(19-07-2019, 14:47 )Ona82 napisał(a):
(16-07-2019, 11:43 )Cywilka napisał(a):
(04-07-2019, 13:38 )Ona82 napisał(a):
(03-07-2019, 12:11 )Paula92 napisał(a): Może w końcu ktoś zainteresuje się sytuacja cywili ? Którzy maja podobne zakresy obowiązków, w niektórych działach to aż prosi się o pomstę do nieba żeby coś z tym zrobić . Pismo Dyrektora Generalnego w sprawie wypłaty podwyżek za wiele nic mi nie mówi , nie ma w ogóle  sprecyzowania terminu wypłaty, jedno wielkie masło maślane . Jest to dla mnie absurdalne żeby od początku roku nadal nie było wypłaty. Czy tak ciężko określić się co do terminu ?
Cyferek nadal nie ma.. Ani aneksów.. Cisza 
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321587

Podpisał... czekamy na cyferki na koncie ...

Jest pismo w aktualnościach że otrzymaliśmy podwyżki...ciekawe kto je dostał...bo na pewno nie ja.
Odpowiedz
W aktualnościach informacja o wypłacie podwyżki dla pracowników cywilnych a na koncie nadal brak wpływu...
Odpowiedz
Każdy kto oddał trochę zdrowia ojczyźnie otrzyma 15% w związku ze służbą, uznałem to za pewnik, bo nie znam przypadku kiedy funkcjonariusz który stracił zdrowie nie otrzymał takiej "rekompensaty". Poza tym piszę o swoich odczuciach i kilkunastu latach walki o kasację art.15a w tym w Sądach różnych instancji. Czas się poddać i przestać walczyć z wiatrakami - to po prostu nie ma sensu.
Odpowiedz
(19-07-2019, 11:58 )lew napisał(a):
(16-07-2019, 12:54 )sermater napisał(a): Usuwanie art.15a nie jest w interesie funkcjonariuszy, wystarczy zmiana myślenia. Otóż od 25 lat służby wzwyż zaczyna się korzyść wynikająca z tego art., bowiem mamy już pełną 80% emeryturę a ponadto za kilka lub kilkanaście lat dojdzie nam 2 emerytura z FUS za lata pracy. I tak, osoba w wieku 50 lat, mająca 8 lat cywila i 25 lat służby ma max. emeryturę i za 15 lat otrzyma ok. 1000 zł brutto (w od wypracowanych składek).
Reasumując po 15 latach walki i procesowania się o zniesienie tego problematycznego art., zbliżając się do wieku emeryta ZUS wnioskuję o pozostawienie art. 15a w spokoju.


Doprawdy nie wiem jak to wyliczyłeś, że po 25 latach służby masz maxa.
15 lat (40%) + 10 lat (26%) = 66 %, więc do maksa (80%) trochę brakuje (nie każdy chce iść przez komisję lub nawet jak pójdzie to ma pewność, że dostanie 15%)
Niektórzy mający pracę cywilną, jeżeli nie większość, chcieliby odejść np. po 20 latach i wówczas zaliczanie cywila byłoby dla nich korzystne (przed służbą oddali ojczyźnie trochę zdrowia w innych zawodach).
Podziwiam również Twój optymizm w zakresie dożywalności f-szy SW do cywilnego wieku emerytalnego (65-67 lat)

W postulatach były ujęte prace nad art 15a ale nic się nie dzieje chyba bo cisza. Porozumienie zatem nie jest wypełniane. Góra czeka na to by jak najwięcej osób z cywilem odeszło i nie kwapi się do realizacji tego punktu porozumienia.
Odpowiedz
(16-07-2019, 14:08 )Fiddo napisał(a):
(02-07-2019, 16:08 )SuperMan napisał(a):
(02-07-2019, 8:23 )Fiddo napisał(a):
(26-06-2019, 18:30 )Arkadio napisał(a): Słuchajcie słyszę płacze lamenty i to jak jest źle.Nie zrozumcie mnie źle nie chcę poróżnić funkcjonariuszy ale obserwuje że ochroniarze sami sprowadzają sie na sam dół. Kasta penitencjarna -oczywiście przyjdze pokiwa głową ale żeby pomóc w zbijaniu nadgodzin ochroniarzom to już wyjdzie szydło z worka. No przecież jak wyobrażacie sobie wychowawcę w weekend na kogucie albo w konwoju w szpitalu.  Jesteśmy jedyną służbą która dzieli się na razę Panów i innych. Dlaczego ochroniarz musi 1/4 mundurówki przeznaczyć na uzupełnienie sortów w strachu że dostanie pajdę za prującą się koszulę albo wyblakniętą koszulkę podczas gdy niektórzy mają pobrana pierwsze sorty jeszcze z metkami. Obudźmy się i zacznijmy się szanować a nie tylko udawać na pokaz . Na koniec napiszę tylko że tego nie da się przeskoczyć ponieważ za dużo na górze z RAsy Panów. Pozdrawiam  pracujących na granicy wyczerpania ochroniarzy oraz innych obiektywnych funkcjonariuszy
---------
Jesteśmy jedną służbą. .... Ale tak jak w innych służbach każdy w swojej specjalizacji nie ma i nie będzie ludzi do wszystkiego.....np. nie wszyscy z ochrony są w stanie zastąpić kogoś w administracji i obliczyć wyrok łączny. ... odp. Na pozew do sądu. ...zaksięgować i zrobić listę płac. .... obliczyć odprawę jubileusz i zrobić sprawozdanie VSP do Warszawy. ...umiał byś? ???? !!!!!! To tak jakby snajpera posadzić za sterami myśliwca F16 albo czołgu. ..obudzić się i pracować..... jeżeli Wy tego w końcu nie rozumiecie i "Góra" to będzie jak jest....każdy ma swoje zadania i to jest jego priorytet. ...

Bzdura. Jakby przeszkolili w zakresie obowiązków wymienionych przez Ciebie to każdy by to zrobił, a przeszkolenie z broni ma każdy funkcjonariusz.



Każdy kto ukończył szkolenie zawodowe był szkolony z każdego zakresu....to o jakim przeszkoleniu ty piszesz?...dlatego myśle ze jestes z działu ochrony i nie masz bladego pojęcia o tym co robią w innych działach...

Puszysz sie i mądrzysz jakby poziom trudności pracy na zwykłych stanowiskach poza ochroną był jak NASA.. czas na lekarza. Kończe głupią dyskusję. Pozdrawiam
Odpowiedz
(16-07-2019, 11:43 )Cywilka napisał(a):
(04-07-2019, 13:38 )Ona82 napisał(a):
(03-07-2019, 12:11 )Paula92 napisał(a): Może w końcu ktoś zainteresuje się sytuacja cywili ? Którzy maja podobne zakresy obowiązków, w niektórych działach to aż prosi się o pomstę do nieba żeby coś z tym zrobić . Pismo Dyrektora Generalnego w sprawie wypłaty podwyżek za wiele nic mi nie mówi , nie ma w ogóle  sprecyzowania terminu wypłaty, jedno wielkie masło maślane . Jest to dla mnie absurdalne żeby od początku roku nadal nie było wypłaty. Czy tak ciężko określić się co do terminu ?
Cyferek nadal nie ma.. Ani aneksów.. Cisza 
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321587

Podpisał... czekamy na cyferki na koncie ...
Odpowiedz
(16-07-2019, 11:43 )Cywilka napisał(a):
(04-07-2019, 13:38 )Ona82 napisał(a):
(03-07-2019, 12:11 )Paula92 napisał(a): Może w końcu ktoś zainteresuje się sytuacja cywili ? Którzy maja podobne zakresy obowiązków, w niektórych działach to aż prosi się o pomstę do nieba żeby coś z tym zrobić . Pismo Dyrektora Generalnego w sprawie wypłaty podwyżek za wiele nic mi nie mówi , nie ma w ogóle  sprecyzowania terminu wypłaty, jedno wielkie masło maślane . Jest to dla mnie absurdalne żeby od początku roku nadal nie było wypłaty. Czy tak ciężko określić się co do terminu ?

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321587

Podpisał... czekamy na cyferki na koncie ...
Jakieś informacje kiedy może można się Spodziewać "zastrzyku" gotówki??
Odpowiedz
(16-07-2019, 12:54 )sermater napisał(a): Usuwanie art.15a nie jest w interesie funkcjonariuszy, wystarczy zmiana myślenia. Otóż od 25 lat służby wzwyż zaczyna się korzyść wynikająca z tego art., bowiem mamy już pełną 80% emeryturę a ponadto za kilka lub kilkanaście lat dojdzie nam 2 emerytura z FUS za lata pracy. I tak, osoba w wieku 50 lat, mająca 8 lat cywila i 25 lat służby ma max. emeryturę i za 15 lat otrzyma ok. 1000 zł brutto (w od wypracowanych składek).
Reasumując po 15 latach walki i procesowania się o zniesienie tego problematycznego art., zbliżając się do wieku emeryta ZUS wnioskuję o pozostawienie art. 15a w spokoju.


Doprawdy nie wiem jak to wyliczyłeś, że po 25 latach służby masz maxa.
15 lat (40%) + 10 lat (26%) = 66 %, więc do maksa (80%) trochę brakuje (nie każdy chce iść przez komisję lub nawet jak pójdzie to ma pewność, że dostanie 15%)
Niektórzy mający pracę cywilną, jeżeli nie większość, chcieliby odejść np. po 20 latach i wówczas zaliczanie cywila byłoby dla nich korzystne (przed służbą oddali ojczyźnie trochę zdrowia w innych zawodach).
Podziwiam również Twój optymizm w zakresie dożywalności f-szy SW do cywilnego wieku emerytalnego (65-67 lat)

W postulatach były ujęte prace nad art 15a ale nic się nie dzieje chyba bo cisza. Porozumienie zatem nie jest wypełniane. Góra czeka na to by jak najwięcej osób z cywilem odeszło i nie kwapi się do realizacji tego punktu porozumienia.
Odpowiedz
(16-07-2019, 12:54 )sermater napisał(a): Usuwanie art.15a nie jest w interesie funkcjonariuszy, wystarczy zmiana myślenia. Otóż od 25 lat służby wzwyż zaczyna się korzyść wynikająca z tego art., bowiem mamy już pełną 80% emeryturę a ponadto za kilka lub kilkanaście lat dojdzie nam 2 emerytura z FUS za lata pracy. I tak, osoba w wieku 50 lat, mająca 8 lat cywila i 25 lat służby ma max. emeryturę i za 15 lat otrzyma ok. 1000 zł brutto (w od wypracowanych składek).
Reasumując po 15 latach walki i procesowania się o zniesienie tego problematycznego art., zbliżając się do wieku emeryta ZUS wnioskuję o pozostawienie art. 15a w spokoju.


długo nad tym myślałeś? sądzisz, że w służbie są tylko przyjęci na 25 lat? i kto Cie uczył liczenia?
Odpowiedz
(16-07-2019, 14:08 )Fiddo napisał(a):
(02-07-2019, 16:08 )SuperMan napisał(a):
(02-07-2019, 8:23 )Fiddo napisał(a):
(26-06-2019, 18:30 )Arkadio napisał(a): Słuchajcie słyszę płacze lamenty i to jak jest źle.Nie zrozumcie mnie źle nie chcę poróżnić funkcjonariuszy ale obserwuje że ochroniarze sami sprowadzają sie na sam dół. Kasta penitencjarna -oczywiście przyjdze pokiwa głową ale żeby pomóc w zbijaniu nadgodzin ochroniarzom to już wyjdzie szydło z worka. No przecież jak wyobrażacie sobie wychowawcę w weekend na kogucie albo w konwoju w szpitalu.  Jesteśmy jedyną służbą która dzieli się na razę Panów i innych. Dlaczego ochroniarz musi 1/4 mundurówki przeznaczyć na uzupełnienie sortów w strachu że dostanie pajdę za prującą się koszulę albo wyblakniętą koszulkę podczas gdy niektórzy mają pobrana pierwsze sorty jeszcze z metkami. Obudźmy się i zacznijmy się szanować a nie tylko udawać na pokaz . Na koniec napiszę tylko że tego nie da się przeskoczyć ponieważ za dużo na górze z RAsy Panów. Pozdrawiam  pracujących na granicy wyczerpania ochroniarzy oraz innych obiektywnych funkcjonariuszy
---------
Jesteśmy jedną służbą. .... Ale tak jak w innych służbach każdy w swojej specjalizacji nie ma i nie będzie ludzi do wszystkiego.....np. nie wszyscy z ochrony są w stanie zastąpić kogoś w administracji i obliczyć wyrok łączny. ... odp. Na pozew do sądu. ...zaksięgować i zrobić listę płac. .... obliczyć odprawę jubileusz i zrobić sprawozdanie VSP do Warszawy. ...umiał byś? ???? !!!!!! To tak jakby snajpera posadzić za sterami myśliwca F16 albo czołgu. ..obudzić się i pracować..... jeżeli Wy tego w końcu nie rozumiecie i "Góra" to będzie jak jest....każdy ma swoje zadania i to jest jego priorytet. ...

Bzdura. Jakby przeszkolili w zakresie obowiązków wymienionych przez Ciebie to każdy by to zrobił, a przeszkolenie z broni ma każdy funkcjonariusz.



Każdy kto ukończył szkolenie zawodowe był szkolony z każdego zakresu....to o jakim przeszkoleniu ty piszesz?...dlatego myśle ze jestes z działu ochrony i nie masz bladego pojęcia o tym co robią w innych działach...

Widzę na tej stronie jak i na innych forach znowu to samo.... Ci biedni funkcjonariusze ochrony i mityczna rasa panów...człowieku skąd się biorą tacy jak Ty? Co masz do penitu czy administracji? Wszyscy się lenia tylko ochrona zap... W pocie czoła według Ciebie? Dla takich jak Ty mam jedną odpowiedź.... Uczyć się trzeba bylo
Odpowiedz
Czy napewno? Bo idac tokiem rozumowania, ze rozpoczalem sluzbe po raz pierwszy przed 2013 i nie byla to zasadnicza sluzba wojskowa, w pewnym sensie byla to kandydacka. Moze ktos mial podobna sytuacje?
Odpowiedz
(14-07-2019, 17:03 )rambo3000 napisał(a):
(11-07-2019, 11:49 )szeregow napisał(a): Dzien dobry. Mam pytanie a mianowicie, odbywalem krotkotrwale przeszkolenie wojskowe tzw KSzR w WSOSP w Deblinie (szkolka podoficerska) w czasie studiow bylo to w 2008r. Po przysiedze bylismy jako szer.pchor a po ukonczeniu mianowanie na kaprala i przeniesienie do rezerwy. Sluzbe w SW rozpoczalem po 2013 i w zwiazku z tym emerytura po 15 czy 25l?Dziekuje z gory za odp
 25lat
Odpowiedz
Administratorze wniosek do prokuratury będe pisał jak coś spierdolisz
Odpowiedz
(02-07-2019, 16:08 )SuperMan napisał(a):
(02-07-2019, 8:23 )Fiddo napisał(a):
(26-06-2019, 18:30 )Arkadio napisał(a): Słuchajcie słyszę płacze lamenty i to jak jest źle.Nie zrozumcie mnie źle nie chcę poróżnić funkcjonariuszy ale obserwuje że ochroniarze sami sprowadzają sie na sam dół. Kasta penitencjarna -oczywiście przyjdze pokiwa głową ale żeby pomóc w zbijaniu nadgodzin ochroniarzom to już wyjdzie szydło z worka. No przecież jak wyobrażacie sobie wychowawcę w weekend na kogucie albo w konwoju w szpitalu.  Jesteśmy jedyną służbą która dzieli się na razę Panów i innych. Dlaczego ochroniarz musi 1/4 mundurówki przeznaczyć na uzupełnienie sortów w strachu że dostanie pajdę za prującą się koszulę albo wyblakniętą koszulkę podczas gdy niektórzy mają pobrana pierwsze sorty jeszcze z metkami. Obudźmy się i zacznijmy się szanować a nie tylko udawać na pokaz . Na koniec napiszę tylko że tego nie da się przeskoczyć ponieważ za dużo na górze z RAsy Panów. Pozdrawiam  pracujących na granicy wyczerpania ochroniarzy oraz innych obiektywnych funkcjonariuszy
---------
Jesteśmy jedną służbą. .... Ale tak jak w innych służbach każdy w swojej specjalizacji nie ma i nie będzie ludzi do wszystkiego.....np. nie wszyscy z ochrony są w stanie zastąpić kogoś w administracji i obliczyć wyrok łączny. ... odp. Na pozew do sądu. ...zaksięgować i zrobić listę płac. .... obliczyć odprawę jubileusz i zrobić sprawozdanie VSP do Warszawy. ...umiał byś? ???? !!!!!! To tak jakby snajpera posadzić za sterami myśliwca F16 albo czołgu. ..obudzić się i pracować..... jeżeli Wy tego w końcu nie rozumiecie i "Góra" to będzie jak jest....każdy ma swoje zadania i to jest jego priorytet. ...

Bzdura. Jakby przeszkolili w zakresie obowiązków wymienionych przez Ciebie to każdy by to zrobił, a przeszkolenie z broni ma każdy funkcjonariusz.



Każdy kto ukończył szkolenie zawodowe był szkolony z każdego zakresu....to o jakim przeszkoleniu ty piszesz?...dlatego myśle ze jestes z działu ochrony i nie masz bladego pojęcia o tym co robią w innych działach...
Odpowiedz
Usuwanie art.15a nie jest w interesie funkcjonariuszy, wystarczy zmiana myślenia. Otóż od 25 lat służby wzwyż zaczyna się korzyść wynikająca z tego art., bowiem mamy już pełną 80% emeryturę a ponadto za kilka lub kilkanaście lat dojdzie nam 2 emerytura z FUS za lata pracy. I tak, osoba w wieku 50 lat, mająca 8 lat cywila i 25 lat służby ma max. emeryturę i za 15 lat otrzyma ok. 1000 zł brutto (w od wypracowanych składek).
Reasumując po 15 latach walki i procesowania się o zniesienie tego problematycznego art., zbliżając się do wieku emeryta ZUS wnioskuję o pozostawienie art. 15a w spokoju.
Odpowiedz
(04-07-2019, 13:38 )Ona82 napisał(a):
(03-07-2019, 12:11 )Paula92 napisał(a): Może w końcu ktoś zainteresuje się sytuacja cywili ? Którzy maja podobne zakresy obowiązków, w niektórych działach to aż prosi się o pomstę do nieba żeby coś z tym zrobić . Pismo Dyrektora Generalnego w sprawie wypłaty podwyżek za wiele nic mi nie mówi , nie ma w ogóle  sprecyzowania terminu wypłaty, jedno wielkie masło maślane . Jest to dla mnie absurdalne żeby od początku roku nadal nie było wypłaty. Czy tak ciężko określić się co do terminu ?

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321587

Podpisał... czekamy na cyferki na koncie ...
Odpowiedz
Witam
Jak to jest że f-sz mający służby około 4 lata pracy ma 400 zł dodatku , a odchodzący na emeryturę ma 500.
Czy mam się poniżać i prosić o większy dodatek?
W administracji, okręgu czy cz nie ma z tym problemu
Odpowiedz
(11-07-2019, 11:49 )szeregow napisał(a): Dzien dobry. Mam pytanie a mianowicie, odbywalem krotkotrwale przeszkolenie wojskowe tzw KSzR w WSOSP w Deblinie (szkolka podoficerska) w czasie studiow bylo to w 2008r. Po przysiedze bylismy jako szer.pchor a po ukonczeniu mianowanie na kaprala i przeniesienie do rezerwy. Sluzbe w SW rozpoczalem po 2013 i w zwiazku z tym emerytura po 15 czy 25l?Dziekuje z gory za odp
 25lat
Odpowiedz
25 lat
Odpowiedz
Proszę Administratora jaka jest procedura pod względem art 15a
Odpowiedz
Dzien dobry. Mam pytanie a mianowicie, odbywalem krotkotrwale przeszkolenie wojskowe tzw KSzR w WSOSP w Deblinie (szkolka podoficerska) w czasie studiow bylo to w 2008r. Po przysiedze bylismy jako szer.pchor a po ukonczeniu mianowanie na kaprala i przeniesienie do rezerwy. Sluzbe w SW rozpoczalem po 2013 i w zwiazku z tym emerytura po 15 czy 25l?Dziekuje z gory za odp
Odpowiedz
(02-07-2019, 14:38 )Ona82 napisał(a):
(27-06-2019, 13:25 )Cywilsw napisał(a): W porozumieniu podwyżki dla cywili miały być 550zł. DZiś widziałem pismo ze mają dostać 365zł. Co z różnicą 185zł? Co na to związki zawodowe? Będzie jakieś pismo z prośbą o wyjaśnienie? Czy temat będzie olany...
Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Też jestem ciekawa. Aczkolwiek to jest kwota obligatoryjna czyli nie może być mniej, choć podejrzewam, że na więcej też nie ma co liczyć :/

Ja również czekam na słowo wyjaśnienia, to jest jakaś kpina co robią z cywilami...
Odpowiedz
Mam pytanie do członków ZG ,a tym samym do administratora.
Czy temat art. 15a. upadł już całkowicie . Czy przed wyborami parlamentarnymi ZG i Federacja mają wakacje i tematem się nie zajmą.
Nie śledzę na bieżąco forum i ostatni komunikat jaki słyszałem na temat art 15a to taki , że jeszcze w tym roku temat zostanie podjęty z obecną władzą.Wybory prawdopodobnie w październiku , czasu zostało niewiele a ja nic nie słyszałem w tej kwestii. Z tego co pamiętam od czterech lat temat jest przekładany z roku na rok. Co ZG wie na temat art 15a. i dlaczego temat ucichł.
Odpowiedz
Thumbs Up 
(03-07-2019, 20:29 )PITBULL 759 napisał(a): A ja mam w du..ie te ochłapy, które zresztą były uzależnione od tego ile f-sz był na zwolnieniu od ostatniej nagrody. Ja byłem ponad 20 dni (miałem zapalenie oskrzeli). Tak to jest jak się zap....ala w terenie, wejdzie na 5 min do ciepłego pomieszczenia i zaraz wychodzi spocony na powietrze i znów zapi….dala. Teraz nie będę się niczym przejmował, lekki katarek i co 3 miesiące na L4 jak robią to inni f-sze, przynajmniej mi głowa odpocznie, a te ochłapy niech sobie osoby decyzyjne wsadzą w ….. .

Rofl
Odpowiedz
5 lipca przeleciał, a podwyżek dla cywili dalej nie ma.. Chyba nikt się specjalnie nie przestraszył ponaglenia od związków.. ://
Odpowiedz
Smile 
(22-02-2018, 16:25 )rawablus napisał(a):
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?
Ja mam jedno dziecko, mam nasienie, mam czym podać- tylko potrzebny biorca Smile  Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam, czytaliście projekt Pana DG, albo mi się zdaje, albo chcą nas wydym@ć!!!
Odpowiedz
(03-07-2019, 12:11 )Paula92 napisał(a): Może w końcu ktoś zainteresuje się sytuacja cywili ? Którzy maja podobne zakresy obowiązków, w niektórych działach to aż prosi się o pomstę do nieba żeby coś z tym zrobić . Pismo Dyrektora Generalnego w sprawie wypłaty podwyżek za wiele nic mi nie mówi , nie ma w ogóle  sprecyzowania terminu wypłaty, jedno wielkie masło maślane . Jest to dla mnie absurdalne żeby od początku roku nadal nie było wypłaty. Czy tak ciężko określić się co do terminu ?

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321587
Odpowiedz
Przeniesienie dodatku motywacyjnego z art. 58 Ustawy do art. 208 spowoduje, że nie będzie dodatkiem o charakterze stałym a co za tym idzie, nie będzie liczony do podstawy emerytury. Mało to zachęcająca perspektywa. Confused
Odpowiedz
A ja mam w du..ie te ochłapy, które zresztą były uzależnione od tego ile f-sz był na zwolnieniu od ostatniej nagrody. Ja byłem ponad 20 dni (miałem zapalenie oskrzeli). Tak to jest jak się zap....ala w terenie, wejdzie na 5 min do ciepłego pomieszczenia i zaraz wychodzi spocony na powietrze i znów zapi….dala. Teraz nie będę się niczym przejmował, lekki katarek i co 3 miesiące na L4 jak robią to inni f-sze, przynajmniej mi głowa odpocznie, a te ochłapy niech sobie osoby decyzyjne wsadzą w ….. .
Odpowiedz
Szanowny Administratorze koledzy i koleżanki proszę o opinie w tej kwestii, może u kogos jest taka sama sytuacja bądź np taka jak powinna czyli rozliczana delegacji, proszę o opinie.

Za pomoc z góry dziękuję

Oddział zewnętrzny a jednostka macierzysta

Czy pełniąc służbę w OZ i będąc tam na własną prośbę- raport do Dyrektora Okręgowego o przeniesienie z jednostki macierzystej do oz może być tak ,że dziś pełni się służbę w OZ a jutro na ,,gębę,, w macierzystej ? Czy to nie powinna być delegacja ? I odwrotnie , czasem z macierzystej trafiają do Oz f-sze bez papierka rzadnego. Przecież wg mnie kluczowym jest decyzja o przeniesieniu ,czy rozkaz personalny gdzie zawarte jest w jakiej miejscowości pełnisz sluzbe. Kolejna sprawa jest czas dojazdu i odległości. Pelniles zawsze służbę w macierzystej gdzie miałeś 5 minut do roboty i nie pobierales równoważnika za brak mieszkania z tytułu nie przekroczenia czasu 2h w dwie strony i nagle na ,, gębę,, wysyłają cię do Oz a czas dojazdu ulega zmianie na np 3 h dojazdu w dwie strony , należy się równoważnik? I ostatnie kaza ci od jutro jezdzic do oz , ja się pytam ulegasz wypadkowi w drodze do oz i co ? Ani jakieś decyzji czemu się tam jechało !!! Wg mnie nie można tak sobie rzucać f-mi z oz do macierzystej i odwrotnie. Proszę o komentarze ewentualnie jakieś orzeczenia sądu.
Odpowiedz
Może w końcu ktoś zainteresuje się sytuacja cywili ? Którzy maja podobne zakresy obowiązków, w niektórych działach to aż prosi się o pomstę do nieba żeby coś z tym zrobić . Pismo Dyrektora Generalnego w sprawie wypłaty podwyżek za wiele nic mi nie mówi , nie ma w ogóle sprecyzowania terminu wypłaty, jedno wielkie masło maślane . Jest to dla mnie absurdalne żeby od początku roku nadal nie było wypłaty. Czy tak ciężko określić się co do terminu ?
Odpowiedz
[quote="Ochrona15l" pid='2190' dateline='1561648570']
Tyle w temacie "tłuste nagrody" (st. oddział. 16lat SW) - 369 zł na konto. Wakacje na Majorce dla całej rodziny.


Ha ha ha!!! sprawiedliwość !!!!!!
a kapral 4 lata służby w (z dużym plecakiem):-) 754 zł można???? można !!!!

żenada i kolesiostwo....ale jesteśmy za malutcy w swoich jednostkach
Odpowiedz
(27-06-2019, 16:16 )Ochrona15l napisał(a): Tyle w temacie "tłuste nagrody" (st. oddział. 16lat SW) - 369 zł na konto. Wakacje na Majorce dla całej rodziny.
Odpowiedz
Witam,
Czy posiada ktoś informacje na temat podwyżek dla cywili, kiedy można się ich spodziewac?
Pozdrawiam
Odpowiedz
(02-07-2019, 8:23 )Fiddo napisał(a):
(26-06-2019, 18:30 )Arkadio napisał(a): Słuchajcie słyszę płacze lamenty i to jak jest źle.Nie zrozumcie mnie źle nie chcę poróżnić funkcjonariuszy ale obserwuje że ochroniarze sami sprowadzają sie na sam dół. Kasta penitencjarna -oczywiście przyjdze pokiwa głową ale żeby pomóc w zbijaniu nadgodzin ochroniarzom to już wyjdzie szydło z worka. No przecież jak wyobrażacie sobie wychowawcę w weekend na kogucie albo w konwoju w szpitalu.  Jesteśmy jedyną służbą która dzieli się na razę Panów i innych. Dlaczego ochroniarz musi 1/4 mundurówki przeznaczyć na uzupełnienie sortów w strachu że dostanie pajdę za prującą się koszulę albo wyblakniętą koszulkę podczas gdy niektórzy mają pobrana pierwsze sorty jeszcze z metkami. Obudźmy się i zacznijmy się szanować a nie tylko udawać na pokaz . Na koniec napiszę tylko że tego nie da się przeskoczyć ponieważ za dużo na górze z RAsy Panów. Pozdrawiam  pracujących na granicy wyczerpania ochroniarzy oraz innych obiektywnych funkcjonariuszy
---------
Jesteśmy jedną służbą. .... Ale tak jak w innych służbach każdy w swojej specjalizacji nie ma i nie będzie ludzi do wszystkiego.....np. nie wszyscy z ochrony są w stanie zastąpić kogoś w administracji i obliczyć wyrok łączny. ... odp. Na pozew do sądu. ...zaksięgować i zrobić listę płac. .... obliczyć odprawę jubileusz i zrobić sprawozdanie VSP do Warszawy. ...umiał byś? ???? !!!!!! To tak jakby snajpera posadzić za sterami myśliwca F16 albo czołgu. ..obudzić się i pracować..... jeżeli Wy tego w końcu nie rozumiecie i "Góra" to będzie jak jest....każdy ma swoje zadania i to jest jego priorytet. ...

Bzdura. Jakby przeszkolili w zakresie obowiązków wymienionych przez Ciebie to każdy by to zrobił, a przeszkolenie z broni ma każdy funkcjonariusz.
Odpowiedz
(27-06-2019, 13:25 )Cywilsw napisał(a): W porozumieniu podwyżki dla cywili miały być 550zł. DZiś widziałem pismo ze mają dostać 365zł. Co z różnicą 185zł? Co na to związki zawodowe? Będzie jakieś pismo z prośbą o wyjaśnienie? Czy temat będzie olany...
Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Też jestem ciekawa. Aczkolwiek to jest kwota obligatoryjna czyli nie może być mniej, choć podejrzewam, że na więcej też nie ma co liczyć :/
Odpowiedz
(26-06-2019, 18:30 )Arkadio napisał(a): Słuchajcie słyszę płacze lamenty i to jak jest źle.Nie zrozumcie mnie źle nie chcę poróżnić funkcjonariuszy ale obserwuje że ochroniarze sami sprowadzają sie na sam dół. Kasta penitencjarna -oczywiście przyjdze pokiwa głową ale żeby pomóc w zbijaniu nadgodzin ochroniarzom to już wyjdzie szydło z worka. No przecież jak wyobrażacie sobie wychowawcę w weekend na kogucie albo w konwoju w szpitalu.  Jesteśmy jedyną służbą która dzieli się na razę Panów i innych. Dlaczego ochroniarz musi 1/4 mundurówki przeznaczyć na uzupełnienie sortów w strachu że dostanie pajdę za prującą się koszulę albo wyblakniętą koszulkę podczas gdy niektórzy mają pobrana pierwsze sorty jeszcze z metkami. Obudźmy się i zacznijmy się szanować a nie tylko udawać na pokaz . Na koniec napiszę tylko że tego nie da się przeskoczyć ponieważ za dużo na górze z RAsy Panów. Pozdrawiam  pracujących na granicy wyczerpania ochroniarzy oraz innych obiektywnych funkcjonariuszy
---------
Jesteśmy jedną służbą. .... Ale tak jak w innych służbach każdy w swojej specjalizacji nie ma i nie będzie ludzi do wszystkiego.....np. nie wszyscy z ochrony są w stanie zastąpić kogoś w administracji i obliczyć wyrok łączny. ... odp. Na pozew do sądu. ...zaksięgować i zrobić listę płac. .... obliczyć odprawę jubileusz i zrobić sprawozdanie VSP do Warszawy. ...umiał byś? ???? !!!!!! To tak jakby snajpera posadzić za sterami myśliwca F16 albo czołgu. ..obudzić się i pracować..... jeżeli Wy tego w końcu nie rozumiecie i "Góra" to będzie jak jest....każdy ma swoje zadania i to jest jego priorytet. ...
Odpowiedz
Witam! Jestem emerytem i dostałem wiadomość, że zostałem oszukany na zaległy urlop przez SW. Gdzie mogę składać raport o zwrot należnych kwot? Angry
Odpowiedz
(25-06-2019, 16:43 )StrasznyKapral napisał(a): Każdy płacze o nagrody a może ktoś się zastanowił losem patrolowych/spacerowych którzy w skwerze pełnią służbę? Woda to nie wszystko dla takiego funkcjonariusza. Na spacerze skazani opalają się a spacerowy musi tkwić w szczerym słońcu. Pot po d...e spływa

Spokojnie. Trafisz na oddział to sobie odpoczniesz?? Big Grin
Odpowiedz
Tyle w temacie "tłuste nagrody" (st. oddział. 16lat SW) - 369 zł na konto. Wakacje na Majorce dla całej rodziny.
Odpowiedz
W porozumieniu podwyżki dla cywili miały być 550zł. DZiś widziałem pismo ze mają dostać 365zł. Co z różnicą 185zł? Co na to związki zawodowe? Będzie jakieś pismo z prośbą o wyjaśnienie? Czy temat będzie olany...
Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
W ciągu 5 lat od otrzymania dofinansowania należy oddać tą kwotę wtedy dostaje się kwit z Zakładu i przedstawia się w Urzędzie Skarbowym który zwraca tą różnice. Pozdrawiam
(25-06-2019, 12:22 )Lepper napisał(a): Witam. Po pięciu latach służby czas na zmianę zawodu. Jednak mam pytanie dotyczące dofinansowania do kupna mieszkania. Wiem, że oddaje całą kwotę brutto ale jakiś czas temu wyczytałem że jest możliwość zwrotu z urzędu skarbowego różnicy między kwotą brutto a netto. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Odpowiedz
Słuchajcie słyszę płacze lamenty i to jak jest źle.Nie zrozumcie mnie źle nie chcę poróżnić funkcjonariuszy ale obserwuje że ochroniarze sami sprowadzają sie na sam dół. Kasta penitencjarna -oczywiście przyjdze pokiwa głową ale żeby pomóc w zbijaniu nadgodzin ochroniarzom to już wyjdzie szydło z worka. No przecież jak wyobrażacie sobie wychowawcę w weekend na kogucie albo w konwoju w szpitalu. Jesteśmy jedyną służbą która dzieli się na razę Panów i innych. Dlaczego ochroniarz musi 1/4 mundurówki przeznaczyć na uzupełnienie sortów w strachu że dostanie pajdę za prującą się koszulę albo wyblakniętą koszulkę podczas gdy niektórzy mają pobrana pierwsze sorty jeszcze z metkami. Obudźmy się i zacznijmy się szanować a nie tylko udawać na pokaz . Na koniec napiszę tylko że tego nie da się przeskoczyć ponieważ za dużo na górze z RAsy Panów. Pozdrawiam pracujących na granicy wyczerpania ochroniarzy oraz innych obiektywnych funkcjonariuszy
Odpowiedz
Każdy dostał jałmużnę (czytaj nagrodę) więc mordy w kubeł i do roboty. Na 100 lecie formacji, żenada, śmiech, kpina. Czekamy na święto Policji ich nagrody na 100 no i oczywiście nagrody dla wojska 15 sierpnia. Porównamy nasze równe położenie.
Odpowiedz
Każdy płacze o nagrody a może ktoś się zastanowił losem patrolowych/spacerowych którzy w skwerze pełnią służbę? Woda to nie wszystko dla takiego funkcjonariusza. Na spacerze skazani opalają się a spacerowy musi tkwić w szczerym słońcu. Pot po d...e spływa
Odpowiedz
(22-06-2019, 12:35 )antekSW napisał(a): Witam ponownie. Czy w waszych jednostkach też jest kolesiostwo na najwyższym możliwym poziomie ? U mnie jest taki cyrk że się w głowie nie mieści. I teraz pytanie do was, gdzie wysłać donos o takich przypadkach żeby faktycznie podjęto jakieś kroki w tej sprawie ?

Chyba tylko do tv , za malutcy jesteśmy ,nie jeden się kopał i nie jeden przegrał ta nie równa walkę
Odpowiedz
Witam. Po pięciu latach służby czas na zmianę zawodu. Jednak mam pytanie dotyczące dofinansowania do kupna mieszkania. Wiem, że oddaje całą kwotę brutto ale jakiś czas temu wyczytałem że jest możliwość zwrotu z urzędu skarbowego różnicy między kwotą brutto a netto. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Odpowiedz
(22-06-2019, 15:12 )hugo boss napisał(a): Nagrody miały być tłuste a tym czasem usłyszałem wersje że nagrody będą dla nielicznych ze względu na brak środków. Ciekawe kto dostanie? Poniedziałek tuż tuż.
Odpowiedz
Nagrody za tłuste nie były,ale mimo to warto było nie chorować.Niech żyje kolejne 100 lat SW.
Odpowiedz