(28-05-2021, 9:17 )770214 napisał(a):
(27-05-2021, 22:28 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(27-05-2021, 18:33 )sermater napisał(a): MSWiA rozpatrzyło propozycję związków zawodowych służb mundurowych odnośnie artykułu 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Dotyczy to zasad doliczania pracy cywilnej do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. i przed 1 października 2003 r. Uzgodniono, że ta grupa funkcjonariuszy – w momencie podejmowania decyzji o przejściu na emeryturę – będzie miała do wyboru dwie możliwości. Pierwsza to doliczenie przez tych funkcjonariuszy do emerytury mundurowej pracy cywilnej i tym samym pobieranie tylko emerytury mundurowej. Druga możliwość to niedoliczanie do emerytury mundurowej pracy cywilnej i zachowanie prawa do dwóch emerytur, tj. emerytury mundurowej i emerytury z ZUS (za pracę cywilną, po spełnieniu warunków wieku 60/65 lat). Strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy w tym zakresie i przedstawi je związkom zawodowym.

Nareszcie coś.

nareszcie coś? czyli co? a czym różni sie ten komunikat od powiedzenia, że będziemy rozmawiać? niczym! poza tym góra związkowa już zrezygnowała z walki w tej sprawie bo ich ten art. 15 a nie dotyczy! oni wywalczyli dziadkowe! w sprawie art. 15 a zgodzą się na warunek 25 lat!

Wszystko pięknie....tylko co z f-szami którzy przyjęli się po 2003r? Ja mam 8 lat cywila....Czy ktoś o nas pomyślał??

Pozostaje droga sądowa.
Odpowiedz
(28-05-2021, 9:17 )770214 napisał(a):
(27-05-2021, 22:28 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(27-05-2021, 18:33 )sermater napisał(a): MSWiA rozpatrzyło propozycję związków zawodowych służb mundurowych odnośnie artykułu 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Dotyczy to zasad doliczania pracy cywilnej do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. i przed 1 października 2003 r. Uzgodniono, że ta grupa funkcjonariuszy – w momencie podejmowania decyzji o przejściu na emeryturę – będzie miała do wyboru dwie możliwości. Pierwsza to doliczenie przez tych funkcjonariuszy do emerytury mundurowej pracy cywilnej i tym samym pobieranie tylko emerytury mundurowej. Druga możliwość to niedoliczanie do emerytury mundurowej pracy cywilnej i zachowanie prawa do dwóch emerytur, tj. emerytury mundurowej i emerytury z ZUS (za pracę cywilną, po spełnieniu warunków wieku 60/65 lat). Strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy w tym zakresie i przedstawi je związkom zawodowym.

Nareszcie coś.

nareszcie coś? czyli co? a czym różni sie ten komunikat od powiedzenia, że będziemy rozmawiać? niczym! poza tym góra związkowa już zrezygnowała z walki w tej sprawie bo ich ten art. 15 a nie dotyczy! oni wywalczyli dziadkowe! w sprawie art. 15 a zgodzą się na warunek 25 lat!

Wszystko pięknie....tylko co z f-szami którzy przyjęli się po 2003r? Ja mam 8 lat cywila....Czy ktoś o nas pomyślał??

PYTAM SIE A CO Z CYWILEM FUNKCJONARIUSZY  KTÓRZY PRZYJĘLI SIE PO 2003 ROKU NA STARYCH ZASADACH ???? RÓŻNIMY FUNKCJONARIUSZY ???????? ZARAZ DOPROWADZĄ DO SKŁÓCENIA ZAŁÓG W JEDNOSTKACH I NIE BEDZIE JEDNOŚCI.
Odpowiedz
"Coś" oznacza, że strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy w tym zakresie i przedstawi je związkom zawodowym. Do tej pory nic wspólnie nie uzgadniały w tym zakresie. Coś...
Odpowiedz
(27-05-2021, 22:28 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(27-05-2021, 18:33 )sermater napisał(a): MSWiA rozpatrzyło propozycję związków zawodowych służb mundurowych odnośnie artykułu 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Dotyczy to zasad doliczania pracy cywilnej do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. i przed 1 października 2003 r. Uzgodniono, że ta grupa funkcjonariuszy – w momencie podejmowania decyzji o przejściu na emeryturę – będzie miała do wyboru dwie możliwości. Pierwsza to doliczenie przez tych funkcjonariuszy do emerytury mundurowej pracy cywilnej i tym samym pobieranie tylko emerytury mundurowej. Druga możliwość to niedoliczanie do emerytury mundurowej pracy cywilnej i zachowanie prawa do dwóch emerytur, tj. emerytury mundurowej i emerytury z ZUS (za pracę cywilną, po spełnieniu warunków wieku 60/65 lat). Strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy w tym zakresie i przedstawi je związkom zawodowym.

Nareszcie coś.

nareszcie coś? czyli co? a czym różni sie ten komunikat od powiedzenia, że będziemy rozmawiać? niczym! poza tym góra związkowa już zrezygnowała z walki w tej sprawie bo ich ten art. 15 a nie dotyczy! oni wywalczyli dziadkowe! w sprawie art. 15 a zgodzą się na warunek 25 lat!

Wszystko pięknie....tylko co z f-szami którzy przyjęli się po 2003r? Ja mam 8 lat cywila....Czy ktoś o nas pomyślał??
Odpowiedz
(27-05-2021, 19:09 )Ironiczny napisał(a):
(27-05-2021, 7:16 )olee napisał(a):
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !
BRAWO idziemy na L4 Panie Generale czas odejście  Undecided

Sami nic nie wywalczą, tu potrzebna jest ogólnopolska akcja pokazania, że w podstawowych jednostkach nie do końca jest tak kolorowo jak to wykazują nasi przełożeni.

GĘBARZEWO hula? SZACUN WIELKI!!!
Odpowiedz
(27-05-2021, 18:33 )sermater napisał(a): MSWiA rozpatrzyło propozycję związków zawodowych służb mundurowych odnośnie artykułu 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Dotyczy to zasad doliczania pracy cywilnej do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. i przed 1 października 2003 r. Uzgodniono, że ta grupa funkcjonariuszy – w momencie podejmowania decyzji o przejściu na emeryturę – będzie miała do wyboru dwie możliwości. Pierwsza to doliczenie przez tych funkcjonariuszy do emerytury mundurowej pracy cywilnej i tym samym pobieranie tylko emerytury mundurowej. Druga możliwość to niedoliczanie do emerytury mundurowej pracy cywilnej i zachowanie prawa do dwóch emerytur, tj. emerytury mundurowej i emerytury z ZUS (za pracę cywilną, po spełnieniu warunków wieku 60/65 lat). Strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy w tym zakresie i przedstawi je związkom zawodowym.

Nareszcie coś.

nareszcie coś? czyli co? a czym różni sie ten komunikat od powiedzenia, że będziemy rozmawiać? niczym! poza tym góra związkowa już zrezygnowała z walki w tej sprawie bo ich ten art. 15 a nie dotyczy! oni wywalczyli dziadkowe! w sprawie art. 15 a zgodzą się na warunek 25 lat!
Odpowiedz
Bez podziałów, bez względu na staż. 1 czerwca! Kto nie idzie to zasługuje na to żeby być kopanym.
Odpowiedz
(27-05-2021, 7:16 )olee napisał(a):
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !
BRAWO idziemy na L4 Panie Generale czas odejście  Undecided

Sami nic nie wywalczą, tu potrzebna jest ogólnopolska akcja pokazania, że w podstawowych jednostkach nie do końca jest tak kolorowo jak to wykazują nasi przełożeni.
Odpowiedz
MSWiA rozpatrzyło propozycję związków zawodowych służb mundurowych odnośnie artykułu 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Dotyczy to zasad doliczania pracy cywilnej do emerytury dla funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. i przed 1 października 2003 r. Uzgodniono, że ta grupa funkcjonariuszy – w momencie podejmowania decyzji o przejściu na emeryturę – będzie miała do wyboru dwie możliwości. Pierwsza to doliczenie przez tych funkcjonariuszy do emerytury mundurowej pracy cywilnej i tym samym pobieranie tylko emerytury mundurowej. Druga możliwość to niedoliczanie do emerytury mundurowej pracy cywilnej i zachowanie prawa do dwóch emerytur, tj. emerytury mundurowej i emerytury z ZUS (za pracę cywilną, po spełnieniu warunków wieku 60/65 lat). Strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy w tym zakresie i przedstawi je związkom zawodowym.

Nareszcie coś.
Odpowiedz
(26-05-2021, 18:21 )ADRIANA31 napisał(a): Brawo chłopaki za konferencję. W końcu powiedzieliście dość! Można by było kolejny postulat wysunąć. Odwołanie i powołanie nowego Dyrektora Generalnego S.W

Trochę krótka była ta konferenca ale dobrze, że q końcu coś ruszyło!!!
Druga sprawa to, jak Kitliński zostanie odwolany to jak myślicie kogo wcisną na jego miejsce? Przecierz tam oni są po jednych pieniądzach i dalej będzie bagno, to moja opinia obym się bardO pomylił!!!
Odpowiedz
(27-05-2021, 6:35 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam. A ja mam pytanie odnośnie L4. Jestem jak najbardziej za, żeby korzystać z tej formy nacisku. Ale drodzy koledzy i koleżanki czy w waszych jednostkach pobyt na L4 nie kończy się utratą dodatku służbowego? Bo u mnie tak jest. Może nie stracisz całego bo to minimum ci zostaje chociaż nie zawsze ale mimo wszystko szef ci coś zabierze i bynajmniej nie 20 zł. Pozdrawiam opolskie

Zabrać to twój szef może żonę do kina troliku.
Aby zabrać dodatek to musi być przewinienie dyscyplinarne a później postępowanie dyscyplinarne
Odpowiedz
(27-05-2021, 14:02 )chłop z mazur napisał(a):
(27-05-2021, 12:00 )Wtff napisał(a):
(27-05-2021, 9:07 )chłop z mazur napisał(a):
(26-05-2021, 21:33 )sierżant sztabowy napisał(a): Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki  Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!

Żaden Przewodniczący ( "S" czy NSZZFiPW ) nie może takiej daty podać oficjalnie i musi być to Nasza oddolna inicjatywa jak to niegdyś zrobili Policjanci. 
Może 1 czerwca 2021r.?  W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :-) 
Jeszcze nikomu zwłaszcza w naszej chorej służbie taki co najmniej siedmiodniowy  reset nie zaszkodzi a dla Pinokia da do myślenia.
CZSW jak i OISW obstawią stanowiska , udzielą widzeń , itp. W końcu na coś się przyda wykwalifikowana kadra :-)

Wiadomo, ze nie dadzą takiej zgody. Jednak związkowcy nie żyją na co dzień w szklanej bańce i widują innych funkcjonariuszy na sluzbie. Mogliby dać sygnał do protestu sami idąc podreperować swoje zdrowie i radząc to innym. Potoczyłoby się to już lawinowo.

Kolego , trochę optymizmu :-) Jestem wręcz pewien , że dadzą sygnał i również o zdrowie zadbają ale z drugiej strony to czy tylko zrzeszenie w NSZZFiPW mają o Nasze-Wasze dobra się upominać i walczyć??? W tej kwestii nie powinno być żadnych podziałów. Związkowiec , nie związkowiec , szeregowy czy oficer powinni stanąć ramię w ramię w jednym rzędzie. Przełożonym właśnie o to chodzi-czytaj o podzielenie Nas więc nie dajmy się zmanipulować i choć raz wszyscy jak jeden mąż zawalczmy wspólnie o Nasze lepsze jutro. Jak nie teraz to już pewnie nigdy.....

W pełni się zgadzam - związki powinny przestać drzeć koty między sobą i stanąć razem w boju, tak samo oficerowie i podoficerowie i bez podziału na jakieś A.B,C kategorie (administracja razem z ochroną a i przydaliby się kierownicy).
Przestać bać się należy i pokazać im na górze, że nie damy się zastraszyć lub dłużej oszukiwać.

1 czerwca 2021 to dobra data.
Odpowiedz
Takie pytanie. Czy na konferencji prasowej były jakieś ZNACZĄCE media czy tylko paru YOUTUBE`RÓW?
Odpowiedz
(27-05-2021, 12:00 )Wtff napisał(a):
(27-05-2021, 9:07 )chłop z mazur napisał(a):
(26-05-2021, 21:33 )sierżant sztabowy napisał(a): Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki  Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!

Żaden Przewodniczący ( "S" czy NSZZFiPW ) nie może takiej daty podać oficjalnie i musi być to Nasza oddolna inicjatywa jak to niegdyś zrobili Policjanci. 
Może 1 czerwca 2021r.?  W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :-) 
Jeszcze nikomu zwłaszcza w naszej chorej służbie taki co najmniej siedmiodniowy  reset nie zaszkodzi a dla Pinokia da do myślenia.
CZSW jak i OISW obstawią stanowiska , udzielą widzeń , itp. W końcu na coś się przyda wykwalifikowana kadra :-)

Wiadomo, ze nie dadzą takiej zgody. Jednak związkowcy nie żyją na co dzień w szklanej bańce i widują innych funkcjonariuszy na sluzbie. Mogliby dać sygnał do protestu sami idąc podreperować swoje zdrowie i radząc to innym. Potoczyłoby się to już lawinowo.

Kolego , trochę optymizmu :-) Jestem wręcz pewien , że dadzą sygnał i również o zdrowie zadbają ale z drugiej strony to czy tylko zrzeszenie w NSZZFiPW mają o Nasze-Wasze dobra się upominać i walczyć??? W tej kwestii nie powinno być żadnych podziałów. Związkowiec , nie związkowiec , szeregowy czy oficer powinni stanąć ramię w ramię w jednym rzędzie. Przełożonym właśnie o to chodzi-czytaj o podzielenie Nas więc nie dajmy się zmanipulować i choć raz wszyscy jak jeden mąż zawalczmy wspólnie o Nasze lepsze jutro. Jak nie teraz to już pewnie nigdy.....
Odpowiedz
(27-05-2021, 6:35 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam. A ja mam pytanie odnośnie L4. Jestem jak najbardziej za, żeby korzystać z tej formy nacisku. Ale drodzy koledzy i koleżanki czy w waszych jednostkach pobyt na L4 nie kończy się utratą dodatku służbowego? Bo u mnie tak jest. Może nie stracisz całego bo to minimum ci zostaje chociaż nie zawsze ale mimo wszystko szef ci coś zabierze i bynajmniej nie 20 zł. Pozdrawiam opolskie
 
KOLEJNY CZTOWSKI SZPIEG SIĘ UJAWNIŁ 
JAK TY SIĘ GOLISZ ? LUSTRA W DOMU NIE MASZ PRAWA MIEĆ. A W PRACY NIE MASZ PRAWA CHODZIĆ Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ. I JĘZYK MASZ BRĄZOWY A KOLANA WYTARTE ?
Odpowiedz
(26-05-2021, 20:03 )Wtff napisał(a): Cos więcej napiszcie o tym Gebarzewie, bo informacji brak. Cenzura jak za komuny, okiem klawisza zamknięte i nic o niczym nie wiadomo. Tak to l4 się nie uda. Państwo związkowcy, dzialac.
Tu nie chodzi o dodatki a o sytuację w samej jednostce, generalnie podejście góry do działu ochrony.
Odpowiedz
(27-05-2021, 9:07 )chłop z mazur napisał(a):
(26-05-2021, 21:33 )sierżant sztabowy napisał(a): Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki  Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!

Żaden Przewodniczący ( "S" czy NSZZFiPW ) nie może takiej daty podać oficjalnie i musi być to Nasza oddolna inicjatywa jak to niegdyś zrobili Policjanci. 
Może 1 czerwca 2021r.?  W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :-) 
Jeszcze nikomu zwłaszcza w naszej chorej służbie taki co najmniej siedmiodniowy  reset nie zaszkodzi a dla Pinokia da do myślenia.
CZSW jak i OISW obstawią stanowiska , udzielą widzeń , itp. W końcu na coś się przyda wykwalifikowana kadra :-)

Wiadomo, ze nie dadzą takiej zgody. Jednak związkowcy nie żyją na co dzień w szklanej bańce i widują innych funkcjonariuszy na sluzbie. Mogliby dać sygnał do protestu sami idąc podreperować swoje zdrowie i radząc to innym. Potoczyłoby się to już lawinowo.
Odpowiedz
(27-05-2021, 9:07 )chłop z mazur napisał(a):
(26-05-2021, 21:33 )sierżant sztabowy napisał(a): Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki  Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!

Żaden Przewodniczący ( "S" czy NSZZFiPW ) nie może takiej daty podać oficjalnie i musi być to Nasza oddolna inicjatywa jak to niegdyś zrobili Policjanci. 
Może 1 czerwca 2021r.?  W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :-) 
Jeszcze nikomu zwłaszcza w naszej chorej służbie taki co najmniej siedmiodniowy  reset nie zaszkodzi a dla Pinokia da do myślenia.
CZSW jak i OISW obstawią stanowiska , udzielą widzeń , itp. W końcu na coś się przyda wykwalifikowana kadra :-)

LUDZIE SIE BOJĄ ISC NA L4 BO PO POWROCIE  MOGĄ ZABRAĆ IM DODATEK LUB ZMNIEJSZYĆ GO, A TO MNIEJSZA WYPŁATA CO MIESIĄC. WTEDY JUŻ ZERO DODATKÓW, NAGRÓD ITD., JESTEŚ  NA WYCINCE U SZEFA.
Odpowiedz
(27-05-2021, 9:07 )chłop z mazur napisał(a):
(26-05-2021, 21:33 )sierżant sztabowy napisał(a): Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki  Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!

Żaden Przewodniczący ( "S" czy NSZZFiPW ) nie może takiej daty podać oficjalnie i musi być to Nasza oddolna inicjatywa jak to niegdyś zrobili Policjanci. 
Może 1 czerwca 2021r.?  W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :-) 
Jeszcze nikomu zwłaszcza w naszej chorej służbie taki co najmniej siedmiodniowy  reset nie zaszkodzi a dla Pinokia da do myślenia.
CZSW jak i OISW obstawią stanowiska , udzielą widzeń , itp. W końcu na coś się przyda wykwalifikowana kadra :-)
1 czerwiec świetna data.
Odpowiedz
(27-05-2021, 6:35 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam. A ja mam pytanie odnośnie L4. Jestem jak najbardziej za, żeby korzystać z tej formy nacisku. Ale drodzy koledzy i koleżanki czy w waszych jednostkach pobyt na L4 nie kończy się utratą dodatku służbowego? Bo u mnie tak jest. Może nie stracisz całego bo to minimum ci zostaje chociaż nie zawsze ale mimo wszystko szef ci coś zabierze i bynajmniej nie 20 zł. Pozdrawiam opolskie

To nie tak. Druk ZLA wystawia lekarz, conajmniej  mgr medycyny ze specjalizacją, czyli absolwent uczelni na której nie chcieli by nawet widzieć tych których obawiasz się że mogą zakwestionować ten dokument, bądź probowac wyciągnąć konsekwencje. Dont panic.
Odpowiedz
(26-05-2021, 21:33 )sierżant sztabowy napisał(a): Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki  Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!

Żaden Przewodniczący ( "S" czy NSZZFiPW ) nie może takiej daty podać oficjalnie i musi być to Nasza oddolna inicjatywa jak to niegdyś zrobili Policjanci. 
Może 1 czerwca 2021r.?  W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi :-) 
Jeszcze nikomu zwłaszcza w naszej chorej służbie taki co najmniej siedmiodniowy  reset nie zaszkodzi a dla Pinokia da do myślenia.
CZSW jak i OISW obstawią stanowiska , udzielą widzeń , itp. W końcu na coś się przyda wykwalifikowana kadra :-)
Odpowiedz
(27-05-2021, 6:35 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam. A ja mam pytanie odnośnie L4. Jestem jak najbardziej za, żeby korzystać z tej formy nacisku. Ale drodzy koledzy i koleżanki czy w waszych jednostkach pobyt na L4 nie kończy się utratą dodatku służbowego? Bo u mnie tak jest. Może nie stracisz całego bo to minimum ci zostaje chociaż nie zawsze ale mimo wszystko szef ci coś zabierze i bynajmniej nie 20 zł. Pozdrawiam opolskie


No kolego w mojej jednostce nie ma czego zabierać bo 95% f-szy. ma minimum.
Odpowiedz
Pytanie do kolegów i koleżanek z branży, jak wygląda w waszych jednostkach kwestia udzielenia zgody przez Dyrekcję na dodatkowe zatrudnienie poza służbą, czy takie zgody już dostajecie czy są jakieś przeszkody? Może administrator posiada wiedzę czy istnieją odgórne wytyczne regulujące tę kwestę czy pozostaje to wyłącznie w gestii Dyrekcji poszczególnej jednostki. Proszę o rzeczową odpowiedź.
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=vokWdsl4zqU [color=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-spec-text-primary))]Konferencja prasowa NSZZ FiPW 26.05.2021 r. Warszawa[/color]
Odpowiedz
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !
BRAWO idziemy na L4 Panie Generale czas odejście  Undecided
Odpowiedz
Witam. A ja mam pytanie odnośnie L4. Jestem jak najbardziej za, żeby korzystać z tej formy nacisku. Ale drodzy koledzy i koleżanki czy w waszych jednostkach pobyt na L4 nie kończy się utratą dodatku służbowego? Bo u mnie tak jest. Może nie stracisz całego bo to minimum ci zostaje chociaż nie zawsze ale mimo wszystko szef ci coś zabierze i bynajmniej nie 20 zł. Pozdrawiam opolskie
Odpowiedz
(26-05-2021, 11:44 )Człowiek z lasu napisał(a):
(26-05-2021, 9:30 )BartekS napisał(a):
(26-05-2021, 6:19 )Prison_Officer napisał(a):
(25-05-2021, 15:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-05-2021, 8:20 )A.Ś. sierżant sztabowy napisał(a): Ostatnio dostałem wezwanie na sprawę sądową  jako świadek w sprawie gróźb osadzonego d-cy zmiany ,to Pan kierownik d.o. przyprowadził zakładowego prawnika i wmawiali mi , że jestem do dyspozycji sądu nie aresztu więc nadgodziny się nie należą .Wezwanie przyszło do aresztu nie do domu i sprawę zakładał areszt .Rozprawa była po mojej służbie nocnej na godzinę 13 .

Badania masz robić w czasie służby, a nie delegacja.
Wg mnie wszystkie sprawy związane ze służbą po godzinach to delegacja i tyle. Prosty przykład, jedziesz na badania okresowe  w dniu wolnym dostajesz delegacje i tyle.
To proponuję poczytać przepisy, bo mówią one trochę co innego. Za wyjazd na badania okresowe dostaje się tylko i wyłącznie zwrot kosztu przejazdu. Nie ma diety, nie ma nadgodzin. Badania każdy, zgodnie z KP, ma obowiązek zrobić, niekoniecznie w czasie służby. Z wezwaniem do sądu też bywa różnie, w zależności czy sprawa jest cywilna czy karna.

To w takim razie w dziale kadr pracują samo niedouczeni oficerowie, jakiegokolwiek badania, czy to wysykosciowe, czy wkladka, czy sanepidowskie itd u nas w jednostce dostajemy delegacje i tyle
Wynika to z art. 229 par. 3 Kodeksu Pracy: "Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych."
Odpowiedz
(26-05-2021, 20:03 )Wtff napisał(a): Cos więcej napiszcie o tym Gebarzewie, bo informacji brak. Cenzura jak za komuny, okiem klawisza zamknięte i nic o niczym nie wiadomo. Tak to l4 się nie uda. Państwo związkowcy, dzialac.

U MNIE W JEDNOSTCE COŚ MAŁO CHETNYCH NA L4. CIEŻKO BĘDZIE.
Odpowiedz
Panie przewodniczący Nszzfipw podajcie tylko date od kiedy dbamy o zdrowie. Dopuki Dyr Gen sie nie zmieni to dalej bedzie wszystko na niekorzyść funkcjonariusza!
Odpowiedz
(26-05-2021, 18:48 )ABCD napisał(a): Tak słyszałem o przypadku dziewczyny mieszkającej koło ZK, wezwali Ją do służby ale nie miała z kim dziecka małego ( ok 2 lata )zostawić, to d.ca zm. wysłał funkcjonariusza ze zmiany do jego opieki. ( to jest kpina ) i dziewczyna musiała ( jej wybór ) stawić się do ZK . A odnośnie komórek i ew. radiostacji to czy domownicy są uprawnieni do słuchania co się dzieje w ZK / AŚ  na radioli ???? I ja idę spać i  niech się ustrojstwo ( alarm )  uruchamia co jakiś czas, to okoliczne jednostki będą wyjaśniać  co i jak. ( podobno mikrofala , oczywiście wyłączona, nie przepuszcza fal żadnych i działa jak klatka Faradaya - czyli jestem poza zasięgiem- radiola, komórka.), miałem taki przypadek (bo i to może przełożonemu wpaść do głowy ) dostałem komórkę służbową i zdawałem ją przed opuszczeniem ZK dc. zm. jakież było zdziwienie ,(-  rzeczy służbowe używam tylko  w służbie) ale uważałem iż mieniem zakładu powinienem posługiwać się  na służbie a poza nią nie mam do tego prawa ( nie jestem kierownikiem ani inną szychą: która ma nienormowany czas służby - ta jak broni nie biorę do domu, i nie znam przepisu który by nakazywał mi posługiwania się komórką służbową w czasie wolnym od służby - służba nie daje nic od siebie - dodatku przed emką - to i ja nie dam nic od siebie poza wymaganiami przepisów,. Ew inny nr telefonu wykupić można u operatora i ten telefon może mieć awarię którą naprawię dopiero po otrzymaniu stosownego dodatku stałego, bo inaczej mnie nie stać na jego naprawę i zepsuty leży w szufladzie.

E raczej kit. Nikt nie zostawiłby dziecka z kimś obcym. 2 lata nie zaśnie bez rodziców. Niemniej wcześniej pisałem że bierność cztu skończy się niekontolowaną formą protestu. Nie jestem zwolennikiem takich działań ale ostatnio nawet zakonnik przeklął podczas wywiadu (yt). Jest jakaś granica. Jak to się rozleje na 2-3 większe jednostki, to odczuje to cała SW i ministerstwo. Czasy pańszczyzniano- feudalne w SW odchodzą w niepamięć. 
Jak to mawiał Lincoln  "można oszukiwać wszystkich przez pewien czas, a część ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas".
Odpowiedz
Cos więcej napiszcie o tym Gebarzewie, bo informacji brak. Cenzura jak za komuny, okiem klawisza zamknięte i nic o niczym nie wiadomo. Tak to l4 się nie uda. Państwo związkowcy, dzialac.
Odpowiedz
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !
Brawo wszyscy do dzieła zdrowie ma się tylko jedno teraz najlepszy moment aby odpocząć podreperować naładować baterię i nie jęczeć "ja nie mogę bo to tamto"d-cy, kierowniki pokażcie ludziom drogę macie jaja gady czy wydmuszki ???
Odpowiedz
Tak słyszałem o przypadku dziewczyny mieszkającej koło ZK, wezwali Ją do służby ale nie miała z kim dziecka małego ( ok 2 lata )zostawić, to d.ca zm. wysłał funkcjonariusza ze zmiany do jego opieki. ( to jest kpina ) i dziewczyna musiała ( jej wybór ) stawić się do ZK . A odnośnie komórek i ew. radiostacji to czy domownicy są uprawnieni do słuchania co się dzieje w ZK / AŚ  na radioli ???? I ja idę spać i  niech się ustrojstwo ( alarm )  uruchamia co jakiś czas, to okoliczne jednostki będą wyjaśniać  co i jak. ( podobno mikrofala , oczywiście wyłączona, nie przepuszcza fal żadnych i działa jak klatka Faradaya - czyli jestem poza zasięgiem- radiola, komórka.), miałem taki przypadek (bo i to może przełożonemu wpaść do głowy ) dostałem komórkę służbową i zdawałem ją przed opuszczeniem ZK dc. zm. jakież było zdziwienie ,(-  rzeczy służbowe używam tylko  w służbie) ale uważałem iż mieniem zakładu powinienem posługiwać się  na służbie a poza nią nie mam do tego prawa ( nie jestem kierownikiem ani inną szychą: która ma nienormowany czas służby - ta jak broni nie biorę do domu, i nie znam przepisu który by nakazywał mi posługiwania się komórką służbową w czasie wolnym od służby - służba nie daje nic od siebie - dodatku przed emką - to i ja nie dam nic od siebie poza wymaganiami przepisów,. Ew inny nr telefonu wykupić można u operatora i ten telefon może mieć awarię którą naprawię dopiero po otrzymaniu stosownego dodatku stałego, bo inaczej mnie nie stać na jego naprawę i zepsuty leży w szufladzie.
Odpowiedz
Brawo chłopaki za konferencję. W końcu powiedzieliście dość! Można by było kolejny postulat wysunąć. Odwołanie i powołanie nowego Dyrektora Generalnego S.W
Odpowiedz
jeszcze troche i generalissimus Kitlinski pożegna sie z korytem
Odpowiedz
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !

To się nazywa solidarność. Tylko pozazdrościć tak zgranej załogi.
Odpowiedz
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !

jak ruszą zwolnienia funkcjonariuszy to strona służbowa szybciutko wróci do rozmów ze związkami, przede wszystkim wykreślenie art. 15 a i dodatki!
Odpowiedz
(26-05-2021, 16:26 )chłop z mazur napisał(a): BRAWO  GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !
BRAVO WY
Odpowiedz
BRAWO GĘBARZEWO !!!!
L4 w SW ruszyło z kopyta. Dość wyzysku , kumoterstwa , nepotyzmu i oszukiwania funkcjonariuszy !
Wczoraj ponad 60 osób na L4 a dziś już ponad 80.
Niebawem fala rozleje się na całą Polskę penitencjarną.
Zdrowie ma się tylko jedno i nie warto poświęcać go dla "chorej służby" z kłamczuszkiem PINOKIEM na czele !
Odpowiedz
[quote="Wesoły strażnik" pid='8420' dateline='1622026817']
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, mam pytanie. Czy opisana sytuacja wydaje się Wam normalna, czy może wykracza grubo poza granice ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Mianowicie z ZKnr1 w........


Warto by dodać, iż konwój sam w sobie był wzorowy. Pomimo niezłej kolokwialnie mówiąc miny na jaką wprowadzono konwojentów, ci zachowali się profesjonalnie. Nie dotarli bezpośrednio do Grudziądza, bo utknęli w cywilnym szpitalu. Kto wie, może dzięki temu uratowali życie tej kobiety, albo dziecka. Osobiście z dumą chylę czoła chłopakom.
Odpowiedz
Dziś w dniu kiedy NSZZiPW ogłosił konferencję prasową pod siedzibą MS, to MS zwołało swoją konferencję o zaostrzeniu kar dla sprawców pedofili. Ani słowa o oszustwie 2018. Żaden dziennikarz nie zadał pytania co się dzieje w Służbie Więziennej. W mediach cisza, zero informacji. Na stronach internetowych portali informacyjnych są różne informacje, włącznie o cyckach Juli Wieniawy , albo to że Anna Lewandowska odwiedziła SPA w Opalenicy. Ale nie ma informacji o sytuacji w Służbie Więziennej. To wszystko razem z tym lekceważeniem całej formacji przez władze państwowe jest niezrozumiałe , wygląda na to że MY naprawdę robimy przez lata dobrą robotę w jednostkach podstawowych i nie zdają sobie sprawy o tej ważnej dla bezpieczeństwa Państwa formacji. Klasyczne oderwanie od rzeczywistości.
Odpowiedz
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, mam pytanie. Czy opisana sytuacja wydaje się Wam normalna, czy może wykracza grubo poza granice ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Mianowicie z ZKnr1 w Łodzi wysłano transport osadzonej w zaawansowanej ciąży z objawami bólowymi do ZKnr1 w Grudziądzu. Nic w tym nadzwyczajnego lecz okazuje się że w konwoju uczastniczyli tylko kierowca, d-ca i konwojent. Wiedząc że sytuacja może zagrażać bezpieczeństwu osadzonej i tym samym zespołowi konwoju, który nijak jest przygotowany do zaopatrzenia medycznegi ciężarnej a tym bardziej do ewentualnego odbioru ciąży, wysłano konwój bez opieki wykwalifikowanej służby medycznej w ponad 200-u kilometrową trasę. Czy doszło już do tego, że koszta związane z wynajęciem przewozu medycznego z wzmocnieniem konwojowym jest mniej opłacalne niż bezpieczeństwo konwoju i osoby konwojowanej?
Odpowiedz
(26-05-2021, 9:30 )BartekS napisał(a):
(26-05-2021, 6:19 )Prison_Officer napisał(a):
(25-05-2021, 15:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-05-2021, 8:20 )A.Ś. sierżant sztabowy napisał(a):
(24-05-2021, 20:50 )predatorgad napisał(a): Panie Ad
ministratorze , Koleżanki i Koledzy!
Mam pytanie. W jaki sposób jest rozliczany czas za wezwania i uczestniczenie w sprawach sądowych związanych z naszymi
podopiecznymi(powoływanie na świadków itp.) w czasie wolnym od służby. Proszę o informację jak rozliczane jest to w Waszych jednostkach, czy reguluje ten problem jakiś akt prawny w naszej służbie. Proszę o informację.

Ostatnio dostałem wezwanie na sprawę sądową  jako świadek w sprawie gróźb osadzonego d-cy zmiany ,to Pan kierownik d.o. przyprowadził zakładowego prawnika i wmawiali mi , że jestem do dyspozycji sądu nie aresztu więc nadgodziny się nie należą .Wezwanie przyszło do aresztu nie do domu i sprawę zakładał areszt .Rozprawa była po mojej służbie nocnej na godzinę 13 .

Badania masz robić w czasie służby, a nie delegacja.
Wg mnie wszystkie sprawy związane ze służbą po godzinach to delegacja i tyle. Prosty przykład, jedziesz na badania okresowe  w dniu wolnym dostajesz delegacje i tyle.
To proponuję poczytać przepisy, bo mówią one trochę co innego. Za wyjazd na badania okresowe dostaje się tylko i wyłącznie zwrot kosztu przejazdu. Nie ma diety, nie ma nadgodzin. Badania każdy, zgodnie z KP, ma obowiązek zrobić, niekoniecznie w czasie służby. Z wezwaniem do sądu też bywa różnie, w zależności czy sprawa jest cywilna czy karna.

To w takim razie w dziale kadr pracują samo niedouczeni oficerowie, jakiegokolwiek badania, czy to wysykosciowe, czy wkladka, czy sanepidowskie itd u nas w jednostce dostajemy delegacje i tyle
Odpowiedz
(26-05-2021, 6:19 )Prison_Officer napisał(a):
(25-05-2021, 15:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-05-2021, 8:20 )A.Ś. sierżant sztabowy napisał(a):
(24-05-2021, 20:50 )predatorgad napisał(a): Panie Administratorze , Koleżanki i Koledzy!
Mam pytanie. W jaki sposób jest rozliczany czas za wezwania i uczestniczenie w sprawach sądowych związanych z naszymi
podopiecznymi(powoływanie na świadków itp.) w czasie wolnym od służby. Proszę o informację jak rozliczane jest to w Waszych jednostkach, czy reguluje ten problem jakiś akt prawny w naszej służbie. Proszę o informację.

Ostatnio dostałem wezwanie na sprawę sądową  jako świadek w sprawie gróźb osadzonego d-cy zmiany ,to Pan kierownik d.o. przyprowadził zakładowego prawnika i wmawiali mi , że jestem do dyspozycji sądu nie aresztu więc nadgodziny się nie należą .Wezwanie przyszło do aresztu nie do domu i sprawę zakładał areszt .Rozprawa była po mojej służbie nocnej na godzinę 13 .

Badania masz robić w czasie służby, a nie delegacja.
Wg mnie wszystkie sprawy związane ze służbą po godzinach to delegacja i tyle. Prosty przykład, jedziesz na badania okresowe  w dniu wolnym dostajesz delegacje i tyle.
To proponuję poczytać przepisy, bo mówią one trochę co innego. Za wyjazd na badania okresowe dostaje się tylko i wyłącznie zwrot kosztu przejazdu. Nie ma diety, nie ma nadgodzin. Badania każdy, zgodnie z KP, ma obowiązek zrobić, niekoniecznie w czasie służby. Z wezwaniem do sądu też bywa różnie, w zależności czy sprawa jest cywilna czy karna.
Odpowiedz
(26-05-2021, 6:12 )Prison_Officer napisał(a):
(25-05-2021, 19:12 )BDG napisał(a): Ministrowie to niech się lepiej przyjrzą, dodatkom jakie dają dyrektorzy szeregowym penit-ewid-kadry-finanse-kwaterunek bo to jest szczyt,żeby psycholog szeregowy mial 600 zl dodatku a oddziałowy po 15 latach 450!!! Jak Wy sie za to nie wezmiecie to trzeba to zgłosić o wiele wyżej i to nie w Polsce!!!

O i tu się zgadzam. No chyba, że przenosisz się z ochrony, wtedy zostaje ci dodatek "ochronny".

Gwarantuję, że dodatek w wysokości 600zł dla psychologa (bez szkoły oficerskiej) nie jest powszechny i już na pewno nie można mówić o tym jak o 'normie'. Fakt lepszym stosunków z przełożonym nie jest zależny od stanowiska...
Odpowiedz
(25-05-2021, 19:03 )ABCD napisał(a): Właśnie zrezygnowałem z posiadania numeru telefonu -  przekazałem go ( oficjalnie z dokumentem przekazania w sieci w której mam zarejestrowany telefon ) Żonie, pewnie dostanie od dyrektora większy dodatek ( oczywiście nie pracuje w SW ) za pełną dyspozycyjność. Ja oczywiście jak mi Żona pozwoli to będę korzystał z Jej telefonu , niestety RODO i inne przepisy nie pozwalają bez Jej zgody na przetwarzanie Jej danych w tym tego nr. telefonu przez ZK ( a Ona na to się nie zgadza ), więc zmuszony byłem złożyć raport ( oczywiście za potwierdzeniem wpływu w sekretariacie i za pośrednictwem - z pieczątką i podpisem mojego kierownika ) do dyrektora o zaprzestaniu korzystania ZE SWOJEGO telefonu ( i w ogóle o braku własnego telefonu, tak więc o braku możliwości kontaktu telefonicznego ze mną). Pozdrawiam.
Po wprowadzeniu nowych radiostacji Matrola w 2001roku też nie miałem swojego numeru telefonu.Pracowałem wtedy w Dziale Ochrony na okresie próbnym . Miałem mieć dyżur telefoniczny. Kreatywny kierownik ochrony wydał polecenie o wydaniu mi radiotelefonu do domu. Radiotelefon był w wersji bez wyświetlacza bez możliwości zmiany ustawień. Miał ustawioną funkcję wywołania co pół godziny. Przez całą noc co pół godziny musiałem wciskać przycisk nadawania. Po jednej takiej nocy szybko miałem swój numer telefonu. Wiem że teraz są inne przepisy RODO itp. i możliwe że ta sytuacja nie miała by miejsca. Przełożeni szybko jednak znajdą sposób żeby uprzykrzyć tobie służbę.
Odpowiedz
(25-05-2021, 15:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-05-2021, 8:20 )A.Ś. sierżant sztabowy napisał(a):
(24-05-2021, 20:50 )predatorgad napisał(a): Panie Administratorze , Koleżanki i Koledzy!
Mam pytanie. W jaki sposób jest rozliczany czas za wezwania i uczestniczenie w sprawach sądowych związanych z naszymi
podopiecznymi(powoływanie na świadków itp.) w czasie wolnym od służby. Proszę o informację jak rozliczane jest to w Waszych jednostkach, czy reguluje ten problem jakiś akt prawny w naszej służbie. Proszę o informację.

Ostatnio dostałem wezwanie na sprawę sądową  jako świadek w sprawie gróźb osadzonego d-cy zmiany ,to Pan kierownik d.o. przyprowadził zakładowego prawnika i wmawiali mi , że jestem do dyspozycji sądu nie aresztu więc nadgodziny się nie należą .Wezwanie przyszło do aresztu nie do domu i sprawę zakładał areszt .Rozprawa była po mojej służbie nocnej na godzinę 13 .

Badania masz robić w czasie służby, a nie delegacja.
Wg mnie wszystkie sprawy związane ze służbą po godzinach to delegacja i tyle. Prosty przykład, jedziesz na badania okresowe  w dniu wolnym dostajesz delegacje i tyle.
Odpowiedz
(25-05-2021, 19:12 )BDG napisał(a): Ministrowie to niech się lepiej przyjrzą, dodatkom jakie dają dyrektorzy szeregowym penit-ewid-kadry-finanse-kwaterunek bo to jest szczyt,żeby psycholog szeregowy mial 600 zl dodatku a oddziałowy po 15 latach 450!!! Jak Wy sie za to nie wezmiecie to trzeba to zgłosić o wiele wyżej i to nie w Polsce!!!

O i tu się zgadzam. No chyba, że przenosisz się z ochrony, wtedy zostaje ci dodatek "ochronny".
Odpowiedz
(25-05-2021, 17:29 )gruby123 napisał(a):
(25-05-2021, 15:50 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-05-2021, 8:18 )Robson napisał(a):
(24-05-2021, 20:50 )predatorgad napisał(a): Panie Administratorze , Koleżanki i Koledzy!
Mam pytanie. W jaki sposób jest rozliczany czas za wezwania i uczestniczenie w sprawach sądowych związanych z naszymi
podopiecznymi(powoływanie na świadków itp.) w czasie wolnym od służby. Proszę o informację jak rozliczane jest to w Waszych jednostkach, czy reguluje ten problem jakiś akt prawny w naszej służbie. Proszę o informację.

Normalnie. W czasie wolnym od służby nie należą się godziny, delegacja ani nic takiego, jeżeli o to pytasz.

Jak już kolego piszesz coś to nie pisz głupot, w czasie wolnym od służby wiele się należy tylko większości robią  nas was w konia, część machnie na to ręka a jest grupa która dzowni, mówi że ma być delegacja itd i jest

To ty nie pisz głupot. Jeśli sprawa sądowa wypada w dniu wolnym to nie należą się godziny, ani nic w tym stylu. Dobrą praktyką jest rozpisanie służby w tym dniu, ale warunek i tak jest taki, że w tym dniu zostaniesz zwolniony tylko na czas rozprawy, a potem powrót do jednostki "dokończyć dniówkę".
Odpowiedz
(25-05-2021, 19:12 )BDG napisał(a): Ministrowie to niech się lepiej przyjrzą, dodatkom jakie dają dyrektorzy szeregowym penit-ewid-kadry-finanse-kwaterunek bo to jest szczyt,żeby psycholog szeregowy mial 600 zl dodatku a oddziałowy po 15 latach 450!!! Jak Wy sie za to nie wezmiecie to trzeba to zgłosić o wiele wyżej i to nie w Polsce!!!

zgłoś do TSUE
Odpowiedz