(16-07-2018, 13:08 )przyjaciel napisał(a):
(14-07-2018, 18:44 )awj1 napisał(a):
(11-07-2018, 15:16 )Administrator napisał(a):
(11-07-2018, 14:06 )remek10 napisał(a):
(11-07-2018, 7:52 )Administrator napisał(a): Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam

Do Administrator. Ja nie napisałem że kierownicy mogą łamać Ustawę. Napisałem że łamią za przyzwoleniem przełożonych. Jak dla mnie to skandal!!! Sam walczyłem o poprzednie przeliczenie źle liczonych godzin. I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji mimo że ludziom którzy odeszli na emeryturę trzeba było wypłacić niemałe pieniądze. Moim zdaniem z pieniędzy z wakatów powinno płacić się za nadgodziny w wysokości 100%

Zgadzam się z Panem całkowicie, to że nadgodziny przeliczono to sukces związku a że nikt z tego tytułu nie poniósł konsekwencji inna sprawa. Chciałby dożyć takich chwil w służbie gdzie funkcjonariusz otrzyma godziwą zapłatę za nadgodziny. Pozdrawiam

W ogóle co to za chory zapis który przewiduje dopisanie 12h tylko w przypadku bycia na drugim dniu wolnego i to w dodatku tylko po nocy? Co to Śmieciowe zapisy? Moje zaplanowane wolne to moje zaplanowane wolne i jeśli ktoś narusza moje wolne np wezwaniem do konwoju to należy mi się 12h za przybycie. Jeśli mam dzień dzień wolne wolne to chyba ktoś to zaplanował i to jest moje wolne wypadające z planu i jeśli muszę przyjść to dopisuje mi się 12h. Jeśli administracja ma pracujący tydzień po-pt i wolne sobota i niedziela to jest to zaplanowane i dostają 8h za przybycie. Tak samo zmiana dzienna. Jeśli mają swój grafik i przychodzą do konwoju na wolnym to się im wpisuje 8h. Kolejna śmierdząca sprawa. Szkolenia i strzelania przed nocką albo szkolenia po nocce? Jestem zmęczony po nocce ale muszę zostać na szkoleniu. Co one wnosi jeśli nie słucham co kierownik mówi bo jestem zmęczony? Wykorzystują tu zapis doby pracowniczej co też jest śmierdzące.

Witam.
Niestety wolne zaplanowane a wolne normatywne to nie to samo. Wolne normatywne uprawnia do gratyfikacji pełnego wymiaru 12 h bez względu na porę dzienną czy nocną. Aby zrozumieć sposób podejścia do systemu obliczania nadgodzin należy posłużyć się dwiema liniami czasu. Jedna określa plan, druga natomiast faktyczny czas pracy. Jeśli linia planu przewiduje służbę to nie ma znaczenia wymiar czasu albo system zapisuje 12h albo odejmuje jeśli mamy wolne.
Oczywiście szanujmy się, nasi przełożony mają prawo do zmiany okresu rozliczeniowego w ważnych sprawach dla jednostki, wymaga to oczywiście podpisania i otrzymania nowego wymiaru dni wolnych normatywnych.
pozdrawiam i polecam się na przyszłość

To jeżeli mam wolne planowane 12h i wezwą mnie do służby na 3h to ile ma być wpisane???
Odpowiedz
Tematy, którymi podczas spotkania zajmował się zespól dotyczyły m.in.:

zdefiniowaniu pojęcia oddziałowego – zespół wypracował wstępną definicję stanowiska oddziałowego.
zmiany systemu pełnienia służby z wielozmianowego na jednozmianowy i odwrotnie – dopuszczalne tylko w przypadkach zapewnienia prawidłowego toku służby
autonomii dowódców zmian w zakresie m.in. planowania miejsca i czasu pełnienia służby.
nierównomiernym rozłożeniu „nadgodzin” funkcjonariuszy działu ochrony w danej jednostce tzw. „tworzeniem kominów”

PROSZĘ O TĄ WSTĘPNĄ DEFINICJĘ STANOWISKA ODDZIAŁOWEGO
Odpowiedz
http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2018/1391 Podstawa prawna jest - czekamy na realizację
Odpowiedz
Kolego nie mieszaj do naszych problemów pielęgniarek.... Bo z tych obiecanych 1600 zł ( 4 x 400 zrobiło się 4 x 232,41 )
Oby nam nie policzyli z tych 300 zł  (80 lub 100 zł) Jak będziesz tak porównywał... Co do reszty Twojego wpisu zgadzam się jak najbardziej....
Odpowiedz
(12-07-2018, 22:38 )zizu napisał(a): Kiedy będą wypłacone nagrody za zastępstwa L4?

Kolego chwilowo nie beda z racji takiej ze weszly nowe przepisy i chwilowo jest to wstrzymane. Rozmawialem na ten temat z pania kadrowa.
Odpowiedz
(17-07-2018, 19:21 )piotr napisał(a): Witam,jakiś czas temu zaproponowano pielęgniarkom 1600 zł. rozłożone 4x400 i pieniądze się znalazły których one nie chciałymy pewnie byśmy taką propozycję przyjęli bez mrugnięcia okiem i wszyscy byliby zadowoleni,a dla nas nie można znaleźć 650 zł. to jakieś nieporozumienie.Od kilku lat brak podwyżek,a ta z zeszłego roku miała być początkiem i stała się podziałem na drobne aby dzięki temu załatać kilka dziur a to dać na stanowiska,a to na stopnie.Ciekawe ile zostanie urwane z tych obiecanych 350 zł. bo pewnie też jeszcze coś nie zostało załatwione.A dodatki jak stały w miejscu tak stoją,ja osobiście jak dostałem ostatnio w 2009r. tak do dziś cisza.Mając 20 lat służby z czego 17 lat na oddziale mam 100 zł. więcej od młodego funkcjonariusza na pasie.Gdzie tu logika i sprawiedliwość.Niech przełożeni się nie dziwią że f-sze będą uciekać ze służby a na ich miejsce nie będzie chętnych za te pieniądze.Pozdrawiam wszystkich jeszcze pracujących.

Witam,tak jam mówisz,ja pracuje od 2008r. oddziałowego dostałem w 2012r. Dodatek 400 zł. Stoję na "stodołach" wiadomo szamaki i inne problemy na porządku dziennym.Od tamtej pory zero kasy do dodatku i awansu na starszego oddziałowego,gdzie tu motywacja,zaznaczę że sumiennie staram się pracować,na zwolnienia nie chodzę,wiadomo że pracować do tych 15lat  będę nawet jak nie będzie żadnych podwyżek.Od mojego przyjścia do służby obowiązków przybyło,kiedyś na oddziale był czas na wszystko,a teraz tylko latasz od celi do celi bo skazany skargę napiszę że nie zadzwonił,bluzgi i wyzwiska to normalka,gdzie tu logika 70 telefonów DZIENNIE!!!!! ????? Kto to wymyślił??? Kontrola stodoły 10minut,jak tu zrobić co swoje??Co zrobili z tą słuzbą to ja nawet nie....

A na filmiku tak pięknie to wygląda:
https://www.youtube.com/watch?v=hAHqgAkqE-Q
Odpowiedz
(17-07-2018, 19:21 )piotr napisał(a): Witam,jakiś czas temu zaproponowano pielęgniarkom 1600 zł. rozłożone 4x400 i pieniądze się znalazły których one nie chciałymy pewnie byśmy taką propozycję przyjęli bez mrugnięcia okiem i wszyscy byliby zadowoleni,a dla nas nie można znaleźć 650 zł. to jakieś nieporozumienie.Od kilku lat brak podwyżek,a ta z zeszłego roku miała być początkiem i stała się podziałem na drobne aby dzięki temu załatać kilka dziur a to dać na stanowiska,a to na stopnie.Ciekawe ile zostanie urwane z tych obiecanych 350 zł. bo pewnie też jeszcze coś nie zostało załatwione.A dodatki jak stały w miejscu tak stoją,ja osobiście jak dostałem ostatnio w 2009r. tak do dziś cisza.Mając 20 lat służby z czego 17 lat na oddziale mam 100 zł. więcej od młodego funkcjonariusza na pasie.Gdzie tu logika i sprawiedliwość.Niech przełożeni się nie dziwią że f-sze będą uciekać ze służby a na ich miejsce nie będzie chętnych za te pieniądze.Pozdrawiam wszystkich jeszcze pracujących.
W naszym przypadku zapewne skończy się na 200zł do stopnia lub do dodatku... Jeśli Policja nie wywalczy znaczących podwyżek dla siebie, my nie mamy co liczyć na poprawę naszych poborów. Jesteśmy przez rządzących i większości społeczeństwa zupełnie niedostrzegani a mówi się o nas i piszę, jedynie przy okazji samobójstw i ucieczek. Może powinniśmy powalczyć o zrównanie naszych pensji z poborami żołnierzy?
Różnica to ponad 1000zł ( ten sam staż i stopień)
Odpowiedz
(17-07-2018, 11:45 )przyjaciel napisał(a):
(14-07-2018, 18:44 )awj1 napisał(a):
(11-07-2018, 15:16 )Administrator napisał(a):
(11-07-2018, 14:06 )remek10 napisał(a):
(11-07-2018, 7:52 )Administrator napisał(a): Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam

Do Administrator. Ja nie napisałem że kierownicy mogą łamać Ustawę. Napisałem że łamią za przyzwoleniem przełożonych. Jak dla mnie to skandal!!! Sam walczyłem o poprzednie przeliczenie źle liczonych godzin. I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji mimo że ludziom którzy odeszli na emeryturę trzeba było wypłacić niemałe pieniądze. Moim zdaniem z pieniędzy z wakatów powinno płacić się za nadgodziny w wysokości 100%

Zgadzam się z Panem całkowicie, to że nadgodziny przeliczono to sukces związku a że nikt z tego tytułu nie poniósł konsekwencji inna sprawa. Chciałby dożyć takich chwil w służbie gdzie funkcjonariusz otrzyma godziwą zapłatę za nadgodziny. Pozdrawiam

W ogóle co to za chory zapis który przewiduje dopisanie 12h tylko w przypadku bycia na drugim dniu wolnego i to w dodatku tylko po nocy? Co to Śmieciowe zapisy? Moje zaplanowane wolne to moje zaplanowane wolne i jeśli ktoś narusza moje wolne np wezwaniem do konwoju to należy mi się 12h za przybycie. Jeśli mam dzień dzień wolne wolne to chyba ktoś to zaplanował i to jest moje wolne wypadające z planu i jeśli muszę przyjść to dopisuje mi się 12h. Jeśli administracja ma pracujący tydzień po-pt i wolne sobota i niedziela to jest to zaplanowane i dostają 8h za przybycie. Tak samo zmiana dzienna. Jeśli mają swój grafik i przychodzą do konwoju na wolnym to się im wpisuje 8h. Kolejna śmierdząca sprawa. Szkolenia i strzelania przed nocką albo szkolenia po nocce? Jestem zmęczony po nocce ale muszę zostać na szkoleniu. Co one wnosi jeśli nie słucham co kierownik mówi bo jestem zmęczony? Wykorzystują tu zapis doby pracowniczej co też jest śmierdzące.

Witam wszystkich.
Watek nadgodzin oraz odbierania wolnego z tego tytułu to temat rzeka.
zacznę od początku.
1. Okres rozliczeniowy trwa 4 miesiące - częstym błędem jest liczenie nadgodzin w tygodniu lub miesiącu przez poszczególnych funkcjonariuszy.
2. Okres trwa cztery miesiące czyli plan służb zaplanowany jest na cztery miesiące.
3. System Czas Pracy oparty jest na linii planowania oraz linii służb.
4. Na początku każdego okresu rozliczeniowego osoba prowadząca książkę (patrz z-ca kierownika DO), planuje nowe okresy rozliczeniowe i przedkłada dni wolne normatywne do podpisu przez funkcjonariuszy.
5. Planowanie okresu polega albo na wyznaczeniu przez system dni wolnych normatywnych albo przez wskazanie przez funkcjonariusza jakie chce mieć dni wolne normatywne (oczywiście nie może to zaburzać funkcjonowania jednostki).
6. Określona linia planowania jest w trakcie trwania okresu rozliczeniowego niezmienna, chyba że z ważnych względów (awans, skierowanie do szkoły, na indywidualny wniosek funkcjonariusza) kierownictwo podejmie decyzję o ich zmianie. Wiąże się to z podpisem funkcjonariusza o wyznaczonych nowych dniach normatywnych.
7. Jednozmianowi oczywiście nie mają wyznaczonych dni wolnych normatywnych.
8. Nie można mówić o zmianie systemu pracy funkcjonariusza jeśli nie nastąpiła opisana zmiana w systemie elektronicznym.
9. Aby udzielić wolne w dniu kiedy przypada służba musi być zapewniona odpowiednia ilość f-szy zgodna z planem ochrony. W przypadkach wymagających wzmocnienia służby to w pierwszej kolejności wzywani są f-sze przebywający na wolnym.
10. Wolne odejmuje z systemu 12h (tak jak określa linia planowania, chyba, że jest wolne normatywne to nie następuje odpisania nadgodzin - takiego funkcjonariusza niestety nie powinno wzywać się do służby - 5min konwoju a dopisuje się 12h)
11. Po każdym okresie rozliczeniowym każdy funkcjonariusz powinien zapoznać się ze stanem nadrodzin i go potwierdzić podpisem.
12. Wytyczne DG SW jasno określają co to jest doba służbowa i gdzie dopisuje się nadgodziny a gdzie nie.
13. to tylko kilka przykładów jeśli ktoś chce podyskutować służę pomocą
Pięknie to w teorii wszystko wygląda. Jeżeli jeszcze napiszesz w której jednostce jest to w całości realizowane, to ja się tam przenoszę.???
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam,jakiś czas temu zaproponowano pielęgniarkom 1600 zł. rozłożone 4x400 i pieniądze się znalazły których one nie chciałymy pewnie byśmy taką propozycję przyjęli bez mrugnięcia okiem i wszyscy byliby zadowoleni,a dla nas nie można znaleźć 650 zł. to jakieś nieporozumienie.Od kilku lat brak podwyżek,a ta z zeszłego roku miała być początkiem i stała się podziałem na drobne aby dzięki temu załatać kilka dziur a to dać na stanowiska,a to na stopnie.Ciekawe ile zostanie urwane z tych obiecanych 350 zł. bo pewnie też jeszcze coś nie zostało załatwione.A dodatki jak stały w miejscu tak stoją,ja osobiście jak dostałem ostatnio w 2009r. tak do dziś cisza.Mając 20 lat służby z czego 17 lat na oddziale mam 100 zł. więcej od młodego funkcjonariusza na pasie.Gdzie tu logika i sprawiedliwość.Niech przełożeni się nie dziwią że f-sze będą uciekać ze służby a na ich miejsce nie będzie chętnych za te pieniądze.Pozdrawiam wszystkich jeszcze pracujących.
Odpowiedz
(14-07-2018, 18:44 )awj1 napisał(a):
(11-07-2018, 15:16 )Administrator napisał(a):
(11-07-2018, 14:06 )remek10 napisał(a):
(11-07-2018, 7:52 )Administrator napisał(a):
(10-07-2018, 23:21 )remek10 napisał(a): Moim zdaniem powinno być pisane 12h bez względu ile byłeś.  Drugi dzień wolny wynika z systemu wielozmianowego. To że miałeś wolną nockę(za wypracowane nadgodziny, urlop, L4 itp) nic nie zmienia. Niestety kierownicy na różne sposoby kombinują (co nie do końca jest ich winą) bo próbują walczyć z rosnącymi nadgodzinami ale skończy się tak jak ostatnio i będą znowu przeliczać godziny. Niestety nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać a przełożeni z OISW i CZSW cisną, rozliczają i grożą. Niestety niewiele można zrobić. Z jednej strony walka z nadgodzinami z drugiej utrzymywanie wakatów. To nie ma prawa się udać. Nie wszystko można załatwić rozkazem. Trzeba włączyć myślenie. 
Moi kierownicy kombinują jeszcze lepiej. Dali mi wolą nockę za nadgodziny a dowódca wezwał mnie do konwoju na 2 godziny bo inni mówili właśnie że są po 3 browarach albo u rodziny na imprezie. I teraz najlepsze.... Wpisali mi 2 godziny ???

Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam

Do Administrator. Ja nie napisałem że kierownicy mogą łamać Ustawę. Napisałem że łamią za przyzwoleniem przełożonych. Jak dla mnie to skandal!!! Sam walczyłem o poprzednie przeliczenie źle liczonych godzin. I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji mimo że ludziom którzy odeszli na emeryturę trzeba było wypłacić niemałe pieniądze. Moim zdaniem z pieniędzy z wakatów powinno płacić się za nadgodziny w wysokości 100%

Zgadzam się z Panem całkowicie, to że nadgodziny przeliczono to sukces związku a że nikt z tego tytułu nie poniósł konsekwencji inna sprawa. Chciałby dożyć takich chwil w służbie gdzie funkcjonariusz otrzyma godziwą zapłatę za nadgodziny. Pozdrawiam

W ogóle co to za chory zapis który przewiduje dopisanie 12h tylko w przypadku bycia na drugim dniu wolnego i to w dodatku tylko po nocy? Co to Śmieciowe zapisy? Moje zaplanowane wolne to moje zaplanowane wolne i jeśli ktoś narusza moje wolne np wezwaniem do konwoju to należy mi się 12h za przybycie. Jeśli mam dzień dzień wolne wolne to chyba ktoś to zaplanował i to jest moje wolne wypadające z planu i jeśli muszę przyjść to dopisuje mi się 12h. Jeśli administracja ma pracujący tydzień po-pt i wolne sobota i niedziela to jest to zaplanowane i dostają 8h za przybycie. Tak samo zmiana dzienna. Jeśli mają swój grafik i przychodzą do konwoju na wolnym to się im wpisuje 8h. Kolejna śmierdząca sprawa. Szkolenia i strzelania przed nocką albo szkolenia po nocce? Jestem zmęczony po nocce ale muszę zostać na szkoleniu. Co one wnosi jeśli nie słucham co kierownik mówi bo jestem zmęczony? Wykorzystują tu zapis doby pracowniczej co też jest śmierdzące.

Witam wszystkich.
Watek nadgodzin oraz odbierania wolnego z tego tytułu to temat rzeka.
zacznę od początku.
1. Okres rozliczeniowy trwa 4 miesiące - częstym błędem jest liczenie nadgodzin w tygodniu lub miesiącu przez poszczególnych funkcjonariuszy.
2. Okres trwa cztery miesiące czyli plan służb zaplanowany jest na cztery miesiące.
3. System Czas Pracy oparty jest na linii planowania oraz linii służb.
4. Na początku każdego okresu rozliczeniowego osoba prowadząca książkę (patrz z-ca kierownika DO), planuje nowe okresy rozliczeniowe i przedkłada dni wolne normatywne do podpisu przez funkcjonariuszy.
5. Planowanie okresu polega albo na wyznaczeniu przez system dni wolnych normatywnych albo przez wskazanie przez funkcjonariusza jakie chce mieć dni wolne normatywne (oczywiście nie może to zaburzać funkcjonowania jednostki).
6. Określona linia planowania jest w trakcie trwania okresu rozliczeniowego niezmienna, chyba że z ważnych względów (awans, skierowanie do szkoły, na indywidualny wniosek funkcjonariusza) kierownictwo podejmie decyzję o ich zmianie. Wiąże się to z podpisem funkcjonariusza o wyznaczonych nowych dniach normatywnych.
7. Jednozmianowi oczywiście nie mają wyznaczonych dni wolnych normatywnych.
8. Nie można mówić o zmianie systemu pracy funkcjonariusza jeśli nie nastąpiła opisana zmiana w systemie elektronicznym.
9. Aby udzielić wolne w dniu kiedy przypada służba musi być zapewniona odpowiednia ilość f-szy zgodna z planem ochrony. W przypadkach wymagających wzmocnienia służby to w pierwszej kolejności wzywani są f-sze przebywający na wolnym.
10. Wolne odejmuje z systemu 12h (tak jak określa linia planowania, chyba, że jest wolne normatywne to nie następuje odpisania nadgodzin - takiego funkcjonariusza niestety nie powinno wzywać się do służby - 5min konwoju a dopisuje się 12h)
11. Po każdym okresie rozliczeniowym każdy funkcjonariusz powinien zapoznać się ze stanem nadrodzin i go potwierdzić podpisem.
12. Wytyczne DG SW jasno określają co to jest doba służbowa i gdzie dopisuje się nadgodziny a gdzie nie.
13. to tylko kilka przykładów jeśli ktoś chce podyskutować służę pomocą
Odpowiedz
(14-07-2018, 18:44 )awj1 napisał(a):
(11-07-2018, 15:16 )Administrator napisał(a):
(11-07-2018, 14:06 )remek10 napisał(a):
(11-07-2018, 7:52 )Administrator napisał(a):
(10-07-2018, 23:21 )remek10 napisał(a): Moim zdaniem powinno być pisane 12h bez względu ile byłeś.  Drugi dzień wolny wynika z systemu wielozmianowego. To że miałeś wolną nockę(za wypracowane nadgodziny, urlop, L4 itp) nic nie zmienia. Niestety kierownicy na różne sposoby kombinują (co nie do końca jest ich winą) bo próbują walczyć z rosnącymi nadgodzinami ale skończy się tak jak ostatnio i będą znowu przeliczać godziny. Niestety nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać a przełożeni z OISW i CZSW cisną, rozliczają i grożą. Niestety niewiele można zrobić. Z jednej strony walka z nadgodzinami z drugiej utrzymywanie wakatów. To nie ma prawa się udać. Nie wszystko można załatwić rozkazem. Trzeba włączyć myślenie. 
Moi kierownicy kombinują jeszcze lepiej. Dali mi wolą nockę za nadgodziny a dowódca wezwał mnie do konwoju na 2 godziny bo inni mówili właśnie że są po 3 browarach albo u rodziny na imprezie. I teraz najlepsze.... Wpisali mi 2 godziny ???

Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam

Do Administrator. Ja nie napisałem że kierownicy mogą łamać Ustawę. Napisałem że łamią za przyzwoleniem przełożonych. Jak dla mnie to skandal!!! Sam walczyłem o poprzednie przeliczenie źle liczonych godzin. I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji mimo że ludziom którzy odeszli na emeryturę trzeba było wypłacić niemałe pieniądze. Moim zdaniem z pieniędzy z wakatów powinno płacić się za nadgodziny w wysokości 100%

Zgadzam się z Panem całkowicie, to że nadgodziny przeliczono to sukces związku a że nikt z tego tytułu nie poniósł konsekwencji inna sprawa. Chciałby dożyć takich chwil w służbie gdzie funkcjonariusz otrzyma godziwą zapłatę za nadgodziny. Pozdrawiam

W ogóle co to za chory zapis który przewiduje dopisanie 12h tylko w przypadku bycia na drugim dniu wolnego i to w dodatku tylko po nocy? Co to Śmieciowe zapisy? Moje zaplanowane wolne to moje zaplanowane wolne i jeśli ktoś narusza moje wolne np wezwaniem do konwoju to należy mi się 12h za przybycie. Jeśli mam dzień dzień wolne wolne to chyba ktoś to zaplanował i to jest moje wolne wypadające z planu i jeśli muszę przyjść to dopisuje mi się 12h. Jeśli administracja ma pracujący tydzień po-pt i wolne sobota i niedziela to jest to zaplanowane i dostają 8h za przybycie. Tak samo zmiana dzienna. Jeśli mają swój grafik i przychodzą do konwoju na wolnym to się im wpisuje 8h. Kolejna śmierdząca sprawa. Szkolenia i strzelania przed nocką albo szkolenia po nocce? Jestem zmęczony po nocce ale muszę zostać na szkoleniu. Co one wnosi jeśli nie słucham co kierownik mówi bo jestem zmęczony? Wykorzystują tu zapis doby pracowniczej co też jest śmierdzące.

Witam.
Niestety wolne zaplanowane a wolne normatywne to nie to samo. Wolne normatywne uprawnia do gratyfikacji pełnego wymiaru 12 h bez względu na porę dzienną czy nocną. Aby zrozumieć sposób podejścia do systemu obliczania nadgodzin należy posłużyć się dwiema liniami czasu. Jedna określa plan, druga natomiast faktyczny czas pracy. Jeśli linia planu przewiduje służbę to nie ma znaczenia wymiar czasu albo system zapisuje 12h albo odejmuje jeśli mamy wolne.
Oczywiście szanujmy się, nasi przełożony mają prawo do zmiany okresu rozliczeniowego w ważnych sprawach dla jednostki, wymaga to oczywiście podpisania i otrzymania nowego wymiaru dni wolnych normatywnych.
pozdrawiam i polecam się na przyszłość
Odpowiedz
(14-07-2018, 18:09 )awj1 napisał(a):
(12-07-2018, 18:28 )aras napisał(a): Co z przeliczenie godzin za dyżury 24 h w miesiącu . Jest wyrok trybunału w Strasburgu

Właśnie ???? Podbijam kolegi pytanie!!!! Już w lutym o tym pisałem?! Związki coś robią w tym kierunku? Co z bezprawnie wstawianymi dyżurami za które nic nie dostajemy? Policja już dawno dostosowała się do wyroku trybunału i nie mają darmowych dyżurów.

Witam
Szanowny Panie, w którym miejscu Policja się dostosowała do Wyroku? Proszę nie pisać takich rzeczy gdyż to nie prawda gdyż pytałem kolegów z Policji jak to u nich jest i jest nadal jak było. Odnośnie dyżurów to sprawa jest prosta i uregulowana w naszej ustawie i właściwa realizacja tych zapisów ma powodować odpowiednie zabezpieczenie prawidłowego toku służby w dziale ochrony i do tego służy ten zapis.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(11-07-2018, 15:16 )Administrator napisał(a):
(11-07-2018, 14:06 )remek10 napisał(a):
(11-07-2018, 7:52 )Administrator napisał(a):
(10-07-2018, 23:21 )remek10 napisał(a):
(09-07-2018, 15:38 )awj1 napisał(a): Dostałeś nockę wolną bo już wcześniej twój kochany kierownik zaplanował że przyjdziesz do pracy ale tobie nic nie wspomniał. Dostaniesz więc tylko tyle ile byłeś w konwoju. Zawsze mogłeś powiedzieć że już wypiłeś 3 piwa albo jesteś u rodziny na imprezie.

Moim zdaniem powinno być pisane 12h bez względu ile byłeś.  Drugi dzień wolny wynika z systemu wielozmianowego. To że miałeś wolną nockę(za wypracowane nadgodziny, urlop, L4 itp) nic nie zmienia. Niestety kierownicy na różne sposoby kombinują (co nie do końca jest ich winą) bo próbują walczyć z rosnącymi nadgodzinami ale skończy się tak jak ostatnio i będą znowu przeliczać godziny. Niestety nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać a przełożeni z OISW i CZSW cisną, rozliczają i grożą. Niestety niewiele można zrobić. Z jednej strony walka z nadgodzinami z drugiej utrzymywanie wakatów. To nie ma prawa się udać. Nie wszystko można załatwić rozkazem. Trzeba włączyć myślenie. 
Moi kierownicy kombinują jeszcze lepiej. Dali mi wolą nockę za nadgodziny a dowódca wezwał mnie do konwoju na 2 godziny bo inni mówili właśnie że są po 3 browarach albo u rodziny na imprezie. I teraz najlepsze.... Wpisali mi 2 godziny ???

Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam

Do Administrator. Ja nie napisałem że kierownicy mogą łamać Ustawę. Napisałem że łamią za przyzwoleniem przełożonych. Jak dla mnie to skandal!!! Sam walczyłem o poprzednie przeliczenie źle liczonych godzin. I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji mimo że ludziom którzy odeszli na emeryturę trzeba było wypłacić niemałe pieniądze. Moim zdaniem z pieniędzy z wakatów powinno płacić się za nadgodziny w wysokości 100%

Zgadzam się z Panem całkowicie, to że nadgodziny przeliczono to sukces związku a że nikt z tego tytułu nie poniósł konsekwencji inna sprawa. Chciałby dożyć takich chwil w służbie gdzie funkcjonariusz otrzyma godziwą zapłatę za nadgodziny. Pozdrawiam

W ogóle co to za chory zapis który przewiduje dopisanie 12h tylko w przypadku bycia na drugim dniu wolnego i to w dodatku tylko po nocy? Co to Śmieciowe zapisy? Moje zaplanowane wolne to moje zaplanowane wolne i jeśli ktoś narusza moje wolne np wezwaniem do konwoju to należy mi się 12h za przybycie. Jeśli mam dzień dzień wolne wolne to chyba ktoś to zaplanował i to jest moje wolne wypadające z planu i jeśli muszę przyjść to dopisuje mi się 12h. Jeśli administracja ma pracujący tydzień po-pt i wolne sobota i niedziela to jest to zaplanowane i dostają 8h za przybycie. Tak samo zmiana dzienna. Jeśli mają swój grafik i przychodzą do konwoju na wolnym to się im wpisuje 8h. Kolejna śmierdząca sprawa. Szkolenia i strzelania przed nocką albo szkolenia po nocce? Jestem zmęczony po nocce ale muszę zostać na szkoleniu. Co one wnosi jeśli nie słucham co kierownik mówi bo jestem zmęczony? Wykorzystują tu zapis doby pracowniczej co też jest śmierdzące.
Odpowiedz
(12-07-2018, 18:26 )aras napisał(a): Witam koleżanki i kolegów . Czy ktoś wie co wsprawie wyroku trybunału w Strasburgu w sprawie pogotowia które każdy funkc. Ma 24 h na miesiąc . Czy 3 lata wstecz to jest od odania pisma do rejonowki aż do strasburga . Czy od samego wyroku  oraz   czy są rozmowy prowadzone przez naszych przedstawicieli w warszawie pozdrawiam

Ogólnie jeśli wyrok trybunału zapadł taki a nie inny to przeliczenie godzin powinno nastąpić od momentu ich wystąpienia czyli od momentu kiedy miałeś pierwszy darmowy dyżur domowy. Wyrok trybunału neguje stan faktyczny który powstał na podstawie przepisu prawa. Zatem stan prawny i faktyczny powinny zostać dostosowane do wyroku trybunału.
Odpowiedz
(13-07-2018, 12:36 )funkcjonariusznszzfipw napisał(a): szanowni koledzy, mozemy sie ze soba nie zgadzac, nie lubic sie, nie kolegowac. ale SZANUJMY SIE.
gwarantuje Wam, ze ani OSADZENI ani osoby decyzyjne nie beda nas szanowaly, jezeli nie pokazemy, ze wspolnie stanowimy MONOLIT.
zwlaszcza teraz w trudnych czasach, kiedy brakuje f-szy do pracy, w etatach sa braki, zarobki sa NISKIE (w porownaniu do reszty spoleczenstwa), prestiz sluzby jest niski, uprawnienia emerytalne i nie tylko sa nam zabierane oraz osadzeni wchodza nam na glowe, a milion instytucji broniacych praw czlowieka wmawia nam, ze jestesmy OPRAWCAMI - pokazmy JEDNOSC!!!
tym bardziej, ze zaczynamy akcje protestacyjna i walczymy o swoje !!!

Chciałbym monolit ale kiedy jeden dział donosi na drugi do dyrektora to tylko jeden się cieszy - dyrektor. Ostatnio sam doświadczyłem współpracy między-działowej. Gdy poprosiłem o pomoc wychowa - odp. To nie moja broszka. Więc jak ja mam ich szanować? Skoro wpada mi jeden z drugim na oddział i "daj mi tego, daj tamtego, zrobimy obchód", ale żeby on pomógł tobie to ciężka sprawa no chyba że widzi interes dla siebie.
Odpowiedz
(12-07-2018, 18:28 )aras napisał(a): Co z przeliczenie godzin za dyżury 24 h w miesiącu . Jest wyrok trybunału w Strasburgu

Właśnie ???? Podbijam kolegi pytanie!!!! Już w lutym o tym pisałem?! Związki coś robią w tym kierunku? Co z bezprawnie wstawianymi dyżurami za które nic nie dostajemy? Policja już dawno dostosowała się do wyroku trybunału i nie mają darmowych dyżurów.
Odpowiedz
(13-07-2018, 12:36 )funkcjonariusznszzfipw napisał(a): szanowni koledzy, mozemy sie ze soba nie zgadzac, nie lubic sie, nie kolegowac. ale SZANUJMY SIE.
gwarantuje Wam, ze ani OSADZENI ani osoby decyzyjne nie beda nas szanowaly, jezeli nie pokazemy, ze wspolnie stanowimy MONOLIT.
zwlaszcza teraz w trudnych czasach, kiedy brakuje f-szy do pracy, w etatach sa braki, zarobki sa NISKIE (w porownaniu do reszty spoleczenstwa), prestiz sluzby jest niski, uprawnienia emerytalne i nie tylko sa nam zabierane oraz osadzeni wchodza nam na glowe, a milion instytucji broniacych praw czlowieka wmawia nam, ze jestesmy OPRAWCAMI - pokazmy JEDNOSC!!!
tym bardziej, ze zaczynamy akcje protestacyjna i walczymy o swoje !!!

Święta racja.  Cool 
Szanujmy się i walczmy o swoje Smile
16 lipca 2018 r. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej służb mundurowych.
Odpowiedz
(12-07-2018, 18:26 )aras napisał(a): Witam koleżanki i kolegów . Czy ktoś wie co wsprawie wyroku trybunału w Strasburgu w sprawie pogotowia które każdy funkc. Ma 24 h na miesiąc . Czy 3 lata wstecz to jest od odania pisma do rejonowki aż do strasburga . Czy od samego wyroku  oraz   czy są rozmowy prowadzone przez naszych przedstawicieli w warszawie pozdrawiam

Wszystko wskazuje na to że ten temat będzie sukcesywnie pomijany . Proszę wyciągnąć kalkulator i przeliczyć ilość dyżurów w roku przez liczbę funkcjonariuszy DO - robi wrażenie. 
Zastanawiające jest również to, że taki stan rzeczy utrzymywany jest nadal.
Odpowiedz
szanowni koledzy, mozemy sie ze soba nie zgadzac, nie lubic sie, nie kolegowac. ale SZANUJMY SIE.
gwarantuje Wam, ze ani OSADZENI ani osoby decyzyjne nie beda nas szanowaly, jezeli nie pokazemy, ze wspolnie stanowimy MONOLIT.
zwlaszcza teraz w trudnych czasach, kiedy brakuje f-szy do pracy, w etatach sa braki, zarobki sa NISKIE (w porownaniu do reszty spoleczenstwa), prestiz sluzby jest niski, uprawnienia emerytalne i nie tylko sa nam zabierane oraz osadzeni wchodza nam na glowe, a milion instytucji broniacych praw czlowieka wmawia nam, ze jestesmy OPRAWCAMI - pokazmy JEDNOSC!!!
tym bardziej, ze zaczynamy akcje protestacyjna i walczymy o swoje !!!
Odpowiedz
Kiedy będą wypłacone nagrody za zastępstwa L4?
Odpowiedz
Co z przeliczenie godzin za dyżury 24 h w miesiącu . Jest wyrok trybunału w Strasburgu
Odpowiedz
Witam koleżanki i kolegów . Czy ktoś wie co wsprawie wyroku trybunału w Strasburgu w sprawie pogotowia które każdy funkc. Ma 24 h na miesiąc . Czy 3 lata wstecz to jest od odania pisma do rejonowki aż do strasburga . Czy od samego wyroku oraz czy są rozmowy prowadzone przez naszych przedstawicieli w warszawie pozdrawiam
Odpowiedz
(11-07-2018, 18:45 )awj1 napisał(a):
(11-07-2018, 8:06 )Administrator napisał(a):
(09-07-2018, 18:19 )Patryk napisał(a):
(19-06-2018, 8:41 )Administrator napisał(a):
(18-06-2018, 16:48 )Patryk napisał(a): Nie umieszczaj na tej stronie bredni z TVN. Kieruj podstawami prawnymi a nie wyssanymi z palca bzdetami. Przez takie wpisy przynosisz obciach SW

Szanowny Panie z W-wy nie przypominam sobie abyśmy byli na ty internauto. Powtarzam nie chcesz nie czytasz, i nie oceniaj mnie bo mnie nie znasz ok. Myślisz, że taki anonimowy jesteś ? Żart.
 Jesteś śmieszny daunie

Szanowny Panie
tym wpisem pokazałeś swoją klasę i kulturę osobistą jak również obraziłeś nie tylko mnie ale wielu f-szy i innych ludzi, którzy mają w rodzinie i wśród znajomych osoby z takim wrodzonym zespołem. Tym samym pokazałeś, że brak ci empatii i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych oraz swój podły charakter co moim zdaniem dyskwalifikuje cię do noszenia munduru. Myślisz, że jak schowasz się za klawiaturą komputera zalogujesz się z innego ip. to jesteś bezkarny? no to odpowiadam ci, że tak nie jest. Zgodnie z regulaminem pkt 15 umieszczam twoje dane, które zostały zapisane przy logowaniu. Ocenę twojego wpisu pozostawiam czytającym. Bez pozdrowień.

Patryk


[b]E-mail: patrykwawa@adres.pl[/b]
IP rejestracji: 185.93.94.11

Ostatnie znane IP: 185.93.94.208

Drogi panie administratorze ale zgodnie z regulaminem sam się dopuściłeś jego złamania, bo zgodnie z pkt. 6 regulaminu taki wpis nie powinien być opublikowany. Sam zinterpretowałeś go jako "obraźliwy" więc nie powinieneś go publikować. Druga sprawa podanie danych kolegi zgodnie z pkt. 15 regulaminu jest dość nie sprecyzowane bo nie ma konkretnego odniesienia do wyrażenia zgody co do przetwarzania danych w taki sposób co przewiduje RODO do którego nie ma odniesienia w regulaminie. Po trzecie jeśli pkt. 15 regulaminu przewiduje podanie danych osób łamiących regulamin to z godnie z tą interpretacją i pkt .6 regulaminu administrator też musi podać swoje dane bo umieścił "obraźliwy" wpis.

Szanowny Panie
Kończąc tą polemikę z panem odpowiadam:
1. Pisze pan teraz drogi administratorze a wcześniej używa inwektyw w stosunku do mojej osoby.
2. Regulamin jest mi dobrze znany i postępuję zgodnie z nim od zawsze.
3. Obraził mnie pan i zrobił to pan z pełną premedytacją i świadomością jak również skutkami takiej obrazy, wpis został opublikowany aby sprawie nadać dalszy bieg.
4. Sprawa RODO dawno została załatwiona na stronie. Zgodnie z zaleceniem biura prawnego.

I na koniec pytanie do pana? Komu mam podawać dane panu? osobie, która nie ma odwagi cywilnej do podpisania się pod swoimi postami? obrażająca innych? Chce mnie pan poznać to zapraszam.
I powtórzę jeszcze raz ludzie, którzy w taki sposób się wypowiadają jak pan wcześniej nie są godni noszenia munduru.

Proszę sobie od dziś poszukać innego forum gdzie będzie pan mógł w taki sposób jak powyżej dyskutować.
Odpowiedz
BRAWO

Nie tylko policjanci. Do protestu dołączą m.in. straż pożarna i służba więzienna

http://www.nszzfipw.org.pl/nie-tylko-pol...ienna.html
Odpowiedz
(11-07-2018, 14:06 )remek10 napisał(a):
(11-07-2018, 7:52 )Administrator napisał(a):
(10-07-2018, 23:21 )remek10 napisał(a):
(09-07-2018, 15:38 )awj1 napisał(a):
(09-07-2018, 9:59 )antekSW napisał(a): Ja mam takie pytanie. Jeżeli pracuję w ochronie po 12 h (wielozmianowy system) to za drugi dzień wolny od pracy należy się 12 h nawet jak przyjdę na 1 h do pracy. A jak się ma sprawa gdy na nockę dostaję wolne nadgodziny a później w ten drugi dzień wolny wzywają na konwój na 2 h. Też sie wtedy należy 12 h ?

Dostałeś nockę wolną bo już wcześniej twój kochany kierownik zaplanował że przyjdziesz do pracy ale tobie nic nie wspomniał. Dostaniesz więc tylko tyle ile byłeś w konwoju. Zawsze mogłeś powiedzieć że już wypiłeś 3 piwa albo jesteś u rodziny na imprezie.

Moim zdaniem powinno być pisane 12h bez względu ile byłeś.  Drugi dzień wolny wynika z systemu wielozmianowego. To że miałeś wolną nockę(za wypracowane nadgodziny, urlop, L4 itp) nic nie zmienia. Niestety kierownicy na różne sposoby kombinują (co nie do końca jest ich winą) bo próbują walczyć z rosnącymi nadgodzinami ale skończy się tak jak ostatnio i będą znowu przeliczać godziny. Niestety nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać a przełożeni z OISW i CZSW cisną, rozliczają i grożą. Niestety niewiele można zrobić. Z jednej strony walka z nadgodzinami z drugiej utrzymywanie wakatów. To nie ma prawa się udać. Nie wszystko można załatwić rozkazem. Trzeba włączyć myślenie. 
Moi kierownicy kombinują jeszcze lepiej. Dali mi wolą nockę za nadgodziny a dowódca wezwał mnie do konwoju na 2 godziny bo inni mówili właśnie że są po 3 browarach albo u rodziny na imprezie. I teraz najlepsze.... Wpisali mi 2 godziny ???

Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam

Do Administrator. Ja nie napisałem że kierownicy mogą łamać Ustawę. Napisałem że łamią za przyzwoleniem przełożonych. Jak dla mnie to skandal!!! Sam walczyłem o poprzednie przeliczenie źle liczonych godzin. I nikt nie poniósł żadnych konsekwencji mimo że ludziom którzy odeszli na emeryturę trzeba było wypłacić niemałe pieniądze. Moim zdaniem z pieniędzy z wakatów powinno płacić się za nadgodziny w wysokości 100%

Zgadzam się z Panem całkowicie, to że nadgodziny przeliczono to sukces związku a że nikt z tego tytułu nie poniósł konsekwencji inna sprawa. Chciałby dożyć takich chwil w służbie gdzie funkcjonariusz otrzyma godziwą zapłatę za nadgodziny. Pozdrawiam
Odpowiedz
(10-07-2018, 19:29 )500minus napisał(a): Jakiś problem z opublikowaniem pytania co z ankietą ws protestu Panie Administratorze?

Witam
będę posiadał takie dane to je opublikuję.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-07-2018, 18:19 )Patryk napisał(a):
(19-06-2018, 8:41 )Administrator napisał(a):
(18-06-2018, 16:48 )Patryk napisał(a):
(18-06-2018, 10:37 )Administrator napisał(a):
(17-06-2018, 8:34 )Patryk napisał(a): Człowieku w aktualnościach umieszczasz wpisy TVN ? Pomyśl

Szanowny Panie nie ma pan  obowiązku czytania aktualności nikt do tego cię nie zmusza, czerpać informacje możesz z innych stron, pomyśl. Pozdrawiam

Nie umieszczaj na tej stronie bredni z TVN. Kieruj podstawami prawnymi a nie wyssanymi z palca bzdetami. Przez takie wpisy przynosisz obciach SW

Szanowny Panie z W-wy nie przypominam sobie abyśmy byli na ty internauto. Powtarzam nie chcesz nie czytasz, i nie oceniaj mnie bo mnie nie znasz ok. Myślisz, że taki anonimowy jesteś ? Żart.
 Jesteś śmieszny daunie

Szanowny Panie
tym wpisem pokazałeś swoją klasę i kulturę osobistą jak również obraziłeś nie tylko mnie ale wielu f-szy i innych ludzi, którzy mają w rodzinie i wśród znajomych osoby z takim wrodzonym zespołem. Tym samym pokazałeś, że brak ci empatii i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych oraz swój podły charakter co moim zdaniem dyskwalifikuje cię do noszenia munduru. Myślisz, że jak schowasz się za klawiaturą komputera zalogujesz się z innego ip. to jesteś bezkarny? no to odpowiadam ci, że tak nie jest. Zgodnie z regulaminem pkt 15 umieszczam twoje dane, które zostały zapisane przy logowaniu. Ocenę twojego wpisu pozostawiam czytającym. Bez pozdrowień.

Patryk


[b]E-mail: patrykwawa@adres.pl[/b]
IP rejestracji: 185.93.94.11

Ostatnie znane IP: 185.93.94.208
Odpowiedz
(10-07-2018, 19:29 )500minus napisał(a): Jakiś problem z opublikowaniem pytania co z ankietą ws protestu Panie Administratorze?

Witam
jak będę je miał to je opublikuje.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(10-07-2018, 23:21 )remek10 napisał(a):
(09-07-2018, 15:38 )awj1 napisał(a):
(09-07-2018, 9:59 )antekSW napisał(a): Ja mam takie pytanie. Jeżeli pracuję w ochronie po 12 h (wielozmianowy system) to za drugi dzień wolny od pracy należy się 12 h nawet jak przyjdę na 1 h do pracy. A jak się ma sprawa gdy na nockę dostaję wolne nadgodziny a później w ten drugi dzień wolny wzywają na konwój na 2 h. Też sie wtedy należy 12 h ?

Dostałeś nockę wolną bo już wcześniej twój kochany kierownik zaplanował że przyjdziesz do pracy ale tobie nic nie wspomniał. Dostaniesz więc tylko tyle ile byłeś w konwoju. Zawsze mogłeś powiedzieć że już wypiłeś 3 piwa albo jesteś u rodziny na imprezie.

Moim zdaniem powinno być pisane 12h bez względu ile byłeś.  Drugi dzień wolny wynika z systemu wielozmianowego. To że miałeś wolną nockę(za wypracowane nadgodziny, urlop, L4 itp) nic nie zmienia. Niestety kierownicy na różne sposoby kombinują (co nie do końca jest ich winą) bo próbują walczyć z rosnącymi nadgodzinami ale skończy się tak jak ostatnio i będą znowu przeliczać godziny. Niestety nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać a przełożeni z OISW i CZSW cisną, rozliczają i grożą. Niestety niewiele można zrobić. Z jednej strony walka z nadgodzinami z drugiej utrzymywanie wakatów. To nie ma prawa się udać. Nie wszystko można załatwić rozkazem. Trzeba włączyć myślenie. 
Moi kierownicy kombinują jeszcze lepiej. Dali mi wolą nockę za nadgodziny a dowódca wezwał mnie do konwoju na 2 godziny bo inni mówili właśnie że są po 3 browarach albo u rodziny na imprezie. I teraz najlepsze.... Wpisali mi 2 godziny ???

Witam
Szanowny Panie nie zgodzę się z tą wypowiedzią, że kierownicy w poczuciu walki z nadgodzinami mają prawo zmieniać system pracy f-sza a tym samym łamać zapisy ustawy o SW. Faktem jest, że problem nadgodzin strasznie wzrasta w jednostkach i jest to duże obciążenie dla f-szy a zarazem ich rodzin co skutkuje przemęczeniem a w ogólnym rozrachunku ochotą do służby. Problem istnieje i narasta i trzeba się mocno zastanowić nad wprowadzeniem odpłatności za wypracowane nadgodziny o czym mówi związek od dawna jednak aby tak się stało musi o tym głośno również mówić strona służbowa a nie udawać, że problemu nie ma i szukać innych rozwiązań, które naciągają przepisy ustawy. Temat ten na pewno będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu ZG gdyż zaczyna być poważnym naszej służby. Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-07-2018, 15:38 )awj1 napisał(a):
(09-07-2018, 9:59 )antekSW napisał(a): Ja mam takie pytanie. Jeżeli pracuję w ochronie po 12 h (wielozmianowy system) to za drugi dzień wolny od pracy należy się 12 h nawet jak przyjdę na 1 h do pracy. A jak się ma sprawa gdy na nockę dostaję wolne nadgodziny a później w ten drugi dzień wolny wzywają na konwój na 2 h. Też sie wtedy należy 12 h ?

Dostałeś nockę wolną bo już wcześniej twój kochany kierownik zaplanował że przyjdziesz do pracy ale tobie nic nie wspomniał. Dostaniesz więc tylko tyle ile byłeś w konwoju. Zawsze mogłeś powiedzieć że już wypiłeś 3 piwa albo jesteś u rodziny na imprezie.

Moim zdaniem powinno być pisane 12h bez względu ile byłeś.  Drugi dzień wolny wynika z systemu wielozmianowego. To że miałeś wolną nockę(za wypracowane nadgodziny, urlop, L4 itp) nic nie zmienia. Niestety kierownicy na różne sposoby kombinują (co nie do końca jest ich winą) bo próbują walczyć z rosnącymi nadgodzinami ale skończy się tak jak ostatnio i będą znowu przeliczać godziny. Niestety nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać a przełożeni z OISW i CZSW cisną, rozliczają i grożą. Niestety niewiele można zrobić. Z jednej strony walka z nadgodzinami z drugiej utrzymywanie wakatów. To nie ma prawa się udać. Nie wszystko można załatwić rozkazem. Trzeba włączyć myślenie. 
Moi kierownicy kombinują jeszcze lepiej. Dali mi wolą nockę za nadgodziny a dowódca wezwał mnie do konwoju na 2 godziny bo inni mówili właśnie że są po 3 browarach albo u rodziny na imprezie. I teraz najlepsze.... Wpisali mi 2 godziny ???
Odpowiedz
(09-07-2018, 15:38 )awj1 napisał(a):
(09-07-2018, 9:59 )antekSW napisał(a): Ja mam takie pytanie. Jeżeli pracuję w ochronie po 12 h (wielozmianowy system) to za drugi dzień wolny od pracy należy się 12 h nawet jak przyjdę na 1 h do pracy. A jak się ma sprawa gdy na nockę dostaję wolne nadgodziny a później w ten drugi dzień wolny wzywają na konwój na 2 h. Też sie wtedy należy 12 h ?

Dostałeś nockę wolną bo już wcześniej twój kochany kierownik zaplanował że przyjdziesz do pracy ale tobie nic nie wspomniał. Dostaniesz więc tylko tyle ile byłeś w konwoju. Zawsze mogłeś powiedzieć że już wypiłeś 3 piwa albo jesteś u rodziny na imprezie.
Odpowiedz
Jakiś problem z opublikowaniem pytania co z ankietą ws protestu Panie Administratorze?
Odpowiedz
Kiedy w końcu SW przyłączy się do protestu ?
Odpowiedz
Kiedy związki zawodowe sw przyłącza się do protestu? Ile można czekać?... Szkoda że admin nie dopuszcza wszystkich postów... Dotyczące negatywnych opinii...
Odpowiedz
Pytanko odnośnie ankiet w sprawie protestu. Są jakieś wyniki?
Odpowiedz
(09-07-2018, 9:59 )antekSW napisał(a): Ja mam takie pytanie. Jeżeli pracuję w ochronie po 12 h (wielozmianowy system) to za drugi dzień wolny od pracy należy się 12 h nawet jak przyjdę na 1 h do pracy. A jak się ma sprawa gdy na nockę dostaję wolne nadgodziny a później w ten drugi dzień wolny wzywają na konwój na 2 h. Też sie wtedy należy 12 h ?

Dostałeś nockę wolną bo już wcześniej twój kochany kierownik zaplanował że przyjdziesz do pracy ale tobie nic nie wspomniał. Dostaniesz więc tylko tyle ile byłeś w konwoju. Zawsze mogłeś powiedzieć że już wypiłeś 3 piwa albo jesteś u rodziny na imprezie.
Odpowiedz
Ja mam takie pytanie. Jeżeli pracuję w ochronie po 12 h (wielozmianowy system) to za drugi dzień wolny od pracy należy się 12 h nawet jak przyjdę na 1 h do pracy. A jak się ma sprawa gdy na nockę dostaję wolne nadgodziny a później w ten drugi dzień wolny wzywają na konwój na 2 h. Też sie wtedy należy 12 h ?
Odpowiedz
(04-07-2018, 15:08 )rawablus napisał(a): A ja mam już dosyć ciągłego dopytywania o awans na stanowisku. Odmowa bo niema kasy. Patrząc co dzieje sie dookoła to mi sie odechciewa. Osiem lat służby,nie karany , ani dnia na L4 i starszy referent Dkw i nie widać żeby coś sie zmieniło w tej materii. Mam na karku 4 dyszki i rodzine na utrzymaniu a te gówniane trzy tysie to niech se pan minister wezmie dla siebie. Mam troche uprawnień to sobie poradze. Zawijam się ze służby. Pozdrawiam f-szy dymanych na dodatkach i stanowiskach i życze wytrwałości.

Takich jak TY byłoby więcej, ale niektórzy są uwiązani bo wzięli pomoc na zakup mieszkania. Mam 10 lat służby i gdyby nie w/w fakt już dawno by mnie nie było w tej formacji. Jak mam przejść przez bramę to mnie skręca w kichach....... Przyszłość w SW ( i innych służbach) jest niepewna!!!
Odpowiedz
A ja mam już dosyć ciągłego dopytywania o awans na stanowisku. Odmowa bo niema kasy. Patrząc co dzieje sie dookoła to mi sie odechciewa. Osiem lat służby,nie karany , ani dnia na L4 i starszy referent Dkw i nie widać żeby coś sie zmieniło w tej materii. Mam na karku 4 dyszki i rodzine na utrzymaniu a te gówniane trzy tysie to niech se pan minister wezmie dla siebie. Mam troche uprawnień to sobie poradze. Zawijam się ze służby. Pozdrawiam f-szy dymanych na dodatkach i stanowiskach i życze wytrwałości.
Odpowiedz
Witam wszystkich. Mam pytanie, zostałem oddelegowany do innej jednostki czy należy mi się dodatek za brak mieszkania za okres oddelegowania?
Koledze takim dodatek został zabrany bo jednostka do której zostaliśmy oddelegowani jest w miejscowości w której mieszka, (dodatek i delegacja) stąd pytanie czy w drugą stronę też to działa.
Odpowiedz
Witam, założyłem profil na facebooku Pracuj w mundurówce, na którym wrzucam aktualne nabory do służb podległych MSWiA oraz MS podaję m.in. liczbę wolnych stanowisk oraz przewidywane zarobki. Pozdrawiam!
Odpowiedz
(01-07-2018, 19:38 )Domin napisał(a): Witam nasi jak zwykle z opoznieniem ale wazne aby skutecznie
Pytanie z innej beczki co z tymi mundurami miesiace uciekaja a tu nic?

podpinam sie pod pytanie, minal mi okres uzywalnosci naszego 'moro' a w magazynie pustki
Odpowiedz
odnośnie mundurów coś ruszyło... http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/123...3#12499303
Odpowiedz
Witam nasi jak zwykle z opoznieniem ale wazne aby skutecznie
Pytanie z innej beczki co z tymi mundurami miesiace uciekaja a tu nic?
Odpowiedz
(29-06-2018, 15:49 )kelner napisał(a): Witam kolegów,
Zarząd Policjantów już oficjalnie ogłosił protest a u nas cisza ... wiadomo coś kiedy Nasz szanowny Zarząd się obudzi ?

Trzeba walczyć o swoje. 

 czas działać  Cool

http://nszzp.pl/komunikaty/komunikat-zar...stacyjnej/
Odpowiedz
Witam kolegów,
Zarząd Policjantów już oficjalnie ogłosił protest a u nas cisza ... wiadomo coś kiedy Nasz szanowny Zarząd się obudzi ?
Odpowiedz
(28-04-2018, 15:58 )kinderka napisał(a): Czytając stronę Służby Więziennej na Facebook znalazłam prośbę OISW w Poznaniu o pomoc dla Naszego kolegi, przesyłam gdyby ktoś miał ochotę się przyłączyć.
https://pomagam.pl/KamilMaciaszczyk

Strasznie współczuję żonie i dzieciom, to ogromna tragedia, jak ktoś traci kogoś bliskiego w tak młodym wieku, aż kręci się łza.
Odpowiedz
http://nszzp.pl/komunikaty/komunikat-zar...stacyjnej/
Odpowiedz
(26-06-2018, 6:46 )nieletni napisał(a): Witam wszystkich zwiazkowiczow. Mam pytanie dotyczace studiowania w SW. Czy potrzebuje zgody dyrektora na rozpoczecie studiow ? Kiedys w kaliszu mowili, ze sa dofinansowania w sluzbie do studiow. Czy ktos wie cos na ten tema i moze mi udzielic wiecej informacji ? Moje kadry wiedza ze gdzies dzwoni ale nie wiedza w ktorym kosciele Sad Pozdrawiam

Zarządzenie nr 8/2012 w sprawie podnoszenia kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy SW.
Ale w przypadku wniosku funkcjonariusza nie liczyłbym na dofinansowanie chyba że kierunek studiów jest niezbędny na zajmowanym stanowisku.
Odpowiedz
(26-06-2018, 6:46 )nieletni napisał(a): Witam wszystkich zwiazkowiczow. Mam pytanie dotyczace studiowania w SW. Czy potrzebuje zgody dyrektora na rozpoczecie studiow ? Kiedys w kaliszu mowili, ze sa dofinansowania w sluzbie do studiow. Czy ktos wie cos na ten tema i moze mi udzielic wiecej informacji ? Moje kadry wiedza ze gdzies dzwoni ale nie wiedza w ktorym kosciele Sad Pozdrawiam
Tak, jest takie coś jak dofinansowanie, jeśli Dyro stwierdzi że studia są Ci potrzebne na Twoim stanowisku i kiero nie bedzie miał nic przeciwko to może podpisac z Tobą umowę, ktora nie gwarantuje kasy ale urlop szkoleniowy juz tak, jak dostanie kase z Wa-wy to Ci da.
Ja dostałem dopiero na ostatni semestrze, mój znajomy z innego miasta dostał na trzecim semestrze i gwarancję ze na czwarty tez dostanie, wiec to jest różnie.
Pozdrawiam
Odpowiedz