Czy ktoś porusza problem braku awansów na stanowiskach służbowych. Tak dłużej być nie może po 3 ,4,5 lat bez awansów po ukończonych szkołach. Nawet fluktuacja nie dotyka zwykłych funkcjonariuszy tylko stanowisk kierowniczych i dowódców. Bo kierownik musi być zawsze a na starszego oddziałowego to już nie można awansować jak jego kolega odejdzie z SW. Już nie mówię że przez kilka lat praktykuje się i wmawia nam się że nie można awansować w jednym roku na stopniu i stanowisku a takiego przepisu nie ma!
Odpowiedz
Witam. Te dodatki służbowe to jak znam podejście naszej służby to zapomnijmy że my zwykli funkcjonariusze dostaniemy choć złotówkę więcej niż to co zapiszą ustawowo. Ustawą o SW jasno mówi że dodatek służbowy może być przyznany do 50% wynagrodzenia zasadniczego +dodatku za stopień to dlaczego rzucają nam nisko piłeczkę a my ją łapiemy! Podaję przykład wynagrodzenie sasadnicze 2000 dodatek za stopień 1000 co daje 3000 czyli takiego dodatku służbowego z obowiązującymi przepisami moglibyśmy mieć 1500 złoty a my łapiemy nisko piłeczkę i bierzemy konkretną kasę czyli 400,500,600 czyli nic więcej do 15 lat służby czy to korzystna zmiana moim zdaniem nie.
Odpowiedz
Witam,
naszła mnie pewna refleksja dotycząca dodków służbowych. Wiem, że wielu czytających może się ze mną nie zgadzać. Myślę jednak, że mam sporo racji w tym co napiszę.
W mojej ocenie należy:
- ustalić dodatek minimalny na każdym stanowisku ( referent, oddziałowy, inspektor, kierownik)
- ustalić dodatek w zależności od "trudności" jednostki (bo jak może być że, w małym zakładzie karnym półotwartm strażnik DO czy nawet kierownik ma dodatek taki sam jak w najwiekszych i najtrudniejszych jednostkach--->>> GDAŃSK, SZTUM, KRAKOW, WROCŁAW, WARSZAWA..... tam gdzie są N, tam gdzie trzeba stawac codziennie przed dylematami co jest ważniejsze, jeśli zawale to czy to bo spraw jest tyle, że nie jestem w stanie tego wykonać. Kiedy jednostka jest duża i są cieżkie przypadki. Gdzie jest większe ryzyko popełnienia błędu. Gdzie wymaga się dużego doświadczenia i dyspozycyjności. Gdzie znajdują sie medialne osoby, co wywiera wielka presję!
- ustalić dodatki w jednostkach w zależności od położenia ( czy spawiedliwe jest kiedy dodatek strażnika DO w jednostce położonej w miejscowości gdzie chleb kosztuje 2 zł, mieszkanie za m2 wynosi 2000 zł jest taki sam jak straznika DO który mieszka w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie gdzie cena chleba wynosi 4 zł, metr mieszkania 7000 zł???)

Normalne jest w firmach prywatnych, że inne zarobki są w Warszawie, Gdańsku, Krakowie a inne w Ostrołęce, Uhercach Mineralnych czy Suwałkach. U nas wszyscy zarabiają tyle samo. Dlatego w dużych miastach nikt nie chce pracować bo kto się za takie pieniądze utrzyma. W małych płaczą kiedy jest plan zamknięcia bo przecież to jedyne miejsce zarobku w pobliżu. 


Z wielkim szacunkiem ale dodatek służbowy zwiększać za 15 lat jakoś mnie nie przekonuje. Do tego służy dodatek za wysługę lat!!!

To jest oczywiście tylko moja własna refleksja nad dotakami.
Pracując w małej jednostce a póżniej w jednej z najwiekszych, widzę ile trudu i energii należy włożyć i nie ma co porównywać. Ilość spraw i ich złożoność naprawde przerasta w dużych jednostkach.
Odpowiedz
(01-02-2019, 11:14 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Porozumienie podpisane. Protest zatrzymany. Ale wciąż nawet projektu w sprawie podwyżek brak. MSWiA już tylko czeka na podpis premiera . Cała legislacja gotowa A u nas co?  Nic. Spotkania co tydzień zespołu kadrowo płacowego bez konkretów. Nagrody wyznaniowe zabiorą na awanse i dodatki 15plus które ustawowo nam się należą.  Chyba nie w tą stroną idziemy

A my jak zawsze daleko w polu Policja prawdopodobnie do 10-tego styczna ma dostać już podwyżkę. Nadal czekamy na projekt  Confused
Odpowiedz
(01-02-2019, 8:51 )olee napisał(a): Strona społeczna podtrzymuje swoją propozycję reformy dodatków służbowych, polegającą na wprowadzeniu do ustawy o SW następujących zapisów ;

minimalny dodatek służbowy w wysokości 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 lat służby w SW
obligatoryjne podwyższenie dodatku służbowego za każdy rok służby w SW powyżej 15 lat według następujących zasad ;
– 2% za każdy rok służby w dziale ochrony, dziale penitencjarnym, terapeutycznym, służbie zdrowia, na stanowiskach wymagających stałego nadzoru nad pracą osadzonych oraz stanowiskach dowódczych i kierowniczych

– 1% za każdy rok służby na innych stanowiskach niż wymienione powyżej

Jak dla mnie to ten zapis jest na PLUS
Za każdy rok parę groszy zawsze się przyda.

Dla Ciebie te propozycje są na plus bo pewnie masz 15 lat służby, a co z tymi co mają kilka lat służby np.8 czy 10 i perspektywa najbliższych lat bez podniesienia dodatku, którego już nikt nie podnosił przez ostatnie lata, nie mówiąc już o awansach na stanowiskach których nie ma . Dla mnie propozycja żadna, po podoficerce dostaniesz 400 i przez najbliższe 12-13 lat nic.
Odpowiedz
Witam w wojsku już wypłacili podwyżki od 01.02.2019z wyrównaniem od stycznia a jak u nas sytuacja wyglada pozdrawiam.
Odpowiedz
(01-02-2019, 8:51 )olee napisał(a): Strona społeczna podtrzymuje swoją propozycję reformy dodatków służbowych, polegającą na wprowadzeniu do ustawy o SW następujących zapisów ;

minimalny dodatek służbowy w wysokości 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 lat służby w SW
obligatoryjne podwyższenie dodatku służbowego za każdy rok służby w SW powyżej 15 lat według następujących zasad ;
– 2% za każdy rok służby w dziale ochrony, dziale penitencjarnym, terapeutycznym, służbie zdrowia, na stanowiskach wymagających stałego nadzoru nad pracą osadzonych oraz stanowiskach dowódczych i kierowniczych

– 1% za każdy rok służby na innych stanowiskach niż wymienione powyżej

Jak dla mnie to ten zapis jest na PLUS
Za każdy rok parę groszy zawsze się przyda.


Sorry, a jak ja byłem 11 lat w penitencjarnym, a teraz jestem w admninistracji to jak Panowie Związkowcy będę miał liczony dodatek???? 20% za 15 lat , a że ponad pietnaście mam tylko w adm. to tylko po 1% za rok ponad 15 lat czy inaczej?
Odpowiedz
(03-02-2019, 19:48 )greg0026 napisał(a): Myślę że proponowane zmiany w dodatkach dla funkcjonariuszy po 15 roku służby, nie zatrzyma tych których wkrótce, najbardziej będzie brakować - czyli ochrony.
Zamiast kombinować jak dzielić te  grosze, zastanówcie się mili państwo, co sprawia że większość funkcjonariuszy tego działu nie ma najmniejszej ochoty służyć dłużej niż do emerytury. Podpowiem,  to  w dużej mierze ,warunki pełnienia służby. Dotyczy to również zagadki pt" dlaczego jest tak dużo odejść ze służby.  Pytałem chłopaków którzy porzucali służbę po roku, dwóch - co skłoniło ich do podjęcia tej decyzji, odpowiadali o dziwo że wcale nie chodzi o pieniądze. Wskazywali na złą atmosferę , poczucie strachu przed niewidzialnym "wielkim bratem" oglądającym każdy ich krok  nagrany na kamerach, oraz warunki socjalno- bytowe, pełnienia służby. Nie oszukujmy się, dzisiejsze pokolenie to ludzie diametralnie inni od tych urodzonych w latach 80- tych. Dziś młody człowiek jeśli jest głodny to idzie zjeść i ma głęboko co sądzi o tym dowódca, lub osadzony którego ma akurat prowadzić gdzieś tam.
Pamiętam młodego funkcjonariusza który stwierdził że: cyt ""woli pilnować samochody na parkingu, bo tam za podobne pieniądze,  może obejrzeć telewizję, zadzwonić do dziewczyny i zjeść obiad o normalnej porze, a u nas jest jakaś komuna, z resztą widać to po tym co nosimy na sobie"".
Mundury zmieniamy po wielu latach, ciekawe ile nam zajmie zmiana całej  reszty...

tak przyszło mi na myśl , że brak możliwości posiadania telefonu komórkowego , oraz brak tv na dyżurkach to komuna. Jest XXI wiek. Nie wiem co szkodzi oglądanie TV np na zmianie nocnej. Przynajmniej nie muli na spanie. A TELEFON. Jak ktoś zakłada że od razu skazany będzie dzwonił z mojego telefonu to dziekuje za zaufanie. Teraz nie można a skazani i tak mają. Dzisiejsze pokolenie nie obejdzie sie bez telefonu. Nie ma co sie dziwic , żyjemy szybko mamy 100 spraw na głowie i potrzebujemy mieć kontakt z rodziną i ze światem. Jakoś decydenci do tej pory nie spowodowali że nie ma " zakłócaczy" sygnału , a to by skutecznie uniemożliwiło skazanym korzystanie z komóry. Można by to wł/wył na dyżurce. Więc tyle lat toleruje sie że skazani jak chcą to mają , a funkcjonariuszoni nie wolno i basta. Hmm  , o co chodzi.
Odpowiedz
Co do dodatków to zastanawia mnie jedna rzecz. Dla czego dodatki sa kwotowe? Skoro nie mozna miec wiecej niz 50% to dla czego nie sa naliczane procentowo? Co awans by dochodzilo! A tak mlody kapral dostaje 400 i to jest jego kilkanascie procent dodatek a taki st.sierz.sztab. z 15lat sluzby, starszy oddzialowy ma 400zl i to jest jego kilka procent. Z kazdym awansem dodatek procentowo spada do jego wynagrodzenia!
Odpowiedz
Szanowny Panie administratorze mam pytanie odnośnie refundacji kosztów zakupów okularów korygujących wzrok. Czy we wszystkich okręgach stosowana jest taka praktyka że okulary należą się tylko osobom które pracują w biurach i mają na swoim stanowisku pracy komputer? Czy funkcjonariusz który pełni służbę jako monitorowy albo steruje ruchem i patrzy w monitory przez co najmniej 6h służby nie psuje sobie przez to wzroku ? Nadmieniam że w wielu przypadkach jest tak że monitory są w.bardzo bliskiej odległości ze względu na niesprzyjające warunki architektoniczne. Przy składaniu wniosku otrzymałem odpowiedź (ustną) że monitory to nie jest komputer i okulary mi nie przysługują.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Odpowiedz
Myślę że proponowane zmiany w dodatkach dla funkcjonariuszy po 15 roku służby, nie zatrzyma tych których wkrótce, najbardziej będzie brakować - czyli ochrony.
Zamiast kombinować jak dzielić te grosze, zastanówcie się mili państwo, co sprawia że większość funkcjonariuszy tego działu nie ma najmniejszej ochoty służyć dłużej niż do emerytury. Podpowiem, to w dużej mierze ,warunki pełnienia służby. Dotyczy to również zagadki pt" dlaczego jest tak dużo odejść ze służby. Pytałem chłopaków którzy porzucali służbę po roku, dwóch - co skłoniło ich do podjęcia tej decyzji, odpowiadali o dziwo że wcale nie chodzi o pieniądze. Wskazywali na złą atmosferę , poczucie strachu przed niewidzialnym "wielkim bratem" oglądającym każdy ich krok nagrany na kamerach, oraz warunki socjalno- bytowe, pełnienia służby. Nie oszukujmy się, dzisiejsze pokolenie to ludzie diametralnie inni od tych urodzonych w latach 80- tych. Dziś młody człowiek jeśli jest głodny to idzie zjeść i ma głęboko co sądzi o tym dowódca, lub osadzony którego ma akurat prowadzić gdzieś tam.
Pamiętam młodego funkcjonariusza który stwierdził że: cyt ""woli pilnować samochody na parkingu, bo tam za podobne pieniądze, może obejrzeć telewizję, zadzwonić do dziewczyny i zjeść obiad o normalnej porze, a u nas jest jakaś komuna, z resztą widać to po tym co nosimy na sobie"".
Mundury zmieniamy po wielu latach, ciekawe ile nam zajmie zmiana całej reszty...
Odpowiedz
Czas już opuścić szeregi służby więziennej. Jak można tak traktować ludzi ? Mam ponad 17 lat służby w pierwszym kontakcie. Od 17 lat słyszę o wyjątkowym wynagradzaniu pierwszo-liniowców. Tylko słyszę. Tan cały machanizm biurokratyczno-nepotyczny ma się dobrze. Rodzinki, rodzinki i tak dalej. Te całe OISW, te całe CZSW to jakaś jest paranoja. Szkoda. Taka dobra formacja.
Odpowiedz
Jak tu ma być dobrze, skoro nawet starszego strażnika nie można dostać po 3 latach po podoficerce. Żałosne to jest. Wymagają od nas cudów w zamian nic nie dostajemy. Obudźcie się wreszcie!!!!
Odpowiedz
Sądząc po tym co się dzieje ostanio to już d-ca zmiany robi to co chcą gwiazdeczki a uważam że to dopiero początek.... No cóż szkoda że traci się szacunek nie do gwiazd a do d-cy który był autorytetem dla sporej grupy ludzi.....
Odpowiedz
(29-12-2018, 22:51 )pracujemiesiac napisał(a): czy ktoś w końcu zmieni to co się dzieje w jednym zk w lodzi+gwiazdy z sztucznymi rzęsami robią co chcą (jak same twierdzą są najładniejsze i mogą tylko siedzieć są inni od wykonywania poleceń bezpośrednich przełożonych.....).... w sumie to nic nie robią... tylko myziają i smyrją........ Jeżeli tak dalej będzie to się zwalniam-niestety munduru nie muszą nosić wszyscy. przyjdzie na to czas ze d-ca będzie robił to co gwiazdeczka karze jak porusza rzęsami. Przychodząc rano do służby zastanawiam sie czy sie śmiać czy płakać ....cd nastąpi
Odpowiedz
Dzisiaj 01.02.2019 co z odpowiedzią strony służbowej na temat propozycji Związku dotyczącej dodatków służbowych.
Odpowiedz
Panowie i Panie pilnie potrzebuje skontaktować się z Pawłem Moczydłowskim
może któryś z f-szy z Wrocławia ma jakieś namiary wiem że wam pomógł .
Odpowiedz
Witam. Porozumienie podpisane. Protest zatrzymany. Ale wciąż nawet projektu w sprawie podwyżek brak. MSWiA już tylko czeka na podpis premiera . Cała legislacja gotowa A u nas co? Nic. Spotkania co tydzień zespołu kadrowo płacowego bez konkretów. Nagrody wyznaniowe zabiorą na awanse i dodatki 15plus które ustawowo nam się należą. Chyba nie w tą stroną idziemy
Odpowiedz
Strona społeczna podtrzymuje swoją propozycję reformy dodatków służbowych, polegającą na wprowadzeniu do ustawy o SW następujących zapisów ;

minimalny dodatek służbowy w wysokości 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 lat służby w SW
obligatoryjne podwyższenie dodatku służbowego za każdy rok służby w SW powyżej 15 lat według następujących zasad ;
– 2% za każdy rok służby w dziale ochrony, dziale penitencjarnym, terapeutycznym, służbie zdrowia, na stanowiskach wymagających stałego nadzoru nad pracą osadzonych oraz stanowiskach dowódczych i kierowniczych

– 1% za każdy rok służby na innych stanowiskach niż wymienione powyżej

Jak dla mnie to ten zapis jest na PLUS
Za każdy rok parę groszy zawsze się przyda.
Odpowiedz
https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytur...antom.html
Odpowiedz
http://nszzp.pl/aktualnosci/trzynastka-n...znia-2019/ A CO Z NAMI????
Odpowiedz
KGP: Trzynastki na Walentynki, a podwyżki wraz z wyrównaniem do 10 lutego

– Na dzień 14 lutego zaplanowano wypłatę nagrody rocznej dla policjantów. Do końca pierwszej dekady lutego policjanci otrzymają również pieniądze z tytułu podwyżki, która zgodnie z porozumieniem zostanie naliczona ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2019 r. – poinformował Sławomir Koniuszy, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. warmińsko-mazurskiego.

A MY KIEDY ???....


https://ochrona24.info/13399,podwyzki-do...whTlVHlVTE
Odpowiedz
http://nszzp.pl/aktualnosci/trzynastka-n...znia-2019/

Widać można szybciej niż u nas. Wystarczą chęci i zapał do pracy, a nie nawijanie makaronu na uszy przez kolejne miesiące.....
Brawo " Niebiescy Bracia" !!!!!!
Odpowiedz
(25-01-2019, 0:37 )Kogutkowy napisał(a): Witajcie, moja kilkuletnia  "przygoda" z SW się kończy na koniec stycznia tego roku. Będą musieli mi wypłacić za nadgodziny i odprawę z podwyżką? Czy ewentualnie później będzie/nie będzie mi się należeć wyrównanie? Bo w kadrach nic nie można się dowiedzieć.

Kilka pytań do szanownego kolegi mam odnośnie opuszczenia tego tonącego okrętu. Proszę o kontakt 
swssie@wp.pl
Odpowiedz
Co z awansami na stopniach w lutym .
Odpowiedz
Szanowni funkcjonariusze dają Wam nowe umundurowanie za które nie musicie płacić i jeszcze źle.
Same narzekania i płacz jak tak źle to na budowę do sklepu na kasę lub na produkcję. Ciężko jest ogólnie a a ubiór to myślę najmniejszy z problemów w naszej codziennej Służbie.
Odpowiedz
Witam , jeśli tylko i wyłącznie to czemu dostałem buty w grudniu po 2 latach jak już obowiązywało nowe rozp. , a nie tylko i wyłącznie po 3 według nowego rozp., czemu każą nam zdawać stare wyposażenie skoro nowe rozp. jak pisałem określa kiedy można wydać nowe no i można je używać jeszcze przez 4 lata??????
Odpowiedz
(26-01-2019, 7:23 )Dziambdzia napisał(a):
(22-01-2019, 23:39 )szfager napisał(a): Drugie pytanie, może do Administratora - czy do starego wyposażenia polowego stosujemy stare rozporządzenie , czy nowe, bo są rozbieżności, każą zdawać nawet zużyte po upływie okresu używalności, jak nie ma to 20 % wartości trzeba płacić ( par 7 ust 5 nowego rozp.) ale okresy używalnosci licza po staremu ze starego RMS. Wydaje mi się , że nowe RMS ma zastosowanie tylko do nowego wyposażenia polowego bo innaczej zgodnie z par. 5 nowego RMS  ust. 7. nie można by było wymienić starego na nowe przed zużyciem starego                                                        
-Ponowne wydanie funkcjonariuszowi składników wyposażenia polowego dopuszczalne jest w przypadku:
1) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z przyczyn niezawinionych przez funkcjonariusza w związku
z wykonywaniem obowiązków służbowych lub zdarzeniem losowym;
2) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z winy funkcjonariusza;
3) po upływie okresu używalności i utraty wartości użytkowej składników wyposażenia polowego.

Tylko i wyłącznie !!!
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 22 czerwca 2018 r. w sprawie umundurowania i wyposażenia polowego funkcjonariuszy Służby Więziennej
Odpowiedz
do Administratora
Witam
Poruszałem wielokrotnie temat udzielania urlopów zgodnie z Ustawą z 26 kwietnia 1996 roku. Czy wiadomo już, czy zapadł jakiś wyrok w tej sprawie?. Zgodnie z opinią prawną przygotowaną za Waszym pośrednictwem udzielane urlopy były niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Proszę o informację w tym temacie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
do Administratora
Witam
Poruszałem wielokrotnie temat udzielania urlopów zgodnie z Ustawą z 26 kwietnia 1996 roku. Czy wiadomo już, czy zapadł jakiś wyrok w tej sprawie?. Zgodnie z opinią prawną przygotowaną za Waszym pośrednictwie udzielane urlopy były niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Proszę o informację w tym temacie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(26-01-2019, 8:47 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-01-2019, 0:37 )Kogutkowy napisał(a): Witajcie, moja kilkuletnia  "przygoda" z SW się kończy na koniec stycznia tego roku. Będą musieli mi wypłacić za nadgodziny i odprawę z podwyżką? Czy ewentualnie później będzie/nie będzie mi się należeć wyrównanie? Bo w kadrach nic nie można się dowiedzieć.

Powiem ci, że też idę do MON tylko czekam za opinią i SALUT! 8 lat służby, cały czas w patrolu i brak możliwości awansu na oddziałowego w ciągu 7 lat bo jak tłumaczą.... Jest już wiele oddziałowych i nikt nie wybiera się na emeryturę. Brak motywacji do pracy! Wiele osób ma oddziałowego i st.sierż. i ani widu ani słychu, żeby dali im starszych oddziałowych.

Z tego co ja się dowiadywałem w kadrach to muszą wszystko wypłacić co się Tobie należy. Za cztery dni kończę swoją 21 letnią pracę w SW i rozpoczynam w MON. Pozdrawiam Tych, którzy jeszcze mają siłę i zdrowie.
Odpowiedz
Od lutego wyższe pensje dla zawodowców

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie dotyczące nowej siatki płac dla żołnierzy zawodowych. Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, wojskowi otrzymają wyższe wynagrodzenia już w lutym, wraz z wyrównaniem od stycznia. Najmniejsza podwyżka wyniesie 200 zł, największa 550 zł.

Dokument wchodzi w życie dziś, z mocą obowiązującą od 1 stycznia. Zgodnie z jego zapisami żołnierze korpusu szeregowych otrzymają podwyżkę o 450 zł (wzrost o 14,1% i o 13,8%), podoficerowie – od 410 zł do 550 zł (10,9%–13,0%), oficerowie – od 300 zł do 530 zł (3,4%–10,7%), a generałowie – od 200 zł do 350 zł (1,3%–3,7%.). Wyższe stawki wynagrodzeń zasadniczych oznaczają też wzrost otrzymywanych przez zawodowców dodatków za długoletnią służbę wojskową. Ich wysokość to procent od wynagrodzenia zasadniczego równy wysłudze żołnierza.


A my jak zawsze na końcu :/
Odpowiedz
(25-01-2019, 0:37 )Kogutkowy napisał(a): Witajcie, moja kilkuletnia  "przygoda" z SW się kończy na koniec stycznia tego roku. Będą musieli mi wypłacić za nadgodziny i odprawę z podwyżką? Czy ewentualnie później będzie/nie będzie mi się należeć wyrównanie? Bo w kadrach nic nie można się dowiedzieć.

Powiem ci, że też idę do MON tylko czekam za opinią i SALUT! 8 lat służby, cały czas w patrolu i brak możliwości awansu na oddziałowego w ciągu 7 lat bo jak tłumaczą.... Jest już wiele oddziałowych i nikt nie wybiera się na emeryturę. Brak motywacji do pracy! Wiele osób ma oddziałowego i st.sierż. i ani widu ani słychu, żeby dali im starszych oddziałowych.
Odpowiedz
(22-01-2019, 23:39 )szfager napisał(a): Drugie pytanie, może do Administratora - czy do starego wyposażenia polowego stosujemy stare rozporządzenie , czy nowe, bo są rozbieżności, każą zdawać nawet zużyte po upływie okresu używalności, jak nie ma to 20 % wartości trzeba płacić ( par 7 ust 5 nowego rozp.) ale okresy używalnosci licza po staremu ze starego RMS. Wydaje mi się , że nowe RMS ma zastosowanie tylko do nowego wyposażenia polowego bo innaczej zgodnie z par. 5 nowego RMS  ust. 7. nie można by było wymienić starego na nowe przed zużyciem starego                                                        
-Ponowne wydanie funkcjonariuszowi składników wyposażenia polowego dopuszczalne jest w przypadku:
1) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z przyczyn niezawinionych przez funkcjonariusza w związku
z wykonywaniem obowiązków służbowych lub zdarzeniem losowym;
2) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z winy funkcjonariusza;
3) po upływie okresu używalności i utraty wartości użytkowej składników wyposażenia polowego.

Tylko i wyłącznie !!!
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 22 czerwca 2018 r. w sprawie umundurowania i wyposażenia polowego funkcjonariuszy Służby Więziennej
Odpowiedz
(21-01-2019, 20:56 )hugo boss napisał(a):
(16-01-2019, 19:45 )Pablos524 napisał(a):
(12-01-2019, 20:13 )Człowiek z lasu napisał(a): Podwyżki uposażeń

Od 1 stycznia 2019 r. zwiększą się uposażenia żołnierzy oraz funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa oraz Służby Więziennej o 0,43 krotność kwoty bazowej wynoszącej 1523,29 zł. Średnia podwyżka wyniesie 655 zł brutto. W przypadku służb MSWiA, wszyscy funkcjonariusze otrzymają po równo – bez względu na zajmowane stanowisko – 520 zł brutto plus wysługa plus 51 zł nagrody rocznej, która będzie wypłacona w 2020 r. Podobne analogiczne podwyżki ( 655 zł brutto) czekają funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zatrudnionych w Krajowej Administracji Skarbowej, co wynika z porozumienia szefa KAS zawartego 21 listopada 2018 r. z dziesięcioma związkami zawodowymi .

Mają one zostać wypłacone najpóźniej do końca III kwartału przyszłego roku, ale z wyrównaniem od 1 stycznia. - CO TO OZNACZA? BEZ SIANIA FERMENTU PROSTE PYTANIE - CZYLI, ŻE DO WRZEŚNIA 2020 MOGĄ BYĆ NAWET (DOPIERO) WYPŁACONE PODWYŻKI Z WYRÓWNANIEM OD STYCZNIA 2020 ?

Kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 – 2020 dotyczące funkcjonariuszy i pracowników nie będą niższe niż w innych służbach mundurowych.

Zanim zaczniesz pisać bzdury sprawdź datę publikacji cytowanego artykułu?

Publikacja z 9 stycznia więc dobrze rozumował bo źle jest napisana.
Kolega CZŁOWIEK Z LASU źle zrozumiał treść publikacji bo sama treść jest źle napisana a przez to źle interpretowana. Rozumując jego tokiem (czyli omyłkowo) mógł zrozumieć że podwyżki mogą być wypłacone dopiero w III kwartale 2020. Cytat  W przypadku służb MSWiA, wszyscy funkcjonariusze otrzymają po równo – bez względu na zajmowane stanowisko – 520 zł brutto plus wysługa plus 51 zł nagrody rocznej,
 która będzie wypłacona w 2020 r. Chodzi tu o to, że nagroda "która ma być wypłacona w 2020 r." będzie wypłacona w 2020 r. a nie sama podwyżka. Gdyby nie było dopisku "która będzie wypłacona w 2020 r." wszystko byłoby dobrze bo ludzie by nie interpretowali że podwyżka ma być wypłacona w 2020 r.

Kolejna część publikacji też jest źle zredagowanaPodobne analogiczne podwyżki ( 655 zł brutto) czekają funkcjonariuszy Służby Więziennej (i tu powinna być kropka) I to czyli reszta tego akapitu tyczy się tylko Krajowej Administracji Skarbowej  - oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zatrudnionych w Krajowej Administracji Skarbowej, co wynika z porozumienia szefa KAS zawartego 21 listopada 2018 r. z dziesięcioma związkami zawodowymi .


Cytat 

Najważniejszym punktem Porozumienia jest zapewnienie Szefa KAS, że każda osoba zatrudniona lub pełniąca służbę w KAS otrzyma, od 1 stycznia 2019 r., podwyżkę wynagrodzenia i uposażenia w miesięcznej wysokości 655 zł brutto. Kwoty podwyżek zostaną wypłacone najpóźniej do końca III kwartału 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. W trakcie spotkania Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 - 2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. 

http://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/...l-na-osobe

Artykuł jest Ctrl c Ctrl v ze strony zalinkowanej pod nim a data publikacji to 31.12.2018r. Sprawdzajcie dokładnie, zamiast się nakręcać i spiskowe teorie siać, że chcą nas wydymać z podwyżkami.
Odpowiedz
Witajcie, moja kilkuletnia "przygoda" z SW się kończy na koniec stycznia tego roku. Będą musieli mi wypłacić za nadgodziny i odprawę z podwyżką? Czy ewentualnie później będzie/nie będzie mi się należeć wyrównanie? Bo w kadrach nic nie można się dowiedzieć.
Odpowiedz
Witam !!! Chyba coś nie tak !!!! Dodatek służbowy nie mniejszy niż 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 letniego stażu służby w Służbie Więziennej osiągniętego na dzień 31.12.2019 r. DYREKTOR GENERALNY potrzebuje kwoty około 12 000 000,00 PLN w skali roku.????????? to ma być system motywacyjny do zachęcenia pozostania w SW???? hahahahahahaha teraz to dopiero będą odchodzili i to w trybie natychmiastowym!!!! F-sz SW zakupcie sobie kamizelki RATUNKOWE- SW idzie na dno!!! Życzę wszystkim zdrowia, ja z dniem 31 marca 2019 idę do MON i będę zarabiał godnością !!!!!
Odpowiedz
Odnośnie dodatków, awansów itp. Może powinno się ustalić jakieś priorytety w kwestiach finansowych aktualnie procedowanych. Zacznijmy może od zaległych awansów na stanowiskach, a później bawmy się w jakieś inne rzeczy. Po drugie : czy dodatek 20% po 20 latach służby dotyczy tylko służby w SW? Przypuśćmy, że ktoś ma 4 lata służby wojskowej nadterminowej i 11 lat SW. Uprawnienia emerytalne już ma. Jeśli w tym momencie nie będzie miał motywacji żeby zostać, bo dodatek dostanie za 4 lata to będzie miał to gdzieś i pójdzie na emkę. Uważam, że dodatek służbowy 20% winien się liczyć od 15 lat wysługi emerytalnej (w przypadku osoby przyjętej na starych zasadach). Po trzecie : podnoszenie dodatku o 2% za każdy rok powyżej 15 lat w przypadku "1 linii, kierowników i stanowisk dowódczych". O ile w przypadku ochrony, penitu i służby zdrowia mogę zrozumieć... Ale kierownicy i stanowiska dowódcze? Mało mają? Zdrowie i życie narażają? Przykładowo : f-sz ewidencji roznoszący codziennie korespondencję i siedzący praktycznie 2/3 czasu służby na oddziałach otrzyma podniesienie dodatku o 1%, a kierownik DE, DIŁ, kadr czy główny księgowy dostanie podniesienie takiego dodatku o 2%. W imię czego przepraszam bardzo? W takim przypadku wystarczająco wysoka jest grupa zaszeregowania i z racji stanowiska dodatek służbowy.
Odpowiedz
(22-01-2019, 23:39 )szfager napisał(a): Drugie pytanie, może do Administratora - czy do starego wyposażenia polowego stosujemy stare rozporządzenie , czy nowe, bo są rozbieżności, każą zdawać nawet zużyte po upływie okresu używalności, jak nie ma to 20 % wartości trzeba płacić ( par 7 ust 5 nowego rozp.) ale okresy używalnosci licza po staremu ze starego RMS. Wydaje mi się , że nowe RMS ma zastosowanie tylko do nowego wyposażenia polowego bo innaczej zgodnie z par. 5 nowego RMS  ust. 7. nie można by było wymienić starego na nowe przed zużyciem starego                                                        
-Ponowne wydanie funkcjonariuszowi składników wyposażenia polowego dopuszczalne jest w przypadku:
1) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z przyczyn niezawinionych przez funkcjonariusza w związku
z wykonywaniem obowiązków służbowych lub zdarzeniem losowym;
2) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z winy funkcjonariusza;
3) po upływie okresu używalności i utraty wartości użytkowej składników wyposażenia polowego.

Witam
Szanowny Panie zapytam w odpowiednim miejscu i odpowiem jak wygląda sprawa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Tak czytam o tych całych programach dla "społeczeństwa". 500 plus ( mokre widzenia), mieszkanie plus. Może byśmy wspólnie czymś zasypali rzecznika praw osadzonych? Myślę, że całkiem niezła lista by się z tego zrobiła.
Odpowiedz
Drugie pytanie, może do Administratora - czy do starego wyposażenia polowego stosujemy stare rozporządzenie , czy nowe, bo są rozbieżności, każą zdawać nawet zużyte po upływie okresu używalności, jak nie ma to 20 % wartości trzeba płacić ( par 7 ust 5 nowego rozp.) ale okresy używalnosci licza po staremu ze starego RMS. Wydaje mi się , że nowe RMS ma zastosowanie tylko do nowego wyposażenia polowego bo innaczej zgodnie z par. 5 nowego RMS ust. 7. nie można by było wymienić starego na nowe przed zużyciem starego
-Ponowne wydanie funkcjonariuszowi składników wyposażenia polowego dopuszczalne jest w przypadku:
1) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z przyczyn niezawinionych przez funkcjonariusza w związku
z wykonywaniem obowiązków służbowych lub zdarzeniem losowym;
2) utraty lub zniszczenia składnika wyposażenia polowego z winy funkcjonariusza;
3) po upływie okresu używalności i utraty wartości użytkowej składników wyposażenia polowego.
Odpowiedz
Witam, mam pytanie czy są już jakieś wyroki w sprawie urlopów udzielanych na podstawie Ustawy o SW z 26 kw. 1996r ? Jeśli ktoś ma jakieś info w tym temacie to niech napisze, albo wrzuci sygnaturę. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam, dolicza się, oprócz przebrania oczywiście, ale sprzęt, , klucze, broń, czy osadzonych możesz pobrać tylko będąc w służbie. Jeśli twój kierownik nie chce ci dopisac czasu potrzebnego na w/w czynnosci, to przyjedź w dniu wolnym pobierz osadzonych niech ci wytynkują garaż, a ty w tym czasie weź jakąs jednostke broni i jedź się odstresować na strzelnicę.
Odpowiedz
(18-01-2019, 14:37 )sierżant napisał(a): Mam pytanie. Służbę rozpoczynam o godzinie 6:00 i kończę o 14:00. Przed służbą muszę się przebrać pobrać środki i sprzęt i dodatkowo pobrać osadzonych zatrudnionych  z oddziału. Czy czas na przygotowanie się do służby około 20 min. na powyższe czynności dolicza się również do czasu służby?

art. 120 Ustawy o SW. Czasem służby jest czas, w którym funkcjonariusz pozostaje w dyspozycji przełożonego w jednostce organizacyjnej lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania zadań służbowych, w tym również związanych z uczestnictwem w szkoleniu lub doskonaleniu zawodowym oraz odbywaniem podróży służbowych.

Samo przebieranie się nie było i nie będzie liczone do czasu służby, pobieranie skazanych jest już jak najbardziej czasem służby
Odpowiedz
Witam, a czy słychać coś w sprawie zaliczania cywila przyjętym po 19999 r?
Odpowiedz
(18-01-2019, 14:37 )sierżant napisał(a): Mam pytanie. Służbę rozpoczynam o godzinie 6:00 i kończę o 14:00. Przed służbą muszę się przebrać pobrać środki i sprzęt i dodatkowo pobrać osadzonych zatrudnionych  z oddziału. Czy czas na przygotowanie się do służby około 20 min. na powyższe czynności dolicza się również do czasu służby?

Za robienie kanapek też możesz sobie doliczyć Wink
Odpowiedz
(16-01-2019, 19:45 )Pablos524 napisał(a):
(12-01-2019, 20:13 )Człowiek z lasu napisał(a): Podwyżki uposażeń

Od 1 stycznia 2019 r. zwiększą się uposażenia żołnierzy oraz funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa oraz Służby Więziennej o 0,43 krotność kwoty bazowej wynoszącej 1523,29 zł. Średnia podwyżka wyniesie 655 zł brutto. W przypadku służb MSWiA, wszyscy funkcjonariusze otrzymają po równo – bez względu na zajmowane stanowisko – 520 zł brutto plus wysługa plus 51 zł nagrody rocznej, która będzie wypłacona w 2020 r. Podobne analogiczne podwyżki ( 655 zł brutto) czekają funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zatrudnionych w Krajowej Administracji Skarbowej, co wynika z porozumienia szefa KAS zawartego 21 listopada 2018 r. z dziesięcioma związkami zawodowymi .

Mają one zostać wypłacone najpóźniej do końca III kwartału przyszłego roku, ale z wyrównaniem od 1 stycznia. - CO TO OZNACZA? BEZ SIANIA FERMENTU PROSTE PYTANIE - CZYLI, ŻE DO WRZEŚNIA 2020 MOGĄ BYĆ NAWET (DOPIERO) WYPŁACONE PODWYŻKI Z WYRÓWNANIEM OD STYCZNIA 2020 ?

Kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 – 2020 dotyczące funkcjonariuszy i pracowników nie będą niższe niż w innych służbach mundurowych.

Zanim zaczniesz pisać bzdury sprawdź datę publikacji cytowanego artykułu?

Publikacja z 9 stycznia więc dobrze rozumował bo źle jest napisana.
Kolega CZŁOWIEK Z LASU źle zrozumiał treść publikacji bo sama treść jest źle napisana a przez to źle interpretowana. Rozumując jego tokiem (czyli omyłkowo) mógł zrozumieć że podwyżki mogą być wypłacone dopiero w III kwartale 2020. Cytat  W przypadku służb MSWiA, wszyscy funkcjonariusze otrzymają po równo – bez względu na zajmowane stanowisko – 520 zł brutto plus wysługa plus 51 zł nagrody rocznej,
 która będzie wypłacona w 2020 r. Chodzi tu o to, że nagroda "która ma być wypłacona w 2020 r." będzie wypłacona w 2020 r. a nie sama podwyżka. Gdyby nie było dopisku "która będzie wypłacona w 2020 r." wszystko byłoby dobrze bo ludzie by nie interpretowali że podwyżka ma być wypłacona w 2020 r.

Kolejna część publikacji też jest źle zredagowanaPodobne analogiczne podwyżki ( 655 zł brutto) czekają funkcjonariuszy Służby Więziennej (i tu powinna być kropka) I to czyli reszta tego akapitu tyczy się tylko Krajowej Administracji Skarbowej  - oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zatrudnionych w Krajowej Administracji Skarbowej, co wynika z porozumienia szefa KAS zawartego 21 listopada 2018 r. z dziesięcioma związkami zawodowymi .


Cytat 

Najważniejszym punktem Porozumienia jest zapewnienie Szefa KAS, że każda osoba zatrudniona lub pełniąca służbę w KAS otrzyma, od 1 stycznia 2019 r., podwyżkę wynagrodzenia i uposażenia w miesięcznej wysokości 655 zł brutto. Kwoty podwyżek zostaną wypłacone najpóźniej do końca III kwartału 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. W trakcie spotkania Szef KAS zapewnił przedstawicieli organizacji związkowych, że kwoty podwyżek w KAS w latach 2019 - 2020 nie będą niższe niż kwoty podwyżek w innych służbach mundurowych. 

http://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/...l-na-osobe
Odpowiedz
(16-01-2019, 9:39 )olee napisał(a): Komunikat Zespołu Kadrowo – Płacowego

Strony uzgodniły termin kolejnego spotkania na dzień 22 stycznia 2019 roku. W trakcie, którego min. będą procedowane zasady;

– reformy dodatków służbowych

Ciekaw jestem czy w końcu osoby które mają po 8,9,10 lat będą miały większe dodatki.
Jak na razie osoby które mają po 8,9,10 lat mają takie same dodatki jak osoby które skończyły podoficerkę  po 2 czy 3 latach.
Tak nie powinno być :/
Stary, osoby co mają 20 lat służby mają dodatki takie jak świeżymi po podoficerów. Z drugiej strony, dodatek służbowy to nie wysługa...
Odpowiedz
(18-01-2019, 14:37 )sierżant napisał(a): Mam pytanie. Służbę rozpoczynam o godzinie 6:00 i kończę o 14:00. Przed służbą muszę się przebrać pobrać środki i sprzęt i dodatkowo pobrać osadzonych zatrudnionych  z oddziału. Czy czas na przygotowanie się do służby około 20 min. na powyższe czynności dolicza się również do czasu służby?

Z mojej wiedzy wynika, że jeśli pełnisz służbę 8-godzinną, to masz dopisane równo 8 godzin.
Jeżeli masz służbę 12-godzinną to masz "dopisane" kilkanaście minut
do każdej służby (z tego co pamiętaj jest to 9 minut przed i 9 minut po służbie => razem 18 minut)
Jeśli uważasz, że powinieneś zaczynać pracę o 5:30 żeby ze wszystkim się wyrobić, to zaproponuj
przełożonemu (kierownikowi) zmianę godzin pracy w grafiku i uzasadnij dlaczego tak uważasz,
a jeśli przełożony uzna, że nie zmieni nic w grafiku to trudno,
musisz to zaakceptować i się dostosować, czyli na następną taką dniówkę
przyjdź do roboty o 5:58 i pamiętaj, że jeśli pracujesz do 14:00, to o tej godzinie
wychodzisz z jednostki, a nie, że dopiero o 14:01 schodzisz ze stanowiska, oddajesz klucze,
kajdanki i inne rzeczy, potem dopiero do szatni i wychodzisz o 14:20.
No chyba, że w Twojej jednostce zwyczajem WSZYSTKICH f-szy jest to, że jeśli pracują
do 15:30 to komputery wyłączają o 15:31, bo jeśli tak jest to rób tak jak inni... ;-)
Odpowiedz
(16-01-2019, 21:01 )funkcjonariusz Zakładu Karnego napisał(a): Witam. Mam pytanie. czy ktoś z Was przenosil się lub będzie do innej formacji mundurowej? Pytanie moje jest takie: czy jak mam udzieloną pomoc na zakup mieszkania A chce się przenieść po 12 latach służby muszę to zwrócić?  Czy są jakieś inne rozwiązania? Miał ktoś taka sytuację?

Zwracasz w kwocie brutto, czyli to co dostałeś plus podatek. Nie słyszałem o innym rozwiązaniu.
Odpowiedz