(09-11-2019, 23:02 )JurczySyn napisał(a):
(07-11-2019, 13:45 )Mateusz napisał(a):
(05-11-2019, 5:27 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-11-2019, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?

Awanse na stanowisko oddzialowego były przyznawane od 1 listopada
 

Jakie kryteria trzeba było spełniać by dostać oddziałowe go ?
Mieć:
- dziadka w CZSW,
- Ojca/Matkę w OISW,
- Matkę/Ojca w jednostce macierzystej.

A tak na logikę:
- byłeś na kursie oddziałowych i go zakończyłeś pozytywnie?
Pewnie że byłem i ukończyłem Wink
Odpowiedz
(03-11-2019, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?

Chcesz powiedzieć że wszyscy dostaną  ? Nawet Ci co po budach chodzą  ? Jeżeli tak będzie to ja chętnie z oddzialowym wrócę na budy.
A tak na serio to przecież nie mozliwe. Nie może być tak że dostaną wszyscy bo nikt nie będzie chciał na oddziale robić skoro i tak dostanie oddzialowego robiąc na budach.
Odpowiedz
A może są jakieś wieści dotyczące pracowników cywilnych?Czy przewidziane są awanse?Podwyżka dodatku?
Odpowiedz
Chciałam zadać pytanie: Czy pracownicy cywilni sw doczekają czasów, w których na 11 listopada czy też 8 lutego będą mogli awansować na wyższe stanowisko? Przykro jest jak przez lata nikt o Nas nie pamięta! A może należałoby zrobić przegląd pracowników cywilnych w każdej jednostce, tak jak robi się to wśród funkcjonariuszy?
Odpowiedz
(07-11-2019, 13:45 )Mateusz napisał(a):
(05-11-2019, 5:27 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-11-2019, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?

Awanse na stanowisko oddzialowego były przyznawane od 1 listopada
 

Jakie kryteria trzeba było spełniać by dostać oddziałowe go ?
Mieć:
- dziadka w CZSW,
- Ojca/Matkę w OISW,
- Matkę/Ojca w jednostce macierzystej.

A tak na logikę:
- byłeś na kursie oddziałowych i go zakończyłeś pozytywnie?
Odpowiedz
Czy mógłbym uzyskać informację od szanownego Zarządu co dzieje się w sprawie:
-przyszłorocznych podwyżek uposażenia
-tkz. dodatku 500 +
-płatnych nadgodzin
F-sze i członkowie Związku cały czas czekają na rzetelne informacje.
Odpowiedz
(07-11-2019, 13:45 )Mateusz napisał(a):
(05-11-2019, 5:27 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-11-2019, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?

Awanse na stanowisko oddzialowego były przyznawane od 1 listopada
 

Jakie kryteria trzeba było spełniać by dostać oddziałowe go ?

Takie jak zwykle zapewne :-) szerokie plecy od ćwiczeń na siłowni, a tak na poważnie - śmieszne to mało powiedziane jest, że nie ma ktoś na tyle jaj by pójść do kadr i zapytać czy do swojego kierownika itd
Odpowiedz
(05-11-2019, 5:27 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-11-2019, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?

Awanse na stanowisko oddzialowego były przyznawane od 1 listopada
 

Jakie kryteria trzeba było spełniać by dostać oddziałowe go ?
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, pozdrawiam
Odpowiedz
(03-11-2019, 10:50 )eeedek4 napisał(a): Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?

Awanse na stanowisko oddzialowego były przyznawane od 1 listopada
Odpowiedz
Witam.Mam pytanie do kolegów i koleżanek.Czy wiadomo coś komuś w temacie awansów na oddziałowych-chodzi mi o to czy prawdą jest ,że funkcjonariusze przyjęci w latach 2011-13 którzy jeszcze nie mają oddziałowych mają ich dostać w przyszłym roku wszyscy? Taką informację usłyszałem i nie wiem czy jest to prawda?!
Może Administrator ma jakąś wiedzę w tym kierunku?
Odpowiedz
Witam, mam dwa pytania odnośnie odejścia ze służby:
1. Ile trzeba zwrócić za podoficerkę przy odejsciu ze służby?
2. Czy okres przebywania na urlopie wychowawczym wlicza się do tych pięciu lat, które trzeba przepracować po szkoleniu?

Pozdrawiam
Odpowiedz
W związku z zaistniałą sytuacją może w końcu Warszawa zainteresuje się naszymi przełożonymi w Sierakowie Śląskim. Ponieważ jest to kpina że patrzą na statystyki i zbijanie nadgodzin, a przede wszystkim przyjrzą się mobingowaniem i zastraszeniem funkcjonariuszy. W tym zakładzie nagminnie stosuje się zawieszanie posterunków, oddziałowi pełnią służbę na kilku oddziałach, w konwoje jeździ się pojedynczo i tu tego efekt że uciekł osadzony z konwoju ze szpitala, za co powinien lecieć dyrektor i kierownik ochrony, a zamiotą wszystko pod dywan jak zawsze w tej jednostce kiedy dotyczy to funkcjonariuszy tej rangi. Współczuję tylko temu młodemu funkcjonariuszowi że będzie musiał wszystko wziąść na własną klatę. A to nie jego wina tylko kierownictwa. Chciałbym jeszcze dodać że w tej jednostce funkcjonariusze z dużym stażem są poniewierani a młodzi wywyższani. Pewnie nie jesteśmy jedną jednostką gdzie takie rzeczy się dzieją więc zacznijmy otwarcie o tym pisać i mówić. Nie bójcie się!
Odpowiedz
Nie mieszajcie koledze piotr-k-19 o normach o wyrokach sądu.Napisał jasno-ma mieszkanie komunalne i chce je wykupić a przy tym dostać dofinansowanie na ten wykup.Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami takie dofinansowanie mu sie należy koniec kropka!!!
Lepiej jesli taki wniosek złoży przed zakupem tego mieszkania czyli przed wizytą u notariusza bo pozwoli mu to na uniknięcie późniejszych kłopotów i ewentualnych sporów z zakładem.A chyba nikomu na tym nie zależy.Owszem w ewentualnym sporze można podpierać sie wyrokami sądu ale pytam po co?Składa wniosek przed notariuszem i takie pieniądze otrzyma.A na drugi dzień po złożeniu wniosku może iść podpisać już umowę.
Odpowiedz
(24-10-2019, 13:37 )piotr-k-19 napisał(a): Dzień dobry
jakiś czas temu pisałem już o mojej sprawie na forum, jednak nie umię znaleźć odpowiedzi. Moja sytuacja wygląda następująco: Umowa najmu mieszkania komunalnego (gminnego) jest napisana na moją żonę (ja oraz dzieci jesteśmy wpisani do umowy jako osoby tam zamieszkujące). Posiadamy z żoną wspólność majątkową. Złożyliśmy wniosek o wykupienie tego mieszkania teraz czekamy na wycenę. Czy orientuję się może ktoś czy należy mi się pomoc finansowa na wykupienie mieszkania ? oraz w którym momencie mam się udać do działu kwatermistrowskiego ? czy po wycenie czy po umowie notarialnej ? dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam

witam, 
nawet jeśli będziesz miał coś własnościowego albo twoja żona to pozostaje kwestia normy m2- napisałeś ze są dzieci i żona więc jest was kilkoro, a liczy się normę powierzchni pokoi i dzieli przez liczbę mieszkańców, zobacz czy przekroczysz normę - (od 7m-10m) załóż, że 7m na osobę.
Odpowiedz
(24-10-2019, 13:37 )piotr-k-19 napisał(a): Dzień dobry
jakiś czas temu pisałem już o mojej sprawie na forum, jednak nie umię znaleźć odpowiedzi. Moja sytuacja wygląda następująco: Umowa najmu mieszkania komunalnego (gminnego) jest napisana na moją żonę (ja oraz dzieci jesteśmy wpisani do umowy jako osoby tam zamieszkujące). Posiadamy z żoną wspólność majątkową. Złożyliśmy wniosek o wykupienie tego mieszkania teraz czekamy na wycenę. Czy orientuję się może ktoś czy należy mi się pomoc finansowa na wykupienie mieszkania ? oraz w którym momencie mam się udać do działu kwatermistrowskiego ? czy po wycenie czy po umowie notarialnej ? dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam
Witam
Podaję link do strony http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EE4A0946ED
Powinno to Cię nakierować co możesz zrobić.
Pozdrawiam
Jakub
Odpowiedz
(29-10-2019, 6:04 )eeedek4 napisał(a): piotr-k-19-należy Ci się dofinansowanie do zakupu mieszkania.Wniosek trzeba złożyć przed zakupem mieszkania.Jeśli zrobisz to po umowie notarialnej to stracisz pieniądze dlatego ,że we wniosku będziesz musiał ująć to mieszkanie.Zanim będziesz u notariusza to idziesz składasz wniosek i dostaniesz pieniądze na zakup.
Witam 
Podaję link do uchwały I OPS 7/08 - Uchwała NSA
który wszystko Ci wyjaśni: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EE4A0946ED
Pozdrawiam
Jakub
Odpowiedz
piotr-k-19-należy Ci się dofinansowanie do zakupu mieszkania.Wniosek trzeba złożyć przed zakupem mieszkania.Jeśli zrobisz to po umowie notarialnej to stracisz pieniądze dlatego ,że we wniosku będziesz musiał ująć to mieszkanie.Zanim będziesz u notariusza to idziesz składasz wniosek i dostaniesz pieniądze na zakup.
Odpowiedz
(23-10-2019, 16:37 )Garfild79 napisał(a): NO PANOWIE F-SZE,ZACIERAMY RĄCZKI BO ZA 2 MIESIĄCE NA NASZE KONTA WPŁYNIE 500 ZŁ,JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ.W KOŃCU BĘDZIE MOŻNA ZABRAĆ RODZINKĘ NA KANARY.

1. Osobiście to radzę udać się do lekarza specjalisty najpierw.
2. Pewnie chodziło o "kanały"?

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Dzień dobry
jakiś czas temu pisałem już o mojej sprawie na forum, jednak nie umię znaleźć odpowiedzi. Moja sytuacja wygląda następująco: Umowa najmu mieszkania komunalnego (gminnego) jest napisana na moją żonę (ja oraz dzieci jesteśmy wpisani do umowy jako osoby tam zamieszkujące). Posiadamy z żoną wspólność majątkową. Złożyliśmy wniosek o wykupienie tego mieszkania teraz czekamy na wycenę. Czy orientuję się może ktoś czy należy mi się pomoc finansowa na wykupienie mieszkania ? oraz w którym momencie mam się udać do działu kwatermistrowskiego ? czy po wycenie czy po umowie notarialnej ? dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam
Odpowiedz
NO PANOWIE F-SZE,ZACIERAMY RĄCZKI BO ZA 2 MIESIĄCE NA NASZE KONTA WPŁYNIE 500 ZŁ,JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ.W KOŃCU BĘDZIE MOŻNA ZABRAĆ RODZINKĘ NA KANARY.
Odpowiedz
NO PANOWIE F-SZE,ZACIERAMY RĄCZKI BO ZA 2 MIESIĄCE NA NASZE KONTA WPŁYNIE 500 ZŁ,JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ.W KOŃCU BĘDZIE MOŻNA ZABRAĆ RODZINKĘ NA KANARY.
Odpowiedz
Witam
Ponawiam pytanie czy prace uzgodnieniowe w ramach zespołu zakończyły się czy nie ?
Jakie są postępy ,czy można się spodziewać iż ustawa wejdzie w życie od nowego roku?
Odpowiedz
(21-10-2019, 11:13 )Neutralny napisał(a): Witam. Mam pytanie  które Wszystkich  funkcjonariuszy  interesuje  CZY OD 1 STYCZNIA PODWYZKI  BĘDĄ  NA KONTACH TAK JAK TO MA BYC W MSWIA?    CZY ADMIN COS WIE NA TEN TEMAT???

Jak przy każdej podwyżce raczej nie będą. Nastawiałbym się na kwiecień, może marzec przy dobrych wiatrach.
Odpowiedz
(17-10-2019, 19:17 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-10-2019, 16:55 )Nie plecak napisał(a): Witam.Mam pytanie do dyrektora okręgowego okręgu pomorskiego Pana P. na czym polegało i w jakich kwotach dzielenie ostatnich pieniędzy na dodatki służbowe.Pytam bo pieniądze podobno już poszły na konta tylko nie wiadomo komu.Bowiem w Pana jednostkach są zmiany które nie dostały ani grosza oprócz dowódców i zastępców zmian.Proszę o dokładne prześwietlenie kwot jakie poszły na jednostki i komu gdyż ludzie są zbulwersowani takim stanem rzeczy zwłaszcza że co chwile są tzw. dodatki czyli dodatkowe służby i delegowania do A.Ś Gdańsk.Atmosfera robi się gorąca zwłaszcza gdy słyszą od kolegów w sąsiednich jednostkach że  dostali po 70 zł [oddziałowy i st.oddzialowy] i ogólnie prawie wszyscy z ochrony dostali jakieś pieniądze.Na koniec chciałem tylko powiedzieć że moja jednostka w 2021 r. będzie miała 70% ludzi z prawami emerytalnymi a co to znaczy ? niech sobie pan sam na to odpowie.

polecam napisanie raportu do Dyrektora w/w treści

Po co pisać raport jak wystarczy tylko polecić swoim dyrektorom jednostek o podanie szczegółowej rozpiski zwiększenia dodatków służbowych w dziale ochrony.I wszystko będzie wiadomo, kto dostał,ile dostał i jakie stanowisko zajmuje dana osoba.
Odpowiedz
(17-10-2019, 19:17 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-10-2019, 16:55 )Nie plecak napisał(a): Witam.Mam pytanie do dyrektora okręgowego okręgu pomorskiego Pana P. na czym polegało i w jakich kwotach dzielenie ostatnich pieniędzy na dodatki służbowe.Pytam bo pieniądze podobno już poszły na konta tylko nie wiadomo komu.Bowiem w Pana jednostkach są zmiany które nie dostały ani grosza oprócz dowódców i zastępców zmian.Proszę o dokładne prześwietlenie kwot jakie poszły na jednostki i komu gdyż ludzie są zbulwersowani takim stanem rzeczy zwłaszcza że co chwile są tzw. dodatki czyli dodatkowe służby i delegowania do A.Ś Gdańsk.Atmosfera robi się gorąca zwłaszcza gdy słyszą od kolegów w sąsiednich jednostkach że  dostali po 70 zł [oddziałowy i st.oddzialowy] i ogólnie prawie wszyscy z ochrony dostali jakieś pieniądze.Na koniec chciałem tylko powiedzieć że moja jednostka w 2021 r. będzie miała 70% ludzi z prawami emerytalnymi a co to znaczy ? niech sobie pan sam na to odpowie.

polecam napisanie raportu do Dyrektora w/w treści
Odpowiedz
(21-10-2019, 11:13 )Neutralny napisał(a): Witam. Mam pytanie  które Wszystkich  funkcjonariuszy  interesuje  CZY OD 1 STYCZNIA PODWYZKI  BĘDĄ  NA KONTACH TAK JAK TO MA BYC W MSWIA?    CZY ADMIN COS WIE NA TEN TEMAT???

Kolego zejdź na ziemię, w naszej służbie to się nie uda, nigdy nie było podwyżek wypłaconych z wypłatą styczniową, więc dlaczego tym razem miałoby być inaczej?
Odpowiedz
Zdrowo rozsądkowo, powinni Cię poinformować, że jutro mosz 8 godzin, albo że znowu masz Dniówkę 12h. Zmiana to Dniówka, Nocka, ale z braku ludzi, tak czasami się dzieje, że musisz przyjść na 8-godzin!!! ALE!!!!!!pamiętaj, że TY masz pewnie rodzinę, musisz zapewnić opiekę nad dzieckiem. A biuro ochrony czy kto tam u Ciebie rozpisuje rozkład służby musi Cię poinformować wcześniej!!!! jeśli nie zapoznali Cię z rozkładem albo nie zapytali, to wywalone miej na nich!!! u mnie w jednostce tak to działa, D
Odpowiedz
Witam!!! na jakim etapie są uzgodnienia dotyczące uszczegółowienia zapisów rozporządzenia wykonawczego Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie uregulowania dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień służbowy, dodatku służbowego i dodatku funkcyjnego. Czy wiadomo kiedy dostaniemy na piśmie, ile nadgodzin mamy na dzień 30.06.2019r. gdyż podawane godziny znacząco różnią się od tych które podaje nam kierownictwo(oczywiście na niekorzyść)
Odpowiedz
018018 co do twojego pytania to masz odpowiedź na nie na stronie głównej tego forum w dziale "pragmatyka -opinie prawne".Jest tam opinia prawna dotycząca twojego pytania.Wszystko jasno opisane i wyjaśnione.
Odpowiedz
(21-10-2019, 11:13 )Neutralny napisał(a): Witam. Mam pytanie  które Wszystkich  funkcjonariuszy  interesuje  CZY OD 1 STYCZNIA PODWYZKI  BĘDĄ  NA KONTACH TAK JAK TO MA BYC W MSWIA?    CZY ADMIN COS WIE NA TEN TEMAT???

NIE ZADAWAJ GŁUPICH PYTAŃ. PRZEZ TAKIE PYTANIA JAK TWOJE TA KSIĘGA GOŚCI JEST CO NAJMNIEJ ZAŚMIECANA.
Odpowiedz
(21-10-2019, 16:37 )018018 napisał(a): Pytanie do administratora lub do kogoś kto zna temat.
Proszę oświecić mnie jak to jest gdy pracuje w systemie 12 godzinnym w zmianie a mimo to zamiast dniówki nocki mam w projekcie a następnie w rozkładzie służby  rozpisaną dniówkę (12 h) a dnia kolejnego zamiast nocy( 12h) rozpisana służba dzienna 8 godzinowa. Czy kierownictwo może tak robić bez konsultacji? zbijać mi godziny? Lub inny system dwa razy po 12 h na dzień. Jak na to przepisy ?
Nie powinni. W ustawie masz w jakim systemie pracujesz możesz zawsze powiedzieć że masz coś w planach w dzień i ci zmienią. Powinni Cię zapytać czy ci pasuje. Takie myki są nagminne tylko że większość f-szy macha na to reką ponarzeka sobie a i tak przyjdzie na 8 godz.
Odpowiedz
Pytanie do administratora lub do kogoś kto zna temat.
Proszę oświecić mnie jak to jest gdy pracuje w systemie 12 godzinnym w zmianie a mimo to zamiast dniówki nocki mam w projekcie a następnie w rozkładzie służby rozpisaną dniówkę (12 h) a dnia kolejnego zamiast nocy( 12h) rozpisana służba dzienna 8 godzinowa. Czy kierownictwo może tak robić bez konsultacji? zbijać mi godziny? Lub inny system dwa razy po 12 h na dzień. Jak na to przepisy ?
Odpowiedz
(17-10-2019, 9:01 )john napisał(a):
(16-10-2019, 13:10 )EMKA napisał(a):
(14-10-2019, 12:18 )john napisał(a):
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a): Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!

Pismo CZSW nr BPR-023-53/2016 z dnia 7 czerwca 2016 r. TAM WSZYSTKO JEST WYJAŚNIONE


A gdzie znajdę to pismo?

No nie rób z siebie takiego nieudacznika. Dostałeś jak na tacy numery tych pism to może byś wykazał trochę swojej inicjatywy i postarał się odszukać te pisma. Jak nie znajdziesz w sieci to po prostu skontaktuj się z CZSW. Trochę samodzielności!!!
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie które Wszystkich funkcjonariuszy interesuje CZY OD 1 STYCZNIA PODWYZKI BĘDĄ NA KONTACH TAK JAK TO MA BYC W MSWIA? CZY ADMIN COS WIE NA TEN TEMAT???
Odpowiedz
prace uzgodnieniowe w ramach zespołu zakończyły się czy nie ???????????????
Odpowiedz
(09-10-2019, 16:55 )Nie plecak napisał(a): Witam.Mam pytanie do dyrektora okręgowego okręgu pomorskiego Pana P. na czym polegało i w jakich kwotach dzielenie ostatnich pieniędzy na dodatki służbowe.Pytam bo pieniądze podobno już poszły na konta tylko nie wiadomo komu.Bowiem w Pana jednostkach są zmiany które nie dostały ani grosza oprócz dowódców i zastępców zmian.Proszę o dokładne prześwietlenie kwot jakie poszły na jednostki i komu gdyż ludzie są zbulwersowani takim stanem rzeczy zwłaszcza że co chwile są tzw. dodatki czyli dodatkowe służby i delegowania do A.Ś Gdańsk.Atmosfera robi się gorąca zwłaszcza gdy słyszą od kolegów w sąsiednich jednostkach że  dostali po 70 zł [oddziałowy i st.oddzialowy] i ogólnie prawie wszyscy z ochrony dostali jakieś pieniądze.Na koniec chciałem tylko powiedzieć że moja jednostka w 2021 r. będzie miała 70% ludzi z prawami emerytalnymi a co to znaczy ? niech sobie pan sam na to odpowie.

polecam napisanie raportu do Dyrektora w/w treści
Odpowiedz
(16-10-2019, 13:10 )EMKA napisał(a):
(14-10-2019, 12:18 )john napisał(a):
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a): Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!

Pismo CZSW nr BPR-023-53/2016 z dnia 7 czerwca 2016 r. TAM WSZYSTKO JEST WYJAŚNIONE


A gdzie znajdę to pismo?
Odpowiedz
Ankieta!!! Rozumiem, że w kryminale będzie ustawione coś na kształt urny a takowe w każdej puszce są, wtedy będę wiedział, że ankieta jest anonimowa??? A może mój lokalny przedstawiciel "tyłowłaz" będzie je osobiście odbierał i anonimowo trzymał w teczce w/g kolejności wypełniających???
Odpowiedz
w sprawie zwrotu pomocy mieszkaniowej dzwoniłem do CZSW Dział Prawny odp.15 lat służby i nie oddajemy !!!!! jest pismo Dyr.Generalnego nr.BPR.023.129.2016.RP oraz pismo Dyrektora Biura Prawnego nr.BPR-023-53/2016
Odpowiedz
ZK NYSA/ OZ PRUDNIK dodatki podzielone f-sze 10 lat służby a 15 lat służby 0 zł.
Brawo panowie Dyrektorzy ZK Nysa znowu gówno.
Odpowiedz
(14-10-2019, 12:18 )john napisał(a):
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!

Pismo CZSW nr BPR-023-53/2016 z dnia 7 czerwca 2016 r. TAM WSZYSTKO JEST WYJAŚNIONE
Odpowiedz
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!
Odpowiedz
(24-09-2019, 13:08 )EMKA napisał(a):
(18-09-2019, 16:33 )sopier@onet.pl napisał(a): Witam wszystkich.Planuje w przyszłym roku opuścić szeregi SW.Proszę o jakieś oficjalne info dotyczące czy osobą,które przed 1999 odbywały służbę kandydacką w STRAŻY GRANICZNEJ powinny być doliczone do procentów emerytury lata pracy sprzed okresu służby.

Tak, liczy Ci się czas pracy z przed 1999 r. Pisałem na ten temat do Biura Emerytalnego i dostałem taką odpowiedź. Według mnie to jest niesprawiedliwe bo Ty poszedłeś "odwalić" służbę i ja też w 1993 r. poszedłem "odwalić" służbę, tylko z tą różnicą że Ty w SG jako służba kandydacka w MSWiA, a ja w MON jako służba zasadnicza w MON. Cel był jeden ODBĘBNIĆ SŁUŻBĘ. No ale Ci się liczy czas pracy przed 1999 r. a mi już nie.

Właśnie. To jest chore w tym przypadku. Ktoś odbębnił zsw w sg jest na starych zasadach a ktoś w monie i jest na nowych lipa.
Odpowiedz
Mam Pytanie do admina

MAMY PAŹDZIERNIK CO Z NASZYM POROZUMIENIEM Z LISTOPADA
ZNOWU NAS OSZUKANO CZY ZARZĄD COŚ WIE A NAS NIKT NIE INFORMUJE.
GDZIE DODATKI, GDZIE ART, 15a, I GDZIE TE TŁUMY DO PRACY PO TAK WIELKICH PODWYŻKACH,
BO NIC SIĘ NIE ZMIENIA DALEJ WALIMY DODATKOWE SŁUŻBY I NIE WIEM ILE MOJA TYLNA CZĘŚĆ
CIAŁA TAK DŁUGO WYTRZYMA.
Odpowiedz
Poszedłem w połowie miesiąca na urlop. Po ŕownej połowie przebytego urlopu zachorowałem i po zakończeniu zwolnienia zamiast kontynłować urlop wezwali mnie na służbę czy to jest zgodne z prawem?
Odpowiedz
Witam.Mam pytanie do dyrektora okręgowego okręgu pomorskiego Pana P. na czym polegało i w jakich kwotach dzielenie ostatnich pieniędzy na dodatki służbowe.Pytam bo pieniądze podobno już poszły na konta tylko nie wiadomo komu.Bowiem w Pana jednostkach są zmiany które nie dostały ani grosza oprócz dowódców i zastępców zmian.Proszę o dokładne prześwietlenie kwot jakie poszły na jednostki i komu gdyż ludzie są zbulwersowani takim stanem rzeczy zwłaszcza że co chwile są tzw. dodatki czyli dodatkowe służby i delegowania do A.Ś Gdańsk.Atmosfera robi się gorąca zwłaszcza gdy słyszą od kolegów w sąsiednich jednostkach że dostali po 70 zł [oddziałowy i st.oddzialowy] i ogólnie prawie wszyscy z ochrony dostali jakieś pieniądze.Na koniec chciałem tylko powiedzieć że moja jednostka w 2021 r. będzie miała 70% ludzi z prawami emerytalnymi a co to znaczy ? niech sobie pan sam na to odpowie.
Odpowiedz
A ja z innej beczki...mam pytanie kiedy pracownicy cywilni dostaną awans lub podwyżkę dodatku...Funkcjonariusze dostali już podwyżkę dodatku poraz drugi w ciągu tego roku a cywile...no cóż o nas się zapomina.Znam takich pracowników którzy od 10 lat mają inspektora i ten sam dodatek...
Odpowiedz
Smile Witam serdecznie  Czy ktoś się orentuje czy mozna sie umówic z Dyrektorem Okręgowym na rozmowę???? i w jaki sposób?????
Odpowiedz
(30-09-2019, 15:03 )hugo boss napisał(a):
(29-09-2019, 6:37 )Człowiek z lasu napisał(a):
(26-09-2019, 19:33 )Mateusz napisał(a):
(25-09-2019, 20:29 )nocnyy napisał(a): Mam pytanie czy funkcjonariusze z południa polski z ZK...Którym zlikwidowano wieże i siedzą na krzesełku na pasie ...traktuje się  w sposób gorzej niż człowieka który mieszka pod mostem...deszcz wiatr, zimno , jak przełożeni mogą na to patrzeć, ale ich to nie dotyczy a zima się zbliża...a co na to związki....

Komuś widocznie przeszkadza że funkcjonariusz , na wieży sobie siedzi i ma ciepło, kilka osób położy zwolnienie z powodu choroby to może się obudzą u was. Niech tak dalej robią , to się obudzą z reka w nocniku.

kolego,

,,siedzą na krzesełku na pasie,,??? nie do pomyślenia w naszej jednostce coś takiego co ty piszesz!!! nikogo nie obchodziło, że jest zimno czy deszcz, burza itd itd masz chodzić i już. Trochę wydreptałem w pasie, najniższa temp -23C i patrol na zmianę z kolegą całą noc.
U nas wieżę stoją i ładnie wyglądają

Czasy się zmieniają ale beton pozostaje ciągle betonem. To że ty dreptałeś to nie znaczy że zawsze ma tak być. Po co inwestowali w bariery, czujniki ruchu, kamery? Po to aby ludzi przenieść z trawnika do środka. I tak brakuje ludzi (funkcjonariuszy ochrony) do pracy. Zamiast zawieszać oddziałowych powinni zawieszać stanowiska które są historią minionej epoki. Ale jeśli ktoś ma chodzić to niech stworzą mu warunki do tego np. poprzez jakieś pomieszczenie z ogrzewaniem, z dachem. Osadzony tylko piardnie i już dyrektor z administracją tańczą do jego skargi czy też prośby wymuszającej w postaci skargi. Parce wykonuje się mądrze a nie ciężko. Morale jest niskie, obniża je jeszcze zwierzchnictwo swoją pobłażająca postawą wobec osadzonych. Gdyby tylko tylko kierownictwo było tak karne wobec osadzonych jak wobec funkcjonariuszy to byłoby już coś.

to, że tak napisałem nie oznacza, że popieram takie traktowanie, wręcz odwrotnie - aż tak jest system zepsuty ,ze właśnie ,, nie do pomyślenia w naszej jednostce coś takiego co ty piszesz,, ludzie byli i są straszeni (fsze), całkowicie się z tobą zgadzam - ja uważam ze czas pokaże co się z ta formacją stanie 0od 1-3 lat jak odejdzie fala doświadczonych fszy na emerytury.
Odpowiedz