(16-01-2024, 20:10 )Zoe napisał(a): SW nie jest formacją oderwaną od rzeczywistości, jest ona osadzona w konkretnych realiach, w realiach naszego kraju, dlatego nie można myśleć tylko o sobie - o losie funkcjonariuszy. Na sytuację trzeba patrzeć globalnie, a nie egocentrycznie. Co to znaczy, że za czasów PIS było funkcjonariuszom najlepiej???? Sugeruję spojrzeć, chociażby na polską edukację czy na sądownictwo. Czy brak dostępu do rzetelnej wiedzy czy uczciwego systemu orzecznictwa sądowego, nie jest już ważne??? Jeżeli tratwa dryfuje po bagnie to w końcu i ona zostanie przez bagno wciągnięta.

Przepraszam. Tylko część twierdzi, że za pis było lepiej. Ja twierdzę, że zniszczyli tą służbę jak wszystko w Polsce.
Odpowiedz
(15-01-2024, 19:19 )gruby123 napisał(a): [quote="Cywil87" pid='18764' dateline='1705314470']
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Dokladnie.Mądry Polak po szkodzie...Ktoś to kiedyś bardzo dobrze określił. Od 20 lat uważam,że dla Nas f-szy wszystkich formacji i samej służby, rządy tych tzw.pisiorow były najlepsze!!Wybiegając do przodu: Uderz w stół...Smile
Dla kogo były dla tego były ja nie znam osoby która by powiedziała dobre słowo o poprzednich rządach doprowadzili na skraj ubóstwa tysiące rodzin poprzez grabież Polski i drożyznę. Udając, że coś dając a od tyłu zabierając 3 razy więcej wystarczy porównać ile za średnią krajową można było kupić kiedyś ile teraz, ile kiedyś kosztowało postawienie domu ile teraz itd.. zniszczyli Polskę
Odpowiedz
[quote="Zoe" pid='18778' dateline='1705432220']
SW nie jest formacją oderwaną od rzeczywistości, jest ona osadzona w konkretnych realiach, w realiach naszego kraju, dlatego nie można myśleć tylko o sobie - o losie funkcjonariuszy. Na sytuację trzeba patrzeć globalnie, a nie egocentrycznie. Co to znaczy, że za czasów PIS było funkcjonariuszom najlepiej???? Sugeruję spojrzeć, chociażby na polską edukację czy na sądownictwo. Czy brak dostępu do rzetelnej wiedzy czy uczciwego systemu orzecznictwa sądowego, nie jest już ważne??? Jeżeli tratwa dryfuje po bagnie to w końcu i ona zostanie przez bagno wciągnięta.
Napisałem celowo i wyszczególniłem, ze dla F-szy i służby,a nie całego społeczeństwa i życia codziennego, obywatela Naszego kraju!!! Skoro to jest to dla Ciebie takie ciężkie do zrozumienia, chyba długo nie jesteś w tej służbie...Mnie nie interesują sędziowie ( KASTA) ,którzy nigdy się za Nami f-szami nie wstawili,a pochodzą z tego samego resortu!! I tak na marginesie to nie jest forum polityczne.Nie oglądaj TVN to będziesz mieć dostęp do wszystkiego :)
Odpowiedz
SW nie jest formacją oderwaną od rzeczywistości, jest ona osadzona w konkretnych realiach, w realiach naszego kraju, dlatego nie można myśleć tylko o sobie - o losie funkcjonariuszy. Na sytuację trzeba patrzeć globalnie, a nie egocentrycznie. Co to znaczy, że za czasów PIS było funkcjonariuszom najlepiej???? Sugeruję spojrzeć, chociażby na polską edukację czy na sądownictwo. Czy brak dostępu do rzetelnej wiedzy czy uczciwego systemu orzecznictwa sądowego, nie jest już ważne??? Jeżeli tratwa dryfuje po bagnie to w końcu i ona zostanie przez bagno wciągnięta.
Odpowiedz
(16-01-2024, 13:57 )Cywil87 napisał(a):
(15-01-2024, 19:19 )gruby123 napisał(a): [quote="Cywil87" pid='18764' dateline='1705314470']
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Dokladnie.Mądry Polak po szkodzie...Ktoś to kiedyś bardzo dobrze określił. Od 20 lat uważam,że dla Nas f-szy wszystkich formacji i samej służby, rządy tych tzw.pisiorow były najlepsze!!Wybiegając do przodu: Uderz w stół...Smile
Dokładnie. I jak tu już padło kiedyś mądre powiedzenieBig Grinobrze to już było.  To co jeszcze rok temu niektórzy tu nazywali złem dopiero teraz ujrzy światło dzienne...Poprostu na błędach się trzeba uczyć.
Odpowiedz
(16-01-2024, 13:57 )Cywil87 napisał(a): [quote="gruby123" pid='18767' dateline='1705342757']
[quote="Cywil87" pid='18764' dateline='1705314470']
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Dokladnie.Mądry Polak po szkodzie...Ktoś to kiedyś bardzo dobrze określił. Od 20 lat uważam,że dla Nas f-szy wszystkich formacji i samej służby, rządy tych tzw.pisiorow były najlepsze!!Wybiegając do przodu: Uderz w stół...Smile
Dokładnie. I jak tu już padło kiedyś mądre powiedzenieBig Grinobrze to już było.  To co jeszcze rok temu niektórzy tu nazywali złem dopiero teraz ujrzy światło dzienne...Poprostu na błędach się trzeba uczyć.
Sama prawda i tylko prawda!!W 2003 roku,na  pierwszej mojej służbie, stary dowodca do mnie mowi: mlody w służbie dobrze to już bylo!Pomyslalem sobie co on gada za glupoty?Dzisiaj wiem,że już wtedy mnie uświadamiał...
Odpowiedz
(16-01-2024, 14:16 )Cywil87 napisał(a): Administratorze. Mam jeszcze pytanie odnośnie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników cywilnych. Jak to będzie wyglądać, czy będą i od kiedy?? Posiadacie jakieś rzetelne informacje??? Wszędzie jest o mundurowych tylko.

"Sfera budżetowa" to przede wszystkim pracownicy cywilni. Jeżeli będzie tak jak jest zapisane w projekcie ustawy okołobudżetowej to pracownicy cywilni będą mieli podwyżki 20% naliczane od 1 stycznia 2024 r. Kiedy będą wypłacane? Ustawę musi podpisać Prezydent RP i muszą wyjść odpowiednie rozporządzeni. A tego niestety nie wiem, kiedy to nastąpi?
Odpowiedz
Administratorze. Mam jeszcze pytanie odnośnie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników cywilnych. Jak to będzie wyglądać, czy będą i od kiedy?? Posiadacie jakieś rzetelne informacje??? Wszędzie jest o mundurowych tylko.
Odpowiedz
(15-01-2024, 19:19 )gruby123 napisał(a): [quote="Cywil87" pid='18764' dateline='1705314470']
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Dokladnie.Mądry Polak po szkodzie...Ktoś to kiedyś bardzo dobrze określił. Od 20 lat uważam,że dla Nas f-szy wszystkich formacji i samej służby, rządy tych tzw.pisiorow były najlepsze!!Wybiegając do przodu: Uderz w stół...Smile
Dokładnie. I jak tu już padło kiedyś mądre powiedzenieBig Grinobrze to już było.  To co jeszcze rok temu niektórzy tu nazywali złem dopiero teraz ujrzy światło dzienne...Poprostu na błędach się trzeba uczyć.
Odpowiedz
(16-01-2024, 0:13 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Po wypowiedzi P... Ministra Śmiszka apeluję do wszystkich, abyśmy coś zrobili zanim będzie za późno.  Wypowiedzi tych ludzi w mediach są jawnym nawoływaniem do  zachowań godzących w bezpieczeństwo jednostek. Ja proszę o to, abyśmy my się sprzeciwili takim działaniom. Zaczyna się to co już było i co myślałem że mamy za sobą. Osadzeni zaczynają mieć same prawa i przywileje a my obowiązki j brak czasu na ich rzetelną realizację. ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!!!

Szanujący się i z szacunkiem u współpracowników kolega, który po 25 latach przeszedł na zaopatrzenie emerytalne ostatnio mi doradził piękna sentencja: że jeżeli się łudzisz, że się coś zmieni to się okłamuj dalej, jak masz głowę na karku a  masz a poza tym chcesz byc zdrowy to uciekaj z tego bagna, zanim masz siły, bo ludzie się chyba nigdy nie otrząsną, gdyż każdego wodzą za nos a Ci jak pelikany w to wierzą...
Odpowiedz
(16-01-2024, 0:13 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Po wypowiedzi P... Ministra Śmiszka apeluję do wszystkich, abyśmy coś zrobili zanim będzie za późno.  Wypowiedzi tych ludzi w mediach są jawnym nawoływaniem do  zachowań godzących w bezpieczeństwo jednostek. Ja proszę o to, abyśmy my się sprzeciwili takim działaniom. Zaczyna się to co już było i co myślałem że mamy za sobą. Osadzeni zaczynają mieć same prawa i przywileje a my obowiązki j brak czasu na ich rzetelną realizację. ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!!!
Na ale przecież po wyborach wszyscy razem na czele z Funkcjonariuszem11 mówiliscie , że wygraliscie i teraz nareszciw do SW wróci normalność. Co jest z wami ? Co wam nie pasuje ? Idąc do urn wyborczych własnie o to wam chodziło.
Odpowiedz
Po wypowiedzi P... Ministra Śmiszka apeluję do wszystkich, abyśmy coś zrobili zanim będzie za późno. Wypowiedzi tych ludzi w mediach są jawnym nawoływaniem do zachowań godzących w bezpieczeństwo jednostek. Ja proszę o to, abyśmy my się sprzeciwili takim działaniom. Zaczyna się to co już było i co myślałem że mamy za sobą. Osadzeni zaczynają mieć same prawa i przywileje a my obowiązki j brak czasu na ich rzetelną realizację. ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!!!
Odpowiedz
(15-01-2024, 9:42 )szfager napisał(a):
(13-01-2024, 16:14 )500minus napisał(a): [quote="szfager" pid='18761' dateline='1705131258']
Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?

A kto powiedział że miało być pięknie, mama w bajeczce na dobranoc?
Jedni drugich warci,
teraz k.... my....
[/quote
Miało być tak pięknie, to metafora, kolego. Odniosłem się do tego, że DG był określany największym szkodnikiem SW, że musi odejść, że wtedy będzie lepiej itp. a wyszło jak wyszło.  Rozumiem twoje rozgoryczenie i też zadowolony nie jestem. Mama mi już bajek nie czyta, choć wywołałeś miłe wspomnienia. Pozdrawiam.

To była metafora Panie Wrażliwy
Odpowiedz
(07-01-2024, 11:05 )szajba69 napisał(a):
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a):
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
W pełni się z tobą zgadzam   można nosić adidasy  to bardzo dobrze a kolega co mu się nie podobają to może sobie nabyć buty  strażackie to będzie miał   pełna ochronę   stóp.  a furażerka jest juz chyba wycofana z użycia.
Odpowiedz
[quote="Cywil87" pid='18764' dateline='1705314470']
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Dokladnie.Mądry Polak po szkodzie...Ktoś to kiedyś bardzo dobrze określił. Od 20 lat uważam,że dla Nas f-szy wszystkich formacji i samej służby, rządy tych tzw.pisiorow były najlepsze!!Wybiegając do przodu: Uderz w stół...Smile
Odpowiedz
Każdy chciał zmiany rządu...nie od dziś wiadomo że nie każda zmiana to zmiana na lepsze. Teraz nie ma co płakać...
Odpowiedz
(13-01-2024, 16:14 )500minus napisał(a): [quote="szfager" pid='18761' dateline='1705131258']
Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?

A kto powiedział że miało być pięknie, mama w bajeczce na dobranoc?
Jedni drugich warci,
teraz k.... my....
[/quote
Miało być tak pięknie, to metafora, kolego. Odniosłem się do tego, że DG był określany największym szkodnikiem SW, że musi odejść, że wtedy będzie lepiej itp. a wyszło jak wyszło.  Rozumiem twoje rozgoryczenie i też zadowolony nie jestem. Mama mi już bajek nie czyta, choć wywołałeś miłe wspomnienia. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(13-01-2024, 8:34 )szfager napisał(a): Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?

A kto powiedział że miało być pięknie, mama w bajeczce na dobranoc?
Jedni drugich warci,
teraz k.... my....
Odpowiedz
Jest nowy dyrektor, a miało być tak pięknie. Prezydent , mianował na swoich doradców współpracowników Panów , którzy poszli do więzienia, MS na dyrektora współpracownika, doradcę DG , który został odwołany , a może i powinien być tam gdzie ww. Panowie.. Nie widzicie analogii?
Odpowiedz
A ci te jenerały tak osobno odchodzą?
Pogniewali się na siebie?
Nie można tego załatwić na jednej uroczystości?
Czy może się kopa spodziewają ale jednak łudzą...?
Odpowiedz
(11-01-2024, 21:43 )Administrator napisał(a):
(11-01-2024, 13:46 )jtd napisał(a): A gdzie można złożyć podpis pod projektem obywatelskim Służby Celno Skarbowej ? . Czytam , że brakuje im 10500 podpisów do wymaganych 100tys. A termin ostateczny to 15 styczeń. Coś słabo było to nagłośnione.

Z pewnością w każdej organizacji terenowej NSZZFiPW. Kartę można pobrać również na stronie https://nszzfipw.org.pl/komunikat-prezyd...owych.html i przekazać ją organizacji związkowej lub odesłać na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50.

A kierownicy i dowódcy nie chodzą z listami do podpisu?? Jeszcze niedawno chodzili jak były potrzebne podpisy.
Odpowiedz
(11-01-2024, 13:46 )jtd napisał(a): A gdzie można złożyć podpis pod projektem obywatelskim Służby Celno Skarbowej ? . Czytam , że brakuje im 10500 podpisów do wymaganych 100tys. A termin ostateczny to 15 styczeń. Coś słabo było to nagłośnione.

Z pewnością w każdej organizacji terenowej NSZZFiPW. Kartę można pobrać również na stronie https://nszzfipw.org.pl/komunikat-prezyd...owych.html i przekazać ją organizacji związkowej lub odesłać na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50.
Odpowiedz
A gdzie można złożyć podpis pod projektem obywatelskim Służby Celno Skarbowej ? . Czytam , że brakuje im 10500 podpisów do wymaganych 100tys. A termin ostateczny to 15 styczeń. Coś słabo było to nagłośnione.
Odpowiedz
(09-01-2024, 19:17 )anton napisał(a): Może trzeba brać przykład z niemieckich kolejarzy? Oni żądają skrócenia tygodnia pracy do 35h i 500E podwyżki. My może dostaniemy 150E? I to brutto!!!

Nie z tymi ludźmi.
Odpowiedz
(09-01-2024, 6:46 )500minus napisał(a): Jak wąsik zjedzie na dołek to pamiętajcie że sytuacja gdy będziecie odchodzić na emkę i nie dostaniecie podwyżki w tym roku to jest jego pomysł...
SŁUSZNA UWAGA J*BAĆ KARAĆ NIE WYRÓŻNIAĆ HA HAWink
Odpowiedz
Może trzeba brać przykład z niemieckich kolejarzy? Oni żądają skrócenia tygodnia pracy do 35h i 500E podwyżki. My może dostaniemy 150E? I to brutto!!!
Odpowiedz
Panie administratorze, czy może Panu coś wiadomo czy pracownicy cywilni SW od tego roku mogą otrzymywać wynagrodzenie za nadgodziny?

https://gospodarka.dziennik.pl/news/arty...cznia.html
Odpowiedz
(07-01-2024, 16:58 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-01-2024, 12:36 )antekSW napisał(a):
(05-01-2024, 15:38 )Szeregowa napisał(a):
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Przecież gospodarczo obie te opcje polityczne się w ogóle nie różnią. Jedni chcą przlicytowac drugich i inflacja zżera te nasze podwyżki.

Trzeci punkt widzenia i trzecią racja
Zoe jak orzekał Ci neo to jak prezent, znajdź prawnika co pisze do Strasburga tam nawet nie czytają o co chodzi jak jest neo to skarga zasadna, bodajże 16 tys. euro minimum, no i zwrot kosztów postępowania, oczywiście musisz zainwestować ok. 12000 zł na prawnika i opłaty czeka się ok. dwóch lat ale myślę że lepszej lokaty na rynku nie znajdziesz. W stolicy pisze Monika Gąsiorowska- skuteczna. Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak wąsik zjedzie na dołek to pamiętajcie że sytuacja gdy będziecie odchodzić na emkę i nie dostaniecie podwyżki w tym roku to jest jego pomysł...
Odpowiedz
(07-01-2024, 12:36 )antekSW napisał(a):
(05-01-2024, 15:38 )Szeregowa napisał(a):
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Przecież gospodarczo obie te opcje polityczne się w ogóle nie różnią. Jedni chcą przlicytowac drugich i inflacja zżera te nasze podwyżki.

Trzeci punkt widzenia i trzecią racja
Odpowiedz
(07-01-2024, 11:26 )gruby123 napisał(a):
(06-01-2024, 12:12 )nietakamllodafszka napisał(a): Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Dawniej w służbach było powiedzenie,ch.... ale jednakowo!! I dalej tak jest, ale nie e SW Undecided

Guzk prawda. Jeden w swetrze, drugi w olimpijce, trzeci koszula z krótkim, czwarty koszula z długim, piąty gabardyna. U mnie tak było. 
Jeśli możliwość ubrania się jak komu pasuje i jest ciepło albo zimno. W czym problem?
Odpowiedz
(07-01-2024, 11:26 )gruby123 napisał(a):
(06-01-2024, 12:12 )nietakamllodafszka napisał(a): Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Dawniej w służbach było powiedzenie,ch.... ale jednakowo!! I dalej tak jest, ale nie e SW Undecided

I bardzo dobrze że tak nie jest. Nikt nie bedzie mi narzucał w czym mi jest wygodniej pełnić służbę przez 12 godz. U nas nie mam patrolu dwoch f-szy po terenie żeby musieli tak samo wygladać jak patrol pieszy policji. Na jednym oddz siedzi oddziałowy i nie ineresuje mnie to jak jest ubrany oddz na drugim oddziale. Pracuję już 18 lat w SW ale widzę ze nie ktorzy to juz wymyslają na siłe i pozniej wypisuja głupoty
Odpowiedz
(05-01-2024, 15:38 )Szeregowa napisał(a):
(05-01-2024, 8:09 )Zoe napisał(a): Konsekwencje rządów poprzedników odczuwamy dzisiaj, obniżenie wynagrodzenia, brak nagród, a przede wszystkim wiele innych, niekorzystnych dla funkcjonariuszy, decyzji. Uważam, że głównym problemem nie jest brak świątecznych nagród, ale brak godziwego, comiesiecznego wynagrodzenia oraz zabieranie funkcjonariuszom praw do korzystania, z należnych im świadczeń finansowych. Niezrozumiałym jest dla mnie polityka rządu, który nakazuje kierownictwu SW, zabierać pracownikom należne im świadczenia lub kierować polityką finansową tak, aby funkcjonariusz dostał jak najmniej. Osobiście wniosłam do Sądu dwa pozwy przeciwko decyzjom przełożonym, jedną sprawę już wygrałam, drugą przegrałam, tylko dlatego, że takie wytyczne przyszły do Sądów od ministra sprawiedliwości, a sędzią orzekajacym był neo-sędzia. I to był główny problem tego rządu -  łamanie zasad praworządności na każdym poziomie władzy. Tym problemem, w pierwszej kolejności, musi zająć się nowy rząd. Przywrócenie praworządności w kraju to jest priorytet. Należy myśleć globalnie, a nie patrzeć tylko w swoją kieszeń i burzyć się, że nie wpłynęło parę złotówek do portfela przed świętami. Pamiętajmy - z pustego i Salomon nie naleje.  Najpierw trzeba posprzątać bałagan po poprzednim rządzie, przywrócić obywatelom ich ustawowe i konstytucyjne prawa.

Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie. Zaraz Cie zjedzą, na wymyślają, że kochasz PO, choć wcale tak pewnie nie jest. Nic się nie liczy oprócz tego, że w ciągu 3 lat nagle nie zarabiali 3k tylko 6k, bo nawciakali im kasy po wojnach odnośnie porozumienia z 2018 do dodatków i stali się klasa średnia ? to nic, że ta kasa jest i tak gówno warta i coraz gorzej i ciężej się żyje... to nic, że ten kraj jest spolaryzowany, że prawo stało się żartem. O reszcie nawet nie będę wspominać. Szkoda strzępic ryja na tym forum.
Zycze Ci dużo wytrwałości i powodzenia!
Przecież gospodarczo obie te opcje polityczne się w ogóle nie różnią. Jedni chcą przlicytowac drugich i inflacja zżera te nasze podwyżki.
Odpowiedz
(06-01-2024, 12:12 )nietakamllodafszka napisał(a): Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Dawniej w służbach było powiedzenie,ch.... ale jednakowo!! I dalej tak jest, ale nie e SW Undecided
Odpowiedz
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a):
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
W pełni się z tobą zgadzam   można nosić adidasy  to bardzo dobrze a kolega co mu się nie podobają to może sobie nabyć buty  strażackie to będzie miał   pełna ochronę   stóp.  a furażerka jest juz chyba wycofana z użycia.
Odpowiedz
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a): Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .

Amen. Wg tamtej osoby wszyscy powinniśmy nosić gaz, palki, nóż bezpieczny, wykrywacz metali, kamizelkę, kask, palke, żółwia, ambu i defilbrylator 24/dobę oczywiście w butach typu olejoki i wszyscy jednakowo czyli softshell w środku lata żeby nie było dziadostwa bo osadzeni nas widzą  Smile przecież od razu widać że ta osoba ma służby co świeżo wyciskany sok daty ważności i nie pracuje na pierwszej linii.
Odpowiedz
(06-01-2024, 15:23 )Cody napisał(a):
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
Odpowiedz
(06-01-2024, 12:30 )gruby123 napisał(a): Pozdrawiam
Podepnę się pod bardzo obiektywny komentarz.Stąd moje wcześniejsze domysły, czy Szeregowa to w ogóle funkcjonariuszka(tak się chyba teraz piszę po KO) Smile
[/quote]

Funkcjonariuszcze szeregowe Smile
Odpowiedz
(06-01-2024, 12:05 )rawablus napisał(a):
(05-01-2024, 17:51 )Gość 22 napisał(a): A czy są już jakieś kakrety w sprawie podwyżek ?
Tak , są. 1500 zł netto na etat od 1 marca bez wyrównania od stycznia.
To ja tak po cichu dodam że w tej nowej ustawie okołobudżetowej ta nasza nowa władza zapisała,  że mundurowi podwyżki mają mieć też od stycznia...chyba że Pan Prezydent znów się nie zgodzi...
Odpowiedz
(06-01-2024, 8:23 )Operator86 napisał(a):
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Operator ! Ile to Ty masz lat służby ? Pałki już były i tylko przeszkadzały , tak jak i gaz - działają w dwie strony .  Jak Ci źle w lekkich i wygodnych butach to załóż sobie takie do nurkowania ( tylko czarne ) . Sorty jakie są takie się nosi , więc nie kombinuj , ważne aby były zgodne z wytycznymi ( i nie pytaj co to za wytyczne i od kogo ) .
Odpowiedz
(05-01-2024, 18:29 )nietakamllodafszka napisał(a): Szeregowa kolejny fakt który mógł Ci umknąć - to jest forum związkowe dotyczące Służby Więziennej. Tak - wszystko tutaj kojarzy mi się że Służbą. Wyobraź sobie że tu piszemy o naszej Służbie a nie na forum Lidla czy Biedronki.

Do polityki koleżanko nadajesz się Ty - wszystko obracasz na swoją korzyść, widzisz tylko wygodne dla Ciebie fakty i komentujesz tylko to na co masz (pseudo)riposty Smile

Swoją drogą niezły z Ciebie polityczny obrońca obecnej władzy. Za poprzednich rządów byłaś zdecydowanie mniej aktywna. Gdzie wtedy byłaś? Smile

Pozdrawiam
Podepnę się pod bardzo obiektywny komentarz.Stąd moje wcześniejsze domysły, czy Szeregowa to w ogóle funkcjonariuszka(tak się chyba teraz piszę po KO) Smile
Odpowiedz
[quote="Kamil" pid='18730' dateline='1704473706']
Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie.

Uwielbiam takie typiary, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy. Dlaczego ktoś ma rozumieć Ciebie, a Ty kogoś już nie koniecznie ? Kobieca logika w pigułce ...
Bardzo mądre słowa i trafna diagnoza!!!!
Odpowiedz
Operator86 - przecież masz mundury ujednolicone. Softshell, koszula, t-shirt. Przecież to są nasze sorty mundurowe. Każdy nosi co mu wygodnie zgodnie z przepisem. A co? Jak jednemu jest zimno to wg Ciebie cała reszta ma się pocić w softshellach? :O
Odpowiedz
(05-01-2024, 17:51 )Gość 22 napisał(a): A czy są już jakieś kakrety w sprawie podwyżek ?
Tak , są. 1500 zł netto na etat od 1 marca bez wyrównania od stycznia.
Odpowiedz
Dzień dobry. Widzę, że frustracja wśród funkcjonariuszy i pracowników SW sięga zenitu, coś pęka a zarazem są ogromne pokłady nadziei. To cieszy, że jeszcze się nam chce. Mam jedno zastrzeżenie do waszych przekonań a mianowicie proszę przeanalizować jakie ugrupowanie polityczne odpowiadało za SW przez ostatnie lata bo odnoszę wrażenie że mass media zrobiły wam pranie mózgu. Wszyscy tutaj jadą po pisiorach jak po łysej kobyle że to oni nam zabrali dodatki, że się tak kiepsko pracuje bo zła atmosfera, (wyścig szczurów zawsze był bo promuje się nieudaczników i ludzi po układzie). Kiedyś za uposażenie mogłem kupić większą ilość danego produktu aniżeli dzisiaj. Inwestycje i pomysły kiedyś były realizowane troszeczke "czyściej". Więc proszę wyłączyć telewizor i nie czytać steku bzdur z brukowców a otworzyć oczy. Bo to nie Pis nam zabierało a kto inny pod ich płaszczykiem. I jeszcze jedno: chłopiec spod klatki oraz chłopiec pługiem oderwany od gier komputerowych decydowali o kilkunasto tysięcznej formacji to było uwłaczające.
Odpowiedz
(02-01-2024, 17:43 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja się pytam czy związki mogą łaskawie wystapic z pismem aby w lutym awanse na stopniu otrzymali fsze którzy ukończyli szkolenie zawowodowe na pierwszy stopień chorążych. Fszy w stopniu st. szeregowy jest bardzo dużo i są  dość duże pieniądze do tyłu w związku z awansem dopiero w czerwcu a w zasadzie z jego końcem. Wiem, że solidarność znów coś działa a drugie związki?
No właśnie,będą awanse w lutym na stopniu? I trochę z innej beczki. Jakie nosicie spb na jednostkach? U mnie na zamku tylko gaz i kajdanki+ radio wiadomo. Ale w innych jednostkach mają też pałki. Czy brak pałek w mojej jednostce nie odbija się na bezpieczeństwie? Druga sprawa, nakrycia głowy? Co sądzicie o furażerkach? Wg mnie super zmiana zamiast tych czapek z daszkiem. Kolejne pytanie to mundury. Nie sądzicie że powinno być to bardziej ujednolicone? Bo teraz jeden nosi Softshell, drugi koszule,trzeci połówkę a inny ten czarny tischert. Każdy inaczej i jeszcze co drugi w adidasach? czy to już nie przesada, rozumiem komfort,ale jesteśmy służba mundurowa przecież. Może to blacharki,bo widzę że większość podchodzi do tego na prawdę olewajaco. Ale jakby nie mówić, złodzieje nas obserwują i to widzą jak się prezentujemy. Może ktoś na górze to przeczyta i zrobi korekty. A co nagród itd. Jak wróci 15 lat ,to mogę jechać na tych obecnych warunkach. Mam już trochę lat i pamiętam że jak było na 15 to było dla swoich.
Odpowiedz
Szeregowa kolejny fakt który mógł Ci umknąć - to jest forum związkowe dotyczące Służby Więziennej. Tak - wszystko tutaj kojarzy mi się że Służbą. Wyobraź sobie że tu piszemy o naszej Służbie a nie na forum Lidla czy Biedronki.

Do polityki koleżanko nadajesz się Ty - wszystko obracasz na swoją korzyść, widzisz tylko wygodne dla Ciebie fakty i komentujesz tylko to na co masz (pseudo)riposty Smile

Swoją drogą niezły z Ciebie polityczny obrońca obecnej władzy. Za poprzednich rządów byłaś zdecydowanie mniej aktywna. Gdzie wtedy byłaś? Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
Lepiej tak tutaj nie pisz, bo jak widzisz większość i tak tego nie rozumie.

Uwielbiam takie typiary, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy. Dlaczego ktoś ma rozumieć Ciebie, a Ty kogoś już nie koniecznie ? Kobieca logika w pigułce ...
Odpowiedz
A czy są już jakieś kakrety w sprawie podwyżek ?
Odpowiedz
(05-01-2024, 9:43 )Człowiek z lasu napisał(a): Adminie proszę wskazać w którym punkcie naruszyłem regulamin że Pan nie dodal postu?

żadnego Pana posta nie zablokowałem
Odpowiedz