(16-01-2024, 0:13 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Po wypowiedzi P... Ministra Śmiszka apeluję do wszystkich, abyśmy coś zrobili zanim będzie za późno.  Wypowiedzi tych ludzi w mediach są jawnym nawoływaniem do  zachowań godzących w bezpieczeństwo jednostek. Ja proszę o to, abyśmy my się sprzeciwili takim działaniom. Zaczyna się to co już było i co myślałem że mamy za sobą. Osadzeni zaczynają mieć same prawa i przywileje a my obowiązki j brak czasu na ich rzetelną realizację. ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!!!
Na ale przecież po wyborach wszyscy razem na czele z Funkcjonariuszem11 mówiliscie , że wygraliscie i teraz nareszciw do SW wróci normalność. Co jest z wami ? Co wam nie pasuje ? Idąc do urn wyborczych własnie o to wam chodziło.
Odpowiedz
Po wypowiedzi P... Ministra Śmiszka apeluję do wszystkich, abyśmy coś zrobili zanim będzie za późno. Wypowiedzi tych ludzi w mediach są jawnym nawoływaniem do zachowań godzących w bezpieczeństwo jednostek. Ja proszę o to, abyśmy my się sprzeciwili takim działaniom. Zaczyna się to co już było i co myślałem że mamy za sobą. Osadzeni zaczynają mieć same prawa i przywileje a my obowiązki j brak czasu na ich rzetelną realizację. ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!!!
Odpowiedz
(15-01-2024, 9:42 )szfager napisał(a):
(13-01-2024, 16:14 )500minus napisał(a): [quote="szfager" pid='18761' dateline='1705131258']
Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?

A kto powiedział że miało być pięknie, mama w bajeczce na dobranoc?
Jedni drugich warci,
teraz k.... my....
[/quote
Miało być tak pięknie, to metafora, kolego. Odniosłem się do tego, że DG był określany największym szkodnikiem SW, że musi odejść, że wtedy będzie lepiej itp. a wyszło jak wyszło.  Rozumiem twoje rozgoryczenie i też zadowolony nie jestem. Mama mi już bajek nie czyta, choć wywołałeś miłe wspomnienia. Pozdrawiam.

To była metafora Panie Wrażliwy
Odpowiedz
(07-01-2024, 11:05 )szajba69 napisał(a):
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a):
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
W pełni się z tobą zgadzam   można nosić adidasy  to bardzo dobrze a kolega co mu się nie podobają to może sobie nabyć buty  strażackie to będzie miał   pełna ochronę   stóp.  a furażerka jest juz chyba wycofana z użycia.
Odpowiedz
[quote="Cywil87" pid='18764' dateline='1705314470']
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Dokladnie.Mądry Polak po szkodzie...Ktoś to kiedyś bardzo dobrze określił. Od 20 lat uważam,że dla Nas f-szy wszystkich formacji i samej służby, rządy tych tzw.pisiorow były najlepsze!!Wybiegając do przodu: Uderz w stół...Smile
Odpowiedz
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Odpowiedz
(13-01-2024, 16:14 )500minus napisał(a): [quote="szfager" pid='18761' dateline='1705131258']
Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?

A kto powiedział że miało być pięknie, mama w bajeczce na dobranoc?
Jedni drugich warci,
teraz k.... my....
[/quote
Miało być tak pięknie, to metafora, kolego. Odniosłem się do tego, że DG był określany największym szkodnikiem SW, że musi odejść, że wtedy będzie lepiej itp. a wyszło jak wyszło.  Rozumiem twoje rozgoryczenie i też zadowolony nie jestem. Mama mi już bajek nie czyta, choć wywołałeś miłe wspomnienia. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(13-01-2024, 8:34 )szfager napisał(a): Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?

A kto powiedział że miało być pięknie, mama w bajeczce na dobranoc?
Jedni drugich warci,
teraz k.... my....
Odpowiedz
Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?
Odpowiedz
A ci te jenerały tak osobno odchodzą?
Pogniewali się na siebie?
Nie można tego załatwić na jednej uroczystości?
Czy może się kopa spodziewają ale jednak łudzą...?
Odpowiedz
(11-01-2024, 21:43 )Administrator napisał(a):
(11-01-2024, 13:46 )jtd napisał(a): A gdzie można złożyć podpis pod projektem obywatelskim Służby Celno Skarbowej ? . Czytam , że brakuje im 10500 podpisów do wymaganych 100tys. A termin ostateczny to 15 styczeń. Coś słabo było to nagłośnione.

Z pewnością w każdej organizacji terenowej NSZZFiPW. Kartę można pobrać również na stronie https://nszzfipw.org.pl/komunikat-prezyd...owych.html i przekazać ją organizacji związkowej lub odesłać na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50.

A kierownicy i dowódcy nie chodzą z listami do podpisu?? Jeszcze niedawno chodzili jak były potrzebne podpisy.
Odpowiedz
(11-01-2024, 13:46 )jtd napisał(a): A gdzie można złożyć podpis pod projektem obywatelskim Służby Celno Skarbowej ? . Czytam , że brakuje im 10500 podpisów do wymaganych 100tys. A termin ostateczny to 15 styczeń. Coś słabo było to nagłośnione.

Z pewnością w każdej organizacji terenowej NSZZFiPW. Kartę można pobrać również na stronie https://nszzfipw.org.pl/komunikat-prezyd...owych.html i przekazać ją organizacji związkowej lub odesłać na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50.
Odpowiedz
A gdzie można złożyć podpis pod projektem obywatelskim Służby Celno Skarbowej ? . Czytam , że brakuje im 10500 podpisów do wymaganych 100tys. A termin ostateczny to 15 styczeń. Coś słabo było to nagłośnione.
Odpowiedz
(09-01-2024, 19:17 )anton napisał(a): Może trzeba brać przykład z niemieckich kolejarzy? Oni żądają skrócenia tygodnia pracy do 35h i 500E podwyżki. My może dostaniemy 150E? I to brutto!!!

Nie z tymi ludźmi.
Odpowiedz
(09-01-2024, 6:46 )500minus napisał(a): Jak wąsik zjedzie na dołek to pamiętajcie że sytuacja gdy będziecie odchodzić na emkę i nie dostaniecie podwyżki w tym roku to jest jego pomysł...
SŁUSZNA UWAGA J*BAĆ KARAĆ NIE WYRÓŻNIAĆ HA HAWink
Odpowiedz
Może trzeba brać przykład z niemieckich kolejarzy? Oni żądają skrócenia tygodnia pracy do 35h i 500E podwyżki. My może dostaniemy 150E? I to brutto!!!
Odpowiedz
Panie administratorze, czy może Panu coś wiadomo czy pracownicy cywilni SW od tego roku mogą otrzymywać wynagrodzenie za nadgodziny?

https://gospodarka.dziennik.pl/news/arty...cznia.html
Odpowiedz
(07-01-2024, 16:58 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-01-2024, 12:36 )antekSW napisał(a):
(05-01-2024, 15:38 )Szeregowa napisał(a):
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Przecież gospodarczo obie te opcje polityczne się w ogóle nie różnią. Jedni chcą przlicytowac drugich i inflacja zżera te nasze podwyżki.

Trzeci punkt widzenia i trzecią racja
Zoe jak orzekał Ci neo to jak prezent, znajdź prawnika co pisze do Strasburga tam nawet nie czytają o co chodzi jak jest neo to skarga zasadna, bodajże 16 tys. euro minimum, no i zwrot kosztów postępowania, oczywiście musisz zainwestować ok. 12000 zł na prawnika i opłaty czeka się ok. dwóch lat ale myślę że lepszej lokaty na rynku nie znajdziesz. W stolicy pisze Monika Gąsiorowska- skuteczna. Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak wąsik zjedzie na dołek to pamiętajcie że sytuacja gdy będziecie odchodzić na emkę i nie dostaniecie podwyżki w tym roku to jest jego pomysł...
Odpowiedz
(07-01-2024, 12:36 )antekSW napisał(a):
(05-01-2024, 15:38 )Szeregowa napisał(a):
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Przecież gospodarczo obie te opcje polityczne się w ogóle nie różnią. Jedni chcą przlicytowac drugich i inflacja zżera te nasze podwyżki.

Trzeci punkt widzenia i trzecią racja
Odpowiedz
(07-01-2024, 11:26 )gruby123 napisał(a):
(06-01-2024, 12:12 )nietakamllodafszka napisał(a): Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Dawniej w służbach było powiedzenie,ch.... ale jednakowo!! I dalej tak jest, ale nie e SW Undecided

Guzk prawda. Jeden w swetrze, drugi w olimpijce, trzeci koszula z krótkim, czwarty koszula z długim, piąty gabardyna. U mnie tak było. 
Jeśli możliwość ubrania się jak komu pasuje i jest ciepło albo zimno. W czym problem?
Odpowiedz
(07-01-2024, 11:26 )gruby123 napisał(a):
(06-01-2024, 12:12 )nietakamllodafszka napisał(a): Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Dawniej w służbach było powiedzenie,ch.... ale jednakowo!! I dalej tak jest, ale nie e SW Undecided

I bardzo dobrze że tak nie jest. Nikt nie bedzie mi narzucał w czym mi jest wygodniej pełnić służbę przez 12 godz. U nas nie mam patrolu dwoch f-szy po terenie żeby musieli tak samo wygladać jak patrol pieszy policji. Na jednym oddz siedzi oddziałowy i nie ineresuje mnie to jak jest ubrany oddz na drugim oddziale. Pracuję już 18 lat w SW ale widzę ze nie ktorzy to juz wymyslają na siłe i pozniej wypisuja głupoty
Odpowiedz
(05-01-2024, 15:38 )Szeregowa napisał(a):
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Przecież gospodarczo obie te opcje polityczne się w ogóle nie różnią. Jedni chcą przlicytowac drugich i inflacja zżera te nasze podwyżki.
Odpowiedz
(06-01-2024, 12:12 )nietakamllodafszka napisał(a): Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Dawniej w służbach było powiedzenie,ch.... ale jednakowo!! I dalej tak jest, ale nie e SW Undecided
Odpowiedz
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a):
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
W pełni się z tobą zgadzam   można nosić adidasy  to bardzo dobrze a kolega co mu się nie podobają to może sobie nabyć buty  strażackie to będzie miał   pełna ochronę   stóp.  a furażerka jest juz chyba wycofana z użycia.
Odpowiedz
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a): Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .

Amen. Wg tamtej osoby wszyscy powinniśmy nosić gaz, palki, nóż bezpieczny, wykrywacz metali, kamizelkę, kask, palke, żółwia, ambu i defilbrylator 24/dobę oczywiście w butach typu olejoki i wszyscy jednakowo czyli softshell w środku lata żeby nie było dziadostwa bo osadzeni nas widzą  Smile przecież od razu widać że ta osoba ma służby co świeżo wyciskany sok daty ważności i nie pracuje na pierwszej linii.
Odpowiedz
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a):
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
Odpowiedz
(06-01-2024, 12:30 )gruby123 napisał(a): Pozdrawiam
Podepnę się pod bardzo obiektywny komentarz.Stąd moje wcześniejsze domysły, czy Szeregowa to w ogóle funkcjonariuszka(tak się chyba teraz piszę po KO) Smile
[/quote]

Funkcjonariuszcze szeregowe Smile
Odpowiedz
(06-01-2024, 12:05 )rawablus napisał(a):
(05-01-2024, 17:51 )Gość 22 napisał(a): A czy są już jakieś kakrety w sprawie podwyżek ?
Tak , są. 1500 zł netto na etat od 1 marca bez wyrównania od stycznia.
To ja tak po cichu dodam że w tej nowej ustawie okołobudżetowej ta nasza nowa władza zapisała,  że mundurowi podwyżki mają mieć też od stycznia...chyba że Pan Prezydent znów się nie zgodzi...
Odpowiedz
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
Odpowiedz
(05-01-2024, 18:29 )nietakamllodafszka napisał(a): Szeregowa kolejny fakt który mógł Ci umknąć - to jest forum związkowe dotyczące Służby Więziennej. Tak - wszystko tutaj kojarzy mi się że Służbą. Wyobraź sobie że tu piszemy o naszej Służbie a nie na forum Lidla czy Biedronki.

Do polityki koleżanko nadajesz się Ty - wszystko obracasz na swoją korzyść, widzisz tylko wygodne dla Ciebie fakty i komentujesz tylko to na co masz (pseudo)riposty Smile

Swoją drogą niezły z Ciebie polityczny obrońca obecnej władzy. Za poprzednich rządów byłaś zdecydowanie mniej aktywna. Gdzie wtedy byłaś? Smile

Pozdrawiam
Podepnę się pod bardzo obiektywny komentarz.Stąd moje wcześniejsze domysły, czy Szeregowa to w ogóle funkcjonariuszka(tak się chyba teraz piszę po KO) Smile
Odpowiedz
[quote="Kamil" pid='18730' dateline='1704473706']
Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie.

Uwielbiam takie typiary, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy. Dlaczego ktoś ma rozumieć Ciebie, a Ty kogoś już nie koniecznie ? Kobieca logika w pigułce ...
Bardzo mądre słowa i trafna diagnoza!!!!
Odpowiedz
Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Odpowiedz
(05-01-2024, 17:51 )Gość 22 napisał(a): A czy są już jakieś kakrety w sprawie podwyżek ?
Tak , są. 1500 zł netto na etat od 1 marca bez wyrównania od stycznia.
Odpowiedz
Dzień dobry. Widzę, że frustracja wśród funkcjonariuszy i pracowników SW sięga zenitu, coś pęka a zarazem są ogromne pokłady nadziei. To cieszy, że jeszcze się nam chce. Mam jedno zastrzeżenie do waszych przekonań a mianowicie proszę przeanalizować jakie ugrupowanie polityczne odpowiadało za SW przez ostatnie lata bo odnoszę wrażenie że mass media zrobiły wam pranie mózgu. Wszyscy tutaj jadą po pisiorach jak po łysej kobyle że to oni nam zabrali dodatki, że się tak kiepsko pracuje bo zła atmosfera, (wyścig szczurów zawsze był bo promuje się nieudaczników i ludzi po układzie). Kiedyś za uposażenie mogłem kupić większą ilość danego produktu aniżeli dzisiaj. Inwestycje i pomysły kiedyś były realizowane troszeczke "czyściej". Więc proszę wyłączyć telewizor i nie czytać steku bzdur z brukowców a otworzyć oczy. Bo to nie Pis nam zabierało a kto inny pod ich płaszczykiem. I jeszcze jedno: chłopiec spod klatki oraz chłopiec pługiem oderwany od gier komputerowych decydowali o kilkunasto tysięcznej formacji to było uwłaczające.
Odpowiedz
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Odpowiedz
Szeregowa kolejny fakt który mógł Ci umknąć - to jest forum związkowe dotyczące Służby Więziennej. Tak - wszystko tutaj kojarzy mi się że Służbą. Wyobraź sobie że tu piszemy o naszej Służbie a nie na forum Lidla czy Biedronki.

Do polityki koleżanko nadajesz się Ty - wszystko obracasz na swoją korzyść, widzisz tylko wygodne dla Ciebie fakty i komentujesz tylko to na co masz (pseudo)riposty Smile

Swoją drogą niezły z Ciebie polityczny obrońca obecnej władzy. Za poprzednich rządów byłaś zdecydowanie mniej aktywna. Gdzie wtedy byłaś? Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie.

Uwielbiam takie typiary, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy. Dlaczego ktoś ma rozumieć Ciebie, a Ty kogoś już nie koniecznie ? Kobieca logika w pigułce ...
Odpowiedz
A czy są już jakieś kakrety w sprawie podwyżek ?
Odpowiedz
(05-01-2024, 9:43 )Człowiek z lasu napisał(a): Adminie proszę wskazać w którym punkcie naruszyłem regulamin że Pan nie dodal postu?

żadnego Pana posta nie zablokowałem
Odpowiedz
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Odpowiedz
(05-01-2024, 0:00 )gruby123 napisał(a):
(04-01-2024, 17:29 )Szeregowa napisał(a):
(04-01-2024, 12:31 )nietakamllodafszka napisał(a):
(03-01-2024, 14:48 )Szeregowa napisał(a):
Wszystkiego dobrego wszystkim w Nowym Roku Smile
Ode mnie tylko tyle - skąd Wy bierzecie te przemyślenia, że to KO jest winna obniżki uposażeń i braku nagród?
Wy się znacie chociaż trochę na polityce, przepisać i w ogóle widzieliście, co się działo pod koniec roku w polskim parlamencie??
Dramatyczny jest Wasz poziom rozumowania.
Dodatek, który nam zabrano od początku był czasowy i przez CAŁY TEN czas nikt nic nie zrobił z tym. Odnośnie nagród, to co KO miało wspólnego z tym, że w naszej kasie brak hajsu? Przecież to nie oni ustalali budżet na ten rok, a pewnie w tym całym burdelu, który zastali na ostatnie 2 tyg roku raczej nie było ich priorytetem nagłe poszukiwanie środów na nagrody dla SW, których nie zapewnili poprzednicy.
Poziom wypowiedzi na tym forum jest zatrważająco na niskim poziomie.
Nie jestem fanką PiSu, ale także nie jestem fanką KO... polityka jest brudna i śmierdząca, ale żeby wypowiadać się na jej temat, przydałoby się w ogóle choć trochę w niej orientować i obserwować sytuację....
Przestańcie wypisywać bzdury i wzajemnie się nakręcać. Fakt, że Pani minister wywaliła z tymi telefonami jak dzik w sosnę, ale zanim zaczniecie rozliczać nowy rząd, to dajcie im w ogóle czas na rządzenie. Na tą chwilę obwiniacie ich za winy poprzednich, a wiedzielibyście to, gdybyście w ogóle cokolwiek wiedzieli o polityce.
Życzę wszystkim więcej dystansu i spokoju, za chwilę Wam żyłki popękają. Atmosfera jest okropna w SW, więc dodatkowo jej nie psujcie.


Jasne, już tłumaczę.
Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie. Już nieraz z budżetu na bieżące wydatki były dosypywane pieniądze (choćby policjantom na paliwo do samochodów służbowych). Wystarczyło to samo zrobić z nami w kwestii nagród na święta czy naszej podwyżki (obniżki). Voila!

A temat telefonów przemilczany bo tak wygodnie? Trochę wybiórcza krytyka...

Za krótko pelnicie służbę świeżynki żeby pamiętać jak było kiedyś. 

Ale niedługo się przekonacie jaki dobrobyt nas w służbie czeka i jak będą się miały podwyżki 20% do 12% które miały być Smile

Pozdrawiam


Odpisuję wszystkim pod Twoim postem, ale po kolei... Smile problem czytania ze zrozumieniem, to nie tylko problem na tym forum, ale ogólnie w naszym kraju także nie zdziwiły mnie Wasze odpowiedzi na mój wpis...

@[b]gruby123[/b] --> Po czym wnioskujesz, że nie służyłam za rządów PO? Po nicku? Wow. Nick to nick, nie oceniaj książki po okładce. Nie mam zamiaru Wam się spowiadać kim dokładnie jestem, a nick jak widać doskonale w tym pomaga. Odnośnie rozliczania kogokolwiek za cokolwiek to rozumiem, że służysz od czasu wcześniejszych rządów PO i w obrębie Twojego zainteresowania nie ma już oceny poprzednich rządzących? Żeby było sprawiedliwej i bardziej obiektywniej, to zacznijmy od rządów powojennych - może od Tadeusza Bór-Komorowskiego? Twoja ani niczyja krótkowzroczność mnie nie interesuje. W moim najbliższym otoczeniu od wielu lat pracuje się w SW, więc doskonale wiem jak było i jak może być i jestem obiektywna. Czemu nie wyciągasz wniosków na podstawie poprzednich rządów PiSu? Aaa nie interesuje Cię to, bo wtedy Cię nie było, tak? Dziwna logika. 

@[b]jtd[/b] --> modernizacja była wszędzie, a dotąd w każdym praktycznie miejscu syf, kiła i mogiła. Lepsze możliwości pozyskiwania różnych funduszy spowodowały modernizację w wielu miejscach i bardzo dobrze Smile

@[b]Kamil[/b] --> Niczym się nie łudzę... gdzie to wyczytałeś w mojej wypowiedzi? Big Grin I znowu te więcej niż 8 lat, a jeszcze wcześniej to już nikogo nie obchodziło jak było... znowu ta krótkowzroczność. Za to jak każda formacja się budowała i dostawała mieszkania, a inne grupy zawodowe mogły się tylko przyglądać, to jakoś nikogo nie bolało. Teraz kogo stać na budowę? Dostał ktoś mieszkanie? Masakra... zastanawia się człowiek w biedronce między pseudobułką za 30 gr, a prawdziwą w piekarni za 2 ziko. Pastopodobny produkt do zębów wybierasz zamiast tej właściwej. Odrzucasz wyjazd weekendowy, bo paliwo za drogie. Do kina się nie chodzi, bo za drogo... I powtarzam enty raz - mam gdzieś KO, ale jak ktoś broni i ubóstwia PiS, to aż nóż w kieszeni mi się otwiera. Zero zrozumienia.. te nagłe kiełbasowe wzrosty wynagrodzeń i socjal-rozdawnictwo wszędzie spowodowały GALOP inflacji. Rozsądna polityka wynagrodzeniowa, czy to za rządów KO, czy PiS byłaby o wiele rozsądniejsza, rozciągnięta na lata, a nie na dwa ostatnie. Już się zapomniało o POROZUMIENIU w sprawie podwyżek, które nie nastąpiły i o które trzeba było się prawie z PiSem bić, a i tak ich realizacja pozostawia wiele do życzenia i właśnie zakończyła się upychaniem gówna do dodatków, ale co tam... spoko jest przecież... Smile 


@[b]nietakamllodafszka[/b] --> Nawet nie wiem jak to skomentować. Kolejna, która ocenia mnie i mój staż po nicku i kolejna, która uważa, że z miliona spraw na świecie, to SW jest najważniejsze Smile większość rzeczy, która weszła, a którą traktujesz jako policzek była opracowana UWGA: DUŻO WCZEŚNIEJ! a konsekwencją tego, co weszło, a co nie jest podejście i priorytety poprzedników, Nie przemilczałam tematu telefonów, ale jak nie czytasz do końca lub czytasz bez zrozumienia, to tak bywa... 

Reasumując do wszystkich. Mam serio gdzieś KO i PiS, bo tak jak pisałam polityka jest brudna i śmierdząca, a jej macki sięgają tam, gdzie nasz wzrok nie sięga. Możemy mieć myślenie życzeniowe lub wybiórcze, takie jakie właśnie przedstawiacie. Natomiast fakty są faktami i tego dot. mój wpis -  nie obarczajmy i nie pomawiajmy za winy osób, które nie są temu winne. Wprowadzacie dezinformację i polaryzację, czyli kontynuujecie gównianą narrację. Swoimi wpisami powodujecie, to że absolutnie nikt nie ma ochoty przyjść do SW, ale Wam widocznie odpowiada dotychczasowa atmosferka i zapierdzielanie za pięciu... Nie szukam już u Was jakiegokolwiek rozumienia sytuacji, więc odpuśćcie sobie jakiekolwiek odpowiadanie na mój komentarz. Proszę Was tylko o jedno: ROZSĄDEK. Chłodne podejście do sytuacji, nie rzucanie oskarżeń, wzajemny szacunek, zachęcanie młodych do służby i wspólną walkę ramię w ramię o godziwe wynagrodzenie i życie, a nie o bezmyślne działania i roszczeniowość. Wystarczy spojrzeć troszkę szerzej na świat, a nie kręcić się w około własnego nosa. Na rozliczenia przyjdzie czas, tylko nie udawajcie proszę, że za PISu było cudownie i wspaniale. Tylko o to w tym wszystkim chodzi. 
Mylisz się co do mojej osoby,ponieważ  ja nie krytykuje Ciebie i Twoich poglądów.Nie zgadzam się tylko z Twoim zdaniem,odnośnie rzekomego dobrodziejstwa,które niby było i pewnie teraz będzie za rządów PO... bo reszta w tej układance się nie liczy. Ja natomiast moje słowa popieram służbą jeszcze długo przed 2005 rokiem.I tak ,za rządów Pisu dla mnie w służbie  było cudownie i wspaniale,porównując to z innymi rządami!Chcę nadmienić,że ja ciągle piszę o sytuacji w służbie,a nie w życiu codziennym ,bo to już jest inna inszośćSmileI nie chce nikogo na siłę przekonywać do faktów,które sam doświadczyłem przez te lata służby.Szczerze pozdrawiamSmile

Wyjaśnij pls, gdzie dokładnie widzisz, że napisałam, że za rządów PO w SW było i będzie dobrodziejstwo? Naprawdę błagam Was ludzie zacznijcie czytać ze zrozumieniem... Bo takie dyskusje kompletnie nie mają sensu, gdy wypowiadacie się i rzucacie do kogoś bez zrozumienia tematu...
też Cie szczerze pozdrawiam Smile
Odpowiedz
(05-01-2024, 9:07 )gruby123 napisał(a):
(04-01-2024, 19:44 )Szeregowa napisał(a):
(04-01-2024, 12:31 )nietakamllodafszka napisał(a): [quote="Szeregowa" pid='18692' dateline='1704289735']
Wszystkiego dobrego wszystkim w Nowym Roku Smile
Ode mnie tylko tyle - skąd Wy bierzecie te przemyślenia, że to KO jest winna obniżki uposażeń i braku nagród?
Wy się znacie chociaż trochę na polityce, przepisać i w ogóle widzieliście, co się działo pod koniec roku w polskim parlamencie??
Dramatyczny jest Wasz poziom rozumowania.
Dodatek, który nam zabrano od początku był czasowy i przez CAŁY TEN czas nikt nic nie zrobił z tym. Odnośnie nagród, to co KO miało wspólnego z tym, że w naszej kasie brak hajsu? Przecież to nie oni ustalali budżet na ten rok, a pewnie w tym całym burdelu, który zastali na ostatnie 2 tyg roku raczej nie było ich priorytetem nagłe poszukiwanie środów na nagrody dla SW, których nie zapewnili poprzednicy.
Poziom wypowiedzi na tym forum jest zatrważająco na niskim poziomie.
Nie jestem fanką PiSu, ale także nie jestem fanką KO... polityka jest brudna i śmierdząca, ale żeby wypowiadać się na jej temat, przydałoby się w ogóle choć trochę w niej orientować i obserwować sytuację....
Przestańcie wypisywać bzdury i wzajemnie się nakręcać. Fakt, że Pani minister wywaliła z tymi telefonami jak dzik w sosnę, ale zanim zaczniecie rozliczać nowy rząd, to dajcie im w ogóle czas na rządzenie. Na tą chwilę obwiniacie ich za winy poprzednich, a wiedzielibyście to, gdybyście w ogóle cokolwiek wiedzieli o polityce.
Życzę wszystkim więcej dystansu i spokoju, za chwilę Wam żyłki popękają. Atmosfera jest okropna w SW, więc dodatkowo jej nie psujcie.

Jasne, już tłumaczę.
Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie. Już nieraz z budżetu na bieżące wydatki były dosypywane pieniądze (choćby policjantom na paliwo do samochodów służbowych). Wystarczyło to samo zrobić z nami w kwestii nagród na święta czy naszej podwyżki (obniżki). Voila!

A temat telefonów przemilczany bo tak wygodnie? Trochę wybiórcza krytyka...

Za krótko pelnicie służbę świeżynki żeby pamiętać jak było kiedyś. 

Ale niedługo się przekonacie jaki dobrobyt nas w służbie czeka i jak będą się miały podwyżki 20% do 12% które miały być Smile

Pozdrawiam

Odpowiedziałam Ci krótko w poprzednim poście, ale jednak muszę dla wszytkich tu podkreślić kolejna bzdure, która tu wpisalas: 
"Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie."
 --> nie wiem gdzie byłaś do połowy grudnia, ale chyba nie w Polsce i głęboko schowana pod ziemią albo woda. Ministerstwa do połowy grudnia były okupowane przez dotychczas rządząca partie PIS, która w głębokiej D* miała formacje SW, dodatek który się kończy i środki na nagrody, a KO w tym czasie bez dostępu do Ministerstw mogła się zorientować ewentualnie gdzie są kible w sejmie. Naprawdę zacznij się zastanawiac, co wpisujesz tutaj, bo przykro czytać te dziwne wywody. Nie wiem jednak, czy jest sens dyskutować skoro kłócisz się z faktami? Smile
Więcej spokojnego oddechu i spacerów. To bardzo pomaga spokojnie przemyśleć pewne sprawy.
[/quote
Bzdurą jest pisanie,że KOpnieci nie wiedzieli jaki jest stan budżetu,a topografię MS bardo dobrze znają,bo przecież  już tam funkcjonowali...ale  może masz racje ze tylko w kiblach!Haha.Skoro potrafili w kampanii obiecywać wszystkim takie duże pieniądze,to doskonałe wiedzili co mogą a czego nie,chyba że jak zwykle obiecanki cacanki a głupiemu radość!

Przybij sobie piątkę z koleżanką Smile Wasze myślenie jest na podobnym poziomie poznawczym. Dla Ciebie MinisterstwA to tylko MS, więc o czym my gadamy... Tak jak dla koleżanki spacery to tylko te na spacerniaku w SW, choć nie wiem jak wpadła na to... kręcicie sie w kółko na swoim własnym podwórku i absolutnie nic innego nie ma dla Was znaczenia. . Dyskusja skierowała się do jej sedna - jesteście "wyznawca mi PiSu", merytoryka tej dyskusji się na tym kończy, choć poruszone zostały inne wazne wątki, nawet to, że nikt tu nie broni KO tylko faktów... 
Pozowol, że odpuszczę, a Wy się taplajcie tam gdzie się taplacie.

Pozdrawiam 
Odpowiedz
(04-01-2024, 22:37 )nietakamllodafszka napisał(a): No to teraz ja Ci szeregowa coś wyjaśnię. Dzień po wyborach wiadomo, było że rząd pis jest tymczasowy (mogło Ci to umknąć), po miało już od dawna plany koalicyjne kto będzie się opiekować jakim ministerstwem (mogło Ci to umknąć), po znane jest z tego że tworzy gabinet cieni (mogło Ci to umknąć) i wiedzieli a przynajmniej osoby odpowiedzialne za to jaki jest status naszych tymczasowych podwyżek i nagród (mogło Ci to umknąć). Ponadto po przejęciu MŚ w grudniu mieli dostęp do wszystkiego (mogło Ci to umknąć) i mogli z budżetu dosypać pieniądze tak jak policjantom i żołnierzom (mogło Ci to umknąć). Ok, rozumiem, bronisz, zaprzeczając temu faktowi. Ale spójrz na to obiektywnie. Co stoi na przeszkodzie żeby przy ustawie około budżetowej zwiększyć fundusz nagród i choćby w styczniu wypłacić te za grudzień i wyrównać podwyżkę (obniżkę)?

Pozdrawiam i jeżeli dla Ciebie spacery to jakaś ujma fla f-sza który je prowadzi to współczuję Twoim kolegom i koleżankom.

?
Idź do polityki - wykażesz się i pokażesz jak się rządzi. Nie ma sensu z Toba dyskutować. Nie widzisz niczego co nie dot. Ciebie i SW. Opisałam dużo więcej wcześniej o co w tym chodzi i w czym jest problem, ale rozumiem, że za dużo tekstu do przeczytania i zrozumienia. Koledzy wyżej mają rację, nie będę trącić energii. 
I totalnie rozwaliłaś mnie tym tekstem o spacerach.... Jaka ujma? Życzyłam Tobie zwykłych spacerów dla zebrania myśli, ale widzę, że SW opętało Ci głowę i wszytko kojarzy Ci się tylko z robotą... ?‍♀️
Odpowiedz
(05-01-2024, 9:07 )gruby123 napisał(a):
(04-01-2024, 19:44 )Szeregowa napisał(a):
(04-01-2024, 12:31 )nietakamllodafszka napisał(a): [quote="Szeregowa" pid='18692' dateline='1704289735']
Wszystkiego dobrego wszystkim w Nowym Roku Smile
Ode mnie tylko tyle - skąd Wy bierzecie te przemyślenia, że to KO jest winna obniżki uposażeń i braku nagród?
Wy się znacie chociaż trochę na polityce, przepisać i w ogóle widzieliście, co się działo pod koniec roku w polskim parlamencie??
Dramatyczny jest Wasz poziom rozumowania.
Dodatek, który nam zabrano od początku był czasowy i przez CAŁY TEN czas nikt nic nie zrobił z tym. Odnośnie nagród, to co KO miało wspólnego z tym, że w naszej kasie brak hajsu? Przecież to nie oni ustalali budżet na ten rok, a pewnie w tym całym burdelu, który zastali na ostatnie 2 tyg roku raczej nie było ich priorytetem nagłe poszukiwanie środów na nagrody dla SW, których nie zapewnili poprzednicy.
Poziom wypowiedzi na tym forum jest zatrważająco na niskim poziomie.
Nie jestem fanką PiSu, ale także nie jestem fanką KO... polityka jest brudna i śmierdząca, ale żeby wypowiadać się na jej temat, przydałoby się w ogóle choć trochę w niej orientować i obserwować sytuację....
Przestańcie wypisywać bzdury i wzajemnie się nakręcać. Fakt, że Pani minister wywaliła z tymi telefonami jak dzik w sosnę, ale zanim zaczniecie rozliczać nowy rząd, to dajcie im w ogóle czas na rządzenie. Na tą chwilę obwiniacie ich za winy poprzednich, a wiedzielibyście to, gdybyście w ogóle cokolwiek wiedzieli o polityce.
Życzę wszystkim więcej dystansu i spokoju, za chwilę Wam żyłki popękają. Atmosfera jest okropna w SW, więc dodatkowo jej nie psujcie.

Jasne, już tłumaczę.
Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie. Już nieraz z budżetu na bieżące wydatki były dosypywane pieniądze (choćby policjantom na paliwo do samochodów służbowych). Wystarczyło to samo zrobić z nami w kwestii nagród na święta czy naszej podwyżki (obniżki). Voila!

A temat telefonów przemilczany bo tak wygodnie? Trochę wybiórcza krytyka...

Za krótko pelnicie służbę świeżynki żeby pamiętać jak było kiedyś. 

Ale niedługo się przekonacie jaki dobrobyt nas w służbie czeka i jak będą się miały podwyżki 20% do 12% które miały być Smile

Pozdrawiam

Odpowiedziałam Ci krótko w poprzednim poście, ale jednak muszę dla wszytkich tu podkreślić kolejna bzdure, która tu wpisalas: 
"Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie."
 --> nie wiem gdzie byłaś do połowy grudnia, ale chyba nie w Polsce i głęboko schowana pod ziemią albo woda. Ministerstwa do połowy grudnia były okupowane przez dotychczas rządząca partie PIS, która w głębokiej D* miała formacje SW, dodatek który się kończy i środki na nagrody, a KO w tym czasie bez dostępu do Ministerstw mogła się zorientować ewentualnie gdzie są kible w sejmie. Naprawdę zacznij się zastanawiac, co wpisujesz tutaj, bo przykro czytać te dziwne wywody. Nie wiem jednak, czy jest sens dyskutować skoro kłócisz się z faktami? Smile
Więcej spokojnego oddechu i spacerów. To bardzo pomaga spokojnie przemyśleć pewne sprawy.
[/quote
Bzdurą jest pisanie,że KOpnieci nie wiedzieli jaki jest stan budżetu,a topografię MS bardo dobrze znają,bo przecież  już tam funkcjonowali...ale  może masz racje ze tylko w kiblach!Haha.Skoro potrafili w kampanii obiecywać wszystkim takie duże pieniądze,to doskonałe wiedzili co mogą a czego nie,chyba że jak zwykle obiecanki cacanki a głupiemu radość!
 Kobieto skąd ty się urwałaś? To twoje słownictwo...         KOpnieci..wstyd, jesteś funkcjonariuszem publicznym a nie przedstawicielem rynsztoku, a pi drugie w czym się mieli zorientować przez miesiąc??? Kto powinien zabezpieczyć pieniądze na nagrody? Nowy rząd obiecał ci nagrody??? Włącz myślenie telewizji propagandowej już nie ma, nie masz skąd czerpać aspiracji, więc wyluzuj.
Odpowiedz
Już za nimi tęsknię. Tym bardziej, że musiałem iść do dodatkowej pracy aby opłacić kredyt, opłaty i mega droższe artykuły spożywcze. Tęsknię za tymi wszystkimi podwyżkami za czasów PiSu.


Jak się bierze kredyt na chatę pod korek w czasach prosperity i nie bierze pod uwagę, że mogą przyjść gorsze czasy i rata kredytu wzrośnie ( podstawy ekonomii ), to trzeba dymać na dwa etaty ....
Odpowiedz
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.
Uważam że to nie jest forum polityczne  PO, do placzkowania o kredytach,dorabianiu na drugim etacie,łamaniu konstytucji(mnie nikt niczego nie musi przywracać,bo niczego nie zabrał).Chyba nikogo nie powinny interesowac tutaj poglądy polityczne,tylko sytuacja i problemy w służbie!!
Odpowiedz
Teraz jedyne informację jakie związki mają to że znów kolejnego generała miotła za miotła :-) a i że podatek można odliczyć, a jakieś konkrety, co związki zrobiły na te chwile?
Odpowiedz
Adminie proszę wskazać w którym punkcie naruszyłem regulamin że Pan nie dodal postu?
Odpowiedz
(04-01-2024, 19:44 )Szeregowa napisał(a):
(04-01-2024, 12:31 )nietakamllodafszka napisał(a): [quote="Szeregowa" pid='18692' dateline='1704289735']
Wszystkiego dobrego wszystkim w Nowym Roku Smile
Ode mnie tylko tyle - skąd Wy bierzecie te przemyślenia, że to KO jest winna obniżki uposażeń i braku nagród?
Wy się znacie chociaż trochę na polityce, przepisać i w ogóle widzieliście, co się działo pod koniec roku w polskim parlamencie??
Dramatyczny jest Wasz poziom rozumowania.
Dodatek, który nam zabrano od początku był czasowy i przez CAŁY TEN czas nikt nic nie zrobił z tym. Odnośnie nagród, to co KO miało wspólnego z tym, że w naszej kasie brak hajsu? Przecież to nie oni ustalali budżet na ten rok, a pewnie w tym całym burdelu, który zastali na ostatnie 2 tyg roku raczej nie było ich priorytetem nagłe poszukiwanie środów na nagrody dla SW, których nie zapewnili poprzednicy.
Poziom wypowiedzi na tym forum jest zatrważająco na niskim poziomie.
Nie jestem fanką PiSu, ale także nie jestem fanką KO... polityka jest brudna i śmierdząca, ale żeby wypowiadać się na jej temat, przydałoby się w ogóle choć trochę w niej orientować i obserwować sytuację....
Przestańcie wypisywać bzdury i wzajemnie się nakręcać. Fakt, że Pani minister wywaliła z tymi telefonami jak dzik w sosnę, ale zanim zaczniecie rozliczać nowy rząd, to dajcie im w ogóle czas na rządzenie. Na tą chwilę obwiniacie ich za winy poprzednich, a wiedzielibyście to, gdybyście w ogóle cokolwiek wiedzieli o polityce.
Życzę wszystkim więcej dystansu i spokoju, za chwilę Wam żyłki popękają. Atmosfera jest okropna w SW, więc dodatkowo jej nie psujcie.

Jasne, już tłumaczę.
Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie. Już nieraz z budżetu na bieżące wydatki były dosypywane pieniądze (choćby policjantom na paliwo do samochodów służbowych). Wystarczyło to samo zrobić z nami w kwestii nagród na święta czy naszej podwyżki (obniżki). Voila!

A temat telefonów przemilczany bo tak wygodnie? Trochę wybiórcza krytyka...

Za krótko pelnicie służbę świeżynki żeby pamiętać jak było kiedyś. 

Ale niedługo się przekonacie jaki dobrobyt nas w służbie czeka i jak będą się miały podwyżki 20% do 12% które miały być Smile

Pozdrawiam

Odpowiedziałam Ci krótko w poprzednim poście, ale jednak muszę dla wszytkich tu podkreślić kolejna bzdure, która tu wpisalas: 
"Wybory odbyły się w październiku. Koalicja wiedziała że wygrała dzień po wyborach. Już wcześniej było ustalone kto za co w państwie będzie odpowiadał. Mieli 1.5 miesiąca na zoroentowanie się jaka jest sytuacja w jakiej służbie."
 --> nie wiem gdzie byłaś do połowy grudnia, ale chyba nie w Polsce i głęboko schowana pod ziemią albo woda. Ministerstwa do połowy grudnia były okupowane przez dotychczas rządząca partie PIS, która w głębokiej D* miała formacje SW, dodatek który się kończy i środki na nagrody, a KO w tym czasie bez dostępu do Ministerstw mogła się zorientować ewentualnie gdzie są kible w sejmie. Naprawdę zacznij się zastanawiac, co wpisujesz tutaj, bo przykro czytać te dziwne wywody. Nie wiem jednak, czy jest sens dyskutować skoro kłócisz się z faktami? Smile
Więcej spokojnego oddechu i spacerów. To bardzo pomaga spokojnie przemyśleć pewne sprawy.
[/quote
Bzdurą jest pisanie,że KOpnieci nie wiedzieli jaki jest stan budżetu,a topografię MS bardo dobrze znają,bo przecież  już tam funkcjonowali...ale  może masz racje ze tylko w kiblach!Haha.Skoro potrafili w kampanii obiecywać wszystkim takie duże pieniądze,to doskonałe wiedzili co mogą a czego nie,chyba że jak zwykle obiecanki cacanki a głupiemu radość!
Odpowiedz