(06-05-2018, 11:41 )ktoś napisał(a): pytanie: w 2027 nabywam prawa emerytalne na starych zasadach, czy prawdą jest że jeśli będę chciał zostać na starych zasadach będę musiał odejść na eme? Bo już słyszałem różne plotki, różne interpretacje, pogłoski żeby raz zakończyć temat.

Mam tak jak ty kolego i też nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na te pytanie.
Odpowiedz
(05-05-2018, 7:57 )greg0026 napisał(a): wyrok TSUE z 21.02.2018, C 518/15
"Polecenie pracownikowi dyżuru (w domu bądź innym miejscu) związanego z koniecznością szybkiego przyjazdu do pracy, znacznie ogranicza możliwość jego skupienia się na sprawach osobistych. Oznacza stan pozostawania w dyspozycji wobec pracodawcy i w konsekwencji czas takiego dyżuru trzeba zaliczyć do czasu pracy oraz odpowiednio wynagrodzić".
Trybunał stwierdził, że państwa członkowskie UE nie mogą  zmieniać definicji czasu pracy , chyba że są to rozwiązania na korzyść pracownika. 
Czy w projekcie zmian w ustawie o SW, art 136 pozostaje bez zmian? bo jeśli tak to będzie on niezgodny z obowiązującym prawem, bowiem krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 

Już dawno to poruszyłem na forum i brak odzewu. Ciemny, stary beton nie do ruszenia. Kierowniki są cwani bo u nas to dyżury wpisują ołóweczkiem. A związki nic z tym nie robią. A jak nic się nie wydarzy to dyżuru nie było. Proste. Trzeba ich zmusić to wpisywania normalnie na listę tych dyżurów. A na emeryturze iść do sądu o wynagrodzenie za te godziny.
Odpowiedz
(06-05-2018, 11:41 )ktoś napisał(a): pytanie: w 2027 nabywam prawa emerytalne na starych zasadach, czy prawdą jest że jeśli będę chciał zostać na starych zasadach będę musiał odejść na eme? Bo już słyszałem różne plotki, różne interpretacje, pogłoski żeby raz zakończyć temat.

Obyś dotrwał , bo to jeszcze niestety szmat czasu. Aby tylko takie problemy były, odejść na emke czy zostać...
Odpowiedz
(04-05-2018, 21:40 )antekSW napisał(a): Ja mam 8 lat służby i  będę miał taki sam dodatek jak małolat co ma 2  lata czyli 400 zł i to jest kpina. A co dopiero maja powiedzieć Ci co maja 15 i więcej lat i tez będą mieć taki sam dodatek co taki małolat. Przecież to jest cyrk. Muszą jakoś rozwiązać teraz ten problem.

Ja mam 7 lat służby i bardzo się cieszę z takiej decyzji ponieważ zarabiam na rękę o 162 zł więcej. Dodam ,że nie chodzę na zwolnienia, na dodatkowe służby również min. (2 w miesiącu). Oczywiście można sie doszukiwać róznych niesprawiedliwość ale ja jestem zadowolony.
Odpowiedz
Kiedyś mieli ale przerobili na biura dla administracji. Teraz praktykantów wożą do OZ-u w Grodzisku Mazowieckim.
Odpowiedz
pytanie: w 2027 nabywam prawa emerytalne na starych zasadach, czy prawdą jest że jeśli będę chciał zostać na starych zasadach będę musiał odejść na eme? Bo już słyszałem różne plotki, różne interpretacje, pogłoski żeby raz zakończyć temat.
Odpowiedz
pytanie: w 2027 nabywam prawa emerytalne na starych zasadach, czy prawdą jest że jeśli będę chciał zostać na starych zasadach będę musiał odejść na eme? Bo już słyszałem różne plotki, różne interpretacje, pogłoski żeby raz zakończyć temat.
Odpowiedz
Witam, czy ktoś wie czy jak się chce pojechać w urlop coś dorobić za granicą to trzeba pozwolenie od dyrektora?  Czy urlop można pozytkowac jak się chce? Jak to się ma do zajęcia zarobkowego poza służba,  bo nie oszukujmy się ale raczej dyr tego nie klepnie a ludzie jakoś jeżdżą
Odpowiedz
(30-04-2018, 8:44 )Tomcio11 napisał(a): Cześć, proszę o pomoc będę jechał na dniach na podoficerke a widząc co się dzieje w służbie mam coraz mniejszą ochotę tu służyć. Dałem sobie 3 lata i jeśli nie będzie dużych zmian to odchodzę ten czas mija mi za rok, jest mi ktoś wstanie powiedziec ile pieniędzy musiałbym oddać odchodząc ze służby rok po podoficerke

Nikt nie odpowie Ci precyzyjnie bo w koszty wchodzi nie tylko sama szkoła ale tez koszty delegacji, diet itp.
Co do samego odejścia, zastanów się dwa razy (budżetówka daje jakąś namiastkę stabilności) i jak tylko coś nadal Ci nie przypasuje to zmykaj. Zmiany, jeśli będą to na niekorzyść. Pieniędzy tu nigdy nie będzie. W rządzie przyznają sobie po 60 tys nagrody "bo im się należało" a Tobie na święto SW 100 zł nikt nie dał. Takie realia.
Odpowiedz
(02-05-2018, 16:31 )Pan napisał(a): Witam wiemy że w slużbie jest bardzo źle,młodzi przychodzą na parę dni i rozejrzawszy sie w specyfice pracy i odchodzą.F-sze z doświadczeniem też odchodzą bo nie mogą patrzeć to co się wyrabia w naszej służbie.Kierowców też jest jak na lekarstwo nic dziwnego z kategoriami B C D kury osób kurs przewozu rzeczy karta kierowcy i proponują 2300 zł na rękę to poniżające, jak w samej centrali tz. CZSW odchodzi dwóch kierowców do SOP ( Służby Ochrony Państwa ) to naprawdę jest źle. Odchodzą z doświadczeniem. Jeden jeździ busem najładniejszym i w naj bogatszej wersji w Polsce w SW, drugi jest kierowcą dwóch zastępców Dyr. Generalnego SW to jak tacy kierowcy odchodzą którzy mają znaczącą role, pozostają tylko kierowcy emerytowani którzy mają emeryturę z CZSW i pęsje to można tak pracować i być dyspozycyjnym.


Zobaczysz co będzie jak zaczną uciekać ludzie z konkretnymi uprawnieniami i umiejętnościami: elektrycy, goście od kamer itp. Na wolnym rynku znajdą pracę max po drugim telefonie. Odejdzie 50 ludzi i 1/3 jednostek po tygodniu, dwóch zostanie sparaliżowana. I zapewniam, że nawet na emeryturze tu nie przyjdą. Przy dobrej robocie, tygodniówka jest równowartością ich obecnej pensji. 200 lub 300 zł nic tu nie zmieni.
Odpowiedz
wyrok TSUE z 21.02.2018, C 518/15
"Polecenie pracownikowi dyżuru (w domu bądź innym miejscu) związanego z koniecznością szybkiego przyjazdu do pracy, znacznie ogranicza możliwość jego skupienia się na sprawach osobistych. Oznacza stan pozostawania w dyspozycji wobec pracodawcy i w konsekwencji czas takiego dyżuru trzeba zaliczyć do czasu pracy oraz odpowiednio wynagrodzić".
Trybunał stwierdził, że państwa członkowskie UE nie mogą  zmieniać definicji czasu pracy , chyba że są to rozwiązania na korzyść pracownika. 
Czy w projekcie zmian w ustawie o SW, art 136 pozostaje bez zmian? bo jeśli tak to będzie on niezgodny z obowiązującym prawem, bowiem krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 
Odpowiedz
Ja mam 8 lat służby i  będę miał taki sam dodatek jak małolat co ma 2  lata czyli 400 zł i to jest kpina. A co dopiero maja powiedzieć Ci co maja 15 i więcej lat i tez będą mieć taki sam dodatek co taki małolat. Przecież to jest cyrk. Muszą jakoś rozwiązać teraz ten problem.
Odpowiedz
Question 
Areszt Śledczy w Warszawa-Służewiec czy posiadacie pokoje gościnne?
Odpowiedz
Witam wiemy że w slużbie jest bardzo źle,młodzi przychodzą na parę dni i rozejrzawszy sie w specyfice pracy i odchodzą.F-sze z doświadczeniem też odchodzą bo nie mogą patrzeć to co się wyrabia w naszej służbie.Kierowców też jest jak na lekarstwo nic dziwnego z kategoriami B C D kury osób kurs przewozu rzeczy karta kierowcy i proponują 2300 zł na rękę to poniżające, jak w samej centrali tz. CZSW odchodzi dwóch kierowców do SOP ( Służby Ochrony Państwa ) to naprawdę jest źle. Odchodzą z doświadczeniem. Jeden jeździ busem najładniejszym i w naj bogatszej wersji w Polsce w SW, drugi jest kierowcą dwóch zastępców Dyr. Generalnego SW to jak tacy kierowcy odchodzą którzy mają znaczącą role, pozostają tylko kierowcy emerytowani którzy mają emeryturę z CZSW i pęsje to można tak pracować i być dyspozycyjnym.
Odpowiedz
Do Tomcio,  przecież dostaniesz odprawe  to na wszystko starczy 

Czy ktoś wie czy jak wyrównaja strażnikom do  400  to czy oddziałowemu po 18 latach podniosa też czy będzie miał to samo co strażnik?
Odpowiedz
(29-04-2018, 9:31 )olee napisał(a):
(26-04-2018, 18:25 )antekSW napisał(a): Wiadomo już czy ta podwyżka bedzie wypłacana od maja ?

Podpinam się pod pytanie  Cool ?.

Tak bedziesz mial wyrównany dodatek jesli masz 300 i jestes po szkole podoficerskiej to wyrówna ci sie do 400 ale od tej stówki odlicz sobie jeszcze 18 % podatku itd.szkoła chorążych wyrównanie do 500 a oficerka do 600.

NA KONIEC ktos kto ma 7 lat sł. mial 200 i był po szkole podoficerskiej to dostanie 200 i bedzie mial 400 a większość funkcjonariuszy w Polsce nawet tyle nie mialo którzy rypali na oddzialach 14 czy 15 lat a tera to sie wyrówna dla wszystkich. Wszystko jest ok ale jaka tu SPRAWIEDLIWOSC dla nas wszystkich. Jedni zyskali drudzy grosze dostana po tylu latach pracy a inni nic nie dostaną bo mieli zbyt  Angry szybko za dużo Huh Huh Cool
Odpowiedz
AŚ Świdnica. Panie Dyrektorze Generalny dziękujemy za usystematyzowanie dodatków służbowych. Nie jest to idealne rozwiązanie ale chociaż kadrowa nie będzie rozdawała kart. Minusem jest to, że teraz będzie się nam mówiło, że masz minimum dodatku służbowego, które ci się należy to siedź cicho i nie licz na więcej a czy to jest normalne, że będziemy mieli dodatki służbowe w kwocie, 400, 500, 600 a kierownicy i dyrektorzy 1500, 2000 bo takie są obecne realia. Panie Dyrektorze Generalny zwracam się do Pana bo to Pan jest decydentem, proszę nie myśleć, że podniosło się trochę dodatki służbowe to już jest wszystko ok. Proszę pamiętać o awansach na stanowiskach służbowych bo tu zaniedbania są bardzo duże. Ludzie czekają na awansy po ładnych parę lat. Moim zdaniem skoro funkcjonariusz czeka tyle lat to dlaczego nie awansować go od razu o kilka stanowisk, przecież to jest zgodne z przepisami np. strażnika do starszego oddziałowego skoro funkcjonariusz spełnia wszystkie wymogi formalno-prawne. Przecież to jest praktykowane zgodne z prawem, tak można, zwłaszcza tak się robi na stanowiskach kierownicznych czyli oddziałowy do kierownika ochrony, wychowawca do kierownika penitencjarnego, młodszy inspektor do kierownika kwatermistrzowskiego (apropo bo np. ciocia jest Dyrektorem Okręgowy).
Odpowiedz
(29-04-2018, 5:03 )greg0026 napisał(a): Panie i Panowie.
Toczymy jałową dyskusję na temat komu i co się należy, każdy ma swoje zdanie i wiele żalu do ludzi którzy o tym decydują.
Nigdy nie będzie sprawiedliwości w miejscu gdzie o przyznawaniu dodatku panuje "uznaniowość".
Natomiast nie widzicie państwo problemu podstawowego.
Podwyżka, którą zaproponowano dla nowo przyjmowanych funkcjonariuszy jest w/g mnie kpiną i kompletnym brakiem rozeznania w realiach rynku pracy. W sytuacji gdzie bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie,  mnóstwo ofert pracy  oraz niż demograficzny, podejmuje się decyzję o podwyżce 48zł...już widzę te tłumy kandydatów do służby.
Wszystko wskazuje na to że po zapowiedzianych podwyżkach w 2019r na emerytury odejdzie bardzo wielu f-szy, co wtedy?
Które jednostki zostanę zamknięte by wypełnić te braki kadrowe? bo nie ma co ukryć,  zamknięcie kilku jednostek w tym roku uratowało sytuacje kadrową w większych.
Brak jest w tej formacji trzeźwego spojrzenia w przyszłość, panuje dziwna polityka unikania problemów na zasadzie " nic nie widzę, nic nie słyszę" - jakoś to będzie...
pozdrawiam
Odpowiedz
Cześć, proszę o pomoc będę jechał na dniach na podoficerke a widząc co się dzieje w służbie mam coraz mniejszą ochotę tu służyć. Dałem sobie 3 lata i jeśli nie będzie dużych zmian to odchodzę ten czas mija mi za rok, jest mi ktoś wstanie powiedziec ile pieniędzy musiałbym oddać odchodząc ze służby rok po podoficerke
Odpowiedz
Daj sobie spokoj z tymi mundurami stare lepsza jakosc w roznych warunkach nowe do pierwszego prania poza tym nowe sa dla wybranych jednostek.
Odpowiedz
(26-04-2018, 18:25 )antekSW napisał(a): Wiadomo już czy ta podwyżka bedzie wypłacana od maja ?

Podpinam się pod pytanie  Cool ?.
Odpowiedz
Panie i Panowie.
Toczymy jałową dyskusję na temat komu i co się należy, każdy ma swoje zdanie i wiele żalu do ludzi którzy o tym decydują.
Nigdy nie będzie sprawiedliwości w miejscu gdzie o przyznawaniu dodatku panuje "uznaniowość".
Natomiast nie widzicie państwo problemu podstawowego.
Podwyżka, którą zaproponowano dla nowo przyjmowanych funkcjonariuszy jest w/g mnie kpiną i kompletnym brakiem rozeznania w realiach rynku pracy. W sytuacji gdzie bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie,  mnóstwo ofert pracy  oraz niż demograficzny, podejmuje się decyzję o podwyżce 48zł...już widzę te tłumy kandydatów do służby.
Wszystko wskazuje na to że po zapowiedzianych podwyżkach w 2019r na emerytury odejdzie bardzo wielu f-szy, co wtedy?
Które jednostki zostanę zamknięte by wypełnić te braki kadrowe? bo nie ma co ukryć,  zamknięcie kilku jednostek w tym roku uratowało sytuacje kadrową w większych.
Brak jest w tej formacji trzeźwego spojrzenia w przyszłość, panuje dziwna polityka unikania problemów na zasadzie " nic nie widzę, nic nie słyszę" - jakoś to będzie...
pozdrawiam
Odpowiedz
Czytając stronę Służby Więziennej na Facebook znalazłam prośbę OISW w Poznaniu o pomoc dla Naszego kolegi, przesyłam gdyby ktoś miał ochotę się przyłączyć.
https://pomagam.pl/KamilMaciaszczyk
Odpowiedz
(27-04-2018, 6:22 )BartekC napisał(a): Gdzie na stronie związkowej można wypełnić ankietę elektroniczną???
wszystkie służby poza naszą mają taką możliwość.
ADMINIE DO DZIEŁA!!!!

Zarząd Główny NSZZ FiPW zdecydował, że ankieta będzie przesyałna w formie pisemnej przez ZO. Pozdrawiam
Odpowiedz
(25-04-2018, 21:49 )Logitech napisał(a):
(24-04-2018, 21:25 )młwych napisał(a): witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???

Bystrzacho! Czytaj uważnie, bo masz tam wszystko napisane. Dostaniesz jak kapral. Coś mi się wydaje ,żę pracujesz... ale na doprowadzaniu  Tongue

Logi...cośtam - to Ty czytaj uważnie, bo napisał, że NIE BYŁ WCALE w Kaliszu (Kulach - idąc jego tokiem rozumowania), czyli nawet podoficerki nie zaliczył... więc zostanie mu to, co ma teraz.
Odpowiedz
pytanie: w 2027 nabywam prawa emerytalne na starych zasadach, czy prawdą jest że jeśli będę chciał zostać na starych zasadach będę musiał odejść na eme? Bo już słyszałem różne plotki, różne interpretacje, pogłoski żeby raz zakończyć temat.
Odpowiedz
pytanie: w 2027 nabywam prawa emerytalne na starych zasadach, czy prawdą jest że jeśli będę chciał zostać na starych zasadach będę musiał odejść na eme? Bo już słyszałem różne plotki, różne interpretacje, pogłoski żeby raz zakończyć temat.
Odpowiedz
Gdzie na stronie związkowej można wypełnić ankietę elektroniczną???
wszystkie służby poza naszą mają taką możliwość.
ADMINIE DO DZIEŁA!!!!
Odpowiedz
(25-04-2018, 10:15 )olee napisał(a):
(24-04-2018, 20:10 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Jestem oficerem z 16 letnim stazem, nie karanym- dodatek: 700 zł. Czy NSZZFIPW UPOMNI SIE ROWNIEZ O MNIE???????????

Nie przesadzaj, dodatek 700 zł To mało  Confused U mnie starsi koledzy mają po tyle lat i nie mają takiego dodatku wiec nie ma co narzekać.

Kolego kierownicy maja wywalone dodatki po 1500 zl, a doswiadczonym fszom nie daja. Wniosek z.tego jest jeden.... skoro nie ceni sie doswiadczonych fubkcjonariuszy, to je..ł pies taka sluzbe i przelozonych, ktorzy taka polityke prowadzą.
Odpowiedz
Wiadomo już czy ta podwyżka bedzie wypłacana od maja ?
Odpowiedz
(25-04-2018, 21:49 )Logitech napisał(a):
(24-04-2018, 21:25 )młwych napisał(a): witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???

Bystrzacho! Czytaj uważnie, bo masz tam wszystko napisane. Dostaniesz jak kapral. Coś mi się wydaje ,żę pracujesz... ale na doprowadzaniu  Tongue

gdzie masz napisane?? a teraz uważaj kierownik wrócił z odprawy kierowników D/Pen i okazuje się że miałem racje czyli jak ktoś nie był na oficerce to dodatek bez zmian czyli 250 (w moim przypadku).
Odpowiedz
(24-04-2018, 21:25 )młwych napisał(a): witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???

Bystrzacho! Czytaj uważnie, bo masz tam wszystko napisane. Dostaniesz jak kapral. Coś mi się wydaje ,żę pracujesz... ale na doprowadzaniu  Tongue
Odpowiedz
Wszystko super ....a co z np. młodszym wychowawca bez szkoły? Najpierw służba oszczędzała na naszej pensjii zatrudniając na stanowisku mlodszy instruktor .....i kazali czekać na awawans który wynikał z zarządzenie DG. Teraz kadry twierdzą że nie mogą wysyłać nas na chorążówke. Kiedy coś będzie tu nornalbinornalbiw bez układów. Wymagania rosną a pensja nie, stała jest śpiewka kierownika i kadrowej ....nie ma. Ale kierownik dodatek na stanowisku po dostał. 
Kiedy o szkole i dodatkach będzie decydować kompetencja człowieka a nie kolesiostwo?
Odpowiedz
Nie do końca rozumiem jaka idea przyświecała ludziom odpowiedzialnym za podział podwyżek "dla najmniej zarabiających", gdy uwzględniali oficerów, a pomijali szeregowych i starszych szeregowych. W przypadku działu penitencjarnego dochodzi do tego, że lepiej zarabiający dostaną podwyżki, a zarabiający mniej nie dostaną. A w tym dziale na podoficerki i chorążówki się nie wysyła więc przez kilka lat dodatek zostanie na minimum. Nie mówiąc już o sławetnych egzaminach na oficerki i znaku zapytania związanym z nowym pomysłem na kształcenie oficerów SW.
Odpowiedz
St. oddz., wypracowane lat 18, 400 zł dodatku
Odpowiedz
(25-04-2018, 17:18 )harmonia73 napisał(a): Chciałam wypełnić ankietę referendalną Naszą Służby Więziennej a przenosi mnie na ankietę strażaków. Cóz to chłopaki ciężko zredagować naszą  własną ?

Witam
proszę spróbować teraz pobrać, już wszystko powinno być oki. Pozdrawiam
Odpowiedz
(24-04-2018, 21:30 )karq1234 napisał(a): Macie info jak przedstawia się sytuacja z nowymi mundurami?

Ponoć już są .
Odpowiedz
Ostatnio głośno o tym, że brakuje chętnych do pracy w służbach mundurowych, w tym w SW. W sumie nic dziwnego, kiedyś pensja np. wychowawcy na starcie była średnią krajową, dzisiaj dają dokładnie prawie co  10 lat temu. Jak w takim tempie będą rosły wynagrodzenia w SW to niedługo będzie sie zarabiać najniższą krajową Tongue Tongue
Odpowiedz
Witam Wszystkich Funkcjonariuszy Służb Mundurowych i Pracowników Cywilnych. Jak czytam te wszystkie żenujące wpisy odnośnie podwyżek to powiem Wam jedno: Jeśli teraz nie wywalczymy konkretnych podwyżek to niech nikt z Was nie liczy na jakiekolwiek podwyżki poza obiecanymi 250 zł brutto (śmiech) w przyszłym roku. Właśnie mówią, że budżet ma się dobrze i są pieniądze min. na - uwaga - strzelnice w każdej gminie co ma kosztować budżet państwa 1 MILIARD złotych to mi się słabo robi. Na wszystko są pieniądze w szczególności na kler i Rydzyka, który garnie garściami ile tylko może a na nasz wzrost uposażeń ledwo uzbierali jakieś ochłapy to jak to nazwać? Jedno wielkie dno! Trzeba wziąć się w garść i iść pod sejm bo inaczej będzie jeden wielki kibel, z którego nie skorzystamy w przyszłości. Jakie mamy mieć perspektywy, żeby godnie żyć za takie wynagrodzenia robiąc najgorszą i niebezpieczną robotę w tym kraju. Strajkują Rodzice osób niepełnosprawnych (wcale się nie dziwię) zaraz zaczną strajkować inne instytucje więc weźmy się i coś z tym zróbmy! Wracając do wzrostu dodatków, które zostały podpisane z Dyrektorem Generalnym to też jest bardzo nie w porządku dla tych, którzy pracują dłużej w służbie i mają dodatki równe lub ciut większe niż teraz zaproponowane. Jaka jest motywacja do pracy się pytam? Osobiście mam prawa i coraz bardziej się zastanawiam nad odejściem ze służby. Nasz kraj w ogóle nic nie robi, żeby przyciągnąć nowych f-szy (dotyczy to wszystkich służb mundurowych) a Ci co mają prawa zaraz się pewnie zawiną. Miłego dnia!
Odpowiedz
(24-04-2018, 20:10 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Jestem oficerem z 16 letnim stazem, nie karanym- dodatek: 700 zł. Czy NSZZFIPW UPOMNI SIE ROWNIEZ O MNIE???????????

Nie przesadzaj, dodatek 700 zł To mało  Confused U mnie starsi koledzy mają po tyle lat i nie mają takiego dodatku wiec nie ma co narzekać.
Odpowiedz
(24-04-2018, 16:30 )Efendi napisał(a): Szkoda tylko że o cywilach wszyscy zapomnieli w swojej walce o podwyżki w SW. Ale to w sumie żadna nowość. Pracownicy cywilni są w każdej służbie traktowani jak piąte koło u wozu.

Nie przesadzaj że macie źle , chyba za mało kawy wypitej dzisiaj. My dostaliśmy nagrody po 400 zł a wy po 2000 zł  proszę nie porównywać naszej pracy do waszej.
Odpowiedz
(24-04-2018, 18:16 )Młody napisał(a): Witam! Chciałobym zapytać jak długo czeka się w waszych jednostkach na wypłatę pomocy finansowej na zakup mieszkania? Pozdrawiam

U nas pomoce są wypłacane praktycznie na bieżąco. W chwili obecnej pomoc złożona w tym roku zostanie wypłacona na początku maja.
Odpowiedz
(24-04-2018, 21:25 )młwych napisał(a): witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???

Tak
Odpowiedz
Macie info jak przedstawia się sytuacja z nowymi mundurami?
Odpowiedz
witam pracuje jako młodszy wychowawca mam 9 lat służby, nie byłem na szkole oficerskiej więc nie moge awansować na stanowisku, nie byłem w sumie wcale w Kaliszu mam mł. chor. i 250 zł dodatku.
Pytanie: czyli w moim przypadku dalej będę miał 250 ???
Odpowiedz
Jestem oficerem z 16 letnim stazem, nie karanym- dodatek: 700 zł. Czy NSZZFIPW UPOMNI SIE ROWNIEZ O MNIE???????????
Odpowiedz
Witam! Chciałobym zapytać jak długo czeka się w waszych jednostkach na wypłatę pomocy finansowej na zakup mieszkania? Pozdrawiam
Odpowiedz
Szkoda tylko że o cywilach wszyscy zapomnieli w swojej walce o podwyżki w SW. Ale to w sumie żadna nowość. Pracownicy cywilni są w każdej służbie traktowani jak piąte koło u wozu.
Odpowiedz
(23-04-2018, 2:58 )MdR napisał(a):
(19-04-2018, 8:40 )kolo2373 napisał(a): Brawo dla związków tylko jak zawsze zapomniano o tych co mają ponad 20 lat i jak ja 420 dodatku czyli nic nie dostanę bo spełniam kryteria.
Więc jak chcecie nas starych zatrzymać skoro nic nam nie oferujecie.

Zapewniam, że nikt nie chce zatrzymywać "starych". Dla obecnego systemu lepiej byś odszedł jak najszybciej a na Twoje miejsce przyszedl "młody", bez uprawnień, który Państwo będzie mniej kosztować. Ksiegowo wychodzi to taniej. Te tzw. podwyzki to pokazują. Myślę że obecny premier nie jednego "starego" jeszcze niemile zaskoczy, niech tylko poczuje że ma wolną rękę.

Wykrakałem:

http://m.interia.pl/biznes/news,2565360

Emeryturę mundurową trzeba będzie samemu sobie układać Smile.
Odpowiedz
Szanowni Państo proponuje się zaznajomić z lekturą. czyt. emka z ZUSEM.


http://biznes.interia.pl/news/policjanci...65360,1021
Odpowiedz