(03-04-2022, 11:54 )jtd napisał(a):
(03-04-2022, 6:48 )Wtff napisał(a):
(02-04-2022, 15:19 )greg0026 napisał(a): pozostaje "podziękować" stronie służbowej za ten  iście -złodziejski sposób załatwienia podwyżek. Każdy wie jak można torpedować pracę jednostki skrupulatnym wypełnianiem obowiązków, polecam, lepsze niż L4.
Związek zawodowy jak zwykle ,swoją aktywność ograniczył do pisania jakiś pism, do ministra, generała i bóg wie do kogo jeszcze. Moja rada, piszcie na papierze ściernym, bardziej ich zaboli...
Od poniedziałku moje składki członkowskie przestają wpływać na wasze konto, nie mam zamiaru dłużej sponsorować nieudolnej organizacji.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.
INteresuje was chyba tylko waloryzacja emerytury, o tych którzy jeszcze służą zapomnieliście.
No tak. Obraziłeś się na związek bo noe załatwił ci pieniążków podczas grunty leżałeś z tylna częścią ciała o płacąc te marne grosze na związek wymagała cudów.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.”
Powyższe napisałeś również o sobie i innych krzykaczach oczekujących od związków cudów i innych dziwnych rzeczy. Od związków, które nie maja siły przebicia, bo funkcjonariusze maja gdzieś jakiekolwiek formy protestu.
Uaktywniają się tacy jak ty jedynie przed podwyzkami i kłapią dziobem bez składu j ładu.
Co ty zrobiles zeby poprzeć związek w jego działaniach?
Byłeś w sierpniu zeszłego roku na zbiorowym odddaniu krwi? Nie byłeś, bo akcja nie wypaliła.
Nie rób wyrzutów funkcjonariuszom za to że mają pretensje do organizacji związkowej. Takie samowolki mogą skończyć się ukaraniem albo wydaleniem ze służby. Po to jest organizacja związkowa zrzeszająca funkcjonariuszy która jest umocowana prawnie w Polsce. Różne formy protestu wychodzą z zarządu. Ale ja już dawno przestałem ufać władzom związku bo od 2018r widać było pozorne działania i efekt jest jaki jest. Siłownie, rękawiczki, maseczki, pomoc Ukrainie, na granice pojechali. I fotki , i fotki i fotki. I artykuł na strone. Spotkania i fotki. I znowu fotki i następny arykuł. I się kula od 2018roku. Nie ma co finansować tej i tej drugiej organizacji. Trzeba robić albo się zwolnić  i tyle, ale nie finansować celebrytów. I najważniejsze 2024r. Uciekać w 2024r nie wierzyć w żadne zapewnienia że będzie emerytura po staremu . Nawet jak na piśmie będzie że ma być po staremu to i tak w to nie uwierze. . Wiarygodność MS i CZ już poznaliśmy wielokrotnie od 2018 roku.
Od tego związki są aby załatwiać jak najlepsze warunki dla funkcjonariuszy, a jak się ktoś nie nadaje na przewodniczącego to dowidzenia. Przyjdzie ktoś co potrafi walczyć, a nie pisma pisać.
Odpowiedz
(03-04-2022, 11:54 )jtd napisał(a):
(03-04-2022, 6:48 )Wtff napisał(a):
(02-04-2022, 15:19 )greg0026 napisał(a): pozostaje "podziękować" stronie służbowej za ten  iście -złodziejski sposób załatwienia podwyżek. Każdy wie jak można torpedować pracę jednostki skrupulatnym wypełnianiem obowiązków, polecam, lepsze niż L4.
Związek zawodowy jak zwykle ,swoją aktywność ograniczył do pisania jakiś pism, do ministra, generała i bóg wie do kogo jeszcze. Moja rada, piszcie na papierze ściernym, bardziej ich zaboli...
Od poniedziałku moje składki członkowskie przestają wpływać na wasze konto, nie mam zamiaru dłużej sponsorować nieudolnej organizacji.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.
INteresuje was chyba tylko waloryzacja emerytury, o tych którzy jeszcze służą zapomnieliście.
No tak. Obraziłeś się na związek bo noe załatwił ci pieniążków podczas grunty leżałeś z tylna częścią ciała o płacąc te marne grosze na związek wymagała cudów.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.”
Powyższe napisałeś również o sobie i innych krzykaczach oczekujących od związków cudów i innych dziwnych rzeczy. Od związków, które nie maja siły przebicia, bo funkcjonariusze maja gdzieś jakiekolwiek formy protestu.
Uaktywniają się tacy jak ty jedynie przed podwyzkami i kłapią dziobem bez składu j ładu.
Co ty zrobiles zeby poprzeć związek w jego działaniach?
Byłeś w sierpniu zeszłego roku na zbiorowym odddaniu krwi? Nie byłeś, bo akcja nie wypaliła.
Nie rób wyrzutów funkcjonariuszom za to że mają pretensje do organizacji związkowej. Takie samowolki mogą skończyć się ukaraniem albo wydaleniem ze służby. Po to jest organizacja związkowa zrzeszająca funkcjonariuszy która jest umocowana prawnie w Polsce. Różne formy protestu wychodzą z zarządu. Ale ja już dawno przestałem ufać władzom związku bo od 2018r widać było pozorne działania i efekt jest jaki jest. Siłownie, rękawiczki, maseczki, pomoc Ukrainie, na granice pojechali. I fotki , i fotki i fotki. I artykuł na strone. Spotkania i fotki. I znowu fotki i następny arykuł. I się kula od 2018roku. Nie ma co finansować tej i tej drugiej organizacji. Trzeba robić albo się zwolnić  i tyle, ale nie finansować celebrytów. I najważniejsze 2024r. Uciekać w 2024r nie wierzyć w żadne zapewnienia że będzie emerytura po staremu . Nawet jak na piśmie będzie że ma być po staremu to i tak w to nie uwierze. . Wiarygodność MS i CZ już poznaliśmy wielokrotnie od 2018 roku.
 

Po to jest organizacja związkowa zrzeszająca funkcjonariuszy która jest umocowana prawnie w Polsce. Różne formy protestu wychodzą z zarządu.”
Tak napisałeś.
Nie wiem czy wiesz, ale w sierpniu związek ogłosił akcje oddawania krwi i korzystania z dni wolnych po tm.
Miała być taka forma protestu jak l4, ale bez l4.
Teoretycznie nawet nagrody za to dyrektor by ci nie uwalił, bo te dni wolne się należą.
Słyszałeś o takim czymś? Byłeś oddać krew? Możliwe ze byłeś, jednakże znam paru krzyczących ze związek nic nie robi, którzy nie słyszeli o takiej akcji. Na, niektórzy poszli oddać krew przed tym terminem prostestu, bo bali się ze kierownik będzie krzyczał na nich.
Taka jest prawda, nikt się nie interesuje tym co się dzieje w służbie.
Plan dnia jest taki żeby przyjść na te 12 czy 8 godzin i zacząć dzień od narzekania, potem coś tam porobić, oczywiście narzekając ciagle jak jest źle, No i do domu.
I po przekroczeniu bramy maja wszystko gdzieś, co robią związki, co planuje ministerstwo i jak chce nas oszukać.
Nic nie wiedzą, niczym się nie interesują, a uaktywniają się dopiero pare dni przed podwyżka, krzycząc i standardowo pytając się kiedy będzie wypłacana.
Niektórzy do dzisiaj nie wiedza, ze są dwie różne podwyżki dla dwóch grup osób.
W ogóle są zaskoczeni ze takie coś jest. Pytają się nawet czy liczy się to do emerytury.
Jak można być takim ignorantem w sprawach ważnych dla funkcjonariuszy?
Pisze jeszcze raz, niczym się nie interesujecie, macie w tyłku służbę i sprawy ważne.
Ciągniecie tylko do siebie, a żeby coś zrobić, to nie ma nikogo.
Jak była zapowiedź oddania krwi, to jak sznury pochowaliscie się po wartowaniach. Chociaż był spokój bo krzykacze i narzekacze  zamknęli dzioby, bo jeszcze ktoś by im powiedział, żeby poszli oddać krew i zaprotestować w tem sposób.
A ty jeszcze piszesz ze związki mają dać znak do protestu.
Z kim chcesz protestować? Z bandą ignorantów? Kto pójdzie protestować?
Odpowiedz
Kolego faktycznie dostałem procenty za kolejne wypracowane lata w SW.Ale to nic nie ma do rzeczy.
Wcześniej ustalono podwyżkę w kwocie 500zł dla KAŻDEGO funkcjonariusza i mieszanie tek podwyżki razem z pieniędzmi czy to za podoficerkę czy procenty wynikające z toku służby to zwykłe oszustwo.500zł dla KAŻDEGO to jedno a dodatek który otrzymałem za lata przepracowane w sw to inna beczka. I jeśli dla ciebie taki sposób połączenia podwyżki i np. tego dodatku jest ok to znaczy kolego ,że zgadzasz się z tym ,ze można łamać prawo tylko dlatego ,że ktoś uchwalił sobie taki zapis.Taki sposób łączenia jest jawnym oszustwem sw i inaczej nie można tego nazwać!!!!!!!!!!
Odpowiedz
(03-04-2022, 9:03 )Szczęśliwy Op napisał(a):
(03-04-2022, 8:48 )Człowiek z lasu napisał(a): Poszcie pod moim postem jak was oszukali, ja dla przykładu :

14 lat sw nie całe 6 cywila 510zl podwyżki
Już Skomlesz biedulku, wciąż mało i mało. Za rok będziesz miał 15 to masz pole do popisu żeby nie na marudzić JAK TO ŹLE i idź na Emkę bo żal mi takich jak Ty....

Wg twojego myślenia,, skomle,, 17 tys fszy, w tym ci którzy z tobą pracują. Musisz być serio nieudacznikiem i zakałą skoro zamiast walczyć o lepsze jutro dla nas wszystkich wolisz obrażać fszy z własnej formacji. Z taką osobą miałbym wejść na cele stosować SPB? Nadajesz się ale nie do tej formacji, ale znając życie masz pochytane od taty, babci czy tam wujka ale druga opcja życiowy nieudacznik który nie przepracował ani dnia w cywilu i nic sobą nie reprezentuj i myśli że sw to jednistja specjalna a t jesteś komandosem bo wydajesz listy  nie obrażając nikogo poza tobą oczywiście.
Odpowiedz
(02-04-2022, 15:19 )greg0026 napisał(a): pozostaje "podziękować" stronie służbowej za ten  iście -złodziejski sposób załatwienia podwyżek. Każdy wie jak można torpedować pracę jednostki skrupulatnym wypełnianiem obowiązków, polecam, lepsze niż L4.
Związek zawodowy jak zwykle ,swoją aktywność ograniczył do pisania jakiś pism, do ministra, generała i bóg wie do kogo jeszcze. Moja rada, piszcie na papierze ściernym, bardziej ich zaboli...
Od poniedziałku moje składki członkowskie przestają wpływać na wasze konto, nie mam zamiaru dłużej sponsorować nieudolnej organizacji.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.
INteresuje was chyba tylko waloryzacja emerytury, o tych którzy jeszcze służą zapomnieliście.


a czego można się spodziewać po Związku na czele którego stoi emeryt od wielu lat z innym emerytem, który jest tu tylko po to aby kosić kasę z ubezpieczeń? Podobnie związki policyjne, tylko tam wprawdzie Jankowski nie emeryt, ale za to art. 15a całe władze związkowe mają gdzieś i jeszcze prace komisji się  nie zaczęły a oni już mówią, że z latami cywila nic się nie da ugrać... ale z balkonikowym po 1500 i 2500 zł to się dało, bo sami byli tym zainteresowani
Odpowiedz
(03-04-2022, 7:58 )malinowski678 napisał(a): Osoby które posiadają lata z cywila zostali oszukani podwójnie nie dość została im pomniejszona podwyżka ale również w niedalekiej przyszłości nie będziecie otrzymywać wysługi lat z obligu,a osoby które nie posiadały lat dostali podwyżkę i będą w trakcie lat służby dostawać za wysługę lat STRACILIŚMY DWUKROTNIE OCZEKUJĘ NATYCHMIASTOWYCH DZIAŁAŃ ZE STRONY ZWIAZKÓW

Dokładnie, ja za parę miesięcy liczyłem na 130zl około bo 15 lat wskakuje sw a teraz jak mi zaliczyli cywila to dopiero za 4 lata złodzieje jedni.
Odpowiedz
(03-04-2022, 7:58 )malinowski678 napisał(a): Osoby które posiadają lata z cywila zostali oszukani podwójnie nie dość została im pomniejszona podwyżka ale również w niedalekiej przyszłości nie będziecie otrzymywać wysługi lat z obligu,a osoby które nie posiadały lat dostali podwyżkę i będą w trakcie lat służby dostawać za wysługę lat STRACILIŚMY DWUKROTNIE OCZEKUJĘ NATYCHMIASTOWYCH DZIAŁAŃ ZE STRONY ZWIAZKÓW

CI CO MIELI CYWILA NIC NA TYM NIE SKORZYSTALI A WRĘCZ STRACĄ W NAJBLIŻSZYM CZASIE NA WYSŁUDZE. Nie warto było zanosić do kadr papierów z cywila. PORAŻKA. ZNOWU W PLECY!!!!!
Odpowiedz
Z OSTATNIEJ CHWILI !!!!!!!!!Czytaliście najnowsze info na stronie związku?????? Zarząd NSZZiPW w Katowicach zbierał pieniądze na Ukraine przed stadionem. WOW. Fajne zdjęcie Pana z flagą . Pan Przewodniczący Koszalina był aż na granicy.
Odpowiedz
(03-04-2022, 6:48 )Wtff napisał(a):
(02-04-2022, 15:19 )greg0026 napisał(a): pozostaje "podziękować" stronie służbowej za ten  iście -złodziejski sposób załatwienia podwyżek. Każdy wie jak można torpedować pracę jednostki skrupulatnym wypełnianiem obowiązków, polecam, lepsze niż L4.
Związek zawodowy jak zwykle ,swoją aktywność ograniczył do pisania jakiś pism, do ministra, generała i bóg wie do kogo jeszcze. Moja rada, piszcie na papierze ściernym, bardziej ich zaboli...
Od poniedziałku moje składki członkowskie przestają wpływać na wasze konto, nie mam zamiaru dłużej sponsorować nieudolnej organizacji.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.
INteresuje was chyba tylko waloryzacja emerytury, o tych którzy jeszcze służą zapomnieliście.
No tak. Obraziłeś się na związek bo noe załatwił ci pieniążków podczas grunty leżałeś z tylna częścią ciała o płacąc te marne grosze na związek wymagała cudów.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.”
Powyższe napisałeś również o sobie i innych krzykaczach oczekujących od związków cudów i innych dziwnych rzeczy. Od związków, które nie maja siły przebicia, bo funkcjonariusze maja gdzieś jakiekolwiek formy protestu.
Uaktywniają się tacy jak ty jedynie przed podwyzkami i kłapią dziobem bez składu j ładu.
Co ty zrobiles zeby poprzeć związek w jego działaniach?
Byłeś w sierpniu zeszłego roku na zbiorowym odddaniu krwi? Nie byłeś, bo akcja nie wypaliła.
Nie rób wyrzutów funkcjonariuszom za to że mają pretensje do organizacji związkowej. Takie samowolki mogą skończyć się ukaraniem albo wydaleniem ze służby. Po to jest organizacja związkowa zrzeszająca funkcjonariuszy która jest umocowana prawnie w Polsce. Różne formy protestu wychodzą z zarządu. Ale ja już dawno przestałem ufać władzom związku bo od 2018r widać było pozorne działania i efekt jest jaki jest. Siłownie, rękawiczki, maseczki, pomoc Ukrainie, na granice pojechali. I fotki , i fotki i fotki. I artykuł na strone. Spotkania i fotki. I znowu fotki i następny arykuł. I się kula od 2018roku. Nie ma co finansować tej i tej drugiej organizacji. Trzeba robić albo się zwolnić  i tyle, ale nie finansować celebrytów. I najważniejsze 2024r. Uciekać w 2024r nie wierzyć w żadne zapewnienia że będzie emerytura po staremu . Nawet jak na piśmie będzie że ma być po staremu to i tak w to nie uwierze. . Wiarygodność MS i CZ już poznaliśmy wielokrotnie od 2018 roku.
Odpowiedz
(02-04-2022, 19:24 )jtd napisał(a): U mnie rozrzut podwyżek od 200zł do 590zł. Czekam na post Sżczęśliwego czy tam Szczęśliwego OP jeden uj.
Cieszę się że czekałeś na mnie JTD haha ogólnie moje życie nie skupia się tylko na finansach jak większości na tym forum ale ciężko to nie którym zrozumieć. A tak na temat są rzeczy z którymi się nie zgadzam ale nie ma co lamentować i narzekać bo i tak nic Ty i Ja nie zrobimy. Życzę Ci zdrowia i na przyszłość nie słuchaj pajaców którzy nakręcają spirale wiecznie niezadowolonych, zmień swoje podejście a będzie ci lżej. Pozdrawiam. JEBAĆ BIEDĘ HAHA
Odpowiedz
(03-04-2022, 8:48 )Człowiek z lasu napisał(a): Poszcie pod moim postem jak was oszukali, ja dla przykładu :

14 lat sw nie całe 6 cywila 510zl podwyżki
Już Skomlesz biedulku, wciąż mało i mało. Za rok będziesz miał 15 to masz pole do popisu żeby nie na marudzić JAK TO ŹLE i idź na Emkę bo żal mi takich jak Ty....
Odpowiedz
Panie adminie co ma zamiar zrobić związek z dokonaniem przestępstwa na tysiącach fszy? Zapis i słowa MS były jedne,, nie mniej niż 624zl brutto z nagroda roczna,, a tak nie jest!!!!
Odpowiedz
Poszcie pod moim postem jak was oszukali, ja dla przykładu :

14 lat sw nie całe 6 cywila 510zl podwyżki
Odpowiedz
Osoby które posiadają lata z cywila zostali oszukani podwójnie nie dość została im pomniejszona podwyżka ale również w niedalekiej przyszłości nie będziecie otrzymywać wysługi lat z obligu,a osoby które nie posiadały lat dostali podwyżkę i będą w trakcie lat służby dostawać za wysługę lat STRACILIŚMY DWUKROTNIE OCZEKUJĘ NATYCHMIASTOWYCH DZIAŁAŃ ZE STRONY ZWIAZKÓW
Odpowiedz
(02-04-2022, 9:35 )Solano napisał(a): Potrafi ktoś logicznie wytłumaczyć co ma wysługa z toku służby do podwyżki? Osoby, którym wpadła wysługa między styczniem, a marcem również tą kwotę miały potraktowane jako podwyżki. Kolejny "hit" którego chyba się nikt nie spodziewał. Ludzie z początku roku są gorsi od tych załóżmy z kwietnia czy maja ? Tamci dostaną "pełną" podwyżkę plus wysługe z toku służby. Gdzie jest ta równość wśród traktowania załogi bo o równym traktowaniu  służb o którym byliśmy tak zapewniani to nawet nie wspominam...
Niekoniecznie mistrzu.
Tym co w maju wpadnie wysługa, a maja z nowa podwyżka zwiększony dodatek Sluzbowy, to po prostu nasza kochana sluzba obniży  dodatek z części modernizacyjnej i wliczy ten dodatek za wysługę lat.
Tak zeby dalej było 500 złotych na rękę.
Nikt nikomu nie dorzuci więcej.
Odpowiedz
(02-04-2022, 12:16 )Funkcjonariusz777 napisał(a): [quote="eeedek4" pid='14085' dateline='1648833474']
Podwyżka u mnie 440z? !!!
15 lat cywila i dostałem mniej podwyżki niż kapral bezpośrednio po szkoleniu .To jakiś absurd!!!!!!

Wierzyć się nie chce. 
Przecież każdy miał dostać podwyżkę nie mniejszą niż 624zl brutto plus nagroda roczna. 
Panie administratorze czy to może być prawda.
Bo jeżeli tak to chyba jest z czym iść do sądu?????
Człowieku, nnajpierw napisz czy od początku roku nie wpadła ci podwyżka wysługi lub inne uprawnienia. Może być ze wpadły ci jakieś procenty i to odliczyli od podwyżki. Czyli dalej masz 624 zł jednak cześć dano ci wcześniej.
Tak samo jak kapral, który przyjechał ze szkoły i dostał kaprala. Nie ma cywila, ale przed podwyzkami dostał ileś tam złotych za stopien.
I te właśnie poeniadze odliczyli mu z podwyżki czyli dostał np. 400 zł na rękę, a te 100 zł dostał wcześniej.
Tak trudno to zrozumieć?
Nie orientujecie się w ogóle jak te podwyżki działają, nie protestujecie aktywnie. Liczy się tylko 500 złotych na rękę.
Pokłapiecie teraz przez pare dni dziobami nad tym jaka ta podwyżka jest zła i zapomnicie o tym po jakimś czasie.
Dalej CZSW bedzie robił co chciał z takimi niezgranymi i trzęsącymi tyłkami podwładnymi.
Bo na protest l4 nie można liczyć w tej sluzbie.
Odpowiedz
(02-04-2022, 15:19 )greg0026 napisał(a): pozostaje "podziękować" stronie służbowej za ten  iście -złodziejski sposób załatwienia podwyżek. Każdy wie jak można torpedować pracę jednostki skrupulatnym wypełnianiem obowiązków, polecam, lepsze niż L4.
Związek zawodowy jak zwykle ,swoją aktywność ograniczył do pisania jakiś pism, do ministra, generała i bóg wie do kogo jeszcze. Moja rada, piszcie na papierze ściernym, bardziej ich zaboli...
Od poniedziałku moje składki członkowskie przestają wpływać na wasze konto, nie mam zamiaru dłużej sponsorować nieudolnej organizacji.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.
INteresuje was chyba tylko waloryzacja emerytury, o tych którzy jeszcze służą zapomnieliście.
No tak. Obraziłeś się na związek bo noe załatwił ci pieniążków podczas grunty leżałeś z tylna częścią ciała o płacąc te marne grosze na związek wymagała cudów.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.”
Powyższe napisałeś również o sobie i innych krzykaczach oczekujących od związków cudów i innych dziwnych rzeczy. Od związków, które nie maja siły przebicia, bo funkcjonariusze maja gdzieś jakiekolwiek formy protestu.
Uaktywniają się tacy jak ty jedynie przed podwyzkami i kłapią dziobem bez składu j ładu.
Co ty zrobiles zeby poprzeć związek w jego działaniach?
Byłeś w sierpniu zeszłego roku na zbiorowym odddaniu krwi? Nie byłeś, bo akcja nie wypaliła.
Odpowiedz
(01-04-2022, 17:29 )Chorazy napisał(a):
(01-04-2022, 8:35 )Świeżak napisał(a):
(01-04-2022, 0:01 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Czy kolega zajmujący się pozwem zbiorowym już może ma jakieś informację na w/w temat??

Ludzie.

Jaki pozew?????

Podwyżki zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
A sądy badają zgodność postępowania z przepisami. 
Uważam że to nic nie da.
Inna sprawa że jest to niesprawiedliwe, ale w sądzie nie będzie miało to znaczenia.
Co najwyżej możemy liczyć na opinie RPO, że służby mundurowe nie są traktowane jednakowo.
Ale co z tego.
Było tylko jedno wyjście. Postawić pod ścianą przełożonych i iść grupowo na zwolnienia. Wtedy by się tak cieszyli. I nie ściskali przy swoich awansach. Tylko trzeba było mieć jaja.

Można by było tak zrobić ale nie z tymi związkami oni się tylko dogadują i załatwiają sobie stanowiska tak jak u mnie w jednostce. Oni są wszyscy do wymiany.
Odpowiedz
obudźmy się jakby taka podwyżka dotyczyła innej formacji to następnego dnia nie było by 30% załogi
Odpowiedz
(02-04-2022, 19:24 )jtd napisał(a): U mnie rozrzut podwyżek od 200zł do 590zł. Czekam na post Sżczęśliwego czy tam Szczęśliwego OP jeden uj.
  • Art. 33. konstytucji RP
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.
Odpowiedz
O co tu qrwa chodzi z tymi podwyżkami? Jedni dostają 480 a inni 550 i więcej a miało być po równo! Są równi i równiejsi?
Odpowiedz
U mnie rozrzut podwyżek od 200zł do 590zł. Czekam na post Sżczęśliwego czy tam Szczęśliwego OP jeden uj.
Odpowiedz
TYLKO ULICA WAS RATUJE ZA TE PODWYŻKI !!!!!
Odpowiedz
pozostaje "podziękować" stronie służbowej za ten iście -złodziejski sposób załatwienia podwyżek. Każdy wie jak można torpedować pracę jednostki skrupulatnym wypełnianiem obowiązków, polecam, lepsze niż L4.
Związek zawodowy jak zwykle ,swoją aktywność ograniczył do pisania jakiś pism, do ministra, generała i bóg wie do kogo jeszcze. Moja rada, piszcie na papierze ściernym, bardziej ich zaboli...
Od poniedziałku moje składki członkowskie przestają wpływać na wasze konto, nie mam zamiaru dłużej sponsorować nieudolnej organizacji.
Zero aktywności, zero informacji, zero działań, to ma być związek zawodowy? kpina z ludzi o których interesy mieliście zadbać.
INteresuje was chyba tylko waloryzacja emerytury, o tych którzy jeszcze służą zapomnieliście.
Odpowiedz
Myślę że jak by każdy kto został oszukany na podwyżce zachorował by z tego powodu na ból głowy lub jak kto woli ból du.y to by się szybko wycofali rakiem z tej podwyżki tak jak z polskim ładem.
Odpowiedz
510 złotych podwyżki.
19 lat w służbie więziennej plus 8 lat cywila.
Odpowiedz
(01-04-2022, 16:11 )rado88 napisał(a): Ale najpierw będę miał stanowisko szeregowy a dopiero później ewentualnie chorazackie
(01-04-2022, 9:13 )Prison_Officer napisał(a):
(30-03-2022, 14:55 )rado88 napisał(a): Czy ktoś powie mi czy warto pracować w SW jako młodszy instruktor w dziale łączności? Jestem już w takcie przyjęcia ale czytam wasze komentarze i pojawiają się wątpliwości... pozdrawiam

Jedni Ci powiedzą TAK, inni NIE.

Ja osobiście uważam, że "łącznościowiec" w SW ma spoko robotę. Niewielka ilość obowiązków, brak presji czasu w porównaniu z innymi działami, nie pracuje z osadzonymi, itp.

Jednak jeśli przyjmujesz się na to stanowisko to prawdopodobnie masz wiedzę i wykształcenie w tym kierunku (najprawdopodobniej również wiedzę informatyczną), a z taką wiedzą i wykształceniem w tej branży zdecydowanie więcej można zarobić w cywilu.

Jeśli chcesz 25 lat robić jedno i to samo za średnie pieniądze, ale pewne to TAK, jeśli masz dużą wiedzę i lubisz branżę to NIE.

Pamiętaj również, że nie będziesz też miał zbyt dużego pola manewru z dodatkową pracą, bo to jest stanowisko jednozmianowe (chyba, że fuchy po godzinach pracy). Ponadto zaznaczam, że "łącznościowiec" czyli instruktor jest stanowiskiem chorążackim, a nie oficerskim.

Nie, stanowisko będziesz miał od razu instruktor czyli chorążackie, ale stopień i co za tym idzie i pensję będziesz miał niższą. Młodszego chorążego dostaniesz dopiero po szkoleniu.
Odpowiedz
[quote="eeedek4" pid='14085' dateline='1648833474']
Podwyżka u mnie 440z? !!!
15 lat cywila i dostałem mniej podwyżki niż kapral bezpośrednio po szkoleniu .To jakiś absurd!!!!!!

Wierzyć się nie chce. 
Przecież każdy miał dostać podwyżkę nie mniejszą niż 624zl brutto plus nagroda roczna. 
Panie administratorze czy to może być prawda.
Bo jeżeli tak to chyba jest z czym iść do sądu?????
Odpowiedz
Potrafi ktoś logicznie wytłumaczyć co ma wysługa z toku służby do podwyżki? Osoby, którym wpadła wysługa między styczniem, a marcem również tą kwotę miały potraktowane jako podwyżki. Kolejny "hit" którego chyba się nikt nie spodziewał. Ludzie z początku roku są gorsi od tych załóżmy z kwietnia czy maja ? Tamci dostaną "pełną" podwyżkę plus wysługe z toku służby. Gdzie jest ta równość wśród traktowania załogi bo o równym traktowaniu służb o którym byliśmy tak zapewniani to nawet nie wspominam...
Odpowiedz
Panowie Masakra z tymi podwyżkami. Dziękuję Panie Kitliński za ten wielki wałek z podwyżkami. Mam nadzieję że twój dzień w końcu nadejdzie.
Odpowiedz
Co tam się panie admin staneło ze nie ukazują się żadne komentarze
Odpowiedz
WITAM PROPONUJĘ TAKĄ FORMĘ PODWYŻKI ZASTOSOWAĆ SZERZEJ A MIANOWICIE OSOBY KTÓRE DOSTAŁY AWANS NP: DODATEK SŁUŻBOWY, AWANS W ZASZEREGOWANIU GRUPY NP:5 NA 6, PODWYŻSZENIE STOPNIA itp: aby nasze kochane ministerstwo zaoszczędziło proponuję pomniejszyć podwyżkę o różnicę kwotową awansu POZDRAWIAM "ŻYCZLIWY" bym zapomniał urodził mi się kolejny pomysł osoby które mają wysługę lat typowo ze służby aby przy następnej podwyżce aby nie zapomnieć również o nich i przeliczyć każdego z nich i pomniejszyć o kwotę obiecanej podwyżki
Odpowiedz
(01-04-2022, 15:03 )merrell napisał(a): 19 lat cywila.
1,5 roku służby.
20% wysługi, 570 zł netto, bo brakło dodatku modernizacyjnego i nie było, z czego wziąć, zysk 54 zł w stosunku do innych.
Po 2 latach kolejne 5% a po 5 latach kolejne 5%, czyli maks 30% i po wysłudze, 20 lat robisz bez wysługi, bo masz maksa, a zyskałeś 54 zł.
W głowie się nie mieści.
Brawo  w końcu zostali ukarani wlasciwi w zk Dubliny. Najbardziej trafna kara to szef i jego szefowa KDW za to ze osadzeni napili się plynem do dezynfekcji. Brawo Olsztyn.
Odpowiedz
(01-04-2022, 15:03 )merrell napisał(a): 19 lat cywila.
1,5 roku służby.
20% wysługi, 570 zł netto, bo brakło dodatku modernizacyjnego i nie było, z czego wziąć, zysk 54 zł w stosunku do innych.
Po 2 latach kolejne 5% a po 5 latach kolejne 5%, czyli maks 30% i po wysłudze, 20 lat robisz bez wysługi, bo masz maksa, a zyskałeś 54 zł.
W głowie się nie mieści.

Przykład z dzisiaj:

11 lat cywila + 2 lata służby = 15% wysługi
modernizacyjnego 63 zł brutto...
podwyżka 460 zł netto

Także nawet nie 500... Big Grin

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Dlaczego wszyscy funkcjonariusze dziś nie dostali pensji z podwyżka czym to jest spowodowane czy ktoś może to wytłumaczyć
Odpowiedz
Wydymali nas z podwyżką i już wiemy od Wąsika, że będą dumać z art. 15 a, więc pytam na co my q*wa czekamy? Czy ktoś mnie oświeci?
Odpowiedz
(01-04-2022, 8:35 )Świeżak napisał(a):
(01-04-2022, 0:01 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Czy kolega zajmujący się pozwem zbiorowym już może ma jakieś informację na w/w temat??

Ludzie.

Jaki pozew?????

Podwyżki zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
A sądy badają zgodność postępowania z przepisami. 
Uważam że to nic nie da.
Inna sprawa że jest to niesprawiedliwe, ale w sądzie nie będzie miało to znaczenia.
Co najwyżej możemy liczyć na opinie RPO, że służby mundurowe nie są traktowane jednakowo.
Ale co z tego.
Jedyne wyjście to zasada ,, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubańczykom" trzeba pracować tak jak nas traktują np. w przerwach od L 4 ?
Odpowiedz
Podwyżka u mnie 440z? !!!
15 lat cywila i dostałem mniej podwyżki niż kapral bezpośrednio po szkoleniu .To jakiś absurd!!!!!!
Odpowiedz
(01-04-2022, 8:35 )Świeżak napisał(a):
(01-04-2022, 0:01 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Czy kolega zajmujący się pozwem zbiorowym już może ma jakieś informację na w/w temat??

Ludzie.

Jaki pozew?????

Podwyżki zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
A sądy badają zgodność postępowania z przepisami. 
Uważam że to nic nie da.
Inna sprawa że jest to niesprawiedliwe, ale w sądzie nie będzie miało to znaczenia.
Co najwyżej możemy liczyć na opinie RPO, że służby mundurowe nie są traktowane jednakowo.
Ale co z tego.
Było tylko jedno wyjście. Postawić pod ścianą przełożonych i iść grupowo na zwolnienia. Wtedy by się tak cieszyli. I nie ściskali przy swoich awansach. Tylko trzeba było mieć jaja.
Odpowiedz
(01-04-2022, 15:03 )merrell napisał(a): 19 lat cywila.
1,5 roku służby.
20% wysługi, 570 zł netto, bo brakło dodatku modernizacyjnego i nie było, z czego wziąć, zysk 54 zł w stosunku do innych.
Po 2 latach kolejne 5% a po 5 latach kolejne 5%, czyli maks 30% i po wysłudze, 20 lat robisz bez wysługi, bo masz maksa, a zyskałeś 54 zł.
W głowie się nie mieści.

Nie mogli zrobić inaczej bo wiedzą że ci z uprawnieniami spdolili by następnego dnia. Ot cała tajemnica. Myślę też że to nie koniec złotych, pisowskich pomysłów.
Odpowiedz
(01-04-2022, 15:03 )merrell napisał(a): 19 lat cywila.
1,5 roku służby.
20% wysługi, 570 zł netto, bo brakło dodatku modernizacyjnego i nie było, z czego wziąć, zysk 54 zł w stosunku do innych.
Po 2 latach kolejne 5% a po 5 latach kolejne 5%, czyli maks 30% i po wysłudze, 20 lat robisz bez wysługi, bo masz maksa, a zyskałeś 54 zł.
W głowie się nie mieści.

15 lat służby , 5 lat cywila 374 zł więcej jak w marcu bo w lutym miałem wysługę petarda .
Odpowiedz
Witam. Czy dostaliście podwyżki z dzisiejszą wypłatą?
Pytam bo już jako emeryt dostałem po staremu
Odpowiedz
Trzeba było nie donosić do kadr dokumentów z cywila i tak byś co 5 lat miał więcej o 5% aż do 35% 
(01-04-2022, 15:03 )merrell napisał(a): 19 lat cywila.
1,5 roku służby.
20% wysługi, 570 zł netto, bo brakło dodatku modernizacyjnego i nie było, z czego wziąć, zysk 54 zł w stosunku do innych.
Po 2 latach kolejne 5% a po 5 latach kolejne 5%, czyli maks 30% i po wysłudze, 20 lat robisz bez wysługi, bo masz maksa, a zyskałeś 54 zł.
W głowie się nie mieści.
Odpowiedz
Ale najpierw będę miał stanowisko szeregowy a dopiero później ewentualnie chorazackie
(01-04-2022, 9:13 )Prison_Officer napisał(a):
(30-03-2022, 14:55 )rado88 napisał(a): Czy ktoś powie mi czy warto pracować w SW jako młodszy instruktor w dziale łączności? Jestem już w takcie przyjęcia ale czytam wasze komentarze i pojawiają się wątpliwości... pozdrawiam

Jedni Ci powiedzą TAK, inni NIE.

Ja osobiście uważam, że "łącznościowiec" w SW ma spoko robotę. Niewielka ilość obowiązków, brak presji czasu w porównaniu z innymi działami, nie pracuje z osadzonymi, itp.

Jednak jeśli przyjmujesz się na to stanowisko to prawdopodobnie masz wiedzę i wykształcenie w tym kierunku (najprawdopodobniej również wiedzę informatyczną), a z taką wiedzą i wykształceniem w tej branży zdecydowanie więcej można zarobić w cywilu.

Jeśli chcesz 25 lat robić jedno i to samo za średnie pieniądze, ale pewne to TAK, jeśli masz dużą wiedzę i lubisz branżę to NIE.

Pamiętaj również, że nie będziesz też miał zbyt dużego pola manewru z dodatkową pracą, bo to jest stanowisko jednozmianowe (chyba, że fuchy po godzinach pracy). Ponadto zaznaczam, że "łącznościowiec" czyli instruktor jest stanowiskiem chorążackim, a nie oficerskim.
Odpowiedz
(01-04-2022, 8:26 )Stefek napisał(a):
(31-03-2022, 23:54 )Amarena napisał(a):
(31-03-2022, 15:37 )Ciemność widze napisał(a): Podwyżki poszły w ruch 0 zł za dodatek służbowy. 15% więcej wysługi z czego 4,5r ze służby. Następne 5% za 4 lata.
Ile miałeś cywila ?
Czyli podwyżki dostałeś tylko 208 zł brutto (kwota do stopnia) a inni dostali 624 zł brutto (do stopnia 208 zł i do dodatku służbowego, pseudomodernizacyjnego 416 zł). Taka to sprawiedliwość jaśnie panów Wosia i Kitlińskiego. Zostaliśmy oszukani. Mam nadzieję, że karma szybko wraca.
 

Co lepsze bez cywila dostał bym 500 a w czerwcu 130zl za 5% wysługi z służby.  Ministerstwo sprawiedliwości?
Odpowiedz
(01-04-2022, 8:35 )Świeżak napisał(a):
(01-04-2022, 0:01 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Czy kolega zajmujący się pozwem zbiorowym już może ma jakieś informację na w/w temat??

Ludzie.

Jaki pozew?????

Podwyżki zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
A sądy badają zgodność postępowania z przepisami. 
Uważam że to nic nie da.
Inna sprawa że jest to niesprawiedliwe, ale w sądzie nie będzie miało to znaczenia.
Co najwyżej możemy liczyć na opinie RPO, że służby mundurowe nie są traktowane jednakowo.
Ale co z tego.

Pozwól kolego, że na ten temat wypowie się prawnik. Nie takie sprawy się wygrywało. Jeśli stwierdzą, że nie warto walczyć to nie ma czego szukać w służbie.
Odpowiedz
No i co panie admin jak to jest z tym super zaliczaniem cywila? A no tak, koleszka w lutym dostał 130 zl podwyżki z tytułu zwiększenia 5% stażowego z służby. I co teraz, zaliczyli mu trzy miesiące kuroniowki i zgadnijcie ile dostał podwyżki całe 378 zł. Ładne kwiatki co?
Odpowiedz
19 lat cywila.
1,5 roku służby.
20% wysługi, 570 zł netto, bo brakło dodatku modernizacyjnego i nie było, z czego wziąć, zysk 54 zł w stosunku do innych.
Po 2 latach kolejne 5% a po 5 latach kolejne 5%, czyli maks 30% i po wysłudze, 20 lat robisz bez wysługi, bo masz maksa, a zyskałeś 54 zł.
W głowie się nie mieści.
Odpowiedz
Dramat Dramat Dramat
Odpowiedz
(31-03-2022, 23:54 )Amarena napisał(a):
(31-03-2022, 15:37 )Ciemność widze napisał(a): Podwyżki poszły w ruch 0 zł za dodatek służbowy. 15% więcej wysługi z czego 4,5r ze służby. Następne 5% za 4 lata.
Ile miałeś cywila ?

11 lat
Odpowiedz