(10-12-2022, 11:08 )zzz napisał(a): Czy jest gdzieś pismo o dodatku 40% po 25 latach?
Smile hahaha hahah Wszystko na gębe.
Odpowiedz
(10-12-2022, 11:08 )zzz napisał(a): Czy jest gdzieś pismo o dodatku 40% po 25 latach?

https://nszzfipw.org.pl/wp-content/uploa...C3%B3w.pdf


25 lat to tylko słowa nic więcej....
Odpowiedz
A gdzie jakiś komunikat odnośnie premi na święta? W każdej jednostce jest wielu którym jeśli będzie kryterium L4 premie się nie będą należeć, do tego wakatów bardzo dużo więc proszę o konkretną odpowiedź czy jest już jakieś pismo wiecznie panującego generała jakie kryteria podziału itd????
Odpowiedz
Nawiązując do postu który napisałem chwilę wcześniej o braku zachwytu nad ustaleniami w ministerstwie , to żeby nie było uważam , że w SW zarabia się całkiem przyzwoicie. Narobiłem się w życiu tu i tam , mam porównanie , nawet na dwa etaty robiłem ( oczywiście za zgodą dyr :-) i jako oddziałowy to stwierdzam , że nie ma co narzekać. Oj nie ma. Ale rozumiem tych co mają fach, a są ograniczeni czasowo bo muszą przyjść do służby , tylko że trzeba mieć siłę tyrać mocno fizycznie. Macie siłę, to opcja jakaś tam emeryturka plus fuchy to faktycznie da kasę , żeby się dorobić. Dla tych co są ustatkowani, mają już połapane w koło domu to opcja SW jest super.
Odpowiedz
To na co wszyscy czekali czyli dodatek motywacyjny dla f-szy po 15latach służby jest słaby. Wraz z tym , że po 32 latach pracy dopiero wlicza się do emerytury to jest bardzo słabo. Także ci co mają odejść odejdą, bo liczą na wysoką waloryzację. Dla tych co zostaną to zawsze lepiej jest mieć więcej niż wcale, więc ulży to dla budżetu domowego w czasach tych zwariowanych wysokich kosztach życia. Ale chcę zwrócić uwagę na to , że trzeba w ogóle się modlić żeby to, co zostało ustalone weszło w życie w tych podanych terminach. Przecież wiemy , że podpisanie porozumienia w zasadzie nic nie znaczy. Już było w 2018 roku porozumienie. było wspólne zdjęcie, teraz filmik. A potem wezwania, porozumienie do porozumienia. Pisma bez odpowiedzi i takie tam. Także jeżeli ogłasza się, że to jest sukces to sory. A kiedyś to było proste. Nie podpadałeś , w papierach było spoko, to stary dawał od siebie i siema.
Odpowiedz
(10-12-2022, 11:08 )zzz napisał(a): Czy jest gdzieś pismo o dodatku 40% po 25 latach?
Pismo jest ale czy można je nazwać aktem prawnym?
Odpowiedz
(10-12-2022, 10:47 )StaryGad312 napisał(a):
(09-12-2022, 17:37 )Unknown napisał(a): "Wspólny komunikat kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej oraz związków zawodowych działających w Służbie Więziennej" - Mam 25,6 lat służby, raport złożony. Dość późno przełożeni próbują mnie powstrzymać, ALE - co oferują? 15% podwyższenia dodatku służbowego - który nie liczy mi się do emerytury, plus podwyżka od 1 marca. Waloryzacja to przebija - więc nadal dwója z matematyki - z dodatkiem po 25 latach emerytura będzie wyższa niż gdybym pozostał w służbie. Komunikat ładnie wygląda, dobrze się czyta - ale biorąc do ręki kalkulator...............................

 A jesteś pewny kolego , że następna waloryzacja rent i emerytur będzie również na tak wysokim poziomie jak w 2023 roku ?? Czynniki które na to wpływają są wszystkim znane i widziane dookoła: inflacja , wojna na Ukrainie , kryzys paliwowy czy gospodarczy. Uważasz , że tak będzie zawsze??? Weź pod uwagę przyszłoroczne wybory , nikt dziś nie wie kto wygra , nie można określić stanu finansów państwowych na przyszłe lata , stanu gospodarki państwowej ani przyszłych waloryzacji rent i emerytur. Wszystko zależy od przyszłej władzy ale kto to będzie nie wiem. Więc za pewnik możesz sobie doliczyć waloryzację na przyszły rok, później możesz nie dostać nic a co za tym idzie markety czekają na takich jak Ty , ochroniarzy zawsze będzie potrzeba. Jeżeli zapowiedzi pojawią się w aktach wykonawczych , a są realne szanse na to , że ta władza jeszcze nam to da przed wyborami a nawet jak zapowiadają od 1 stycznia. Po pojawieniu się odpowiednich zapisów w ustawach i rozporządzeniach w kalkulatorze możesz śmiało wpisywać konkretne dane po 2 % rocznie + dodatki motywacyjne i możliwość wliczenia tego do emerytury po 32 latach pracy ( nie służby ). Rozumiem , że dla ciebie to odległa przyszłość ale to twój wybór. Iść na emeryturę i dalej szukać pracy jest dla mnie głupotą. I idiotyzmem jest wróżeniem z fusów ile będzie , może , kiedyś waloryzacji bo może nie być jej wcale.



Proste wyliczenie na kalkulatorze dla oddziałowego po 25 latach służby w SW i powiedzmy z 5 lat cywila z możliwością zaliczenia tego do emerytury daje 72.5 % a nawet można policzyć 80 % przy minimalnych 5 - 10 % za zdrowie daje średnio 5700 zł. Czy to źle ?? Sami sobie odpowiedzcie.....

Oddziałowy po 25 latach służby, to chyba w ozecieBig Grinj Jak zostanie to w nagrode zabiora  dodatek, taki fanal bedzie. 
Odpowiedz
druga kwestia...czy nadal Administrator twierdzi, że podwyzka od marca bd wynosić 520 zł netto na etat ? Na profilu NSZZ Solidarność Policji pojawiły się całkowicie inne wyliczenia. Proszę o potwierdzenie!
Odpowiedz
a może zwiazki napiszą jaka jest propozycja podziału nagrod przez CZ bo jak narazie to tylko komunikaty, że się nie zgadzacie na podział... a konkretów brak !
Odpowiedz
Czy jest gdzieś pismo o dodatku 40% po 25 latach?
Odpowiedz
Szanowni Państwo.
Co tu dużo komentować .
Te całe spotkanie w Ministerstwie i ta "walka" Związków Zawodowych to jeden wielki śmiech.
Te całe 5% po 15 latach i ten 1% co roku rozbawił mnie do łez.
I te całe prośby aby przemyśleć złożone raporty o emke śmiech .
Z tego co pamiętam to Generał stwierdzil że nawet jak 5000tys. Funkcjonariuszy odejdzie to on sobie poradzi.
Wobec tego Generał i całe Ministerstwo powinno zostać z tego rozliczone.
A te wasze propozycje ,myślących funkcjonariuszy nie ZATRZYMAJĄ.
5% to co roku.
Poza tym należy myśleć o wszystkich funkcjonariuszach a nie tylko emerytach.
I ostatnia uwaga.pieniadze to nie wszystko.liczy się również dobra atmosfera w miejscu pracy a nie ciągłe dojeżdżanie funkcjonariuszy i wszczynanie im pseudo postępowań za byle co. itd.itd.itd.
.
Odpowiedz
(09-12-2022, 17:37 )Unknown napisał(a): "Wspólny komunikat kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej oraz związków zawodowych działających w Służbie Więziennej" - Mam 25,6 lat służby, raport złożony. Dość późno przełożeni próbują mnie powstrzymać, ALE - co oferują? 15% podwyższenia dodatku służbowego - który nie liczy mi się do emerytury, plus podwyżka od 1 marca. Waloryzacja to przebija - więc nadal dwója z matematyki - z dodatkiem po 25 latach emerytura będzie wyższa niż gdybym pozostał w służbie. Komunikat ładnie wygląda, dobrze się czyta - ale biorąc do ręki kalkulator...............................

 A jesteś pewny kolego , że następna waloryzacja rent i emerytur będzie również na tak wysokim poziomie jak w 2023 roku ?? Czynniki które na to wpływają są wszystkim znane i widziane dookoła: inflacja , wojna na Ukrainie , kryzys paliwowy czy gospodarczy. Uważasz , że tak będzie zawsze??? Weź pod uwagę przyszłoroczne wybory , nikt dziś nie wie kto wygra , nie można określić stanu finansów państwowych na przyszłe lata , stanu gospodarki państwowej ani przyszłych waloryzacji rent i emerytur. Wszystko zależy od przyszłej władzy ale kto to będzie nie wiem. Więc za pewnik możesz sobie doliczyć waloryzację na przyszły rok, później możesz nie dostać nic a co za tym idzie markety czekają na takich jak Ty , ochroniarzy zawsze będzie potrzeba. Jeżeli zapowiedzi pojawią się w aktach wykonawczych , a są realne szanse na to , że ta władza jeszcze nam to da przed wyborami a nawet jak zapowiadają od 1 stycznia. Po pojawieniu się odpowiednich zapisów w ustawach i rozporządzeniach w kalkulatorze możesz śmiało wpisywać konkretne dane po 2 % rocznie + dodatki motywacyjne i możliwość wliczenia tego do emerytury po 32 latach pracy ( nie służby ). Rozumiem , że dla ciebie to odległa przyszłość ale to twój wybór. Iść na emeryturę i dalej szukać pracy jest dla mnie głupotą. I idiotyzmem jest wróżeniem z fusów ile będzie , może , kiedyś waloryzacji bo może nie być jej wcale.

Proste wyliczenie na kalkulatorze dla oddziałowego po 25 latach służby w SW i powiedzmy z 5 lat cywila z możliwością zaliczenia tego do emerytury daje 72.5 % a nawet można policzyć 80 % przy minimalnych 5 - 10 % za zdrowie daje średnio 5700 zł. Czy to źle ?? Sami sobie odpowiedzcie.....
Odpowiedz
Wliczenie cywila - dobre, pomniejszyli mi podwyżkę zaliczając cywila więc za lata cywilne tak faktycznie dostałem Zero zł. Faktycznie sprawa załatwiona. Teraz inflacja 20 proc. podwyżka 9.3 czyli faktycznie pensja 10 proc w dół . Jest sukces gratuluję.
Odpowiedz
(09-12-2022, 18:15 )Mosir napisał(a): Wszystko fajnie tylko mam jedno pytanie bo nigdzie jakoś dziwnym trafem nie znalazłem czy te 5% po 15 latach to od podstawy czy od pensji brutto?? Proszę administratora o odpowiedź.
,, uposażenia,, więc zostawili sobie wybór, może być uposażenie zasadnicze czyli marne grosze, 5 % z 2500 to ...
Te dodatki i podwyżka to nie jest nawet 10% inflacji!  Przypomną że związki chciały 20%. No i od marca 2023 a nie od stycznia! 2 najważniejsze postulaty związków i ani jeden nie został spełniony !!!
Odpowiedz
(09-12-2022, 15:38 )Dobry Artysta napisał(a): Pytanie odnosnie podwyżki. Ile otrzymam jako funkcjonariusz ze stażem służby 7 lat jako starszy strażnik po zabraniu dodatku czasowego?

Chcesz żeby na forum podając: X-Ypodali Ci wynik tego równania ...... ?
Odpowiedz
(09-12-2022, 18:59 )GERARD napisał(a):
(08-12-2022, 14:52 )Neutralny napisał(a): 32 lata Służby i dostanie funkcjonariusz pełen pakiet dodatkow do emerytury.???
Napiszcie  w których działach i gabinetach SW  funkcjonariusz dotrwa do tego stażu.  Z życia wiadomo że taki stary funkcjonariusz  już prawie nic nie robi gdyż ma przeważnie podwładnych którzy pracują na dziadka leśnego.???

Z tego co napisali to 32 lata ale chodzi o wysługę więc jak masz studia czy pracę w cywilu to w cale nie chodzi o to byś miał 32 lata czystej puszki. Możesz miec 25 lat kryminału (do zrobienia), 5 lat studów i np 2 lata pracy w cywilu

No właśnie o to chodzi, że masz mieć 32 lata samej puszki
Odpowiedz
(09-12-2022, 17:49 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Związki Zawodowe zamierzają przystać na propozycje 32 latach doliczania dodatku stażowego???????????  To jakieś nieporozumienie, nie mogą skłonić ludzi żeby zostali do 25 lat a chcą zawiesić marchewkę na 32 latach? To jakaś żenada , kto wymyśla i godzi się na takie bzdury???? Niech sobie w buty wsadza te stażowe i niech dają normalna waloryzację, taka jak inflacja!!!




Robią wszystko żeby jak najwięcej kwot podwyżek nie była wliczana do emki. To kolejne oszustwo!
Odpowiedz
A co z nagrodami w tym roku?Jakie środki będą przekazane na nagrody dla f-szy a jakie dla pracowników cywilnych? Jakie będą wytyczne ?
Odpowiedz
(09-12-2022, 18:15 )Mosir napisał(a): Wszystko fajnie tylko mam jedno pytanie bo nigdzie jakoś dziwnym trafem nie znalazłem czy te 5% po 15 latach to od podstawy czy od pensji brutto?? Proszę administratora o odpowiedź.
Odpowiedz
Jak to w służbie obiecanki się zaczynają , pali się a oni wiadra szukają. Bajki dotyczące porozumienia i jego realizacji to puszczajcie dzieciom po 19-stej.
Odpowiedz
(09-12-2022, 17:37 )Unknown napisał(a): "Wspólny komunikat kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej oraz związków zawodowych działających w Służbie Więziennej" - Mam 25,6 lat służby, raport złożony. Dość późno przełożeni próbują mnie powstrzymać, ALE - co oferują? 15% podwyższenia dodatku służbowego - który nie liczy mi się do emerytury, plus podwyżka od 1 marca. Waloryzacja to przebija - więc nadal dwója z matematyki - z dodatkiem po 25 latach emerytura będzie wyższa niż gdybym pozostał w służbie. Komunikat ładnie wygląda, dobrze się czyta - ale biorąc do ręki kalkulator...............................

całkowicie się z kolegą zgadzam . w telegraficznym skrócie  chcieliby czymś zachęcić ale przypadkiem aż za wiele f-sz nie zyskał w przeciwieństwie  do 25 i 28 latków których zachęciło się w bardzo dobry sposób .. tylko , że tam to mowa o centrali a nie o f-szach dzięki którym utzrymują sie pułkowniki i generały na swoich stołkach.. no cóż już niebawem młodzi nie będą mieli się od kogo uczyć tego fachu i pewnie stołki będą często zmieniane ... jak widać jestesmy tymi trybikami w jednostkach podstawowych, które jednak za mało znaczą w tej machinie , w tej formacji
Odpowiedz
Pewnie tym razem też zostanę przez pre admina zablokowany do opublikowania tego postu bo się boją prawdy . Gdzie byliście przez ten czas kiedy związki MSWIA medialnie ogłaszały swoje niezadowolenie . Wy nagrywacie swoje wypociny na telefonie i ogłaszacie że prowadzicie rozmowy. Nawet nie jesteście wstanie zwołać konferencji prasowej aby zyskać zaufanie funkcjonariuszy do siebie . Powodzenia ????????
Odpowiedz
(09-12-2022, 18:15 )Mosir napisał(a): Wszystko fajnie tylko mam jedno pytanie bo nigdzie jakoś dziwnym trafem nie znalazłem czy te 5% po 15 latach to od podstawy czy od pensji brutto?? Proszę administratora o odpowiedź.


"dodatki dla mundurowych, którzy osiągnęli 15 lat służby, będą "naliczane co roku i zwiększane w ten sposób o 1% uposażenia zasadniczego (...) aż do wysokości 35 % po 30 latach służby".
a czytajac kwestie zwiekszenia naszych dodatkow  o te wspaniale 1% to liczac z kalkulatorem wychodzi wiadomo ile .. jednej rzeczy nie do koncza czaje.. ma byc dla 15latkow  najpierw 5% i co roku o 1 %  czy tylko o ten 1% co roku ? bo jednak jest to znaczaca roznica dająca do myślenia tym , którzy zlozyli raport. Big Grin
a i jeszcze jeden cytat który też jednak zastanawia: " Wiceminister Sprawiedliwości zapewnił, że zobliguje Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do umożliwienia wycofania już złożonych wniosków bez żadnych konsekwencji." więc rozumiem , że w planach miały być jakieś konsekwencje za podjętą decyzję w listopadzie ? i czy można zawierzyć , że jakiś odzew miał/będzie czy jednak wszystko spłynie się jak po ..?
Odpowiedz
(08-12-2022, 14:52 )Neutralny napisał(a): 32 lata Służby i dostanie funkcjonariusz pełen pakiet dodatkow do emerytury.???
Napiszcie  w których działach i gabinetach SW  funkcjonariusz dotrwa do tego stażu.  Z życia wiadomo że taki stary funkcjonariusz  już prawie nic nie robi gdyż ma przeważnie podwładnych którzy pracują na dziadka leśnego.???

Z tego co napisali to 32 lata ale chodzi o wysługę więc jak masz studia czy pracę w cywilu to w cale nie chodzi o to byś miał 32 lata czystej puszki. Możesz miec 25 lat kryminału (do zrobienia), 5 lat studów i np 2 lata pracy w cywilu
Odpowiedz
Wszystko fajnie tylko mam jedno pytanie bo nigdzie jakoś dziwnym trafem nie znalazłem czy te 5% po 15 latach to od podstawy czy od pensji brutto?? Proszę administratora o odpowiedź.
Odpowiedz
Związki Zawodowe zamierzają przystać na propozycje 32 latach doliczania dodatku stażowego??????????? To jakieś nieporozumienie, nie mogą skłonić ludzi żeby zostali do 25 lat a chcą zawiesić marchewkę na 32 latach? To jakaś żenada , kto wymyśla i godzi się na takie bzdury???? Niech sobie w buty wsadza te stażowe i niech dają normalna waloryzację, taka jak inflacja!!!
Odpowiedz
"Wspólny komunikat kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej oraz związków zawodowych działających w Służbie Więziennej" - Mam 25,6 lat służby, raport złożony. Dość późno przełożeni próbują mnie powstrzymać, ALE - co oferują? 15% podwyższenia dodatku służbowego - który nie liczy mi się do emerytury, plus podwyżka od 1 marca. Waloryzacja to przebija - więc nadal dwója z matematyki - z dodatkiem po 25 latach emerytura będzie wyższa niż gdybym pozostał w służbie. Komunikat ładnie wygląda, dobrze się czyta - ale biorąc do ręki kalkulator...............................
Odpowiedz
Pytanie odnosnie podwyżki. Ile otrzymam jako funkcjonariusz ze stażem służby 7 lat jako starszy strażnik po zabraniu dodatku czasowego?
Odpowiedz
Jak można ogłaszać sukces z tytułu wliczenia cywila i zabezpieczenie srodków na nadgodziny, gdzie cywila sami sobie placimy, a za wolne wakaty to gdzie sa pieniadze ?? Bynajmniej po komunikacie widac za rok moze nie byc komu robic
Odpowiedz
(08-12-2022, 20:39 )Generał Dajmos napisał(a):
(08-12-2022, 17:14 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
A Ty co tak się interesujesz haha widzę że odklejony masz beret lub każdy cię lekceważy i już nie wiesz co wymyśleć, daj się do pracy nieszczęśniku. Mam w jednostce takiego podobnego co każdy się z niego śmieje bo do niczego się nie nadaje ale myśli że Coś Wie haha

I pewnie ma ksywę Kocioł ? Jestem tego pewny że tak Smile

Kocioł.... Podoba mi się. Od chłopaków z Twojego zakładu słyszałem , że masz ksywę zielony ludziku. Nie martw się już za parę miesięcy przegracie wybory i baju baj fotelików.
Odpowiedz
(08-12-2022, 21:14 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-12-2022, 17:42 )Benek Genek napisał(a):
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
Może administrator mnie sprostujeSmile- na sprzedaż w kantynach nie ma konkursów, przetargów itp. ze względów bezpieczeństwa, a że Mazovia to  nic innego jak byli oficerowie SW, więc na pewno na bezpieczeństwie się znają jak nikt, jest to biznes bez inwestycji lokale gratis, zbyt pewny, marża ograniczona jedynie najwyższą ceną danego towaru na wolności, choć nie zawsze. Jak widać wśród  oficerów w stanie spoczynku są ludzie myślący.
Widzisz, a ty Bidulku zapewne nigdy nic nie znaczyłeś i czepiasz się, że niby prowadzą to Byli oficerowie bo gdzieś tam słyszałeś na imprezce, jeden z drugim dodał a trzeci zgadywał dla sensacji haha. Jacy wy musicie być nieszczęśliwi hihi. A może zajmij się czymś w domu, święta idą, acha zapomniałem że zaraz jeden z drugim będą pisać jakie to nagrody małeeee i idziemy na L4 bo oszukali i w ogóle to jest ciężko Wiesiu haha

Właśnie się interesuję bo nie jestem takim pionkiem jak Ty który daje sobą pomiatać i wierzy we wszystko co kaczyści powiedzą. Nie zapomnijcie podać mnie do BSW. Bo interesuje się pisowskimi sprawami.
Odpowiedz
(06-12-2022, 14:43 )Administrator napisał(a):
(06-12-2022, 13:27 )Bonds007 napisał(a):
(06-12-2022, 8:31 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze - dzisiaj 6 grudnia. Czy wiadomo coś więcej na temat nagród świątecznych?

No właśnie... od pisma do Generala już trochę minęło a tu cisza...

Wczoraj spotkanie to kiedy komunikat. Mimo wszystko jesteśmy ciekawi co MS proponuje jak również DG "który nam sprzyja"?.

Jutro jest spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości z przedstawicielami NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa
Odpowiedz
(08-12-2022, 17:42 )Benek Genek napisał(a):
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
Może administrator mnie sprostujeSmile- na sprzedaż w kantynach nie ma konkursów, przetargów itp. ze względów bezpieczeństwa, a że Mazovia to  nic innego jak byli oficerowie SW, więc na pewno na bezpieczeństwie się znają jak nikt, jest to biznes bez inwestycji lokale gratis, zbyt pewny, marża ograniczona jedynie najwyższą ceną danego towaru na wolności, choć nie zawsze. Jak widać wśród  oficerów w stanie spoczynku są ludzie myślący.
Widzisz, a ty Bidulku zapewne nigdy nic nie znaczyłeś i czepiasz się, że niby prowadzą to Byli oficerowie bo gdzieś tam słyszałeś na imprezce, jeden z drugim dodał a trzeci zgadywał dla sensacji haha. Jacy wy musicie być nieszczęśliwi hihi. A może zajmij się czymś w domu, święta idą, acha zapomniałem że zaraz jeden z drugim będą pisać jakie to nagrody małeeee i idziemy na L4 bo oszukali i w ogóle to jest ciężko Wiesiu haha
Odpowiedz
(08-12-2022, 17:14 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
A Ty co tak się interesujesz haha widzę że odklejony masz beret lub każdy cię lekceważy i już nie wiesz co wymyśleć, daj się do pracy nieszczęśniku. Mam w jednostce takiego podobnego co każdy się z niego śmieje bo do niczego się nie nadaje ale myśli że Coś Wie haha

I pewnie ma ksywę Kocioł ? Jestem tego pewny że tak Smile
Odpowiedz
(08-12-2022, 17:14 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
A Ty co tak się interesujesz haha widzę że odklejony masz beret lub każdy cię lekceważy i już nie wiesz co wymyśleć, daj się do pracy nieszczęśniku. Mam w jednostce takiego podobnego co każdy się z niego śmieje bo do niczego się nie nadaje ale myśli że Coś Wie haha
Czy widziałeś albo przeczytałeś gdzieś zielony ludziku abym się z czegoś śmiał? Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to się nie odzywaj. Dużo tu jest krzykaczy i propagandystów do których się pewnie zaliczasz. To było proste pytanie ale widać Cię przerosło.
Odpowiedz
(08-12-2022, 17:42 )Benek Genek napisał(a):
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
Może administrator mnie sprostujeSmile- na sprzedaż w kantynach nie ma konkursów, przetargów itp. ze względów bezpieczeństwa, a że Mazovia to  nic innego jak byli oficerowie SW, więc na pewno na bezpieczeństwie się znają jak nikt, jest to biznes bez inwestycji lokale gratis, zbyt pewny, marża ograniczona jedynie najwyższą ceną danego towaru na wolności, choć nie zawsze. Jak widać wśród  oficerów w stanie spoczynku są ludzie myślący.
 Zgadzam się, ale też nie jest powiedziane, że inną firma by nie stosowała zasad bezpieczeństwa może i bardziej rygorystycznych. Chciałbym tylko wiedzieć ile mazovia zarabia na tym interesie i gdzie te pieniądze idą. Zgodzisz się chyba, że to jest bardzo intratny interes. Kantyny były kiedyś prywatne i jakoś tak bardzo nie słyszało się o wałkach zresztą teraz też sprzedają zwykli cywile, a nie fusze na emeryturach. Z tego co słyszę od pracownic to kokosów nie zarabiają.
Odpowiedz
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
Może administrator mnie sprostujeSmile- na sprzedaż w kantynach nie ma konkursów, przetargów itp. ze względów bezpieczeństwa, a że Mazovia to  nic innego jak byli oficerowie SW, więc na pewno na bezpieczeństwie się znają jak nikt, jest to biznes bez inwestycji lokale gratis, zbyt pewny, marża ograniczona jedynie najwyższą ceną danego towaru na wolności, choć nie zawsze. Jak widać wśród  oficerów w stanie spoczynku są ludzie myślący.
Odpowiedz
(08-12-2022, 9:15 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
A Ty co tak się interesujesz haha widzę że odklejony masz beret lub każdy cię lekceważy i już nie wiesz co wymyśleć, daj się do pracy nieszczęśniku. Mam w jednostce takiego podobnego co każdy się z niego śmieje bo do niczego się nie nadaje ale myśli że Coś Wie haha
Odpowiedz
(08-12-2022, 9:07 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 21:51 )Gadzinka07 napisał(a):
(07-12-2022, 20:44 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 12:15 )jtd napisał(a):
(06-12-2022, 20:15 )anton napisał(a): Nie rozumiem dlaczego ZZ przekazują rękawice do jednostek? To dyrektor ma obowiązek zapewnić ochronę a za składki są kupowane rękawice. Patologia.
Dokładnie. Po kiego grzyba związek kupuje te rękawice.

Dla ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Rękawice ochronne, które są atnyprzecięciowe i antyprzekłóciowe nie są kupowane ze składek związkowych. Żaden Członek Związku nie przeznaczył na ten cel ani grosza.
Takie rzeczy to powinny nasze jednostki zapewnić, aby wykonywać prawidłowo czynności służbowe bez narażania  zdrowia. No ale pieniądze są ale nie na to co trzeba.

Zgadzam się z Panem w 100%, że to jednostki powinny zapewnić... Jeżeli Związek ma możliwość zakupić takie rękawice ze środków prewencyjnych PZU dla zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, to nie widzę w tym nic złego, a wręcz odwrotnie.

Tak się składa, że ubezpieczyciel daje z tego, co pozostanie ze składek wpłaconych przez funkcjonariuszy. Więc sami sobie fundujemy te rękawice itp.
Odpowiedz
32 lata Służby i dostanie funkcjonariusz pełen pakiet dodatkow do emerytury.???
Napiszcie  w których działach i gabinetach SW  funkcjonariusz dotrwa do tego stażu.  Z życia wiadomo że taki stary funkcjonariusz  już prawie nic nie robi gdyż ma przeważnie podwładnych którzy pracują na dziadka leśnego.???
Odpowiedz
(08-12-2022, 10:52 )anton napisał(a):
(08-12-2022, 9:07 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 21:51 )Gadzinka07 napisał(a):
(07-12-2022, 20:44 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 12:15 )jtd napisał(a): Dokładnie. Po kiego grzyba związek kupuje te rękawice.

Dla ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Rękawice ochronne, które są atnyprzecięciowe i antyprzekłóciowe nie są kupowane ze składek związkowych. Żaden Członek Związku nie przeznaczył na ten cel ani grosza.
Takie rzeczy to powinny nasze jednostki zapewnić, aby wykonywać prawidłowo czynności służbowe bez narażania  zdrowia. No ale pieniądze są ale nie na to co trzeba.

Zgadzam się z Panem w 100%, że to jednostki powinny zapewnić... Jeżeli Związek ma możliwość zakupić takie rękawice ze środków prewencyjnych PZU dla zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, to nie widzę w tym nic złego, a wręcz odwrotnie.

To skoro dyrektorzy nie zapewniają nam właściwej ochrony i higieny pracy to może wreszcie można to gdzieś zgłosić?
Ale po co? Związki kupią! Co za błędne koło i głupota. A związki aby tylko się pochwalić i fotkę zrobić. I nawalają te zdjęcia aby odwrócić uwagę od PRAWDZIWYCH PROBLEMOW. Pewnie Ci na zdjęciu ani grosza na to nie dali! Aby pokazać fałszywie że są potrzebni!
Odpowiedz
(08-12-2022, 9:07 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 21:51 )Gadzinka07 napisał(a):
(07-12-2022, 20:44 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 12:15 )jtd napisał(a):
(06-12-2022, 20:15 )anton napisał(a): Nie rozumiem dlaczego ZZ przekazują rękawice do jednostek? To dyrektor ma obowiązek zapewnić ochronę a za składki są kupowane rękawice. Patologia.
Dokładnie. Po kiego grzyba związek kupuje te rękawice.

Dla ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Rękawice ochronne, które są atnyprzecięciowe i antyprzekłóciowe nie są kupowane ze składek związkowych. Żaden Członek Związku nie przeznaczył na ten cel ani grosza.
Takie rzeczy to powinny nasze jednostki zapewnić, aby wykonywać prawidłowo czynności służbowe bez narażania  zdrowia. No ale pieniądze są ale nie na to co trzeba.

Zgadzam się z Panem w 100%, że to jednostki powinny zapewnić... Jeżeli Związek ma możliwość zakupić takie rękawice ze środków prewencyjnych PZU dla zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, to nie widzę w tym nic złego, a wręcz odwrotnie.

To skoro dyrektorzy nie zapewniają nam właściwej ochrony i higieny pracy to może wreszcie można to gdzieś zgłosić?
Odpowiedz
Jestem ciekaw czy pan pułkownik który przejechał niewinna kobietę na pasach usłyszał już zarzuty? Może ktoś wie. Teraz pytanie do administratora. Dlaczego nie ma konkursów na sprzedaż w kantynach zakładowych? Z tego co wiem to monopol trzyma jedna firma i zarabia niebotyczne sumy. Nie omieszkałem też zapytać się posła z mojego obwodu o to samo. Czekam na odpowiedź od niego na piśmie tylko nie wiem czy się doczekam.
Odpowiedz
(07-12-2022, 21:51 )Gadzinka07 napisał(a):
(07-12-2022, 20:44 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 12:15 )jtd napisał(a):
(06-12-2022, 20:15 )anton napisał(a): Nie rozumiem dlaczego ZZ przekazują rękawice do jednostek? To dyrektor ma obowiązek zapewnić ochronę a za składki są kupowane rękawice. Patologia.
Dokładnie. Po kiego grzyba związek kupuje te rękawice.

Dla ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Rękawice ochronne, które są atnyprzecięciowe i antyprzekłóciowe nie są kupowane ze składek związkowych. Żaden Członek Związku nie przeznaczył na ten cel ani grosza.
Takie rzeczy to powinny nasze jednostki zapewnić, aby wykonywać prawidłowo czynności służbowe bez narażania  zdrowia. No ale pieniądze są ale nie na to co trzeba.

Zgadzam się z Panem w 100%, że to jednostki powinny zapewnić... Jeżeli Związek ma możliwość zakupić takie rękawice ze środków prewencyjnych PZU dla zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, to nie widzę w tym nic złego, a wręcz odwrotnie.
Odpowiedz
Administrator

Opinia prawna Ustawa o Służbie Więziennej “Rozdział 14 czas służby funkcjonariusza 13 czerwca 2014”
Opinia prawna w przedmiocie interpretacji przepisów regulujących pełnienie dyżurów domowych przez pryzmat przepisów Dyrektywy 200388WE PE i Rady dotyczącej

Ostatni link prowadzi do tego co wyżej..
Odpowiedz
(07-12-2022, 20:44 )Administrator napisał(a):
(07-12-2022, 12:15 )jtd napisał(a):
(06-12-2022, 20:15 )anton napisał(a): Nie rozumiem dlaczego ZZ przekazują rękawice do jednostek? To dyrektor ma obowiązek zapewnić ochronę a za składki są kupowane rękawice. Patologia.
Dokładnie. Po kiego grzyba związek kupuje te rękawice.

Dla ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Rękawice ochronne, które są atnyprzecięciowe i antyprzekłóciowe nie są kupowane ze składek związkowych. Żaden Członek Związku nie przeznaczył na ten cel ani grosza.
Takie rzeczy to powinny nasze jednostki zapewnić, aby wykonywać prawidłowo czynności służbowe bez narażania  zdrowia. No ale pieniądze są ale nie na to co trzeba.
Odpowiedz
(07-12-2022, 12:15 )jtd napisał(a):
(06-12-2022, 20:15 )anton napisał(a): Nie rozumiem dlaczego ZZ przekazują rękawice do jednostek? To dyrektor ma obowiązek zapewnić ochronę a za składki są kupowane rękawice. Patologia.
Dokładnie. Po kiego grzyba związek kupuje te rękawice.

Dla ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Rękawice ochronne, które są atnyprzecięciowe i antyprzekłóciowe nie są kupowane ze składek związkowych. Żaden Członek Związku nie przeznaczył na ten cel ani grosza.
Odpowiedz
(06-12-2022, 21:46 )zzz napisał(a):
(06-12-2022, 19:00 )kufel1217 napisał(a):
(06-12-2022, 14:23 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(06-12-2022, 9:39 )StaryGad312 napisał(a):
(05-12-2022, 20:24 )Administrator napisał(a): Tak, liczone do emerytury. Mówimy o dodatkowym 1% po 15 latach służby.

Niestety nie tak do końca.... liczone do emerytury po 32 latach - nie wyobrażam sobie oddziałowego z 32 letnim stażem służby - wrak człowieka , po tylu latach z emerytury nie będzie już pożytku. Dodatek po 1 % rocznie licząc od 5% po 15 latach służby ale niestety tylko do 15 % po 25 latach służby a co z pozostałymi latami??? no tak oczywiście zgredowski zostaje po 25 i 28.5 roku służby ale do emerytury już nie jest liczony. Na dzień dzisiejszy to projekt jak będzie naprawdę - zobaczymy...

Nawet chyba nie ma i nie było w służbie oddziałowego z 32 letnim stażem. Ciężko znaleźć z 28 letnim stażem.
Czyli znowu w plecy przykładowo aktualnie mam 19 lat służby i dodatek w granicach 12 %, a po wejściu co obniża mi lub też zabiorą ? skoro ma nie być liczony? nawet to marne 12 %, a zostanie mi tylko 40%+ 4 lata służby x 2,6%             MASAKRA
To chyba chodzi o to że jeśli będziesz miał 32 lata wysługi (służba+cywil+studia) to będzie ci się liczyć wszystko do emki ale nie jestem pewien czy dobrze rozumuje

32 lata munduru
Odpowiedz
(06-12-2022, 20:55 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Nie mogą nakłonić balkonikowymi ludzi żeby czekali do 25 roku służby, a chcą śmiesznym stażowym żeby czekali do 32 roku służby. Kto wymyśla takie bzdety?  Niech powiedzą że stażowe będą włócząc do emki po 25 latach to może cześć zdecyduje się zaczekać, chociaż dla tych 300-400 zł więcej do emki za tyranię 10 lat ponad 15 lat to nie jestem przekonany czy wystarczy....ale mógłby to być pierwszy krok.... A tak to niech sobie te stażowe wsadza w d....kto będzie chciał i tak odejdzie, bo w chwili dorobi znacznie więcej i to z wolnymi świętami i przynajmniej niedzielami, a nie zaczynając się i nie spiąć po nocach bo pilnują zlodziei

Więcej waloryzacji niż tego co proponują!!! A szkoda lat marnować i głowy.
Odpowiedz
(07-12-2022, 10:38 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): komedia z tą propozycja rządową....
Związek zawodowy żądał 20% waloryzacji uposażeń.
Ja wyliczyłem sobie, że dostając ustaloną waloryzację i podwyżkę stażowego po 20 latach służby, to tak jakbym dostał 10-11 % waloryzacji liczone od całej kwoty moich poborów....
To jak związki policyjne moga byc zadowolone z zaproponowanych rozwiązań skoro żadali 20% waloryzacji? Nie mówie juz o funkcjonariuszach do 15 lat, których waloryzacja to bedzie może realna podwyżka o jakieś 5% całości pensji....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Związki tej struktury tyle znaczą że muszą podwieszać się pod inne związki.
Kolejny raz.
Odpowiedz