V Mistrzostwa Strzeleckie Okręgu Koszalińskiego

W dniu 18.05.2018 roku w Oddziale Zewnętrznym w Dobrowie Aresztu Śledczego w Koszalinie odbyły się V Mistrzostwa Okręgu Koszalińskiego w strzelaniu.  Patronat nad mistrzostwami objął Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie płk. Piotr Warenik i Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Koszalinie Arkadiusz Urbański

Imprezę zorganizował  Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarząd Terenowy w Areszcie Śledczym w Koszalinie oraz Dyrekcja Aresztu Śledczego w Koszalinie.

Do zawodów przystąpiło 15 drużyn z czego 6 drużyn startowało w V Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie oraz  9 drużyn w V Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie. Zespoły składały się z 3 funkcjonariuszy lub pracowników, którzy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: strzelanie z markera paintballowego, strzelanie z procy do celu, rzut granatem, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki długiej, rzut lotką, cięcie drewna oraz wiosłowanie na wioślarzu na czas. Większość konkurencji wymagała opanowania nerwów i skupienia ale były też konkurencje gdzie dużo zależało od szczęścia.  Dodatkową trudnością było to, iż całą trasę trzeba było pokonać rowerem.
Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Koszalinie Arkadiusz Urbański i Dyrektor Aresztu Śledczego w Koszalinie mjr Daniel Mikołajczyk uhonorowali zwycięzców pucharami i medalami oraz wręczyli dyplomy wraz z nagrodami rzeczowymi. Ufundowane przez sponsorów.
Wyniki ukształtowały się następująco:
V Mistrzostwa Okręgu Koszalińskiego Służby Więziennej w strzelaniu o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie :

I   miejsce drużynowo zajął ZK w Koszalin z ilością punktów 249
II  miejsce drużynowo zajął ZK w Wierzchowie z ilością punktów 206
III miejsce drużynowo zajął OISW w Koszalinie z  ilością punktów 189

Zawody o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie:

I   miejsce drużynowo zajęła Jednostka Wojskowa 1223 z ilością punktów 161
II  miejsce drużynowo zajął Sąd Rejonowy w Koszalinie z ilością punktów  154
III miejsce drużynowo zajęło Jednostka Wojskowa 5308   17WOG z ilością punktów 148

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn:

I   miejsce zajął  Aleksander Czyżewski – Zakład Karny w Koszalinie z ilością punktów 102
II  miejsce zajął Jarosław Sroczyński – Sąd Rejonowy w Koszalinie z ilością punktów 77
III miejsce zajął  Bogdan Zdun – Zakład Karny w Wierzchowie z ilością punktów 74

Klasyfikacja indywidualna kobiet:
I   miejsce zajęła Anna Aleksandrowicz  – Areszt Śledczy w Koszalinie z ilością punktów 63
II  miejsce  zajęła  Agnieszka Szabla – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie  z ilością punktów 58

III miejsce zajęła Marlena Łosińska –  Areszt Śledczy w Koszalinie z ilością punktów 57

Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Koszalinie wręczył dla zawodniczki która zdobyła najmniejszą ilość punktów nagrodę pocieszenia „wiatrówkę” i życzył powodzenia w następnych zawodach już za rok.

Na zakończenie Przewodniczący Organizacji Terenowej NSZZ FiPW w Areszcie Śledczym w Koszalinie Artur Szymański serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w zawodach i organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy.

Po zakończeniu zawodów była możliwość zwiedzenia postsowieckiego magazynu amunicji atomowej  obecnie Muzeum Zimnej Wojny, ten kompleks wojskowy który przez blisko pół wieku był ściśle tajny i szczególnie chroniony.