Mistrzostwa OISW w Białymstoku w wędkarstwie spinningowym

W dniu 26.05.2018r. odbyły się Mistrzostwa OISW w Białymstoku w wędkarstwie spinningowym. Zawody zorganizowane zostały na łowisku specjalnym „jezioro Boksze” w powiecie sejneńskim. Udział w zawodach wzięło 14 dwuosobowych drużyn, reprezentujących 6 jednostek penitencjarnych okręgu białostockiego oraz gościnnie drużyna Państwowej Straży Pożarnej. Gospodarzami  i organizatorami  imprezy byli Dyrektor Aresztu  Śledczego w Suwałkach oraz Zarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. W organizację zawodów czynnie włączyli się członkowie  Zarządu  Terenowego NSZZ FiPW w AŚ Suwałki.  Dzięki wsparciu finansowemu PZU Życie SA. – sponsora strategicznego oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku możliwe było zorganizowanie zawodów na wysokim poziomie.

Jak to często bywa, gospodarze imprezy nie okazali się gościnni dla przyjezdnych załóg zajmując wszystkie miejsca na podium.
I miejsce i tytuł mistrza Okręgu w wędkarstwie spinningowym zdobyła załoga Aresztu Śledczego w Suwałkach, w składzie: Mariusz Raczyński, Arkadiusz Kawałek,
II miejsce zajęli: Karol Kozłowski, Dariusz Szyłak – Areszt Śledczy w Suwałkach,
III miejsce – Marcin Makarewicz, Hubert Kuliś – Areszt Śledczy w Suwałkach.
W kategorii największej złowionej ryby zwycięzcą został Karol Kozłowski – Areszt Śledczy w Suwałkach.
Jak już jest tradycją w wędkarskiej rodzinie, zawody odbyły się w koleżeńskiej atmosferze, pomimo słabej chęci rybostanu do współpracy .

Podziękowania za wsparcie naszej imprezy należą się dla Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa a także instytucjom i firmom, które nie odmówiły pomocy organizacyjnej: Urząd Gminy Suwałki, Bank Pocztowy, Gospodarstwo agroturystyczne „Falko”(właściciel łowiska), Piekarnia Cymes, Klub kulturystyczny „Oskar”, Bar „Retro”.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.