Projekt "Emerytura plus" będzie w czwartek skierowany do konsultacji międzyresortowych i społecznych. Plan zakładający wypłatę "trzynastki" dla emerytów i rencistów w wysokości najniższej emerytury, ma obowiązywać od 1 maja. Obejmie blisko 10 mln osób.
Szybko poszło,a sprawa naszych podwyżek od listopada nie może być skierowana do konsultacji społecznych.Żenada,jak jesteśmy traktowani.
Odpowiedz
Śmiech i kpina !!!! Pokazują jak kształtowal się wzrost naszych uposażeń w latach 2017-19 !!! A co my w 2019 dostaliśmy ? Nic ,nadal nie ma projektu na RCL, ZZ i CzSw dzieli kasę której nie ma , jedni na dodatki drudzy na stanowiska , a co im do tego ??? Dać podwyżki jak w porozumieniu i tyle !!! A na dodatki czy stanowska z innej puli walczyć a nie z wywalczonego porozumienia z listopada !!!!
Odpowiedz
W końcu doczekaliśmy się podwyżek.Od 1 kwietnia będą doliczone do wypłaty.Lepiej późno niż w cale.
Odpowiedz
(05-03-2019, 17:14 )mpower5 napisał(a): Witam mam pytanie do Was???Czy miał ktoś z was  taką sytuację lub się z nią spotkał,że biorąc dofinansowanie na zakup mieszkania nie dotrwał do 15 roku służby Smilenp: zmienił pracę itp... pytanie brzmi jak dalej wyglądała sytuacja jeśli chodzi o zwrot dofinansowanie

Otrzymujesz decyzje dyrektora o zwrocie. Wydaje mi sie ze bedzie to w ramach decyzji administracyjnych. Czyli 14 dni na odwolanie do okregu, a nastepnie droga sadowa.
W decyzji bedzie podany termin oraz kwota do zwrotu. Wartosc Brutto z uwzględnioną waloryzacja. Zgodnie z orzeczeniami sądów zwrot podatku sie nie należy.
Odpowiedz
Jak zwykle nikt nie wie kiedy będzie podwyżka.
Chodzą plotki że podwyżka będzie w Marcu a teraz w Kwietniu Cyrk na kółkach :/
W wiadomościach gadają nauczyciele że Więziennictwo już dostało podwyżki co jest totalną bzdurą. CYRK :/
Odpowiedz
Policja już zapomniała o podwyżkach i obecnie Przewodniczący Jankowski rozmawia z Ministrem Brudzińskim o spełnieniu pozostałych postulatów (art. 15a, pełnopłatne nadgodziny, 25 lat do emerytury bez limitu wieku). Widząc "nasze" tempo prac nad podwyżkami, pewnie większość z nas będzie już emerytami, zanim te zmiany nastąpią.
Panie Przewodniczący Tuła, trzeba bardziej naciskać na ministrów MS.

https://ochrona24.info/15181,art-15a-i-nie-tylko/
Odpowiedz
Odprawa roczna??-zenada. Pan minister prosi o więcej. Więcej czego pytam. Może trzeba dać od czasu do czasu coś ludziom żeby wymagać. Oblozyliscie ludzi obowiązkami że ledwo dysza. Mydlicie nam oczy trzynastkami, obietnicą awansował a gdzie podwyżki.Pogaduszki ludzi którzy za grosz pojęcia nie mają o realnej służbie.
Odpowiedz
Podczas odprawy rocznej kierownictwa, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński zapewnił, że w 2019 roku najważniejsi będą ludzie: funkcjonariusze i pracownicy formacji. [i]– Bardzo was proszę, byście w tym szczególnym, jubileuszowym dla nas roku, realizowali swoje zadania z jeszcze większym zaangażowaniem –[/i] powiedział.
Co Wy na to? Bo ja myślę, że to kolejny prima aprilisowy żart.
[/quote]

Ten rok jest faktycznie wyjątkowy... tak bardzo wyjątkowy że w dniu święta SW zapomniano nawet o życzeniach dla funkcjonariuszy.
Z awansów  niewielu funkcjonariuszy mogło się cieszyć, bo blokowane są od 2-3 lat choć oficjalnie nic ich nie blokuje....
Nie wiem, czy można wymagać jeszcze większego zaangażowania od funkcjonariusza działu ochrony z 400 nadgodzinami, czekającego na awans 3 lata i na obiecaną podwyżkę, którą według mediów już dostał?? -- widocznie można.  

Jeśli dodamy do tego obrazu KDO, który w imię walki z nadgodzinami, by polepszyć sobie wyniki kwartalne --likwiduje kolejne stanowiska i posterunki, dokładając tym samym zadań i obowiązków pozostałym funkcjonariuszom, mamy pełen obraz wyjątkowości tego roku...
Jeśli  w tym roku mają być najważniejsi ludzie to proszę o nich dbać, bo na razie wszystko zmierza do tego że  po podwyżkach w 2020 r odejdzie większość z prawami emerytalnymi a ci którzy zostaną nie będą w tanie udźwignąć ciężaru pracy w okrojonym do granic możliwości stanie osobowym. Bo na rekrutację nie ma co liczyć...
Pozdrawiam.
Odpowiedz
I podobnie było w 2007r. Niby 777zł przez trzy lata. Pierwsza podwyżka była, potem wybory, potem ten pan co jest przewodniczącym parlamentu europejskiego kazał rozesłać do nas listy że będzie super i w ogóle, a potem zabrano inflacyjne, skończyły się nagrody, wychamowały awanse, do góry wiek emerytalny itd. I w zasadzie do dzisiaj SW zaciska pasa. Słabo widze te całe porozumienie i te podwyżki na przyszły rok i obnizenie wieku i cała reszta. Ten rząd także rozesłał do nas listy przecież. Tak jak ktoś napisał, wymagania wobec nas wysokie, służba realnie zagrażająca zdrowiu i życiu f-sza , ale jesteśmy traktowani naprawde jak takie byle co, taka jest prawda, zero szacunku do nas, a co do związków to czas już żeby przestać tak strzałkować i klepać się po pleckach i uśmiechać się do tych onych co nas mają gdzieś . Nikt tu przygłupem nie jest i konkretnie kazdy chce wiedzieć kiedy dostanie podwyżke bo się żyje za te pieniądze, wszystko do góry idzie, a jak nie chcą dać to niech powiedzą nie damy i tyle.
Odpowiedz
mpower5 wygląda to tak,że jeśli nie dotrzymasz do 15 tego roku to kasę musisz oddać.I to co najciekawsze kasę dostałeś netto do ręki a oddasz brutto.Jedyny twój ratunek żeby jej nie oddawać przed 15- tym rokiem to przejście rentę.
Odpowiedz
Panie administratorze pytanie odnośnie awansów na st straznikow w sluzbie jestem od 2014 roku podoficerka skonczona 2016 kwiecień pytanie jsk długo mamy czekać tyle osob odchodzi na emerytury pytam gdzie te pieniadze i wymagania ze nie ma ludzi i ze straznikiem z kapralem praca na oddziale a ja sie pytam kogo to obchodzi ze nie ma ludzi prosze o odpowiedz dla mnie i dla kolegow ktorych pewnie jest tysiace ktorzy maja taka sytuacje
Odpowiedz
Głodujesz? Sprawia Ci to wielka roznice jak dostaniesz podwyzke z wyrownaniem 1 kwietnia czy 1 maja a dlaczego nie napiszesz nic o PO i PSL jak nic Ci nie dawali przez 8 lat to Ci sie podobało takSmile? Dlazcego piszesz ze data 1 kwietnia jest wyssana z palca skoro nie masz pojecia kiedy dostaniesz podwyzkeSmile?
Odpowiedz
Dyrektor generalny zapowiedział, że do okręgowych inspektoratów skierowano środki na realizację awansów dla funkcjonariuszy, którzy nabyli uprawnienia do 31 grudnia 2017 r. oraz poinformował, że podejmie starania, aby w tym roku zrealizować jeszcze kolejne awanse.

czyli jak ktoś w 2018 ukończył szkołę podoficerską nie dostanie awansu na stanowisku na st. strażnika ? ? ?
Odpowiedz
2019, 09:52
Znowu na samym końcu. Pięknie panowie z C.Z dbają o swoją kadrę. Ale co tu się dziwić. Oni nie dostają ochlapów ze stołu. Jeszcze 3-4 lata odejdą Ci co są na 15 lat i będzie trzeba zamykać ten cyrk bo nie ma chętnych do pracy a Ci co się już przyjęli obserwują i też się zwolnią.
Odpowiedz
Sprawami legislacyjnymi niech się zajmują ci którzy biorą za to pieniądze. My chcemy krótkiej,  informacji- kiedy one będą?- Krótkiej, zwięzłej informacji, żebyśmy wiedzieli, że traktowani jesteśmy poważnie- krótka wiadomość, która urnie wszelkie dewagacje i niepotrzebne niezdrowe emocje.
Odpowiedz
Jak to jest możliwe. Podwyżki ogłoszone w
zeszłym roku - niewypłacone do dziś a 13stki emerytur i rent ogłoszone w styczniu mają być wypłacane od 1 maja br. ...?!
Odpowiedz
(04-03-2019, 20:12 )ZIBI napisał(a): szczerze to jest mi Was strasznie zal przez 8 lat nie mogliscie sie doczekac podwyzek a do 1 kwietnia nie mozecie poczekac? Załosni Zalosni ZałosniSmile

a ta data skąd się wzięła? na stronie RCL nie ma nawet projektu więc ja się pytam co ma się stać 1 kwietnia? no wypłata to ja wiem a i Prima aprilis. Mnie jest żal takich nie potwierdzonych wpisów wyssanych z palca.

[url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Prima_aprilis][/url]
Odpowiedz
Wystarczy żebyśmy otrzymali wiadomość kiedy ta podwyżka?- niech będzie, że np. w maju ale żeby wszyscy wiedzieli i byłoby po sprawie. A tu niestety zawsze musi być kręcenie i przez to tworzenie nerwowej atmosfery. Co nas obchodzi procedura legislacyjna- niech się zajmą tym ci którzy biorą za to pieniądze.
Odpowiedz
Przykre jest to, że wszystkie służby mundurowe dostały podwyżki, poza Nami. O Nas zapomniano. ZAPOMNIANO! To nawet nie jest śmieszne, to jest żenujące. Od Nas oczekują wspinania się na wyżyny, setki nadgodzin, sami w zamian nic nie dając. To jest wstyd dla Naszej góry, po prostu po ludzku wstyd, że nie dbacie o swoich ludzi. Marzy Wam się Norwegia. Dobrze, że tylko są to marzenia. Przy tym zostaniemy.
Odpowiedz
Witam mam pytanie do Was???Czy miał ktoś z was taką sytuację lub się z nią spotkał,że biorąc dofinansowanie na zakup mieszkania nie dotrwał do 15 roku służby Smilenp: zmienił pracę itp... pytanie brzmi jak dalej wyglądała sytuacja jeśli chodzi o zwrot dofinansowanie
Odpowiedz
(04-03-2019, 20:12 )ZIBI napisał(a): szczerze to jest mi Was strasznie zal przez 8 lat nie mogliscie sie doczekac podwyzek a do 1 kwietnia nie mozecie poczekac? Załosni Zalosni ZałosniSmile

Po pierwsze, co to za magiczna data 1 kwietnia? Chyba jaja na prima aprilis sobie robisz, wierząc że do tego czasu będą podwyżki?
Po drugie, skoro inne służby mogły, to dlaczego nasza nie?
Po trzecie, powiedz w banku, żeby poczekali ze spłatą kredytu do 1 kwietnia. 

https://ochrona24.info/15181,art-15a-i-nie-tylko/
policyjne związki działają i mają, a nasze gdzie są? 

Podczas odprawy rocznej kierownictwa, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński zapewnił, że w 2019 roku najważniejsi będą ludzie: funkcjonariusze i pracownicy formacji. [i]– Bardzo was proszę, byście w tym szczególnym, jubileuszowym dla nas roku, realizowali swoje zadania z jeszcze większym zaangażowaniem –[/i] powiedział.
Co Wy na to? Bo ja myślę, że to kolejny prima aprilisowy żart.
Odpowiedz
Myślę że zadbanie o zdrowie rozwiąże wiele naszych problemów z ostatnich tygodni.
Odpowiedz
(04-03-2019, 20:12 )ZIBI napisał(a): szczerze to jest mi Was strasznie zal przez 8 lat nie mogliscie sie doczekac podwyzek a do 1 kwietnia nie mozecie poczekac? Załosni Zalosni ZałosniSmile

A jak tu się nie denerwować jak sama pani minister edukacji  w RMF powiedział  że Służba Więzienna już dostała 650 zł podwyżki. 
Nikt z nas nie dostał i nie wiadomo kiedy dostanie.  Dodgy
Odpowiedz
Takie informacje doprowadzają do roztroju nerwowego. JA idę od jutra się leczyc a wy działajcie w temacieSmile
Odpowiedz
(04-03-2019, 20:12 )ZIBI napisał(a): szczerze to jest mi Was strasznie zal przez 8 lat nie mogliscie sie doczekac podwyzek a do 1 kwietnia nie mozecie poczekac? Załosni Zalosni ZałosniSmile

A któż to cię zapewnił że 1 kwietnia będzie kasa?Bo na razie to mozesz pomarzyć.Za chwilę z protestem ruszają nauczyciele i może ktoś stwierdzi że to pilniejsza sprawa a SW czeka 8 lat to jeszcze poczekaja.
Odpowiedz
Powiem wprost, wstyd dla Naszych przełożonych w CZSW oraz NSZZFIPW żeby prawie 30 tysiecy funkcjonariuszy dowiadywało się od zaprzyjaźnionego portalu o postępach w pracach nad rozporządzeniem w sprawie naszych wynagrodzeń. CZSW ma codzienny kontakt z ministerstwem i co? Wielkie nic!!!Brawo Panie Generale!!!Strona zwiazkowa zrobiła bardzo duzo9,Ale można by oficjalnie zapytać co się dzieje. Nam pozostaje czekać bo ta Służba uczy cierpliwości zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze.
Odpowiedz
Wszyscy nas zlewają. Od Annasza do Kajfasza. Robi się co raz cieplej, dni dłuższe to i w domu się posiedzi na L4. A pan Jaki pokaże jak się pełni służbę.
Odpowiedz
(04-03-2019, 17:56 )Ochrona15l napisał(a): Witam. Co się stało z zapewnieniami że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Nagle się okazało że Minister ponagla{w innym miejscu czytamy że "prosi" o przyspieszenie prac}, a z tego wszystkiego wynika że nasze podwyżki są w lesie. Piszą że cierpliwość f~szy się kończy, aja myślę że dawno się skończyła i najwyższa pora dać temu wyraz.

To prawda Jak długo mamy jeszcze czekać  ? Dodgy
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Jeszcze na solówkę go zaproś. Jestem ciekawy co Ty tam takiego robisz skoro chcesz więcej zarabiać ?! Jakieś inne zasady i obowiązki macie tam niż na innych puchach ?
Odpowiedz
szczerze to jest mi Was strasznie zal przez 8 lat nie mogliscie sie doczekac podwyzek a do 1 kwietnia nie mozecie poczekac? Załosni Zalosni ZałosniSmile
Odpowiedz
Poproszę o opinię. W listopadzie złożyłem wniosek o dofinansowanie do zakupu mieszkania. Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Wiem że administracja ma 30 dni a w razie skomplikowanej sprawy do 60 dni.
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Tego typu posty są żenujące.
Odpowiedz
Witam. Co się stało z zapewnieniami że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Nagle się okazało że Minister ponagla{w innym miejscu czytamy że "prosi" o przyspieszenie prac}, a z tego wszystkiego wynika że nasze podwyżki są w lesie. Piszą że cierpliwość f~szy się kończy, aja myślę że dawno się skończyła i najwyższa pora dać temu wyraz.
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Często przyjeżdżają do nas skazani z Białołęki. Skazani rozpieszczeni, zaskoczeni, że są w ZK a nie w przedszkolu. Jestem pewny że ty dużo potrafisz i powinieneś zarabiać co najmniej tyle co minister sprawiedliwości, a kmiotki z innych jednostek w Polsce piątą część z tego co ty, bo ty pracujesz w Warszawie ;o.
I nie musisz mnie zapraszać do Warszawki bo nie będę dojeżdżał kilkaset kilometrów. Gdyby przenieśli mnie rozkazem poszedłbym na emeryturę. A to że wyrażam swoją dezaprobatę co do twojej opini, że powinniśmy robić podziały wśród funkcjonariuszy i szanuję pracę zarówno tych, którzy pracują w małych i dużych jednostkach wcale nie znaczy, że pracuję w jakimś oz.
Odpowiedz
https://www.infosecurity24.pl/sluzby-mun...wieziennej
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

widzę , że wcześniej było dzielenie na ochrone i administracje, teraz zaczyna się nawet dzielenie w ochronie na służących w mniejszych i większych jednostkach... dziel pan panie Fafik1977 tak dalej, rządzącym w to graj. robisz chłopcze tzw. krecią robotę. na kogo jeszcze chcesz podzielić funkcjonariuszy, jak juz będzie na mniejsze i większe jednostki, to na te gdzie siedzą groźniejsi i mniej groźni, gdzie są i nie ma niebezpiecznych, potem według lokalizacji chyba i odległości dojazdu do pracy... skąd się tacy jak ty biorą?
Odpowiedz
Dobry wieczór. Mam pytanie do znawców tematu. Czy gdy odejdę na eme przed komisją, a zrobię ja będąc już na emeryturze ( przy założeniu że dostanę grupę w związku ze służbą ),to dostane 100% pensje przez rok czy zostanę z tym co wypracowałem? Proszę o opinie, ale nie typu według mnie tak czy cos w tym stylu tylko merytoryczną odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam mam pytanie dotyczące wyplaty równoważnika za brak mieszkania. Dostalem decyzje o dofinansowaniu za budowę domu od decyzji do wyplatypracy minęło 10 miesięcy. W tym okresie nie wypłacane mi było za brak mieszkania. Czy mogę się starać o wypłatę tych środków i gdzie w jakim przepisie o tym przeczytam ??
Odpowiedz
(28-02-2019, 18:09 )Tym07 napisał(a):
(26-02-2019, 13:02 )MdR napisał(a):
(25-02-2019, 12:17 )Tym07 napisał(a):
(22-02-2019, 10:47 )MdR napisał(a):
(21-02-2019, 11:07 )Sadi napisał(a): [quote="Tomasz" pid='1729' dateline='1550564933']
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
[/quote

A gdyby był tylko w zasadniczej służbie wojskowej? To też się łapie na stare zasady?

Też. Pisałem o zasadniczej właśnie. Potwierdził to drugi, który odbywał służbę zasadniczą w SG. Stara się do MON. Potwierdzili mu że przyjmą na starych zasadach, gdyż jego służba zaczęła się 20 lat temu. I nie ma znaczenia ze bylo 19 lat przerwy. Tak mu powiedziano w WKU. W kadrach powinni udzielić obszerniejszych informacji, ale zapytaj dyskretnie bo nie spodoba się to i to bardzo. Najlepiej przy okazji jakiegoś naboru.

No to wiem. Każdy kto odrabiał wojsko w policji SG PSP to będzie na starych zasadach. Ja byłem w zasadniczej a jej nie ma w ustawie dlatego pytam czy jest jakaś szansa na emeryturę po 15 latach bo zasadnicza to przecież też służba

Mam podobnie, przyjąłem się w maju 2013 do SW, a w 2012 zacząłem służbę kandydacką w wojskowym ośrodku szkolenia (chodzi o nsr), po szkoleniu jeszcze w tym samym roku podpisałem kontrakt z jednostką i jeździłem na ćwiczenia rotacyjne na poligony, ostatnie takie szkolenie miałem w lutym 2013 jako żołnierz NSR. Gdzie się najlepiej dowiedzieć na jakich zasadach emerytalnych jestem?
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Jak ci sie nie pdoba to sie zwolnij. Nie wiedziales gdzie sie przyjmujesz czlowieczku o slabej psychice.
Odpowiedz
(02-03-2019, 21:13 )fafik1977 napisał(a): Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile

Panowie po co te przepychanki i licytacje który ma gorzej? Wiadomo że wszędzie jest coraz gorszy syf. Nawet w innych działach nie jest kolorowo. No ale w ochronie to się cuda dzieją. Moim zdaniem bez zdecydowanego nacisku z naszej strony górą będzie nas zwodzic ile się da w sprawie podwyżki i dodatków.Chyba czas pomyśleć o zdrowiu żeby pobudzić ich do działania.
Odpowiedz
Witam panowie kłucicie się kto ma więcej pracy ja pracowałem w ZK i w AŚ i tu i tu jest kupa roboty tylko inna specyfika kłutnie są bez sensu a o podwyżkach cisza rząd obiecuję rużne dodatki dla ludzi a zaraz o nas zapomną bo jast cisza budżet ustalony a tu cisza
Odpowiedz
Człowieczku o słabej konstrukcji z miła chęcią zamienię się z Tobą na 3m-ce i zapraszam do AS Warszawa Białołęka i wówczas pokażesz co potrafiszSmile
Odpowiedz
(01-03-2019, 10:39 )Jamcion napisał(a):
(26-02-2019, 20:23 )fafik1977 napisał(a): Panie Administratorze mam wspaniały pomysł bo jak czytam te posty to nigdy nie zewrzemy czterech liter by postawić się okoniem a dlaczego może geneza problemu tkwi nie tylko w systemie ale też w małych jednostkach gdzie możliwe z naciskiem na możliwe jest pełen stan etatowy, rządzą rodzinne klany i też przyjaźnie czy zaszłości z „piaskownicy” i nasuwa się wówczas pytanie? po co się stawiać, jest Mi dobrze a…a niech inni wywalczą. Może nie uda się już wrócić do ZK/AŚ pierwszej i drugiej kategorii, gdzie były różnice w płacach ale, może należałoby pomyśleć o wyższych dodatkach obligatoryjnie w jednostkach gdzie np. przedział jest do 500osadzonych, 500-1000osadzonych,1000-1500osadzonych i powyżej bo dlaczego? ten co pracuje w kryminale i ma 300 na otworku to dlaczego zarabia tyle samo co ten powyżej 1500?. Czemu nasuwa Mi się ten pomysł? bo jak czytam przepychanki o pierdoły a nie reagujemy na ważniejsze sprawy to zaczynam myśleć jak Ci z niektórych jednostek, przykre to. Pamiętajmy, że walczymy z pupilami, przełożonymi, su….per poleceniami a co najgorsze? ze sobą tj. funkcjonariuszami będacymi najniżej w przewodzie pokarmowym. Nie wymagajmy od innych cudów, a zacznijmy od siebie. PozdrawiamMoże dltego że w takim jak ty to nazywsz kurniku gdzie jest 300 osadzonych pełni służbę w nocy naprzykład 3-4 ochroniarzy a w takim ZK gdzie jest 1500 kilkudziesięciu.
Odpowiedz
Tak ogólnie to nie ma nawet o czym napisać. Nudy, zniechęcenie, idzie to wszystko na dno. Już nie wiem ale może trzeba zrobić reforme jak wśród sędziów. Może jakaś kasta blokuje ,czy jak i to pełza wszystko jak żółw i pcha beton i pcha i pcha a betonu więcej. No ale jak pisałem czasy się zmieniły i pyk ...........i nie będzie komu przyjść pewnego razu i co?????? No i co wtedy???
Odpowiedz
Witam, Panie Administratorze proszę za pośrednictwem Pana o zapytanie związków bo mniemam,że jest Pan też członkiem o kwestie na jakim etapie jest projekt rozporządzenia zmieniającego nasze uposażenia w związku z podpisaniem porozumienia z listopada ? Jeśli związki zawodowe reprezentujące ,,nas wszystkich,, nie znają odpowiedzi to może warto zapytać odpowiedniego ministra bo Pan Jaki twierdzi że wszytko jest na dobrej drodze tak? Ale na drodze do czego ? To podziału i wyszarpywania naszych pieniędzy przez stronę związkowa i stronę służbowa? Kolejny już raz jesteśmy traktowani jak ci mało istotni , zawsze na koncu. Czy Państwo zdają sobie sprawę jaki jest poziom flustracji f- szy w jednostkach ? Za pewne nie bo nie macie pojęcia o prawdziwej slubie na mrozie, z ciągłymi dodatkami, dyżurami, z dużą ilością nadgodzin - 600h i wiecej. Liczą się słupki ,statystki i nic więcej. Obawiam się co będzie myślę za te dwa lata gdzie bardzo dużą ilość f-szy nabędzie prawa emerytalnych ,oczywiście na sztuke zawsze ktoś przyjdzie ale proszę zastanawiać się jaka to będzie sztuka? Kto przekaże wiedzę , umiejętności i doświadczenie? Może przyszli chorąży i oficerowie z nowych uczelni ? Bez pojecia o robocie jak większość plecaków ? Powtarzam raz jeszcze poziom flustracji w jednostkach sięga maksimum!!!
Odpowiedz
Pierdu pierdu o dodatkach a jeszcze nie ma podwyżek.
Odpowiedz
(26-02-2019, 20:23 )fafik1977 napisał(a): Panie Administratorze mam wspaniały pomysł bo jak czytam te posty to nigdy nie zewrzemy czterech liter by postawić się okoniem a dlaczego może geneza problemu tkwi nie tylko w systemie ale też w małych jednostkach gdzie możliwe z naciskiem na możliwe jest pełen stan etatowy, rządzą rodzinne klany i też przyjaźnie czy zaszłości z „piaskownicy” i nasuwa się wówczas pytanie? po co się stawiać, jest Mi dobrze a…a niech inni wywalczą. Może nie uda się już wrócić do ZK/AŚ pierwszej i drugiej kategorii, gdzie były różnice w płacach ale, może należałoby pomyśleć o wyższych dodatkach obligatoryjnie w jednostkach gdzie np. przedział jest do 500osadzonych, 500-1000osadzonych,1000-1500osadzonych i powyżej bo dlaczego? ten co pracuje w kryminale i ma 300 na otworku to dlaczego zarabia tyle samo co ten powyżej 1500?. Czemu nasuwa Mi się ten pomysł? bo jak czytam przepychanki o pierdoły a nie reagujemy na ważniejsze sprawy to zaczynam myśleć jak Ci z niektórych jednostek, przykre to. Pamiętajmy, że walczymy z pupilami, przełożonymi, su….per poleceniami a co najgorsze? ze sobą tj. funkcjonariuszami będacymi najniżej w przewodzie pokarmowym. Nie wymagajmy od innych cudów, a zacznijmy od siebie. PozdrawiamMoże dltego że w takim jak ty to nazywsz kurniku gdzie jest 300 osadzonych pełni służbę w nocy naprzykład 3-4 ochroniarzy a w takim ZK gdzie jest 1500 kilkudziesięciu.
Odpowiedz
Dzien dobry. Mam podobny pytanie a mianowicie, odbywalem krotkotrwale przeszkolenie wojskowe tzw KSzR w WSOSP w Deblinie (szkolka podoficerska) w czasie studiow bylo to w 2008r. Po przysiedze bylismy jako szer.pchor a po ukonczeniu mianowanie na kaprala i przeniesienie do rezerwy. Sluzbe w SW rozpoczalem po 2013 i w zwiazku z tym emerytura po 15 czy 25l?Dziekuje z gory za odp
Odpowiedz
Witam! mam taką refleksję dotyczącą SW. wyszliśmy na zewnątrz, otworzyliśmy nasze kryminały, zmieniamy nasz wizerunek, gdzie tylko możemy to jesteśmy tylko po co ? i tak każdy myśli że nic nie robimy, tylko siedzimy i kawka za kawką, kasę dostajemy za nic, a jeszcze domagamy się więcej. ale patrząc na zarobki bankowców ich nie wyobrażalną odpowiedzialność i kompetencje to zrezygnujmy chociaż na jeden miesiąc z pensji nie bierzmy trzynastki przecież bankowcy mają gorzej. Oni pracują z pieniądzem a my tylko z Człowiekiem. Pozdrawiam funkcjonariuszy i pracowników SW. p.s. podwyżki jak zechcą to dadzą a jak nie dadzą to też kryminały się nie zawalą. dlaczego a no dlatego że każdy ma rodzinę, kredyt, marzenia i plany na wakacje. Ha Ha Ha.
Odpowiedz