Witam, czy wiadomo coś z oddziałowymi?
Odpowiedz
Witam, czy wiadomo coś z oddziałowymi?
Odpowiedz
piotr-k-19 -kadry miały rację co do tego ,że nie należy Ci się równoważnik za brak mieszkania.Ale za to należy Ci się jednorazowe dofinansowanie na zakup mieszkania.Składaj wniosek i pieniądze dostaniesz .

rybak -umowa najmu nie ma wpływu na wniosek na zakup mieszkania.Mając taką umowę należy się dofinansowanie jednorazowe do zakupu mieszkania .Jedynie nie dostaniesz już jak kolega wyżej równoważnika comiesięcznego za brak mieszkania.
Musicie odróżnić dwa pojęcia -równoważnik za brak mieszkania od pomocy na zakup mieszkania.Są to dwie różne rzeczy a często ze sobą łączone o przez to mylone.
Odpowiedz
Dzień dobry, mam następujące pytanie: od 1 czerwca jestem w służbie stałej. Mieszkam z żoną oraz dziećmi w mieszkaniu komunalnym, którego jeszcze nie wykupiliśmy (umowa najmu jest na moją żonę). W kadrach dowiedziałem się, że umowa najmu jest tytułem prawnym w związku z czym nie należy mi się równoważnik za brak mieszkania. Czy orientuje się może ktoś czy należy mi się pomoc finansowa na wykup tego mieszkania ? bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam
Pytanie dotyczy udzielenia pomocy finansowej na zakup mieszkania/ domu.
Czy umowa najmu mieszkania/domu ma wpływ na udzielenie bądź odmowę udzielenia pomocy finansowej na zakup mieszkania/domu ?
Odpowiedz
Oddział zewnętrzny a jednostka macierzysta

Czy pełniąc służbę w OZ i będąc tam na własną prośbę- raport do Dyrektora Okręgowego o przeniesienie z jednostki macierzystej do oz może być tak ,że dziś pełni się służbę w OZ a jutro na ,,gębę,, w macierzystej ? Czy to nie powinna być delegacja ? I odwrotnie , czasem z macierzystej trafiają do Oz f-sze bez papierka rzadnego. Przecież wg mnie kluczowym jest decyzja o przeniesieniu ,czy rozkaz personalny gdzie zawarte jest w jakiej miejscowości pełnisz sluzbe. Kolejna sprawa jest czas dojazdu i odległości. Pelniles zawsze służbę w macierzystej gdzie miałeś 5 minut do roboty i nie pobierales równoważnika za brak mieszkania z tytułu nie przekroczenia czasu 2h w dwie strony i nagle na ,, gębę,, wysyłają cię do Oz a czas dojazdu ulega zmianie na np 3 h dojazdu w dwie strony , należy się równoważnik? I ostatnie kaza ci od jutro jezdzic do oz , ja się pytam ulegasz wypadkowi w drodze do oz i co ? Ani jakieś decyzji czemu się tam jechało !!! Wg mnie nie można tak sobie rzucać f-mi z oz do macierzystej i odwrotnie. Proszę o komentarze ewentualnie jakieś orzeczenia sądu.
Odpowiedz
Ta służba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.
Czytam dzisiejszą informację o dalszej modernizacji naszej służby a tam m.in o tym,że Morawiecki i jemu podobni chcą zwiekszyć ilość nowych etatów!!!??? Po tym artykule zastanawiam sie czy ci ludzie już są tak mocno oderwani od rzeczywistości?
Niech mi ktoś odpowie co ma służbie dać zwiększenie ilości etatów kiedy my od dawna mamy ogromny problem z obsadzeniem już istniejących etatów!!!!
Czyli jak rozumiem jak mamy np.1000 wolnych etatów to teraz po tej super modernizacji bedzie 2000 tyś wolnych etatów i tym sposobem nam pracownikom ma się coś poprawić?!
Gratulacje dla naszej władzy.
Tym sposobem obraliśmy jedyną słuszną drogę dla naszej słuzby która zbliża nas do bogactwa i dobrobytu.BRAWO CZ-et i cała reszta myslących inaczej Huh Huh Huh
Odpowiedz
(11-06-2019, 23:24 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): nagrody czerwcowe będą tłuste dla dyrektorów i kierowników, reszta dostanie duuużo niższe... co do art. 15a to informacje są takie, że szefostwo związków ma ten postulat w głębokim poważaniu i z tego postulatu zrezygnuje- w sumie nic dziwnego skoro ci panowie są przyjęci na starych zasadach

Witam
proszę sobie odszukać informacji na ten temat na księdze i naszej stronie i następnie niech się pan wypowiada w temacie art. 15a. Pozdrawiam
Odpowiedz
nagrody czerwcowe będą tłuste dla dyrektorów i kierowników, reszta dostanie duuużo niższe... co do art. 15a to informacje są takie, że szefostwo związków ma ten postulat w głębokim poważaniu i z tego postulatu zrezygnuje- w sumie nic dziwnego skoro ci panowie są przyjęci na starych zasadach
Odpowiedz
A może najpierw zamiast nagród dla funkcjonariuszy może "góra" raczy zająć się podwyżkami dla pracowników cywilnych.Uważam,że jest to mało poważne podejście. Nie dość, że pracownik cywilny pracujący np.w administracji z tym samym zakresem obowiązków co pani w mundurze i zarabiającym dwa, a nawet ponad dwukrotnie mniej odczuwa codziennie z tego powodu wielki dyskomfort i delikatnie mówiąc brak satysfakcji finansowej ze swojej pracy, to jeszcze musi odczekać nie wiadomo ile na wzrost wynagrodzeń.
Ogólny staż pracy 28 lat w tym 15 w SW a na konto co miesiąc wpływa 1900zł/ potrącenia to 230zł na PZU/.
Żyć nie umierać, wstyd się przyznawać jakież to zarobki oferuje nasza służba. Nie mam pojęcia czy to celowe działania,żeby pozbywać się pracowników cywilnych? Chociaż od wielu, wielu lat, jak tylko pamiętam mówi się o "rozmundurowaniu" administracji. Ciekawa jestem czy mieli by wtedy kim obsadzić stanowiska proponując takie "wysokie" uposażenia?! Pozdrawiam wszystkich cywili!!!! Może teraz kolej na nas ze zwolnieniami!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
(11-06-2019, 8:06 )Garfild79 napisał(a): Wypłaty nagród czerwcowych nie wcześniej jak po 20-stym czerwca,ponoć mają być tłuste.
Odpowiedz
Wypłaty nagród czerwcowych nie wcześniej jak po 20-stym czerwca,ponoć mają być tłuste.
Odpowiedz
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak rozliczany jest ZGODNIE Z PRAWEM czas pracy ?
Generujemy nadgodziny które powinniśmy otrzymywać jako wolne systemowe!!!
Systemowego nie otrzymujemy od wielu m-c bo są braki etatowe.Więc jak zgodnie z prawem kierownik może te godziny rozliczyć?!
Wygląda na to,że notorycznie jest wobec nas łamane prawo przy rozliczaniu godzin , czasu pracy i to wszystko legalnie i oficialnie !!!
Odpowiedz
Będą jakieś nagrody w czerwcu?
Odpowiedz
(21-05-2019, 13:27 )PierreNick napisał(a): Jeżeli dodatek motywacyjny będzie zaliczany jako stały do podstawy emerytury, to propozycja nie wygląda wcale tak źle   Idea
Popieram w całej rozciągłości, dodatek motywacyjny jako dodatek stały to świetna propozycja w kształcie jaki jest w projekcie (niejasny jest jedynie zapis ,,od 25 roku służby,, czyli 25 zaczęte czy skończone ?)  Ważne aby był obligatoryjny dla każdego a nie jakieś mrzonki o szczególnie zasłużonych jak w Policji. Propozycja rozwiązań MSWiA jest o kant potłuc dla szeregowych funkcjonariuszy.
Odpowiedz
Szanowny Panie Administratorze. Odnośnie art. 15a mamy nadzieję, że będzie to dotyczyło wszystkich funkcjonariuszy a nie tylko tych przyjętych przed 2004 rokiem. Jeśli mamy być równo traktowani to proszę o zajęcie stanowiska podczas rozmów ze stroną rządzącą w tym bardzo ważnym artykule dla wielu funkcjonariuszy. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(17-05-2019, 15:05 )Nie plecak napisał(a): Witam. Mam pytanie do związków mianowicie jak się mają ustalenia które powinny się zakończyć 30 czerwca w sprawie doliczania przepracowanych lat z cywila do wysługi.Przypominam że w MSWiA wszystkie służby maja doliczany cywil do wysługi a my od 1996 roku nie mamy bo jakiś polityk nam to zabrał.Czas to przywrócić !!!Pozdrawiam

witam,
ja mam pytanie do ciebie kolego - gdzie znalazłeś taki zapis? bo ja sugeruję się podpisanym pismem tj porozumieniem z listopada gdzie wyraźnie jest napisane,że kwestia, która poruszasz będzie załatwiona nie później niż do 1 stycznia 2020r.
patrz art4 pkt 2 porozumienia

Jeśli się mylę to mnie popraw i z góry przepraszam :-)
Odpowiedz
(20-05-2019, 16:48 )Jasiujasiu napisał(a): Witam, Koledzy powiedzcie mi jak wygląda u was sytuacja z równoważnikiem za brak mieszkania. Za miesiac wchodzę w służbę stałą i zostałem poinformowany, iż wynajmując mieszkanie nie należy mi sie ono. Jakim cudem skoro jest to tylko umowa najmu, nie jest ono moją wlasnością. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Kolego miałem taki sam przypadek.
Musiałem dostarczyć wypowiedzenie ze zrezygnowałem z mieszkania które wynajmowałem. I jeszcze kilka innych dokumentów że nie posiadam ja i żona mieszkań. Także powinni Ci śmiało przyznać bo nie masz mieszkania.
Odpowiedz
(21-05-2019, 23:03 )tono napisał(a): Duży szacun dla związku za to co robi, ale co z tym nieszczęsnym art. 15a, przecież to był jeden z ważniejszych postulatów.

Witam
Dla jasności napiszę, że sam osobiście podlegam pod jak to określacie nieszczęsny art. 15a ale nie w tym problem. Wielokrotnie już na łamach poprzedniej księgi został temat poruszany i tłumaczony. Ten artykuł nie został porzucony przez związek i jest prowadzony przez jedną organizację gdyż ustawa emerytalna jest identyczna dla wszystkich służb mundurowych, więc jeśli zostanie ten artykuł zmieniony czy też wykreślony to będzie on dotyczył wszystkich mundurowych.
Będą konkretne ustalenia to je jak najszybciej przekażemy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Duży szacun dla związku za to co robi, ale co z tym nieszczęsnym art. 15a, przecież to był jeden z ważniejszych postulatów.
Odpowiedz
Jasiujasiu równoważnik za brak mieszkania niestety sie nie należy.Należy sie za to dofinansowanie do zakupu mieszkania.
Poszukaj w internecie jest wyrok sądu najwyższego w sprawie zapytania które złozylo CZSW dotyczące pytania co to jest umowa najmu i jak to interpretować.Niestety sąd w tym wyroku stanął po stronie SW i od tego wyroku wszelkie umowy najmu dzierżawy itp są uznawane jako prawo własnosci - to tak w skrócie.I na podstawie tego wyroku i tej interpretacji SW odrzuca wszelkie podania o równoważnik jesli np. wynajmujesz mieszkanie.
Wynajmij mieszkanie na kogoś z rodziny i będziesz dostawał dodatek inaczej nic z tego.
Oczywiście ludzie składali odwołania od takich decyzji ,nawet szli z tym do sądu ale one podpierały sie tym jednym wyrokiem i sprawy funkcjonariusze przegrywali.
Jak chcesz to poszukaj sobie tego wyroku i przeczytasz jaką przyjął argumentacje sąd najwyższy.
Odpowiedz
Jeżeli dodatek motywacyjny będzie zaliczany jako stały do podstawy emerytury, to propozycja nie wygląda wcale tak źle   Idea
Odpowiedz
Witam, Koledzy powiedzcie mi jak wygląda u was sytuacja z równoważnikiem za brak mieszkania. Za miesiac wchodzę w służbę stałą i zostałem poinformowany, iż wynajmując mieszkanie nie należy mi sie ono. Jakim cudem skoro jest to tylko umowa najmu, nie jest ono moją wlasnością. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
Co z wykreśleniem art. 15a , czy Związek zawodowy ten temat porzucił???????? Wiemy, ze kierownictwo związku może nie być zainteresowane w skreśleniu tego artykułu, bo to są funkcjonariusze przyjeci przed 1999 rokiem... wiec czy Panowie z zarządu związku ten temat w negocjacjach porzucili????????????
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie do związków mianowicie jak się mają ustalenia które powinny się zakończyć 30 czerwca w sprawie doliczania przepracowanych lat z cywila do wysługi.Przypominam że w MSWiA wszystkie służby maja doliczany cywil do wysługi a my od 1996 roku nie mamy bo jakiś polityk nam to zabrał.Czas to przywrócić !!!Pozdrawiam
Odpowiedz
(13-05-2019, 8:48 )Proskent napisał(a):
(29-04-2019, 20:07 )Jamcion napisał(a): Witam. Proszę o jakiś kontakt gdzie anonimowo można zgłosić poniżanie, znęcania się psychiczne, nierówne traktowanie przez dowódców zmian i wyższych przełożonych w DO. Myślę, że w chwili obecnej jest to problem o porównywalnej skali do zarobków. I między innymi również z tego powodu w większości jednostek brakuje rąk do pracy w tym dziale. Wystarczy, że użeramy się ze skazanymi, mobbing ze strony przełożonych to już za dużo.
Anonimowo możesz pisać wszędzie ale mieć cywilną odwagę i się pod tym podpisać to już trzeba mieć kręgosłup. Nie znam twojej szanownej osoby ale proszę nie pisz tu takich głupot. Jeżeli masz problem opisz sytuacje i się podpisz pod tym to wtedy można cię wysłuchać.

Pytanie jaki kręgosłup mają ci co się dopuszczają mobbingu? Czy go mają od tego trzeba zacząć ? Trochę władzy się dostanie i mazgaj co był bity w podstawówce czy stał w koncie i był wyśmiewany robi się niesmiwrtelny. Między podległością służbową a mobbingiem jest cienka granica a w zasadzie jej nie ma. Kolega nie pisze głupot, pisze prawdę ale zbyt nie wygodna by być na tyle głupim i się podpisać. Nie jeden już próbował wygrac z tym ,,systemem,, i koniec był zawsze taki sam - polecam poczytaj na temat obecnego rektora nowo powstających uczelni SW a co dopiero tacy zwykli szarzy podlegli funkcjinariusze - jesteśmy trybikami w tej maszynie które można wymieniać na innego nie koniecznie pasujące i działające sprawnie.
Odpowiedz
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić kwestię zabrania równoważnika za brak lokalu mieszkalnego dla osób przeniesionych z urzędu? Ustawa o SW wciąż obowiązuje od 2010 roku więc skąd taka decyzja o wstrzymaniu?
Odpowiedz
Mam pytanie dotyczące podwyżki dla pracowników cywilnych, czy jest znany termin jej wypłaty wraz z wyrównaniem?
Odpowiedz
(29-04-2019, 20:07 )Jamcion napisał(a): Witam. Proszę o jakiś kontakt gdzie anonimowo można zgłosić poniżanie, znęcania się psychiczne, nierówne traktowanie przez dowódców zmian i wyższych przełożonych w DO. Myślę, że w chwili obecnej jest to problem o porównywalnej skali do zarobków. I między innymi również z tego powodu w większości jednostek brakuje rąk do pracy w tym dziale. Wystarczy, że użeramy się ze skazanymi, mobbing ze strony przełożonych to już za dużo.
Anonimowo możesz pisać wszędzie ale mieć cywilną odwagę i się pod tym podpisać to już trzeba mieć kręgosłup. Nie znam twojej szanownej osoby ale proszę nie pisz tu takich głupot. Jeżeli masz problem opisz sytuacje i się podpisz pod tym to wtedy można cię wysłuchać.
Odpowiedz
(01-05-2019, 14:08 )hugo boss napisał(a): U was też inaczej mądrzy kierownicy wymyślają szkolenia z GISami zaraz po nocnej służbie? Kto to wymyśla takie szkolenia. Jeszcze mogę zrozumieć szkolenie po nocy na którym siedzę i zasypiam podczas oracji kierownika. Ale żeby fikołki z GISami po nocy? A co ma zrobić funkcjonariusz który zasuwał całą noc w patrolu i myśli tylko o odespaniu nocki? Chyba prowadzący przed ćwiczeniami ma obowiązek zapytać czy jesteśmy zdolni do ćwiczeń? Cóż odpowie się że NIE JESTEŚMY bo po 12h nocki bywa się zmęczonym.
Byłeś na służbie w nocy - odpoczynek ci się należy - nikt nie ma prawa cię zmusić do uczestnictwa w szkoleniu z GISW - jak uważają że taka jest potrzeba to dopiero w drugim dniu wolnego plus 12 nadgodzin, jeżeli f-sze się na to zgadzają to wasza sprawa. Ja tylko czekam na taką okazje - już wiem co bym zrobił.
Odpowiedz
Czesc. Polecam Wam ten nowy dokument Sekielskiego
Jest tam "nasz" człowiek niestety...
Odpowiedz
(29-04-2019, 20:07 )Jamcion napisał(a): Witam. Proszę o jakiś kontakt gdzie anonimowo można zgłosić poniżanie, znęcania się psychiczne, nierówne traktowanie przez dowódców zmian i wyższych przełożonych w DO. Myślę, że w chwili obecnej jest to problem o porównywalnej skali do zarobków. I między innymi również z tego powodu w większości jednostek brakuje rąk do pracy w tym dziale. Wystarczy, że użeramy się ze skazanymi, mobbing ze strony przełożonych to już za dużo.
U nas regularnie pisaliśmy do biura spraw wewnętrznych. Po bodajże 2 kontroli nastąpiła czystka i spora rotacja. Jest lepiej. O wiele lepiej. Dodam że były to pisma grupowe. Pozdrawiam
Odpowiedz
A jeszcze dodam do mojej poprzedniej wypowiedzi. Dlaczego dla młodych od najniższego uposażenia i stopnia szeregowego,a dla tych co przesłużą 25 lat to od podstawy . Ewidentne działanie dla pracowników biurowych. A nie dla tzw Pierwszej linii .
Odpowiedz
(29-04-2019, 20:07 )Jamcion napisał(a): Witam. Proszę o jakiś kontakt gdzie anonimowo można zgłosić poniżanie, znęcania się psychiczne, nierówne traktowanie przez dowódców zmian i wyższych przełożonych w DO. Myślę, że w chwili obecnej jest to problem o porównywalnej skali do zarobków. I między innymi również z tego powodu w większości jednostek brakuje rąk do pracy w tym dziale. Wystarczy, że użeramy się ze skazanymi, mobbing ze strony przełożonych to już za dużo.

Pisz do BSW i tyle
Odpowiedz
Witam widzę że projekt zmiany ustawy to jedna wielka kpina.A co z ludźmi którzy mają 15-20 lat w SW. Dopiero od 25 lat w SW jakieś profity. Pewnie Pan Przewodniczący oraz zarząd NSZZFIPW ma po 25 lat w służbie.Pytam na jakich stanowiskach? Bo mam wątpliwości że w ochronie.
Odpowiedz
Witam. Co do projektu zmian w ustawie Art 58. Czy aby na pewno tam jest wszystko w porządku? Pkt 2 dotyczący dodatku za stopień zmienia brzmienie na dotyczące dodatku służbowego, czyli nie będzie dodatku za stopień a będą dwa dodatki służbowe plus wysługa i dodatek motywacyjny? Skoro tak to skąd w naliczaniu dodatku służbowego wziąć pod uwagę dodatek za stopień? Czy po prostu ktoś nie za bardzo potrafi do czterech policzyć?
Odpowiedz
Witam.A może ktoś sie orientuje co z podwyżkami dla pracowników cywilnych?
Odpowiedz
witam
Z uwagi ,że jestem tu pierwszy raz to proszę o wyrozumiałość.
Mam pytanie: czy ktoś stawał przed  komisją lekarską w związku z chorobą nowotworową?
(nowotwór złośliwy)
Odpowiedz
U was też inaczej mądrzy kierownicy wymyślają szkolenia z GISami zaraz po nocnej służbie? Kto to wymyśla takie szkolenia. Jeszcze mogę zrozumieć szkolenie po nocy na którym siedzę i zasypiam podczas oracji kierownika. Ale żeby fikołki z GISami po nocy? A co ma zrobić funkcjonariusz który zasuwał całą noc w patrolu i myśli tylko o odespaniu nocki? Chyba prowadzący przed ćwiczeniami ma obowiązek zapytać czy jesteśmy zdolni do ćwiczeń? Cóż odpowie się że NIE JESTEŚMY bo po 12h nocki bywa się zmęczonym.
Odpowiedz
:-) Jaki spokój heh na ksiedze . Dajta jeszcze ze 1000 złociszy i ksiege można zamknąć. :-)
Odpowiedz
Witam. Proszę o jakiś kontakt gdzie anonimowo można zgłosić poniżanie, znęcania się psychiczne, nierówne traktowanie przez dowódców zmian i wyższych przełożonych w DO. Myślę, że w chwili obecnej jest to problem o porównywalnej skali do zarobków. I między innymi również z tego powodu w większości jednostek brakuje rąk do pracy w tym dziale. Wystarczy, że użeramy się ze skazanymi, mobbing ze strony przełożonych to już za dużo.
Odpowiedz
(16-04-2019, 18:40 )jtd napisał(a):
(15-04-2019, 20:49 )THOR napisał(a):
(11-02-2018, 13:21 )Fred napisał(a): A wiadomo coś o nowy umundurowaniu?Pozdrawiam
A ty co z tymi mundurami ? Jak się stare nie podobają to odejdź ze służby. Ja 20 lat przepracowałem w tym co mam i jest OK. Moje moro ma 20 lat i jeszcze ma oryginalny impregnat tylko trzeba szanować umundurowanie. Praktycznie przed 20 lat tylko 2 razy prałem. Trzeba się myć i używać środków czystości a nie będziesz się pytał o nowe bo stare ci wystarczy. Jak się dba o umundurowanie to nic się nie szuka tylko należy się skupić na pracy a nie na mundurach. Jak Bóg da to będą nowe  a teraz pracuj i się nie pytaj . Nie wiem to nowe pokolenie jest takie roszczeniowe to mundury nowe chcą  to zaraz po roku chcieli by zarabiać tyle co po 20 latach służby. Przepracuj 20 lat i wtedy ewentualnie możesz się zapytać o nowy mundur polowy, ty służysz dla Ojczyzny a nie dla fasonu w pięknym nowym umundurowaniu polowym. Najważniejsza jest służba, trzeba służyć i dawać z siebie wszystko do krwi ostatniej. Jak widzę tu takie pytania to mnie krew zalewa, wszyscy wszystko chcą a jak trzeba na dodatek kogoś znaleźć to nikogo znaleźć nie można. W Służbie Więziennej trzeba służyć i nie pytać się o nic. Taka jest specyfika Służby Więziennej, na to każdy funkcjonariusz się godzi składając ślubowanie. Nie pisz tu więcej takich bzdur o nowych mundurach natomiast zajmij się służbą, zgłaszaj na dodatki i o nic nie pytaj.  Angry Angry Angry

Fred skąd ty się wziąłeś?  Już dawno nasza formacja powinna się nazywać straż więzienna, a nie służba więzienna. Jesteśmy strażnikami więziennymi a nie sługami więziennymi. Moro 20 lat i dwa razy prane. Co za brednie wierzyć się nie chce , to jest na pewno wpis dla beki nie może być inaczej. Policja , armia ma wymienione mundury a SW latami to trwa . Jak zwykle w SW. Tak jak wzrost wynagrodzenia i inne. Już pisałem wcześniej że w SW jest beton, zarządzanie jest strasznie toporne. Funkcjonariusze chcą mieć wygodny mundur, fajny mundur i chcą mieć wysokie wynagrodzenie za niebezpieczną pracę , nie chcą wyglądać jak zomowcy i mało zarabiać.

Trochę z tym praniem moro przesadziłem oczywiście, że piorę co jakiś czas . Służba Więzienna to głupia nazwa i dla mnie także się nie podoba, ale tą nazwę wymyślili komuniści i zmieniono nazwę wraz z kolejną zmianą ustawy, kiedyś była nazwa Straż Więzienna co było logicznie zgodne z określeniem nowo wstępującego funkcjonariuszu, który określany jest jako strażnik więzienny. Politycy  z PZPR zamiast zostać usunięci od rządzenia krajem dalej sobie działali i takie wymyślali ustawy np o zmianie nazwy naszej formacji i masę innych bzdur. Zgadzam się także że nasze umundurowanie jest prehistoryczne bo umundurowanie polowe SW jest szyte z tej samej tkaniny moro która był wykorzystywana na mundury ZOMO w PRL. Odnośnie nowych wzorów mundurów to temat był wielokrotnie przerabiany tylko finalnie utykał bo nie był;o się komu tak poważnie zająć tematem. Przecież te niby znowelizowane umundurowanie polowe z tymi pasami parcianymi to jeszcze głupiej wygląda niż to stare z wpuszczaną w spodnie bluzą i pasem skórzanym. Obecnie z tą bluzą na wierzchu i pasem parcianym funkcjonariusze wyglądają jak ruscy sołdaci. Nie wiem co za kretyn to wymyślił , na pewno jakiś geniusz w CZ-cie, który chciał zaistnieć w historii i który zapewne w tym umundurowaniu nigdy nie chodził. Decyzje dla nas podejmują urzędasy w CZ-cie  zza biurka, żeby tych gryzipiórków z Centralnego Zarządu  ubrali w to umundurowanie  i postawili na oddział w Areszcie Śledczym lub w ZK na 12 godzinną zmianę to wtedy by sami odczuli jakie za przeproszeniem g...no zatwierdzili, ale to ich nie interesuje. W Centralnym Zarządzie SW jak i w lokalnych inspektoratach OISW jest walka o stołki a nie o funkcjonariuszy to jest faktycznie beton nie do rozbicia , żeby coś mogło się zmienić to trzeba by było wywalić wszystkich podobnie jest w naszym sejmie. W Centralnym Zarządzie dobro pojedynczego funkcjonariusza  praktycznie nie istnieje nikt nie chce się wychylić żeby kolejnego awansu nie stracić na stanowisku lub stopniu. Podobnie jest także w naszych jednostkach penitencjarnych ten co za dużo gada to zawsze traci . Takich funkcjonariuszy Dyrektorzy nie lubią za bardzo no chyba, że trafi się inteligentny Dyrektor jednostki chcący otwarty na ludzi i nie bojący się OISW i CZSW, ale ja przez 20 lat nie widziałem takiego Dyrektora, bo każdy przychodzący nowy Dyrektor lub z-ca Dyrektora a było ich wielu zawsze na coś liczył a to na awans na stopniu lub lub stanowisku ( mam tu na myśli z-cę Dyrektora) inne nagrody, żaden nigdy nie chciał się za bardzo wychylać tylko jak najdłużej utrzymać się na stołku. Nasza formacja to przykład zamordyzmu , albowiem w SW wszyscy wszystkich trzymają za twarz, nawet D-ca zamiany jak czeka np. na zmianę PO D-cy na na stołek D-cy zmiany lata za Dyrektorem i przytakuje wszystko byle się nie narazić Dyrektorowi bo wiadomo liczy na pełny stołek. W SW nie liczą się kwalifikacje można być wykształconym kierunkowo bardzo dobrze ,można być dobrym, ale lepiej być głupkowatym bo przełożeni nie lubią inteligentniejszych od siebie i nie podskoczysz chyba, że jesteś tzw. plecakiem. Określenia "plecak" chyba nie muszę rozwijać.
Odpowiedz
(16-04-2019, 21:50 )Kpr.O napisał(a):
(15-04-2019, 20:49 )THOR napisał(a):
(11-02-2018, 13:21 )Fred napisał(a): A wiadomo coś o nowy umundurowaniu?Pozdrawiam
A ty co z tymi mundurami ? Jak się stare nie podobają to odejdź ze służby. Ja 20 lat przepracowałem w tym co mam i jest OK. Moje moro ma 20 lat i jeszcze ma oryginalny impregnat tylko trzeba szanować umundurowanie. Praktycznie przed 20 lat tylko 2 razy prałem. Trzeba się myć i używać środków czystości a nie będziesz się pytał o nowe bo stare ci wystarczy. Jak się dba o umundurowanie to nic się nie szuka tylko należy się skupić na pracy a nie na mundurach. Jak Bóg da to będą nowe  a teraz pracuj i się nie pytaj . Nie wiem to nowe pokolenie jest takie roszczeniowe to mundury nowe chcą  to zaraz po roku chcieli by zarabiać tyle co po 20 latach służby. Przepracuj 20 lat i wtedy ewentualnie możesz się zapytać o nowy mundur polowy, ty służysz dla Ojczyzny a nie dla fasonu w pięknym nowym umundurowaniu polowym. Najważniejsza jest służba, trzeba służyć i dawać z siebie wszystko do krwi ostatniej. Jak widzę tu takie pytania to mnie krew zalewa, wszyscy wszystko chcą a jak trzeba na dodatek kogoś znaleźć to nikogo znaleźć nie można. W Służbie Więziennej trzeba służyć i nie pytać się o nic. Taka jest specyfika Służby Więziennej, na to każdy funkcjonariusz się godzi składając ślubowanie. Nie pisz tu więcej takich bzdur o nowych mundurach natomiast zajmij się służbą, zgłaszaj na dodatki i o nic nie pytaj.  Angry Angry Angry
Taka dygresja - skoro w służbie należy pracować a nie pytać to po co pytasz o wyrównanie... Zgłoś się na dodatek i oddaj ostatnią kroplę.

Bo ja już po wieloletniej służbie mogę zapytać ty natomiast także będziesz mógł zapytać po 20-tu latach służby.
Odpowiedz
(22-04-2019, 10:07 )GerwazyPrzypadek napisał(a): Czy ktoś coś wie na temat kolejnego postulatu czyli nadgodziny?

tylko tyle, że biorąc pod uwagę szybkość prac nad wypłaceniem podwyżek myślę, że dopracowany system wypłacania nadgodzin będzie gdzie w pod koniec 2020 :-)
Odpowiedz
(16-04-2019, 13:37 )Aro44 napisał(a):
(15-04-2019, 20:49 )THOR napisał(a):
(11-02-2018, 13:21 )Fred napisał(a): A wiadomo coś o nowy umundurowaniu?Pozdrawiam
A ty co z tymi mundurami ? Jak się stare nie podobają to odejdź ze służby. Ja 20 lat przepracowałem w tym co mam i jest OK. Moje moro ma 20 lat i jeszcze ma oryginalny impregnat tylko trzeba szanować umundurowanie. Praktycznie przed 20 lat tylko 2 razy prałem. Trzeba się myć i używać środków czystości a nie będziesz się pytał o nowe bo stare ci wystarczy. Jak się dba o umundurowanie to nic się nie szuka tylko należy się skupić na pracy a nie na mundurach. Jak Bóg da to będą nowe  a teraz pracuj i się nie pytaj . Nie wiem to nowe pokolenie jest takie roszczeniowe to mundury nowe chcą  to zaraz po roku chcieli by zarabiać tyle co po 20 latach służby. Przepracuj 20 lat i wtedy ewentualnie możesz się zapytać o nowy mundur polowy, ty służysz dla Ojczyzny a nie dla fasonu w pięknym nowym umundurowaniu polowym. Najważniejsza jest służba, trzeba służyć i dawać z siebie wszystko do krwi ostatniej. Jak widzę tu takie pytania to mnie krew zalewa, wszyscy wszystko chcą a jak trzeba na dodatek kogoś znaleźć to nikogo znaleźć nie można. W Służbie Więziennej trzeba służyć i nie pytać się o nic. Taka jest specyfika Służby Więziennej, na to każdy funkcjonariusz się godzi składając ślubowanie. Nie pisz tu więcej takich bzdur o nowych mundurach natomiast zajmij się służbą, zgłaszaj na dodatki i o nic nie pytaj.  Angry Angry Angry

Chłopku jak Cie czytam to mi sie śmiać chce..To 20 lat służby zrobiło z Ciebie debila udaj się do psychiatry i odejdź ze służby !! O co Ty masz pretensje !!!!  Pracowałem w firmie 21 lat i mieliśmy przez te lata gówniane mundury polowe sypiace sie i z mega dziadowskiego materiału.Co maja lata pracy do tego żeby ktoś miał prawo zapytać o umundurowanie !!!!Z jakiego Ty Zakładu jesteś ?? Chyba z jakiejś pipidówy!! Piszesz ze najważniejsza jest służba i dawać jej wszystko do ostatniej krwi??!! piszesz ze krew Cie zalewa jak widzisz takie pytania  a mnie jak czytam takich jak TY oderwanych od rzeczywistości  ograniczonych klawiszy ,pewnie służba Ci życie uratowała bo byś był nikim!! Piszesz klawiku bo nazwać Cie funkcjonariuszem nie można ze w Służbie trzeba służyć i o nic nie pytać a sam post wcześniej jak stara baba jęczysz cyt. Kiedy będzie kasa ..Gdybyśmy mieli więcej takich ograniczonych jak Ty klawików to wszyscy prali by mundur przez 20 lat tylko 2 razy Smile Współczuje Twojej rodzinie i kolegom ze służby ze muszą mieć z Tobą do czynienia

Ty się chłopcze bardziej nakręcasz niż to psychiatra zapewne przewiduje, nie znasz mnie to nie określaj mojej osobowości a zastanów się bardziej nad sobą, jeżeli kogoś określasz wulgarnie to znaczy, że sam jesteś zwykłym chamem o niskim poziomie inteligencji bo pamiętaj słoma ci z butów wychodzi właśnie wtedy gdy używasz wobec kogo słów powszechnie uznanych za wulgarne. To jest właśnie prawdziwe twoje ego które skrywasz w swej patologicznej osobowości. Nie pisz tu takich wulgarnych tekstów bo właśnie wtedy widać twoją osobowość a w zasadzie brak osobowości czyli tylko prymitywne odruchy przejawiające się w wulgarnym słownictwie. Faktycznie przemyśl czy to właśnie ty nie potrzebujesz psychiatry, zęby ci pomógł .
Odpowiedz
Witam kolegów.
Skromne pytanie odnośnie formy liczenia emerytury (może był taki wątek ale nie widziałem go) jak to naprawdę jest tzn.:
24 - miesięcy pracy w cywilu, później od razu ciągłość i
12 miesięcy w służbie kandydackiej Straży Granicznej okres 1998-1999 pełne 12 miesięcy, przerwa 6 miesięcy i
od 1999 roku w Służbie Więziennej.
Jak to wszystko jest sumowane okresy, czy ktoś może z aktualnych szanownych emerytów miał może podobny przypadek? lub ktoś ma jakiś patent na to liczenie. Proszę o sensowne podpowiedzi z tymi naszymi %.
Odpowiedz
Czy ktoś coś wie na temat kolejnego postulatu czyli nadgodziny?
Odpowiedz
(18-04-2019, 14:52 )xerez14@wp.pl napisał(a):
(15-04-2019, 9:39 )PierreNick napisał(a): Gorąca prośba do Administratora: proszę nie publikować postów atakujących inne związki zawodowe (oświatowe) za ich walkę o godne płace, bo naprawdę nie wypada  Cry

A ty co cenzor z PRL-u? Po to jest księga aby kazdy mógł się wypowiedzieć

a później się dziwimy społeczeństwu że nas nie ma w mediach dzięki takim czubom zaprezentowanym w tak unikalny sposób jak się przedstawił Pierre i co tam jeszcze?
Odpowiedz
(18-04-2019, 14:52 )xerez14@wp.pl napisał(a):
(15-04-2019, 9:39 )PierreNick napisał(a): Gorąca prośba do Administratora: proszę nie publikować postów atakujących inne związki zawodowe (oświatowe) za ich walkę o godne płace, bo naprawdę nie wypada  Cry

A ty co cenzor z PRL-u? Po to jest księga aby kazdy mógł się wypowiedzieć

Księga to jednak nie rynsztok, żeby do niego każde Poop wylewać.
Odpowiedz
(16-04-2019, 12:50 )konradissimus napisał(a): Mógłbym uczyć wszystkiego, poziom jaki prezentuje większość nauczycieli jest żenujący. Nie wiem po co ich bronisz skoro nie maja racji, chwała tym którzy wsparli egzaminy bo ich postępowanie w tym względzie jest karygodne. Znalazł się wielki obrońca uciśnionych.

Jasne, a ty się wszystkiego nauczyłeś sam i dlatego najlepiej znasz się na wszystkim.
Leonardo da Vinci przy tobie blednie.
No chyba, że jesteś efektem pracy bandy żenujących belfrów - to by dużo tłumaczyło...
Tongue
Odpowiedz