MENU GŁÓWNE
Strona główna
Aktualności
Galeria
Forum
Chat
Fundusze
Vademecum
Prace nad ustawą
Pragmatyka służbowa
  UBEZPIECZENIA
Gerling
PZU
  UCHWAŁY
Zjazdowe
Zarządu Głównego
  ZARZĄD GŁÓWNY
Biuro ZG
Członkowie ZG
Główna Komisja Rewizyjna
Zarządy Okręgowe
Kontakt
  INNE
Przydatne strony
Przydatne programy
  KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę | dopisz do księgi

Dopisz się!





Warszawa 3.04.2007 r.


Pan
płk dr Jacek Pomiankiewicz
Dyrektor Generalny
Służby Więziennej



W nawiązaniu do Pańskiego pisma, DG-1501-29/07/266 z dnia 16 marca 2007 r., dotyczącego wykorzystywania (przed odejściem ze służby) urlopów zaległych i bieżących, pragniemy podzielić się naszymi uwagami oraz wątpliwościami, zgłaszanymi przez funkcjonariuszy jednostek podstawowych, które podzielamy:

1.w związku z nieplanowanym wzrostem osób deklarujących odejście ze służby w 2007 r. Pojawił się problem wielomilionowego braku środków finansowych potrzebnych m.in. Na pokrycie potrzeb wypłat odpraw, o których mowa w art. 111 ustawy o Służbie Więziennej. Ta sytuacja niewątpliwie determinuje konieczność oszczędnościowego gospodarowania środkami w zakresie paragrafów 4060 i 4080. Jednakże obawiamy się, że ten wysiłek nie jest równomiernie rozłożony na wszystkich funkcjonariuszy odchodzących ze służby.

2.rozumiejąc potrzebę regulowania zaległych urlopów, gromadzonych najczęściej przez kadrę dyrektorską i kierowniczą – niejednokrotnie spowodowanych brakiem obiektywnych przesłanek – wątpimy w konieczność bezwzględnego nakazu udzielania urlopów bieżących, w szczególności wobec funkcjonariuszy kadry podstawowej, których łatwiej jest „wysłać” na nieplanowany urlop.

3.przyjęte w piśmie Pana Dyrektora Generalnego wytyczne burzą także, wypracowaną z trudem przez kilka ostatnich lat, zasadę podnoszenia dodatku służbowego funkcjonariuszom odchodzącym na zaopatrzenie emerytalne. Zasada ta miała być ostatnią gratyfikacją finansową wobec funkcjonariuszy, którzy uzyskali wysoką oceną przełożonych za całokształt wieloletniej służby. W chwili obecnej ocena tej służby sprowadza się praktycznie do oceny posiadanego przez nich – lub nie – urlopu wypoczynkowego.

4.obawiamy się, że zasada gratyfikowania wzrostem dodatku służbowego zostanie utrzymana jedynie wobec funkcjonariuszy kadry dyrektorskiej i kierowniczej, gdyż dla pozostałych funkcjonariuszy zabraknie odpowiednich środków finansowych.

W związku z powyższym prosimy Pana Dyrektora o przeanalizowanie innych sposobów wygospodarowania potrzebnych oszczędności oraz przeprowadzenie przejrzystej analizy realizacji Pańskich zaleceń, dotyczących wykorzystywania urlopów zaległych i bieżących, a także sposobu oraz zasad podwyższania dodatków służbowych dla osób odchodzących ze służby.

Taka analiza wydaje się być niezbędna także z powodu prawidłowej realizacji pkt. 3 „Protokołu uzgodnień” z dnia 30 listopada 2006 r. Podpisanego również przez Pana Dyrektora oraz wiceminister sprawiedliwości, Panią Beatę Kempę.



Przewodniczący Zarządu Głównego
NSZZ FiPW
Bronisław Ogonek - Obierzyński



Pobierz w formacie PDF
Pobierz wiadomość




.