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ DZIAŁ.
mi też pyknelo 8 lat monu i 7 SW i jak zacząłem dopytywać kadry o prawa b odniosłem się z zamiarem emki to kadrowa zażądała wyciągów z rozkazów z WKU gzie jaki ile służyłem w monie. Mówię jej że to wszystko ma w moim świadectwie sluzby. Nie chciała słuchać pani kapitan z 20 letnim stażem a beton w glowie. To jej załatwiłem te wyciągi to dopiero stwierdziła że ok wszystko się zgadza mam lata emerytalne. Na razie siedzę w SW dalej ciekawe co będzie za parę lat znów będę się kopać

CZYLI zawodowa służba na kontrakcie też się wlicza?
Odpowiedz
Sad 
(20-02-2020, 11:08 )Wtff napisał(a):
(18-02-2020, 23:01 )zekxbh napisał(a): Jak młody funkcjonariusz nie zgadza się z podwyżką bo ma mniej o 30 -37 zł od st.oddzialowego z 15 letnim stażem to tzn.ze nie nadaje się do takiej służby bo za kasę zrobi wszystko i jeszcze coś kierownikowi powie za 20 zł dodatku więcej. Panie Przewodniczacy my doświadczeni funkcjonariusze nie chcemy podwyżek po równo.

Zamiast walczyć o wyższe dodatki dzielisz ochronę na starych i młodych. Co za człowiek z ciebie. Tak dzielis i chwalisz się swoim doświadczeniem, a nie wiesz, że czsw nawet ciebie wykiwał na podwyżkach. Oblicz sobie ile z wysługa i nagroda roczna powinieneś dostać, to się zdziwisz. Co do szperania kierownikowi za 20 zł więcej, to już widziałem super oddziałowych na codziennych wizytach u Kierownika. Ciekawe czego tam szukali.
Się nie brało tego co dawali i stoimy. Nie przejmuj się zaraz dostaniesz na konto jeszcze ze 100zł mniej i najwyżej czerwony się zrobisz. A przy okazji , to jak się walczy o wyższy dodatek ?, jaki sposób znasz?
Odpowiedz
Mam pytanie do EMKA a mianowicie czy służba nadterminowa lub zawodowa wlicza się do dodatku za wysługę lat SW ?
Odpowiedz
Czy są jakieś przepisy odnośnie przerwy między monitorowaniem? Często mam 2 godziny monitoringu potem powiedzmy 10 minut przerwę na kanapke i znów 2 godziny monitoringu, czy jest to zgodne z prawem?
Odpowiedz
(20-02-2020, 11:08 )Wtff napisał(a):
(18-02-2020, 23:01 )zekxbh napisał(a): Jak młody funkcjonariusz nie zgadza się z podwyżką bo ma mniej o 30 -37 zł od st.oddzialowego z 15 letnim stażem to tzn.ze nie nadaje się do takiej służby bo za kasę zrobi wszystko i jeszcze coś kierownikowi powie za 20 zł dodatku więcej. Panie Przewodniczacy my doświadczeni funkcjonariusze nie chcemy podwyżek po równo.

Zamiast walczyć o wyższe dodatki dzielisz ochronę na starych i młodych. Co za człowiek z ciebie. Tak dzielis i chwalisz się swoim doświadczeniem, a nie wiesz, że czsw nawet ciebie wykiwał na podwyżkach. Oblicz sobie ile z wysługa i nagroda roczna powinieneś dostać, to się zdziwisz. Co do szperania kierownikowi za 20 zł więcej, to już widziałem super oddziałowych na codziennych wizytach u Kierownika. Ciekawe czego tam szukali.
Odpowiedz
(19-02-2020, 20:55 )EMKA napisał(a): WIADOMOSĆ DLA DZIAŁÓW KADR, bo okazuje się że w niektórych Działach Kadr nie potrafią odpowiedzieć zainteresowanemu funkcjonariuszowi CZY ZAWODOWA/NADTERMINOWA SŁUŻBA WOJSKOWA JEST WLICZANA DO WYSŁUGI EMERYTALNEJ, np. 10 lat SW i 5 lat ZSW to daje 15 lat służby co uprawnia do zaopatrzenia emerytalnego:

                                                                          USTAWA
                                                                 z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

                                                                              DZIAŁ II
                                                                    Świadczenia pieniężne
                                                                            Rozdział 1
                                                                      Emerytura policyjna
Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu,
Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem
okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służ-
bie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:

2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej

DLA MNIE KADROWIEC KTÓRY TEGO NIE WIE POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ DZIAŁ.
Odpowiedz
(18-02-2020, 23:01 )zekxbh napisał(a): Jak młody funkcjonariusz nie zgadza się z podwyżką bo ma mniej o 30 -37 zł od st.oddzialowego z 15 letnim stażem to tzn.ze nie nadaje się do takiej służby bo za kasę zrobi wszystko i jeszcze coś kierownikowi powie za 20 zł dodatku więcej. Panie Przewodniczacy my doświadczeni funkcjonariusze nie chcemy podwyżek po równo.

Zamiast walczyć o wyższe dodatki dzielisz ochronę na starych i młodych. Co za człowiek z ciebie. Tak dzielis i chwalisz się swoim doświadczeniem, a nie wiesz, że czsw nawet ciebie wykiwał na podwyżkach. Oblicz sobie ile z wysługa i nagroda roczna powinieneś dostać, to się zdziwisz. Co do szperania kierownikowi za 20 zł więcej, to już widziałem super oddziałowych na codziennych wizytach u Kierownika. Ciekawe czego tam szukali.
Odpowiedz
(19-02-2020, 20:55 )EMKA napisał(a): WIADOMOSĆ DLA DZIAŁÓW KADR, bo okazuje się że w niektórych Działach Kadr nie potrafią odpowiedzieć zainteresowanemu funkcjonariuszowi CZY ZAWODOWA/NADTERMINOWA SŁUŻBA WOJSKOWA JEST WLICZANA DO WYSŁUGI EMERYTALNEJ, np. 10 lat SW i 5 lat ZSW to daje 15 lat służby co uprawnia do zaopatrzenia emerytalnego:

                                                                          USTAWA
                                                                 z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

                                                                              DZIAŁ II
                                                                    Świadczenia pieniężne
                                                                            Rozdział 1
                                                                      Emerytura policyjna
Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu,
Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem
okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służ-
bie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:

2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej

DLA MNIE KADROWIEC KTÓRY TEGO NIE WIE POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ DZIAŁ.
mi też pyknelo 8 lat monu i 7 SW i jak zacząłem dopytywać kadry o prawa b odniosłem się z zamiarem emki to kadrowa zażądała wyciągów z rozkazów z WKU gzie jaki ile służyłem w monie. Mówię jej że to wszystko ma w moim świadectwie sluzby. Nie chciała słuchać pani kapitan z 20 letnim stażem a beton w glowie. To jej załatwiłem te wyciągi to dopiero stwierdziła że ok wszystko się zgadza mam lata emerytalne. Na razie siedzę w SW dalej ciekawe co będzie za parę lat znów będę się kopać
Odpowiedz
Witam !!! mam pytanie:
Czym będzie się zajmował Pan płk Andrzej Leńczuk? powołany przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego SW?, bo to, że płk Federowicz dostał ciepła posadkę to już wiadowomo!
Druga sprawa: czy pan płk Dziadosz pełni nadal obowiązki służbowe?jeśli tak to dlaczego?gdyż za takie zdarzenie z art. 177 § 2 k.k grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności czyli konkretne zarzuty!?
Odpowiedz
Shocked 
(19-02-2020, 17:29 )andzejsw napisał(a): A co robi obecnie płk FEDOROWICZ??

Podobno liczy sobie nadgodziny. I załatwia sobie miejsce na szpitalce.
Odpowiedz
(19-02-2020, 17:29 )andzejsw napisał(a): A co robi obecnie płk FEDOROWICZ??

Dokładam się do pytania kolegi bo rozmumiem, że skoro ktoś został odwołany ze stanowiska to ze względu na zle wykonywane swoje obowiązki np, czy jakieś błędne decyzje itd. A moje kolejne pytanie jesli Pan Admin,, może,, odpowiedzieć to druga medialna postać Pan zastępca DG od czasu wypadku nadal pełni służbę? Bo w całej Polsce ludzie o tym trąbią przedewszystkim ze względu na traktowanie fszy inna miarą.
Odpowiedz
WIADOMOSĆ DLA DZIAŁÓW KADR, bo okazuje się że w niektórych Działach Kadr nie potrafią odpowiedzieć zainteresowanemu funkcjonariuszowi CZY ZAWODOWA/NADTERMINOWA SŁUŻBA WOJSKOWA JEST WLICZANA DO WYSŁUGI EMERYTALNEJ, np. 10 lat SW i 5 lat ZSW to daje 15 lat służby co uprawnia do zaopatrzenia emerytalnego:

                                                                          USTAWA
                                                                 z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

                                                                              DZIAŁ II
                                                                    Świadczenia pieniężne
                                                                            Rozdział 1
                                                                      Emerytura policyjna
Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu,
Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem
okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służ-
bie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:

2) służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej

DLA MNIE KADROWIEC KTÓRY TEGO NIE WIE POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ DZIAŁ.
Odpowiedz
(19-02-2020, 17:13 )jasiu-83 napisał(a):
(19-02-2020, 12:57 )konradissimus napisał(a): podwyżka zdecydowanie powinna być po równo i piszę to jako f-riusz z prawami. nie wiem czemu starzy tak się burzą. skoro macie po kilkanaście albo i więcej lat pudła to zapewne macie wysokie dodatki,(w granicach 1200-1500zł) pokończone chorążówki i oficerki za co jest również niezła kasa więc dziwi mnie, że żałujecie mlodemu kapralowi 400 zł dodatku i równej podwyżki. Z kolei jeśli się mylę, to zastanawia mnie co robiliście przez całą swoją służbę skoro macie dodatek na poziomie, jak ktoś to tutaj nazwał sierściucha, czemu nie udało wam się wywalczyć tych wielkich pieniędzy, które są w służbie i teraz gardłujecie o 20PLN. Powiem wam dlaczego: boście d..py i tyle w temacie.


Nie wiem kolego z jakiej jednostki jesteś ale chyba nie z podstawowej skoro u was oddziałowi mają po 1200 zł dodatku. 
U nas to wygląda tak że wszyscy oprócz starszych oddz. mają 400 a starsi oddziałowi 500.

no jak ktoś ogarnięty to ma i 2000 a co, to i tak macie nieźle u nas większość 400, a 500 to sporadycznie
Odpowiedz
(19-02-2020, 17:15 )inkoguto napisał(a):
(19-02-2020, 12:57 )konradissimus napisał(a): podwyżka zdecydowanie powinna być po równo i piszę to jako f-riusz z prawami. nie wiem czemu starzy tak się burzą. skoro macie po kilkanaście albo i więcej lat pudła to zapewne macie wysokie dodatki,(w granicach 1200-1500zł) pokończone chorążówki i oficerki za co jest również niezła kasa więc dziwi mnie, że żałujecie mlodemu kapralowi 400 zł dodatku i równej podwyżki. Z kolei jeśli się mylę, to zastanawia mnie co robiliście przez całą swoją służbę skoro macie dodatek na poziomie, jak ktoś to tutaj nazwał sierściucha, czemu nie udało wam się wywalczyć tych wielkich pieniędzy, które są w służbie i teraz gardłujecie o 20PLN. Powiem wam dlaczego: boście d..py i tyle w temacie.


BU HA HA kto ma takie dodatki? 1200-1500.Gdzie ty człowieku pracujesz? U nas max 600

pewnie nie wiesz co to ironia?
Odpowiedz
Małżeństwo, nepotyzm w SW to nic innego jak przywłaszczanie publicznych pieniędzy na rzecz kilku rodzin pracujących w SW. Czy wy ludzie tego nie widzicie ? Pan Jacek K. To wyłącznie wydmuszka. Taki J As kiś nijaki. Klany rządzą tą publiczną ins ty ytucją. Tak jak południowej Afryce.KLANY.
Odpowiedz
(09-02-2020, 8:19 )Twardziel 123 napisał(a):
(08-02-2020, 13:36 )Zbig napisał(a):
(08-02-2020, 8:01 )Twardziel 123 napisał(a): W ZK Borne praca wre, a kierownictwo kawę pije, mieli 3 lata na znalezienie kontrahenta i podpisanie umowy. Hala rdzewieje i niszczeje. Ważniejsze było poniżanie podleglych funkcjonariuszy i pokazanie kto tam rzadzi. Program ,, PRACA WIĘŹNIÓW" realizowany pełną parą.
  Dziękuję zbig, że się ze mną zgadzasz.
Odpowiedz
(11-02-2020, 16:01 )Twardziel 123 napisał(a):
(10-02-2020, 18:20 )prawie napisał(a): Dla tych wszystkich dla których robota w oddziałach to jakaś nobilitacja! Pogodzę wszystkich! Panowie i panie za kilka miesięcy wszyscy będziecie się mogli wykazać kreatywnością w oddziałach. Kursant po wstępniaku już będzie zapitalał a dla czego? a to się dowiecie jak wpiszą was do szacownej książki służby. Przyczyna? a no wakaty i to zakurwiste wakaty! Pozdrawiam młode wilki!
Oddział jest zarezerwowany dla zaufanych ludzi  lub rodziny KDO bądź DYR. Którzy nie mają wykształcenia wyższego, a młodzi niech czekają w kolejce niektórzy nawet kilkanaście lat, a co niektórzy starzy oddziałów i sprzedają się kierownictwu gorzej niż młodzi. Smile
Odpowiedz
(12-02-2020, 17:57 )Twardziel 123 napisał(a):
(11-02-2020, 22:27 )Twardziel 123 napisał(a):
(10-02-2020, 18:23 )Twardziel 123 napisał(a):
(09-02-2020, 20:14 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Takich ludzi jak płk Jacek W. z OISW Koszalin potrzebujemy w CZSW
Nie potrafił pomóc Dyr. ZK Czarne, Z-cy Dyr. AS Złotów a uzdrowi polskie wieziennictwo nie wieżę w to.
Zapomniało mi się o Panu Marku, który został schowany w lesie.
Jednak go nie potrzebują w CZSW. Big Grin
Odpowiedz
(15-02-2020, 19:47 )Twardziel 123 napisał(a):
(14-02-2020, 19:17 )Twardziel 123 napisał(a): Pan Okręgowy w HALI był od razu kontrolę zlecił, troszeczkę wykonczenia brakuje, ale papiery się uporządkuje. Oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi nastąpi niebawem.
Kierownictwo do Hali na kontrolę chodziło i tylko zdjecia sobie robiło , żeby ładnie na stronie sw govpl. wyglądało i było.
Odpowiedz
(16-02-2020, 22:04 )Twardziel 123 napisał(a): Pan dyrektor z datą wcześniejszą raport popiera a główny księgowy w Bornym na emeryturę się zbiera, można, można.
Odpowiedz
(19-02-2020, 17:13 )jasiu-83 napisał(a):
(19-02-2020, 12:57 )konradissimus napisał(a): podwyżka zdecydowanie powinna być po równo i piszę to jako f-riusz z prawami. nie wiem czemu starzy tak się burzą. skoro macie po kilkanaście albo i więcej lat pudła to zapewne macie wysokie dodatki,(w granicach 1200-1500zł) pokończone chorążówki i oficerki za co jest również niezła kasa więc dziwi mnie, że żałujecie mlodemu kapralowi 400 zł dodatku i równej podwyżki. Z kolei jeśli się mylę, to zastanawia mnie co robiliście przez całą swoją służbę skoro macie dodatek na poziomie, jak ktoś to tutaj nazwał sierściucha, czemu nie udało wam się wywalczyć tych wielkich pieniędzy, które są w służbie i teraz gardłujecie o 20PLN. Powiem wam dlaczego: boście d..py i tyle w temacie.


Nie wiem kolego z jakiej jednostki jesteś ale chyba nie z podstawowej skoro u was oddziałowi mają po 1200 zł dodatku. 
U nas to wygląda tak że wszyscy oprócz starszych oddz. mają 400 a starsi oddziałowi 500.
Niestety ale główny problem tej służby to brak ludzi chętnych do służby inaczej takie osobliwości nie miałyby szans na SW.Wystarczy pogadać z kadrami kogo im podsyłają albo pociotek nie do ruszenia albo x który nigdzie się nie nadaje.Oczywiście są wyjątki ale kilkanaście lat temu było 10-20 na miejsce i było z czego wybrać a teraz przychodzi i chce wszystko bez szacunku dla innych. panie Konradcośtam daj sobie spokój z SW w twoim mniemaniu powinieneś być ministrem i tam idż dla dobra służby i twojego
Odpowiedz
(16-02-2020, 23:22 )Twardziel 123 napisał(a):
(15-02-2020, 20:02 )Twardziel 123 napisał(a): Od Pana Pur......go oświadczenia zostały zebrane, za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.
Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział, ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział.
Odpowiedz
(15-02-2020, 19:47 )Twardziel 123 napisał(a):
(14-02-2020, 19:17 )Twardziel 123 napisał(a): Pan Okręgowy w HALI był od razu kontrolę zlecił, troszeczkę wykonczenia brakuje, ale papiery się uporządkuje. Oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi nastąpi niebawem.
Kierownictwo do Hali na kontrolę chodziło i tylko zdjecia sobie robiło , żeby ładnie na stronie sw govpl. wyglądało i było.
Odpowiedz
(09-02-2020, 8:19 )Twardziel 123 napisał(a):
(08-02-2020, 13:36 )Zbig napisał(a):
(08-02-2020, 8:01 )Twardziel 123 napisał(a): W ZK Borne praca wre, a kierownictwo kawę pije, mieli 3 lata na znalezienie kontrahenta i podpisanie umowy. Hala rdzewieje i niszczeje. Ważniejsze było poniżanie podleglych funkcjonariuszy i pokazanie kto tam rzadzi. Program ,, PRACA WIĘŹNIÓW" realizowany pełną parą.
  Dziękuję zbig, że się ze mną zgadzasz.
Odpowiedz
(15-02-2020, 20:44 )Twardziel 123 napisał(a):
(13-02-2020, 19:23 )Krogulec napisał(a):
(12-02-2020, 17:58 )Ochrona15l napisał(a):
(12-02-2020, 16:47 )Administrator napisał(a): płk Andrzej Leńczuk powołany na stanowisko zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

https://nszzfipw.org.pl/plk-andrzej-lenc...eview=true
 
A cóż to zmienia. Nam szarakom raczej nic.Bedzie nas miał tam gdzie cała góra.
Nie mierz wszystkich swoją miarą...
Znam płk jako cywila a nie jako klawisza, super gość penit. miał bardzo dobrze to myślę,że pomoże pozostalym bo jest spoko.
Odpowiedz
A co robi obecnie płk FEDOROWICZ??
Odpowiedz
Właśnie teraz takich przyjmują do SW!Robota teraz jest wièc przychodza tacy którzy nic nie potrafią poza robieniem syfu wsród ludzi.W tym to jestesciè dobrzy co?
Bez zasad jesteś to myslisz ze kariere zaraz zrobisz,co?
Chłoptasiu uświadom sobie ze przez 25 lat okazji zebyś wtopił bèdzie mnóstwo.
I nie bèdziesz mógł pier....ć papierami tak jak my!
A wiedz że oni takich jak ty moze i doceniają ale w ogóle nie szanują.
Bez oporów ze złośliwym uśmieszkiem zwolnią ciè np w 24 roku służby.Bylebyś nie miał mundurowej emerytury.

Rzyg to jest mój ostateczny.

Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi których poznałem w SW.
Odpowiedz
(19-02-2020, 12:57 )konradissimus napisał(a): podwyżka zdecydowanie powinna być po równo i piszę to jako f-riusz z prawami. nie wiem czemu starzy tak się burzą. skoro macie po kilkanaście albo i więcej lat pudła to zapewne macie wysokie dodatki,(w granicach 1200-1500zł) pokończone chorążówki i oficerki za co jest również niezła kasa więc dziwi mnie, że żałujecie mlodemu kapralowi 400 zł dodatku i równej podwyżki. Z kolei jeśli się mylę, to zastanawia mnie co robiliście przez całą swoją służbę skoro macie dodatek na poziomie, jak ktoś to tutaj nazwał sierściucha, czemu nie udało wam się wywalczyć tych wielkich pieniędzy, które są w służbie i teraz gardłujecie o 20PLN. Powiem wam dlaczego: boście d..py i tyle w temacie.


BU HA HA kto ma takie dodatki? 1200-1500.Gdzie ty człowieku pracujesz? U nas max 600
Odpowiedz
(19-02-2020, 12:57 )konradissimus napisał(a): podwyżka zdecydowanie powinna być po równo i piszę to jako f-riusz z prawami. nie wiem czemu starzy tak się burzą. skoro macie po kilkanaście albo i więcej lat pudła to zapewne macie wysokie dodatki,(w granicach 1200-1500zł) pokończone chorążówki i oficerki za co jest również niezła kasa więc dziwi mnie, że żałujecie mlodemu kapralowi 400 zł dodatku i równej podwyżki. Z kolei jeśli się mylę, to zastanawia mnie co robiliście przez całą swoją służbę skoro macie dodatek na poziomie, jak ktoś to tutaj nazwał sierściucha, czemu nie udało wam się wywalczyć tych wielkich pieniędzy, które są w służbie i teraz gardłujecie o 20PLN. Powiem wam dlaczego: boście d..py i tyle w temacie.


Nie wiem kolego z jakiej jednostki jesteś ale chyba nie z podstawowej skoro u was oddziałowi mają po 1200 zł dodatku. 
U nas to wygląda tak że wszyscy oprócz starszych oddz. mają 400 a starsi oddziałowi 500.
Odpowiedz
(19-02-2020, 11:56 )Listopadowy Gość napisał(a):
(18-02-2020, 15:33 )Listopadowy Gość napisał(a):
(18-02-2020, 8:22 )Listopadowy Gość napisał(a): Odnośnie podwyżek. Cytuję: "(…)Rozporządzenia są już przygotowywane. Szczegółowy podział podwyżek został skonsultowany ze związkami zawodowymi działającymi w Służbie Więziennej.(…)" - czy my wiemy, jak wyglądają te rozporządzenia? Czy administrator mógłby nam je tu wrzucić? Była propozycja (tabela), był brak zgody ze strony związku, a mamy informację o przygotowanych rozporządzenia bez żadnych konkretów Smile

Czy jest szansa na odpowiedź?

ADMINISTRATORZE, czy można liczyć na odpowiedź?

Żaden projekt rozporządzenia nie trafił jeszcze do konsultacji ze stroną Związkową.
Odpowiedz
(19-02-2020, 4:50 )lew napisał(a): "JACEK MUSI ODEJŚĆ!!!"
"JACEK MUSI ODEJŚĆ!!!"
"JACEK MUSI ODEJŚĆ!!!"

NIE MUSI ODEJŚĆ!!!!!!
tylko powinien zostać wyp......ny ze służby!!!
A Fedorowicz dostal ciepłą posadkę, widzicie co się dzieje?
Odpowiedz
podwyżka zdecydowanie powinna być po równo i piszę to jako f-riusz z prawami. nie wiem czemu starzy tak się burzą. skoro macie po kilkanaście albo i więcej lat pudła to zapewne macie wysokie dodatki,(w granicach 1200-1500zł) pokończone chorążówki i oficerki za co jest również niezła kasa więc dziwi mnie, że żałujecie mlodemu kapralowi 400 zł dodatku i równej podwyżki. Z kolei jeśli się mylę, to zastanawia mnie co robiliście przez całą swoją służbę skoro macie dodatek na poziomie, jak ktoś to tutaj nazwał sierściucha, czemu nie udało wam się wywalczyć tych wielkich pieniędzy, które są w służbie i teraz gardłujecie o 20PLN. Powiem wam dlaczego: boście d..py i tyle w temacie.
Odpowiedz
(18-02-2020, 15:33 )Listopadowy Gość napisał(a):
(18-02-2020, 8:22 )Listopadowy Gość napisał(a): Odnośnie podwyżek. Cytuję: "(…)Rozporządzenia są już przygotowywane. Szczegółowy podział podwyżek został skonsultowany ze związkami zawodowymi działającymi w Służbie Więziennej.(…)" - czy my wiemy, jak wyglądają te rozporządzenia? Czy administrator mógłby nam je tu wrzucić? Była propozycja (tabela), był brak zgody ze strony związku, a mamy informację o przygotowanych rozporządzenia bez żadnych konkretów Smile

Czy jest szansa na odpowiedź?

ADMINISTRATORZE, czy można liczyć na odpowiedź?
Odpowiedz
(18-02-2020, 23:01 )zekxbh napisał(a): Jak młody funkcjonariusz nie zgadza się z podwyżką bo ma mniej o 30 -37 zł od st.oddzialowego z 15 letnim stażem to tzn.ze nie nadaje się do takiej służby bo za kasę zrobi wszystko i jeszcze coś kierownikowi powie za 20 zł dodatku więcej. Panie Przewodniczacy my doświadczeni funkcjonariusze nie chcemy podwyżek po równo.
Szanowny kolego przypomnę może Ci ,że podwyżka która będzie (nie powinna być zależna od stanowiska) jest dla KAŻDEGO FUNKCJONARIUSZA .Czy jesteś szeregowym czy sierżantem czy majorem to jesteś FUNKCJONARIUSZEM -i z tego tytułu dostaniesz podwyżkę.Uważasz ,że robisz więcej od szeregowego?-ok idź do kierownika niech da Ci wyższy dodatek niż ma szeregowy (bo taki wyższy dodatek Ci się należy)Po drugie przypominam Ci ,że jesteś starszym oddziałowym a nie strażnikiem i z tego tytułu masz kilkaset zł więcej od strażnika a to nie jest mało.
Więc wysokości podwyżki dla FUNKCJONARIUSZA nie uzależniaj od stanowiska jakie zajmuje bo ta podwyżka jest dla CZŁOWIEKA który w tej służbie pracuje a nie dla stanowiska które w tej służbie zajmuje.Warto byłoby te dwie rzeczy rozróżnić.
Odpowiedz