(14-03-2024, 15:10 )Cywil87 napisał(a): Porozumienie podpisane tylko teraz jeśli mi po zsumowaniu składników wynagrodzenia wychodzi najniższa to ja podwyżki nie otrzymuję?? Dobrze rozumiem??
A to nie tak że 20 procent jest liczone od podstawy ( niezależnie jaką jest) i od tego pozostałe składniki wynagrodzenia powinny też się podnieść.
Odpowiedz
(13-03-2024, 11:31 )Szczescliwy emeryt napisał(a): Jak tam Panowie na emeryturze? Jest pieknie co nie? W cywilu normalni ludzie widac to bardzo jak czlowiek zmienia prace. Pytanko co myslicie o tej podwyzce z 2023 co nam zabrali dajac ją od marca.. uda sie to odzyskac? Jeden taki rok gdzie podeyzki dali od marca duzo ludzie stracili przez to.. pozdrawiam szczesliwy emeryt


Coś niecoś się dzieje w temacie. Było pismo RPO do rządzących, a w dniu 20.03. 2024 o godz 9 komisja senacka rozpatrzy petycje w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany art. 41 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, w celu podwyższenia wysokości emerytur funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w okresie od stycznia do lutego 2023 r. (P11-06/24). A na emeryturze? Zayebiście ;-)
Odpowiedz
https://nszzfipw.org.pl/porozumienie-ws-...024-r.html
Odpowiedz
Porozumienie podpisane tylko teraz jeśli mi po zsumowaniu składników wynagrodzenia wychodzi najniższa to ja podwyżki nie otrzymuję?? Dobrze rozumiem??
Odpowiedz
(13-03-2024, 11:31 )Szczescliwy emeryt napisał(a): Jak tam Panowie na emeryturze? Jest pieknie co nie? W cywilu normalni ludzie widac to bardzo jak czlowiek zmienia prace. Pytanko co myslicie o tej podwyzce z 2023 co nam zabrali dajac ją od marca.. uda sie to odzyskac? Jeden taki rok gdzie podeyzki dali od marca duzo ludzie stracili przez to.. pozdrawiam szczesliwy emeryt
Słyszałem że wypłacą ci z odsetkami i specjalną premię poniesione straty w mózgu ?
Odpowiedz
(12-03-2024, 8:31 )Szczęśliwy napisał(a):
(11-03-2024, 19:20 )StaryGad312 napisał(a):
(11-03-2024, 14:28 )BartekS napisał(a):
(10-03-2024, 22:02 )KAPRAL6 napisał(a): Administratoże, czy w związku z jeszcze obowiązującą do 2025 roku Ustawą Modernizacyjną, w której mieliśmy zagwarantowane dodatkowe środki finansowe na podwyżki i system motywacyjny i poprawę warunków służby możemy się spodziewać jakiejś podwyżki? Gdyż waloryzację uposażeń od 1 stycznia 2024 roku związku z inflacją.


Od kiedy to dostajemy waloryzację? Myślałem, że dostaliśmy podwyżkę.

 Waloryzację dostajemy od kiedy inflacja pokazała , że może więcej.... cyt.:

PoRozUMlENlE
 zawarte w dniu 29 lutego 2024 roku w Warszawie pomiędzy Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i Krajową Sekcją Służby Więziennej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego,,SoIidarność", zwanych dalej,,Stronami" W trakcie trójstronnego spotkania

 Strony uzgodniły następujący sposób realizacji podwyżki uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej w 2024 roku, zgodnie z poniższymi zasadami:
 1,.20% waloryzacja uposażenia zasadniczego tj. wzrost kwoty uposażenia zasadniczego o 2O% w każdej grupie zaszeregowa nia,
 2. dodatkowo wzrost uposażenia zasadniczego w równej kwocie nie mniej niż 2OO zł w grupach....itd

A wyobraź sobie , że na początku lat 2000 waloryzacja uposażeń co roku była normą i nikogo nie dziwiła.

No nie ? mogę skąd aż taka głupota bierze się w ludziach, a może wymyśl jeszcze podwyżkę o nazwie np Podwyżka dla ograniczonych umysłowo ??

Szczęśliwy nie nazwałem Cię idiotą mimo , że wszystko na to wskazuje , jesteś jeszcze młody i raczej wiedzę powinieneś chłonąć a nie nazywać ją głupotą , kiedyś - w czasach kiedy jeszcze wchodziłeś na stojąco pod stół - waloryzacja , czyli podwyżka uposażenia zależna od inflacji była normą i jest to prawda , co roku od stycznia mieliśmy w granicach 1.5 do 5 % waloryzacji uposażeń. Niestety dawno temu PO zabrało nam waloryzację i to też jest fakt....
Odpowiedz
(13-03-2024, 8:48 )Szczęśliwy napisał(a): Widzę że kolejny mądry o nicku KAPRAL6 będzie się udzielał jako „ mało, złe warunki, przełożeni do kitu itp „ powiem tylko jedno chłopku masz kiepskie życie i smutne jak większość tutaj i mam cichą nadzieję że pani minister zacznie coś z tym robić, a przełożeni zaczną was rozliczać z pracy a nie z siana fermentu i plotkowania po kątach i nakręcania innych wartościowych funkcjonariuszy, bo to już naprawdę nie jest śmieszne tylko żałosne co wypisujecie i robicie.

Nie boj sie... I tak wszyscy wiedza, ze najwiekszym pajacem jestes ty chociaz starsznie chcialbys zwalic to na kogos innego.
Odpowiedz
(13-03-2024, 7:47 )Cywil87 napisał(a):
(11-03-2024, 21:05 )Administrator napisał(a):
(11-03-2024, 19:06 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy wiadomo kiedy kolejne negocjacje dot.pracownikow cywilnych?

Najprawdopodobniej w czwartek 14-go marca.
 
Czekamy w takim razie na pozytywne wyniki dyskusji. Jeśli nie chcą podnosić nam wynagrodzenia to niech dadzą mi mundur a nie administracja w mundurze a wychowawca w cywilu bo taniej ...

Jezeli mozna zapytac jaka jest roznica w wyplacie miedzy cywilnym, a mundurowym stanowiskiem wychowawcy o tych samych obowiazkach? I czemu sie przyjales na takie stanowisko w wersji cywilnej?
Odpowiedz
(13-03-2024, 11:31 )Szczescliwy emeryt napisał(a): Jak tam Panowie na emeryturze? Jest pieknie co nie? W cywilu normalni ludzie widac to bardzo jak czlowiek zmienia prace. Pytanko co myslicie o tej podwyzce z 2023 co nam zabrali dajac ją od marca.. uda sie to odzyskac? Jeden taki rok gdzie podeyzki dali od marca duzo ludzie stracili przez to.. pozdrawiam szczesliwy emeryt

Ja akurat Pani na emeryturze i też się cieszę. Cierpliwie poczekam aż nam dadzą to, co poprzednicy tym niekonstytucyjnym ruchem nam zabrali. Tylko najpierw muszą posprzątać poważniejsze chlewiki przecież. 
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(13-03-2024, 11:31 )Szczescliwy emeryt napisał(a): Jak tam Panowie na emeryturze? Jest pieknie co nie? W cywilu normalni ludzie widac to bardzo jak czlowiek zmienia prace. Pytanko co myslicie o tej podwyzce z 2023 co nam zabrali dajac ją od marca.. uda sie to odzyskac? Jeden taki rok gdzie podeyzki dali od marca duzo ludzie stracili przez to.. pozdrawiam szczesliwy emeryt

Nic wam nie oddadzą. Na jakiej podstawie niby o to walczyć. Gdzie jest napisane że podwyżka ma być od 1 stycznia. W tym roku CBA dostało od 1 marca bez wyrównania.
Odpowiedz
(13-03-2024, 11:31 )Szczescliwy emeryt napisał(a): Jak tam Panowie na emeryturze? Jest pieknie co nie? W cywilu normalni ludzie widac to bardzo jak czlowiek zmienia prace. Pytanko co myslicie o tej podwyzce z 2023 co nam zabrali dajac ją od marca.. uda sie to odzyskac? Jeden taki rok gdzie podeyzki dali od marca duzo ludzie stracili przez to.. pozdrawiam szczesliwy emeryt

nie wiem jak na emce, w służbie dają podwyżki całkiem spore i być może nie ostatnie. Pieniądze za 23 z podwyżek nie do odzyskania dla emerytów
Odpowiedz
Jak tam Panowie na emeryturze? Jest pieknie co nie? W cywilu normalni ludzie widac to bardzo jak czlowiek zmienia prace. Pytanko co myslicie o tej podwyzce z 2023 co nam zabrali dajac ją od marca.. uda sie to odzyskac? Jeden taki rok gdzie podeyzki dali od marca duzo ludzie stracili przez to.. pozdrawiam szczesliwy emeryt
Odpowiedz
Widzę że kolejny mądry o nicku KAPRAL6 będzie się udzielał jako „ mało, złe warunki, przełożeni do kitu itp „ powiem tylko jedno chłopku masz kiepskie życie i smutne jak większość tutaj i mam cichą nadzieję że pani minister zacznie coś z tym robić, a przełożeni zaczną was rozliczać z pracy a nie z siana fermentu i plotkowania po kątach i nakręcania innych wartościowych funkcjonariuszy, bo to już naprawdę nie jest śmieszne tylko żałosne co wypisujecie i robicie.
Odpowiedz
Dlaczego dostałem po moim wpisie informację iż post został usunięty ?
Nie naruszyłem regulaminu.
Odpowiedz
Dzień dobry.
Czy Zarząd Główny może interweniować w sprawie zapewnień(przed opinią publiczną) Pani Sekretarz Stanu Marii Eichart ,która publicznie zapewniała iż pieniądze na wypłatę nadgodzin z tzw. zamrażarki tj. wypracowanych do dnia 30.06.2019 są zabezpieczone i będą wypłacone.
Na jakim etapie jest proces legislacyjny opisanej sprawy,kiedy zostaną wypłacone stare godziny ?
Pytam gdyż do chwili obecnej nie mogę uzyskać informacji w ramach informacji publicznej z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Jest to o tyle istotne ponieważ Pani Sekretarz Stanu jak również Minister Sprawiedliwości wielokrotnie zapewniali o dialogu z funkcjonariuszami o rozmowach z nami o wsłuchiwaniu się w nasz głos.
A wychodzi na to w tej chwili że były to tylko puste słowa bez jakiegokolwiek pokrycia.
Pozdrawiam i oczekuje na interwencje ze strony obu Związków Zawodowych.
Odpowiedz
(11-03-2024, 21:05 )Administrator napisał(a):
(11-03-2024, 19:06 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy wiadomo kiedy kolejne negocjacje dot.pracownikow cywilnych?

Najprawdopodobniej w czwartek 14-go marca.
 
Czekamy w takim razie na pozytywne wyniki dyskusji. Jeśli nie chcą podnosić nam wynagrodzenia to niech dadzą mi mundur a nie administracja w mundurze a wychowawca w cywilu bo taniej ...
Odpowiedz
Administratorze a czy są dostępne jakieś wyliczenia dot podwyżki dla pracowników cywilnych?Co proponuje CZSW ?a co związki?
Odpowiedz
(11-03-2024, 11:17 )nietakamllodafszka napisał(a):
(11-03-2024, 9:42 )Operator86 napisał(a): Dużo służby też nic do gadania

Ale to Ty mając może 5 lat służby łącznie (daj Boże) płaczesz o to że musisz nosić spb i że mundur Cię uwiera Smile

To było już moje ostatnie zdanie do Ciebie - nie chce mi się rozmawiać na tak bzdurne tematy jak czy jest sens noszenia gazu...
 
To szoruj na rejon
Odpowiedz
Staram się być apolityczny. W związku z czym nie mam nic do pani minister. Zgodnie z zasadą "po owocach ich poznacie" oceniać tą panią można na końcu jej działania a nie na początku.
Pierwsze decyzje w moim odczuciu nie są złe. Choć uważam, że zakłady karne nadają się do całkowitej reorganizacji.
Tylko od lat nie ma odważnego, który by się za to zabrał.
Brak nawet koncepcji. Decydenci jeżdżą w zagraniczne delegacje i nic z tego nie wynika.
Odpowiedz
(12-03-2024, 13:22 )500minus napisał(a):
(12-03-2024, 7:53 )KAPRAL6 napisał(a): Czy są na forum funkcjonariusze z jednostek które odwiedziła Pani Ministra Maria Ejchart ?  i mogą się wypowiedzieć, czy było spotkanie ze zwykłymi funkcjonariuszami oddziałowymi, czy rozmawiala z nimi o problemach bolączkach? a nie tylko z Dyrektorami, Kierownikami działów, Inspektorami !? jak przebiegala wizyta?

A kto chce słuchać problemu w zwykłych szarych ludzi na dole? Zwłaszcza jeżeli nie ma się zielonego pojęcia jak te problemy rozwiązywać....
Każdy krytykant władzy jest mądrala dopóki sam nie zostanie władcą.
Pytanie było jasne I konkretne !!! jeśli nie masz takiej wiedzy i informacji a Pani Ministra nie była w Twojej jednostce to po co się udzielasz!!! Jak była to opisz tą wizytę !!!
Odpowiedz
(12-03-2024, 7:53 )KAPRAL6 napisał(a): Czy są na forum funkcjonariusze z jednostek które odwiedziła Pani Ministra Maria Ejchart ?  i mogą się wypowiedzieć, czy było spotkanie ze zwykłymi funkcjonariuszami oddziałowymi, czy rozmawiala z nimi o problemach bolączkach? a nie tylko z Dyrektorami, Kierownikami działów, Inspektorami !? jak przebiegala wizyta?

A kto chce słuchać problemu w zwykłych szarych ludzi na dole? Zwłaszcza jeżeli nie ma się zielonego pojęcia jak te problemy rozwiązywać....
Każdy krytykant władzy jest mądrala dopóki sam nie zostanie władcą.
Odpowiedz
(12-03-2024, 11:20 )sierżant sztabowy napisał(a): Czy wiadomo już kiedy zostanie wypłacona podwyżka, czy dalej cisza i nikt nic nie wie?

Też jestem ciekawy. Ciekawe też co z tymi godzinami zamrożonymi które miały zostać wypłacone. 
Władza się zmieniła i Cezet a u nas dalej to samo, czyli na samym końcu i do końca nic nie wiadomo.
Odpowiedz
(12-03-2024, 7:53 )KAPRAL6 napisał(a): Czy są na forum funkcjonariusze z jednostek które odwiedziła Pani Ministra Maria Ejchart ?  i mogą się wypowiedzieć, czy było spotkanie ze zwykłymi funkcjonariuszami oddziałowymi, czy rozmawiala z nimi o problemach bolączkach? a nie tylko z Dyrektorami, Kierownikami działów, Inspektorami !? jak przebiegala wizyta?

Przecież tak wysokich lotów ministra od SW,fachowiec nie rozmawia z plebsemSmile
Odpowiedz
Czy wiadomo już kiedy zostanie wypłacona podwyżka, czy dalej cisza i nikt nic nie wie?
Odpowiedz
(11-03-2024, 19:20 )StaryGad312 napisał(a):
(11-03-2024, 14:28 )BartekS napisał(a):
(10-03-2024, 22:02 )KAPRAL6 napisał(a): Administratoże, czy w związku z jeszcze obowiązującą do 2025 roku Ustawą Modernizacyjną, w której mieliśmy zagwarantowane dodatkowe środki finansowe na podwyżki i system motywacyjny i poprawę warunków służby możemy się spodziewać jakiejś podwyżki? Gdyż waloryzację uposażeń od 1 stycznia 2024 roku związku z inflacją.


Od kiedy to dostajemy waloryzację? Myślałem, że dostaliśmy podwyżkę.

 Waloryzację dostajemy od kiedy inflacja pokazała , że może więcej.... cyt.:

PoRozUMlENlE
 zawarte w dniu 29 lutego 2024 roku w Warszawie pomiędzy Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i Krajową Sekcją Służby Więziennej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego,,SoIidarność", zwanych dalej,,Stronami" W trakcie trójstronnego spotkania

 Strony uzgodniły następujący sposób realizacji podwyżki uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej w 2024 roku, zgodnie z poniższymi zasadami:
 1,.20% waloryzacja uposażenia zasadniczego tj. wzrost kwoty uposażenia zasadniczego o 2O% w każdej grupie zaszeregowa nia,
 2. dodatkowo wzrost uposażenia zasadniczego w równej kwocie nie mniej niż 2OO zł w grupach....itd

A wyobraź sobie , że na początku lat 2000 waloryzacja uposażeń co roku była normą i nikogo nie dziwiła.

No nie ? mogę skąd aż taka głupota bierze się w ludziach, a może wymyśl jeszcze podwyżkę o nazwie np Podwyżka dla ograniczonych umysłowo ??
Odpowiedz
Jak u Was w jednostkach jeśli chodzi o monitorowych, kamery zdemontowane? Czy oddziałowym polepszyły się warunki służby, dyżurki wyremontowane, przerwa na 1-godzinna na zjedzenie posiłku?
Odpowiedz
Czy są na forum funkcjonariusze z jednostek które odwiedziła Pani Ministra Maria Ejchart ? i mogą się wypowiedzieć, czy było spotkanie ze zwykłymi funkcjonariuszami oddziałowymi, czy rozmawiala z nimi o problemach bolączkach? a nie tylko z Dyrektorami, Kierownikami działów, Inspektorami !? jak przebiegala wizyta?
Odpowiedz
(11-03-2024, 13:33 )anton napisał(a):
(10-03-2024, 17:36 )anielica2010 napisał(a): https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/k...wyzki.html

A co z SW?

Maj

No nie robcie sobie jaj prosze.
Odpowiedz
"Emeryci bez podwyżek? Awantura w CBA o pieniądze"
https://www.fakt.pl/pieniadze/jedna-grup...zy/150kh3b
Odpowiedz
(11-03-2024, 19:06 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy wiadomo kiedy kolejne negocjacje dot.pracownikow cywilnych?

Najprawdopodobniej w czwartek 14-go marca.
Odpowiedz
(11-03-2024, 14:28 )BartekS napisał(a):
(10-03-2024, 22:02 )KAPRAL6 napisał(a): Administratoże, czy w związku z jeszcze obowiązującą do 2025 roku Ustawą Modernizacyjną, w której mieliśmy zagwarantowane dodatkowe środki finansowe na podwyżki i system motywacyjny i poprawę warunków służby możemy się spodziewać jakiejś podwyżki? Gdyż waloryzację uposażeń od 1 stycznia 2024 roku dostaliśmyw związku z inflacją.

Od kiedy to dostajemy waloryzację? Myślałem, że dostaliśmy podwyżkę.

 Waloryzację dostajemy od kiedy inflacja pokazała , że może więcej.... cyt.:

PoRozUMlENlE
 zawarte w dniu 29 lutego 2024 roku w Warszawie pomiędzy Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i Krajową Sekcją Służby Więziennej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego,,SoIidarność", zwanych dalej,,Stronami" W trakcie trójstronnego spotkania

 Strony uzgodniły następujący sposób realizacji podwyżki uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej w 2024 roku, zgodnie z poniższymi zasadami:
 1,.20% waloryzacja uposażenia zasadniczego tj. wzrost kwoty uposażenia zasadniczego o 2O% w każdej grupie zaszeregowa nia,
 2. dodatkowo wzrost uposażenia zasadniczego w równej kwocie nie mniej niż 2OO zł w grupach....itd

A wyobraź sobie , że na początku lat 2000 waloryzacja uposażeń co roku była normą i nikogo nie dziwiła.
Odpowiedz
Administratorze czy wiadomo kiedy kolejne negocjacje dot.pracownikow cywilnych?
Odpowiedz
(11-03-2024, 13:33 )anton napisał(a):
(10-03-2024, 17:36 )anielica2010 napisał(a): https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/k...wyzki.html

A co z SW?

Maj
To funkcjonariusze...a pracownicy?
Odpowiedz
(10-03-2024, 22:02 )KAPRAL6 napisał(a): Administratoże, czy w związku z jeszcze obowiązującą do 2025 roku Ustawą Modernizacyjną, w której mieliśmy zagwarantowane dodatkowe środki finansowe na podwyżki i system motywacyjny i poprawę warunków służby możemy się spodziewać jakiejś podwyżki? Gdyż waloryzację uposażeń od 1 stycznia 2024 roku dostaliśmyw związku z inflacją.

Od kiedy to dostajemy waloryzację? Myślałem, że dostaliśmy podwyżkę.
Odpowiedz
(10-03-2024, 17:36 )anielica2010 napisał(a): https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/k...wyzki.html

A co z SW?

Maj
Odpowiedz
(11-03-2024, 9:42 )Operator86 napisał(a): Dużo służby też nic do gadania

Ale to Ty mając może 5 lat służby łącznie (daj Boże) płaczesz o to że musisz nosić spb i że mundur Cię uwiera Smile

To było już moje ostatnie zdanie do Ciebie - nie chce mi się rozmawiać na tak bzdurne tematy jak czy jest sens noszenia gazu...
Odpowiedz
(09-03-2024, 16:54 )nietakamllodafszka napisał(a):
(09-03-2024, 9:33 )Operator86 napisał(a): No wiesz,może i nie dla mnie. Wcześniej 3 lata nosiłem zielony i pół roku w Afganistanie piaskowy,więc mam trochę inny pogląd co do munduru,tak się składa że nie jestem już aż tak młody i mam wylane na to ile kto ma służby i nie jest dla mnie to wyznacznikiem,tylko to co prezentuje dana osoba. Totalnie mi się chcę śmiać jak tu się nie którzy chwala ile to mają zajechane. 
Doświadczeni funkcjonariusze? No są tacy wiadomo,bo są tacy którzy przyszli nie zmyśla o 15 latach tylko żeby się zrealizować. Tak czytam to forum i widzę że jeden pogląd jest tu tylko słuszny żadnych innych tematów nie można wrzucać. Słabe to trochę że jak się żąda inne pytanie nie finansowe to od razu leci komentarz jak ten na górze typu "masz tyle służby co sok itd". A co do tych załatwianych robót.. przed 2013 rokiem żeby się dostać do służby było mega ciężko chyba że miałeś kogoś co Cię wciągnie,na Twoje miejsce czekali 10-15 osób i każdy kogoś miał, pytanie tylko który miał mocniejsze plecy. 
Widzę wciąż ten beton tutaj.. pewnie zaraz się pojawi parę zajechanych gadów i będzie mnie ustawiać jak drobnego złodzieja ?

Wow 3.5 roku w wojsku. Brawo. Skoro mieli lepsze mundury to dlaczego odszedłeś?
Co do Twojego wpisu to nie wniósł nic nowego. Mało służby dużo gadania.

Dużo służby też nic do gadania
Odpowiedz
Administratoże, czy w związku z jeszcze obowiązującą do 2025 roku Ustawą Modernizacyjną, w której mieliśmy zagwarantowane dodatkowe środki finansowe na podwyżki i system motywacyjny i poprawę warunków służby możemy się spodziewać jakiejś podwyżki? Gdyż waloryzację uposażeń od 1 stycznia 2024 roku dostaliśmyw związku z inflacją.
Odpowiedz
(08-03-2024, 12:57 )Stary gadzina napisał(a):
(07-03-2024, 15:58 )KAPRAL6 napisał(a): Ponowie Pytanie!!! ZAMROŻONE NADGODZINY
Czy ZG NSZZFiPW może wystosować pismo do Pana Ministra Sprawiedliwości z zapytaniem o to, kiedy mogą zostać wypłacone rekompensaty za nadgodziny które są w tzw. ,,zamrażarce " od 2018 roku !!! Czy ZG NSZZFiPW wogóle kiedykolwiek zwracał się z takim pytaniem? jesli tak to jaką odpowiedź otrzymał?!!!  pozdrawiam

Na Facebook nie odpisują na takie pytania, być może tu będzie info. Ostatnie nadgodziny, które podpisywałem zawierały już info o ilości zamrożonych godzin i administracja mówiła że maja wypłacać teraz.

Na naszych drukach z wypracowanymi nadgodzinami za każdym razem jest ilość godzin tych zamrożonych, więc nie wydaje mi się, że już zaraz będą wypłacone !!! byłoby o tym głośno ! obym się bardzo mylił !!!
Odpowiedz
Zdziwił byś się, a przełożonym nie ma co zazdrościć, oni wolą takich co wykonują polecenia ,a nie myślą.
Odpowiedz
(08-03-2024, 14:32 )Cywil87 napisał(a):
(08-03-2024, 6:32 )anielica2010 napisał(a):
(07-03-2024, 18:33 )Cywil87 napisał(a):
(07-03-2024, 11:54 )Pablo123 napisał(a):
(07-03-2024, 9:47 )Administrator napisał(a): Właśnie NSZZFiPW się na to nie zgadza.
 

A może by tak Panie administratorze związki pomyślały o tym żeby powalczyć o to żeby cywile mogli wypracowywać swój normatyw w działach i odblokować nadgodziny?
Na kiedy są przewidziane kolejne spotkania w sprawie pracowników cywilnych???
Czyli możemy zapomnieć o podwyżkach...
Trzeba mieć nadzieję że związki pociągnął sprawę do końca z pozytywnym skutkie i nie odpuszczą. Bo ja jestem zdeterminowany aby samemu zacząć walczyć choćby w sądzie pracy.
My też mamy nadzieję, że coś wywalczą, jak coś to nie jesteś sam, bo my też myślimy żeby iść do sądu pracy.
Odpowiedz
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/k...wyzki.html

A co z SW?
Odpowiedz
(08-03-2024, 20:55 )szfager napisał(a):
(07-03-2024, 21:32 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-03-2024, 14:48 )Operator86 napisał(a):
(07-03-2024, 11:15 )bolo napisał(a):
(06-03-2024, 19:58 )nietakamllodafszka napisał(a): Racja. I owocowe czwartki do tego!  Big Grin Big Grin Big Grin
                                                                                    TIKTOKOWE POKOLENIE  I  RURKI NA NOGACH Big Grin

Właśnie przez takich jak ty ta służba tak wygląda. Chciałbym zobaczyć cię w akcji,ale podejrzewam że słabo by to wyszło.

Kolego mam wrażenie że to jednak Ty jesteś ten słaby Smile
Jednemu przeszkadza meldowanie się wyzszemu stanowiskiem czy oddawanie honorów, drugiemu przeszkadzają palki, gaz czy sygnalizatory. Miałeś szkolenie w klasztorze szaolin że poradzisz sobie bez nich? A może w konwój też poproś o procę i laptopa? Nie pytasz doświadczonych funkcjonariuszy bo wg Ciebie każdy miał załatwiona robotę... Ręce opadają jaka młodzież teraz przyjmują. W bluzie się poci a koszulka plastikowa. To nie rewia mody. Mundur jest jednakowy dla każdego, Ty masz służby mniej niż świeży sok ważności... A może jednak mundur nie dla Ciebie?
Miało być bez jadu, sygnalizator osobisty  to zależy od jednostki ja załączyłem o 8 rano Pani kończyła slużbę o 15:30 i dzwoni ,,co to się tam u Ciebie dzieje?" - kawę pije bo rano nie zdążyłem, a co ? ,,a już nic alarm ale to o 8, pa," - mówię no pa, nie ma za co. Gaz myślę że ok. ale zależy od jednostki i czy w czasie wykonywania obowiązków masz sytuacje w których uważasz że gdyby coś to masz możliwość. Teleskopa nie widziałem , no może na allegroWink Na mundury nie mamy większego wpływu, jak ,,sponiewierasz" soft to lepiej oddycha, chyba tylko wojsko nie narzeka na autfit i tak właściwie to nie trzeba się spocić żeby ,,pachnieć kryminałem- taka robota. Można by ją usprawnić tylko trzeba słuchać tych na dole jak wszędzie. Pozdrawiam.
przyjmowałem się do służby 2005r. W W-awie Mokotów kiedyś areszt. Nie trzeba było mieć znajomości bo nie było chętnych nawet s tamtych czasach za to trzeba było coś sobą reprezentować.  Zdać testy i sprawnościowe fakt nie takie trudne ale trzeba było chociaż mieć trochę kondycji . Za to dzisiaj pieniaczu wystarczy przyjść.  NIE wiem kto prowadzi selekcję tych ludzi ślę chyba z braku biorą wszystkich chętnych. Nawet tych lekko upośledzonych zarówno intelektualnie jak i ruchowo. Młodzi zapasieni i skrajnie leniwi. Oczywiście trafiają się ale zadko wyjątki.  SW tonie. Może kierownictwo zacznie wychowywać pokolenie Z bo wydaje się że tylko od starszych f-szy wymagacie meldowania i prawidłowego zachowania.
Odpowiedz
Kolego mam wrażenie że to jednak Ty jesteś ten słaby :)
Jednemu przeszkadza meldowanie się wyzszemu stanowiskiem czy oddawanie honorów, drugiemu przeszkadzają palki, gaz czy sygnalizatory. Miałeś szkolenie w klasztorze szaolin że poradzisz sobie bez nich? A może w konwój też poproś o procę i laptopa? Nie pytasz doświadczonych funkcjonariuszy bo wg Ciebie każdy miał załatwiona robotę... Ręce opadają jaka młodzież teraz przyjmują. W bluzie się poci a koszulka plastikowa. To nie rewia mody. Mundur jest jednakowy dla każdego, Ty masz służby mniej niż świeży sok ważności... A może jednak mundur nie dla Ciebie?
100%racji, już o tym pisałem, gość się zagubił.



[/quote]
[/quote]

No wiesz,może i nie dla mnie. Wcześniej 3 lata nosiłem zielony i pół roku w Afganistanie piaskowy,więc mam trochę inny pogląd co do munduru,tak się składa że nie jestem już aż tak młody i mam wylane na to ile kto ma służby i nie jest dla mnie to wyznacznikiem,tylko to co prezentuje dana osoba. Totalnie mi się chcę śmiać jak tu się nie którzy chwala ile to mają zajechane. 
Doświadczeni funkcjonariusze? No są tacy wiadomo,bo są tacy którzy przyszli nie zmyśla o 15 latach tylko żeby się zrealizować. Tak czytam to forum i widzę że jeden pogląd jest tu tylko słuszny żadnych innych tematów nie można wrzucać. Słabe to trochę że jak się żąda inne pytanie nie finansowe to od razu leci komentarz jak ten na górze typu "masz tyle służby co sok itd". A co do tych załatwianych robót.. przed 2013 rokiem żeby się dostać do służby było mega ciężko chyba że miałeś kogoś co Cię wciągnie,na Twoje miejsce czekali 10-15 osób i każdy kogoś miał, pytanie tylko który miał mocniejsze plecy. 
Widzę wciąż ten beton tutaj.. pewnie zaraz się pojawi parę zajechanych gadów i będzie mnie ustawiać jak drobnego złodzieja

Dokładnie, kiedyś trzeba było mieć plecy. Mnie wkręcił wujek ale w życiu by za mnie nie poręczył gdyby wiedział, że jestem "niedorozwinięty," i tak było w 95% dlatego mimo wszystko była jakość w załodze . Teraz biorą jak leci,  nie oszukujemy się, nie jest ciężko dostać się w nasze szeregi. Efekty widać. Może w Afganistanie gaz Ci nie był potrzebny, teraz będzie Twoim jednym z lepszych przyjaciół w tej służbie. Pozdro
Odpowiedz
(09-03-2024, 12:57 )rawablus napisał(a):
(08-03-2024, 20:34 )szfager napisał(a):
(08-03-2024, 8:00 )Psychol_OK napisał(a):
(07-03-2024, 9:49 )inkoguto napisał(a): Witam.
Mam pytanie do administratora w sprawie dofinansowania do zakupu okularów.
Czy to prawda że ubiegać się o to mogą tylko funkcjonariusze z administracji oraz dział Penitencjarny,a oddziałowi z działu Ochrony już nie. Jeżeli tak jest to prosiłbym o numer zarządzenia lub wytyczne które o tym mówią.
Kiedyś komputery mieli tylko wychowawcy,psychologowie i stanowisko dowodzenia.Zgodzę się.Lecz naszły czasy że i dyżurka oddziałowego posiada komputer oraz monitory czy też stanowisko monitorowego.
Więc dlaczego z góry jest nastawienie że dofinansowanie dla działu ochrony się nie należy.
Dziekuję i pozdrawiam

A skąd stwierdzenie, że tylko penit czy administracja może? Myślę, że zamiast Administratora, wystarczy zajrzeć do obowiązujących przepisów -> Zarządzenie 10/24 z 16.02.2024

"§2.1 Funkcjonariusze i pracownicy zatrudnieni na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe oraz używających zgodnie z zaleceniami okularów (...) u których w wyniku badania profilaktycznego stwierdzono potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze komputera ekranowanego przez co najmniej połowę dobowego czasu pracy - mają prawdo do refundacji". 

Oczywiście Twój przełożony musi potwierdzić na wniosku, że faktycznie używasz komputera przez co najmniej połowę dobowego czasu, czy tak jest w przypadku oddziałowych? Nie mi oceniać Smile
Oczywiście, że tak na dniówce to może nie ale na nocy to  tylko przerwa na kontrolę, a reszta komputer, uzupełnianie danych  z dniówki itp no i szlifowanie przepisów
Ojojoj. Pozazdroscic dyrekcji takiego funkcjonariusza który to co noc uzupełnia dane i szlifuje przepisy. Naprawde pozazdroscic.

Oni wychodzą z założenia że Ty ponad pół dniówki chodzisz w kółko i nic innego nie masz do roboty, bo przecież swoje obowiązki z przepisów to mało więc trzeba dorzucić te, które zatrudnienie powinno robić, kwaterunek i służba zdrowia w weekend ale przecież gdzie oni będą nadgodziny wyrabiać... Jeszcze niech znowu w jeansach zaczną przychodzić do roboty i największą pianę toczyć o to kiedy mundurówka będzie płacona...
Odpowiedz
(09-03-2024, 9:33 )Operator86 napisał(a): No wiesz,może i nie dla mnie. Wcześniej 3 lata nosiłem zielony i pół roku w Afganistanie piaskowy,więc mam trochę inny pogląd co do munduru,tak się składa że nie jestem już aż tak młody i mam wylane na to ile kto ma służby i nie jest dla mnie to wyznacznikiem,tylko to co prezentuje dana osoba. Totalnie mi się chcę śmiać jak tu się nie którzy chwala ile to mają zajechane. 
Doświadczeni funkcjonariusze? No są tacy wiadomo,bo są tacy którzy przyszli nie zmyśla o 15 latach tylko żeby się zrealizować. Tak czytam to forum i widzę że jeden pogląd jest tu tylko słuszny żadnych innych tematów nie można wrzucać. Słabe to trochę że jak się żąda inne pytanie nie finansowe to od razu leci komentarz jak ten na górze typu "masz tyle służby co sok itd". A co do tych załatwianych robót.. przed 2013 rokiem żeby się dostać do służby było mega ciężko chyba że miałeś kogoś co Cię wciągnie,na Twoje miejsce czekali 10-15 osób i każdy kogoś miał, pytanie tylko który miał mocniejsze plecy. 
Widzę wciąż ten beton tutaj.. pewnie zaraz się pojawi parę zajechanych gadów i będzie mnie ustawiać jak drobnego złodzieja ?

Wow 3.5 roku w wojsku. Brawo. Skoro mieli lepsze mundury to dlaczego odszedłeś?
Co do Twojego wpisu to nie wniósł nic nowego. Mało służby dużo gadania.
Odpowiedz
(08-03-2024, 20:55 )szfager napisał(a):
(07-03-2024, 21:32 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-03-2024, 14:48 )Operator86 napisał(a):
(07-03-2024, 11:15 )bolo napisał(a):
(06-03-2024, 19:58 )nietakamllodafszka napisał(a): Racja. I owocowe czwartki do tego!  Big Grin Big Grin Big Grin
                                                                                    TIKTOKOWE POKOLENIE  I  RURKI NA NOGACH Big Grin

Właśnie przez takich jak ty ta służba tak wygląda. Chciałbym zobaczyć cię w akcji,ale podejrzewam że słabo by to wyszło.

Kolego mam wrażenie że to jednak Ty jesteś ten słaby Smile
Jednemu przeszkadza meldowanie się wyzszemu stanowiskiem czy oddawanie honorów, drugiemu przeszkadzają palki, gaz czy sygnalizatory. Miałeś szkolenie w klasztorze szaolin że poradzisz sobie bez nich? A może w konwój też poproś o procę i laptopa? Nie pytasz doświadczonych funkcjonariuszy bo wg Ciebie każdy miał załatwiona robotę... Ręce opadają jaka młodzież teraz przyjmują. W bluzie się poci a koszulka plastikowa. To nie rewia mody. Mundur jest jednakowy dla każdego, Ty masz służby mniej niż świeży sok ważności... A może jednak mundur nie dla Ciebie?
Miało być bez jadu, sygnalizator osobisty  to zależy od jednostki ja załączyłem o 8 rano Pani kończyła slużbę o 15:30 i dzwoni ,,co to się tam u Ciebie dzieje?" - kawę pije bo rano nie zdążyłem, a co ? ,,a już nic alarm ale to o 8, pa," - mówię no pa, nie ma za co. Gaz myślę że ok. ale zależy od jednostki i czy w czasie wykonywania obowiązków masz sytuacje w których uważasz że gdyby coś to masz możliwość. Teleskopa nie widziałem , no może na allegroWink Na mundury nie mamy większego wpływu, jak ,,sponiewierasz" soft to lepiej oddycha, chyba tylko wojsko nie narzeka na autfit i tak właściwie to nie trzeba się spocić żeby ,,pachnieć kryminałem- taka robota. Można by ją usprawnić tylko trzeba słuchać tych na dole jak wszędzie. Pozdrawiam.
Dzięki za normalną odpowiedź,życzę wszystkiego dobrego ?
Odpowiedz
(08-03-2024, 20:34 )szfager napisał(a):
(08-03-2024, 8:00 )Psychol_OK napisał(a):
(07-03-2024, 9:49 )inkoguto napisał(a): Witam.
Mam pytanie do administratora w sprawie dofinansowania do zakupu okularów.
Czy to prawda że ubiegać się o to mogą tylko funkcjonariusze z administracji oraz dział Penitencjarny,a oddziałowi z działu Ochrony już nie. Jeżeli tak jest to prosiłbym o numer zarządzenia lub wytyczne które o tym mówią.
Kiedyś komputery mieli tylko wychowawcy,psychologowie i stanowisko dowodzenia.Zgodzę się.Lecz naszły czasy że i dyżurka oddziałowego posiada komputer oraz monitory czy też stanowisko monitorowego.
Więc dlaczego z góry jest nastawienie że dofinansowanie dla działu ochrony się nie należy.
Dziekuję i pozdrawiam

A skąd stwierdzenie, że tylko penit czy administracja może? Myślę, że zamiast Administratora, wystarczy zajrzeć do obowiązujących przepisów -> Zarządzenie 10/24 z 16.02.2024

"§2.1 Funkcjonariusze i pracownicy zatrudnieni na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe oraz używających zgodnie z zaleceniami okularów (...) u których w wyniku badania profilaktycznego stwierdzono potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze komputera ekranowanego przez co najmniej połowę dobowego czasu pracy - mają prawdo do refundacji". 

Oczywiście Twój przełożony musi potwierdzić na wniosku, że faktycznie używasz komputera przez co najmniej połowę dobowego czasu, czy tak jest w przypadku oddziałowych? Nie mi oceniać Smile
Oczywiście, że tak na dniówce to może nie ale na nocy to  tylko przerwa na kontrolę, a reszta komputer, uzupełnianie danych  z dniówki itp no i szlifowanie przepisów
Ojojoj. Pozazdroscic dyrekcji takiego funkcjonariusza który to co noc uzupełnia dane i szlifuje przepisy. Naprawde pozazdroscic.
Odpowiedz
(08-03-2024, 17:24 )Abadon napisał(a):
(07-03-2024, 21:32 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-03-2024, 14:48 )Operator86 napisał(a):
(07-03-2024, 11:15 )bolo napisał(a):
(06-03-2024, 19:58 )nietakamllodafszka napisał(a): Racja. I owocowe czwartki do tego!  :D :D :D
                                                                                    TIKTOKOWE POKOLENIE  I  RURKI NA NOGACH :D

Właśnie przez takich jak ty ta służba tak wygląda. Chciałbym zobaczyć cię w akcji,ale podejrzewam że słabo by to wyszło.

Kolego mam wrażenie że to jednak Ty jesteś ten słaby :)
Jednemu przeszkadza meldowanie się wyzszemu stanowiskiem czy oddawanie honorów, drugiemu przeszkadzają palki, gaz czy sygnalizatory. Miałeś szkolenie w klasztorze szaolin że poradzisz sobie bez nich? A może w konwój też poproś o procę i laptopa? Nie pytasz doświadczonych funkcjonariuszy bo wg Ciebie każdy miał załatwiona robotę... Ręce opadają jaka młodzież teraz przyjmują. W bluzie się poci a koszulka plastikowa. To nie rewia mody. Mundur jest jednakowy dla każdego, Ty masz służby mniej niż świeży sok ważności... A może jednak mundur nie dla Ciebie?
100%racji, już o tym pisałem, gość się zagubił.

No wiesz,może i nie dla mnie. Wcześniej 3 lata nosiłem zielony i pół roku w Afganistanie piaskowy,więc mam trochę inny pogląd co do munduru,tak się składa że nie jestem już aż tak młody i mam wylane na to ile kto ma służby i nie jest dla mnie to wyznacznikiem,tylko to co prezentuje dana osoba. Totalnie mi się chcę śmiać jak tu się nie którzy chwala ile to mają zajechane. 
Doświadczeni funkcjonariusze? No są tacy wiadomo,bo są tacy którzy przyszli nie zmyśla o 15 latach tylko żeby się zrealizować. Tak czytam to forum i widzę że jeden pogląd jest tu tylko słuszny żadnych innych tematów nie można wrzucać. Słabe to trochę że jak się żąda inne pytanie nie finansowe to od razu leci komentarz jak ten na górze typu "masz tyle służby co sok itd". A co do tych załatwianych robót.. przed 2013 rokiem żeby się dostać do służby było mega ciężko chyba że miałeś kogoś co Cię wciągnie,na Twoje miejsce czekali 10-15 osób i każdy kogoś miał, pytanie tylko który miał mocniejsze plecy. 
Widzę wciąż ten beton tutaj.. pewnie zaraz się pojawi parę zajechanych gadów i będzie mnie ustawiać jak drobnego złodzieja ?
Odpowiedz
(08-03-2024, 20:34 )szfager napisał(a):
(08-03-2024, 8:00 )Psychol_OK napisał(a):
(07-03-2024, 9:49 )inkoguto napisał(a): Witam.
Mam pytanie do administratora w sprawie dofinansowania do zakupu okularów.
Czy to prawda że ubiegać się o to mogą tylko funkcjonariusze z administracji oraz dział Penitencjarny,a oddziałowi z działu Ochrony już nie. Jeżeli tak jest to prosiłbym o numer zarządzenia lub wytyczne które o tym mówią.
Kiedyś komputery mieli tylko wychowawcy,psychologowie i stanowisko dowodzenia.Zgodzę się.Lecz naszły czasy że i dyżurka oddziałowego posiada komputer oraz monitory czy też stanowisko monitorowego.
Więc dlaczego z góry jest nastawienie że dofinansowanie dla działu ochrony się nie należy.
Dziekuję i pozdrawiam

A skąd stwierdzenie, że tylko penit czy administracja może? Myślę, że zamiast Administratora, wystarczy zajrzeć do obowiązujących przepisów -> Zarządzenie 10/24 z 16.02.2024

"§2.1 Funkcjonariusze i pracownicy zatrudnieni na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe oraz używających zgodnie z zaleceniami okularów (...) u których w wyniku badania profilaktycznego stwierdzono potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze komputera ekranowanego przez co najmniej połowę dobowego czasu pracy - mają prawdo do refundacji". 

Oczywiście Twój przełożony musi potwierdzić na wniosku, że faktycznie używasz komputera przez co najmniej połowę dobowego czasu, czy tak jest w przypadku oddziałowych? Nie mi oceniać Smile
Oczywiście, że tak na dniówce to może nie ale na nocy to  tylko przerwa na kontrolę, a reszta komputer, uzupełnianie danych  z dniówki itp no i szlifowanie przepisów
Hehe. Masakra. Kto ma w to uwierzyć?
Odpowiedz