Korzystanie z niniejszej księgi gości wiąże się z akceptacją poniższego regulaminu.

Regulamin


Wstaw do wpisu:


 Imię *
 Email *
 WWW
 Tekst *
* Obowiązkowy
Zabezpieczenie antyspamowe 4 + 4=

(69117)
(69117) Heniek
18 Jan 2017 19:28:56
Nic nie wiadomo po podwyżkach, nic nie wiadomo o L4 za to temat przewodni to jakaś mityczna deubekizacja SW wzorem innych służb. Chory kraj chorzy ludzie... Od kiedy to rozpoczęcie służby prze 89 rokiem jest tożsame z byciem UBekiem :-D
(69116) Marek
18 Jan 2017 18:06:08
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dezubekizacja-w-sluzbie-wieziennej-zwalniaja-tych-ktorzy-prace-zaczeli-w-prl/fsdw59jv
(69115) Macckey
18 Jan 2017 16:33:27
Dawidzie i Strażniku dziękuję Wam za info. Puki co udało mi się zmobilizować odpowiednią komórkę służbową do działania. Zobaczę co z tego wyjdzie, zawsze pozostaje indywidualny, prywatny wniosek.Gdybyście mieli jakieś newsy to chętnie się z nimi zapoznam Pozdrawiam.
(69114) michal
18 Jan 2017 13:52:03
drogi Grzegorzu Brzeczyszczykiewicz wydaje mi sie ze pojechac nalezy z Toba a dlaczego bo nie masz JAJ.Przynajmniej Ci z Wroclawia je maja. Tak trzymajcie chlopaki.
(69113) krashan
18 Jan 2017 12:30:35
do Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - daj sobie spokój z takimi prowokacjami, My pracujący jak to ująłeś na "dole" ( może w kopalni ) uważamy, że realizacja awansów z pieniędzy na podwyżki to skandal, co ma piernik do wiatraka, może jeszcze zrealizujemy za to wysługi, awanse na stopniu, przejazdy i podwyżki nie dostaniemy nic, ale Ty będziesz zadowolony... Dla Wrocławia brawo ze decyzję i jakbyś nie zauważył to pozostałe służby mają podobne zdanie...
(69112) Kamil
18 Jan 2017 12:08:53
Do AŚ miedzyrzecz. Następnym razem jak chcesz zabrać głos weź słownik języka polskiego do ręki.
(69111) edek
18 Jan 2017 11:31:59
brawo dla Zarzadu Okregowego z Wroclawia, oby inne zwiazki poszly tymi sladami
(69110) Denis
18 Jan 2017 11:20:57
Brawo Zarząd Główny za propozycje podwyżek, które wypracowaliście z cezetem!!! Wraca normalność pomiędzy Związkiem, Ministrem, DG i Kierownikami jednostek. Przekłada się to na, że mamy Ustawę Modernizacyjną, której służba nigdy nie miała!!! Uzgodnienia finansowo - kadrowe, awanse. Zabłysło światełko w tunelu normalności i ktoś chce je zgasić i udowodnić, że w ciemności lepiej się pracuje. Panie DG, czego Pan się cofa z właściwej drogi.!!! Tylko niech Pan nie mówi, że to polecenie Ministra Jakiego. W roku 2016 sam odczułem tą poprawę osobiście otrzymując długo oczekiwany awans i kilka nagród uznaniowych - DZIĘKUJE Związkowi i tak trzymać. pozdrawiam !!!
(69109) Franek kolasa
18 Jan 2017 10:24:24
Brawo Zarząd Główny za wypracowane stanowisko podwyżkowe z cezetem!!! A tym co łamią prawa Związkowe i uzgodnienia pokazać czerwona kartkę!!! Droga właściwa - jeszcze wystąpcie do Ministra o wyciągniecie konsekwencji za łamanie ustawy w naliczaniu godzin, ktoś powinien za to odpowiedzieć.!!! Tak trzymać jak ktoś pisze - macie jaja!!!
(69108) wroc
18 Jan 2017 09:45:08
Do (69092) Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Co Ty w ogóle piszesz? właśnie okręg wrocławski jako jedyny ma jaja i potrafił się postawić i upomnieć się o pieniądze które się należą nam, a nie CZSW na zaległe awanse.
(69107) Związkowiec - ZO WROCŁAW - dot. uchwały
18 Jan 2017 00:52:14
Do postu (69092) "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
16 Jan 2017 12:56:25

Brawo Zarząd Główny. tak trzymać. W końcu ktoś powalczył o tych na dołach. Zastanawiam się tylko co odp....dala Zarząd z Wrocławia. Pojechać z nimi, za to że nieprzestrzegają ustaleń i uchwał Zarządu Głównego. Służba przez lata narobiła zaległości w awansach tych na dole i ktoś musi to w końcu posprzątać. Jesteśmy z wami my związkowcy z dołu. Ponadto słyszałem, że były jakieś ustalenia zespołu związkowo- służbowego odnośnie podwyżek. Ciekawe tylko komu zależało aby tak zamieszać ustalone już podwyżki. Zarząd Główny ma jaja i podtrzymał wypracowane ustalenia a Dyr. Generalny zadziałał "jak zwykle". "Informuję Cię kolego/koleżanko podpisujący/-a się nickiem Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, że podjęliśmy taką uchwałę po konsultacjach ze związkowcami zrzeszonymi w podstawowych jednostkach. Moim zdaniem, jesteś w błędzie popierając ideę zaległych awansów. Dlaczego?
Już wyjaśniam:
Przykład: jesteś oddziałowym oczekującym na awans, tak więc otrzymujesz 150 zł podwyżki a reszta idzie na zaległy awans. Górnolotnie wszystko pięknie wygląda i się zgadza. Tylko zapominasz kolego/koleżanko o jednym.
Awans na starszego oddziałowego i tak otrzymałbyś za rok, może dwa co przy podwyżce około 253 zł wyszedłbyś na plus. Gdy jednak 100 zabiorą na awans to przy podwyżce 150 zł jesteś w plecy. Poza tym zwróć uwagę, dlaczego f-sze których już nie czeka żaden awans w służbie mają płacić frycowe za oszczędności i zaległości strony służbowej?! Czy uważasz, że to jest sprawiedliwe? Powiedz to prosto w oczy f-szom i cywilom, którzy już w swojej karierze osiągnęli wszystko.

Podjęliśmy taką uchwałę, ponieważ reprezentujemy f-szy i pracowników cywilnych w jednostkach podstawowych (tak jak Zarząd Główny) i ich dobro jest dla nas najważniejsze, dlatego słuchamy i przekazujemy ich opinie. Naszym zamierzeniem nie było wchodzenie w kompetencje ZG.

POZA TYM GDY PODEJMOWALIŚMY TAKĄ UCHWAŁĘ, TO POJAWIŁA SIĘ MOŻLIWOŚĆ ŻE WSZYSCY MOGĄ OTRZYMAĆ W KOŃCOWYM ROZRACHUNKU ZBLIŻONE KWOTY, wcześniej strona służbowa wykluczała taką możliwość!!!
Dlatego to zmieniło postać rzeczy i zdecydowaliśmy tak a nie inaczej. Poza tym gdy strona służbowa zrobi po swojemu, ludzie będą mieli jasny obraz iż związki nie akceptowały takiego stanu rzeczy.

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia: f-sze przekazywali nam komunikaty o przejrzystej treści: "Jeżeli pozwolicie jako związki, aby nam zabierano z podwyżek (obiecanych po 253zł) po stówie na zaległe awanse, to będzie świadczyło o waszej słabości, a wtedy my będziemy się wypisywać ze związków. Po co być w organizacji, która nic nie może, ba! nawet nie chce!."

Jesteście gotowi, aby tracić elektorat i członków zrzeszonych w organizacji? My zrobiliśmy wszystko aby przekonać już obecnych i tych niezdecydowanych, a naszym przeciwnikom postanowiliśmy zamknąć usta.

Wzięliśmy sobie to do serca, ponieważ tak jak wcześniej powiedziałem (napisałem) reprezentujemy tych ludzi, ponieważ ich głosem zostaliśmy wybrani. Czy strona służbowa się ustosunkuje do naszych żądań, nie wiem. Wiem natomiast jedno: spełniliśmy oczekiwania f-szy i pracowników cywilnych, którzy na nas postawili.

Chcieliśmy również aby wszyscy (Ci zrzeszeni jak i nie) zobaczyli że organizacja związkowa jest prężna, niezależna i apolityczna (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), a co za tym idzie słuchamy głosów naszych wyborców, ponieważ my ich reprezentujemy a co się z tym wiąże ich zdanie jest dla nas najważniejsze. Chcemy aby podwyżki były wypłacone transparentnie i nic więcej.

Jeżeli jednak stanie się to co proponujesz, abyśmy wszyscy w Zarządzie Okręgowym we Wrocławiu zostali ukarani to poświadczysz, że ważniejsze nad dobro ogółu f-szy i pracowników cywilnych (których głos reprezentujemy) stawiane są prywatne sprawy i rozgrywki personalne i osobiste.
To będzie świadczyć o tym, że zostaliśmy ukarani za to, że słuchamy głosu ludzi, reprezentujemy ich i wcielamy ich żądania w postaci uchwały.

Myślę, że nikomu z nas nie zależy na podziałach i w przypadku tak poważnej kwestii jaką są uposażenia nas wszystkich, zwycięży przede wszystkim zdrowy rozsądek. Reprezentujemy związkowców we wszystkich jednostkach i ich głos powinien być dla nas najważniejszy.

POWINNIŚMY SIĘ TERAZ ZJEDNOCZYĆ, PONIEWAŻ Z DOŚWIADCZENIA WIEMY ŻE CZĘŚCI STRONY SŁUŻBOWEJ ZALEŻY ABY ZWIĄZKI BYŁY SŁABE I SKŁÓCONE.

Na zakończenie:

Z OKAZJI NOWEGO ROKU ŻYCZĘ WSZYSTKIM (ZARÓWNO PRZYCHYLNYM JAK I TYM TROSZKĘ MNIEJ) ABY TEN ROK BYŁ LEPSZY OD POPRZEDNIEGO, ABYŚMY MOGLI TWORZYĆ ZGRANY TEAM NA POLU SŁUŻBOWYM I PRYWATNYM. ŻYCZĘ RÓWNIEŻ WAM I WASZYM RODZINOM PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA (TO JEST W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE) JAK I SPEŁNIENIA MARZEŃ W KAŻDEJ ŻYCIOWEJ DZIEDZINIE.

NIE KŁÓĆMY SIĘ.

Pozdrawiam

członek Zarządu Okręgowego we Wrocławiu (dla zainteresowanych mail w posiadaniu administratora)
(69106) xyz
17 Jan 2017 23:53:50
Do : (69094) Grzegorz

Kolego, codzienne telefony wynikają z
ROZPORZĄDZENIA
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 21 grudnia 2016 r.
w sprawie regulaminu organizacyjno-porządkowego wyk
onywania kary pozbawienia wolności

Rozdział 5
Organizacja przyjmowania korespondencji i organizac
ja widzeń w zakładach karnych oraz sposoby korzysta
nia
przez skazanych z aparatu telefonicznego

§ 24.
1. Skazany może skorzystać z samoinkasującego apar
atu telefonicznego jeden raz w ciągu dnia. W uzasad
nio-
nych przypadkach dyrektor może zezwolić skazanemu n
a przeprowadzenie dodatkowej rozmowy. W porządku we
wnętrz-
nym zakładu karnego typu półotwartego lub otwartego
można określić większą częstotliwość korzystania p
rzez skazanego
z samoinkasującego aparatu telefonicznego.

2. Realizacja rozmów telefonicznych następuje w kol
ejności zgłoszeń.
3. Czas korzystania z aparatu telefonicznego, z wył
ączeniem rozmów z podmiotami, o których mowa w art.
8
§ 3 Kodeksu, jednorazowo nie może przekraczać 5 min
ut. Porządek wewnętrzny zakładu karnego może przewi
dywać dłuż-
szy czas korzystania z aparatu telefonicznego.


(69105) szczypiorek
17 Jan 2017 23:13:44
do wpisu (69092) Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Z racji przebywania na szkole mamy trochę czasu na dyskusje o różnej tematyce. dużoemocji budzi właśnie temat podwyżek,i nie przypominam sobie aby ktoś był zadowolony z tych ustaleń związkowych o których wspominasz. Może jednak nie jesteśmy zbyt reprezentatywną grupą? czy za nieudacznictwo poprzednich rzadów mamy teraz płcić z włsnej kieszeni? twój wpis zreszta przypomina też troling
(69104) karol
17 Jan 2017 22:46:31
Wspaniałe stanowisko przewodniczącego z Rzeszowa. Gratulacje cóż za poziom i elokwencja. Jesteśmy dumni.
PIS
(69103) Joseph
17 Jan 2017 22:13:23
Sprzedam sorty mundurowe wszystko jest nowe. Wzrost 182 cm waga 92 kilo. Rzeczy to koszule, gabarydyny, spodnie, buty do gabarydyny, desanty do polowego munduru, ocieplacze, itd..
(69102) funkcjonariusz
17 Jan 2017 21:41:31
dodam, ze telefony CODZIENNIE dla WSZYSTKICH osadzonych fukncjonuja w innych jednostkach (jak moja) juz od paru ladnych lat ! nie wiem czym sie burzycie?
ale z doswiadczenia podpowiem Wam jak to wyglada - 3/4 roboty to puszczanie telefonow - 12 tur izolacyjnych, 140os, kazdy dzwoni kiedy chce. niekiedy z celi wieloosobowej (np 8) puszczasz do telefonu 10 razy. dlaczego 10 a nie 8 albo na raz? a bo panu nie pasuje godzinka dzwonienia, albo ma zgode na dodatkowy 15 minutowy o konkretnej godzinie. pozdrawiam
(69101) Strażnik
17 Jan 2017 18:17:27
Do Macckey, w moim przypadku zakład trzykrotnie występował z wnioskiem o możliwości popełnienia przestępstwa przez skazanego tj. Stosowanie gróźb karalnych. Niestety w każdym z tych przypadków postępowania umorzono je ze względu na niewyczarpanie znamion przestępstwa. Byłem tym bardzo zawiedziony, ale cóż. Życie toczy się dalej. Byłem pomówiony o handel narkotykami na terenie zk, pomimo samych poszlak przesłuchania się odbyły. Paradoksalnie w stosunku do w/w sytuacji... Osobiście jestem za, ażeby każda skarga niezasadna jak np pomówienie funkcjonariusza o czyn, który nie miał miejsca w rzeczywistości powinna być kierowana sprawa za zadośćuczynienie fałszywie oskarżonemu funkcjonariuszowi. Zapewne ilość skarg by spadła. Jak dla mnie Każdy grosz z takiej sprawy może iść na pomoc najbardziej potrzebującym. Ponadto nie zgadzam się z tym, że owe skargi to tzw ryzyko zawodowe. Każdy Funkcjonariusz powinien mieć bezwzględne poczucie, że prawo stoi murem po jego stronie. Pozdrawiam
(69100) Rysio
17 Jan 2017 18:03:04
Witam , ponawiam pytanie odnośnie L4 wiadomo coś? A i przy okazji co tam z podwyżkami ?
(69099) sermater
17 Jan 2017 10:37:16
Szanowny Panie Administratorze, co stało na przeszkodzie, by przy okazji ostatniej zmiany ustawy "emerytalnej" rozwiązać problem tysięcy Nas i zmienić art. 15a? Z góry dziękuję za rzeczową i kulturalną odpowiedź.
(69098) SFRUSTROWANY
16 Jan 2017 22:05:58
Panie Adminie proszę mi odpowiedzieć albo może ktoś inny mi odpowie na poje pytanie:

Jak w w służbie czyli w jednosce zmilitaryzowanej może pracować funkcjonariusz który NIE MOŻE mnieć kontaktu z bronią i NIE MOŻE mieć kontaktu ze skazanym!!! Czy taki funkcjonariusz z 4-5 letnim stażem powienien dalej być w naszych szeregach ??? Przecież to ŻENADA :-o
(69097) jailer
16 Jan 2017 21:51:51
(69017) vdamian
7 Jan 2017 21:20:42
Admin nie daj się sprowokować bo cos czuje że ciśnienie w żyłach rośnie. Uśmiechnijmy się , głęboki oddech i pracujmy sobie uczciwie. A teraz do wiecznie niezadowolonych. Cieszmy się kolezanki i koledzy ze wszystkiego co dostaniemy. Po tylu latach posuchy coś ruszyło. I nie zapominajmy że : możemy pracować połowe krócej niż w cywilu. Zarabiamy przeciętnie o wiele więcej niż w cywilu. Dostajemy bonusy czego na rynku prywatnym wcale nie ma. Słyszał ktoś żeby prywaciarz dopłacił komuś 40.000zł do budowy domu heh.
Pracujemy w ciepłym, jak ktoś pochodzi troche po terenie to i tak ma gdzie sie ogrzać. Wynagrodzenie mamy zawsze na czas.
Pełnimy służbę w mundurach więc kasy tez nie wydajemy, już wychowawcy parę zł na koszule muszą wydać za darmo nikt nie da. Liczy się też to, że zatrudnieni jesteśmy w/g fifa bo na rynku pracy są śmieciówki, połówki, umowy o dzieło i inne dziwne umowy. Przy okazji.......takiego skrupulatnie liczenia nadgodzin to nigdzie nie ma, tak jak przemyśle gdzie zatrudnieni są moi znajomi to w żadnej firmie nie ma czegoś takiego jak nadgodziny. Więc kochani pracujmy i dopiero to wszystko ruszyło za PiS-u i będzie dobrze, zawsze to do przodu ile by nie było. pzdr

A co powiesz o kobietach przyjętych na nowych zasadach, skoro muszą pracować do 55lat, a w cywilu do 60 lat? (nie jak napisałeś, połowę krócej).
Super, że mamy wcześniejszą emeryturę, ale nie zapominajmy o tych, co muszą pracować dłużej i nie dziwmy się, że będą niezadowoleni, chociażby z pytania z przepisów ( a wystarczyłoby, gdyby wprowadzili testy co pół roku jak w straży pożarnej, każdy by sobie przypominał, ale bez stresu przed każdą służbą i nie dlatego, że nie mogą się nauczyć tylko dlatego, że są sumienni).
W cywilu w dużych miastach się już zmienia i nawet na produkcji zatrudniają na dwie zmiany na umowę o prace, a nadgodziny np. w sobotę mają 100% płatne (dla chętnych)i na święta premie, już nie mówię o tych co są przedstawicielami handlowymi i zarabiają od 3 tyś w wzwyż.
(69096) Nijakitaki
16 Jan 2017 19:55:30
Chcialbym tylko wypowiedziec sie w sprawie nieszczesnych telefonow i zapisu w nowym regulaminie. Jest mi wstyd panowie, ze macie takich przelozonych!!! A wystarczy tylko ze zrozumieniem przeczytac przepis...
(69095) A.Ś. Międzyrzecz
16 Jan 2017 19:23:11
do wpisu (69078) AŚ Międzyrzecz
15 Jan 2017 00:29:27

Widze, że masz kłopoty ze spaniem, a potem się do służby jeden z drugim spóźniarz.
Pani Dyrektor niech Pani zrobi coś w końcu ze śpiochami.
Wystarczy cofnąć nagrania z bramy po 7:00
(69094) Grzegorz
16 Jan 2017 19:07:13
Czy Zarząd Główny mógłby się zainteresować tymi codziennymi telefonami dla skazanych?Jak to w końcu powinno być bo opinie są sprzeczne.Z góry dziękuję.
(69093) klawisz2017
16 Jan 2017 15:58:18
Podwyżki dla wszystkich równo czy z wydzieleniem kwoty na awanse? Nie ma idealnych rozwiązań. Jeśli wszyscy otrzymają równo czyli ci pracusie i leserzy to będzie sprawiedliwie? Odpowiedzcie sobie sami. Jeśli część tych pieniędzy ma trafić na zaległe awanse, to w moim przekonaniu powinny one trafić nie do dyspozycji dyrektorów ( bo ci obdarują swoich ) . Powinny być jasne odgórne sprawiedliwe wytyczne w tej sprawie ( żeby faktycznie awans otrzymał ten co zasługuje w pierwszej kolejności na to). Inne podejście do tej sprawy, według mnie, spowoduje jeszcze większy podział i bardziej napiętą atmosferę w SW.
(69092) Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
16 Jan 2017 12:56:25
Brawo Zarząd Główny. tak trzymać. W końcu ktoś powalczył o tych na dołach. Zastanawiam się tylko co odp....dala Zarząd z Wrocławia. Pojechać z nimi, za to że nieprzestrzegają ustaleń i uchwał Zarządu Głównego. Służba przez lata narobiła zaległości w awansach tych na dole i ktoś musi to w końcu posprzątać. Jesteśmy z wami my związkowcy z dołu. Ponadto słyszałem, że były jakieś ustalenia zespołu związkowo- służbowego odnośnie podwyżek. Ciekawe tylko komu zależało aby tak zamieszać ustalone już podwyżki. Zarząd Główny ma jaja i podtrzymał wypracowane ustalenia a Dyr. Generalny zadziałał "jak zwykle".
(69091) ochrona ZK
16 Jan 2017 12:54:49
Witam! mam do sprzedania buty taktyczne nowe, nieużywane rozmiar 45.
Cena 90 zł. Zainteresowanych proszę o kontakt : krzysirenka@vp.pl
Pozdrawiam!
(69090) dawid
16 Jan 2017 11:55:06
Do Macckeya! Zostałem fałszywie oskarżony przez osadzonego za rzekome wołanie od niego pieniędzy za możliwość wykonania przez niego telefonu prywatnego jako urzędowego. Były przez osadzonego wysłane pisma do OISW i Sędziego Penitencjarnego. Były także wszczęte czynności wyjaśniające, które jednoznacznie wykazały moją niewinnośc a jego fałszywe oskarżenie. Dobrze,że rozmowę z osadzonym przeprowadziłem w asyście Dowódcy Zmiany, więc mam świadków. Napisałem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zaniosłem do Prokuratury. Byłem przesłuchiwany przez Policję, świadkowie zresztą też. Jak już wspomniałem, odbyło się odczytanie aktu oskarżenia wobec osadzonego. Czekam teraz na wezwanie do Sądu, w celu złożenia zeznań. Z doświadczenia wiem, że rozmowy z osadzonymi, którzy piszą skargi należy przeprowadzać w asyście innego f-sza, właśnie po to, aby mieć świadków. Jeżeli Sąd wyda wyrok skazujący, to może następnym razem 2 razy się zastanowi, zanim coś wyśle nieprawdziwego. Pozdrawiam.
(69089) cezarycezary
16 Jan 2017 10:06:21
bravo dla Związku we Wrocławiu za uchwałę.
(69088) Do rządzących
16 Jan 2017 10:05:40
Telefony codziennie ? Ale co za problem ! W tym momencie prawie każdy SK dzwoni, może to robić też większość TA. Firmy świadczące usługi telekomunikacyjne dla naszych szanownych osadzonych na pewno zgodzą się aby instalować automat samo inkasujący na każdej celi. Zrobić automatyczne załączanie w godzinach od apelu do apelu i mamy zadowolonych osadzonych, dzwoniących sobie ile tylko chcą, i oddziałowych, którzy z automatu przestają uczestniczyć w tej farsie.
(69087) yoyo
16 Jan 2017 09:40:52
Hej Nick tez nie chce cie obrazac ale czytaj ze zrozumieniem.W moim poscie byly tylko pytania i niedowierzanie.ROZUMIESZ?Pozdro.
(69086) KlawiszZK
15 Jan 2017 16:39:22
DO: (69074) Aś

Jak Ci nie dobrze to idź z tej firmy ... nie ma się co męczyć ... mnie tez ta robota wkur..... ale szkoda mi lat 4 lata i uciekam. Co do Twojego pytania Oddajesz za podoficerke, mundurówka należy się, odprawa 3 Msc i trzynastka jeżeli nie byleś w karze
(69085) krzysztof11
15 Jan 2017 14:59:43
Wielkie gratulacje dla dyrektora generalnego SW za udział formacji w WOŚP :). Ta ponadpartyjność jest OK.
(69084) leo
15 Jan 2017 13:05:41
Odnośnie podwyżek,gdzie się podziała kasa za funkcjonariuszy odchodzących na emki za ostatnie lata?niech oddadzą ją i będzie sprawiedliwie.pozdrawiam
(69083) mkgga
15 Jan 2017 11:08:27
Do "były żołnierz"

U nas właśnie wprowadzono możliwość dzwonienia przez osadzonych codziennie, stoję na stodole gdzie codziennie dzwoni ok 70 osadzonych, czy to jest normalne!!!!!!!!
(69082) Macckey
15 Jan 2017 10:31:50
Dziękuję strażniku i Dawidzie.Proszę o info co do dalszych działań. Dawidzie napisz co orzeł sąd. Jakiego typu fałszywe oskarżenia kierowano w stosunku do Was, że zdecydowaliście się działać. Pozdrawiam.
(69081) Zadowolony i dumny
15 Jan 2017 10:19:18
UCHWAŁA nr04/ZO/2017 Zarządu okr. we Wrocławiu

Zarząd Okręgowy NSZZ FIPW we Wrocławiu wyraża swoje niezadowolenie w związku z przyjętą przez Zarząd Główny NSZZ FIPW propozycją udzielania podwyżki funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym SW. Zarząd Okręgowy we Wrocławiu rozumie problem zaległych awansów oraz rosnącego z tego powodu niezadowolenia wśród f-szy, ale stoimy na stanowisku, że uregulowaniem tego stanu rzeczy powinna się zająć strona służbowa. reasumując Zarząd Okr. we Wrocławiu uważa, że w momencie pojawienia się nowych możliwości udzielenia podwyżki, przedstawionych przez stronę służbową, partner społeczny w postaci Zarządu Okr. we Wrocławiu jest za tym aby każdy f-sz i pracownik cywilny SW otrzymał podwyżkę w kwocie 253zł, w tym f-sze SW 180 zł do uposażenia zasadniczego plus wysługa. pozostałą część do kwoty 253 zł do dodatku służbowego.

http://www.zo-nszzfipw-wroclaw.pl/node/36

(69080) ja
15 Jan 2017 00:57:14
w związku z dzwonieniem osadzonych codziennie....pamiętam ,ponieważ u nas jest ta sytuacja chyba już rok... to przełożeni mówili ze to jest obowiązkowe . teraz czytam ze dzwonić osadzeni mogą codziennie ,a nie musza. przykre jest to ze przełożeni nie interpretują przepisów na korzyść SWOJEGO funkcjonariusza tylko OSADZONEGO. teraz zapierd...z telefonami codziennie plus TA. kiedy w końcu władze będą mieli normalni ludzie....
(69079) penitochrona
15 Jan 2017 00:44:17
do administratora proszę odpowiedz mi co z art 15a? czy dalej jest opcja służby 20 lat po czym beda doliczane lata cywilne? czy nie?
(69078) AŚ Międzyrzecz
15 Jan 2017 00:29:27
Długo nacieszyliśmy się nowym dyrektorem...
Zapowiadało się tak dobrze (po 6 latach masakry)
Ale dobra zmiana położyła na nim swoje macki
(69077) Joseph
14 Jan 2017 23:40:30
Kolego AŚ- odchodzac ze sluzby bedac w stałej sluzbie oddajesz następujaco- kasa za wstępniak, kasa za kalisz tj. wyzywienie oraz kwota za delegacje, ktora dostales po powrocie z kalisza. W sumie wychodzi srednio 6 tys. zl. Oczywiscie pod warunkiem, ze nie miales odbytych dodatkowych szkoleń typu jezyk angielski finansowany z jakis tam grantów norweskich. Poza tym nalezy ci sie 3 miesieczna odprawa, plus kasa za urlop bo musza ci za kazdy dzien nie wykorzystany zaplacic. Do tego nalezy ci sie z kazdym rokiem, kasa za przejazdy dla calej rodziny, kasa za wczasy pod grusza plus kasa za remont. Jezeli zwolnisz sie po 1 kwietnia 2017 to jeszcze naliczy ci sie kasa za mundurowke. Jezeli zwolnisz sie z nadgodzinami to ci za nie jeszcze zaplaca. Ponadto obciazą cie za sorty polowe. tj jezeli nie minelo ci 5 lat od przyjecia to musisz oddac kurtke polowa zimowa, pas parciany szt. 1 oraz kwote za buty sluzbowe tzw. desanty, ktore ci wydali. Oczywiscie za buty oddasz roznice miedzy nowymi, a tymi ktorymi chodziles tzw. amortyzacja w zaleznosci ile czasu uplynelo od ich pobrania. Jezeli w stalej sluzbie nie pobrales wszystkich sortow wyjsciowych typu mudnury dwa wyjsciowe zimowe, gabarydyny, kurtki zimowe, plaszcze letnie, pasy, buty swetry to za kazdy nie pobrany sort, ktory Ci sie nalezal zostaniesz ekiwalent pienięzny. Reasumując wychodzisz i tak na duzy plus. Pozdrawiam na wolnosci !!
(69076) Administrator
14 Jan 2017 23:01:36
oddziałowy nie osłabiaj mnie proszę cię szanowny panie. Wiesz co jak ty jesteś oddziałowy z tym stażem to ja jestem czarny. Pozdrawiam
Art. 15a to sprawa na kolejne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, które będzie niedługo cierpliwości zatem.
Pozew zbiorowy to kancelaria Omega i Pan Zbigniew Głodowski tam proszę kierować pytania.

Jeśli chodzi o podwyżki i ostatnie informacje napływające do biura ZG to informuje, że propozycja jaka została przekazana przez związek na ostatnim posiedzeniu są współnym wypracowanym stanowiskiem z CZSW, zatem dziwi mnie teraz informacja, że CZSW przekazuje kolejne propozycje odnośnie podwyżki. Przypomnę, że to nie wina związku iż jest tyle zaległych awansów, które należy zrealizować i była ku temu okazja, jak widać związek miał na uwadze tych ludzi za co teraz spada na nas ostra krytyka. Zawsze możemy zmienić zdanie i przedstawić inna koncepcję bez realizacji tych awansów i to również rozważamy. Wtedy należy się zastanowić nad dalszym działaniem i wskazaniem winnych tych zaległości awansowych oraz innych wynikających z nie realizacji Ustawy o SW. Pozdrawiam
(69075) Marek
14 Jan 2017 22:51:20
Kupię kurtkę zimową rozm 96-100/176.
(69074) Aś
14 Jan 2017 21:59:05
Witam mam pytanie odnośnie sytuacja kiedy chce odejść że służby ile trzeba oddać za podoficerce w Kaliszu czy za dojazdy też trzeba oddać?czy należy mi się mundurowka kiedy chce odejść na początku roku? Czy w służbie stałej oddajemy za mundury?czy zwalniają się samemu przysługuje nam odpada 3 miesięczna

(69073) SkyLine
14 Jan 2017 15:55:39
Witam,spodnie moro kupie rozmiar 188/100 lub 188/102.
Kontakt: skyline85@wp.pl
(69072) Nick
14 Jan 2017 15:39:52
https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Wystapienie_do_Dyrektora_Generalnego_Sluzby_Wieziennej_ws_stanu_przestrzegania_praw_obywatelskich_funkcjonariuszy_Sluzby_Wieziennej.pdf
(69071) Tjusdej
14 Jan 2017 14:05:30
część pieniędzy ma być przekazana na zaległe awanse I bardzo dobrze ! Doszło do sytuacji gdzie strażnik pełni służbę w oddziale mieszkalnym bez dodatku ani stanowiska oddziałowego to samo dotyczy młodszych instruktorów działu penitencjarnego robią to samo co wychowawcy a różnica w portfelu to przepaść ! Oby wreszcie zrobiono z tym porządek !
(69070) Nick
14 Jan 2017 13:18:02
Do yoyo (69056)Jeśli ty jesteś funkcjonariuszem i wierzysz w te bzdury, które wyczytałeś w gazecie to współczuję... nie mam zamiaru cię obrażać lub innych, ale jeśli funkcjonariusze w to wierzą to co z resztą społeczeństwa? To jest prawda bo tak piszą gazety?!
http://www.sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-nr-1-we-wroclawiu-sprostowanie
(69069) NOWY
14 Jan 2017 12:11:24
(69051) forumsw
11 Jan 2017 20:21:53
do administratora... albo kogoś innego dobrze zorientowanego w temacie... (bo widzę, że takich tu nie brakuje ;-)

Czy wiadomo już może coś o podziale tych naszych podwyżek?
bo jeśli część pieniążków ma być przekazana na zaległe awanse to czy wiadomo kiedy te awanse mają być przyznane?
czy jest szansa, że będą "rozdane" w pierwszym kwartale czy raczej dopiero po wakacjach??

DO (69051) forumsw
W dniu 10 stycznia 2017 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych
Na chwile obecna nie doszli do porozumienia w sprawie podziału podwyżek. Miejmy nadzieje że już w lutym doczekamy się podwyżki po równo dla każdego.http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7264-pismo-kgp-do-mswia-w-sprawie-podwyek
(69068) Pawkol
14 Jan 2017 01:56:30
Podwyżki powinny być kazdemu po równo, czy wy nie wyciągacie wniosków z przeszłości,co do podstawy to będziemy dostawać do emerytury, a dodatki raz zabiorą za jakieś przewinienie, a to ktoś pójdzie na emeryturę i ich dodatki zablokują.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383