(31-05-2022, 11:06 )Jacek B napisał(a): Inflacja rośnie jak szalona. Teraz pytanie po co czekać z odejściem jak emeryci dostaną największą w historii waloryzację emerytur ile trzeba by było jeszcze lat pracować, żeby mieć taką podwyżkę. Po drugie jaka jest pewność, że w związku z wysoką inflacją zaraz po wyborach skończy się udawanie, że jest wszystko ok i czas będzie szukać oszczędności w budżetówce. Ptaszki ćwierkają będzie źle

Chyba tylko zatwardziały wyborcą pisu wierzy w ten raj który dał im pis. Po wyborach w 2023 nowy rząd niestety będzie oszczędzał po nieudolnych rządach pisu.
Odpowiedz
(01-06-2022, 16:53 )Administrator napisał(a):
(01-06-2022, 14:43 )Solano napisał(a): Panie Administratorze.

Mswia chce uzyskać waloryzację uposażeń w przyszłym roku, pracę sa ponoć zaawansowane czy w MS taki temat jest w ogóle poruszany?

https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...do-20-proc

Wspólne stanowisko trzech centrali związkowych m.in. Forum Związków Zawodowych, w którego skład wchodzi NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa jak i NSZZ Policjantów oraz NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przedstawiło swoje propozycje co do wzrostu uposażeń i wynagrodzeń, które zakłada wzrost w państwowej sferze budżetowej nie mniej niż o 20%. Nie mogłoby być tak, żeby Służba Więzienna została pominięta.

wspólne stanowisko: https://nszzfipw.org.pl/wspolne-stanowis...owych.html

Dziękuję za odpowiedź w takim razie czekamy na projekt budżetu tam pewnie będą zawarte szczegóły procentowe.
Odpowiedz
(01-06-2022, 16:43 )Administrator napisał(a):
(31-05-2022, 20:23 )Rafal napisał(a): Czy administrator może napisać kiedy będzie ta nagroda uznaniowa i w jakiej kwocie... I jakie są wytyczne..

Nagroda uznaniowa będzie wypłacona w lipcu. Na dzień dzisiejszy trwają jeszcze rozmowy w sprawie wytycznych.

Jakie qrwa wytyczne? Jedyną wytyczną jest L4 i ukarania. Hahahahahaha
Odpowiedz
(01-06-2022, 16:46 )anielica2010 napisał(a): A co z podwyżka dla pracowników cywilnych?

Cywile powinni dostać w pierwszej kolejności podwyżkę biorę pod uwagę zk Borne bo odwalają za f-szy z kwaterunku kupę dobrej roboty. Szef kierowców nędza, jeszcze raz nędza WSTYD donosicielu. A pozostali miękkie buły co złodziei głaskaja po głowie, żeby nie powiedzieć gorzej po czym. Przyjrzyj się Panie pierwszy tematowi.
Odpowiedz
(01-06-2022, 14:43 )Solano napisał(a): Panie Administratorze.

Mswia chce uzyskać waloryzację uposażeń w przyszłym roku, pracę sa ponoć zaawansowane czy w MS taki temat jest w ogóle poruszany?

https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...do-20-proc

Wspólne stanowisko trzech centrali związkowych m.in. Forum Związków Zawodowych, w którego skład wchodzi NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa jak i NSZZ Policjantów oraz NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przedstawiło swoje propozycje co do wzrostu uposażeń i wynagrodzeń, które zakłada wzrost w państwowej sferze budżetowej nie mniej niż o 20%. Nie mogłoby być tak, żeby Służba Więzienna została pominięta.

wspólne stanowisko: https://nszzfipw.org.pl/wspolne-stanowis...owych.html
Odpowiedz
A co z podwyżka dla pracowników cywilnych?
Odpowiedz
(31-05-2022, 20:23 )Rafal napisał(a): Czy administrator może napisać kiedy będzie ta nagroda uznaniowa i w jakiej kwocie... I jakie są wytyczne..

Nagroda uznaniowa będzie wypłacona w lipcu. Na dzień dzisiejszy trwają jeszcze rozmowy w sprawie wytycznych.
Odpowiedz
Panie Administratorze.

Mswia chce uzyskać waloryzację uposażeń w przyszłym roku, pracę sa ponoć zaawansowane czy w MS taki temat jest w ogóle poruszany?

https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...do-20-proc
Odpowiedz
Mam 18 lat służby i wybieram się na emeryturę w styczniu.... Może mi ktoś odpowiedzieć jaka przysługuje mi odprawa ? 5 czy 6 miesięczna??


Przysługuje ci 5-miesięczna odprawa + 20%  miesięcznej pensji za każdy rok powyżej 15 lat, a więc 60%. Czyli w sumie dostaniesz 5,6 - miesięcznej odprawy. Chyba, że się mylę Smile
Odpowiedz
(31-05-2022, 9:16 )770214 napisał(a): Mam 18 lat służby i wybieram się na emeryturę w styczniu.... Może mi ktoś odpowiedzieć jaka przysługuje mi odprawa ? 5 czy 6 miesięczna??

Ty tak na poważnie? Ludzie tak ciezko sam samemu sobie znaleźć, poczytać itd.

5 pełnych odpraw i 60 %
Odpowiedz
(31-05-2022, 9:16 )770214 napisał(a): Mam 18 lat służby i wybieram się na emeryturę w styczniu.... Może mi ktoś odpowiedzieć jaka przysługuje mi odprawa ? 5 czy 6 miesięczna??

5,6 ostatniego uposażenia
Odpowiedz
(31-05-2022, 9:16 )770214 napisał(a): Mam 18 lat służby i wybieram się na emeryturę w styczniu.... Może mi ktoś odpowiedzieć jaka przysługuje mi odprawa ? 5 czy 6 miesięczna??

Ani jedna ani druga opcja. Przysluguje Ci 3 miesięczna odprawa po 5 latach sluzby plus 20% za każdy kolejny rok. Czyli 5,6  wypłaty po 18 latach służby. Ustawa o SW jasno to określa
Odpowiedz
Czy administrator może napisać kiedy będzie ta nagroda uznaniowa i w jakiej kwocie... I jakie są wytyczne..
Odpowiedz
[quote="Szef wszystkich szefów" pid='14772' dateline='1653940369']
W trakcie spotkania uzgodniono między innymi:

Nowe zasady ustalania wysokości dodatku z tytułu wysługi lat dla funkcjonariuszy Służby Więziennej;
Uruchomienie środków finansowych na wypłatę dodatków czasowych dla funkcjonariuszy
w terminie nie późniejszym niż od dnia 1 sierpnia 2022 roku;
Uruchomienie środków finansowych na wypłatę nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy
i pracowników cywilnych.
Przedstawione rozwiązania mają na celu motywowanie doświadczonych funkcjonariuszy do dalszego pozostania w Służbie Więziennej. Z w/W tekstu nie wynika nic, czy możemy prosić o jakieś konkretne informacje ,bo skoro ustalono to prosimy o przekazanie co konkretnie ustalono...Czy te ustalenia są tak korzystne że lepiej nie wspominać?

Administratorze, czy może Pan wrzucić informacje odnośnie spotkania, 
- jakie tematy były przedmiotem spotkania
-jaka propozycja była ze strony NSZZFiPW ? 
-jaka propozycja była ze strony MS i CZSW?
gdyż, skoro uzgodnili to nad czymś debatowali
czy to spotkanie było poprostu ustawione i to tylko bicie piany przez obie strony !!!
A może to też jest tajne ????
Odpowiedz
(30-05-2022, 20:29 )Administrator napisał(a):
(30-05-2022, 18:06 )DAB77 napisał(a): Panie administratorze, czy może Pan potwierdzić lub zaprzeczyć plotkom dotyczącym planowego obniżenia wysokości odprawy do 3 pensji?

Oczywiście nie potwierdzam. Zmiana ustawy o Służbie Więziennej jest w procesie legislacji i nic takiego w niej nie ma.
Co nie oznacza, że w nocy może się to jakoś nagle zmienić. Kto jeszcze ufa temu rządowi  Angry Angry
Odpowiedz
(30-05-2022, 19:14 )Okr Koszalin napisał(a): Stara gwardia mam tu na myśli prawie wszystkich z Ochrony już powzięła decyzje od opuszczeniu szeregów SW przed końcem 2024 i działania "komitetu centralnego" i Związków tego raczej nie zmienią, wszyscy mają dość tego cyrku także CZSW niech sobie lepiej przypomina swoje własne przepisy i zabiera do roboty.
U nas to samo nie ma co czekać zwłaszcza, że waloryzacja emerytur będzie piękna
Odpowiedz
Inflacja rośnie jak szalona. Teraz pytanie po co czekać z odejściem jak emeryci dostaną największą w historii waloryzację emerytur ile trzeba by było jeszcze lat pracować, żeby mieć taką podwyżkę. Po drugie jaka jest pewność, że w związku z wysoką inflacją zaraz po wyborach skończy się udawanie, że jest wszystko ok i czas będzie szukać oszczędności w budżetówce. Ptaszki ćwierkają będzie źle
Odpowiedz
Mam 18 lat służby i wybieram się na emeryturę w styczniu.... Może mi ktoś odpowiedzieć jaka przysługuje mi odprawa ? 5 czy 6 miesięczna??
Odpowiedz
(30-05-2022, 16:09 )20latek napisał(a):
(29-05-2022, 19:56 )anielica2010 napisał(a):
(29-05-2022, 12:50 )20latek napisał(a):
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a): Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja Smile


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.
A wiadomo kiedy....

Sorki, że tak powiem ale ile ty lat pracujesz w tej służbie, tu mówią jeno a robią drugie, na ten moment jest powiedziane, że w czerwcu. Kiedy tego nikt w tym momencie nie wie.
Jeżeli nie będa podpisane rozporządzenia w czerwcu...i podwyżka zostanie wypłacona w lipcu to pracownicy cywilni nie dostaną wyrównania za okres od stycznia do czerwca...to dopiero będzie wałek...
Odpowiedz
(30-05-2022, 19:11 )kapseleK napisał(a):
(29-05-2022, 19:56 )anielica2010 napisał(a):
(29-05-2022, 12:50 )20latek napisał(a):
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a): Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja :smile:


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.
A wiadomo kiedy....


Czuję się poniżona przez  osóby odpowiezialne za wprowadzenie podwyżek pracowników cywilnych w życie. Wiem, że jest nas stosunkowo mniej w tej formacji niż funkcjonariuszy, ale jako ludzie to chyba się nie różnimy. Wy funkcjonariusze już pewnie zapomnieliście o swoich wypłaconych podwyżkach, rozważacie teraz kwestie nagród, czy też prawidłowości naliczania dodatku stażowego a my nadal czekamy. Kolejny raz traktujecie nas jak ludzi niższej kategorii, szkoda że gdy potrzebujecie osób do zbijania godzin w dziale ochrony stajemy się dla was bardzo potrzebni. Prasa lubi takie tematy...............! Pozdrawiam wszystkich cywili.Nasza praca jest tak samo ważna!!!!!!!!!!!!!!!!!
Popieram !!! Nas inflacja nie minęła niestety. Jeszcze gdybyśmy czekali na kokosy... na koniec rzucą nam ochłap i tak się skończy...
Odpowiedz
W trakcie spotkania uzgodniono między innymi:

Nowe zasady ustalania wysokości dodatku z tytułu wysługi lat dla funkcjonariuszy Służby Więziennej;
Uruchomienie środków finansowych na wypłatę dodatków czasowych dla funkcjonariuszy
w terminie nie późniejszym niż od dnia 1 sierpnia 2022 roku;
Uruchomienie środków finansowych na wypłatę nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy
i pracowników cywilnych.
Przedstawione rozwiązania mają na celu motywowanie doświadczonych funkcjonariuszy do dalszego pozostania w Służbie Więziennej. Z w/W tekstu nie wynika nic, czy możemy prosić o jakieś konkretne informacje ,bo skoro ustalono to prosimy o przekazanie co konkretnie ustalono...Czy te ustalenia są tak korzystne że lepiej nie wspominać?
Odpowiedz
(30-05-2022, 18:06 )DAB77 napisał(a): Panie administratorze, czy może Pan potwierdzić lub zaprzeczyć plotkom dotyczącym planowego obniżenia wysokości odprawy do 3 pensji?

Oczywiście nie potwierdzam. Zmiana ustawy o Służbie Więziennej jest w procesie legislacji i nic takiego w niej nie ma.
Odpowiedz
(28-05-2022, 18:41 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam wszystkich. Mam pytanie do obecnych emerytów. Odchodząc na emkę z grupą przez rok bierzesz pensję to wiemy wszyscy, a jak jest z rewaloryzacja? Biorąc roczna pensję rewolaryzacji nie dostaniesz chyba że mam złe informacje. I tu nasuwa się moje pytanie czy dostaniesz na następny rok wyrównanie tego czy nie? Jeżeli chodzi o to, to mam sprzeczne informacje. Proszę o normalne odpowiedzi a nie durne gadanie co niektórych pajaców, jakoś nie mam ochoty na słowne utarczki. Pozdrawiam tych co mogą i tych co nie mogą jeszcze uciec z tego okrętu.



W decyzji Dyrektora Biura Emerytalnego jest informacja o naliczeniu rewaloryzacji z tego roku. Big Grin
Odpowiedz
Stara gwardia mam tu na myśli prawie wszystkich z Ochrony już powzięła decyzje od opuszczeniu szeregów SW przed końcem 2024 i działania "komitetu centralnego" i Związków tego raczej nie zmienią, wszyscy mają dość tego cyrku także CZSW niech sobie lepiej przypomina swoje własne przepisy i zabiera do roboty.
Odpowiedz
(29-05-2022, 19:56 )anielica2010 napisał(a):
(29-05-2022, 12:50 )20latek napisał(a):
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a):
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja Smile


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.
A wiadomo kiedy....


Czuję się poniżona przez  osóby odpowiezialne za wprowadzenie podwyżek pracowników cywilnych w życie. Wiem, że jest nas stosunkowo mniej w tej formacji niż funkcjonariuszy, ale jako ludzie to chyba się nie różnimy. Wy funkcjonariusze już pewnie zapomnieliście o swoich wypłaconych podwyżkach, rozważacie teraz kwestie nagród, czy też prawidłowości naliczania dodatku stażowego a my nadal czekamy. Kolejny raz traktujecie nas jak ludzi niższej kategorii, szkoda że gdy potrzebujecie osób do zbijania godzin w dziale ochrony stajemy się dla was bardzo potrzebni. Prasa lubi takie tematy...............! Pozdrawiam wszystkich cywili.Nasza praca jest tak samo ważna!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
[quote="Garfild" pid='14763' dateline='1653915892']
Jak stara gwardia odejdzie,to nikt już nie będzie narzekał.Nedą pracować i cieszyć się że mają wogóle pracę.


PAJAC JESTEŚ
Odpowiedz
Panie administratorze, czy może Pan potwierdzić lub zaprzeczyć plotkom dotyczącym planowego obniżenia wysokości odprawy do 3 pensji?
Odpowiedz
A co mają powiedzieć cywile ? Osoby zarabiające 2300, 2500 lub 3000 zł a wykonujące te same czasem obowiązki co funkcjonariusze, zastępujące funkcjonariuszy, którzy są na zwolnieniach lekarskich (i nawet 1 zł za to nie dostaną)
A nadmienić chce, że życie i koszty utrzymania wzrastają każdemu - niezależnie od tego czy ktoś jest cywilem czy funkcjonariuszem. Przykro, że pracownicy cywili również są traktowani bez szacunku, bo podwyżek jak widać nie ma do dnia dzisiejszego, nie wspominając o jakiś nagrodach. 



(30-05-2022, 5:19 )szpaq24 napisał(a):
(28-05-2022, 22:02 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Szanowni Państwo, u mnie średnio koszty utrzymania wzrosły o jakieś 1400 zł w stosunku do kosztów jakie ponosilem przed tym całym cyrkiem. Nadmieniam, ze żyje nawet trochę oszczędniej niż wcześniej, tak więc myślę że conajmniej o taką kwotę średnio powinny wzrosnąć uposażenia aby nasze pensje były warte tyle co wcześniej. Tym czasem rozmawiano z tego co słyszę o kwotach rzędu do 50 zł miesięcznie. Nie mogę się wypowiadać za innych, ale ja osobiście zostalbym w slużbie, gdyby uposażenie wzrosło o kwotę j/w co byłoby dopiero punktem "0" czyli wartość inflacji. Następnie 500 po 15 latach, 1000 po 20 latach, 1500 po 25 latach i 2000 po 28.5 roku.

Dokladnie, u mnie te same myśli
Odpowiedz
(29-05-2022, 19:56 )anielica2010 napisał(a):
(29-05-2022, 12:50 )20latek napisał(a):
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a):
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja Smile


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.
A wiadomo kiedy....

Sorki, że tak powiem ale ile ty lat pracujesz w tej służbie, tu mówią jeno a robią drugie, na ten moment jest powiedziane, że w czerwcu. Kiedy tego nikt w tym momencie nie wie.
Odpowiedz
Jak stara gwardia odejdzie,to nikt już nie będzie narzekał.Nedą pracować i cieszyć się że mają wogóle pracę.
Odpowiedz
(30-05-2022, 5:21 )szpaq24 napisał(a):
(28-05-2022, 15:24 )piotr73sw napisał(a): Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..

Auć, będzie ból dla SW, oj będzie...
  
Nie ma co z nimi rozmawiać, robią z nas idiotów i tyle w temacie.
Odpowiedz
(29-05-2022, 18:21 )Człowiek z lasu napisał(a):
(28-05-2022, 15:24 )piotr73sw napisał(a): Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..

Kolejny raz powtarzam kwestie dodatków załatwili wałkiem podwyżki gdzie w dodatek służbowy wciągnęli podwyżkę. Polecam każdemu pobrać sobie z finansow kwit i zdziwicie się że wasz dodatek wzrósł, więc niech nikt nie śmie zapytać kiedy podwyzka dodatku, bo pan czy Pani mają tyle i tyle, wałek stulecia.

Wałek stulecia? To określenie na wyrost.vto nie jest wałek stulecia tylko zwykłe chamskie oszustwo troglodytów z ministerstwa spr i czsw
Odpowiedz
(28-05-2022, 15:24 )piotr73sw napisał(a): Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..

Auć, będzie ból dla SW, oj będzie...
Odpowiedz
(28-05-2022, 22:02 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Szanowni Państwo, u mnie średnio koszty utrzymania wzrosły o jakieś 1400 zł w stosunku do kosztów jakie ponosilem przed tym całym cyrkiem. Nadmieniam, ze żyje nawet trochę oszczędniej niż wcześniej, tak więc myślę że conajmniej o taką kwotę średnio powinny wzrosnąć uposażenia aby nasze pensje były warte tyle co wcześniej. Tym czasem rozmawiano z tego co słyszę o kwotach rzędu do 50 zł miesięcznie. Nie mogę się wypowiadać za innych, ale ja osobiście zostalbym w slużbie, gdyby uposażenie wzrosło o kwotę j/w co byłoby dopiero punktem "0" czyli wartość inflacji. Następnie 500 po 15 latach, 1000 po 20 latach, 1500 po 25 latach i 2000 po 28.5 roku.

Dokladnie, u mnie te same myśli
Odpowiedz
(29-05-2022, 12:50 )20latek napisał(a):
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a):
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja :smile:


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.
A wiadomo kiedy....
Odpowiedz
(28-05-2022, 15:24 )piotr73sw napisał(a): Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..

Kolejny raz powtarzam kwestie dodatków załatwili wałkiem podwyżki gdzie w dodatek służbowy wciągnęli podwyżkę. Polecam każdemu pobrać sobie z finansow kwit i zdziwicie się że wasz dodatek wzrósł, więc niech nikt nie śmie zapytać kiedy podwyzka dodatku, bo pan czy Pani mają tyle i tyle, wałek stulecia.
Odpowiedz
(29-05-2022, 12:50 )20latek napisał(a):
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a):
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja Smile


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.

To jest informacja??? To jest żenujące, że nikt nie traktuje tej formacji poważnie i z należytym szacunkiem począwszy od MS przez DG czy CZSW poprzez Dyrektorów jednostek czy kierowników, ludzie patrzący tylko na czubki swoich nosów, a zapomniałbym o związkach które na nic nie mają wpływu, są bo są i tyle.
Odpowiedz
Pytanie do admina.
Proszę tylko o wyjasnienie, jaki jest plan z tym 1%. Czy ten 1% bylby naliczany od 10 roku służby a wypłacany od 15 roku służby (czyli plwiedzmy +5% przy 15 latach służby, 6% przy 16 latach służby itd.) czy dopiero ten 1% by ruszał od wysługi 15 lat służby, czyli 16 lat 1%, 17 lat 2% itd.
Odpowiedz
(28-05-2022, 15:24 )piotr73sw napisał(a): Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..
To jedna klika wszystko. Oszustwo 2018 .  Zwiazki do likwidacji i 2024 to ostatni dzwonek. A malolaty to juz nie traktuje tego jak sluzby wiec sobie poradza potem. Dla nich to praca  jak kazda inna dzisiaj tu jutro tam. I DOBRZE.
Odpowiedz
(28-05-2022, 15:24 )piotr73sw napisał(a): Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..
Odpowiedz
(28-05-2022, 14:29 )Administrator napisał(a):
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a):
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja Smile


Informacja jest pewna (dostaliśmy emeila) w tym miesiącu nie będzie podwyżek dla cywilów.
Odpowiedz
Szanowni Państwo, u mnie średnio koszty utrzymania wzrosły o jakieś 1400 zł w stosunku do kosztów jakie ponosilem przed tym całym cyrkiem. Nadmieniam, ze żyje nawet trochę oszczędniej niż wcześniej, tak więc myślę że conajmniej o taką kwotę średnio powinny wzrosnąć uposażenia aby nasze pensje były warte tyle co wcześniej. Tym czasem rozmawiano z tego co słyszę o kwotach rzędu do 50 zł miesięcznie. Nie mogę się wypowiadać za innych, ale ja osobiście zostalbym w slużbie, gdyby uposażenie wzrosło o kwotę j/w co byłoby dopiero punktem "0" czyli wartość inflacji. Następnie 500 po 15 latach, 1000 po 20 latach, 1500 po 25 latach i 2000 po 28.5 roku.
Odpowiedz
Witam wszystkich. Mam pytanie do obecnych emerytów. Odchodząc na emkę z grupą przez rok bierzesz pensję to wiemy wszyscy, a jak jest z rewaloryzacja? Biorąc roczna pensję rewolaryzacji nie dostaniesz chyba że mam złe informacje. I tu nasuwa się moje pytanie czy dostaniesz na następny rok wyrównanie tego czy nie? Jeżeli chodzi o to, to mam sprzeczne informacje. Proszę o normalne odpowiedzi a nie durne gadanie co niektórych pajaców, jakoś nie mam ochoty na słowne utarczki. Pozdrawiam tych co mogą i tych co nie mogą jeszcze uciec z tego okrętu.
Odpowiedz
Panie administratorze,gdzie propozycje które miały się ukazać 15 marca,czy związki zapomniały o swojej propozycji dodatków 20% po 15 latach i 2% za kolejne lata.Gdzie to jest,warszawka potrafiła sobie podnieść dodatki z 50 do 60 % a my z około 20 letnim stażem nawet do 20 % nigdy nie dobijemy.Nic dla zwykłych f-szy jak do tej pory nie zrobiliście(płatne godziny-kpina,zaliczenie cywla-kpina,dodatek stażowy 1 % jakiś żart,dodatek słżbowy nawet nie do określenia),mamicie ludzi jakimiś pismami i nic więcej z tego nie wynika.Nie macie żadnego pomysłu aby ludzi zatrzymać,a wystarczy trochę zrozumienia,szacunku,warunków pracy no i spełnienia obietnic związanych z 2018 rokiem i już część się zastanowi nad pozostaniem.A tak,na chwilę obecną to w najbliższych 2 latach nie odejdzie 3 tys. a 9 tys.f-szy..
Odpowiedz
(28-05-2022, 10:33 )anielica2010 napisał(a):
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane, to nie zostaną wypłacone podwyżki, ale jest jeszcze nadzieja Smile
Odpowiedz
(26-05-2022, 15:46 )anielica2010 napisał(a): Administratorze czy to prawda że wyplata podwyzki dla pracowników nie nastąpi z majowa wyplata? Zarządzania nie są nadal podpisane...
Ponawiam pytanie...
Odpowiedz
(28-05-2022, 7:57 )fredifre97 napisał(a): Panie Administratorze podwyżkę dostałem w kwocie 208 zł do dodatku za stopień i 416 zł do tzw. dodatku modernizacyjnego. W listopadzie tego roku miałem dostać podwyżkę dodatku za wysługę. Miałem, ale w kadrach powiedziano mi, że moja podwyżka za wysługę zostanie sfinansowana z dodatku modernizacyjnego i tak w kolejnych latach, aż nie wyzeruje się kwota tego dodatku. Tak więc de facto nie dostałem obiecywanej podwyżki 500 zł netto tylko 208 zł brutto. Wychodząc z tego założenia w przyszłym roku możemy np. dostać waloryzację do dodatku tzw. modernizacyjnego z którego bedą finansowane przyszłe podwyżki funkcjonariusza za stopeń czy stanowisko. Moje pytanie czy związki wiedziały o tym oszustwie od początku, czy porostu dały się oszukać

Skoro tak Panu powiedziano w kadrach to znaczy, że wprowadzają Pana w błąd. Pana wzrost dodatku za wysługę lat nie zostanie sfinansowany z "dodatku modernizacyjnego".
Odpowiedz
(27-05-2022, 7:53 )szfager napisał(a):
(26-05-2022, 18:05 )Człowiek z lasu napisał(a):
(26-05-2022, 13:19 )Jacek B napisał(a):
(26-05-2022, 7:42 )Administrator napisał(a):
(26-05-2022, 4:17 )SZEREGOWY1 napisał(a): To proszę o konkertne wyliczenia skoro Administrator jest tak świetnie doinformowany i zna szczególy !!! a chodzilo mi bardziej o 1% rocznie !!! to i tak nie zatrzyma ludzi w służbie !!! jesteśmy okradani przez czsw i ms na każdym kroku, ostatnia podwyżka jasno pokazała !!!

Przykładowo sierżant na stanowisku oddziałowego z 15 letnim stażem służby/pracy zyska rocznie około 390 zł. (a nie 30 zł.).
To nawet na jedno tankowanie nie wystarczy śmiechu warte. A węgiel 2500zł tona nie mówiąc o kredycie 700zł więcej i kosztach spożywki i chemii do domu. PIS z nas zadrwił.


Ja się pytam gdzie jest waloryzacja na poziomie obecnej inflacji!!!dlaczego o to ani jedne ani drugie zwiazki nie napiszą.

Pewnie, że zmiana na 1% jest bardziej korzystna, bo w chwili obecnej mając np. 24 lata wysługi masz 25% dodatku tyle samo co mając 20 lat wysługi, a będziesz miał 29% i choć same sumy nie powalają to jednak zmiana do przodu

W takim razie zwracam się o udosteonienie statystyk jeśli takie Pan Admin posiada ilu obecnie jest fszy że stażem ponad 20 letnim na całą formacje
Odpowiedz
Panie Administratorze podwyżkę dostałem w kwocie 208 zł do dodatku za stopień i 416 zł do tzw. dodatku modernizacyjnego. W listopadzie tego roku miałem dostać podwyżkę dodatku za wysługę. Miałem, ale w kadrach powiedziano mi, że moja podwyżka za wysługę zostanie sfinansowana z dodatku modernizacyjnego i tak w kolejnych latach, aż nie wyzeruje się kwota tego dodatku. Tak więc de facto nie dostałem obiecywanej podwyżki 500 zł netto tylko 208 zł brutto. Wychodząc z tego założenia w przyszłym roku możemy np. dostać waloryzację do dodatku tzw. modernizacyjnego z którego bedą finansowane przyszłe podwyżki funkcjonariusza za stopeń czy stanowisko. Moje pytanie czy związki wiedziały o tym oszustwie od początku, czy porostu dały się oszukać
Odpowiedz
A ja bym bardzo chciał byśmy realizowali konwoje do sądu.
Proszę Proszę Proszę
Odpowiedz