Witam. Może ktoś mi pomoże na forum. Staram się o dofinansowanie na budowę domu. Kupiłem działkę wraz z budową(stan surowy otwarty) bez umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego ( mam umowę cywilno prawną-tak mi doradził funkcjonariusz zajmujący się mieszkaniówką twierdząc, że kupuję budowę domu a nie dom jednorodzinny i nie mam możliwości, aby tam zamieszkać ponieważ nie mam żadnego odbioru). Teraz nagle jak przyszło składać dokumenty potrzebne na dofinansowanie( pozwolenie na budowę na mnie i kosztorys wraz z projektem) stwierdził że jednak mogłem mieć tą umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego i powiedział że może w sumie to przejdzie. Już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Ktoś przerabiał podobny temat ? Pozdrawiam- TRZYMAMY LINIĘ !!!
Odpowiedz
Witam
Z informacji jaka jest na stronie jasno wynika, że rozwiązania jakie są w innych służbach mundurowych będą identyczne, dziwią mnie te pytania gdyż odpowiedzi na nie zawarte są w tym komunikacie.
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-spo...zz-sm.html

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam, Panie Administratorze, mam pytanie czy wypracowane porozumienie dotyczy też SW, proszę o możliwie szybką odpowiedź, z wiadomych przyczyn.
Odpowiedz
Policja podobno ma już wszystko dogadane: 650zł od stycznia, potem kolejne 500zł od stycznia 2020r.....
a My??
czy Ktoś wie coś konkretnego??
Odpowiedz
Zawarcie Porozumienia kończy protest co uzgadniają wspólnie wszystkie strony. Od 1 stycznia 2019 r. 655.-zł brutto. Od 1 stycznia 2020 r. nie mniej jak 500,-zł. Prawo do emerytury po 25 latach służby (bez wymogu 55 lat życia). 100% płatne nadgodziny.
Zabrakło w tym porozumieniu płatnego L-4 za 30 dni.
Zobaczymy teraz czy i nam zaproponują te same warunki
Odpowiedz
Panie Administratorze.
Ponowię pytanie z poniższych postów odnośnie awansów na poszczególne stanowiska,widzę nie tylko problem w mojej jednostce ale chyba w większości zakładów.Jak słyszę wiecznie,Że nie ma pieniędzy to szlag mine trafia.Ile można czekć rok,dwa,pięć.Omija jeden awans na stopniu następnie drugi bo nie masz st .oddziałowego żeby dostać sierż.sztabowego.Odechciewa sie pracy przez naszych przełożonych tych z dala jak i swoich.A do emerytury tuż tuż I naprawdę zastanawiam się czy pozostać w tych szeregach.
Proszę o odpowiedz jak przedstawia się sytuacja z tymi pieniedzmi?
Odpowiedz
"Na początku spotkania związkowców zaskoczyła informacja o tym, że szef MSWiA zaprosił na rozmowy szefów wszystkich protestujących służb. Nie wiedzieliśmy tego - mówił jeden z liderów protestu szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. "

Pytanie:
Dlaczego Przewoniczący NSZZFiPW nie pojawił się na spotkaniu ?

Czy funkcjonariusze SW nie otrzymają zaproponowanych w porozumieniu pieniążków?
O co w tym wszystkim chodzi, a przede wszystkim dlaczego Pan Przewodniczący nie pojawił się na spotkaniu ?
Czy ktoś w tym wszystkim mija się z prawdą ?
Odpowiedz
Muszą wrócić stary system emerytalny. Przecież to jest wszystkiemu winne... Nie ma młodych... Ludzie robią w stosunku 1 za 3ech. Ludzie przychodzili do służby żeby "odpykać" z zaciśniętymi zębami 15 lat z chorymi na AIDS hcv gruźlicę świerzba oto ludźmi którzy nas nienawidzą.... Więcej się nie da...
Odpowiedz
Witam, kiedy zaczynamy leczenie psiej grypy?
Najwyższy już czas
Odpowiedz
(07-11-2018, 10:50 )Strażnik sw napisał(a): Już dawno ruszyło także dawać Panowie ... trzymamy linie.... 


quote="Oddziałowyijuz" pid='996' dateline='1541510187']
(05-11-2018, 20:24 )Strażnik sw napisał(a): Panie i Panowie
Panuje Psia grypa może wreszcie też zadbamy o swoje zdrowie ?!
Zaczynamy ..... mam nadzieję że zaczniecie mnie i innych kolegów wspierać pozdrawiam

Myślę że lada moment się ruszy także i u nas. Jak to wygląda w Waszych jednostkach? czy chodza gdzieś słuchy żeby podjąć akcje?
[/quote]
Za duże oczekiwania od naszych kolegów i koleżanek. My tylko umiemy patrzeć jeden na drugiego i tworzyć pomysły co trzeba zrobić by poprawić naszą sytuację ale niestety na tych pomysłach się wszystko kończy. My nigdy nie umieliśmy się porządnie z organizować i dlatego ciągle mamy pod  górkę. 
W telewizji była informacja, że w AŚ Łodzi jest na L4 40 f-szy.
Odpowiedz
Witam, jak widać Brudziński chce podzielić służby już czas na nas - najpierw krew, jak nie pomoże to L-4
Odpowiedz
Człowiek z lasu proszę o Twojego maila bo jestem w identycznej sytuacji jak Ty.
Odpowiedz
(08-11-2018, 0:13 )Ed Hominem napisał(a): Człowiek z lasu: Witam. W przypadku przeniesienia służbowego rozkazem personalnym do podległego OZ jednostki, położonej w innej miejscowości niż jednostka macierzysta, jest to delegowanie, nie przeniesienie z urzędu. Z tego też powodu możesz zadać tych tylko świadczeń, które przysługują z tego tytulu. Jest w tej sprawie wyrok. Podaj swój adres e-mail, to prześlę wyrok sądu. Patrz w kkw kto tworzy zakłady karne/ aresztu śledcze i w jakiej formie (Art. 72. § 3. Zakłady karne mogą być tworzone jako samodzielne zakłady lub jako wyodrębnione oddziały zakładów karnych i aresztów śledczych. Kilka zakładów może posiadać wspólną administrację bądź wydzielone służby.). OZ jest inną jedn.org. niż jednostka macierzysta! Jeżeli zostałeś rozkazem przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce, to zostałeś delegowany do pełnienia służby w innej jednostce. Spoko przy dobrym układzie możesz wziąć więcej kasy niż w przypadku przeniesienia z urzędu. Jeżeli spełniasz służbę w systemie 12 godzinnym, to powinieneś otrzymać zwrot kosztów przejazdu i dietę za każdy dzień służby. :-)
Witam ,podaje emaila gdybyś mógł podać sygnaturę i orzeczenie przesłać 
czlowiekzlasu84@o2.pl
Odpowiedz
Minister Brudziński zgodził się na rozmowy pod warunkiem ,że nie będzie przedstawicieli SW i celnikówSmile
Nasza służba sięgnęła już dna jeśli tak dajemy się traktować.
Odpowiedz
(07-11-2018, 10:46 )hugo boss napisał(a):
(06-11-2018, 10:50 )jtd napisał(a):
(05-11-2018, 20:51 )Mateusz12345 napisał(a): Monitory w celach monitorowanych powinny być wykorzystywane do tego aby służba więzienna miała dowód że delikwent sam postanowił się zabić a nie po to żeby go pilnować i niańczyć. To jest więzienie czy Juventus security. Pora żeby ktoś się za to zabrał bo zaraz życie frajera w celi będzie ważniejsze niż funkcjonariusza.
jestem tego samego zdania.

Popieram. Dodam jeszcze że monitoring to jest RWD dla penitu. Osadzony powie że ma lęki i penit zesrany a nam (DO) zostawiają ten shit.

Co powiecie na to że w mojej jednostce średnio 13- 15% osadzonych to OZS... co "Świerzak" to ozs +osobna grupa spacerowa - taki system pracy ma kilku młodych wychowawców, zwłaszcza  na dyżurach. 
Co tam, oddziałowy niech zasuwa, doprowadzający też się ucieszą z dodatkowej grupy - ważne żeby pani wychowawczyni mogła  w spokoju "płodzić" kolejne wspaniałe programy dla osadzonych, z których nic nie wynika, bo osoby które w nich biorą udział to zawodowi recydywiści którzy robią to wyłącznie z czystej kalkulacji. A ma odprawach kierownictwa płacz że nikt  z ochrony nie chcę z nimi współpracować...
Co do samych cel monitorowanych, to zastanawiamy się czy jeśli Dyrekcja zakładu nie dostosuje ich do wymogów Dyrektora Generalnego ( czas upływa szybko) to jaki będzie miał sens wystawianie tam funkcjonariuszy, bo to tak, jak pracodawca kazał by jeździć pracownikom, niesprawnymi technicznie samochodami.
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie. Czemu nasze związki nie uczestniczą w spotkaniu z ministrem. Wiem że to inne ministerstwo ale do tej pory zawsze byliśmy razem. Chyba nie zostaniemy wyrolowani. Proszę info Panie Adm. Myślę że wszyscy jesteśmy ciekawi
Odpowiedz
Nawet nie chca nas na rozmowach. Chyba czas zacząc działac moze napoczątek wnioski o telefony  prywatne. Chcą kontaktu prosze bardzo nie kupia służbowe. Nastepnie może zaczniemy  inna forme protestu. Zostawic na 24 godizny przeciez mogę  usnac jestem przemęczony.  Może czas obudzić sie Panie i Panowie ze związków...
Odpowiedz
Człowiek z lasu: Witam. W przypadku przeniesienia służbowego rozkazem personalnym do podległego OZ jednostki, położonej w innej miejscowości niż jednostka macierzysta, jest to delegowanie, nie przeniesienie z urzędu. Z tego też powodu możesz zadać tych tylko świadczeń, które przysługują z tego tytulu. Jest w tej sprawie wyrok. Podaj swój adres e-mail, to prześlę wyrok sądu. Patrz w kkw kto tworzy zakłady karne/ aresztu śledcze i w jakiej formie (Art. 72. § 3. Zakłady karne mogą być tworzone jako samodzielne zakłady lub jako wyodrębnione oddziały zakładów karnych i aresztów śledczych. Kilka zakładów może posiadać wspólną administrację bądź wydzielone służby.). OZ jest inną jedn.org. niż jednostka macierzysta! Jeżeli zostałeś rozkazem przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce, to zostałeś delegowany do pełnienia służby w innej jednostce. Spoko przy dobrym układzie możesz wziąć więcej kasy niż w przypadku przeniesienia z urzędu. Jeżeli spełniasz służbę w systemie 12 godzinnym, to powinieneś otrzymać zwrot kosztów przejazdu i dietę za każdy dzień służby. :-)
Odpowiedz
(06-11-2018, 12:47 )hansieru napisał(a):
(05-11-2018, 23:17 )hansieru napisał(a):
(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):
(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,,  proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.

pozdrawiam

Idź do sądu . U nas też  twierdzili że się nie należy.
wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.

1. Sprawy wynikające z podległości służbowej, dotyczące:
1) powoływania oraz mianowania na stanowiska służbowe,
2) odwoływania oraz zwalniania ze stanowisk służbowych i przenoszenia do dyspozycji,
3) nadawania stopni Służby Więziennej,
4) delegowania do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej,
5) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych poza Służbą Więzienną w kraju lub poza granicami państwa,
5a) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości,
6) powierzenia obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym
- rozstrzyga się w formie rozkazu personalnego.
2. Formę rozkazu personalnego stosuje się również do stwierdzania wygaśnięcia stosunku służbowego.
3. Rozkaz personalny jest wykonalny z dniem w nim określonym. Od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje.
Odpowiedz
Nie wiem czy wiecie ale Policja dostała propozycje 1000zł za 11 listopada jak się stawią do pracy.Zgadnijcie ile osób którym zaproponowano pieniądze się zgodziło na pracę w tym dniu? ANI JEDNA OSOBA!!!!
To pokazuje solidarność w ich szeregach. A u nas-gdyby dali 1 tyś to klawisze poszliby do pracy nawet na 24h.Przykro patrzeć co się u nas dziejeSad((
Ze strony związków cisza!!!! Jak mamy walczyć o SWOJE? kiedy my sami nic z tym nie robimy.Mają rację Policjanci mówiąc,że zawiedli się na nas!!! Jak po kasę to wszyscy chętni -jak zawalczyć o nią to ja nie bo mam dziecko, ja nie mogę bo kierownik mi zmieni na gorsze stanowisko inny jeszcze nie bo idzie na emeryturę i stary mu nic nie da przez to.
Mówi się,że my inne ministerstwo!!! Ale sędziowie wywalczyli sobie podwyżki zależne od średniej krajowej i w tym roku z tego tytułu dostaną od 1500 do ponad 2000tyś zł.Więc można jednak i w naszym ministerstwie tylko trzeba mieć siłę przebicia.
Jak to wszystko się czyta co piszą to krew człowieka zalewa-inni strajkują a u nas na tym forum co chwile piękne zdjęcia jak to nasi związkowcy z samej góry pięknie pozują do zdjęć z dyrektorem generalnym i całą wierchuszką.Jakoś po takich fotach słabo widzę żeby oni chcieli coś dla nas zrobić lub nam pomóc.
Podsumowując uważam,że nam się NIC NIE NALEŻY bo sami tego nie chcemy sami nie walczymy o to!!!!Przykre ale prawdziwe!!!!
Odpowiedz
KOLEDZY I KOLEŻANKI ZACZNIJMY TEŻ DBAĆ O SWOJE ZDROWIE CZEMU JESZCZE NIE DZIAŁAMY
Odpowiedz
Witam
Na stronie sw.gov.pl nie ma żadnej informacji o akcji "Poleje się krew"
Czy CZSW nie przyłącza się do akcji ? ?
Odpowiedz
Witam!Mnie niestety dopadła choroba....Pamiętajmy zdrowie najważniejsze.Ja będę mógł spokojnie spojrzeć w lustro czy w oczy naszym kolegom z Policji.
Odpowiedz
(06-11-2018, 11:56 )Człowiek z lasu napisał(a):
(05-11-2018, 23:17 )hansieru napisał(a):
(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):
(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,,  proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.

pozdrawiam

Idź do sądu . U nas też  twierdzili że się nie należy.
wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.

Nie Oz nie jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.Czy masz jakieś orzeczenie sądu albo jesteś w stanie przytoczyć jakiś przepis? Z góry dziękuje

Art. 73. 1. W razie przeniesienia z urzędu do pełnienia służby w innej 
miejscowości albo delegowania do czasowego pełnienia służby funkcjonariuszowi 
przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego albo kwatery tymczasowej, o których 
mowa w rozdziale 18.
2. Funkcjonariuszowi delegowanemu do pełnienia służby w innej miejscowości 
przysługują należności z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju.
3. Funkcjonariuszowi przeniesionemu z urzędu do pełnienia służby w innej 
miejscowości przysługują należności z tytułu przeniesień:
1) diety dla niego i członków rodziny, o których mowa w art. 176, za czas przejazdu 
i pierwszą dobę pobytu w nowym miejscu zamieszkania;
2) ryczałt na pokrycie kosztów przejazdu do nowego miejsca zamieszkania osób, 
o których mowa w pkt 1;
3) zasiłek osiedleniowy;
4) ryczałt z tytułu przeniesienia;
5) zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego;
6) zwrot kosztów przejazdu do miejsca pełnienia służby i z powrotem, w przypadku 
gdy członkowie rodziny, o których mowa w art. 176, pozostają 
w dotychczasowym miejscu zamieszkania.
Odpowiedz
(06-11-2018, 21:35 )Starszykapral napisał(a): Witam. Czekam az SW zacznie walczyc o swoje!! Za chwile Policja osiagnie porozumienie(MSWiA) a nasza SW (MS) zostanie pozostawiona sama sobie bo nic sie nie dzieje oprocz flag.. Angry Zostaniemy sami..czekam na sygnal i jestem gotowy isc chocby na L4.. wycofac prywatny tel na ktory dzwonia ciagle ,,masz sluzbe dodatkowa, bo nie ma ludzi"..zrobic cokolwiek !
Panie i Panowie..czas dzialac. Nie chce sluzyc wiezniom, i jak widze niektorych.. Czas otworzyc oczy i przejrzec... bo SW nie ma przyszlosci, dalej czuc komune..ZMIENMY COS BO BEDZIE TYLKO GORZEJ...!!!!! Angry  Ps. Osadzeni powinni pracowac pod golym niebem w deszczu jak my musimy,  a nie w nowych halach gdzie beda zbijac baki i zarobia tyle co funkcjonariusz SW. Czasami brakuje slow.
KIEDY ZACZNIEMY DZIALAC

No to idź stary na to zwolnienie,na co czekasz.Ja już jestem od lipca i nie zamierzam  wracać. Całe SW  tylko narzeka ,ale nic nie robicie ,tylko liczycie aż policja coś wywalczy
Odpowiedz
(06-11-2018, 12:47 )hansieru napisał(a):
(05-11-2018, 23:17 )hansieru napisał(a):
(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):
(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,,  proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.

pozdrawiam

Idź do sądu . U nas też  twierdzili że się nie należy.
wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.

1. Sprawy wynikające z podległości służbowej, dotyczące:
1) powoływania oraz mianowania na stanowiska służbowe,
2) odwoływania oraz zwalniania ze stanowisk służbowych i przenoszenia do dyspozycji,
3) nadawania stopni Służby Więziennej,
4) delegowania do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej,
5) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych poza Służbą Więzienną w kraju lub poza granicami państwa,
5a) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości,
6) powierzenia obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym
- rozstrzyga się w formie rozkazu personalnego.
2. Formę rozkazu personalnego stosuje się również do stwierdzania wygaśnięcia stosunku służbowego.
3. Rozkaz personalny jest wykonalny z dniem w nim określonym. Od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje.

Na twoim miejscu napisałbym raport:: w zwiazku z rozkazem takim i takim zgodnie z Art takim ustawy takiej zwracam się z prośbą o wypłatę tego i owego zaniósł do sekretariatu i czekał na pisemną odpowiedź a później zależy co napiszą
Odpowiedz
u nas 3 dni do przodu

(06-11-2018, 13:26 )ktoś napisał(a): z jakim wyprzedzeniem jest u Was rozpisywana książka służby?
Odpowiedz
(06-11-2018, 13:26 )ktoś napisał(a): z jakim wyprzedzeniem jest u Was rozpisywana książka służby?

U mnie od prawie roku książka nie była rozpisana dalej jak 5 dni. Bywają tygodnie gdzie na 2, 3 dni jest rozpisywana. Ciężko cokolwiek zaplanować. W 2019 odchodzą u mnie w jednostce 23 osoby z 71 które są w ochronie. Jeśli teraz tak ciężko jest obstawić wszystkie stanowiska na kilka dni do przodu to za rok książka będzie rozpisywana na jeden dzień do przodu. Sad
Odpowiedz
Już dawno ruszyło także dawać Panowie ... trzymamy linie.... 


quote="Oddziałowyijuz" pid='996' dateline='1541510187']
(05-11-2018, 20:24 )Strażnik sw napisał(a): Panie i Panowie
Panuje Psia grypa może wreszcie też zadbamy o swoje zdrowie ?!
Zaczynamy ..... mam nadzieję że zaczniecie mnie i innych kolegów wspierać pozdrawiam

Myślę że lada moment się ruszy także i u nas. Jak to wygląda w Waszych jednostkach? czy chodza gdzieś słuchy żeby podjąć akcje?
[/quote]
Odpowiedz
(06-11-2018, 10:50 )jtd napisał(a):
(05-11-2018, 20:51 )Mateusz12345 napisał(a): Monitory w celach monitorowanych powinny być wykorzystywane do tego aby służba więzienna miała dowód że delikwent sam postanowił się zabić a nie po to żeby go pilnować i niańczyć. To jest więzienie czy Juventus security. Pora żeby ktoś się za to zabrał bo zaraz życie frajera w celi będzie ważniejsze niż funkcjonariusza.
jestem tego samego zdania.

Popieram. Dodam jeszcze że monitoring to jest RWD dla penitu. Osadzony powie że ma lęki i penit zesrany a nam (DO) zostawiają ten shit.
Odpowiedz
to jest oklepana wymówka a nawet swiadome wprowadzanie w bład by miec kase na 45 % dodatki funkcjonariusze administracji ZK Smile
Odpowiedz
Witam. Czekam az SW zacznie walczyc o swoje!! Za chwile Policja osiagnie porozumienie(MSWiA) a nasza SW (MS) zostanie pozostawiona sama sobie bo nic sie nie dzieje oprocz flag.. Angry Zostaniemy sami..czekam na sygnal i jestem gotowy isc chocby na L4.. wycofac prywatny tel na ktory dzwonia ciagle ,,masz sluzbe dodatkowa, bo nie ma ludzi"..zrobic cokolwiek !
Panie i Panowie..czas dzialac. Nie chce sluzyc wiezniom, i jak widze niektorych.. Czas otworzyc oczy i przejrzec... bo SW nie ma przyszlosci, dalej czuc komune..ZMIENMY COS BO BEDZIE TYLKO GORZEJ...!!!!! Angry Ps. Osadzeni powinni pracowac pod golym niebem w deszczu jak my musimy, a nie w nowych halach gdzie beda zbijac baki i zarobia tyle co funkcjonariusz SW. Czasami brakuje slow.
KIEDY ZACZNIEMY DZIALAC
Odpowiedz
Kiedy my  zasięgniemy opinii prawnej dotyczącej telefonów komórkowych??

http://nszzp.pl/aktualnosci/uwaga-inform...wcAaPWdCJw
Odpowiedz
Witam i pozdrawiam choć mnie f-sza DO dopadła wczoraj ta straszna choroba która w ostatnich dniach dziesiątkuje i zbiera straszne żniwo wśród mundurowych. Staję w jednej linii.
Odpowiedz
Już jest!!! A nam za to karzą odpowiadać ... porażka
Odpowiedz
(05-11-2018, 19:35 )rybak napisał(a): DO Pana Administratora

Czy też jest to temat tabu i jest to niewygodne ? tylko dla kogo ?

rybak  Offline Szeregowy
#956 03-11-2018, 19:19
Dobry wieczór.
Okręg wrocławski ZK Wołów.Brak awansów na wyższe stanowiska służbowe : st. strażnik, oddziałowy, st. oddziałowy itd.Rzekomy powód: brak pieniędzy. ! Może tym się ktoś zainteresuje ?!

U mnie w jednostce jest ten sam problem co ciekawe w przypadku kiedy np starszy oddziałowy odchodzi na emeryturę nikt nie przejmuje po nim stanowiska. Na punkcie dowodzenia oddziałowi a na oddziałach strażnicy.
Odpowiedz
(05-11-2018, 20:24 )Strażnik sw napisał(a): Panie i Panowie
Panuje Psia grypa może wreszcie też zadbamy o swoje zdrowie ?!
Zaczynamy ..... mam nadzieję że zaczniecie mnie i innych kolegów wspierać pozdrawiam

Myślę że lada moment się ruszy także i u nas. Jak to wygląda w Waszych jednostkach? czy chodza gdzieś słuchy żeby podjąć akcje?
Odpowiedz
z jakim wyprzedzeniem jest u Was rozpisywana książka służby?
Odpowiedz
(05-11-2018, 23:17 )hansieru napisał(a):
(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):
(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,,  proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.

pozdrawiam

Idź do sądu . U nas też  twierdzili że się nie należy.
wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.

1. Sprawy wynikające z podległości służbowej, dotyczące:
1) powoływania oraz mianowania na stanowiska służbowe,
2) odwoływania oraz zwalniania ze stanowisk służbowych i przenoszenia do dyspozycji,
3) nadawania stopni Służby Więziennej,
4) delegowania do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej,
5) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych poza Służbą Więzienną w kraju lub poza granicami państwa,
5a) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości,
6) powierzenia obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym
- rozstrzyga się w formie rozkazu personalnego.
2. Formę rozkazu personalnego stosuje się również do stwierdzania wygaśnięcia stosunku służbowego.
3. Rozkaz personalny jest wykonalny z dniem w nim określonym. Od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje.
Odpowiedz
(05-11-2018, 23:17 )hansieru napisał(a):
(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):
(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,,  proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.

pozdrawiam

Idź do sądu . U nas też  twierdzili że się nie należy.
wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.

Nie Oz nie jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.Czy masz jakieś orzeczenie sądu albo jesteś w stanie przytoczyć jakiś przepis? Z góry dziękuje
Odpowiedz
(05-11-2018, 20:51 )Mateusz12345 napisał(a): Monitory w celach monitorowanych powinny być wykorzystywane do tego aby służba więzienna miała dowód że delikwent sam postanowił się zabić a nie po to żeby go pilnować i niańczyć. To jest więzienie czy Juventus security. Pora żeby ktoś się za to zabrał bo zaraz życie frajera w celi będzie ważniejsze niż funkcjonariusza.
jestem tego samego zdania.
Odpowiedz
(05-11-2018, 10:50 )Administrator napisał(a):
(04-11-2018, 0:01 )hugo boss napisał(a):
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


Nam pan Kamil powiedział, że fusz przyjęty na starych zasadach zachowuje swoje przywileje. Tylko kiedy pytane na jakiej podstawie tak twierdzi nie podał żadnej sensownej podstawy prawnej. Wiem, że Policjanci wysłali w związki z tą sprawą zapytanie do swojego biura emerytalnego. A ich biuro odpowiedziało w wielkim skrócie NIE SĄ KOMPETENTNI NA ODPOWIEDZ NA TO PYTANIE. To się pytam KTO JEST? Nie raz już pytałem co z tą sprawą ale związki nie widzą potrzeby wysyłania prawnego zapytania w tej sprawie. Nie zdziwił bym się że obudzimy się z ręką w nocniki z taką  to interpretacją. FUSZ KTÓRY DO 2025 NIE NABĘDZIE PRAW NA STARYCH ZASADACH (CHOCIAŻ ZOSTAŁ PRZYJĘTY NA STARYCH ZASADACH TJ. 15 LAT I EMERYTURA) BĘDZIE MUSIAŁ WYBRAĆ JEDNĄ Z 2 OPCJI. 1 - DOPRACOWUJE 15 LAT I PRZYMUSOWA EMERYTURA NA NA STARYCH ZASADACH. 2 - PRZEJDZIE NA NOWE ZASADY ALE BĘDZIE MUSIAŁ ODSŁUŻYĆ MINIMUM 25 LAT. Bezczynność związków w tej sprawie jest zatrważająca. Pozostałe służby widzą w tym jakiś podstęp rządu ale nasze nie. Już dawno powinni wysłać oficjalne zapytane w tej sprawie ale nic nie uczynili. Interpretacja ustawowa to tylko zapis który może być interpretowany na korzyść pracodawcy w zależności od okoliczności w jakich znajdziemy się w roku 2025. A wiemy jak rząd ostatnio interpretuje przepisy.

Witam
z informacji jaka mam już takie zapytanie było złożone do CZSW, jak tylko dostanę na email info to po usunięciu danych na email. Pozdrawiam

Ja też jestem ciekaw odpowiedzi. Proszę o szybkie wyjasnienie bo to poważna sprawa...Do tego czasu część już będzie na emce i beda mieli w  tyle to co stanie sie z reszta  na starych zasadach...Sad
Odpowiedz
Też jestem ciekaw gdzie jest kasa?
(05-11-2018, 7:31 )Grzegorz napisał(a): Witam Serdecznie!
Prosiłbym o informację co z odpowiedzią DG na pismo ZG NSZZFiPW z dn.21.08.2018
http://www.nszzfipw.org.pl/pismo-przewod...go-sw.html
Z góry dziękuję w imieniu f-szy z troszkę większym stażem w służbie.
Odpowiedz
(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):
(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,,  proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.

pozdrawiam

Idź do sądu . U nas też  twierdzili że się nie należy.
wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.
Odpowiedz
Monitory w celach monitorowanych powinny być wykorzystywane do tego aby służba więzienna miała dowód że delikwent sam postanowił się zabić a nie po to żeby go pilnować i niańczyć. To jest więzienie czy Juventus security. Pora żeby ktoś się za to zabrał bo zaraz życie frajera w celi będzie ważniejsze niż funkcjonariusza.
Odpowiedz
Panie i Panowie
Panuje Psia grypa może wreszcie też zadbamy o swoje zdrowie ?!
Zaczynamy ..... mam nadzieję że zaczniecie mnie i innych kolegów wspierać pozdrawiam
Odpowiedz
DO Pana Administratora

Czy też jest to temat tabu i jest to niewygodne ? tylko dla kogo ?

rybak Offline Szeregowy
#956 03-11-2018, 19:19
Dobry wieczór.
Okręg wrocławski ZK Wołów.Brak awansów na wyższe stanowiska służbowe : st. strażnik, oddziałowy, st. oddziałowy itd.Rzekomy powód: brak pieniędzy. ! Może tym się ktoś zainteresuje ?!
Odpowiedz
DO Pana Administratora:

Prośba o zajęcie się tym wstydliwym problemem.

greg0026 Offline Podoficer
#973 10 godzin(y) temu
(03-11-2018, 19:29 )rybak napisał(a):
Ludzie po kursach specjalistycznych.Brak awansów na wyższe stanowiska służbowe.Podobno brak pieniędzy.Ludzie czekają po kilka lat na awans.Ale jak osadzony "pierdnie” to pieniądze błyskawicznie znajdują się na poprawę warunków bytowych. A my funkcjonariusze to jakaś "niższa rasa" ?! Wstyd !


Priorytetem jest w tej chwili wskaźnik zatrudnienia więźniów. Środki finansowe lokowane są w hale produkcyjne w których nasi podopieczni będą udawać że pracują, po to żeby ładnie wyglądało to w telewizji.
My zastanawiamy się jak nasi przełożeni zapewnią tok służby, kiedy w 2019 na emeryturę odchodzi 20% ochrony, a chętnych do służby brak. W ciągu tego roku odeszło już 12 funkcjonariuszy ,przyszedł 1 ( przeniesiony Smile ) Część z tych funkcjonariuszy być może zatrzymał by wyższy dodatek, lub awans na starszego oddziałowego. Zostali by na rok lub dwa - pracowało by się lepiej wszystkim. Ale jak widać, w naszej służbie ,analiza systemu wartości delikatnie mówiąc kuleje.

Jak można mówić o morale, etosie i służbie, kiedy nie respektowane są nasze prawa, za to obowiązki- na każdym kroku.

rybak Offline Szeregowy
#956 03-11-2018, 19:19
Dobry wieczór.
Okręg wrocławski ZK Wołów.Brak awansów na wyższe stanowiska służbowe : st. strażnik, oddziałowy, st. oddziałowy itd.Rzekomy powód: brak pieniędzy. ! Może tym się ktoś zainteresuje ?!
Odpowiedz
widzę, że Policja gremialnie ruszyła na L4, a tutaj ciągle pierdołami się zajmujecie, zacznijcie jeszcze do kompletu dopytywać kiedy płacą 13, kiedy mundurówka i kiedy wymiana umundurowania na nowy wzór
Odpowiedz
(04-11-2018, 18:49 )sw -1972@wp.pl napisał(a):
(03-11-2018, 23:38 )hugo boss napisał(a): Akcja POLEJE SIĘ KREW mija się z celem bo kierownicy zaplanują służby tak aby ci którzy byli na oddaniu krwi i tak odrobią tą służbę ale w innym terminie. Tyle w temacie.

Jeśli spora część załogi złoży raporty o krew - dzień lub dwa dni przed akcją , zarejestrowane w sekretariatach aś i zk to obawiam się że może to być problem. Nie można odmówić takiej formy zwolnienia zgodnie z obowiązującymi przepisami.

a gdzie jest napisane,ze musimy składać raporty w sprawie oddania krwi ?
Odpowiedz