Nie do końca rozumiem jaka idea przyświecała ludziom odpowiedzialnym za podział podwyżek "dla najmniej zarabiających", gdy uwzględniali oficerów, a pomijali szeregowych i starszych szeregowych. W przypadku działu penitencjarnego dochodzi do tego, że lepiej zarabiający dostaną podwyżki, a zarabiający mniej nie dostaną. A w tym dziale na podoficerki i chorążówki się nie wysyła więc przez kilka lat dodatek zostanie na minimum. Nie mówiąc już o sławetnych egzaminach na oficerki i znaku zapytania związanym z nowym pomysłem na kształcenie oficerów SW.
Odpowiedz
St. oddz., wypracowane lat 18, 400 zł dodatku
Odpowiedz
(25-04-2018, 17:18 )harmonia73 napisał(a): Chciałam wypełnić ankietę referendalną Naszą Służby Więziennej a przenosi mnie na ankietę strażaków. Cóz to chłopaki ciężko zredagować naszą  własną ?

Witam
proszę spróbować teraz pobrać, już wszystko powinno być oki. Pozdrawiam
Odpowiedz
(24-04-2018, 21:30 )karq1234 napisał(a): Macie info jak przedstawia się sytuacja z nowymi mundurami?

Ponoć już są .
Odpowiedz
Ostatnio głośno o tym, że brakuje chętnych do pracy w służbach mundurowych, w tym w SW. W sumie nic dziwnego, kiedyś pensja np. wychowawcy na starcie była średnią krajową, dzisiaj dają dokładnie prawie co  10 lat temu. Jak w takim tempie będą rosły wynagrodzenia w SW to niedługo będzie sie zarabiać najniższą krajową Tongue Tongue
Odpowiedz
Witam Wszystkich Funkcjonariuszy Służb Mundurowych i Pracowników Cywilnych. Jak czytam te wszystkie żenujące wpisy odnośnie podwyżek to powiem Wam jedno: Jeśli teraz nie wywalczymy konkretnych podwyżek to niech nikt z Was nie liczy na jakiekolwiek podwyżki poza obiecanymi 250 zł brutto (śmiech) w przyszłym roku. Właśnie mówią, że budżet ma się dobrze i są pieniądze min. na - uwaga - strzelnice w każdej gminie co ma kosztować budżet państwa 1 MILIARD złotych to mi się słabo robi. Na wszystko są pieniądze w szczególności na kler i Rydzyka, który garnie garściami ile tylko może a na nasz wzrost uposażeń ledwo uzbierali jakieś ochłapy to jak to nazwać? Jedno wielkie dno! Trzeba wziąć się w garść i iść pod sejm bo inaczej będzie jeden wielki kibel, z którego nie skorzystamy w przyszłości. Jakie mamy mieć perspektywy, żeby godnie żyć za takie wynagrodzenia robiąc najgorszą i niebezpieczną robotę w tym kraju. Strajkują Rodzice osób niepełnosprawnych (wcale się nie dziwię) zaraz zaczną strajkować inne instytucje więc weźmy się i coś z tym zróbmy! Wracając do wzrostu dodatków, które zostały podpisane z Dyrektorem Generalnym to też jest bardzo nie w porządku dla tych, którzy pracują dłużej w służbie i mają dodatki równe lub ciut większe niż teraz zaproponowane. Jaka jest motywacja do pracy się pytam? Osobiście mam prawa i coraz bardziej się zastanawiam nad odejściem ze służby. Nasz kraj w ogóle nic nie robi, żeby przyciągnąć nowych f-szy (dotyczy to wszystkich służb mundurowych) a Ci co mają prawa zaraz się pewnie zawiną. Miłego dnia!
Odpowiedz
(24-04-2018, 20:10 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Jestem oficerem z 16 letnim stazem, nie karanym- dodatek: 700 zł. Czy NSZZFIPW UPOMNI SIE ROWNIEZ O MNIE???????????

Nie przesadzaj, dodatek 700 zł To mało  Confused U mnie starsi koledzy mają po tyle lat i nie mają takiego dodatku wiec nie ma co narzekać.
Odpowiedz
(24-04-2018, 16:30 )Efendi napisał(a): Szkoda tylko że o cywilach wszyscy zapomnieli w swojej walce o podwyżki w SW. Ale to w sumie żadna nowość. Pracownicy cywilni są w każdej służbie traktowani jak piąte koło u wozu.

Nie przesadzaj że macie źle , chyba za mało kawy wypitej dzisiaj. My dostaliśmy nagrody po 400 zł a wy po 2000 zł  proszę nie porównywać naszej pracy do waszej.
Odpowiedz
(24-04-2018, 18:16 )Młody napisał(a): Witam! Chciałobym zapytać jak długo czeka się w waszych jednostkach na wypłatę pomocy finansowej na zakup mieszkania? Pozdrawiam

U nas pomoce są wypłacane praktycznie na bieżąco. W chwili obecnej pomoc złożona w tym roku zostanie wypłacona na początku maja.
Odpowiedz
(24-04-2018, 21:25 )młwych napisał(a): witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???

Tak
Odpowiedz
Macie info jak przedstawia się sytuacja z nowymi mundurami?
Odpowiedz
witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???
Odpowiedz
Jestem oficerem z 16 letnim stazem, nie karanym- dodatek: 700 zł. Czy NSZZFIPW UPOMNI SIE ROWNIEZ O MNIE???????????
Odpowiedz
Witam! Chciałobym zapytać jak długo czeka się w waszych jednostkach na wypłatę pomocy finansowej na zakup mieszkania? Pozdrawiam
Odpowiedz
Szkoda tylko że o cywilach wszyscy zapomnieli w swojej walce o podwyżki w SW. Ale to w sumie żadna nowość. Pracownicy cywilni są w każdej służbie traktowani jak piąte koło u wozu.
Odpowiedz
(23-04-2018, 2:58 )MdR napisał(a):
(19-04-2018, 8:40 )kolo2373 napisał(a): Brawo dla związków tylko jak zawsze zapomniano o tych co mają ponad 20 lat i jak ja 420 dodatku czyli nic nie dostanę bo spełniam kryteria.
Więc jak chcecie nas starych zatrzymać skoro nic nam nie oferujecie.

Zapewniam, że nikt nie chce zatrzymywać "starych". Dla obecnego systemu lepiej byś odszedł jak najszybciej a na Twoje miejsce przyszedl "młody", bez uprawnień, który Państwo będzie mniej kosztować. Ksiegowo wychodzi to taniej. Te tzw. podwyzki to pokazują. Myślę że obecny premier nie jednego "starego" jeszcze niemile zaskoczy, niech tylko poczuje że ma wolną rękę.

Wykrakałem:

http://m.interia.pl/biznes/news,2565360

Emeryturę mundurową trzeba będzie samemu sobie układać Smile.
Odpowiedz
Szanowni Państo proponuje się zaznajomić z lekturą. czyt. emka z ZUSEM.


http://biznes.interia.pl/news/policjanci...65360,1021
Odpowiedz
(23-04-2018, 16:59 )Jamcion napisał(a): Witam. Jest jakieś oficjalne pismo wyjaśniające co będzie z funkcjonariuszami, którzy przyjęli się na starych zasadach, ale w 2025 roku nie będą mieli jeszcze 15 lat służby Huh ? Od kogo można otrzymać odpowiedź jak to ma wyglądać?

Jeżeli okaże się, że zmienią mi warunki odejścia na emeryturę to powoli trzeba szukać nowej pracy.

JAk tak trybisz to zmieniaj ,nie ma na co czekać. Przypomne ,że wbrew pozorom prawo działa wstecz (jeśli ktoś ci obiecał 15 lat).., dotyczy to f-sz SB. Na nic się zdał Sąd Najwyższy i Trybunał w Strasburgu-emki zostały obniżone. Uciekaj póki możesz bo później nikt cię nie przyjmnie do  żadnej roboty jako byłego f-sza SŁUŻBY WIĘZIENNEJ. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Panie Administratorze poaglam czwarty raz swoje pytanie nadchodzi mi czwarty rok służby jestem dwa lata po szkole podoficerskiej i dalej nie mam st.stražnika czy związki wiedzą coś w tej materi?? Huh
Odpowiedz
Ciekaw jestem czy te dodatki zostaną wypłacone do końca Maja  Cool ?
Odpowiedz
Witam Wszystkich serdecznie.Chciałbym bardzo podziękować Wszystkim funkcjonariuszom za pomoc dla Jakuba. Dla przypomnienia wstawiam link. https://www.siepomaga.pl/zyciejakuba . Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Dariusz Milczewski.
Odpowiedz
Witam. Jest jakieś oficjalne pismo wyjaśniające co będzie z funkcjonariuszami, którzy przyjęli się na starych zasadach, ale w 2025 roku nie będą mieli jeszcze 15 lat służby Huh ? Od kogo można otrzymać odpowiedź jak to ma wyglądać?

Jeżeli okaże się, że zmienią mi warunki odejścia na emeryturę to powoli trzeba szukać nowej pracy.
Odpowiedz
(22-04-2018, 9:53 )nawigatornia napisał(a):
(19-04-2018, 20:22 )Oregano napisał(a): Serdecznie Witam Wszystkich Kolegów!

Dzisiejsze doniesienia o " podwyżkach" dla najmniej zarabiających to jakiś istny żart.
Zarabiam 2300 zł z czego 250 zł oddaję na paliwo ,nie licząc kosztów jakie ponoszę w związku z zużywaniem się auta ,a 
związki proponują mi podwyżkę w wysokości 48zł ! 
To jest kwota brutto czy netto?  Giggle 
Jestem w służbie od 21 miesięcy ,w dalszym ciągu na stopniu szerogowy i raczej w przeciągu następnego roku nic się nie zmieni
ponieważ kolejka na szkołę podoficerską jest bardzo długa. To znaczy że przez kolejne paręnaście miesięcy moje wynagrodzenie nie wzrośnie o żadną poważna kwotę. Teraz zwracam się z pytaniem do Kadry kierowniczej SW i do Panów z związków ,jaką ja mam mieć motywację do dalszego pełnienia służby przy takich zarobkach? W imię czego? W imię zasad? W imię tego że na każdym kroku jesteśmy ganiani prze z naszych przełożonych? W imię niezliczonych nadgodzin ,ciągłych dodatkowych służb? 
W imię tego że na każdym kroku bierze się nade wszystko dobro osadzonego a nie funkcjonariusza? 
Nie ma najmniejszych szans na poprawę sytuacji kadrowej w SW dopóki nie wzrośnie WYNAGRODZENIE za jedną z najcięższych służb w tym kraju. Chyba faktycznie lepiej przenieść się do Policji gdzie po 6 miesiącach szkoły ludzie zarabiają 2600 zł. To nadal jest słaba kasa ale mimo wszystko nadal więcej niż w SW.
Co do związków ,nie dziwcie się że młodzi funkcjonariusze nie zapisują się do Was skoro nic nie działacie w naszej sprawie.
Proszę nie odpowiadać na mój post głupimi odpowiedziami " jak ja zaczynałem to zarabiałem 1100 zł na rękę"
Sytuacja na rynku pracy zmieniła się nie do poznania ,dzisiaj w każdej lepszej pracy fizycznej ,bez żadnej odpowiedzialności i dodatkowego stresu ,przy normalnych godzinach pracy spokojnie idzie zarobić to co funkcjonariusz zaczynający swoją przygodę w Sw. Nie nawet wspominał o zdechłym systemie emerytalnym....po prostu dramat! 
Czas zacząć działać i próbować się przenieść do MSWiA bo MS to jedna wielka tragedia.
Pozdrawiam wszystkich!

Patrz troche szerzej a nie tylko swój nos ...
U mnie jest bardzo wielu co z dodatków będzie niezmiernie zadowoleni.
Ale tez tacy co maja służby ponad 20 lat i nic nie dostana - stawki sie wyrównują.
Tego nie pamietasz, ale to dzięki ZZ dostałeś 10 zł na wstepie do SW a po 2 latach będziesz miał 200 zł dodatku (ja na 200 zł czekałem prawie 10 lat !)


Ja po 7 latach mam 200 więc mnie ta podwyżka bardzo cieszy
Odpowiedz
http://biznes.interia.pl/news/policjanci...65360,1021
Odpowiedz
(21-04-2018, 13:41 )awj1 napisał(a): Już zachęcili młodych do służby w SW. Przecież ma ruszyć szkoła oficerska SW taka jak na wzór szkół oficerskich w wojsku i policji. Będą nam produkowali kadrę dowódczą, która jak cały Kalisz będzie żyła w utopii wzorowej służby SW. I wiadomo kto będzie tam się dostawał bo to żadna tajemnica. Gdybym posłuchał ojca to w tym roku był bym już na oficerskiej policyjnej emeryturze.

Druga sprawa to każdy wiedział że te podwyżki są dla tych młodych czyli dla najmniej zarabiających i po to aby nie odchodzili ze służby. Więc o co kaman. Dostali super. Za rok będzie kolejna podwyżka dla wszystkich. Teraz młody będzie miał motywację by zostać. Skończy podoficerke i strzał będzie dobry bo ze 100 wskakuje na 400 przy okazji pewnie dostanie starszego strażnika i na czysto wyjdzie ze 400zł do przodu. Zawsze jakach zachęta.


Z tym starszym strażnikiem to bym się tak nie rozpędzał...
Odpowiedz
(19-04-2018, 20:22 )Oregano napisał(a): Serdecznie Witam Wszystkich Kolegów!

Dzisiejsze doniesienia o " podwyżkach" dla najmniej zarabiających to jakiś istny żart.
Zarabiam 2300 zł z czego 250 zł oddaję na paliwo ,nie licząc kosztów jakie ponoszę w związku z zużywaniem się auta ,a 
związki proponują mi podwyżkę w wysokości 48zł ! 
To jest kwota brutto czy netto?  Giggle 
Jestem w służbie od 21 miesięcy ,w dalszym ciągu na stopniu szerogowy i raczej w przeciągu następnego roku nic się nie zmieni
ponieważ kolejka na szkołę podoficerską jest bardzo długa. To znaczy że przez kolejne paręnaście miesięcy moje wynagrodzenie nie wzrośnie o żadną poważna kwotę. Teraz zwracam się z pytaniem do Kadry kierowniczej SW i do Panów z związków ,jaką ja mam mieć motywację do dalszego pełnienia służby przy takich zarobkach? W imię czego? W imię zasad? W imię tego że na każdym kroku jesteśmy ganiani prze z naszych przełożonych? W imię niezliczonych nadgodzin ,ciągłych dodatkowych służb? 
W imię tego że na każdym kroku bierze się nade wszystko dobro osadzonego a nie funkcjonariusza? 
Nie ma najmniejszych szans na poprawę sytuacji kadrowej w SW dopóki nie wzrośnie WYNAGRODZENIE za jedną z najcięższych służb w tym kraju. Chyba faktycznie lepiej przenieść się do Policji gdzie po 6 miesiącach szkoły ludzie zarabiają 2600 zł. To nadal jest słaba kasa ale mimo wszystko nadal więcej niż w SW.
Co do związków ,nie dziwcie się że młodzi funkcjonariusze nie zapisują się do Was skoro nic nie działacie w naszej sprawie.
Proszę nie odpowiadać na mój post głupimi odpowiedziami " jak ja zaczynałem to zarabiałem 1100 zł na rękę"
Sytuacja na rynku pracy zmieniła się nie do poznania ,dzisiaj w każdej lepszej pracy fizycznej ,bez żadnej odpowiedzialności i dodatkowego stresu ,przy normalnych godzinach pracy spokojnie idzie zarobić to co funkcjonariusz zaczynający swoją przygodę w Sw. Nie nawet wspominał o zdechłym systemie emerytalnym....po prostu dramat! 
Czas zacząć działać i próbować się przenieść do MSWiA bo MS to jedna wielka tragedia.
Pozdrawiam wszystkich!

1. SW zawsze bylo miejscem gdzie trafiali Ci którzy nie dostali się do innych służb. Taka ostatecznosc. Nawet dzieci w piaskownicy bawią się w wojsko policje i strażaków. Nikt w "klawiszy". Trudno oczekiwać że będziemy traktowani na "równi" z innymi służbami. 

2. Większość (tych ktorych znam) do SW przychodziła dla 15 lat i wizji emki niczym z reklam OFE, nawet w czasach dużego bezrobocia. Nikt dla pieniędzy (chyba że mialo się wyższe i odrazu na ml chor to nie było źle z kasą). Znam ludzi, którzy rezygnowali z 2x lepiej platnej pracy dla uprawnien emerytalnych. Dziś tego już nie ma. Pieniędzy też, więc zupełnie nie rozumiem Twojego rozgoryczenia ani pobudek dla których Tu trafiłeś (i naprawdę mi Cię żal). 
 
3. To tylko praca, jak możesz zmień ją jak najszybciej. Szkoda życia.
Odpowiedz
(19-04-2018, 8:40 )kolo2373 napisał(a): Brawo dla związków tylko jak zawsze zapomniano o tych co mają ponad 20 lat i jak ja 420 dodatku czyli nic nie dostanę bo spełniam kryteria.
Więc jak chcecie nas starych zatrzymać skoro nic nam nie oferujecie.

Zapewniam, że nikt nie chce zatrzymywać "starych". Dla obecnego systemu lepiej byś odszedł jak najszybciej a na Twoje miejsce przyszedl "młody", bez uprawnień, który Państwo będzie mniej kosztować. Ksiegowo wychodzi to taniej. Te tzw. podwyzki to pokazują. Myślę że obecny premier nie jednego "starego" jeszcze niemile zaskoczy, niech tylko poczuje że ma wolną rękę.
Odpowiedz
Cyber naucz się czytać 
Podwyższam ci dodatek do 400 złotych, naprawdę nie rozumiesz ile będziesz miał?
Odpowiedz
Do cyb3r czytaj ze zrozumieniem "spełniającym obligatoryjne przesłanki do jego zwiększenia: - do kwoty"
A więc spełniasz wymóg to otrzymujesz dodatek w wysokości podanej w porozumieniu.
Nie ma mowy o wysokości dodatków od kwoty do kwoty.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(19-04-2018, 20:22 )Oregano napisał(a): Serdecznie Witam Wszystkich Kolegów!

Dzisiejsze doniesienia o " podwyżkach" dla najmniej zarabiających to jakiś istny żart.
Zarabiam 2300 zł z czego 250 zł oddaję na paliwo ,nie licząc kosztów jakie ponoszę w związku z zużywaniem się auta ,a 
związki proponują mi podwyżkę w wysokości 48zł ! 
To jest kwota brutto czy netto?  :giggle: 
Jestem w służbie od 21 miesięcy ,w dalszym ciągu na stopniu szerogowy i raczej w przeciągu następnego roku nic się nie zmieni
ponieważ kolejka na szkołę podoficerską jest bardzo długa. To znaczy że przez kolejne paręnaście miesięcy moje wynagrodzenie nie wzrośnie o żadną poważna kwotę. Teraz zwracam się z pytaniem do Kadry kierowniczej SW i do Panów z związków ,jaką ja mam mieć motywację do dalszego pełnienia służby przy takich zarobkach? W imię czego? W imię zasad? W imię tego że na każdym kroku jesteśmy ganiani prze z naszych przełożonych? W imię niezliczonych nadgodzin ,ciągłych dodatkowych służb? 
W imię tego że na każdym kroku bierze się nade wszystko dobro osadzonego a nie funkcjonariusza? 
Nie ma najmniejszych szans na poprawę sytuacji kadrowej w SW dopóki nie wzrośnie WYNAGRODZENIE za jedną z najcięższych służb w tym kraju. Chyba faktycznie lepiej przenieść się do Policji gdzie po 6 miesiącach szkoły ludzie zarabiają 2600 zł. To nadal jest słaba kasa ale mimo wszystko nadal więcej niż w SW.
Co do związków ,nie dziwcie się że młodzi funkcjonariusze nie zapisują się do Was skoro nic nie działacie w naszej sprawie.
Proszę nie odpowiadać na mój post głupimi odpowiedziami " jak ja zaczynałem to zarabiałem 1100 zł na rękę"
Sytuacja na rynku pracy zmieniła się nie do poznania ,dzisiaj w każdej lepszej pracy fizycznej ,bez żadnej odpowiedzialności i dodatkowego stresu ,przy normalnych godzinach pracy spokojnie idzie zarobić to co funkcjonariusz zaczynający swoją przygodę w Sw. Nie nawet wspominał o zdechłym systemie emerytalnym....po prostu dramat! 
Czas zacząć działać i próbować się przenieść do MSWiA bo MS to jedna wielka tragedia.
Pozdrawiam wszystkich!

Patrz troche szerzej a nie tylko swój nos ...
U mnie jest bardzo wielu co z dodatków będzie niezmiernie zadowoleni.
Ale tez tacy co maja służby ponad 20 lat i nic nie dostana - stawki sie wyrównują.
Tego nie pamietasz, ale to dzięki ZZ dostałeś 10 zł na wstepie do SW a po 2 latach będziesz miał 200 zł dodatku (ja na 200 zł czekałem prawie 10 lat !)
Odpowiedz
(20-04-2018, 17:59 )cyb3r napisał(a): no i niby podwyżki bedą. Pytanie kto będzie zarządzał przydzielaniem dodatków, bo z tego co czytam wszędzie jest magiczne " do kwoty" - czyli jak zwykle oficerom wyrównać do góry, a podoficerom do dołu  Big Grin

Jak nie umiesz rozumieć to co czytasz to po co wprowadzasz ferment. Przecież JAK BYK jest napisane że dodatki wzrosną do 400, 500, 600 zł. Czyli podoficer nie może mieć niższego dodatku niż 400 zł. i tak jest z chorążymi i oficerami. A co Dyrektor da ponad tą kwotę to już inna para kaloszy.
Odpowiedz
Podoficer tyrający "w polu  walki" czyli na oddziale od np.10 lat dobije do 400zł ? i tylko do 400 bo jest podoficerem? . A oficer rejestrujący listy do 600 bo jest oficerem? hmmmmm. A propos , sobota rano śniadanie. Skazany odmawia przyjecia sniadania bo "plater"upadł mu na podłoge i chce natychmiast nowy.( plater to tależ jak coś). Kolejny żąda elektryka bo na kącie światła nie ma i grozi, że jak nie przyjdzie , a w nocy łeb se rozwali to napisze skargę i bije klape co godz. co z elektrykiem. To są poranne realia funkcjonariusza działu ochrony tyrającego "w polu". Tylko te poranne już przy dozorowaniu wydawania śniadania. Zaznaczam że nie jestem z tych narzekających. No dobra to jak to ma być ???400zł bo jestem podoficerem??????? hmmmmmmm
Odpowiedz
(20-04-2018, 17:59 )cyb3r napisał(a): no i niby podwyżki bedą. Pytanie kto będzie zarządzał przydzielaniem dodatków, bo z tego co czytam wszędzie jest magiczne " do kwoty" - czyli jak zwykle oficerom wyrównać do góry, a podoficerom do dołu  Big Grin

Idąc tym tokiem rozumowania to nikt nie dostanie podwyżki ponieważ większość nie spełnia warunków , "do kwoty "wyznaczonej już wiekszość taki dodatek posiada. A nawet sporo osób ma wyśróbowane dodatki powyżej wytycznych z przed paru dni. Taka rozkminka ,że dla nikogo według ciebie. A więc Czytaj ze zrozumieniem.
Odpowiedz
Już zachęcili młodych do służby w SW. Przecież ma ruszyć szkoła oficerska SW taka jak na wzór szkół oficerskich w wojsku i policji. Będą nam produkowali kadrę dowódczą, która jak cały Kalisz będzie żyła w utopii wzorowej służby SW. I wiadomo kto będzie tam się dostawał bo to żadna tajemnica. Gdybym posłuchał ojca to w tym roku był bym już na oficerskiej policyjnej emeryturze.

Druga sprawa to każdy wiedział że te podwyżki są dla tych młodych czyli dla najmniej zarabiających i po to aby nie odchodzili ze służby. Więc o co kaman. Dostali super. Za rok będzie kolejna podwyżka dla wszystkich. Teraz młody będzie miał motywację by zostać. Skończy podoficerke i strzał będzie dobry bo ze 100 wskakuje na 400 przy okazji pewnie dostanie starszego strażnika i na czysto wyjdzie ze 400zł do przodu. Zawsze jakach zachęta.
Odpowiedz
(19-04-2018, 9:39 )przemek00 napisał(a): Witam. Dzis dowiedzieliśmy się o podpisaniu porozumienia ws podwyżek dodatków. Ciekawi mnie ile miesięcy będzie teraz trwała procedura rozpoczęcia wypłaty dodatków. Również pół roku jak w przypadku poprzednich planowanych podwyżek, czy dłużej o kolejne pół roku i wypłata nastąpi w styczniu? 
 Rozumiem też, że f-szy posaidających podane kwoty w dodatkach podwyżka nie dotyczy?

Standardowa procedura wypłaty podwyżek w naszym resorcie.
Odpowiedz
(20-04-2018, 17:59 )cyb3r napisał(a): no i niby podwyżki bedą. Pytanie kto będzie zarządzał przydzielaniem dodatków, bo z tego co czytam wszędzie jest magiczne " do kwoty" - czyli jak zwykle oficerom wyrównać do góry, a podoficerom do dołu  Big Grin

No niestety ,ale picie kawy też kosztuje  Dodgy
Odpowiedz
(19-04-2018, 11:39 )martin79 napisał(a): Pamowie ja jako st Odzdzialowy po szkole podoficerskiej majac 360 zl dodatku po podpisaniu tego porozumienia wzrosnie mi pensja o 40 zl czyli do 400 jesli tak to smiech na sali. Prosze o wyjasnienie jesli ktos to rozumie. Dzieki  Big Grin


Jeśli masz 360 zł dodatku to ci wzrośnie o 40 zł.  

W mojej jednostce ludzie mają po kilka lat służby i mają zaledwie 250-300 zł dodatku. a tak im się wyrówna do  kwoty;

–  600 zł miesięcznie – którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień oficerski,
–  500 zł miesięcznie – którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień chorążego,
–  400 zł miesięcznie – którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień podoficerski.
Odpowiedz
Ja mam takie pytanie do kogoś znającego temat tych podwyżek. Jeżeli jestem po podoficerce w służbie stałej i mam dodatku 300 zł na stałe i do tego 100 zł dodatku nagrodowego na kilka miesięcy to dostane podwyżkę ? niby mam razem 400 ale  wtedy pozbawili by mnie tej nagrody jak bym nie dostał.
Odpowiedz
http://www.sw.gov.pl/aktualnosc/centraln...ie-placowe
Odpowiedz
no i niby podwyżki bedą. Pytanie kto będzie zarządzał przydzielaniem dodatków, bo z tego co czytam wszędzie jest magiczne " do kwoty" - czyli jak zwykle oficerom wyrównać do góry, a podoficerom do dołu  Big Grin
Odpowiedz
MSWiA obiecuje: będą pełnopłatne zwolnienia lekarskie dla mundurowych

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ms...Id,2571343
Odpowiedz
(16-04-2018, 9:46 )awj1 napisał(a): http://nszzp.wroclaw.pl/index.php/2018/0...-rntowego/

Jest tu pytanie o emerytury dla tych co przyszli przed 01.01.2013 ale do 31.12.2024 nie mają jeszcze 15 lat służby.

Czytam i dalej nie jestem pewien czy dobrze rozumiem jeżli prawa nabywam w dniu 1 marca 2025 to mogę pracować lub odejść na starych zasadach ?
Odpowiedz
dlaczego tutaj sie nic nie dzieje. Nikt nie pisze ? nawet o tych   nowych informacjach ?
Odpowiedz
Serdecznie Witam Wszystkich Kolegów!

Dzisiejsze doniesienia o " podwyżkach" dla najmniej zarabiających to jakiś istny żart.
Zarabiam 2300 zł z czego 250 zł oddaję na paliwo ,nie licząc kosztów jakie ponoszę w związku z zużywaniem się auta ,a 
związki proponują mi podwyżkę w wysokości 48zł ! 
To jest kwota brutto czy netto?  Giggle 
Jestem w służbie od 21 miesięcy ,w dalszym ciągu na stopniu szerogowy i raczej w przeciągu następnego roku nic się nie zmieni
ponieważ kolejka na szkołę podoficerską jest bardzo długa. To znaczy że przez kolejne paręnaście miesięcy moje wynagrodzenie nie wzrośnie o żadną poważna kwotę. Teraz zwracam się z pytaniem do Kadry kierowniczej SW i do Panów z związków ,jaką ja mam mieć motywację do dalszego pełnienia służby przy takich zarobkach? W imię czego? W imię zasad? W imię tego że na każdym kroku jesteśmy ganiani prze z naszych przełożonych? W imię niezliczonych nadgodzin ,ciągłych dodatkowych służb? 
W imię tego że na każdym kroku bierze się nade wszystko dobro osadzonego a nie funkcjonariusza? 
Nie ma najmniejszych szans na poprawę sytuacji kadrowej w SW dopóki nie wzrośnie WYNAGRODZENIE za jedną z najcięższych służb w tym kraju. Chyba faktycznie lepiej przenieść się do Policji gdzie po 6 miesiącach szkoły ludzie zarabiają 2600 zł. To nadal jest słaba kasa ale mimo wszystko nadal więcej niż w SW.
Co do związków ,nie dziwcie się że młodzi funkcjonariusze nie zapisują się do Was skoro nic nie działacie w naszej sprawie.
Proszę nie odpowiadać na mój post głupimi odpowiedziami " jak ja zaczynałem to zarabiałem 1100 zł na rękę"
Sytuacja na rynku pracy zmieniła się nie do poznania ,dzisiaj w każdej lepszej pracy fizycznej ,bez żadnej odpowiedzialności i dodatkowego stresu ,przy normalnych godzinach pracy spokojnie idzie zarobić to co funkcjonariusz zaczynający swoją przygodę w Sw. Nie nawet wspominał o zdechłym systemie emerytalnym....po prostu dramat! 
Czas zacząć działać i próbować się przenieść do MSWiA bo MS to jedna wielka tragedia.
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
Czy dobrze rozumię to ostatnie porozumienie.
Kapral - 2 lata służby obligatoryjnie 400zł dodatku.
A ja st. sierż. sztab. 20 rok służby idzie od 10 lat przez 6-7 miesięcy w roku w zastępstwie nieetetowy z-ca d-cy zmiany, w 2010 ukończony kurs d-ców zmian 585zł dodatku .
Pytam się tylko GDZIE TA MOTYWACJA??? Huh
Odpowiedz
Gratuluję podpisania porozumienia.

Szkoda, że nadal nic, by utrzymać młodych funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej...
Odpowiedz
Majowa podwyżka zacheci do Służby nawet najbardziej opornych Smile
Odpowiedz
Pamowie ja jako st Odzdzialowy po szkole podoficerskiej majac 360 zl dodatku po podpisaniu tego porozumienia wzrosnie mi pensja o 40 zl czyli do 400 jesli tak to smiech na sali. Prosze o wyjasnienie jesli ktos to rozumie. Dzieki  Big Grin
Odpowiedz
Witam. Dzis dowiedzieliśmy się o podpisaniu porozumienia ws podwyżek dodatków. Ciekawi mnie ile miesięcy będzie teraz trwała procedura rozpoczęcia wypłaty dodatków. Również pół roku jak w przypadku poprzednich planowanych podwyżek, czy dłużej o kolejne pół roku i wypłata nastąpi w styczniu? 
 Rozumiem też, że f-szy posaidających podane kwoty w dodatkach podwyżka nie dotyczy?
Odpowiedz
[b]Podpisano porozumienie, wypracowane przez przedstawicieli Centralnego Zarządu Służby Więziennej i stronę społeczną (zespół kadrowo-płacowy NSZZFiPW), w sprawie realizacji wzrostu uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej, który nastąpi od 1 maja br. Podpisy pod porozumieniem złożyli gen. Jacek Kitliński – Dyrektor Generalny Służby Więziennej i Czesław Tuła – przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW.  
[/b]

Strony porozumienia uzgodniły sposób i formę wzrostu uposażeń funkcjonariuszy SW z dodatkowych środków finansowych uzyskanych na podstawie ustawy budżetowej na 2018 rok z przeznaczeniem na zróżnicowanie poziomu uposażeń funkcjonariuszy najmniej zarabiających:
podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy w 2 grupie zaszeregowania na stanowisku strażnika o kwotę 48 zł,

podwyższenie dodatków służbowych funkcjonariuszom SW w służbie stałej, spełniającym obligatoryjne przesłanki do jego zwiększenia:
– do kwoty 600 zł miesięcznie – którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień oficerski,
– do kwoty 500 zł miesięcznie – którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień chorążego,
– do kwoty 400 zł miesięcznie – którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień podoficerski.


Panowie  Cool
Jak dobrze rozumiem starszy strażnik może otrzymać 400 zł podwyżki od 1 mają ? Huh
Odpowiedz