Spływ pontonowy Nysą Kłodzką o Puchar Zarządu Okręgowego i Dyrektora Okręgowego we Wrocławiu

W dniu 8 września 2017r. w Bardzie po raz pierwszy odbyły się zawody w spływie pontonowym na czas Nysą Kłodzką  jednostek okręgu wrocławskiego. Oficjalnego otwarcia dokonali Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Tomasz Raczyk oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW we  Wrocławiu Piotr Pilski.

Zawodnicy startowali w drużynach czteroosobowych w dwóch kategoriach: służbowa oraz związek zawodowy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Kłodzku.
Jako pierwsi odcinek 15 km malowniczej trasy przełomem bardzkim, w kategorii Związek Zawodowy pokonali zawodnicy z  ZT NSZZFiPW w ZK Wołów z czasem 2:02:00 , drugie miejsce zajęła drużyna z  ZT NSZZFiPW z Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu z czasem 2:05:00 a trzecie miejsce przypadło drużynie  ZT NSZZFiPW w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu z czasem 2:06:10. W kategorii służby mundurowe jako pierwsi przypłynęli reprezentanci Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu z czasem 1:56:00, drugie miejsce zajęli reprezentanci ZK Kłodzko z czasem 2:00:00 natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentacji ZK Strzelin z czasem 2:02:05.
Należy podkreślić gościnne podejście reprezentacji OISW we Wrocławiu oraz Zarządu Okręgowego NSZZFiPW we Wrocławiu których drużyny  z Dyrektorem Okręgowym oraz Przewodniczącym Zarządu Okręgowego zajęły odpowiednio 8 miejsce z czasem 2:54:00 i 9 miejsce z czasem 2:20:20 w swoich kategoriach.

Na zakończenie zawodów zwycięskie drużyny  otrzymały pamiątkowe puchary a każdy zmęczony uczestnik spływu otrzymał ciepły posiłek.