Niby do 10.04 wyrównanie podwyżek, a na Dzienniku Ustaw naszych rozporządzeń brak. Ciekawe co dalej ?.
Odpowiedz
Dłużej na służbie

Projektodawcy zaproponowali również przedłużenie dobowego wymiaru czasu służby funkcjonariuszy SW do 24 godzin (z przysługującą mu 45-minutową przerwą, wliczaną do czasu służby), po których następowałoby co najmniej 48 godzin czasu wolnego. Miałoby to zapewnić lepsze wykorzystanie posiadanych etatów.

Oho.Szybko zaczęło się dokręcanie śrubeczki.
Odpowiedz
(01-04-2020, 11:01 )Kapral_Opole napisał(a): Dziękuję za odpowiedź. Taką też uzyskałem w dziale kadr sw w warszawie jak i w ZUS. Czyli po protu poszczególne jednostki chcą robić w konia funkcjonariuszy próbując na siłę wcisnąć nocki bądź weekendy.

Zgadzam się z tym, ale:

Nie sądzę, że jak to piszesz "... poszczególne jednostki chcą robić w konia funkcjonariuszy próbując na siłę wcisnąć nocki bądź weekendy.".
SW to twór podobny trochę do sądów czy Urzędów Skarbowych, czyli ten sam przepis interpretują w różny sposób.

Cytując komentarz: "Zgodnie z wyjaśnieniami ZUS dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje zgodnie z oświadczeniem ubezpieczonego, który może w nim wskazać nawet cały powyższy okres, włącznie z dniami wolnymi. Pracownik ma wybór – może albo wskazać wszystkie dni, albo tylko robocze, np. od 16 do 20 marca i od 23 do 25 marca, łącznie 8 dni." i dalej "Pracownik może więc pominąć dni wolne (np. weekendy) oraz dni, w których dziecko miało zapewnioną opiekę przez innego członka rodziny.".

Może jednostki wychodzą z założenia, że w weekend i tak jest wolny, a normalnie przedszkola i tak są zamknięte. Przy takiej interpretacji zastanawia mnie kwestia np. właśnie weekendu, bo oświadczając we wniosku opiekę w czasie weekendu to jednocześnie drugi rodzic musi być w tym samym czasie w pracy (brak opieki) i co jeśli okaże się, że oświadczenie zostało złożone niezgodnie z prawdą?
Odpowiedz
(01-04-2020, 10:55 )BDG napisał(a):
(01-04-2020, 8:00 )olee napisał(a): Dłużej na służbie

Projektodawcy zaproponowali również przedłużenie dobowego wymiaru czasu służby funkcjonariuszy SW do 24 godzin (z przysługującą mu 45-minutową przerwą, wliczaną do czasu służby), po których następowałoby co najmniej 48 godzin czasu wolnego. Miałoby to zapewnić lepsze wykorzystanie posiadanych etatów.

Czytaj też: Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami. Pomoże jej wojsko

Zmiany wprowadzone zostają także w ustawie o Służbie Więziennej, poprzez uzupełnienie katalogu środków przymusu bezpośredniego, których w określonych ustawą przypadkach mogą użyć lub które mogą wykorzystać funkcjonariusze Służby Więziennej. Chodzi tu dokładnie o "przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej", czyli paralizatory.

https://www.infosecurity24.pl/mundurowi-...IU2mI-3WGU

sami niech sobie siedzą 24h na sluzbie bez snu

A ty przed nocną służbą śpisz w domu?Bo ja nie.
Moim zdaniem to najlepszy punkt jaki zrobili.
Tam jest napisane że minimum 48 godzin wolnego.Ale będzie 72 godziny.Bo za dużo nadgodzin byśmy wyrabiali.
A po za tym nie ma co panikować bo to jest tylko zabezpieczenie przed masowym L4.
Odpowiedz
Służba w systemie 24/48 powoduje że z 4 zmian zostają 3 i oczywiście mniej wolnego. Po drugie wygląda mi to na łatanie dziury kadrowej w dziale ochrony bo redukuje się ilość zmian ja w/w. Po trzecie komuś dolewkę wstawią to jak on ma pełnić służbę 24/24 i 24/??? i co dalej? A teraz jest problem z obstawieniem zmiany a co będzie jak pójdą na L4, o emeryturach nie wspomnę ....
Odpowiedz
(01-04-2020, 12:12 )robs napisał(a):
(01-04-2020, 9:43 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 22:32 )Stefan Andruszkiewicz napisał(a):
(31-03-2020, 19:33 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 9:41 )robs napisał(a): [quote="andzejsw" pid='4242' dateline='1585595619']
czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.

Andrzej nie maja na razie lokalizacji, terminy komisji przesuną sie nawet do pol roku
[/quote


Stawałem początek marca, gdy jeszcze nie było tego chaosu, udało mi się otrzymać orzeczenie w 2 tygodnie, obecnie komisję nie pracują, orzeczenia jednostki otrzymują po 3 miesiącach

Ktos madry napisal ze najlepszy termin stawania na komisje jest styczen-luty. Tylko nie pomyslal ze ludzie w innych miesiacach zyskuja prawa. W kazdym regionie inny czas oczekiwania ale na pewno wydluza sie. Sam jesten w kropce bo mialem lada dzien pisac papier o komisje
Oj Stefan, pisałem o najlepszych terminach na komisję dla f-szy, którzy świadomie wybierają emeryturę, a nie dla tych którzy tylko czekają do 15 lat i to z wojskiem żeby uciec. Tak wam źle w tej służbie? Przecież niektórzy piszą na forum, że za tego rządu jest tak dobrze, są podwyżki i w ogóle...
Robs , ty jesteś jakimś nawiedzonym politycznym frustratem. Co post to czepiasz sie ekipy rządzącej. Jedz chłopie na marsz KOD-u i tam rozładowuj polityczne emocje. Bardzo irytujący z Ciebie typ.
Odpowiedz
Dłużej na służbie

Projektodawcy zaproponowali również przedłużenie dobowego wymiaru czasu służby funkcjonariuszy SW do 24 godzin (z przysługującą mu 45-minutową przerwą, wliczaną do czasu służby), po których następowałoby co najmniej 48 godzin czasu wolnego. Miałoby to zapewnić lepsze wykorzystanie posiadanych etatów.

Czytaj też: Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami. Pomoże jej wojsko

Zmiany wprowadzone zostają także w ustawie o Służbie Więziennej, poprzez uzupełnienie katalogu środków przymusu bezpośredniego, których w określonych ustawą przypadkach mogą użyć lub które mogą wykorzystać funkcjonariusze Służby Więziennej. Chodzi tu dokładnie o "przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej", czyli paralizatory.

https://www.infosecurity24.pl/mundurowi-...IU2mI-3WGU
[/quote]
Czyli na mój chłopski rozum będzie tak: Policja dostanie pomoc w postaci Wojska?hmmm w sumie fajnie, A Służba Więzienna jak miała służbę 12  godzin i później  około 11godzin po służbie wolnego, to teraz będzie miała 24 godzin służby w tym 45min przerwy????czyli raz w ciągu 12 godzin wychodzi 12,5min przerwy!!!a teraz nie mamy przerwy na posiłek!!!
Debilizm o nic więcej!!!
A nadgodziny to druga sprawa, policzcie ile wyjdzie w miesiąc!!!
Odpowiedz
(01-04-2020, 9:43 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 22:32 )Stefan Andruszkiewicz napisał(a):
(31-03-2020, 19:33 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 9:41 )robs napisał(a): [quote="andzejsw" pid='4242' dateline='1585595619']
czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.

Andrzej nie maja na razie lokalizacji, terminy komisji przesuną sie nawet do pol roku
[/quote


Stawałem początek marca, gdy jeszcze nie było tego chaosu, udało mi się otrzymać orzeczenie w 2 tygodnie, obecnie komisję nie pracują, orzeczenia jednostki otrzymują po 3 miesiącach

Ktos madry napisal ze najlepszy termin stawania na komisje jest styczen-luty. Tylko nie pomyslal ze ludzie w innych miesiacach zyskuja prawa. W kazdym regionie inny czas oczekiwania ale na pewno wydluza sie. Sam jesten w kropce bo mialem lada dzien pisac papier o komisje
Oj Stefan, pisałem o najlepszych terminach na komisję dla f-szy, którzy świadomie wybierają emeryturę, a nie dla tych którzy tylko czekają do 15 lat i to z wojskiem żeby uciec. Tak wam źle w tej służbie? Przecież niektórzy piszą na forum, że za tego rządu jest tak dobrze, są podwyżki i w ogóle...
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Taką też uzyskałem w dziale kadr sw w warszawie jak i w ZUS. Czyli po protu poszczególne jednostki chcą robić w konia funkcjonariuszy próbując na siłę wcisnąć nocki bądź weekendy.
Odpowiedz
(01-04-2020, 8:00 )olee napisał(a): Dłużej na służbie

Projektodawcy zaproponowali również przedłużenie dobowego wymiaru czasu służby funkcjonariuszy SW do 24 godzin (z przysługującą mu 45-minutową przerwą, wliczaną do czasu służby), po których następowałoby co najmniej 48 godzin czasu wolnego. Miałoby to zapewnić lepsze wykorzystanie posiadanych etatów.

Czytaj też: Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami. Pomoże jej wojsko

Zmiany wprowadzone zostają także w ustawie o Służbie Więziennej, poprzez uzupełnienie katalogu środków przymusu bezpośredniego, których w określonych ustawą przypadkach mogą użyć lub które mogą wykorzystać funkcjonariusze Służby Więziennej. Chodzi tu dokładnie o "przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej", czyli paralizatory.

https://www.infosecurity24.pl/mundurowi-...IU2mI-3WGU

sami niech sobie siedzą 24h na sluzbie bez snu
Odpowiedz
(31-03-2020, 22:32 )Stefan Andruszkiewicz napisał(a):
(31-03-2020, 19:33 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 9:41 )robs napisał(a): [quote="andzejsw" pid='4242' dateline='1585595619']
czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.

Andrzej nie maja na razie lokalizacji, terminy komisji przesuną sie nawet do pol roku
[/quote


Stawałem początek marca, gdy jeszcze nie było tego chaosu, udało mi się otrzymać orzeczenie w 2 tygodnie, obecnie komisję nie pracują, orzeczenia jednostki otrzymują po 3 miesiącach

Ktos madry napisal ze najlepszy termin stawania na komisje jest styczen-luty. Tylko nie pomyslal ze ludzie w innych miesiacach zyskuja prawa. W kazdym regionie inny czas oczekiwania ale na pewno wydluza sie. Sam jesten w kropce bo mialem lada dzien pisac papier o komisje
Odpowiedz
(30-03-2020, 19:38 )Kapral_Opole napisał(a): Panie Administratorze, proszę o informację odnośnie opieki nad dziećmi do lat 8. W jednostce otrzymałem informację że dodatkowa opieka nie dotyczy weekendu. Proszę o informację o tym, jak również o jego długości.

Okresy dodatkowego zasiłku opiekuńczego są liczone jak okresy zasiłku opiekuńczego przyznawanego na ogólnych zasadach, z tym że nie są wliczane do limitu 60 dni w roku kalendarzowym. Jeżeli okres opieki został wskazany, np. od poniedziałku do poniedziałku, to liczony powinien być w sposób ciągły: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek - nawet jeśli sobota i niedziela to dni wolne. Czyli okres dodatkowego zasiłku to 8 dni.
Odpowiedz
Dłużej na służbie

Projektodawcy zaproponowali również przedłużenie dobowego wymiaru czasu służby funkcjonariuszy SW do 24 godzin (z przysługującą mu 45-minutową przerwą, wliczaną do czasu służby), po których następowałoby co najmniej 48 godzin czasu wolnego. Miałoby to zapewnić lepsze wykorzystanie posiadanych etatów.

Czytaj też: Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami. Pomoże jej wojsko

Zmiany wprowadzone zostają także w ustawie o Służbie Więziennej, poprzez uzupełnienie katalogu środków przymusu bezpośredniego, których w określonych ustawą przypadkach mogą użyć lub które mogą wykorzystać funkcjonariusze Służby Więziennej. Chodzi tu dokładnie o "przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej", czyli paralizatory.

https://www.infosecurity24.pl/mundurowi-...IU2mI-3WGU
Odpowiedz
(31-03-2020, 19:33 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 9:41 )robs napisał(a): [quote="andzejsw" pid='4242' dateline='1585595619']
czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.

Andrzej nie maja na razie lokalizacji, terminy komisji przesuną sie nawet do pol roku
[/quote


Stawałem początek marca, gdy jeszcze nie było tego chaosu, udało mi się otrzymać orzeczenie w 2 tygodnie, obecnie komisję nie pracują, orzeczenia jednostki otrzymują po 3 miesiącach
Odpowiedz
(31-03-2020, 19:33 )Ciastko napisał(a):
(31-03-2020, 9:41 )robs napisał(a):
(30-03-2020, 20:13 )andzejsw napisał(a): czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.

Andrzej nie maja na razie lokalizacji, terminy komisji przesuną sie nawet do pol roku
Odpowiedz
Fajny program dzisiaj leci na super stacji polecam 31.03 godz 23:00 petarda
Odpowiedz
(31-03-2020, 17:45 )nietakamllodafszka napisał(a): prison officer jestes pewien? bo ja w kadrach dostalam inna odpowiedz. nie bylo mowy o nockach i o sciaganiu w soboty i niedziele... zwyczajnie masz za np 2 tygodnie - 14dni x 80%, a nie 2x 5 dni x80% plus weekendy czy nocki pracujesz. z reszta co to za zapewnienie opieki bedac po nocce i co to za sluzba bedac caly dzien z dzieckiem w domu i idac na nocke?

To nie jest opieka nad chorym dzieckiem czy opieka z art.188, tylko brak opieki, którą zapewniało np. przedszkole. Dla pracujących w systemie wielozmianowym nikt nie otwiera przedszkola w niedzielę czy w nocy.

Te wyliczenia, które piszesz to prawidłowe są 2x 5 dni x80%, bo maksymalnie możesz zawnioskować o 5 dni w tygodniu (tylko te dni, w które została zamknięta placówka). Jeśli kadry potrącają 20% za 14 dni to jest to błąd.

We wniosku określasz dni, w których przedszkole jest zamknięte i w których musisz sprawować opiekę i nikt Ci nie zatwierdzi wniosku z wpisanym weekendem.

W systemie jednozmianowym jest łatwo, bo weekendy są z automatu wolne, ale w wielozmianowym to jest już kombinacja.

Za nieprzewidziane zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko uważa się takie zamknięcie tych placówek, o którym ubezpieczony został zawiadomiony w terminie krótszym niż 7 dni przed dniem zamknięcia. Zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły w związku z obecną epidemią jest traktowane jako nieprzewidziane zamknięcie placówki, które uprawnia ubezpieczonego do otrzymania zasiłku opiekuńczego.

Ta opieka jest podpięta pod "nieprzewidziane zamknięcie ...", które normalnie funkcjonuje w prawie na co dzień, tylko obecnie nie jest potrzebne zaświadczenie np. z przedszkola, bo jest specustawa.
Odpowiedz
(31-03-2020, 13:58 )kopot napisał(a): A co się dzieje w sprawie podpisanych w 2018 roku deklaracji o zmianie art 15a o zaopatrzeniu emerytalnym ?
Kol. Kompot? Kłopot? co cię odhibernowali ? Już dawno powiedziano, że na czas koronawirusa, temat przepadł (podobnie jak i inne postulaty z porozumienia z XI 2018 r.). Siedź w domu i czekaj, teraz najważniejsze są wybory prezydenckie.
Odpowiedz
(31-03-2020, 9:41 )robs napisał(a):
(30-03-2020, 20:13 )andzejsw napisał(a): czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.

Andrzej nie maja na razie lokalizacji, terminy komisji przesuną sie nawet do pol roku
Odpowiedz
prison officer jestes pewien? bo ja w kadrach dostalam inna odpowiedz. nie bylo mowy o nockach i o sciaganiu w soboty i niedziele... zwyczajnie masz za np 2 tygodnie - 14dni x 80%, a nie 2x 5 dni x80% plus weekendy czy nocki pracujesz. z reszta co to za zapewnienie opieki bedac po nocce i co to za sluzba bedac caly dzien z dzieckiem w domu i idac na nocke?
Odpowiedz
(31-03-2020, 14:49 )Prison_Officer napisał(a):
(30-03-2020, 19:38 )Kapral_Opole napisał(a): Panie Administratorze, proszę o informację odnośnie opieki nad dziećmi do lat 8. W jednostce otrzymałem informację że dodatkowa opieka nie dotyczy weekendu. Proszę o informację o tym, jak również o jego długości.

Ta dodatkowa opieka ze specustawy jest z tytułu nieoczekiwanego zamknięcia żłobka, przedszkola, klubu maluszka itd. W związku z powyższym nie przysługuje ona w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne oraz w godzinach nocnych, ponieważ w/w placówki są wtedy z urzędu zamknięte. Opiekę może wziąć jeden z rodziców pod warunkiem, że oboje są zatrudnieni (chodzi o brak możliwości zapewnienia opieki dziecku).

Jest napisane do 14 dni. Jak kadry marudzą, że masz wolne w sobotę i niedzielę to jeszcze lepiej dla Ciebie. Bo we wniosku możesz sobie rozpisać okresy kiedy potrzebujesz wykorzystać opiekę. I rozpisz od pn-pt . Razem da Tobie więcej dni. Nie ma nic o godzinach nocnych, co to za wymysł?
Odpowiedz
(31-03-2020, 14:49 )Prison_Officer napisał(a):
(30-03-2020, 19:38 )Kapral_Opole napisał(a): Panie Administratorze, proszę o informację odnośnie opieki nad dziećmi do lat 8. W jednostce otrzymałem informację że dodatkowa opieka nie dotyczy weekendu. Proszę o informację o tym, jak również o jego długości.

Ta dodatkowa opieka ze specustawy jest z tytułu nieoczekiwanego zamknięcia żłobka, przedszkola, klubu maluszka itd. W związku z powyższym nie przysługuje ona w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne oraz w godzinach nocnych, ponieważ w/w placówki są wtedy z urzędu zamknięte. Opiekę może wziąć jeden z rodziców pod warunkiem, że oboje są zatrudnieni (chodzi o brak możliwości zapewnienia opieki dziecku).

To ty decydujesz czy ty czy żona  od kiedy do kiedy jak się dzielicie opieka. Fakt jeśli nie wypiszesz weekendu to mogą cię ściągnąć do roboty bo jednostka jest w trybie alarmowym. Inaczej sytuacja się ma jeśli złożyłes oświadczenie dzieci do lat 4, że nie wyrażasz zgodny na np nadgodziny i cie nie sciagnom na dodatek. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić
Odpowiedz
(30-03-2020, 19:38 )Kapral_Opole napisał(a): Panie Administratorze, proszę o informację odnośnie opieki nad dziećmi do lat 8. W jednostce otrzymałem informację że dodatkowa opieka nie dotyczy weekendu. Proszę o informację o tym, jak również o jego długości.

Ta dodatkowa opieka ze specustawy jest z tytułu nieoczekiwanego zamknięcia żłobka, przedszkola, klubu maluszka itd. W związku z powyższym nie przysługuje ona w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne oraz w godzinach nocnych, ponieważ w/w placówki są wtedy z urzędu zamknięte. Opiekę może wziąć jeden z rodziców pod warunkiem, że oboje są zatrudnieni (chodzi o brak możliwości zapewnienia opieki dziecku).
Odpowiedz
A co się dzieje w sprawie podpisanych w 2018 roku deklaracji o zmianie art 15a o zaopatrzeniu emerytalnym ?
Odpowiedz
(30-03-2020, 20:04 )Bob napisał(a):
(30-03-2020, 16:11 )Administrator napisał(a):
(30-03-2020, 15:23 )Bob napisał(a): Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.


Informację jaką posiadam wypłata podwyżki uposażenia funkcjonariuszom Służby Więziennej będzie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. nie później jak funkcjonariuszom Policji, czyli około 10 kwietnia 2020 r.
Dzięki!Koleżanki i Koledzy jest jednak światełko w tym tunelu;-).
Żeby się tylko nie okazało, że to światełko to pociąg Wink
Odpowiedz
(30-03-2020, 20:13 )andzejsw napisał(a): czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Oj Andrzeju, obawiam się, że w tym roku szanse na komisje są nikłe. Jest jedna zasada, że na komisję lekarską (w związku z odejściem) staje się w styczniu i lutym. W tym roku wyjątkowo się to sprawdziło.
Odpowiedz
(30-03-2020, 17:30 )olee napisał(a):
(30-03-2020, 17:04 )Ciastko napisał(a):
(30-03-2020, 16:11 )Administrator napisał(a):
(30-03-2020, 15:23 )Bob napisał(a): Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.

Informację jaką posiadam wypłata podwyżki uposażenia funkcjonariuszom Służby Więziennej będzie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. nie później jak funkcjonariuszom Policji, czyli około 10 kwietnia 2020 r.


Panie Administratorze to dobra informacja wyrownanie w mundurowka w jednym miesiacuSmile

To Super ? mam nadzieję za tak będzie Wink


To teraz pora na podwyżkę dla pracowników cywilnych ?
Odpowiedz
czy Administrator posiada jakąś wiedzę czy komisje lekarskie (te przed odejściem na emeryturę) odbywają się normalnie przy obecnej sytuacji w Polsce ??
Odpowiedz
(30-03-2020, 16:11 )Administrator napisał(a):
(30-03-2020, 15:23 )Bob napisał(a): Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.


Informację jaką posiadam wypłata podwyżki uposażenia funkcjonariuszom Służby Więziennej będzie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. nie później jak funkcjonariuszom Policji, czyli około 10 kwietnia 2020 r.
Dzięki!Koleżanki i Koledzy jest jednak światełko w tym tunelu;-).
Odpowiedz
Panie Administratorze, proszę o informację odnośnie opieki nad dziećmi do lat 8. W jednostce otrzymałem informację że dodatkowa opieka nie dotyczy weekendu. Proszę o informację o tym, jak również o jego długości.
Odpowiedz
[quote="Twardziel 123" pid='4205' dateline='1585423097']
[quote="darekdomekxxx@interia.pl" pid='4178' dateline='1585337448']
TO BORNE to horror... cytuję część zdania <<<< bo zastępce dostał) który żone bił i pił.i to mu nie przeszkadzało i do Penitu przeżucalo. <<<<< A kto tak pisze i co pisze???? szkoda gadać... sam z penitu ale takie rzeczy i takie teksty to na śląsku nie ma

Po Bobolicach różne ploty o z-cy krążyły, ale później się uspokoiły, ale najbliższa osoba nadal traume ma i czasem o niej w pracy i najbliższym opowiada a z-ca oczy w sufit kieruje i nic do powiedzena nie ma.
Odpowiedz
(30-03-2020, 17:20 )Administrator napisał(a): [quote="Człowiek z lasu" pid='4230' dateline='1585574044']
Panie Administratorze proszę o informację jeśli takowe Pan posiada co z realizacją jednego z punktów porozumienia listopadowego 2018 a mianowicie zaliczenia lat pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat pracy? Jesteśmy jedna, ostatnia formacja która nie ma tej formy zaliczenia lat pracy do dodatku za wysługę lat

Jeżeli chodzi o ten postulat, to nigdy nie było co do niego żadnych uwag i nie budziło żadnych kontrowersji, ani ze strony Kierownictwa CZSW, anie też Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to dla wszystkich zrozumiałe, że jeżeli inne służby mają zaliczane lata pracy z cywila do dodatku za wysługę lat, to również i funkcjonariusze Służby Więziennej powinni mieć te lata zaliczane. Ostatnią odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości jaką Zarząd Główny NSZZFiPW otrzymał to taka, że "projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej zawierający m.in. nowe zasady ustalania wysokości dodatku za wysługę lat tj. uwzględnianie, oprócz okresów w Służbie Więziennej, również innych okresów służby i zatrudnienia (analogicznie, jak w służbach mundurowych podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych), został uzgodniony wewnątrz resortowo i aktualnie trwa procedura związana z wystąpieniem z wnioskiem do Zespołu do spraw programowania prac Rządu o wpis projektu do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów, zaś po uzyskaniu tego wpisu zostanie on skierowany do uzgodnień i konsultacji publicznych"  
Moim zdaniem, cały "problem" polega na tym, że powodem opóźnienia realizacji tego punktu jest to, że obok tej propozycji zmiany ustawy są jeszcze inne zapisane punkty, na których realizację potrzeba jest wygospodarowania środki finansowe. W tym miesiącu Prezydium Zarządu Głównego domagało się realizacji właśnie § 4 ust. 2 Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. aby punkt ten, (który nie ma żadnych wątpliwości, że powinien być zrealizowany) został uwzględniony przy zmianie ustawy dotyczącej realizacji § 6 ust. 1 porozumienia (świadczenie motywacyjne po 25 latach). Dodam, że nie chodzi tu o rezygnację z zapisu dotyczącego świadczenia motywacyjnego po 15 latach, które jest zapisane w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej.

Dziękuję adminie, że Pan to koledze wyjaśnił, podobne pytanie miałem do Pana napisać, ale już wszystko jasne pozdrawiam.
Odpowiedz
(30-03-2020, 17:04 )Ciastko napisał(a):
(30-03-2020, 16:11 )Administrator napisał(a):
(30-03-2020, 15:23 )Bob napisał(a): Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.

Informację jaką posiadam wypłata podwyżki uposażenia funkcjonariuszom Służby Więziennej będzie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. nie później jak funkcjonariuszom Policji, czyli około 10 kwietnia 2020 r.


Panie Administratorze to dobra informacja wyrownanie w mundurowka w jednym miesiacuSmile

To Super ? mam nadzieję za tak będzie Wink
Odpowiedz
(30-03-2020, 17:20 )Administrator napisał(a):
(30-03-2020, 14:14 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze proszę o informację jeśli takowe Pan posiada co z realizacją jednego z punktów porozumienia listopadowego 2018 a mianowicie zaliczenia lat pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat pracy? Jesteśmy jedna, ostatnia formacja która nie ma tej formy zaliczenia lat pracy do dodatku za wysługę lat

Jeżeli chodzi o ten postulat, to nigdy nie było co do niego żadnych uwag i nie budziło żadnych kontrowersji, ani ze strony Kierownictwa CZSW, anie też Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to dla wszystkich zrozumiałe, że jeżeli inne służby mają zaliczane lata pracy z cywila do dodatku za wysługę lat, to również i funkcjonariusze Służby Więziennej powinni mieć te lata zaliczane. Ostatnią odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości jaką Zarząd Główny NSZZFiPW otrzymał to taka, że "projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej zawierający m.in. nowe zasady ustalania wysokości dodatku za wysługę lat tj. uwzględnianie, oprócz okresów w Służbie Więziennej, również innych okresów służby i zatrudnienia (analogicznie, jak w służbach mundurowych podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych), został uzgodniony wewnątrz resortowo i aktualnie trwa procedura związana z wystąpieniem z wnioskiem do Zespołu do spraw programowania prac Rządu o wpis projektu do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów, zaś po uzyskaniu tego wpisu zostanie on skierowany do uzgodnień i konsultacji publicznych"  
Moim zdaniem, cały "problem" polega na tym, że powodem opóźnienia realizacji tego punktu jest to, że obok tej propozycji zmiany ustawy są jeszcze inne zapisane punkty, na których realizację potrzeba jest wygospodarowania środki finansowe. W tym miesiącu Prezydium Zarządu Głównego domagało się realizacji właśnie § 4 ust. 2 Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. aby punkt ten, (który nie ma żadnych wątpliwości, że powinien być zrealizowany) został uwzględniony przy zmianie ustawy dotyczącej realizacji § 6 ust. 1 porozumienia (świadczenie motywacyjne po 25 latach). Dodam, że nie chodzi tu o rezygnację z zapisu dotyczącego świadczenia motywacyjnego po 15 latach, które jest zapisane w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Odpowiedz
(30-03-2020, 14:14 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze proszę o informację jeśli takowe Pan posiada co z realizacją jednego z punktów porozumienia listopadowego 2018 a mianowicie zaliczenia lat pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat pracy? Jesteśmy jedna, ostatnia formacja która nie ma tej formy zaliczenia lat pracy do dodatku za wysługę lat

Jeżeli chodzi o ten postulat, to nigdy nie było co do niego żadnych uwag i nie budziło żadnych kontrowersji, ani ze strony Kierownictwa CZSW, anie też Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to dla wszystkich zrozumiałe, że jeżeli inne służby mają zaliczane lata pracy z cywila do dodatku za wysługę lat, to również i funkcjonariusze Służby Więziennej powinni mieć te lata zaliczane. Ostatnią odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości jaką Zarząd Główny NSZZFiPW otrzymał to taka, że "projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej zawierający m.in. nowe zasady ustalania wysokości dodatku za wysługę lat tj. uwzględnianie, oprócz okresów w Służbie Więziennej, również innych okresów służby i zatrudnienia (analogicznie, jak w służbach mundurowych podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych), został uzgodniony wewnątrz resortowo i aktualnie trwa procedura związana z wystąpieniem z wnioskiem do Zespołu do spraw programowania prac Rządu o wpis projektu do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów, zaś po uzyskaniu tego wpisu zostanie on skierowany do uzgodnień i konsultacji publicznych"  
Moim zdaniem, cały "problem" polega na tym, że powodem opóźnienia realizacji tego punktu jest to, że obok tej propozycji zmiany ustawy są jeszcze inne zapisane punkty, na których realizację potrzeba jest wygospodarowania środki finansowe. W tym miesiącu Prezydium Zarządu Głównego domagało się realizacji właśnie § 4 ust. 2 Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. aby punkt ten, (który nie ma żadnych wątpliwości, że powinien być zrealizowany) został uwzględniony przy zmianie ustawy dotyczącej realizacji § 6 ust. 1 porozumienia (świadczenie motywacyjne po 25 latach). Dodam, że nie chodzi tu o rezygnację z zapisu dotyczącego świadczenia motywacyjnego po 15 latach, które jest zapisane w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej.
Odpowiedz
(30-03-2020, 16:11 )Administrator napisał(a):
(30-03-2020, 15:23 )Bob napisał(a): Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.

Informację jaką posiadam wypłata podwyżki uposażenia funkcjonariuszom Służby Więziennej będzie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. nie później jak funkcjonariuszom Policji, czyli około 10 kwietnia 2020 r.


Panie Administratorze to dobra informacja wyrownanie w mundurowka w jednym miesiacuSmile
Odpowiedz
(30-03-2020, 15:23 )Bob napisał(a): Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.

Informację jaką posiadam wypłata podwyżki uposażenia funkcjonariuszom Służby Więziennej będzie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. nie później jak funkcjonariuszom Policji, czyli około 10 kwietnia 2020 r.
Odpowiedz
Jakby ktoś z centrali był tak miły i dał cyne o prawdopodobnym terminie wyrównania to bardzo by poprawił atmosferę w załodze.
Ona robi się nieznośne napięta.
Rośnie w ludziach ciśnienie.Zdrowotne,społeczne...Polityczne również.
Odpowiedz
Fajnie jest pisanie że zapłacono za nadgodziny... Ziobro na żadne pismo odnośnie liczenia nadgodzin nie odpowiedział więc cisza i niech tak zostanie... Szkoda...
a ciekawe co z projektem który Związki Zawodowe CZ i DG ustali bo od kilku dobrych miesięcy cisza... Spotkania z ministrem i dziwne ze nikt nie zapyta i nie poinformuję... Teraz będą wszyscy wszystko zwalać na koronawirusa?...
Odpowiedz
Panie Administratorze proszę o informację jeśli takowe Pan posiada co z realizacją jednego z punktów porozumienia listopadowego 2018 a mianowicie zaliczenia lat pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat pracy? Jesteśmy jedna, ostatnia formacja która nie ma tej formy zaliczenia lat pracy do dodatku za wysługę lat
Odpowiedz
(29-03-2020, 19:27 )robs napisał(a): [quote="Bob" pid='4217' dateline='1585486687']
Te źenujące wpisy, ataki jeden na drugiego,to kolejny argument za podwyżkami:-).
Żeby przyszedł teraz ktoś na poziomie to muszą przejść i dla nas te podwyźk.
Ostatnie przed złymi czasami...nie macie chyba złudzeń...
Oj masz kolego rację, idą złe czasy. Koronawirus tylko je przyspieszył. Rację mieli ci, którzy w tym roku odeszli na emerytury. To był ostatni dzwonek, ostatnia możliwość odejścia z podwyższonym dodatkiem. Kto się nie zdecydował, może bardzo tego żałować.
Racja. No i nowa wypowiedz Pani Minister dla radiowej Trójki

Emilewicz odpowiedziała także na pytania o ewentualne zwolnienia bądź obniżki pensji w administracji. Wyjaśniła, że rząd jest gotowy, jak będzie wymagała tego sytuacja, nie tylko na nowelizację tegorocznego budżetu.
Odpowiedz
[quote="Administrator" pid='4214' dateline='1585475919']
Ostatnie wpisy co niektórych użytkowników księgi gości przekraczają poziom kultury wypowiedzi jaki powinien obowiązywać na tym forum. Apeluję o powstrzymywanie się od obraźliwych wpisów, aby wszystkie mogły być publikowane.

Dziękuję Panie adminie, że troszeczkę ich powstrzymales, ponieważ prawdy słyszeć by nie chcieli tylko niedobrym lub wulgarnym zachowaniem twardziela uciszyć by umieli, ale twardziel jeszcze wiele informacji ma i powoli je ujawnia. Slodkich snow życzę panowie.
Odpowiedz
Pewien Pan siedem tysięcy zarabia, a jego najbliższa rete ma ale o jeden procent się usilnie stara, niech ten pan jej trochę da a nie na inne pragnienia przeznacza. Wszyscy do okola wiedzą ale chyba jej nie powiedzą.
Odpowiedz
(29-03-2020, 11:35 )darekdomekxxx@interia.pl napisał(a): [quote="Administrator" pid='4214' dateline='1585475919']
Ostatnie wpisy co niektórych użytkowników księgi gości przekraczają poziom kultury wypowiedzi jaki powinien obowiązywać na tym forum. Apeluję o powstrzymywanie się od obraźliwych wpisów, aby wszystkie mogły być publikowane.

ja odpowiem, nie znam tego twardziela i może moja wina że się odezwałem, zapamiętam by  nie rozmawiać z takimi jak on, przepraszam Confused

Tatusia masz spoko, ale inteligencją nawet nie dorownujesz mamusi Smile.
Odpowiedz
Pewien f-sz kontrole grup miał na razie nie powiem ja sie zwał ale alkomat za kilka tysiecy zasial. A, że d-cy roztropni byli faktu wydania nie zaznaczyli, później na polecenie przełożonych z kasy wyskoczyli i z internetu taki sam kupili. Stary pewnie został wybrakowany, a skazani się z tego śmiali i alkomat w pracy na zewnatrz uzywali jak kilka piw wychlali sami siebie sprawdzali. Panie pierwszy jednostki niech Pan tym się zainteresuje, pierwszy alkomat w 2011 był kupiony, w 2018 zagubiony i w tym roku dokupiony.
Odpowiedz
(29-03-2020, 13:58 )Bob napisał(a): Te źenujące wpisy, ataki jeden na drugiego,to kolejny argument za podwyżkami:-).
Żeby przyszedł teraz ktoś na poziomie to muszą przejść i dla nas te podwyźk.
Ostatnie przed złymi czasami...nie macie chyba złudzeń...
Oj masz kolego rację, idą złe czasy. Koronawirus tylko je przyspieszył. Rację mieli ci, którzy w tym roku odeszli na emerytury. To był ostatni dzwonek, ostatnia możliwość odejścia z podwyższonym dodatkiem. Kto się nie zdecydował, może bardzo tego żałować.
Odpowiedz
Dajcie już spokój z tymi podwyżkami, będą.
Kiedy wyrównają? Nieważne, pewne że będą z wyrównaniem od 01.01.2020 r.
Nawet PIS nie jest tak głupi, żeby zadzierać z mundurowymi. Bo do kogo się zwrócą jak przyjdzie obstawić komisje wyborcze?
Wojsko, policja i pozostali. Niestety - my zaliczamy się do pozostałych, ale jakie kierownictwo, tak nas postrzegają ...
Odpowiedz
2.Projekt nowelizacji ustawy pragmatycznej, wprowadzający nie później, niż od dnia
1 stycznia 2020 r. zasady zaliczania, do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat,
okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w słuzbach mundurowych
podległych MSWiA.

Ja się pytam co z realizacją tego punktu z porozumienia listopadowego 2018 roku? Dodatek też będzie wypłacony z wyrównaniem? Każdy zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji w kraju ale skoro podwyżki mogą zostać zrealizowane to dlaczego ten punkt już nie?
Odpowiedz
(29-03-2020, 13:58 )Bob napisał(a): Te źenujące wpisy, ataki jeden na drugiego,to kolejny argument za podwyżkami:-).
Żeby przyszedł teraz ktoś na poziomie to muszą przejść i dla nas te podwyźk.
Ostatnie przed złymi czasami...nie macie chyba złudzeń...

Masz rację. Ta samo jak to, że płatność za nadgodziny była po raz pierwszy i ostatni, bo zrobią wszystko ażeby je wyzerować na bieżąco...
Odpowiedz
[quote="darekdomekxxx@interia.pl" pid='4210' dateline='1585429317']
Twardziel nawet 123 i 567 89 nie wycieraj się  mną, jestem majorem na emce na szczęście a ty wypad ode mnie, chyba zrozumiesz a jak nie to na uniwersytet śląski tam cię nauczą

Piękna nazwa darekdomek,słuchaj dalej swojego przełożonego, za ścianą to bardzo dobrze na tym wyjdziesz, koło majora to chyba pierwszy raz w ZK B. stałeś jak się do służby przyjmowałes. Teraz twoja społeczność opowiada, że strach mieć takiego sąsiada, ale twardziel informację dobre o Tobie ma jeśli będzie trzeba, odpowiednim służbom znac da. Tym bardziej ze w/w f-sz kilka lat sluzby ma.
Odpowiedz