Witam wszystkich,

jest osoba która pisała raport o przeniesienie do pełnienia służby w innym AŚ/ZK? Bardzo proszę o pomoc.
Ten raport piszę do komendanta wojewódzkiego za pośrednictwem swojego dyrektora?
Czy składam też raport do dyrektora jednostki do której chcę się przenieść?

Jeżeli znajdzie się osoba która posiada informacje na ten temat to bardzo proszę o przedstawienie mi całej tej procedury i wszystkich niezbędnych rzeczy które muszę wykonać i jakie informacje zawrzeć w raporcie.
Uprzedzajac odpowiedzi nie mogę udać sie z tym do działu kadr ponieważ bardzo szybko rozejdą sie informację i na 100% zostanę napiętnowany przez niektóre osoby. Taki urok małej jednostki.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Mam cichą nadzieję, że kiedy już ZZ podpiszą porozumienie z MS to zadbają też o to, żeby pojawiły się odpowiednie rozporządzenia Ministra, żebyśmy znów nie czekali na wypłatę do czerwca.
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie odnośnie tych 48 zł dla najmniej zarabiających? Czy ktoś te pieniądze otrzymał? Miały być z wyrównaniem od Maja a tu zaraz grudzień.
Odpowiedz
Ciekawe dlaczego nie ma publicznie dostępnej informacji o tym co w Moim i Nas Wszystkich Funkcjonariuszy S.W. imieniu mają zamiar negocjować i podpisać NASI przedstawiciele ze związków zawodowych. Żeby później nie było: więcej się nie dało, wywalczyliśmy max. Maximum z czego, pytam już teraz.
W-g mnie oprócz podwyżki najważniejsze są 100 % płatne nadgodziny w rozliczeniu max kwartalnym, bo to co podpisała Policja w żaden sposób nie poprawi sytuacji braków kadrowych. / rozliczenie w okresie 6 miesięcznym/
Odpowiedz
,,jednocześnie porozumienie to zawiera dodatkowe rozwiązania dotyczące funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej,,
Ciekawe jaka interpretacja będzie dodatkowego rozwiązania :-)
Odpowiedz
Wizerunek jest odrębnym dobrem osobistym. Na pojęcie to składa się ogół zewnętrznych cech, które charakteryzują daną osobę. Innymi słowy, wizerunek definiowany jest jako wygląd człowieka, jego podobizna, jego obraz fizyczny.
Od 25 maja 2018 r. możliwość przetwarzania danych osobowych przez stosowanie monitoringu wizyjnego będzie uzależniona od istnienia bezpośredniego upoważnienia ustawowego umożliwiającego jego stosowanie. Obecnie upoważnienie takie zawarte jest wyłącznie w regulacjach dotyczących organów ścigania, kasyn czy konkretnych sytuacji (np. imprez masowych). Nie istnieje natomiast regulacja wprost upoważniająca do stosowania monitoringu przez Służbe Więzienną
Odpowiedz
Stare Borne Autorytaryzm
Autorytaryzm – ustrój polityczny, w którym władza jest skupiona w rękach przywódcy i jego najbliższego środowiska. Decyzje podejmowane przez przywódcę autorytarnego zatwierdzane są przez podporządkowany mu parlament. W systemie ważną rolę sprawuje cenzura, policja polityczna i wojsko, które są narzędziami do tłumienia przejawów działalności opozycyjnej i niezadowolenia społecznego[1].

W kontekście politycznym autorytaryzm jest zbiorem poglądów, które powstały w opozycji do liberalizmu, rządów demokratycznych
Odpowiedz
Panowie proszę o odpowiedź na moje pytanie.
Doznałem wypadku w pracy (Zakłucie) ,po zgłoszeniu przełożonym o sytuacji zostałem od razu skierowany do szpitala na oddział zakaźny. Tu pojawia się pytanie ,czy.któryś z przełożonych miał w obowiązku udać się ze mną do szpitala ,czy nie ma takiego wymogu?
Dodam że na oddział pojechałem sam ,a z nerwów I stresu prawie zjadłem kierownicę, pozdrawiam.
Odpowiedz
Czyli w poniedziałek 19.11 podpisane porozumienie, jeżeli nie to epidemia w całym kraju?
Aczkolwiek wszyscy wiemy że duża grupa osób w tej firmie stoi na stanowisku, i tak dostanę a po co się wychylać i narażać Dr. ???
Odpowiedz
Na co dzień wykonujemy ciężką służbę w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi, których społeczeństwo postanowiło izolować. Osadzeni posiadają prawa, które respektujemy, postępując przy tym profesjonalnie i humanitarnie;
Przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku pozostajemy w stałej dyspozycji kierownictwa Służby Więziennej; wypracowane nadgodziny „mamy możliwość” odebrać w najbliższym czasie jako wolne, którego nie ma. Z powodu 25 wolnych wakatów oraz „zbijania” nadgodzin u przyszłych emerytów brakuje ok. 50 funkcjonariuszy, a sytuacja będzie się pogarszać;
Z powodu fatalnej sytuacji kadrowej w ochronie nie ma już 48h odpoczynku po służbie nocnej, nie ma 24h po służbie dziennej, nie ma 35h wolnego w tygodniu, nie ma co się łudzić o 11h przerwie pomiędzy służbami. Do domu idziemy się ogolić, wykąpać, spojrzeć na śpiące dzieci, cudem będzie jeśli zamienimy parę słów, położyć się obok małżonka aby nazajutrz ponownie podjąć nierówną walkę za murem;
Codziennością jest przyjmowanie służby ze stanem „-5” lub „-3”. Nie jest podyktowane to tym, że funkcjonariusze odmawiają, tyle że nie ma komu przyjść – pozostali odsypiają;
Szeregowi strażnicy lub kaprale strażnicy na stanowisku oddziałowego to już codzienność;
Zablokowane stanowiska powodują, że strażnik na oddziale pełni służbę od wielu lat. O starszym strażniku ani o p.o. oddziałowego nie ma mowy;
Rząd i kierownictwo SW nie zachęca do wstępowania w szeregi SW, a wzywając nas na służby, które generują nadgodziny pozbawiają nas cennego czasu który moglibyśmy poświęcić rodzinie, żonom, mężom i dzieciom;
Jesteśmy przemęczeni, pozbawieni radości życia, oddaleni od swoich najbliższych przez co jesteśmy narażeni na większą możliwość popełnienia błędu, który kwalifikuje się jako niedopełnienie obowiązków pod odpowiedzialnością karną;
W trakcie pełnienia służby wielokrotnie jesteśmy wzywani „na dywanik” celem wyjaśnienia skargi, którą napisał na nas osadzony. Pomimo absurdalnych oskarżeń ze strony osadzonych, osadzeni nie są karani, albo odstępuje się od karania. Funkcjonariusz otrzymuje reprymendę za nieradzenie sobie z sytuacją na oddziale, i w ramach „uznania” odbiera mu się dodatek służbowy lub zmienia miejsce pełnienia służby na np. spacerowego;
Codziennością są nielegalne działania kierownictwa działu ochrony mające na celu wydzwanianie do funkcjonariuszy i powiadamianie ich o negatywnych konsekwencjach pobytu na zwolnieniu;
Ilość dodatkowej pracy niewynikającej z codziennego planowania nas przerasta tj. doraźne konwoje itp. Oddziałowi dzienni są tylko formalnie na oddziale w tym czasie realizując m.in. konwoje. Całą sytuację na oddziale ogarnia oddziałowy przebywając na pokładzie z ok. 90 osadzonymi;
Niesłyszani zza kilkumetrowego muru wskazujemy, że w Zakładzie Karnym we Wronkach nie ma osób, które wykorzystują zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego przeznaczeniem. Pobyt tak wielu osób na zwolnieniu jest podyktowany złym stanem zdrowia o które funkcjonariusz ma obowiązek dbać.
Panowie osadzeni widzą co dzieje się w zakładzie karnym i z premedytacją wykorzystują aktualną złą sytuację do własnych celów. Funkcjonariusze innych działów pełnią służbę zastępczą za f-szy działu ochrony wspierając ich, kosztem pracy w swoich działach.
Odpowiedz
Może ,Zarząd Główny ZZ przedstawi ,,To" porozumienie zanim zostanie podpisane!!! i co znaczy ,,nie odbiegają" od MSWiA?moim zdaniem zostaniemy okrojeni!!!
Odpowiedz
(17-02-2018, 1:54 )Dobra zmiana napisał(a): Administratorze. Proszę o odpowiedź w sprawie czarnych polarów Służby Więziennej które od jakiegoś czasu można kupować na różnych stronach internetowych. W zeszłym roku w jednej z jednostek na południu otrzymaliśmy zgodę dyrektora jednostki na noszenie w/w polarów. Z dniem pierwszego stycznia Dyrektor Okręgowy w Katowicach wydał zakaz ich noszenia.Docierają do nas informacje z innych okręgów, że u nich nie ma takiego zakazu. Proszę o odpowiedź ponieważ funkcjonariusze ponieśli koszty z własnej kieszeni.

Nieznajomość przepisów szkodzi. W rozporządzeniu masz jasno napisane co wchodzi w składniki umundurowania, co z można z czym łączyć itd. Poszukaj.
Odpowiedz
Wiesz co kolego wole 650 zł niz ) jak za PO_PSL ty z tego co widze tez wolalbys zeroSmile
Odpowiedz
Porozumienie jest ... ale nie podpisane na razie są obiecanki!!! pozdrawiam!
Odpowiedz
(15-11-2018, 13:16 )sierżant napisał(a): Odnośnie art 15a -  jestem bardzo ciekaw ilu jest funkcjonariuszy którym nie zostanie zaliczony "cywil" czyli przyjętych po 2013 r. Jak zostanie rozwiązana sprawa pracy w cywilu - w moim przypadku 9 lat czyli licząc około 15 % mniej emerytury.

Przepraszam czy ja coś przegapiłem art 15a to przyjęci przed 1999 r a nie 2013 r.
Odpowiedz
Czym są te dodatkowe rozwiązania w ramach porozumienia
Odpowiedz
No to czekamy na 19tego. Komunikatów nie brakuje , a teraz bierzemy oddech i czekamy na konkret. A potem na normalną w czasie realizacje .
Odpowiedz
W dniach 14-15 listopada 2018 r. zespół do spraw zdiagnozowania problemów i rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłoszonych przez Związki Zawodowe wypracował porozumienie, które jest korzystne dla funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. Uzgodnienia zawarte w porozumieniu nie odbiegają od porozumienia podpisanego w służbach podległych MSWiA, jednocześnie porozumienie to zawiera dodatkowe rozwiązania dotyczące funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Wypracowane porozumienie, w sposób oficjalny zostanie podpisane z Ministrem Sprawiedliwości w dniu 19 listopada 2018 r. a jego treść niezwłocznie zostanie opublikowana na stronie internetowej Zarządu Głównego NSZZ FiPW.
Jednocześnie apeluję do koleżanek i kolegów jeszcze o odrobinę cierpliwości, aby w powadze i spokoju podpisać w trudach wypracowane porozumienie
Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ FiPW
/-/ Czesław Tuła
Brawo! 19 listopada oficjalne podpisanie porozumienia :-) To na dobry początek.

http://www.nszzfipw.org.pl/pilny-komunik...wnego.html
Odpowiedz
Odnośnie art 15a - jestem bardzo ciekaw ilu jest funkcjonariuszy którym nie zostanie zaliczony "cywil" czyli przyjętych po 2013 r. Jak zostanie rozwiązana sprawa pracy w cywilu - w moim przypadku 9 lat czyli licząc około 15 % mniej emerytury.
Odpowiedz
"Klawisze" mają dość. "W służbie jest dramat: po 300 nadgodzin, a te 650 zł podwyżki to pudrowanie trupa"

https://natemat.pl/254873,jak-wyglada-pr...YV7x1RJAho
Odpowiedz
Jest podpisane porozumienie, czy odbylo sie spotkanie i sa jakies zapewnienia ale bez dokumentow ?
Odpowiedz
Brawo My tylko, że Jaki zapewnił, a nie podpisał. A zapewnień w naszej firmie było dużo.
Odpowiedz
(14-11-2018, 12:16 )slask.SW napisał(a): W dniu 13.11.2018 roku o godz. 14.30 w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się już drugie spotkanie poświęcone w całości aktualnej sytuacji w Służbie Więziennej ze szczególnym uwzględnieniem planowanego wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i pracowników. W spotkaniu wzięli udział Patryk Jaki, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej i Czesław Tuła, przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.
    Minister Patryk Jaki zapewnił, że wzrost wynagrodzeń w Służbie Więziennej będzie analogiczny do rozwiązań przyjętych w stosunku do służb mundurowych podległych MSWiA. Działania Ministerstwa Sprawiedliwości jednoznacznie wskazują, że utrzymano równy status funkcjonariuszy Służby Więziennej z pozostałymi służbami mundurowymi.
>>> BRAWO MY !!! <<<
Odpowiedz
Podwyżki podwyżkami ale mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że to nie rozwiązuje problemu płac w ŚW oczywiście chodzi mi o awanse na stanowiskach ponieważ brak tych awansów świadczy o patologii w ŚW. Przynajmniej pieniądze po odchodzących kolegach powinny zostać na awanse dla tych którzy cierpliwie na nie czekając a nie oddadzą kasę na podwyżki czyli tak naprawdę jesteśmy okradani. Panie przewodniczący związków proszę o tym pamiętać i upominać się o te awanse. To nie łaska żeby je uruchomić  to walka z patologią braku awansów na stanowiskach służbowych. Prosimy o pomoc!!!.
Odpowiedz
(13-11-2018, 9:53 )Prawiekwatermistrz napisał(a): Panie Administratorze, czy coś wiadomo na temat "podwyższonego" mnożnika wielokrotności kwoty bazowej stanowiącego uposażenie zasadnicze f-szy sw? Czy to tylko taki suchy zapis, bez żadnych skutków finansowych dla f-szy? Drugie pytanie: czy wiadomo cokolwiek odnośnie likwidacji kolejnych ZK/AŚ?

Witam, nie ma czegoś takiego jak mnożnik wielokrotności bazowej , jest wielokrotność kwoty bazowej i od maja wzrosł ale jednocześnie został obniżony mnożnik więc wychodzi na 0 , taki cwancyk
Odpowiedz
Z tego co piszą to dostaniemy 650zl brutto od stycznia czy to będzie w dwóch ratach ?
Odpowiedz
(12-11-2018, 21:07 )SuperMan napisał(a):
(12-11-2018, 8:19 )hansieru napisał(a): Czytam to porozumienie i niedowierzam. Brak warunku 55 lat. Przykład: Masz 25 lat występując do służby + 25 Masz lat 50 i 60% emki chcesz pełną żeby na emce nie dorabiać +5 i tak Masz lat 55 ale przecież ZZ wywalczyły.

Ja sie przyjąłem w wieku 23 lat więc maxa dostanę w wieku 53 lat.. ta zmiana oszczędza mi 2 lata pracy... jak już tak myślisz o innych to myśl do końca Heart
Daj Ci Boże zdrowie abyś wytrzymał do końca.  Chodziło mi o f-szy z jakimś innym dorobkiem zawodowym niż SW. Chodzi o to że w 2012 wysrubowali warunki na maxa. Zobacz ile było krzyku jak wydłużyli wiek emki w cywilu. Wydaje mi się ze będzie to zajebiscie trudne do przesłużenia.  A tu zero zastanowienia wszyscy w koło mówia niemożliwe. Ten problem wróci jak bumerang za 10 15 lat.Chodzi o to ze tylko 5 lat różni minimalną emkę od maksymalnej. Moim zdaniem ten okres powinien być wydłużony. Co z latami pracy przed SW? pozdrawiam i powodzenia.
Odpowiedz
W dniu 13.11.2018 roku o godz. 14.30 w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się już drugie spotkanie poświęcone w całości aktualnej sytuacji w Służbie Więziennej ze szczególnym uwzględnieniem planowanego wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i pracowników. W spotkaniu wzięli udział Patryk Jaki, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej i Czesław Tuła, przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.
Minister Patryk Jaki zapewnił, że wzrost wynagrodzeń w Służbie Więziennej będzie analogiczny do rozwiązań przyjętych w stosunku do służb mundurowych podległych MSWiA. Działania Ministerstwa Sprawiedliwości jednoznacznie wskazują, że utrzymano równy status funkcjonariuszy Służby Więziennej z pozostałymi służbami mundurowymi.
>>> BRAWO MY !!! <<<
Odpowiedz
(07-11-2018, 12:21 )Tomcio11 napisał(a):
(06-11-2018, 13:26 )ktoś napisał(a): z jakim wyprzedzeniem jest u Was rozpisywana książka służby?

U mnie od prawie roku książka nie była rozpisana dalej jak 5 dni. Bywają tygodnie gdzie na 2, 3 dni jest rozpisywana. Ciężko cokolwiek zaplanować. W 2019 odchodzą u mnie w jednostce 23 osoby z 71 które są w ochronie. Jeśli teraz tak ciężko jest obstawić wszystkie stanowiska na kilka dni do przodu to za rok książka będzie rozpisywana na jeden dzień do przodu. Sad


u nas od kiedy się przyjąłem 9 lat temu to zawsze była rozpisana tylko na dzień do przodu, a czy ktoś wie jak to się ma z przepisami?? czy jest w ogóle jakiś przepis regulujący to?
Odpowiedz
Wzrost wynagrodzeń w Służbie Więzienne

W dniu dzisiejszym o godz. 14.30 w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się już drugie spotkanie poświęcone w całości aktualnej sytuacji w Służbie Więziennej ze szczególnym uwzględnieniem planowanego wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i pracowników. W spotkaniu wzięli udział Patryk Jaki, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej i Czesław Tuła, przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Minister Patryk Jaki zapewnił, że wzrost wynagrodzeń w Służbie Więziennej będzie analogiczny do rozwiązań przyjętych w stosunku do służb mundurowych podległych MSWiA. Działania Ministerstwa Sprawiedliwości jednoznacznie wskazują, że utrzymano równy status funkcjonariuszy Służby Więziennej z pozostałymi służbami mundurowymi.

Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej są kolejnym krokiem mającym na celu modernizację tej formacji mundurowej. Służba Więzienna jako jedyna formacja mundurowa w kraju od czasów zmiany ustroju politycznego w 1989 r. nie została objęta kompleksowym programem modernizacyjnym. Realizacja programu stwarza warunki do prawidłowego i optymalnego wykonywania przez Służbę Więzienną jej ustawowych zadań oraz istotnie poprawia skuteczność jej działań. Prowadzone są także prace związane z unowocześnieniem stanu infrastruktury budowlanej pozostającej w zarządzie Służby Więziennej, a także modernizacja istniejących oraz budowa nowoczesnych jednostek penitencjarnych.

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news...ennej.html
Odpowiedz
Cześć Człowiek z lasu - wyrok przesłałem Smile
Odpowiedz
Czyli czekamy teraz co nasz łaskawca minister Jaki powie jak wróci z urlopu?!
Tak czy inaczej ja startuje od piątku na L4 na razie na 3 tyg.I jest mi to obojętne czy będę na czarnej liście czy nieSmile
Jeśli wszyscy zrobią to samo to w zakładzie będzie tylko czarna lista i żadnej innej nie będzie.Więc kierownik nie będzie miał za dużego wyboru bo wszyscy tam będą.
Co do postu podpisanego nickiem "policjant" zgadzam się z tą osobą w 100%
Odpowiedz
Panie Administratorze, czy coś wiadomo na temat "podwyższonego" mnożnika wielokrotności kwoty bazowej stanowiącego uposażenie zasadnicze f-szy sw? Czy to tylko taki suchy zapis, bez żadnych skutków finansowych dla f-szy? Drugie pytanie: czy wiadomo cokolwiek odnośnie likwidacji kolejnych ZK/AŚ?
Odpowiedz
(12-11-2018, 10:56 )Speed napisał(a): Witam czy ktoś orientuje się czy czy zawodowa służba wojskowa liczy się do wysługi i do urlopu +5.Prosze o odpowiedz i podstawę prawna pozdrawiam.

Ja byłem w zawodowej i mi się  nie wlicza Zasadnicza TAK
Odpowiedz
(11-11-2018, 21:17 )szfager napisał(a):
(09-11-2018, 20:52 )Funkcjonariusz a nie lokaj ! napisał(a): Witam wszystkich i poprosze o pomoc w  pokierowaniu mnie. Doznałem urazu w czasie pełnienia słuzby powiadomiłem kogo trzeba i zostałem zlekcewazony.... czy moge cos z tym zrobic? jestem teraz na l-4 i zostaje przeniesiony do innej jednostki w nagrode... co robic?

Papier kolego, napisz do Pana Dyrektora, kiedy i co Ci się stało , komu zgłosiłeś  jeśli masz świadków to napisz. Jeśli jesteś na L-4 w związku z tym wypadkiem to dopiero po zakończeniu leczenia coś ruszy ,przynajmniej powinno.
Odpowiedz
(12-11-2018, 8:19 )hansieru napisał(a): Czytam to porozumienie i niedowierzam. Brak warunku 55 lat. Przykład: Masz 25 lat występując do służby + 25 Masz lat 50 i 60% emki chcesz pełną żeby na emce nie dorabiać +5 i tak Masz lat 55 ale przecież ZZ wywalczyły.

Ja sie przyjąłem w wieku 23 lat więc maxa dostanę w wieku 53 lat.. ta zmiana oszczędza mi 2 lata pracy... jak już tak myślisz o innych to myśl do końca Heart
Odpowiedz
Witam. Czy u Was w jednostkach "monitorowi" też nie mają dyżurów domowych? Pytam bo np rezerwiści czy oddziałowi biorą nierzadko po 2 dyżury w m-cu w zmianie a "monitorowi" u Nas wogóle i po nocce ida sobie do domu i maja normalne wolne a przecież w razie co też mogą przyjechać i robić na oddziale...
Odpowiedz
Witam czy ktoś orientuje się czy czy zawodowa służba wojskowa liczy się do wysługi i do urlopu +5.Prosze o odpowiedz i podstawę prawna pozdrawiam.
Odpowiedz
(09-11-2018, 20:52 )Funkcjonariusz a nie lokaj ! napisał(a): Witam wszystkich i poprosze o pomoc w  pokierowaniu mnie. Doznałem urazu w czasie pełnienia słuzby powiadomiłem kogo trzeba i zostałem zlekcewazony.... czy moge cos z tym zrobic? jestem teraz na l-4 i zostaje przeniesiony do innej jednostki w nagrode... co robic?

Po pierwsze wystosuj notatkę z okoliczności zdarzenia wypadku w służbie. Jeśli byleś po wypadku u lekarza czy w szpitalu na izbie itd trzymaj dokumentacje medyczna, to samo teraz jak jesteś na l4 kseruj historie choroby za zgodnością z oryginałem.  W notatce napisz okoliczności zdarzenia, czy miałeś świadków i ze poinformowałeś np dowódce zmiany itd. Jak będziesz składał notatkę to w 2 kopiach i za potwierdzaniem odbioru oczywiście w sekretariacie i tyle.

Kwestia przeniesienia- Art. 71. Zgoda funkcjonariusza na przeniesienie lub delegowanie do służby w innej miejscowości
Nie można bez zgody zainteresowanego przenieść albo delegować do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej:
1) funkcjonariusza kobiety w ciąży;
2) funkcjonariusza samodzielnie sprawującego opiekę nad dzieckiem do lat 14;
3) funkcjonariusza samodzielnie sprawującego opiekę nad dzieckiem niezdolnym do pracy lub do samodzielnej egzystencji, przed osiągnięciem przez dziecko 18 lat życia lub do ukończenia nauki, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia;
4) funkcjonariusza samodzielnie sprawującego opiekę nad dzieckiem całkowicie niezdolnym do pracy, bez względu na jego wiek.

Jeśli się nie łapiesz na art powyżej to może być tak ze wyjdziesz na przeniesieniu lepiej a nawet dużo lepiej finansowo niż teraz, a mianowicie jęsli dostaniesz rozkaz personalny o dyrektora okręgowego czy Gen to jest to przeniesienie i wtedy należy ci się ,,zwrot kosztów przejazdu,, oraz równoważnik za brak mieszkania czyli średnio jakieś około 500zł w sumie. 
Art. 178. Prawo do równoważnika pieniężnego za brak mieszkania
1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej przysługuje równoważnik pieniężny z tytułu braku mieszkania, jeżeli:
1) on sam lub jego małżonek nie posiada w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego lub domu;
2) funkcjonariuszowi lub jego małżonkowi nie przyznano pomocy finansowej, o której mowa w art. 184 pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego, ust. 1.
2. Funkcjonariuszowi w służbie stałej przeniesionemu z urzędu do pełnienia służby w innej miejscowości przysługuje równoważnik pieniężny, o którym mowa w ust. 1, jeżeli w nowej miejscowości pełnienia służby:
1) nie przyznano mu pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego;
2) nie przydzielono mu lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej.

Jeśli zaś rozkaz dostaniesz od dyrektora jednostki to jest to forma czasowego oddelegowania - czyli należy się delegacja (zwrot kosztów dojazdu, dieta bądź jej połowa)
W tej kwestii zapadł wyrok sadu więc w oparciu o orzeczenie nie mogą ci nie wypłacić delegacji,ewentualnie w ostateczności skierujesz sprawę do sadu i wygrasz!!!
orzeczenie sądu i sygnaturę wyślę na podany email twój

pozdrawiam
człowiekzlasu
Odpowiedz
Czytam to porozumienie i niedowierzam. Brak warunku 55 lat. Przykład: Masz 25 lat występując do służby + 25 Masz lat 50 i 60% emki chcesz pełną żeby na emce nie dorabiać +5 i tak Masz lat 55 ale przecież ZZ wywalczyły ?. L4 ??. Nie wkurzajmy pismaków powiedział przewodniczący ale czy pismak się rozczula gdy ty zasmarkany w robocie siedzisz? Płatne nadgodziny? Sprzedam wigilię nockę za 150 zł? Ktoś chętny przyjść za mnie do pracy? Dlaczego nie ma rozmów wprowadzenia zapisów z kodeksu pracy? Za mało pieniędzy? Ale 50% dodatku dla doświadczonej kadry zzabiurkowej co już i tak wyśrubowali warunki pracy na maxa to pieniądze są, ile on emki weźmie? Art 15 a dlaczego ma dotyczyć f-szy po 2003 roku? Mówią wiedział gdzie się przyjął, ale przecież jak jakieś prawo się nie sprawdza to trzeba je zmienić! To nie dziesięć przykazań. Już mi się nie chce pisać dalej.
Odpowiedz
(09-11-2018, 20:52 )Funkcjonariusz a nie lokaj ! napisał(a): Witam wszystkich i poprosze o pomoc w pokierowaniu mnie. Doznałem urazu w czasie pełnienia słuzby powiadomiłem kogo trzeba i zostałem zlekcewazony.... czy moge cos z tym zrobic? jestem teraz na l-4 i zostaje przeniesiony do innej jednostki w nagrode... co robic?

Papier kolego, napisz do Pana Dyrektora, kiedy i co Ci się stało , komu zgłosiłeś jeśli masz świadków to napisz. Jeśli jesteś na L-4 w związku z tym wypadkiem to dopiero po zakończeniu leczenia coś ruszy ,przynajmniej powinno.
Odpowiedz
Kolejne służby mundurowe na masowym L4. Służba Więzienna choruje na "gadzią grypę"

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sluzba-w...cs&utm_v=2
Odpowiedz
(09-11-2018, 13:21 )policjant napisał(a): a dlaczego SW oczekuje podwyżki takiej samej jak Policjanci jak nie trzymali linii tak samo ?
Kolego a czy jesteś tego pewny - wy komisariaty możecie zamknąć, ale my ZK i AŚ niestety nie możemy zamknąć i bandytów na wolność wypuścić to rozważ swoją wypowiedź. I myślisz że my za wami nie udaliśmy się na L4. Twoja wypowiedź mnie irytuje ponieważ równo z wami zacząłem absencje chorobową w jednej linii jak większość moich kolegów.
Odpowiedz
(10-11-2018, 9:15 )Administrator napisał(a): Witam
otóż wyjaśniam to ostatni raz, jeśli chodzi o akty prawne dotyczące ustawy emerytalnej czy też późniejszych prac nad 15a to to informuje, że ta ustawa dotyczy wszystkich służb mundurowych zatem i naszej formacji, natomiast jeśli chodzi o podwyżki to tutaj z informacji, które uzyskałem od Przewodniczącego mają być identyczne ja w MSWiA ale to wszystko będzie wiadomo konkretnie po spotkaniu, które ma się odbyć w najbliższych dniach. Pozdrawiam

Czy na wspomnianym przez pana spotkaniu można również poruszyć kwestie blokowanych awansów na stanowiskach?

Sprawa ta dotyczy naprawdę dużej grupy funkcjonariuszy. Nie będę chyba wyjaśniał co czujemy, kiedy w naszych jednostkach realizowane są   potężne inwestycje, mające na celu poprawę warunków odbywania kary przez osadzonych, a w tym samym czasie kierownictwo mówi nam że w tym roku ,ze względu na brak funduszy też nie będzie awansów na st strażnika i st oddziałowego... 
Może te 150 -200zł to nie dużo, ale jeśli się czeka rok, dwa - robi się już spora kwota. 
Może naprawdę warto przypomnieć  kilku osobą,na tym spotkaniu że są systemy motywacyjne dla funkcjonariuszy ( awanse ,nagrody) , jednak przyznawane są w "ostateczności".
Może warto zastanowić się nad tym żeby te awanse były przyznawane z obligu - bo obecny system ich przyznawania jest dziwny, niezrozumiały, rodzi wiele konfliktów wewnątrz jednostek. 

Protest który mamy obecnie to właśnie efekt takich praktyk. Brak inwestycji w pracownika prowadzi do  upadku całej firmy - proszę o tym przypomnieć tym którzy najwyraźniej już tą starą zasadę zapomnieli.
Odpowiedz
Najlepiej obraz naszej formacji i ludzi służących w niej obrazuje ostatnia Akcja Krew Big Grin Zapisywanie sie na listę osób do ujeb.nia żeby czasem szanowna dyrekcja nie miała problemu z zastępstwami za tych oddających...w sytuacji gdzie prawnie nie musze nikogo wczesniej informować że idę oddać krew :Big Grin Gratuluję poczucia humoru "niezaleznym" związkom  
 Policjańci jakos mieli jaja i wywalczyli swoje, a u nas tego brak - tak więc nie można dalej mówić "to co mamy zrobić"
Odnośnie SW przypomina się przy tej okazji 5/10 zgodny z prawda kawał - Dlaczego Czesi nie mieli ruchu oporu? Bo Niemcy sie na to nie zgodzili Big Grin
Odpowiedz
(09-11-2018, 11:28 )olee napisał(a): APEL

"Rozmawiałem właśnie z naszym przewodniczącym i przekazał mi informację potwierdzona przez związki w inspektoracie gdańskim że mamy to samo co policja.
 jasne :Smile..tak czy inaczej w razie innego scenariusza choroba nie wybiera Smile
Odpowiedz
(09-11-2018, 13:14 )Mietek napisał(a): Panowie spokojnie. Teraz czekamy na podwyżki. Jak przyjdzie w kwocie mniejszej niż dostali policjanci to wiemy co robić. Od stycznia kadra i tak będzie mocno okrojona poprzez odejścia na emeryturę. I tak będą problemy żeby pokryć normalne służby. Jak paru ludzi z każdej jednostki zastrajkuje to będzie problem wielki. Można będzie też pomyśleć żeby zrezygnować z telefonów. Mi akurat kończy się umowa i przez parę dni będę bez numeru. Oczywiście zgłoszę to ale niekonieczne będę podawał swój nowy numer. Wszystko się okaże w styczniu. No chyba że minister wcześniej zabierze głos i potwierdzi że jesteśmy traktowani na równi.

...jak to mówią nasi kochani podopieczni - gdzie jest białko? :Smile na gębę to wiesz....
Odpowiedz
bo nasi "koledzy" to miękkie buły...starych coraz mniej a młodzi sie własnego cienia boją; poza tym pełno konfidentów i lizusów...do protestowania trzeba mieć jaja Smile
Odpowiedz
Czy jeżeli mam wypadek w czasie pełnienia słuzby zgłaszam to przełożonemu a on nic z tym nie robi a ja pełnię służbe na danym stanowisku dłużej niż powinienem to jest ok? Od zgłoszenia przełożonemu wypadku do wizyty w szpitalu mija ok. 7 godzin bo trzeba służyć panom skazanym to jest to ok? Czy tylko mi sie wydaje że zostałem potraktowany jak śmieć? Czy mogę w jakiś sposób ruszyć te sprawę?
Odpowiedz
(09-11-2018, 13:21 )policjant napisał(a): a dlaczego SW oczekuje podwyżki takiej samej jak Policjanci jak nie trzymali linii tak samo ?

o czym my mówimy !!! wielkie kozaki a każdy patrzy na siebie- na akcje oddawania krwi poszła garstka a i z nich połowa mdlała na widok igły, wiec wypada przeprosić kolegów i koleżanki z Policji i gratulować wam solidarności i jedności - brawo
Odpowiedz