(08-09-2023, 6:19 )anielica2010 napisał(a):
(07-09-2023, 13:33 )anton napisał(a): Pytanie. Dlaczego nagrody do rządy, te 1125zł brutto na etat już są dzielone nie równo? Mają być uznaniowe. Tak dziś mówił kolega który jest bliżej związków.
Może ktoś da znać kiedy będą płacone?

Przepraszam Szanowne Koleżanki i Koledzy czy te pieniądze ratują Wam życie , że tak dopytujecie o to kiedy będą? Zrobią nas w ........... jak zawsze, rzad czytaj partia rządząca, cezet i nszzfipw. Do lutego już niewiele miesięcy Pozdrawiam.
Odpowiedz
(07-09-2023, 13:26 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(06-09-2023, 23:13 )Kruszyna napisał(a): Ojej ojej kiedy dodatki czasowe administrator wyraźnie odpowiedział
"Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza".

Mamy wrzesień....
Ps. Chciałbym zobaczyć minę specjalisty gdyby dostał jakiekolwiek sprawozdanie, opinie, odpowiedź czy uzasadnienie tydzień później .
Bo on ma terminy
A ja napiszę że My Funkcjonariusze mamy rodziny A dodatki o charakterze stałym nie podnoszone.

Jeszcze raz napiszę że wolę dostać trochę mniej podwyzki ale o charakterze stałym niż liczyć na łaskę.
Ponieważ mogą dać np nagrody, a nie muszą.

Ps. Nie czepiam się administratora ponieważ on tylko porządkuje,  recenzuje to forum.

Natomiast strasznie mało wypowiada się osób będących głową,  szyją  i kręgosłupem związków.

Bo co to znaczy po podliczeniu.... 
Funkcjonariusze np. liczą na realizację obietnic.  Jak najszybciej.
A służba "chce" dać dodatki jak najpóźniej

A wakaty, zmęczenie, frustracja ... nawet oklejone furgonetki nie pomagają zachęcić nowych funkcjonariuszy

Funkcjonariuszy czaruje się kreatywną księgowością żeby tylko nie odeszli.


Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi

A kto wam powiedział że dodatki czasowe w ogóle będą wypłacane. 

Administrator. Jedyna osoba która wypowiada się w imieniu związków. Z resztą anonimowa.
Odpowiedz
Argumentom mówię tak

?
Odpowiedz
(07-09-2023, 13:33 )anton napisał(a): Pytanie. Dlaczego nagrody do rządy, te 1125zł brutto na etat już są dzielone nie równo? Mają być uznaniowe. Tak dziś mówił kolega który jest bliżej związków.
Może ktoś da znać kiedy będą płacone?
Odpowiedz
(07-09-2023, 13:26 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(06-09-2023, 23:13 )Kruszyna napisał(a): Ojej ojej kiedy dodatki czasowe administrator wyraźnie odpowiedział
"Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza".

Mamy wrzesień....
Ps. Chciałbym zobaczyć minę specjalisty gdyby dostał jakiekolwiek sprawozdanie, opinie, odpowiedź czy uzasadnienie tydzień później .
Bo on ma terminy
A ja napiszę że My Funkcjonariusze mamy rodziny A dodatki o charakterze stałym nie podnoszone.

Jeszcze raz napiszę że wolę dostać trochę mniej podwyzki ale o charakterze stałym niż liczyć na łaskę.
Ponieważ mogą dać np nagrody, a nie muszą.

Ps. Nie czepiam się administratora ponieważ on tylko porządkuje,  recenzuje to forum.

Natomiast strasznie mało wypowiada się osób będących głową,  szyją  i kręgosłupem związków.

Bo co to znaczy po podliczeniu.... 
Funkcjonariusze np. liczą na realizację obietnic.  Jak najszybciej.
A służba "chce" dać dodatki jak najpóźniej

A wakaty, zmęczenie, frustracja ... nawet oklejone furgonetki nie pomagają zachęcić nowych funkcjonariuszy

Funkcjonariuszy czaruje się kreatywną księgowością żeby tylko nie odeszli.


Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi
Odpowiedz
(05-09-2023, 13:23 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(04-09-2023, 10:53 )nietakamllodafszka napisał(a):
(21-05-2023, 8:28 )Administrator napisał(a):
(21-05-2023, 7:06 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze czy wiadomo coś na temat dodatków czasowych?

Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza.

Jak tam Wasze dodatki czasowe koleżanki i koledzy? Ile dostaliście na konto?

u mnie w jednostce średnio 250 na etat więcej do końca roku

Podliczenie środków finansowych z półrocza nastąpi w grudniu? Czy coś się zmieniło i pół roku wypada na koniec czerwca czy już nie? Lipiec, sierpień i trochę września to taka mała obsuwa czyż nie?
Odpowiedz
Pytanie. Dlaczego nagrody do rządy, te 1125zł brutto na etat już są dzielone nie równo? Mają być uznaniowe. Tak dziś mówił kolega który jest bliżej związków.
Odpowiedz
(06-09-2023, 23:13 )Kruszyna napisał(a): Ojej ojej kiedy dodatki czasowe administrator wyraźnie odpowiedział
"Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza".

Mamy wrzesień....
Ps. Chciałbym zobaczyć minę specjalisty gdyby dostał jakiekolwiek sprawozdanie, opinie, odpowiedź czy uzasadnienie tydzień później .
Bo on ma terminy
A ja napiszę że My Funkcjonariusze mamy rodziny A dodatki o charakterze stałym nie podnoszone.

Jeszcze raz napiszę że wolę dostać trochę mniej podwyzki ale o charakterze stałym niż liczyć na łaskę.
Ponieważ mogą dać np nagrody, a nie muszą.

Ps. Nie czepiam się administratora ponieważ on tylko porządkuje,  recenzuje to forum.

Natomiast strasznie mało wypowiada się osób będących głową,  szyją  i kręgosłupem związków.

Bo co to znaczy po podliczeniu.... 
Funkcjonariusze np. liczą na realizację obietnic.  Jak najszybciej.
A służba "chce" dać dodatki jak najpóźniej

A wakaty, zmęczenie, frustracja ... nawet oklejone furgonetki nie pomagają zachęcić nowych funkcjonariuszy

Funkcjonariuszy czaruje się kreatywną księgowością żeby tylko nie odeszli.


Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi

A kto wam powiedział że dodatki czasowe w ogóle będą wypłacane. Dostajesz teraz dodatek motywacyjny do końca września, a o czasowych możecie zapomnieć, bo to są właśnie te pieniądze, które miały być przeznaczone na dodatki czasowe. SW na początku roku zrewaloryzowała nasze uposażenia w wysokości 9,3% (7,3 chyba w rozliczeniu rocznym), od marca do grudnia, co dało kwotę ok 520 zł na rękę, było to o połowę mniej niż wynosiła inflacja. 12 x 520ł to daje 6240zł w skali roku. Tyle zaoszczędziła służba średnio na każdym funkcjonariuszu w skali roku. Teraz niech każdy sobie odpowie czy dostał te 6240zł w formie nagród lub dodatków, podejrzewam że nie. Więc mili panowie moim skromnym zdaniem SW swoim funkcjonariuszom nie dała w tym roku żadnych, powtarzam raz jeszcze, żadnych dodatkowych środków. Wszystko to co robią, to jest kupowanie was za pieniądze, które na was zaoszczędzili, bo na to pozwoliliście. A do wszystkich, którzy non stop zadają pytania odnośnie premii, dodatków i podwyżek, mam jedno pytanie. Co takiego zrobiliście aby o te podwyżki zawalczyć? Bo przychodzenie na dodatkowe służby w drugi dzień wolnego, rezygnowanie z wolnych systemowych, nabijanie dodatkowych godzin nadliczbowych, przychodzenie do służby z gorączką lub kaszlem, to jest właśnie woda na młyn CZ-tu. A wdzięczność okazują właśnie tym, że za każdym razem starają się wam dać jak najmniej. Więc dalej narzekajcie, jak to nie jest źle, i czekajcie na telefon, żeby znowu móc spędzić 12 godzin w tej wspaniałej formacji, która o swoje dzieci dba lepiej jak matka( pod warunkiem, że są to dzieci CZSW i OISW). Pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących funkcjonariuszy jednostek podstawowych. Smile
PS. Kwoty podałem czysto teoretyczne i nie należy ich traktować dosłownie, każdy funkcjonariusz wie ile otrzymał podwyżki i pomnażając to sumę przez 12 miesięcy może obliczyć ile służba zaoszczędziła w jego przypadku. 
PPS. Na kokosy w przyszłym roku też nie ma co liczyć, bo rewaloryzację 12,3% zrobią na 100% od podstawy, więc "summa summarum" wyjdzie mniej jak było w tym roku. Niestety budżet naszego państwa jest pusty i dziurawy, więc każde pieniądze trzeba wyszarpać siła, a chętnych do walki coraz mniej. Sad
Odpowiedz
Ojej ojej kiedy dodatki czasowe administrator wyraźnie odpowiedział
"Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza".

Mamy wrzesień....
Ps. Chciałbym zobaczyć minę specjalisty gdyby dostał jakiekolwiek sprawozdanie, opinie, odpowiedź czy uzasadnienie tydzień później .
Bo on ma terminy
A ja napiszę że My Funkcjonariusze mamy rodziny A dodatki o charakterze stałym nie podnoszone.

Jeszcze raz napiszę że wolę dostać trochę mniej podwyzki ale o charakterze stałym niż liczyć na łaskę.
Ponieważ mogą dać np nagrody, a nie muszą.

Ps. Nie czepiam się administratora ponieważ on tylko porządkuje, recenzuje to forum.

Natomiast strasznie mało wypowiada się osób będących głową, szyją i kręgosłupem związków.

Bo co to znaczy po podliczeniu....
Funkcjonariusze np. liczą na realizację obietnic. Jak najszybciej.
A służba "chce" dać dodatki jak najpóźniej

A wakaty, zmęczenie, frustracja ... nawet oklejone furgonetki nie pomagają zachęcić nowych funkcjonariuszy

Funkcjonariuszy czaruje się kreatywną księgowością żeby tylko nie odeszli.


Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi
Odpowiedz
(05-09-2023, 13:47 )nietakamllodafszka napisał(a):
(04-09-2023, 20:56 )SuperMan napisał(a): Jakies wiesci kiedy nadgodziny wyplacaja?

Jak co roku
Prawda jest teka czy wypłacą na początku czy końcu września nie ma różnicy i tak nas robią w ciula pół roku zapierdzielania i 3 miesiące czekania za kasą a gdzie tu jeszcze moje zamrożone godziny się pytam?wiszą...to jest chore ale co zrobić robota lepsza niż w budowlance a jednak człowiek myśli o odejściu...
Odpowiedz
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?
Prawami nabytymi już jedni się najedli gdy pis doszedł do władzy i to zdaje się też funkcjonariusze...
Słusznie, niesłusznie, inna sprawa.
Naruszone to co nietykalne raz, naruszyć można drugi raz
Odpowiedz
https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad...500-z.html
Odpowiedz
A kiedy te nagrody 1125zl
Odpowiedz
(04-09-2023, 20:56 )SuperMan napisał(a): Jakies wiesci kiedy nadgodziny wyplacaja?

Jak co roku
Odpowiedz
(04-09-2023, 10:53 )nietakamllodafszka napisał(a):
(21-05-2023, 8:28 )Administrator napisał(a):
(21-05-2023, 7:06 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze czy wiadomo coś na temat dodatków czasowych?

Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza.

Jak tam Wasze dodatki czasowe koleżanki i koledzy? Ile dostaliście na konto?

u mnie w jednostce średnio 250 na etat więcej do końca roku
Odpowiedz
(03-09-2023, 21:26 )Benek Genek napisał(a):
(03-09-2023, 19:27 )Kruszyna napisał(a): Aby ktoś był wiarygodny (przedstawiciel strony rzadowej)
Należy zadać pytanie
Czy porozumienie z 2018r zostało w 100% zrealizowane?
Zmieni się rzad, minister, generał,  dyrektor czy kierownik i będą wielkie oczy i tekst standardowy
ALE JA NICZEGO NIE OBIECYWALEM
i wieczne negocjacje zamiast realuzacji
Wydymali z podwyżką i dodatkiem stażowym- wydymają i teraz, nie pierwszy zresztą raz.
Się czepiacie. Najważniejsze żeby organizacja związkowa trwała. Gdybyście tak roczną składkę mieli jednorazowo wpłacić to lampka by się Wam zapaliła.
Odpowiedz
Jakies wiesci kiedy nadgodziny wyplacaja?
Odpowiedz
(03-09-2023, 21:26 )Benek Genek napisał(a):
(03-09-2023, 19:27 )Kruszyna napisał(a): Aby ktoś był wiarygodny (przedstawiciel strony rzadowej)
Należy zadać pytanie
Czy porozumienie z 2018r zostało w 100% zrealizowane?
Zmieni się rzad, minister, generał,  dyrektor czy kierownik i będą wielkie oczy i tekst standardowy
ALE JA NICZEGO NIE OBIECYWALEM
i wieczne negocjacje zamiast realuzacji
Wydymali z podwyżką i dodatkiem stażowym- wydymają i teraz, nie pierwszy zresztą raz.

Uwielbiam wchodzić na stronę i od razu poprawia mi się humor, który zresztą mam. Macie może jakieś inne tematy bo z tego co widzę to bieda u was że Hejjjj mało, za miskę ryżu itp teksty hahah wasza kreatywność powinna w końcu być doceniona i życzę powodzenia biedulki hihi.
Odpowiedz
Ponoć podwyżki od stycznia
Odpowiedz
(21-05-2023, 8:28 )Administrator napisał(a):
(21-05-2023, 7:06 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze czy wiadomo coś na temat dodatków czasowych?

Ustalenia są takie, że dodatki czasowe będą uruchamiane corocznie po podliczeniu środków finansowych z półrocza.

Jak tam Wasze dodatki czasowe koleżanki i koledzy? Ile dostaliście na konto?
Odpowiedz
(03-09-2023, 19:27 )Kruszyna napisał(a): Aby ktoś był wiarygodny (przedstawiciel strony rzadowej)
Należy zadać pytanie
Czy porozumienie z 2018r zostało w 100% zrealizowane?
Zmieni się rzad, minister, generał,  dyrektor czy kierownik i będą wielkie oczy i tekst standardowy
ALE JA NICZEGO NIE OBIECYWALEM
i wieczne negocjacje zamiast realuzacji
Wydymali z podwyżką i dodatkiem stażowym- wydymają i teraz, nie pierwszy zresztą raz.
Odpowiedz
Aby ktoś był wiarygodny (przedstawiciel strony rzadowej)
Należy zadać pytanie
Czy porozumienie z 2018r zostało w 100% zrealizowane?
Zmieni się rzad, minister, generał, dyrektor czy kierownik i będą wielkie oczy i tekst standardowy
ALE JA NICZEGO NIE OBIECYWALEM
i wieczne negocjacje zamiast realuzacji
Odpowiedz
(30-08-2023, 8:04 )500minus napisał(a): Co do tzw. ,,podwyżki,,.  Na tym polega zręczność tego rządu że potrafi prowadzić kreatywną księgowość. Jeszcze nie zrealizowali obietnic na 2023 a już są nowe na 2024.  Waloryzację płac spowodowaną inflacją, czyli stratę którą w/g prawa mają obowiązek naprawić (to prawda przez przez wiele lat zamrażano, również inne rządy) nazwali podwyżką. A ludzie sami to powielają że dostaną ,,podwyżki,, i się cieszą że będą więcej zarabiać gdy tymczasem wyjdą na ZERO biorąc pod uwagę inflację. I to przy odrobinie szczęścia bo znając życie kierownictwo służby zrobi co może byście z tego dostali jak najmniej.
Kto miał pełne lata i z podniesionym dodatkiem przeszedł na emkę w 2023 to zrobił dobry interes na waloryzacji 23/24 w porównaniu do ,,podwyżek,, w służbie.
Oczywiście tylko głupi się cieszy z inflacji, ewentualnie spekulant, chodzi poprostu o ratowanie pieniędzy aby stracić jak najmniej. Bo przy inflacji 14,8% cieszyć się z niepełnej waloryzacji uposażenia w kwocie 500,- to trzeba być z domu bogatym i służyć dla idei lub być niespełna rozumu...

A ja się pytam gdzie są czasowe dodatki? Oszuści i tyle w tym temacie.
Odpowiedz
Co do tzw. ,,podwyżki,,. Na tym polega zręczność tego rządu że potrafi prowadzić kreatywną księgowość. Jeszcze nie zrealizowali obietnic na 2023 a już są nowe na 2024. Waloryzację płac spowodowaną inflacją, czyli stratę którą w/g prawa mają obowiązek naprawić (to prawda przez przez wiele lat zamrażano, również inne rządy) nazwali podwyżką. A ludzie sami to powielają że dostaną ,,podwyżki,, i się cieszą że będą więcej zarabiać gdy tymczasem wyjdą na ZERO biorąc pod uwagę inflację. I to przy odrobinie szczęścia bo znając życie kierownictwo służby zrobi co może byście z tego dostali jak najmniej.
Kto miał pełne lata i z podniesionym dodatkiem przeszedł na emkę w 2023 to zrobił dobry interes na waloryzacji 23/24 w porównaniu do ,,podwyżek,, w służbie.
Oczywiście tylko głupi się cieszy z inflacji, ewentualnie spekulant, chodzi poprostu o ratowanie pieniędzy aby stracić jak najmniej. Bo przy inflacji 14,8% cieszyć się z niepełnej waloryzacji uposażenia w kwocie 500,- to trzeba być z domu bogatym i służyć dla idei lub być niespełna rozumu...
Odpowiedz
(28-08-2023, 19:30 )Adam_9999 napisał(a):
(27-08-2023, 15:12 )jtd napisał(a):
(25-08-2023, 19:51 )fredifre97 napisał(a): Sukces jak zwykle ma wiele ojców, oczywiście związki wywalczyły podwyżki brawo. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, komunikat widniejący na stronie związkowej policji z lipca jasno stwierdza, że negocjacje w sprawie waloryzacji zaplanowano na wrzesień z ministrem Wąsikiem. A tu cud w sierpniu się dogadali.  Podobno spotkali się przypadkowo na urlopie na plaży w Sopocie. Szkoda tylko, że cudu nigdy nie ma w sprawie podziału nagród, nie było go także w sprawie dodatków czasowych od lipca.
To jest gadanie o czymś czego nie ma. Będzie na koncie to pogadamy. Łachy nikt nie robi przy takim wzroście cen wszystkiego że podwyżkę da . Jakie walki były przy podwyżkach każdy wie. Bez związków też podwyżki będą. Związek od 2018 roku zdegradował się. Teraz to jest organizacja jakas biznesowa kilku osób.


Nie ma się czym podniecać. To tylko projekt budżetu. Następny rząd, jakikolwiek, po wyborach przedstawi nowy projekt budżetu. Więc to, czy będą podwyżki i w jakiej wysokości, najwcześniej okaże się po wyborach. Projekty nie są przenoszone na nowy rząd ?

Cała prawda. Niektórzy już pewnie te pieniądze wydają, a ja jestem tylko ciekaw w jaki sposób nasza wspaniała formacja, tym razem pokaże nam środkowy palec, bo to że będą chcieli nas zrobić na szaro jest więcej niż pewne. Tak więc nie liczyłbym na żadne kokoski. A zapamiętać warto jedno, w tej służbie masz to co masz na koncie, a wszystko inne można wrzucić miedzy bajki Panowie.
Odpowiedz
Nie podniecajmy się procentami. To zaledwie założenie budżetu na przyszły rok. Lepiej zastanawiamy się
- od którego miesiąca podwyzki
- czy z wyrównaniem od stycznia
- do podstawy czy dodatków
- jaka kwota netto
- czy przy tej inflacji to jedyna podwyżka w przyszłym roku

A swoją drogą co z dodatkami czasowymi od lipca tego roku? Przeniesione na wrzesień czy nie?
Odpowiedz
(27-08-2023, 15:12 )jtd napisał(a):
(25-08-2023, 19:51 )fredifre97 napisał(a): Sukces jak zwykle ma wiele ojców, oczywiście związki wywalczyły podwyżki brawo. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, komunikat widniejący na stronie związkowej policji z lipca jasno stwierdza, że negocjacje w sprawie waloryzacji zaplanowano na wrzesień z ministrem Wąsikiem. A tu cud w sierpniu się dogadali.  Podobno spotkali się przypadkowo na urlopie na plaży w Sopocie. Szkoda tylko, że cudu nigdy nie ma w sprawie podziału nagród, nie było go także w sprawie dodatków czasowych od lipca.
To jest gadanie o czymś czego nie ma. Będzie na koncie to pogadamy. Łachy nikt nie robi przy takim wzroście cen wszystkiego że podwyżkę da . Jakie walki były przy podwyżkach każdy wie. Bez związków też podwyżki będą. Związek od 2018 roku zdegradował się. Teraz to jest organizacja jakas biznesowa kilku osób.


Nie ma się czym podniecać. To tylko projekt budżetu. Następny rząd, jakikolwiek, po wyborach przedstawi nowy projekt budżetu. Więc to, czy będą podwyżki i w jakiej wysokości, najwcześniej okaże się po wyborach. Projekty nie są przenoszone na nowy rząd ?
Odpowiedz
(25-08-2023, 19:51 )fredifre97 napisał(a): Sukces jak zwykle ma wiele ojców, oczywiście związki wywalczyły podwyżki brawo. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, komunikat widniejący na stronie związkowej policji z lipca jasno stwierdza, że negocjacje w sprawie waloryzacji zaplanowano na wrzesień z ministrem Wąsikiem. A tu cud w sierpniu się dogadali.  Podobno spotkali się przypadkowo na urlopie na plaży w Sopocie. Szkoda tylko, że cudu nigdy nie ma w sprawie podziału nagród, nie było go także w sprawie dodatków czasowych od lipca.
To jest gadanie o czymś czego nie ma. Będzie na koncie to pogadamy. Łachy nikt nie robi przy takim wzroście cen wszystkiego że podwyżkę da . Jakie walki były przy podwyżkach każdy wie. Bez związków też podwyżki będą. Związek od 2018 roku zdegradował się. Teraz to jest organizacja jakas biznesowa kilku osób.
Odpowiedz
Sukces jak zwykle ma wiele ojców, oczywiście związki wywalczyły podwyżki brawo. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, komunikat widniejący na stronie związkowej policji z lipca jasno stwierdza, że negocjacje w sprawie waloryzacji zaplanowano na wrzesień z ministrem Wąsikiem. A tu cud w sierpniu się dogadali. Podobno spotkali się przypadkowo na urlopie na plaży w Sopocie. Szkoda tylko, że cudu nigdy nie ma w sprawie podziału nagród, nie było go także w sprawie dodatków czasowych od lipca.
Odpowiedz
(24-08-2023, 19:53 )Abadon napisał(a):
(24-08-2023, 17:49 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-08-2023, 14:15 )Administrator napisał(a):
(24-08-2023, 10:11 )jtd napisał(a):
(24-08-2023, 7:46 )Administrator napisał(a): https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Dlatego cały czas pytam. Po co utrzymywać organizację która nie ma mocy. Komu najbardziej zależy na istnieniu NSZZiPW? Hańba trwa od 2018 roku.

Gdyby nie ta organizacja waloryzacja byłaby na poziomie 6,6% tak jak się zgodziła Solidarność, a nie 12,3%

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-...gn=firefox


Wszystko super, tylko, że emeryci mundurowi znowu będą wydy....

Jak zadeklarował szef rządu, "wszystkie osoby zatrudnione w budżetówce, służbach publicznych, służbach mundurowych i nie tylko mundurowych, mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie - to będzie 12,3 proc.". Dodał, że minister finansów dyskutuje jeszcze z ministrem obrony narodowej oraz ministrem spraw wewnętrznym i administracji, "od którego momentu będzie ta podwyżka w mundurówkach".

- Jesteśmy przygotowani praktycznie od I kwartału któregokolwiek miesiąca - zadeklarował. W całej pozostałej budżetówce będzie to - jak wskazał - od początku roku.


Czyli specjalne traktowanie dziękczynne emerytów mundurowych, tylko mundurowych gorzej
Ale dlaczego od podstawy , to jakby 5-6%
Gdzie to napisane że od podstawy?
Odpowiedz
(24-08-2023, 19:52 )Abadon napisał(a): Wszystko pięknie...12.3 % tylko dlaczego od podstawy? W praktyce wyjdzie 5-6 %

Cytat. "Premier @MorawieckiM zakończonym posiedzeniu #RadaMinistrów w #KPRM: Chcemy, aby nasze służby mundurowe, funkcjonariusze, ale także cała budżetówka, łącznie ze wszystkimi nauczycielami, byli docenieni za swoją ciężką pracę. Dzięki działaniom rządu wszystkie osoby zatrudnione w budżetówce mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie. To będzie 12,3%".

Jeżeli nasze wypłaty mają być faktycznie wyższe o te 12,3% to nie ma opcji żeby było od podstawy. Jak będzie od podstawy (a raczej niestety to jest pewne o ile się nikt nie postawi) to kolejny raz zostaniemy zrobieni w konia. Nasze wynagrodzenie wynosi tyle co wpada na konto a nie tylko podstawa i według tego oświadczenia powinno wzrosnąć o 12,3%.

Znając życie wyjdzie jak zawsze. W internecie przechwalanie, że wynagrodzenia wzrosną 12,3%  z których w realu pewnie wyjdzie te 5-6% co będzie kpiną
Odpowiedz
Jakie tu są zasługi związków? Najniższa krajowa w przyszłym roku będzie o 700zł wyższa niż w tym to czy te 12,3% będzie adekwatne? Gdyby związki wywalczyły 20% to można byłoby bić brawo i powiedzieć dobra robota... a tak to tak naprawdę ta podwyżka powinna być bez łaski...
A czemu związki nie walczą o socjal taki jak mają w wojsku dla naszej służby? o cywilu cisza zasłanianie się tylko TK... więc spokojnie z tą euforią...
Odpowiedz
Poczekajmy z huraoptymizmem do wypłaty.Bedzie jak zwykle na początku 12,3% a potem się okaże ,że to średnio na etat ,że od podstawy itp,itd i wyjdzie jak zwykle wielkie g....o
Odpowiedz
Panie Administratorze czy związki powalczą o to aby podwyżka była od stycznia i łapała także ochodzących emerytów jeśli rządzący rozdają na prawo i na lewo takie prezenty jako kiełbasę przed wyborczą to mam nadzieję że związki wykorzystają to
Odpowiedz
(24-08-2023, 17:49 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-08-2023, 14:15 )Administrator napisał(a):
(24-08-2023, 10:11 )jtd napisał(a):
(24-08-2023, 7:46 )Administrator napisał(a):
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Dlatego cały czas pytam. Po co utrzymywać organizację która nie ma mocy. Komu najbardziej zależy na istnieniu NSZZiPW? Hańba trwa od 2018 roku.

Gdyby nie ta organizacja waloryzacja byłaby na poziomie 6,6% tak jak się zgodziła Solidarność, a nie 12,3%

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-...gn=firefox


Wszystko super, tylko, że emeryci mundurowi znowu będą wydy....

Jak zadeklarował szef rządu, "wszystkie osoby zatrudnione w budżetówce, służbach publicznych, służbach mundurowych i nie tylko mundurowych, mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie - to będzie 12,3 proc.". Dodał, że minister finansów dyskutuje jeszcze z ministrem obrony narodowej oraz ministrem spraw wewnętrznym i administracji, "od którego momentu będzie ta podwyżka w mundurówkach".

- Jesteśmy przygotowani praktycznie od I kwartału któregokolwiek miesiąca - zadeklarował. W całej pozostałej budżetówce będzie to - jak wskazał - od początku roku.


Czyli specjalne traktowanie dziękczynne emerytów mundurowych, tylko mundurowych gorzej
Ale dlaczego od podstawy , to jakby 5-6%
Odpowiedz
Wszystko pięknie...12.3 % tylko dlaczego od podstawy? W praktyce wyjdzie 5-6 %
Odpowiedz
(24-08-2023, 14:15 )Administrator napisał(a):
(24-08-2023, 10:11 )jtd napisał(a):
(24-08-2023, 7:46 )Administrator napisał(a):
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Dlatego cały czas pytam. Po co utrzymywać organizację która nie ma mocy. Komu najbardziej zależy na istnieniu NSZZiPW? Hańba trwa od 2018 roku.

Gdyby nie ta organizacja waloryzacja byłaby na poziomie 6,6% tak jak się zgodziła Solidarność, a nie 12,3%

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-...gn=firefox


Wszystko super, tylko, że emeryci mundurowi znowu będą wydy....

Jak zadeklarował szef rządu, "wszystkie osoby zatrudnione w budżetówce, służbach publicznych, służbach mundurowych i nie tylko mundurowych, mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie - to będzie 12,3 proc.". Dodał, że minister finansów dyskutuje jeszcze z ministrem obrony narodowej oraz ministrem spraw wewnętrznym i administracji, "od którego momentu będzie ta podwyżka w mundurówkach".

- Jesteśmy przygotowani praktycznie od I kwartału któregokolwiek miesiąca - zadeklarował. W całej pozostałej budżetówce będzie to - jak wskazał - od początku roku.


Czyli specjalne traktowanie dziękczynne emerytów mundurowych, tylko mundurowych gorzej
Odpowiedz
(24-08-2023, 14:15 )Administrator napisał(a):
(24-08-2023, 10:11 )jtd napisał(a):
(24-08-2023, 7:46 )Administrator napisał(a):
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Dlatego cały czas pytam. Po co utrzymywać organizację która nie ma mocy. Komu najbardziej zależy na istnieniu NSZZiPW? Hańba trwa od 2018 roku.

Gdyby nie ta organizacja waloryzacja byłaby na poziomie 6,6% tak jak się zgodziła Solidarność, a nie 12,3%

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-...gn=firefox

To kto w końcu piszę prawdę ? Solidarność mówi że to oni podpisali porozumienie na 12.3 % a drugie związki twierdzą że to ich zasługa ? To kto tu oszukuje ? Może w końcu do jednej bramki byście grali a nie wiecznie wytykanie kto gorszy ? Pytam się.
Odpowiedz
(24-08-2023, 10:11 )jtd napisał(a):
(24-08-2023, 7:46 )Administrator napisał(a):
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Dlatego cały czas pytam. Po co utrzymywać organizację która nie ma mocy. Komu najbardziej zależy na istnieniu NSZZiPW? Hańba trwa od 2018 roku.

Gdyby nie ta organizacja waloryzacja byłaby na poziomie 6,6% tak jak się zgodziła Solidarność, a nie 12,3%

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-...gn=firefox
Odpowiedz
(24-08-2023, 7:46 )Administrator napisał(a):
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Dlatego cały czas pytam. Po co utrzymywać organizację która nie ma mocy. Komu najbardziej zależy na istnieniu NSZZiPW? Hańba trwa od 2018 roku.
Odpowiedz
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

Bo taka jest odgórnie ustalona polityka, kasa dla tych co pracują, niskie obciążenie dla budżetu na emeryturze, nie widzisz tego?
I tak nie narzekaj, rynek cywilny pracy się trochę przyłamie, wakaty zapełnią to dopiero nastanie bida ...
Odpowiedz
(23-08-2023, 12:07 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.

https://nszzfipw.org.pl/pismo-federacji-...strow.html

niestety Rząd wykorzystuje w tych działaniach NSZZ "Solidarność" z którą podpisuje porozumienia, tak jak to było w przypadku podwyżek dla nauczycieli.

https://nszzfipw.org.pl/forum-zwiazkow-z...zadem.html
Odpowiedz
Dlaczego NSZZFiPW ani Federacja mundurowa nie domagają się podwyżek?
Ciągle słychać o waloryzacji, która nie rekompensuje inflacji albo o jakichś dziwnych dodatkach, które nie wliczaja się do emerytury. Związek te działania legitymizuje. Nie chodzi o to aby uzyskiwać dodatki do pensji ale by uzyskac podwyżke wynagrodzenia dla wszystkich funkcjonariuszy.
Odpowiedz
(17-08-2023, 17:55 )Administrator napisał(a):
(17-08-2023, 9:32 )Cywil87 napisał(a):
(13-08-2023, 19:31 )anielica2010 napisał(a): https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...do-wyplaty

Panie administratorze kiedy możemy spodziewać się wypłaty dodatku?
Cywile też dostaną dodatek???
?

Dodatek ma być dla sfery budżetowej, więc oczywistym jest, że dla pracowników cywilnych również.
Odpowiedz
(17-08-2023, 22:07 )Zmeczony napisał(a): Jestem od niedawna na emce i jestem szczęśliwy .Poszedłem po 15 latach i widzę ze to była dobra decyzja. Ludzie zarządzający jednostkami nie wszyscy niewiedza jak to robić , są na  stanowisku dyrektora bo znajomości ,albo .....jak to się mówi chcieli się go pozbyć wiec dali mu stanowisko. Wiec cieszę się że odpoczywam i wiem co to wolność.

GRATULUJĘ Clapping
Odpowiedz
(19-08-2023, 12:09 )Rafal napisał(a): Czy w tym roku będą podwyżki..

Zapewne wszystkiego oprocz pensji.
Odpowiedz
(19-08-2023, 12:09 )Rafal napisał(a): Czy w tym roku będą podwyżki..
Już były
Odpowiedz
(19-08-2023, 12:09 )Rafal napisał(a): Czy w tym roku będą podwyżki..

TAK. Ale tylko obowiązków. Smile
Odpowiedz
(19-08-2023, 12:09 )Rafal napisał(a): Czy w tym roku będą podwyżki..
Oczywiście że będą, czasowy do końca roku, 20% wypracowane przez Czołem Wielkiej Solidarności no i dodatek stołeczny o którym okręgowy rozpowiadał jesienią na Białej że jest już do podpisu u Prazydenta i wejdzie w 2023. Lekką ręką licząc jekieś 2 tysiące brutto...  abo netto.... Jak kto woli, ważne aby w to uwierzył...
Odpowiedz
Czy w tym roku będą podwyżki..
Odpowiedz